'Voetballendat leer je vanzelf wel Lezers i %3Èt KRULLEBAKJES mmw H mnm STRAATVOETBAL IS VERLEDEN TIJD 9 Vandalisme Zigeuners Kindersport Aardbeving Zeehonden Geen reclame Eigen blad nmcnaft n DINSDAG 10 FEBRUARI 1981 varia Johan Cruijf: al die tactische on zin. Op de training beginnen we altijd met rondjes lopen, zeggen Johan en Sander. Ze zijn allebei 10 jaar en voetballen in hetzelfde elftal. De training duurt 40 minuten en daarvan mogen ze een kwartier partijtje spelen. Dat is het leukst. Maarsprintjes trekken, met je lin ker- en rechtervoet schieten, esta fette lopen, koppen, dribbelen en overspelen horen er ook bij, vin den ze. Je weet het nooit. Misschien spe len Johan en Sander over een jaar of 15 wel in het Nederlands elftal en voetballen ze de sterren van de hemel. Dat laatste deden Johan Cruijff en de andere spelers van het Ne derlands elftal op de wereldkam pioenschappen in 1974. Zc werden geen wereldkam pioen, maar heel de wereld vond de Europese kampioenschappen in 1980 kwam Oranje er niet aan te pas en ook in Uruguay bracht het Nederlandse team er weinig van terecht. De vraag is of we ooit weer een belangrijk voetballand kunnen worden. Nee. zeggen sommigen. De jeugd van tegenwoordig is ver wend en niet hard genoeg. Ze is bovendien niet bereid ergens warm voor te lopen Op straat Johan Cruijff denkt ook dat het heel moeilijk zal zijn. In gesprek ken met kranten en tijdschriften heeft hij al verschillende keren uitgelegd waarom. Hij en de andere voetballers van een paar jaar geleden zijn de laat- sten die op straat konden voet ballen. Dat kan tegenwoordig niet meer, want er staan niet alleen teveel auto's geparkeerd, het is ook nog levensgevaarlijk. En juist op straat leer je voetbal len, zegt hij. Daar kun je pingelen zoveel je wilt. Er staat geen trai ner aan de kant die roept: 'Afspe len die bal', of 'Niet schieten' of 'Naar rechts'. Dat maak je zelf wel uit. Hij vindt het fout dat trainers kin deren willen leren voetballen! Al die tactische onzin, zegt Johan Cruijff. Laat jonge voetballertjes maar wat rommelen met een bal. Want: voetballen leer je vanzelf wel! De redactie van De Krullebak is erg verrast. Wel 73 kinderen heb ben ons een brief geschreven. Als je dan weet dat we met al die post wel vijf deuren vol kunnen plak ken, dan heb je een beetje een idee hoeveel dat is. De zesde klas van De Vlissingse Schoolvereniging stuurde zelfs een brief van bijna 3 meter lang. Er staat wel 68 keer het woord 'leuk' in, zo leuk vinden ze de kin derkrant. Wij kunnen die brieven dan ook met de beste wil van de wereld niet allemaal afdrukken. Maar dat begrijpen jullie vast wel. Alle brieven waarin jullie schrij ven welke stukjes jullie leuk vin den in De Krullebak zullen we goed bewaren. Ook de brieven waarin jullie vertellen watje alle maal nog meer in de Krullebak zou willen lezen. En natuurlijk ook de brieven waarin staat wat jullie niet zo goed vonden. We zullen echt proberen om reke ning te houden met jullie ideeën. De oplossing van de puzzel komt in elk geval nóóit meer in dezelfde krant. Enkel van een klein mopje misschien. Welke brieven staan nu dan wel in de Krullebak? Alleen van kinde ren die iets zeggen over de inhoud van een verhaal. Of van een kind dat goed uitlegt waarom een stuk anders moet. Soms schrijft een kind iets wat voor een ander kind best goed is om te weten. Kijk zelf maar, dan snap je wat we bedoelen. En nog bedankt voor het