Dorpsraad Ossenisse voor zomerhuisjes bij Zeedorp ZALENNOOP GROOT IN OOSTBURG VERONTWAARDIGING OVER BEZWAARSCHRIFT Vlissingen herdenkt bevrijding Visstoepen in De Vogel nu geïnventariseerd Jazzballet Oostburg ligt stil Woesteling kreeg boete Werkstukken tentoon in de Blaauwe Hoeve Sint op 29 november naar Nieuw-Namen stad streek 1■«iwaaraiiTMtf Oorlog centraal in De Hal Ie Axel St. Jansteen Hulst Nieuw-Namen Krotten Rust Aardeiiburi'se raad bespreekt routinezaken Westdorpe Hoorzitting in Wolphaartsdijk Werkgroep wil er wat doen aan Topbiljart Marionette speelt tegen Tovak Inschrijvingen handelsregister s, DE oTEM VAu dl OKI OBER 1975 (Van een onzer verslaggevers (Van een onzer verslaggevers) AXEL Na de kinderen op woensdag stonden gisteravond de volwassenen voor de came ra's van Gerrit de Jonge's Re giovisie in Axel. Vanuit de Halle werd nu een televisie' programm a naar het bejaar' dentenhuis de Vurssclie uitge zonden en vol goocheltrucs en gesprekken met Axelaars. De bejaarden die de beelden van gisteravond tot het einde toe hebben aanbeschouwd zijn waarschijnlijk wat later naar bed gegaan dan in de bedoe ling lag. De door nogal wat schoonheidsfoutjes geplaagde televisiemensen lieten het tot tien uur geplande programma flink uit lopen. Vooral de ge sprekken die de journalist Rob Lagaay voerde met een groot aantal Axelaars liepen nogal uit. De heren Van de Bonse (schrijver van het boek over de bevrijding van Axel) en uitgever Vink beten de spits af. De heren Dielemanl Ver- plancke en Smies verhaalden daarna over de oorlog zelf. Voorzitter Oggel en secreta resse mejuffrouw De Putter van de vereniging Axel-Polen kwamen daarna aan de beurt om het een en ander over hun jubilerende organisatie te ver tellen. Een Poolse oudstrijder, een jongere uit Axel en'een import-Axelaar gaven daarna nog hun visie op Axel. De gooehelnummers werden ver zorgd door de heer Jan Diele- man. „Een klei- zo noemde Winkelsluiting ne tekortkoming", het gemeenteraadslid L Diele- man (PvdA) het feit, dat B. en W. over de dreigende win kelsluiting op zaterdagmiddag wel contact met het bedrijfsle ven, maar niet met de vakbon den had opgenomen- Volgens de heer Dieleman was hier sprake van „eenzijdige contac ten" wanneer men over een dergelijke zaak contact op neemt met een bepaalde groep van de bevolking mag men niet de werknemer vergeten", aldus de heer Dieleman. Betonnen woningen In te genstelling tot wat eerder van uit de gemeente is meegedeeld zal al in het begin van novem ber een begin worden gemaakt met het opknappen van de 286 betonnen woningen in Axel. Men begint in de Pironstraat. december begint men te werken aan woningen in de Margrietstraat en de Evertsen- straat. Binnen een jaar hoopt men alles afgewerkt te heb ben. Veteranen De veteranen- voetballers van vv Steen heb- Den tijdens een vergadering beo loten om de jaarlijkse con tacts vond met veteranen uit anaere clubs in jianuari te houden. Tijdens de overigens slecht bezochte bijeenkomst werd nog geen precieze datum vastgesteld. Ook de jaarlijkse leestavond van de Steen-vete ranen werd verschoven n; het nieuwe jaa*. Bejaardenschletlng Aan de bej aardenschieting in de Blauwe Hoeve te Hulst deden 56 schutters mee. C. Kindt uit Nieuw Namen schoot de hoge vogel- De eerste zijvogel was voor R. Mahu uit Hulst. De tweede voor A. Suij Koe wacht. E. van den Ende uit Kloosterzande schoot de mees te vogels (vijf). Biljartwedstrijd In de zaal van Thilleman hebben de leden van de biljartclub OBK onderlinge wedstrijden ge speeld- De uitslagen daarvan: 1 A. Blommaert-A. Rap. 2 R. Lambrechts-F. Blommaert, 3 G. Lambrechts- P. Praet, 4 T. van Damme-E. Coen, 5 E. Weemaes-R. Thilleman. