'Goed' zwemwater: zo langzamerhand zeldzaam Lezers schrijven KRULLEBAKJES EVEN PUZZELEN I DINSDAG 12 MEI 1981 XfllllV// RESUL TA TEN ONDERZOEK IN FOLDER OPLOSSINGEN E S L E E K A C Wel zielig Sporten Moeilijk Niet zielig (1) Niet zielig (2) Stoepranden niMSnnn i3 jflMiirtPi mm varia Zomer in Zeeland. Dat is niet alleen de titel van een lied dat Saskia en Serge zingen. Het is vooral een heerlijke tijd. De T-shirts komen uit de kast en de zwembroeken worden klaargelegd. Zomer in Zeeland met hopelijk veel zon. Zon om bruin te worden of om een frisse duik te kunnen nemen. Nee, niet in een overdekt zwembad met water dat naar chloor ruikt en smaakt, maar in 'echt water'. Er is veel water in Zeeland. Maar lang niet al dat water is zwemwa ter. Vroeger was het vinden van goed zwemwater minder een pro bleem. Oplossing geheimschriften De 2 briefjes tussen de tekst: je mag bij me blijven eten, we eten nasi. Zalig, ik heb nu al honger. Oplossing van de geheime codes: Knippenen fopletters: wat eet jij het liefst, vlees of vis? Wisseltruc: we gaan op vakantie naar Frankrijk. kom op de afgesproken plaats om 3 uur. Spoorboomeode: wie dit leest is gek. Codestrook: vergeet nooit de co de bij je geheimschrift te zetten, anders snapt niemand er wat van! Biggenren: houd de man met de grijze jas in de gaten! KRANT-LEZER KRANT KAART RAKET RAKEL REKEL LEZER De vaders van nu zwommen niet in een zwembad. Ze zwommen ge woon in het Kanaal door Walche ren. Nu kun je dat op veel plaatsen be ter maar laten. Het water is ver vuild. Je kunt er ziek van worden of een infectie oplopen. Het water is langzaam maar zeker vuiler geworden. Dit komt door de afvalstoffen die. in het water te rechtkomen. Deze stoffen komen van fabrieken, via de riolering uit ,de huizen en van schepen. Onderzoek Vervuild water is bepaald niet goed voor de vissen. Het is ook niet goed voor de mens. Hoe kom je er nu achter of water geschikt is om in te zwemmen? Zien kun je het niet altijd. Water Jat er best helder uitziet kan toch gevaarlijke stoffen bevatten. Zwem alleen in water dat 'goed' zwemwater is. Spring nooit in het water als je erg moe of bezweet bent. Ga nooit te ver in zee, zeker niet als het eb is. Zwem nooit in de buurt van sche pen. Let goed op als je met een bootjr of luchtbed het water in gaat. Z< drijven sneller weg dan je denkt. Duik niet in ondiep water. Laat je, als je in te sterke stroom terecht komt, rustig meedrijven tot de stroming minder wordt. Tot slot nog een tip die hoort bij plezierig zwemmen: Houd de zwemplaats en de omge ving ervan schoon. Dat is plezie rig voor jezelf en voor anderen.. Alleen voor particulieren tot 16 jaar. W Prijs 25 cent per regel. Opgeven bij het PZC-kantoor in Vlissingen of Middelburg óf een formulier invullen (verkrijgbaar bij de meeste lagere scholen) en opsturen. y LETOP: zet jc naam en of telefoonnummer IN de advertentie en sluit de postzegels. - IN de envelop (dus niet opplakken). Te koop: postzegels 3,50, Jolanda Kamp, tel. 01180-13285. k1 Wie ruilt met mij voetbalplaatjes '81, tel. 01180-13231, Dolfijnstr. 12, Mid delburg. k1 Te koop: lp van strijd der planeten deel 2 7,50. Kees Kalk, Pres. Wil- sonl. nr. 1, tel. 14207. Middelburg. k1 Te koop: 2 rijzweepjes 3,- per stuk, 2 caps per stuk 10,-, z.g.a.n. en el pees te koop: 3,- per stuk. Ronald Verhey, J. P. v. d. Brandestr. 25, tel. 16848, Middelburg. k1 Te koop gevr.: cap mt. 54-55, tel. 01180-15165. k1 Te koop: een speeltent met grond zeil, Noordsingel 8, Middelburg. kl Te koop: gevr. kano, R. Kalverboer, tel. 01180-28421. k1 Te koop: trein compleet met rails, transformator huisjes enz. na. 6 uur. Peter Tres, Eigenhaardstraat 8, Mid delburg. k1 Te koop gevraagd: Marklin trein met toebehoren. Tel. 01180-15165. k1 Te koop: elektr. trein (lima) 30. Je roen Wolf, De Boisotstr. 8, Koude- kerke. k1 Te koop: meisjesfiets plm. 10 jaar 60. Te koop: vouwfiets prijs 30. Albardastr. 16, Vlissingen. k1 Te koop: elektr. kinderorgel merk Bontempi 100 of ruilen voor auto racebaan. Vrijburgstr. 