Huisvrouwen in Goes halve eeuw verenigd Nieuwe scholen in Goese polder Nieuw bestuur landelijke contactraad Commissie niet onverdeeld over Goese Polder Voorlopig geen peuterzaal in Goese polder ..MANNEN MOGEN OOK LID WORDEN" Inkomens toeslagen in landbouw ongewenst Geen veld voor F.C. Kattendijke UGBLIK stad streek Verkeerscursus in Goes Antoine Mes exposeert in Middelburg Goes Klaar-overs ook in Goes-Noord Aardenburg j. Markusse (49): Kar weitjes Feest kleding adviseur zaamslag 01153-1332 Vergadering van vereniging vooi openbaar onderwijs Gedeputeerde stelt nieuw rioolgemaal in gebruik Goördinatie- orgaan vergadert Subsidie voor vliegveld Midden-Zeeland DE oTEAA VAN VRIJDAG 31 OKTOBER 1975 -«-..-...v., markten GOES-KRABBENDIJKE, 30 oktober Jonathan: kl. I: 80- 85 36, 75-80 28—43. 70-75 33- 49 65-70 2214, 60-65 2024; kl' H' 70-75 18—27, 65-70 23— 36 60-65 20—21. Cox's Orange pippin: kL I: 75-80 82, 70-75 78. 65-70 66, 60-65 53; kl. II' 30-85 73—77, 75-80 7081, 70- -c 6677, 65-70 5767. 60-b5 45-53. 55-60 24—33. Golden Delicious: kl. I: 80-85 41—60, 75-80 4558, 70-75 4052, 6a- 70 30-39, 60-65 21—23; kl. II: 80-85 3450, 75-80 31—44, 70- 75 3035, 65-70 2734, 60-65 j721. Goudrenet: kl. I: 95 4446, 85-95 47—50, 75-85 52-62, 65-75 50—52; kl. II: 95 41—44 85-95 46—48, 75-85 46-54, 65-75 35-49. Rode Goudrenet: kl. I: 95 4518, 85-95 50—59. 75-85 5369, 65- 75 4853; ld. II: 95 4346, 85-65 47. 75-85 50—69. Zoete Ermgaard: kl. I: 70-75 136, 65- 70 130, 60-65 95109, 55-60 62 Conference: kl. II: 70-75 117. 65-70 120, 60-65 119, 55-60 107. 50-55 7476. 45-50 44. D. du Cornice: M. I: 80-85 128 134, 75-80 134140. 70-75 133143. 65-70 133135; kl. TT- 80-85 113—125. 75-80 133, 70-75 122—136, 65-70 128, 60- 6j 86—95. Gieser Wildeman; kl. I: 55-60 146, 50-55 110; kl. II 60-70 137 56-63 111. Drui ven: 200300. Totale aanvoer hard fruit 14.400 Colli. GOES De gemeentepolitie van Goes organiseert bij vol doende deelneming, aanslui tend op het motto van Veilig Verkeer Nederland „Wegge bruikers op herhaling", een cursus met betrekking tot de verkeersregels. De cursus, waaraan voor de deelnemers geen kosten zijn verbonden, zal worden gege ven op de vrij dagen 14, 21 en 23 november, van 19.30 tot 21.30 uur, in het politiebureau aan de Valckeslotlaan. Opgave tot deelneming aan de cursus kan aan het politiebureau ge s-heden. In de loop van de winter zal verder weer een aparte bromfïetscursus voor J- 0,1 16-jari(gen worden ge geven. «iBüTc^Morgen 'zaterdag) zal de tentoonstel- "ng „Antoine Mes vrij en on- honden" worden gehouden, opening vindt plaats om 16.011 uur in het Zeeuwse kun stenaarscentrum aan de Lange Noordstraat 59 door de archi- tect ïr. P. C. Dekkers De elfde expositie van dit jaar in het Zeeuws kunste naarscentrum probeert ditmaal een beeld te geven van het werk van de kunstenaar An toine Mes als monumentaal ontwerper en als vrij schil der. Dit gebeurt enerzijds aan de hand van fotomateriaal en een maquette en anderzijds door een aantal schilderijen. Het, eerste laat vooral het onlangs! geopende complex voor gees telijk en lichamelijk gehandi capten" „De Sterre" te Clinge zien waar Antoine Mes aan meegewerkt heeft. Andere kunstwerken die Mes vervaar digd heeft kan men aanschou wen bij het politiebureau in poes en dat te Middelburg, net stadhuis in Zondert <m het ziekenhuis te Oostburg. (Van een onzer verslaggevers) GOES Niet gemengde ge voelens heeft de commissie voor ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en openbare werken in Goes voor het eerst kennis genomen van het schels plan voor het middengebied in liet tweede gedeelte van de Goese Polder. Het svhetsplan werd toegelicht door architect Frans van Dillen. Het plan voorziet in de bouw van een complex waarin scholen, ge meenschapsruimten en win kels zijn