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Maandag 3 november herdenkt Vlissingen het feit da! de stad 31 jaar geleden bevrijd werd van de Duitse overheersing. Namens liet gemeentebestuur zullen le den van het college van B. en W. die dag kransen leggen bij het landingsmonument en de herdenkingssteen aan de Com- mandoweg. Dis. Tip J. Westerhout, bur gemeester van Vlissingen zal bovendien een krans leggen namens het regiment The King's own Scottish Borderers. De kranslegging vindt plaats om elf uur 's morgens. Het comité Bevrijding Vlissingen treedt bij deze herdenking op als organiserende instantie. Het comité heeft de inwoners van Vlissingen opgewekt van hun belangstelling te doen blijken door bij de kransleg ging aanwezig te zijn en even tueel zelf een bloemenhulde bij het monument te bren gen. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE - De Stich ting Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming heeft de gemeenteraad van Hontenisse in de vorm van een foto-al bum een inventarisatie aange boden van de visstoepen in het gebied „De Vogel". De inventarisatie moet wor den gezien als een uitvloeisel van een meningsverschil tus sen het college van b. en w. van Hontenisse en het Coördi natieorgaan over een onlangs opgetrokken bouwwerk aan de oevers van de in het bestem mingsplan „Buitengebied" als „beschermd natuurgebied" aangewezen kreek „De Vogel". Volgens b. en w. van de ge meente Hontenisse diende dit bouwwerk ter vervanging van een visstoep, die tijdens de novemberstorm van 1973 ver loren was gegaan. Het Coördi natieorgaan meende aan de hand van onder meer luchtfo to's en kadastrale kaarten aan te kunnen tonen, dat een der gelijk bouwwerk daar nimmer gestaan kon hebben. Het Coör dinatieorgaan achtte dan ook afgifte van de bouwvergun ning in strijd met de bepalin gen van het door G.S. goedge keurde bestemmingsplan Bui tengebied. Om eventuele mis verstanden in de toekomst te voorkomen en vooral om een einde te maken aan het op trekken van bouwsels, die worden aangeduid als visstoe pen. maar meer het k^r^kter hebben van kleine weekend huisjes, verzocht het Coördina tieorgaan het college van b. en w. in juni 1974 om de bestaan de toestand niet te legaliseren en de eigenaars van de het begrip „visstoep" overtreffen de bouwsels te gelasten deze bouwwerken te verwijderen; van gemeentewege een rege ling te ontwerpen, waardoor het mogelijk zou zijn de ver wijderde bouwsels te vervan gen door eenvoudige, het land schap niet ontsierende visstoe pen, die aan welomschreven voorwaarden zullen moeten voldoen, en deze visstoepen te registreren, zodat klandestiene uitbreidingen zouden kunnen worden geconstateerd. In november 1974 volgde een gesprek met het gemeen tebestuur, waarbij dit begrip vroeg voor de moeilijkheid om aan de bestaande toestand een einde te maken. Bovendien zou, zo stelde de gemeente, het inventariseren van de be staande toestand op „techni sche moeilijkheden" stuiten. In een begeleidend schrijven bij het foto-album zegt het Coördinatieorgaan „Wij heb ben gemeend de gemeente de helpende hand te moeten bie den. Het is ons een eer en een genoegen de raad van Honte nisse aan te bieden een „In ventarisatie VISSTOEPEN in DE VOGEL"naar de toestand van april 1975. Wij hopen, dat de inhoud de gemeente zal helpen het ontduiken van de voorschriften van het bestem mingsplan te voorkomen. OSSENISSE De dorpsraad van Ossenisse is verontwaardigd over de