17, West-Sou burg. Tel. 01184-62427. k1 Als je de volgende dierenamen op de goede plaats in de puzzel zet. kun je in de dikgedrukte hokjes (onder de pijl) van boven naar beneden de naam van het grootste zoogdier ter wereld lezen. Om je een eindje op weg te helpen: er zijn al een paar letters ingevuld. Succes! Om daar achter te komen moet het water goed onderzocht wor den. Dit gebeurt dan ook gere geld. Mensen van Rijkswater staat en de Provinciale water staat nemen op verschillende plaatsen monsters. Ze doen een beetje water in een buisje en on derzoeken de inhoud op het labo ratorium. ieder jaar geeft de provincie Zee land een folder 'Zwemmen in Zeeland' uit. Hierin staat precies aangegeven waar je in Zeeland verantwoord kunt zwemmen. Ri vieren en kanalen worden niet ge noemd, omdat het water meestal ongeschikt is om in te zwemmen. In de folder van 1980 staat dat de Westerschelde ongeschikt is. Het water tussen Vlissingen en Zoute- lande is van wisselende kwaliteit (dus niet altijd goed). Voorbij Zoutelande tot en met de Ooster- schelde blijkt het water geschikt te zijn voor een duik. Ook het wa ter in het Veerse Meer wordt goed genoemd. Vanaf eind mei ligt de folder van 1981 klaar bij de V.V.V. kikker ooievaar walvis varken leeuwerik cavia zeehond haas paard luis konijn zebra Wij vinden gehandicapten wèl zielig. Maar wij laten het niet mer ken tegenover die mensen. Ik kan me die problemen goed indenken. Gelukkig zijn er goede tehuizen. Als je in een karretje zit is het wel moeilijk om gewoon boodschap pen te doen. Je kunt dan alleen in sommige RgchtCIl Marina Geschiere en Angelique Geertste, Koudekerke Stom dat sommige mensen ge handicapten zielig vinden. Want dat is niet zo! (nou ja). Het is heel leuk dat er vorigjaar Olympische Spelen zijn geweest voor gehandi capten. Tinca Polderman, Koudekerke. Ik vind dat gehandicapten de zelfde rechten hebben. Dat ze bij voorbeeld niet in een winkel mo gen (kunnen). Ze moeten ook een aangepast huis hebben, anders kunnen ze niet naar boven of naai de wc. Ze moeten alle ruimte heb ben en de mensen moeten geen stomme dingen zeggen. Peter Bosschaart, Koudekerke Als ik de Krullebak lees begrijp ik sommige woorden nog niet erg goed. Die moet ik dan aan mijn vader of moeder vragen. Verder vind ik de Krullebak erg goed. Joost Polderman, Serooskerke Wat erg dat mensen gehandicap ten nakijken. Gehandicapten vin den het vervelend in de belang stelling te staan. Ze willen ook al leen geholpen worden als het erg nodig-is. Verleden jaar hebben we kunnen zien hoe fijn ze samen kunnen sporten. Men hoeft en moet er geen medelijden mee te hebben. Marja Koets, Middelburg. Ik zou het niet leuk vinden in een rolstoel te zitten. Want dan kun je löfyöl. trap niet op enz. en het is ook las- *Vi dlll-lc/cl tig met een huis. Maar sommige In de Krullebak van 14 april stond mensen denken dat gehandicap- datje van krant-lezer kunt maken ten zielig zijn. Maar dat is niet en dat in vier keer. waar. zeiden Ingrid en Michel in Kijk zo: Maar het kan zelfs in drie de Krullebak. keer: Esther Borgers, Middelburg, krant krant Goed dat er wat over gehandi- lezer capten in de Krullebak stond. En iezer ik vindt het stom dat er mensen zijn die hen uitschelden. Zij kun- Fleur van de Weel, Middelburg nen er ook niets aan doen. Wel vind ik dat de gemeente de stoep- -» j randen moet verlagen voor de ge- V UUF WHD ÊIIS handicapten. r Ingrid Jongepier. Koudekerke Wat dom dat bl-)na elke A"16"- kaan een vuurwapen heeft. Daar door worden er per dag 60 mensen neergeschoten in bijvoorbeeld New York. Stel je voor datje daar Raai- dat stukje Vreemd over een loopt en je wordt dan vermoord postkantoor met hmdermssen Ik moet er niet aan denken. De gehandicapten kunnen er dan Edwin van Spronsen helemaal met meer in. Raar ook Koudekerke dat sommige mensen het zielig vinden voor iemand die in een karretje zit. We vinden wel dat er meer winkels aangepast moeten worden. Ingrid Gastelaars Marjan Aamoutese, Koudekerke. Wie over deze Krullebak iets wil schrijven kan dat doen tot 26 mei. Daarna maken we de krant en kan er niets meer bij. De redactie

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1981 | | pagina 4