NCO wil 7 miljoen voor projecten voor bewustwording Buitenlandse werknemers niet beschouwen als tweederangs burgers Halve ton van puzzelende abonnees ICARIS VAN PADRE EMILIOWIJ HEBBEN IGEEN jMAGISCHE GREEP OP DE JONGEREN Geld lenen NMB „Geen eenzijdige nadruk op citien liturgie" DOOL SSEN een miljoen gulden aan prijzen Banden specialisten willen nauwer samenwerken met garagebedrijven IRE AANBESTEDING STEREO GRAMMOFOON 399. teuse 4.C 39-90 34,90 binnenland buitenland Ontwikkelingssamenwerking Paler Lagerweg krijgt cheque Uitstel proces door striptease Informatie Proces Bisschoppen in Adventsbrief: Sacramenten Veel werk Kerkbezoek Geloofscrisis dit alles metéén SKYMASTER SBSSSSLE SSKgeSJSSSfiSH&raMw SABENA Anti-zionisme Politie RKPN en NKV A; 27.50 ring B; 25- ring cj en en de Rabobanken. jstuur van het Recreatieschap neuzen zal Adviesbureau Arnhem B! /ember 1975 des v.m. 10.00 uurmkj raakman, Middenweg te Hoek in ':t steden overeenkomstig het Unifc- glement, met uitzondering van ring aan een bestaand toiletgebouwm rein De Braakman te Hoek best idraagt: 30 werkbare werkdagen, hiedt in 4 termijnen, e van 10% van de aannemingssomzj leningen kunnen worden aangevraaj: i Arnhem BV. Postbus 264 te Amhg van ingevulde en getekende giro(l* oene bankbetaalcheque ten bedrap sief BTW onder vermelding van tg n betaling is niet mogelijk, oeten vóór of op 5 november 1975® i zijn. Door adviesbureau Arnhem BI zending van de giro(betaal)kaart re c.q. de bank zorggedragen, unnen het bestek omstreeks 12 nov® et zien. Inlichtingen worden verstak ;au Arnhem BV. telefoon 085-7191)1 overeenkomstig het bepaalde in l*t ;e op het kantoor van Adviesburen /erstraat 120 te Arnhem van 12 novei- november 1975. biljetten kunnen op de plaats en datel g in de daarvoor bestemde bus wordel n 9.30 uur tot 10.00 uur. De biljettej derland.se taal opgesteld zijn. oet zijn aanbieding gestand doengedü l na de dag waarop de aanbestedii|l 1. Tel. 01140-4002 b.g.g, 2195 Wordt geleverd met 2 boxen adviesprijs 499.- Bij ons slechts Met als klap op de vuurpijl GRATIS 2 boxen TA 5417 extra winkelwaarde208/ Heeft u ineens een complete stereo-4 :aat slechts AAITOP STOFZUIGER i 339.- voor249.- i 395- voor289/ HAARDROOGKAM reparatie van t. v. en stereoapp0 dt in eigen werkplaats verricht, ratie ontvangt U 3 mnd. garantie. oltiv» - 1 OKI OBER 1975 DEN HAAG (ANP) De nationale commissie ontwikke lingssamenwerking heeft minister Pronk (ontwikkelingssamen werking) voorgesteld in 1976 65 projecten te financieren. Daarbij gaat het uitsluitend om in Nederland uit te voeren projecten, die gericht zijn op bewustwordingsactiviteiten over ontwikke lingssamenwerking. Met de projecten is een bedrag gemoeid van ruim zeven miljoen gulden. Bij de commissie hebben Luim 90 groepen en instanties Inaiivragen voor subsidie inge diend, waarbij het aange- Jraasde bedrag de 8,5 miljoen Eveischreed. Bijna alle voor (je commissie aanvaardbare Tproiecten konden worden ge- lonoreerd, mede omdat het •drag van 7 miljoen een aan- jienlijke verhoging van het mor dit soort zaken beschik bare bedrag op de rijksbegro ting betekende. Het meeste geld van de na tionale commissie ontwikke lingssamenwerking gaat naar de 'zogenaamde mankrachtpro jecten, waarbij de commissie de salariëring van de NCO staat (red. ANP) mensen die als hele of halve dagtaak be wustwordingsactiviteiten be- geleden. Een groot deel van deze mensen is te vinden bij enkele