bezwaren, die het Coördinatieorgaan bij Gedeputeerde St3ten heeft ingediend tegen de bouw van twaalf zomerwo ningen bij Zeedorp. „Wanneer het Coördinatieorgaan bezwaren oppe't en het over algemene inspraak heeft, bedoelt het waar schijnlijk alleen de eigen inspraak. Immers het heeft de be volking niet geraadpleegd", zo meent de dorpsraad, die er de aandacht op vestigt, dat de bevolking zich herhaaldelijk heeft uitgesproken voor een zekere ontwikkeling. „Nu cie gemeente Hontenisse eindelijk mee kan proberen de aftakeling van de kern Osse nisse tegen te gaan onder an dere door de bouw van een twaalftal zomerwoningen te stimuleren met inspraak van de betrokken kern komt thans ongevraagd de Stichting Coördinatieorgaan voor Natuur-, Milieu- eri Landschapsbescherming dus Zonder de inwoners te hebben gehoord ons verrassen met een bezwaarschrift bij G.S." Zo stelt de dorpsraad. De dorpsraad vindt de be zorgdheid van het Coördinatie- orgaan over de aanwezige po pulieren niet terecht. Het „vo >rwendsel", dat de andere dijken in de omgeving boom loos zijn wordt weerlegd. „Dp stichting heeft dit vermoede Iijk met een kortzichtige ver rekijker vanuit Goes gezien en wellicht wordt met de andere dijken alleen de zeedijk be dottld", zo zegt de dorpsraad, die erop wijst, dat de Hoog lari'tsedij-k, de Grintweg, de Oostdijk en de Zoutelandsdijk rtj.villjk beplant zijn met an der meer olmen, populieren, knotwilgen, vlieren, essen en meidoorns. (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN Op za terdag 29 november doet Sint- Nicoiaas zijn intocht in Nieuw- Namen. Als het goed weer is, begint hij om drie uur 's mid dags aan zijn rondgang door het dorp. Bij slecht weer maakt hij op datzelfde tijdstip zijn opwachting in het ge meenschapshuis. De Sint zal niet alleen voor de aanwezige kinderen, maar ook voor de zieken wat meebrengen. Omdat het gemeenschaps huis momenteel verbouwd wordt en daarin geen af te sluiten ruimte aanwezig is geeft het St.-Nicolaascomité de ouders de ra-a-d om geen pakjes naar het gemeenschaps huis te brengen, zoals vorige jaren gebruikelijk was. Om de inhuldiging van St.-Nicolaas te kunnen bekostigen, rekent het comité op een milde bij drage van de inwoners van Nieuw-Namen. OOSTBURG - De ruim 60 kinderen en dames die in Oostburg en Groede erg en thousiast bezag waren in jazz- balletgroepen hebben een brief van het bestuur van de Stichting Kunstzinnige Vor ming gekregen, waarin wordt medegedeeld, dat de activitei ten voorlopig moeten worden stilgelegd. Wegens een op handen zijn de blijde gebeurtenis moest de vaste docente Margriet Sinke stoppen met lesgeven. Via ad vertenties werd gepoogd een nieuwe kracht aan te trekken „Het resultaat was sober", al dus bestuurslid Joop Wielak- ker. „Uiteindelijk konden wij iemand uit Bergen op Zoom aantrekken, maar die liet het voor de eerste les gegeven was al afweten." Daarop werd contact opge nomen met verschillende crea tiviteitscentra in België of daar iemand was die vijf groepen - twee in Groede en drie in Oostburg - kon bege leiden. „Tot nu toe zonder re sultaat", zo zegt Joop Wielak ker. Het bestuur zal nu via advertenties in Belgische bla den proberen alsnog een kracht aan te trekken en be sloot de deelnemers aan te schrijven, dat de lessen voor lopig zijn stopgezet. „Erg jam mer want het jazzballet was zeer in trek en de deelnemers waren erg enthousiast." Binnen de Kunstzinnige Vorming is overigens al ge sproken over alternatieven als „kindergymnastiek" en „volksdansen", maar daar heeft men eigenlijk een zwaar hoofd in, omdat de deelnemers