Doe aan sport... maar wat kost dat? Lezers schrijven Contributie en sportkleding KRULLEBAKJES varia Oplossing vorige puzzel Werkloos (1) Werkloos (2) Werkloos (3) Brugtunnel (1) Brugtunnel (3) Brugtunnel (4) Liever hut Vreemd Weerbericht Brugtunnel (2) Taiwan DINSDAG 10 MAART 1981 Blijf fit... doe aan sport! Een bekende reclamespot! Fit en gezond blijven willen we graag allemaal. Dat gaat echter niet vanzelf. Immers overdag zit je vele uren op school. Na schooltijd moeten jullie nog huiswerk maken. Je be grijpt dat dit 'nietsdoen' niet goed is voor je conditie. Door lid te wor den van een sportvereniging kun je daar wat aan doen. Vanzelfsprekend kies je een sport Oplossing van de puzzel uit de Krullebak van februari. Voor de gevorderden: 1 (w)egenwachter 2 (e)conoom 3 (r)eder 4 (k)elner 5 (l)eraar 6 (o)orarts 7 (o)ogarts 8 (s)lager De beginletters vormen het woord, werkloos. Voor de beginners: 1 slang 2 neushoorn 3 eend 4 egel 5 uü 6 walvis die je erg leuk vindt. Je informeert bovendien of het een gezellige vereniging is en of ze veel doen voor de jeugd. Maar één vraag moetje zeker niet vergeten te stellen, namelijk: „Wat kost me dat?" Meestal sta je daar niet bij stil. Toch kan dat voor je ouders erg belangrijk zijn. Want met alleen het betalen van de contributie ben je er nog niet. Er komt nog zo veel meer bij kijken. Denk maar eens aan extra lesgeld of reisgeld en niet te vergeten de aanschaf van sportkleding. Als je dat alle maal eens zou moeten betalen van je zakgeld! Contributie Bij verschillende verenigingen op Walcheren hebben wij nu eens ge vraagd hoeveel de ouders van een jeugdlid van 10 jaar moeten beta len aan contributie en sportkle ding (zie staatje). Je begrijpt natuurlijk wel dat niet alle voetbalverenigingen 72,- per persoon aan contributie ont vangen. Er zijn verenigingen die (veel) meer of (veel) minder vra gen. Dat geldt overigens voor alle sporten die hier zijn genoemd. Met bovenstaande bedragen ben je er nog niet. Reisgeld, lesgeld, spelbenodigdheden (hockeys tick, racket), enz. Het hoort er al lemaal bij, zodat het bedrag nog een stuk hoger uitkomt. Vereniging Contributie Aanschaf per jaar kleding Voetbal 72.- 85.- Paardesport 500,- 125,- Tennis 65,- 80.- Zwemmen 90,- 20,- Tafeltennis 90,- 60,- Jeu de boules 30,- Korfbal 72,- 85,- Gymnastiek 48,- 30,- Hockey 90,- 95,- Alleen voor particulieren tot 16 Jaar. Prijs 25 cent per regel. Opgeven bij het PZC-kantoor in Vlissingen of Middelburg óf een formulier invullen (verkrijgbaar bij de 'rf\ meeste lagere scholen) en opsturen. LET OP: zet je naam en/of telefoonnummer IN de advertentie en sluit de postzegels IN de envelop (dus niet opplakken). Te koop gevr.: Lego, Lizet Maranus, Jodengang 18, Middelburg, tel. 11865. Gevraagd: Abba posters. Tel. 01180- 25644, Jacquelien Oreel. Wij verzorgen cavia's en konijnen in vakanties of weekends. Hebben er verstand van. Bel op of schrijf. Suzel- le en Karin, D. Curtiusstr. 15, Vliss. 01184-67900. Te koop: noren maat 40, zien er nog keurig uit, goed onderhouden enke le weken gebruikt. Koopjel Bel dus snel 01186-1263. Te koop: 1 cassetterecorder voor slechts 25,-. Tel. 01180-28488, adres: Damplein 38, Middelburg. Te koop: platenspeler type CS 12 Dual p.n.o.t.k. (als nieuw). 