ondergebracht. Vooral de heer M. Loeve (GGG) liet weinig heel van het schetsplan. Hij vond de opzet niet mooi, niet harmo niërend met de omgeving en te grillig van vorm. Ook kon hij weinig waardering opbren gen voor het wegenplan. De omringende woningen voor spelde hij geen lange toe komst. „Het geheel past niet in wat wij landschappelijk ge zien in Zeeland gewend zijn". De lieer J. P. G. van Goijen (CGG) informeerde met name naar de maatregelen die B. en W. denken te nemen om de veiligheid van schoolgaande kinderen qp de geschetste we- Droogbloemen Vanaf vrijdag 31 oktober zal er in Goes gedurende twee weken een expositie van droogbloem stukken worden gehouden in de expositieruimte van de bloemist Han Meerhoff, Lan- gevorststraat 68. De heer Meerhoff is tesa- men met zijn personeel gedu rende drie weken bezig ge weest met het vervaardigen van 160 droogbloemstukken. Hij heeft gewerkt met een grote verscheidenheid aan ma teriaal, afkomstig uit Austra- liëe, Mexico, Zuid-Frankrijk en Afrika. De bloemstukken zullen ook te koop worden aangeboden. (Van een onzer verslaggevers) GOES Binnenkort zullen ook in de nieuwbouwwijk Goes-Noord de klaar-overs een vertrouwd straatbeeld zijn. Op dinsdag, 4 november, zullen de eerste 36 kinderen geïnstal leerd worden als klaar-over in Goes-Noord. Dat gebeurt door de korps chef van politie te Goes, de heer J. L. de Rave, om tien uur in het noodgebouwtje bij de scholen in Goes-Noord. Hierbij zal ook aanwezig zijn de heer Joh. Borrie van Veilig Verkeer Nederland, die de klaar-overs heeft opgeleid. A.B.C. De Aardenburgse Bomerclu'b hield de negende clubbolllng. De uitslag is 1. J, de Muynck-P. de Geeter. 2. A. Leliaert-G. de Geeter, 3. 0 Dhoore-H. de Muynck-K. vati Rie. Op zaterdag 15 november wordt een grote huldigingsbol- ling gehouden voor de keizer 1975, de heer E. Rijckaert met J' '400,-- aan prijzen. De -bol ling begint om 14.00 uur. gen en paden te waarborgen. Wethouder L. H. de Leeuw merkte als voorzitter van de commissie op dat omtrent de wegenstructuur en de omlig gende bebouwing de gemeen teraad al in 1972 een uitspraak heeft gedaan. Intussen zijn er in het schetsplan voor het middengebied verscheidene verbeteringen in de vormge ving aangebracht. Mieer waardering was er In de commissie voor het plan tot herinrichting van de Grote Markt. De heer Loeve sprak van een grote verrijking voor de binnenstad. Mevrouw J. M. Prevoo-van den Heuvel (PPR) had liever gezien dat het aan tal parkeerplaatsen op de Gro te Miarkt nog meer was ver minderd. Overigens sprak zij haar voldoening uit over de opzet van de procedure en de ruime mogelijkheid voor in spraak van omwonenden en andere burgers met betrek king tot het vernieuwingsplan van de Grote Markt. (Van een onzer verslaggevers) BIEZELINGE Invoering van inkomenstoeslagen in de landbouw is naar de mening van de heer J. Markusse, soci aal-economisch voorlichter van de Zeeuwse Landbouw Maat schappij (Z.L.M.), geen goede zaak. De heer Markusse be toogde dit gisteravond op een ledenvergadering van de regi onale agrarische commissie van de drie landbouw,jongeren organisaties In de Caisson in Biezelinge. Volgens de heer Markusse is het beter in plaats van inko menstoeslagen de rijksgroeps regeling zelfstandigen aan te passen of een betere sane ringsregeling- te maken. Inko menstoeslagen brengen het ge vaar mee, dat men niet meer geprikkeld wordt tol onderne men. Sociaal-economisch voorlich ter Markusse hield gisteravond een inleiding over de toekomst van de landbouw. Vooral van jonge boeren wordt momenteel veel aanpassingsvermogen en doorzettingsvermogen gevergd, zei hij. De huidige situatie en pro blemen relativeerde hij door te zeggen, dat er altijd goede en slechte tijden zijn geweest. Hij wees in dit verband op het belang van het gezamen lijk