door in eerste instantie niet voor kwamen. i „riet dorp Ossenisse heeft daar dus geen gebrek aan, wel aan mensen en woningen om zien staande te houden. Als alie ontstane krotten door ei gen arbeid niet tot juweeltjes van weekendhuisjes waren veranderd, dan zou het aan zien nog heel anders zijn ge weest". Aldus de dorpsraad van Ossenisse, die zich op het sta« cipunt stelt, dat de eigen bevolking en de mensen van elders door een „gezond sa menspel" gelegenheid krijgen om te blijven genieten van de lustige omgeving. iverlgens ls niet alleen van net Coördinafieorg-aan een be zwaarschrift binnengekomen. Volgens de gemeente hebben zien ook enkele bewoners van Zeedorp via een bezwaai- senrift tegen de komst van de zomerhuisjes gekeerd. Dit on der meer omdat de rust erdoor verstoord zou worden, omdat de „unieke flora en fauna' verloren zou gaan, omdat het afbreuk zou doen aan het „on gerepte vissersdorpje" omdat het wellicht een precedent zou scneppen voor onbeperkte uit breiding van het aantal zomer huisjes en omdat men bang is, dat de huisjes aan ongeregelde en wisselende bezoekers zul len worden verhuurd. flet Coördinatie-orgaan noemt, zoals gemeld, naast het bezwaar, dat het hier om een stuit „beschermde dijk" zou gaan ook het bezwaar, dat de door de gemeente gevolgde procedure inspraak van bui tenstaanders onmogelijk maakt. De twaalf woningen zijn, zo als bekend, geprojecteerd acn- ter de dijk tussen Ossenisse en Zeedorp. (ADVERTENTIE) O AARDENBURG - De ge meenteraad van AardenUurg krijgt m zijn volgende week dinsdag te houden vergadering een aantal routinezaken te be handelen. Zo wordt de raad o.m. een krediet van J' 250, - gevraagd voor de op 27 no vember te houden bejaarden- contactbijeenkomst tussen de gemeenten Aardenburg, Mal- degem, Sint Magriete, Middel burg (B), Moerbeke en Sint Laureins. Verwacht wordt dat rond 100 Aardenburgse bejaar den deze middag bijwonen. Bij begrotingswijziging wordt een bedrag van S 18.920,— beschikbaar gesteld voor de inrichting van de nieuwe openbare kleuter school, te weten voor een werk lokaal en een speellokaal. De raad wordt verder toestem ming gevraagd tot verkoop van een tweetal percelen bouwgrond. Voor godsdienst onderwijs op de openbare la ge re school wordt een bedrag gevraagd van 298,93. „Het vakantiewerk" in Me- chelen wil in het landgoed „De Elderschans" een centrale verwarming aanleggen. De raad heeft in 1972 hiervoor al een lening van 15.000,— toe gezegd, maar nu men met de aanleg wil beginnen wordt van de zijde van de vereni ging de gevraagde rente van 10 procent te hoog geacht. De vereniging wil een lening te gen de helft van de op de geldmarkt geldende rente be talen. B. en W. stellen voor hiermee in te stemmen, te meer omdat de verwarming na aanleg eigendom van de ge meente wordt. Voorlichting Hedenavond wordt m Westdorpe in zaal Concordia een voorlichtings- speelgoedavond gehouden door de stichting Peuterspeelzaal Westdorpe in *a menwerking met de stichting Peuterspeel zalen Philippine en Sas van Gent. De bijeenkomst wordt belegd speciaal met het oog op Sinterklaas. De aanvang is acht uur. (Van onze correspondent) WOLPHAARTSDIJK Naai- aanleiding van het rap port dat het architecten- en ingenieursbureau Pennink uit Amsterdam over de kern Wolphaartsdijk heeft uitge bracht belegde liet gemeente bestuur van Goes gisteravond een hoorzitting in liet dorps huis. Aanwezig was naast B. en IV- van Goes ook de heer Pennink van het architecten bureau. In een inleiding verklaarde de heer Pennink dat het rap port niet was samengesteld om aan de hand