01184- 64471. Verloren: kettinkje met 'Marcel' er op. Beloning! tel. 01185-1527. Te koop: judopak, maat 150, prijs 20,-, Adidas veldschoenen m. 5,5. Prijs 20,-. Tel. 01184-78505. Te koop: voetbalschoenen mt. 31, Leharlaan 11, Vlissingen, tel. 65719. Mare de Rijke, prijs 10,-. Gevraagd: jonge wandelende tak ken met of zonder bak. Tel. 01180- 14576. Te koop gevr.: playmobiel en mini- stick, boeken kameleon, diktrom en van W. G. v. d. Hulst. Breeweg 30, M'Burg, tel. 27134. Te koop: stripbl. stripb. 01180- 25228.0. Vliss. weg 62, M'Burg. Te koop: dwergkonijnen 2,50. Hee- ren, Middelburgsestr. 70, O.-Sou- burg. Te koop gevraagd: Madness of Sta tus Quo posters. Long Yip, tel. 01184-68917. Te koop: voetbalschoenen, mt. 36, Puma. Tel. 01184-69004, prijs 20,-. Te koop gevraagd: kameleon boe- ken. Tel. 01184-62591. Te koop gevraagd: stripboeken. Mop: Er lopen twee ballons in de woestijn, zegt de ene loop niet tegen een cactusssssss.... Tel. 01182-1496. Te koop gevr. fiets voor jongen 12 jr. Remco Lenselink, Noordweg 170, Middelburg, 01180-12218. Ik heb in jullie vorige krant iets gelezen over werkloosheid. Wat erg voor die Els en haai* familie. Mijn vader is niet werkloos maar toch snap ik hoe ze zich voelt. Ik wilde dat er minder werklozen waren. Wij thuis zouden ons ook heel rot voelen. En ik zou me mis schien wel schamen als ze vroe gen wat doet jouw vader? Als er meer winkels komen in de kleine dorpen dan hebben weer meel mensen werk. Corine Ars, Borssele. Wij hebben in de klas gepraat over werkloosheid en er een op lossing voor gevonden. Die is: in verschillende fabrieken en paar machines weghalen en daarvoor in de plaats mensen aan het werk zetten. Die bmgtunnel is goed voor de werklozen. Wel jammr dat de bemanning van de veerdienst dan weer zonder werk komt. Ook zou de regering de prijzen laag moeten houden. De steenkoolmij nen kunnen misschien weer open of zo. En niet steeds overal zo au tomatiseren. De werkgevers moe ten de mensen niet zo gauw ont slaan en helemaal niet kijken naar hun uiterlijk of hun kracht. Dit zijn de ideeën van: Kit Buurman, Saskia Afman, Jan Willem v. Aalst en Esmeralda Izeboud, Vlissingen Weetje wat het voor ons zou bete kenen als onze vader of moeder geen werk meer zou krijgen? Niet meer naar de disco, geen vakan tie, geen schoolreis, sporten en ook geen sportdag. Er kunnen nog andere problemen van ko men. Je ouders gaan er soms van scheiden. Onze oplossing is dat de WW meer geld moet geven. Want gezinnen willen ook bij elkaar blijven. Marianne Jasperse en Anita Vos Vlissingen Wfj vinden het wel een goed stuk je van die brugtunnel. Eigenlük kunnen ze er best meer mensen voor aannemen. Dan is hij eerder klaar en hebben we minder werk loosheid. Goed ook dat jullie over roken schrijven. Want dat is slecht voor je hart. Dat moeten jonge kinderen weten, zodat ze la ter verstandig zijn. Maar als dan de winkels geen sigaretten en shag meer verkopen dan komen er weer meer werklozen. Lidian Izeboud en Mirjam Mes, Koudekerke Toch wel vreemd dat er alleen maar snelverkeer over en door die brugtunnel mag. Fietsers willen ook