optreden van de landbouw organisatie omdat elk af zonderlijk te kledn is gewor den. De heer Markusse ging ook in op de aspecten van het ondernemerschap in de toe komst. Hij wees de jonge boe ren erop ook in het familiebe drijf niet voor zakgeld maar voor een loon te werken. Ver der dienden ze het familiebe drijf kritisch op zijn toe komstmogelijkheden te bekij ken, (Van een onzer verslaggevers) GOES De Goese commis si voor onderwijs, sport, jeugd en samenlevingsopbouw heeft gisteravond met teleur stelling kennis genomen van het feit dat in het middenge- i*j van de woonwijk Goese polder Z voorlopig geen peu terspeelzaal en een jeugdruim- 'e zullen worden gereali seerd. De voorzitter van de com missie, wethouder J.H. Roosc zei dat voor deze voorzienin gen - de benodigde financie ringsmiddelen ontbreken. Ook komen deze ruimten niet voor rijkssubsidie in aanmerking. Hij verwachtte dat voor de overige ruimten in het mid dengebied de kredietaanvra gen in de gemeenteraad van december in behandeling zul len komen. Wat de multifunc tionele ruimten betreft kon op zes ton subsidie van CRM worden gerekend. De heer J.P.G. van Ooijen (CCP) was van mening dat de gemeente alles in het werk zal moeten stellen om toch de peuterspeelzaal en de jeugd- ruimte in hel middengebied te verwezenlijken. Desnoods door het verschuiven van prioriteiten. Hij verzocht de voorzitter na te gaan hoe veel de bouw van de peuter speelzaal en de jeugdruimte zal vergen. De heer Van Ooijen drong er verder op aan vooral aan dacht te schenken aan de be veiliging van de toegangswe gen naar de nieuwe scholen in het middengebied. Sommige wegen in de Goese polder worden nu al min of meer als racebaan gebruikt, meende hij. De commissie hechtte haar goedkeuring aan de plannen tot stichting van een openbare lagere- en een openbare kleu terschool in het bestemmings plan Groene polder 2. (Van een oftxer verslaggevers) GOES Vijftig jaar geleden nam ene mevrouw Abeleven in Goes het initiatief tot de op richting van de afdeling Goes en omstreken van de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen. Op de eerste bijeen komst in het gebouw van de vrijzinnig hervormde gemeen te aan de Turfkade gaven 25 dames zich als lid op. Var, deze huisvrouwen „van het eerste uur" zijn er nog drie in leven ♦e weten mevrouw Franken- van Ewijk, mevrouw Van der Hooft-Kools en mevrouw De ligny-Corne. Over het reilen en zeilen van de Goese liuisvrouwenver- eniging voor de tweede wereld oorlog is op papier niets meer bewaard gebleven omdut alle bescheiden door de Duitse bezetters tn beslag werden ge nomen en naar alle waar schijnlijkheid zijn vernietigd. Maar het huidige bestuur treurt daar niet al te veel om. Het heeft al zijn aandacht no dig voor het functioneren van de vereniging vandaag de dag en de mogelijkheden voor de toekomst. „De oorspronkelijke doel stelling van onze vereniging is breder geworden", zegt me vrouw L, Duivekot-Oele, de presidente van de afdeling Goes en omstreken van de N.V.V.H." De bewustwording vain de vrouw is niet meer to nodig als vijftig jaar geleden. De plaats van de vrouw in onze maatschappij is nu een heel andere dan toen. Ons streven is er steeds meer op gericht de vrouiw een beter inzicht te geven op consumen- tengebied, het onderhouden van contacten op sociaal en cultureel terrein en niet te vergeten het gezelligheidsele ment van onze vereniging. On ze bridgeclub bijvoorbeeld is, al vijfentwintig jaar een bloei ende tak van onze afdeling. Ook over gebrek aan belang stelling voor onze lezingen, gespreksgroepen en andere ac tiviteiten hebben we niet te klagen. Vorig jaar hebben we goede gedachtenwisselingen gehad over het Rapport van Rome, het komende seizoen staan discussiebijeenkomsten over de gewijzigde gezagsver houdingen in het gezin, op