schrijven. Ik vind het leuk dat de PZC een krant voor kinderen heeft ge maakt. Het is nu allemaal beter te begrijpen. Ik vind het ook leuk dat u er een stuk in heeft gezet over het boekenvandalisme. Mis schien houden de kinderen er nou mee op. 0 Harald A. Schout dat nergens zo goed werd gevoct- Waarom moeten de zigeuners in bald als in Nederland. waarom moeten de zigeuners in ,je gevangenis? Dat vind ik stom! Vier jaar later werd het Neder- nCLII/OnnnT Mijn vader ook. Ze hebben toch lands elftal opnieuw tweede en I J A r 11 K I niks gedaan? Is dat alleen maar daarmee vice-wereldkampioen. Will omdat de politie zo graag wil we- Een prima prestatie natuurlijk, vnnB nr rcvnonBon™ ten waar ze vandaan komen? Zi- maar de gouden tijd van het Ne- hkVUKUhttUhN geuners zijn tenslotte ook men- derlands voetbal was voorbij. Bij ^an de lettergrepen kunnen 8 beroepen worden gemaakt. f ook vr« zijn Ik sla-raar-oog-der-arts-ter-wach-kel-noom-ger-oor-we-co-le-re-gen-e-art- "md dat iXeenhiertegenmoet j protesteren en dat ze de zigeuners 0onmiddellijk vrij moeten laten. hinderen kunnen hun ad verten- 2J J tie invullen op een Krullebak- 3 formulier. Op de meeste scholen 4 liggen die klaar. Ze zijn ook te 5 krijgen bij de PZC in Middelburg 6 en Vlissingen. 7 In elk hokje van het formulier 8 mag één letter van een woord. En Als je het goed hebt ingevuld vormen de'beginletters een woord dat te na elk woord hoort een hokje wit. maken heeft met pag. 2. Je naam en adres moet ook in de hokjes staan. VOOR DE BEGINNERS. Elke regel kost een kwartje. Dat Maak er een dierennaam van. Zet de woorden achter de beginletter: bedrag moetje met je advertentie gel-il-eushoorn-alvis-lang-end. afgeven bij de PZC. I s Wie het wil opsturen moet losse, 2.n geldige postzegels bijsluiten. 3.e... Krullebakjes mogen twee weken 4.e... lang na elke Krullebak worden in- 5.u geleverd 6.w Ik vind de Krullebak een leuke en interessante krant. Als zfj nog meer succes krijgt zou het dan kunnen dat zij meerdere malen in de maand verschijnt? Wat ik over de sport wil zeggen: zou u niet be ter kindersport erin zetten? bij voorbeeld zwemmen, hockey, voetbal enz. Dus wat bij de leef tijd van 10 tot 13-jarigen past? Ricky But, Vlissingen Naar aanleiding van het hoofdar tikel schrijf ik deze brief. Op de Arneburchschool is Quinten de Bruine, (kl. 5) met Anneke Boer winkel gaan praten. Hij vroeg of wij op school iets van geld konden opbrengen en dat aan haar mee geven naar Italië. Dan zien die mensen dat ook de scholen wat voor ze doen. Op school was ieder een meteen enthousiast. In een week haalden we 147,87 op. En dit is nog maai' het begin. Als het iedere week zo gaat dan halen we heel wat op. Arne Wamelink, klas 6, De Arneburch, Middelburg. Ik vind het goed dat Erwin, Gerry en Gaby handtekeningen zijn gaan verzamelen voor die zeehon den. Want het zijn tenslotte ook levende wezens. Paul Kleinepier, Koudekerke. Sommige dingen begrijp ik niet, zoals 'procent' bij het eetpro bleem. (dat vonden veel kinde ren). Waar ik blij om ben is dat er geen reclame in de Krullebak staat. En dat aardbevingen steeds beter te voorspellen zijn is ook wel leuk. Want dan weetje er weer wat meer over. En de men sen die dicht bij zo'n berg wonen kunnen dan gauw genoeg gewaar schuwd worden. Dan heeft het Rode Kruis ook niet meer zoveel werk te doen. Lidian Izeboud, Koudekerke. Samen met andere kinderen ma ken wij een blad. Het heet Knip Knap