ervan plannen te gaan realiseren. „Aangezien zulke plannen nogal ingrij pend zijn en hoge financiële kosten met zich meebrengen voor de gemeente moet men te beginnen en welke behoef- weten waar men aan toe is om ten er heersen", aldus de heer Pennink. Betreffende het feit dat Oud-Sabbinge buiten het onderzoek is gelaten merkte hij op dat de opdracht was de kern Wolphaartsdijk en haar bewoners en1 aangezien Oud Sabbinge op verschillende ge bieden een eigen kern is heeft men dit dorp erbuiten gela ten. De enquête werd door de heer Pennink representatief geacht aangezien voornamelijk de hoofden der gezinnen wer den geënquêteerd die naar zijn mening het gehele gezin vertegenwoordigen, met ande re woorden de gehele bevol king. Uit de reacties bleek dat de bewoners het landschap zeer waarderen. Verscheidene inwoners willen liefst het mooie uitzicht niet verliezen Daarom hebben we verdich ting in de kern aanbevolen in ons rapport, aldus de heer Pertnink. DE GRONINGER politie heelt een tienjarig jongentje uit de ze stad aangehouden dat m hei. bezit bleek van drie lucht druk-pistolen. De jongen had de wapens gekocht met het geld dat hij via enkele dief stallen had w-eiten te verkrij gen. OOSTBURG - Veel activi teiten van verschillende orga nisaties in West Zeeuwsch Vlaanderen konden de afgelo pen jaren niet doorgaan of kwamen slecht uit de verf door gemis van een geschikte ruimte. Tot deze conclusie is een werkgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van o.m. Uit in Zeeuwsch Vlaanderen, muziekschool, kunstzinnige vorming, Kiekkot, etc. geko men na een inventarisatie van wensen en klachten bij de di verse organisaties. „Er is een geweldige be hoefte aan ruimte. Wij hebben uitgevist dat een geschikte ruimte minstens 200 avonden en 40 middagen per jaar ge bruikt zal worden. Vraag is alleen moet een tijdelijke oplossing op korte termijn ge vonden worden, of moeten wij (Van onze correspondent) HULST De Hulster top- biljartclub Marionette staat het komende weekeinde in de Oost-Zeeuwsch-Vlaamse top- biljartcompetitie voor de ge makkelijke thuiswedstrijd te gen Tovak uit Koewacht. Die in het café van Willy van Swaal aan de Grote Bagij- nestraat te Hulst te spelen wedstrijd zal ongetwijfeld in een zege gaan eindigen voor het als sterk favoriet startende Marionette-team. Het eveneens uit Hulst afkomstige KOT, dat net als Marionette het vorige weekeinde met een overwin ning deze pas begonnen nieu we Oost-Zeeuwsch-Vlaamse topbiljartcompetitie inzette, zal zeer zeker op de beide winstpunten beslag weten te leggen nu bc 't Raedhuys uit Westdoroe in Hulst op bezoek komt. STC uit Sluiskil zal het komende weekeinde zijn eer ste competitie-wedstrijd spe len en wel thuis tegen 't An ker uit Hulst. De Hulster -be ONA gaat een competitieloos weekeinde tegmoet. ey Tentoonstelling in Blaauwe Hoeve (Van een onzer verslaggevers) HULST In het Hulster bejaardentehuis De Blaauwe Hoeve werd gisteren druk ge werkt aan het rangschikken van de honderden werkstuk ken, die daar zaterdag, zondag en maandag te bezichtigen en eventueel te koop zijn. De werkstukken (zo'n vijfhon derd in totaal) zijn het resul taat van de bezigheidstherapie. waaraan de bewoners en pa tiënten van De Blaauwe Hoe ve meedoen. Volgens Rita van Hove (hoofd van de afdeling bezigheidstherapie in De Blaauwe Hoeve) is het niet direct de bedoeling, dat de werkstukken gekocht worden. „We willen er gewoon een paar gezellige dagen van ma ken, waarop de buitenstaan ders de kans krijgen om eens te bekijken, waar we hier mee bezig zijn", zo zegt ze. Van daar