sdhcol en in de maatschappij op het programma." Mevrouw L. Duvetcot-Oele (links), presidente en mevrouw C. Dirkse, voorzitster van de jubileumcommissie, bespreken een onderdee1 van het feestprogramma ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen afdeling Goes en omstreken. Lachend voegt mevrouw Duvekot er aan toe: „Gelukkig zijn niet al onze bijeenkom sten zo serieus van aard. Zo zijn we begonnen met een cursus in het opknappen van allerlei huiselijke karweitjes, liet klaarmaken van lekkere hapjes en drankjes en het uit proberen van nieuwe wasmid delen om maar een paar zaken te noemen". Vice-presidente mevrouw C. Dirkse en voorzitster van de jubileumcommissie: „Uit de nog steeds groeiende belang stelling van onze leden voor de activiteiten die wij organi seren blijkt overduidelijk dat het bestaan van een vereni ging als de onze ook in deze tijd nog wel degelijk zinvol is. Er zijn nog altijd vrouwen die, alleen en eenzaam als ze zijn, het regelmatige contact met anderen in de kring van onze vereniging niet willen en kun nen missen," Zowel mevrouw Duvekot als mevrouw Dirkse zouden het helemaal niet vreemd vinden zij zouden het zelfs toejui chen wanneer ook mannen de bijeenkomsten van de huis- vrouwenvereniging bezoch ten." Waarom ook niet? Mis schien is de tijd niet ver meer dat er ook mannen lid van onze vereniging zullen wor den. Dat zou weer een stapje dichter zijn bij de gelijkwaar digheid van man en vrouw. Want.aan die gelijkwaardigheid mankeert nog wel het een en ander". Het 50-ja«g bestaan van de afdeling Goes en omstreken van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen wordt op maandag 3 november ge vierd met een feestelijke micU dag in de Oosterkerk die om twee uur begint. Dcc bijeen komst is speciaal bedoeld voor de ieden. Op donderdag 6 no vember wordt ter gelegenheid van bet jubileum in de am bachtschool aan de Bergweg een terbc-mstelling onder het motto „de vrouw en de kunst' ingericht. Deze expositie wordt om 16.00 uur door de ere-presidente, mevrouw E. Huber-Schneider geopend, 's Avonds begint om 19.45 uur een feestelijke jubileumvie ring met medewerking van de show- ven dansgroep van het UW uit Vlissingen. HU? (Van onze correspondent) Kattendijke De voetbal lers van Fc. Kattendijke Uni ted zullen voorlopig niet op een eigen veld kunnen voet ballen. De Stichting Beheer Landbouwgronden heeft B. en W. van Goes meegedeeld dat er geen veld voor voetbalacti viteiten kan worden afge staan. B. en W. hadden op een onlangs in Kattendijke gehou den hoorzitting beloofd over leg te plegen met de stichting. Momenteel is het nog niet te zeggen waar de f.c. wel zal kunnen gaan voetballen. Er wordt getracht in het kader- van de ruilverkaveling „Ka- pelle Wemelidinge" een oplos sing te vinden. Overigens kan de voetbalvereniging gebruik maken van de in Goes gelegen sportaccommodaties. (Van onze correspondent) GOES Up maandag 3 no vember houdt de vereniging voor openbaar onderwijs afde ling Goes, een openbare na jaarsvergadering. Deze verga dering wordt gehouden in het Goese lyceum aan de Van Dusseldorpstraat in Goes. Op deze avond zal de heel L.A.C- Soeters, adjunct-direc teur van de rijks pedagogische academie te Middelburg een inleiding houden over de con tourennota. Deze contourenno ta is onlangs door de minister van Onderwijs gepubliceerd en er wordt in beschreven hoe het onderwijs in de toekomst er uit kan komèn te zien. Zo zou hij het kleuter- en basisonder wijs samengevoegd willen zien tot een basisschool, en alle vormen van voortgezet onder wijs tot een middenschool. (Van een onzer verslaggevers) GOES In de groeiende woonwijk Goese polder zullen een tweede openbare basisschool en een openbare kleuterschool wor den gesticht. Deze nieuwe scholen zullen tezamen met de r.