Knutsel. Er staan moppen in, voetbal, strips, verhalen en nog veel meer. Als dit in de krant komt komen er meer kinderen op het idee om ook zo'n blad te ma ken. Misschien kunnen we wel sa menwerken, maar dat betwijfel ik. Marlijn ter Welle en Pieter-Mattijs Terlouw. Voor meer inlichtingen bellen naar: Pieter-M.: Koudekerke, tel. 01185-2276. Wie over de volgende Krullebak iets wil schrijven kan dit doen tot 24 februari. Daarna maken we de krant en kan er niets meer bij. de redactie. Alleen voor particulieren tot 16 jaar. F Prijs 25 cent per regel. Opgeven bij het PZC-kantoor in Vlissingen of Middelburg óf een formulier invullen (verkrijgbaar bij de meeste lagere scholen) en opsturen. y LE I' OP: zot je naam en/of telefoonnummer IN de advertentie en sluit de postzegels IN de envelop (dus niet opplakken). liry) Ik zou graag een fiets willen, plm 10 jr. event, te ruilen voor kleuterfietsje. Diana v.d. Velde, tel. 01184-17905. Wie kan mij helpen aan munten met gaatjes van de hele wereld. Tel. 01184-62369. Te koop: noren, maat 40, te koop gevraagd: noren maat 43, na 17.00 uur. 01186-1263. Denk je dat je een UFO gezien hebt, bel dan 01180-16941 en vraag naar Arne Warmelink of schrijf naar Ne- derstr. 23,4332 AX Middelburg, Er lagen eens twee lucifers in een ziekenhuis, vraagt de één aan de an der, waarom lig je hier?, antwoord: ik heb mijn kop verbrand. R. Maas, 01184-65745. Te koop: Suske en Wiske boeken, 2 gld. per stuk. 01184-69091. Klas 4 van de Polderburcht uit Arne- muiden heeft ontdekt dat je Krullé- bakje met een N moet schrijven. Dus Krullenbakje. Te koop: stripbladen, stripb. en De Jacht o.h. Koperen Kanon. Tel. 01180-25228. O. Vliss.weg 62, Midd- 'Burg. Te koop: racefiets 75,-, 6-8 jaar Sandifort, Singel 240, Vlissingen. Te koop: jongensfiets, leeftijd 8-10 jr. Tel. 01184-64521. P.n.o.t.k. Hallo ik heet Lilian, ik heb een vraag! Is de Krullebak nou een hij of een zij? Ik heb een broertje van 1 jaar en toen ik de Krullebak kreeg toen zij hij 'leuk leuk'!! Nou ik vind haar ook leuk al leen er moeten moppen in komen. Daaaaaaag! 01184-63671. Te koop gevr.: rijlaarzen maat 38, Nicky Abrahamse, Vr. Polderseweg 63, Serooskerke, tel. 01189-1647. Te koop: rijzweep, ƒ7,50 en cap maat 54, 25,-, zwemvliezen maat 39, 5,-. Noordweg 512, St.-Lau rens, ookgupjes. Te koop: wandelende takken 25 c. p. st. Marc. Vreedenburgstr. 10, M'Burg. Te koop: parkieten. Tel. 01189-1492, Pioniersweg no. 1, Grijpskerke (Zld.), prijs 7,50. Wie wil met mij postzegels ruilen? Ik heet Marjan Mulder. Ik woon op de Oude Koudekerkseweg 80 in Mid delburg, Zeeland. Te koop: jonge hanen, ski-jack, sneeuwlaarzen, maat 37, jack 146, blazer 146. Breeweg 75, Middelburg, tel. 13386. Opgelet de Krullebak is heel leer zaam net als het jeugd-journaalDus lees het krantje en luister. M. Jozias- se, Batenburg 9, Vlissingen. Te koop: kunstschaatsen mt. 30, ƒ15,-, Palingstraat 38, tel. 01184- 16616. Te koop: voetbalschoenen m 34, 35. 36, Arno Maartense, G. v.d. Veenstr. 7, M'burg. Te koop: goede skischoenen maat 35, prijs 35,-. Tel. 70372, Vlissin gen. Te koop: makomachine 10,-. Jan- Joris van Belzen, Zanddorp 125. Middelburg, tel. 28358. Te koop gevraagd: 1 paar ski's, leng te 1.50 m, met bindingen. Miranda Lievense, de Bellink 7, Zoutelande, tel. 01186-1536. Gevraagd: grote kooi het liefst met tralies voor mijn hamster. Tel. 16346.

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1981 | | pagina 4