weieens snel aan de overkant komen. Bianca Vos, Koudekerke In de Krullebak van 10 februari stond dat de brugtunnel over en onder de Westerschelde straks al leen voor snelverkeer is. Ik moet zeggen dat van dit verhaaltje niets klopt! Het is zeker al een jaar of vier bekend dat het zo gere geld zal worden dat fietsen en bromfietsen tussen Kruiningen en Perkpolder ook naar de over kant kunnen. De autobussen van het openbaar vervoer krijgen dan aanhangwagens waarop de (brom)fietsen met klemmen vast gezet kunnen worden en zo 'mee- rijden'. Hoe vaak die bussen zul- r JPrPll len rijden is nu nog niet bekend. Dat zal in de zomer elk half uur zijn en in minder drukke tijden eens per drie kwartier of per uur. Je merkt dus wel dat mensen met de (brom)fiets straks niet verge ten worden. Wy hebben een hut in Bossen- burg in Vlissingen. Die staat er al een jaar aan de rand van de Rijks weg. We spelen er iedere dag. Maar nu komt er een tunnel. Daar zijn we niet zo biy mee. We heb ben liever die hut dan zo'n tunnel. Bas, Robert Jan en Sander, namens de ZRB en klas 6 van OLS De Houttuijn, Vlissin gen. Ik zou graag willen dat er in de Krullebak ook een weerbericht stond. Ik Ik denk dat veel kinde ren dat leuk vinden. Andrea Overtoom, Vlissingen (De meeste jonge briefschrijvers vragen inderdaad om een weer bericht. Wij vinden alleen datje er zo weinig mee opschiet als je maar een keer in de maand het weerbericht voor de volgende dag kunt lezen. Redactie.). Ik vind het artikel 'Vreemd' best leuk. Maar deze keer hoorde het niet by het onderwerp 'Werkloos heid'. Misschien kan de rubriek 'Vreemd' dan beter by Varia. Arjen de Bruijne, Koudekerke J. J. Tevel hoofd bureau voorlichting prov. Zeeland. Naschrift redactie: 1. De vaste oeververbinding is al leen bestemd voor snelverkeer. 2. Er is nog geen beslissing geno men over die speciale aanhang wagens. 3. Voor fietsers verandert er niets. In plaats van op de boot moeten ze dan op de 'volgende aanhang wagen' wachten. 4. Als je de 'laatste' aanhangwa gen niet haalt kun je niet meer naar de andere kant. Ik vind alles goed en best met die brugtunnel maar: ik rijd veel op de fiets door Walcheren met mijn vriend Johan. En als we nu een keer naar 'de overkant' willen dan lukt ons dat dus niet. Sjacco Joziasse, Koudekerke Het spel Boter, kaas en eieren be staat niet volgens mij. De juiste naam is: boter, melk en kaas. Eie ren hebben immers niets met bo ter en kaas te maken? En wie het eerst drie rondjes of kruisjes heeft gezet moet ook nog zeggen: „Ik ben de baas". Zo hoort het spel. Toen het spel rond 1965 in het ver geetboekje raakte heeft een piete- re kippen- en eierenhandelaar het woord melk veranderd in eieren. En dat lukte nog ook. W. Geldof, Papendrecht. Ik wil wat schrijven over China en Taiwan. Het is moeihjk om te we-, ten wat je moet doen. Maar ze hebben gezegd: „We geven ze" (die onderzeeërs) en nu doen ze het misschien niet. Het is toch be loofd? Jolanda Wielemaker, Koudeker ke Wie over deze Krullebak iets wil schrijven kan dit doen tot 24 maart. Daarna maken we de krant en kan er niets meer bij. De redactie

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1981 | | pagina 4