-k. geïntegreerde school voor kleuter- en basisonderwijs en een wijkcentrum in het bestemmingsplan Goese polders binnen een complex tot stand worden gebracht. Ook dieze nieuwe kleuter school zaïl maar alle waar schijnlijkheid begiin augustus 1976 in gebruik worden geno men. Aanvankelijk is voor de woonwijk Goese PoMer uitge gaan van een maximale be hoeve van het kleuter- en ba- hoefte van 47 lokalen ten be- sisonderwijs. Mede als gevolg van de vrij sterke dialing van het geboortencijfer moest dit uitgangspunt verlaten worden. Uit het pre-advies van B. en W. met betrekking tot de noodzakelijke uitbreiding van het aantal scholen iin de Goese polder blijkt dat een toene mende belangstelling voor het openbaar onderwijs geconsta teerd kan worden. Voorts wordt met name de C. Holt- kampsehool bevolkt door een aantal leerlingen van buiten de woonwijk Goese polder, mede als gevolg van het ont breken van een r.k. lagere school in enkele andere wij ken van Goes. Na overleg met de belang hebbende besturen meren B. en W. dat voor het openbaar on derwijs ongeveer de helft van het totaal aantal leerlingen uit de eigen woonwijk kan wor den aangehouden. Verwacht wordt dat in een volgroeide woonwijk Goese polder met ongeveer 2.400 woningen 662 kinderen een school in de ei gen wijk zullen bezoeken. Daarvan zouden' dus 331 leer lingen bestemd zijn voor het openbare onderwijs. Het ligt in de bedoeling per 1 augustus 1976 met de twee de openbare basisschool in Goese polder 2 te starten. B. en W. adviseren om naast de openbare kleuterschool het Binnenhof, diie drie speelwerk lokalen bevat, nog een open bare kleute rsehool met twee speelwerklokalen te stichten. (Van onze correspondent) GOES Tijdens een ln Eindhoven gehouden vergade ring van district Zuid van de Landeijke Contactraad vooi Lichamelijke Opvoeding, Sport en Recreatie werd de heer O. Vandeberg uit Heerlen geko zen als voorziter. Hij volgde in deze functie de onlangs overleden burgemeester van Made en Drimmelen, de heer C.W. Smits op. De nieuwe secretaris werd de heer W. van de Eertwegh uit Veldhoven, terwijl de heei Th. Geurten uit Sittard werd gekozen als penningmeester. In het bestuur hebben ver der nog zitting de heren A. de Kam. burgemeester van Axel, H. Roels, burgemeester van Someren, de heer C. Louwerse uit Vlissingen en de heer F. van Lierop te Helmond. De landelijke contactraad stelt zich ten doel een opti maal contact en samenwerking op gemeentelijk nivau met betrekking tot lichamelijke opvoeding, sport en recrea tie. De contactraad, die nu ai 23 jaar bestaat en waar in totaal 551) gemeenten bij aangesloten zijn, is vooral werkzaam op het gebied van subsidiëring, opleidingen, medische sport keuring en gemeentelijk or- (Van onze correspondent) goes Woensdag 5 novem ber zal gedeputeerde mr. J. F. G. Schlingemann het nieuwe rioolgemaal aan de Zuidvliet- straat officieel in gebruik stel len. De opening is 's morgens om 19.0# uur. Met deze inge bruikstelling komt een einde aan de lozing via de van Goeszuid naar het gemaal bij Kattendijke lopende sloot. Het afvalwater zal voortaan van Goes naar de Westerschelde gevoerd worden. De aanleg van de thans in gebruik te stellen persleiding kwam gereed in 1973, die van het gemaal vorig jaar. Doordat zich tijdens de proefpersing nogal ernstige lekkages voor deden, moest de leiding gein jecteerd worden. Het beheer van het gemaal en de leiding zal in handen van het Waterschap overgaan. Met het totale project is een bedrag gemoeid geweest van ruim 9 miljoen gulden. (Van onze correspondent) GOES Dinsdag 11 novem ber houdt de stichting Zeeuws Coördinatie orgaan voor na tuur-, landschaps-, en milieu bescherming een vergadering in het Goese lyceum aan de Van Dusseldorpstraat te Goes. De vergadering begint om half- acht. Een belangrijk programma