lanaerlijke koepelorganisaties, die de grootste bedragen uit de NCO-pot ontvangen: de Stichting ontwikkelingssamen werking vakbeweging (f 1 min), het interkerkelijk vor mingswerk ontwikkelingssa menwerking (f 350.000) en de plattel amdsjongeren 300.000). NOORD WIJ KERHOUT (ANP) Er is een dringende noodzaak passende maatrege len te nemen, opdat de buiten landse werknemers zich in de Westeuropese, democratische landen geen tweederangs burgers behoeven te voelen. Op deze gemeenschappelijke noemer vonden zich gisteren de talrijke vertegenwoordigers van achttien nationaliteiten uit acht Europese landen. Zij wa- ren bijeen voor een conferen tie, die de sectie Nederland van de Raad der Europese ge meenten had georganiseerd In het congrescentrum Leeuwen horst in Noordwijkerhout. de ge- de De vice-voorzitter van missie der Europese menschappen in Brussel Ier dr. P.J- Hillery, zag moge. pjkheden door te streven naar imrecht voor migrerende 'erknemers in het jaar 1980. ^tussen kan de buitenlanders in den vreemde op andere ma- tres al inspraak worden ■leend en kunnen bepaalde ivoegdheden worden overge- Hragen. Het doel moet dan zijn dat de migranten kunnen deelnemen aan het bestuurlijk en maatschappelijk gebeuren van de plaatselijke gemeen schappen. Dr J. van Viegen, de secre taris-generaal van het ministe rie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk was het piet dit laatste wel eens. Hij frond overigens, dat nog te be ien valt of met volledig actief rsief stemrecht in 1980 de ak van de migranten wel zo ■k mogelijk wordt inge- Bend. Voorzitter .J.A.M. Reijnen |van de Raad der Europese ge enten zag voor ons land rncrete mogelijkheden ln rkozen migrantenraden en het opnemen van migranten in commissies voor de ge meenteraden- In ons land bestaat alleen in Utrecht een gekozen migran- tenraad. Deze gemeente heeft in verhouding de meeste mi granten binnen haar grenzen naar de heer W.A. Kieft, oud- wethouder van Utrecht mee deelde. Hij wees ook op reële mogelijkheden voor bedreiging van de migranten om zich te uiten. Een centrum voor mi granten dat in Utrecht is opge richt door de Spaanse over heid vormt zo'n bedreiging meende hij. Daarbij moet er rekening mee worden gehou den dat de Spanjaarden uit een dictatoriaal geregeerd land in een land met een parlemen taire democratie zijn geko men. Uit een overzicht dat op de conferentie werd verstrekt, bleek, dat België in verhou ding de meeste migrantenra den kent, mede door een nati onale regeling voor deze in stellingen. Hierbij werd aan getekend. dat de opvang en beeeleiding van buitenlandse werknemers in de onderschei den landen verschilt. Ook ver schillen de raden als de doelstel nlinsen en taken met elkaar worden vergeleken. In Frank- riik fungeren ongeveer 14 mi grantenraden, evenals in Italië In West-Duitsiand zijn er maar een paar werkzaam- SCHIPHOL (ANP) De vereniging van bandenspecia listen in Nederland (VACO) heeft gisteren in een open brief aan alle ondernemers in het garagebedrijf en tot het hoofdbestuur van de bond van automobiel-, garage en aanver wante bedrijven (BOVAG) aangedrongen op nauwe sa menwerking tussen garages en specialisten. „Beter met eikaar dan tegen elkaar is ons princi pe en we vinden het onver standig van een mammoet als de BOVAG om voortdurend de bandenspecialist als de con current van de garagist aan te merken", aldus de VACO. Volgens de vereniging past het in de huidige tijd niet