Steeds meer mensen ontdekken de racefiets JÜ Lezers schrijven DENKSPORT KRULLEBAKJES I DINSDAG 14 APRIL 1981 vmuvfl Crossen Kees Krul Gehandicapten Mini-tv Kleine school Weinig nieuws Meer werklozen 4 J Nooit snoep Geen zakgeld Naar de bank Niet nodig DINSDAG 13 JANUARI loai Joop Zoetemelk middenwon vorig jaar de Tour de France. Rechts van hem Hennie Kuiper tweedeen links op de foto de Fransman Raymond Martin (derde). Nederland is een fietsland bij uitstek. Ruim 10,5 mil joen Nederlanders bezitten een rijwiel. Vorig jaar werden er zelfs meer dan een miljoen verkocht. kilometer af. Natuurlijk gaan er op die tochten ook volwassenen De meeste mensen kopen uiter aard een gewone flets. Maar de laatste jaren is ook de vraag naar racefietsen enorm gestegen. Eén van de oorzaken is ongetwijfeld, dat renners als Jan Raas, Joop Zoetemelk en Hennie Kuiper de wielersport in Nederland popu lair hebben gemaakt. Nu kun je zo'n fiets kopen om voor jezelf te gaan trimmen, maar je kunt het ook samen doen door lid te worden van een toerclub. Dat kan al vanaf je twaalfde jaar. Twee keer per week kun je er dan op uittrekken met je vriendjes of vriendinnetjes. Afhankelijk van je leeftijd leg je al gauw 20 tot 40 mee. Het gaat er bij deze tochten niet om wie het snelst is. Wie wel om het hardst wil rijden kan beter lid worden van een wie lerclub. Je kunt dan meedoen aan wedstrijden voor nieuwelingen (beginners) of amateurs. Wanneer je erg goed bent bij de amateurs kun je zelfs met fietsen je brood verdienen. Je wordt dan profes sional. Als je als prof hele belangrijke wedstrijden wint (klassiekers) of de Ronde van Frankrijk kun je heel beroemd worden. Jan Raas heeft al enkele klassiekers gewon- JanRaas, wereldkampioen in 1979. Heb je wel eens geprobeerd van een koe een mus te maken? On mogelijk? Nee hoor. KOE Verander de E van KOE in een M. Je krijgt dan KOM. Verander de K van KOM in een S en zet de letters in een andere volgorde Zo kom je aan MOS. Verander tesnlotte de O in een U en de KOE is éen MUS. Je hebt nu het volgende rijtje: KOE KOM MOS MUS Heel eenvoudig eigenlijk. De bedoeling van deze puzzel is van een woord een ander woord maken en dat in zo weinig moge lijk stapjes. Je mag daarbij per keer maar één letter ruilen. De volgorde van de letters mag je veranderen. m Alleen voor particulieren tot 16 jaar. Prijs 25 cent per regel. Opgeven bij het PZC-kantoor in Vlissingen of Middelburg óf een formulier invullen (verkrijgbaar bij de meeste lagere scholen) en opsturen. y LET OP: zet je naam en/of telefoonnummer IN de advertentie en sluit de postzegels Y"" IN de envelop (dus niet opplakken). Te koop: 1 paar voetbalschoenen mt 36, z.g.a.n. Bel naar: 01184-60590. Te koop: voetbalschoenen maat 36, vr./ 15,-. Tel. 01184-64521. Te koop: cap mt 54, rijlaarzen mt 37. PieterGeertse,tel. 01188-1521. Wie wil er bij ons op volleybal ko men. Het is voor meisjes t/m 12 jaar. Dinsdags 's avonds van 7 t/m 8 uur in de gymzaal van de Van Ginkelstraat te Oost-Souburg. Te koop: nwe. kinderstep en judo- pak, mt. 160. Tel. 01180-34390, Peter Meyers. Te koop gevraagd: Allerlei grammo foonplaatjes. Petra Joosse. Tel. 01180-11282. Te koop: ms. fiets Gazelle 8-12 jr; 1 pr. schaatsen, witte schoenen, mt 36; 1 pr. schaatsen, br/zw. schoenen mt 35; 1 pr. voetbalschoenen mt 31/ 2 Adidas; 1 pr. voetbalschoenen mt 5 Adidas; 1 pr voetbalschoenen mt 6 Adidas; 2 RCS shirtjes mt 146/152; 1 Astrow Trainingspak mt 152; 1 Astrow gympak en lange broek mt 152. Tel. 01184-61152 na half 4. Te koop: loc. met aanh. h.o. bov. leid. z.g.a.n. en vogelkooi. Tel. 01185-2320. Er zijn steeds meer kinderen die een crossfiets hebben. Er kan dus best een crossterreintje aange legd worden. Ik heb de gemeente al een brief geschreven. Maar die stuurde me de rijksweg over waar ze ondertussen bagger aan het lossen waren. Misschien kan De Krullebak er eens iets over schrij ven. Marcel Grootjans, Oost-Souburg. nen en Joop Zoetemelk heeft zelfs vorig jaar de Tour op zijn naam gebracht. Het wielerseizoen begint in maart en duurt ongeveer tot september. In de toekomst kunnen ook ge handicapten gaan fietsen. In een aantal plaatsen in onze provincie, waaronder Vlissingen en Middel burg zal aan toerclubs gevraagd worden gehandicapten in hun vereniging op te nemen. Met geld van de regering kan een club dan een aantal tandems ko pen. Iemand van de vereniging bestuurt de tandem en de gehan dicapte kan meerijden. Dat is voor beiden waarschijnlijk net zo belangrijk als het winnen van een klassieker. Nog