punt is „net recreatieplan Bruinisse". Het coördinatieoi - gaan is hier reeds tweemaal (bij de gemeenteraad en bij G.S.) tegen in beroep gegaan- De deelnemersraad zal worden gevraagd een uitspraak te doen zodat zal worden bezien of van het beroepsrecht bij de kroon gebruik zal worden ge maakt. Het dagelijks bestuur zal de heer E.C. Boissevain uit Tholeu aanbevelen in plaats van de heer W.J. de Wolff als vice-voorzitter. Dit in verband met het vertrek van de heer dr. De Wolff. Na de pauze houdt dr. ir. P. Gruys een voordracht over het onderwerp „natuur, landbouw en land schap"- De heer Gruys is werkzaam in het kader van de harmonische insectenbestrij- ding en geniet zowel in de kringen van de particuliere milieubescherming en van de landbouw bekendheid. (Van onze correspondent) GOES Het college van B. en W. zal de gemeenteraad voorstellen de stichting Vlieg veld Midden-Zeeland over 1976 te blijven subsidiëren met een bedrag varn f 0,22 per inwoner. Wethouder De Leeu- we behoudt zijn stem op dit punt voor. Na twee minder geslaagde uitzendingen van Klaverweide was dit Vara-televisiespel gis teravond op haar sterkst terug in: „Met vallen en opstaan" Het sexavontuur van vorige week moet toch van invloed zijn geweest, hoe dan ook, Leo Beyers was op het vrijerspaci en bovendien kwam vroegere geliefde Patricia Vonk terug in huis. Dat gaf de gebruike lijke verwikkelingen met het slot dat Beyers het aanne- manschap opgeeft en de hore ca mgiaat samen met Elly Rus tenburg. Het werd me bijna te machtig. Niet dat Beyers gaat trouwen maar dat Klaverwei de aan zijn einde is gekomen. Wat als er ieits is waar je naar uitkeek dan was het naar deze „continuing story". Af scheid van Klaverweide maar niet van Leo Beyers en Lies- beth van Santvoordt die bin nenkort in Vestdijks „Koperen Tuin" bij de NCRV verwacht kunnen worden. In opdracht van het Palestina Comité maakte Johan van der Keuken als bijdrage aan VPROs Mid den-Oostenproject de film „De Palestijnen". In tegenstelling tot Hans Verhagen gaat Van der Keuken net impressionis tisch te werk, maar geeft een glasharde registratie van de feiten. Over de westerse in vesteringen waarbij de slop pen niet in de winst delen, de geschiedenis over de omstan digheden waarin de Arabieren sinds 1948 verkeren, de Pales tijnse beweging en de jamme rende uitspraak: „Allah ver- doeme de dag dat Israël is ontstaan". Een indringende do cumentaire: de zaak van de Palestijnen vanuit hun visie bekeken. Het verwijt van een zijdigheid gaat natuurlijk niet op, dat is Van der Keukens eigen keus. Een waardevolle bijdrage in de meningsvor ming over het Midden-Oosten. Hoe gaat het tot nu toe op de universiteiten en de sociale academies? Het Simplistisch Verbond gaf een prima persi flage over de hele rattaplan. „Ik blief geen magere melk" liet Koot aan Bie weten en daarmee kwam het hele me chanisme in werking. De melkbevoorrading verstoorde de harmonie, er kwam een verharding van eikaars stand punten, eerst op gewone handgeschreven briefjes, daar na via het carbonpapier totdat uiteindelijk de stencilmachines op volle toeren gingen draaien. Hoeveel discussienota's zijn er al geschreven? Plenaire verga deringen gehouden met als slot een evaluerend weekeinde op de hei? Mensen bij wie de boekenkast uitpuilt van de stencils zullen kostelijk ver tier hebben beleefd. Netty Ro- senfeld jrrobeerde in haar „Landgenoten" bijpraatpro gramma erachter te komen waarom de gebroeders Oost veen drie weken in de gevan genis zijn vastgehouden op verdenking van een gijzelings plan met de koningin als slachtoffer. De broers waren niet al te spraakzaam, maar dat was Netty wel. Zij liaid de landgenoten lief maar voor een goed tv-programma komt meer kijken. JOHAN DIEPSTRATEN

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7