om als concurrenten tegen elkaar te werken. Juist nu de garages en bandenbedrijven extra op het rendement van hun onder neming moeten letten is het naar het oordeel van de VACO alleen maar zinvol om samen te werken. De huidige slechte communicatie tussen beide or ganisaties betreurt de VACO. „Met deze positieve brief wil len wij alleen maar de samen werking tussen de individuele garagist en de individuele spe cialist bevorderen", zo wordt gesteld. De VACO bestrijdt het standpunt van de BOVAG als zou de bandenspecialist een concurrent zijn. „Het tegen deel kan waar zijn en indien het garagebedijf de banden specialist tot zijn leverancier maakt, is er helemaal geen spraken meer van concurren tie", zo staat in de brief van de VACO. AUDET-diiecteur drs. A. Thijssen (rechts) overhandigt cheque en oorkonde aan pater Lagerwey (midden). Links de heer R. Vcs/eld, voorzitter van de Stichting Little Phillipines, die de puzzelopbrengst zal beheren. HET Joegoslavische persbu reau Tanjoeg meldt dat er in Zagreb leden van een tegen de staat gerichte groepering zijn gearresteerd. Volgens een woordvoerder van de pol 'tie had de groepering instructies en geld gekregen van organi saties van geëmigreerde Joe- goslaven. TOKIO (Reuter) Een proces tegen vier Japanse ex tremisten is gisteren uitgesteld nadat de beklaagden, onder wie twee vrouwen, zich naakt hadden verzet tegen hun ver wijdering uit de cel, zo heeft een van hun advocaten meege deeld. Het proces is verdaagd tot 27 november. De beschuldigden zijn lid van de „wolvenvleugel" van het anti-Japanse Oostaziati- sche gewapende front, dat vol gens de politie verantwoorde lijk is voor een reeks bom aanslagen iin Tokio. Bij de aanslagen kwamen acht men sen om het leven en vielen tenminste 300 gewonden. Drie van de beklaagden worden be schuldigd van moord. (Van een «nzer verslaggevers) BLADEL „Deze puzzelac tie en de publiciteit daar om heen zijn voor mijn medewer kers in de Filippijnen een ge weldige morele steun geweest, waarvan de waarde ver uit gaat boven elk bedrag. Mijn mensen hebben door deze ac tie de inspirerende overtuiging gekregen, dat er bij de lezers van de AUDET-kranten spra ke is van een werkelijke be trokkenheid met de problemen van achterstand en onderont wikkeling in de wereld. Daar voor ben ik u ongelooflijk dankbaar." Aldus reageerde pater Cor Lagerwey, toen hij uit handen van AUDET-directeur drs. A. Tlujssen een cheque ter waar de van 53.500,- in ontvangst mocht nemen als officiële af sluiting van de „Hand in hand"-puzzelactie, die de vijf dagbladen van het AUDET- concern (De Gelderlander. De Limburger, De Stem, De Nieu we Krant en het Dagblad voor Nourd-Limburg) onlangs ten bate van het ontwikkelings werk van pater Lagerwey op de Filippijnen hebben georga niseerd. „Onze lezers hebben tien weken lang met plezier gepuz zeld", aldus drs. Thijssen tij dens een bijeenkomst in het „Philippine house" te Bladel, waar de stichting „Little Phi lippines" directies en hoofdre dacties van de vier dagbladen had uitgenodigd. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat er een behoorlijk geldelijk resul taat van „dit sympathieke ont wikkelingsdoel" uit de bus was gekomen dank zii de me dewerking van zo'n 50.000 in zenders. Het bedrag van ruim 53 000.