ook, dait kooplustige be zoekers de werkstukken nog niet onmiddellijk mee naar huis mogen nemen. De tentoonstelling laat een scala van werkstukken zien: poppen, beesten, breiwerk, wandkleden, voorwerpen van hout of gemaakt uit waarde loos materiaal enz. De tentoonstelling wordt za terdagochtend om tien uur ge opend met een toespraak door de heer Van der Zalm, ad junct-directeur van de oplei ding voor bezigheidstherapie te Breda. De werkstukken zijn elke dag te bezichtigen tussen tien en twaalf uur, tussen twee en vijf uur, en tussen halfzeven en acht uur. wachten op de stichting van een q centrum", aldus een voerder van de werkgroep Tijdens een dinsda gehouden vergadering, ook wethouder van zaken, J.J. Vergouwe, zig was, heeft de wer kenbaar gemaakt, dat i.„ ziens voor een tijdelijke" sing gekozen moet „We staan natuurlijk achter de piannen voor cultureel centrum", zo gisleien gezegd. De werkgroep heeft i laten vallen op hotel-ca.. tenlust, waarvan de er al geruime tijd proberai geschikte koper te „Buitenkist ligt centraal, parkeerruimte, er zijn lijkheden tot uitbouw i menteel voldoende ge' ruimtes. Het zou een I lossing kunnen zijn) werkgroep zal kontakt me eigenaars opnemen om te zien op welke voorna eventueel het pand g" kan worden. Zoals bekend, zullen I w. van Oostburg binn een commissie ad hoc i stellen om de zalenaccoi, tie binnen de gemeente ti kijken en in samen*;.1 met de Stichting advies te laten opstellen,, zullen graag onze gegeven' brengen in de commissie, die gaat nu in feite on; tief verder uitwerken', werd gezegd. Bij de inventarisatie t wensen bleek Uit in Zeeu Vlaanderen behoefte te ben aan een ruimte voor" nere voorstellingen, die 100 tot 150 mensen kir worden bijgewoond. Het teurtonee-1 in de streek een geschikte repetitief' en ook de Stichting zoekt een repetitieruimte zo'n veertig mensen, kop koffie gedronken worden. De ZVU wil voer cursuswerk een betere hebben, evenals 't Ki Uit en de stichting KuS nig Vorming. Groot is i nood bij de muziekschool menteel worden op twee da-gen lessen gegeven bij docent thuis 'en is eer van de Algemene Mi Vorming ondergebracht Breskens. (Van onze correspond"! MIDDELBURG - mei van dit jaar had M Hulst zo diep in hel 1 gekeken dat hij volledig kluts kwijt raakte. In ging hij in Graauw de van twee huizen en geparkeerde auto's te lijf- Hij was aan het drinken slagen om zijn grote onger gein te vergeten. Zijn hu: een Belg, had hem even ren de huur van zijn wa opgezegd. Die mededeling hem in het verkeerde kef geschoten. Nadat hij mi twintig glazen bier had dranken, vlogen eerst de - men van het pand aan de 43 te Graauw aan set Even later kregen de van nummer 29 een fikse val te verduren. 1' glasgerinkel alleen de woede niet te stillen. kele auto's moesten erl loven. De man, die donde voor de politierechter was een heel andere 1 dan de woesteling van 1» jongstleden. V3n een mat al maanden zonder werk kun je ook niet al te veren plukken, meende de ficier, die 250,- boete er_ waarvan 100,- voorwaa lijk met een jaar proeftijd toezicht van het Zeeuwse sultatiebureau voor alcohol» druigs. De politierechter '>f niste conform. TERNEUZEN Bij de Kfjf van Koophandel en Fobrk" sclueven de volgende W" bedrijven in AssurW" drijf Zeeland B.V. Oog. Handelsonderneming bouw Hulst. Opsle-?cen)Ja Terneuzen bv Terneuzen, bv. Terneuzen. Ber Piiumveehandel ©oslburjL ministratiekantoor van Sas van Gent. Beleggi"'5 Exnloitatiemij. Oostburg Aerdenburg, D. Smed< - - '-bries Camp™ 1ST, """tl Oostburj-1 t.in Teii

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2