eens proberen? (de oplossing staat op deze pagina). Maak van een DEEN een BELG DEEN BELG En'nu de echte puzzel. Maak van KRANT LEZER. Je kunt hierbij het volgende rijtje gebruiken. KRANT Bij de rubriek 'Kort' stond dat een Engelse ingenieur een mini-tv heeft uigevonden. Wij vinden dat knap maar wel onnozel. Groot beeld is toch veel leuker? Mini is nog duur ook en het gaat zo ka pot. De schoonmaak van de Eiffelto- ren is niet eens zo gek vanwege de werklozen. Maar 'vreemd' over dat zakgeld slaat nergens op. Die sticker is zo van je jas. En die 75,- zal wel 75 cent moeten zijn. Mariska v. d. Berg, Koudekerke. LEZER Er zijn verschillende oplossingen mogelijk! De oplossing van deze puzzel staat in de volgende Krul lebak. Veel plezier. ■*vrwti '(Ta^nl oaaa 'Naao 'N3aa :3uisso]do Te koop gevr.: singels en LP's van Kiss of Queen. Tel. 01184-60590. Te koop: kinderfiets met zijwieltjes Ift. 4-8 jr. Natascha Vale, Middel- burgsestr. 56, Koudekerke, tel. 01185-1968, prijs 35,-. Te koop: Marklin transformator 10 v.a. Dam 17, Middelburg, tel. 01180- 29086, prijs 35,00 (als nieuw). Wie ruilt met mij voetbalplaatjes? Wie wil ze mij verkopen? Tel. 01184- 63080. Te koop: step 25,-. Tel. 01185- 1968, Desirée Klaasse, Middelburg sestraat 56, Koudekerke. Te koop gevr.: oude munten van Ne derland. Peter Nijsse, Breeweg 40, Middelburg, tel. 01180-26294. Te koop: voetbalschoenen mt 34,35, 38 en 39 prijs per paar 15,-. Tel. 01185-1968, Rens Vale, Middelburg sestraat 56, Koudekerke. Te koop: Hudora rolschaatsen 7,50: judopak (8 jr.) 7,50. St. Maartenl. 7, Vlissingen. Tel. 70748. Wie over deze Krullebak iets wil schrijven kan dit doen tot 28 april. Daarna maken we de krant en kan er niets meer bij. De redactie De plannen van minister Pais, daar ben ik het niet mee eens. Want de mensen die op die kleine scholen werken worden dan ook weer werkloos. En er zijn er al zo veel op de wereld. De rilbriek 'Vreemd' vind ik een raar stukje. Die sticker kun je im mers zo van je jas trekken? Daar moet iets anders voor in de plaats komen. Nelleke Meliefste, Koudekerke. Ik vind het vreemd dat kleine scholen dicht moeten. Ze hebben toch evenveel recht als grote scholen? De strip van Kees Krul vind ik hardstikke leuk. Ik hoop dat hij blijft. Bianca Vos, Koudekerke. Ik vind het jammer dat er zo wei nig nieuws in De Krullebak staat. Ik heb daar wat op gevonden. De rubriek 'Boeken', vind ik een soort advertentie. Als je die dus bij de advertenties zet kun je in de ruimte voor 'Boeken' dingen zet ten als 'Boekenvandalisme' en 'Het Achterhuis'. Arjen de Bruijne, Koudekerke. Ik vind het fout dat een aantal scholen wellicht dicht moet. Er komen meer werklozen en kinde ren moeten naar een nieuwe school waar ze anders werken. Je kunt dan ook best voor of achter zijn. Bovendien loop je met verre verre school meer gevaar in het verkeer. Evelien Gastelaars, Koudekerke. Minister Pais Veel kinderen schreven de redac tie wat ze zoal met hun zakgeld doen. Bijna iedereen koopt er wat snoep van, zomaar iets leuks en dan sparen ze ook nog wat. Soms gaat er van 2,50 per week meer dan 1,- de spaarpot in. Een paar van de zakgeld-brieven drukken we af! Ik krijg per maand 4,- en dat vind ik voldoende. Sommige kin deren krijgen wel 10,-. Dat vind ik een beetje overdreven. Van mijn zakgeld koop ik meestal pla ten of ik spaar het op. Ik koop nooit snoep, dat vind ik geldver spilling. Annemarie Maalderink, Koude kerke. Ik krijg geen zakgeld. Maar als mijn moeder naar de winkel gaat vraagt ze soms wat ik nodig heb en dan zeg ik iets. Zaterdags moet ik altijd veel boodschappen doen. Dan krijg ik 25 of 50 cent. Dat spaar ik soms. Rachel Franse, Koudekerke. De meeste kinderen in Middel burg krijgen volgens mij 2,50 zakgeld in de week. Ik breng het altijd naar de bank, en als ik iets nodig heb dan ga ik er om. Niet om voor 5,- snoep te kopen, maar wel voor goed speelgoed of voor dingen die ik dringend nodig heb. Ik ben nu aan het sparen voor een radio van 629,-Op mijn verjaar dag vraag ik enkel geld. Als ik hem gekocht heb spaar ik op nieuw voor het volgende. René Verschore, Middelburg. Ik vind dat ik geen zakgeld moet krijgen. Ik heb het toch niet no dig. Als ik het krij g stop ik de helft in mijn spaarpot. Voor de rest koop ik schoolspullen. Sommige kinderen kopen er sigaretten van. Maar ik mag niet roken omdat het slecht is. Maar mijn vader en moe der roken zelf wel. Cecilia van der Veen, Middel burg.

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1981 | | pagina 4