- moet de basis worden voor een beleggingsfonds. waarmee vanuit Nederland de exploitatie van het sociale communioatiecentrum van pa ter Lagerwey in Manilla wordt veilig gesteld. Dit centrum, waarvan 250 Filippijnse deskundigen be trokken zijn en dat thans in publicaties en radio- en televi- 6ienrodukties informatie ver schaft aan de bevolking van verschillende Aziatische lan den, streeft naar vooruitgang door middel van voorlichting. Pa*er Lagerwey: „Onze visie is, dat ontwikkeling niet be reikt wordt door de grootheid van gebouwen en het vullen van uitgestoken handen, maar slechts door middel van op voedende informatie." Pater Lagerwey, onlangs benoemd tot Aziatisch adviseur van de Unesco, heeft nu het verzoek gekregen om ook in een aantal Afrikaanse landen een soort gelijk project op te zetten. Eregast bij deze afronding van de „Hand in hand"-puzzel actie was de heer A. Arts uit Nijmegen, die indertijd de grote eindhoofdprijs had ge wonnen, namelijk een tien daagse KLM-reis met zijn echtgenote naar Manilla. Pater Lagerwey ontving van drs. Thijssen ook een ingelijs te oorkonde over het karakter en het resultaat van de puzzel- onderneming. Deze zal een plaats krijgen in het hoofdbu reau van het communicatie- centrum in Manilla. „Om mijn mensen er voortdurend aan te herinneren, dat zij bij de le zers van uw dagbladen een echt thuisfront hebben gekre gen". aldus een dankbare Cor Lagerwey, die binnenkort weer naar de Filippijnen ver trekt. (Van een onzer verslaggevers) 5USTEREN „Natuurlijk zul len een heleboel ouders het net accepteren als hun kind plotseling kiest voor een gees telijk leven. Ikzelf was ver- oofd toen ik pater Emilio leerde kennen en ik heb de verloving uitgemaakt om hem te volgen. Maar dat de padre jonge mensen aan zich bindt ®et ongeoorloofde middelen ets chantage of aframmelin gen, na, ha..... dat is toch ■fantastico éh fantasie"! p.'„f, het commentaar van (?e 31-jarige Paladini Gianpao- jo, algemeen vicaris van Emi- 1 Grasso's kloostergemeen schap die zich „de monniken von de vader" noemt. De poormallge bankfunctionaris en economisch doctor heeft zijn zondig verleden aan de Kaustok gehangen en fungeert als reizend manager voor zijn nu ln opspraak gekomen op perhoofd der „Emilianen". Gisteren was hij bij zijn zes Italiaanse ordebroeders, die zich op uitnodiging van mgr. Gljsen een jaar geleden ves tigden in de Volmolen in Sus- teren. De vicaris maakte zich daar dienstbaar met poetsen en koken en de mannen op en neer te rijden naar hun werk. In de met kleurenfoto van Gijsen versierde wachtkamer va.i de oude molenaarswoning resent Gianpaolo af met de mythe dat de commune een geheimzinnige zeker is, die een magische greep zou hebben op minderjarigen. „In onze bui- temandse casa's, zoals hier in Sus-teren en Obbicht en in Hasselt ls iedereen ouder dan 21 jaar. In onze Italiaanse communiteiten studeren ook kinderen van 18 ]aar en jon gen, maar dan wel met toestem ming van hun ouders. Als ze die niet krijgen, dan sturen we hen naar huis terug en zeggen: wacht maar tot je 18 bent en kom dan terug. In Italië is men namelijk met 18 meerderjarig." Het proces tegen Grasco komt toch niet zo maar uit de tucht vallen. „Ach", zegt de vicaris met een berustende glimlach, „Don Bosco hebben ze willen doodschieten en (ADVERTENTIE) Gemakkelijk en betrouwbaar bi| c)e NMB oor alle doeleinden. Ook vooi hel verbeteren van uw woning. Geen informatie bi| werkgever Kwijtschelding bi| overli|den Inlichtingen bij alle-NMB-kantoren NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK voor uw auto voor uw OoO' vour uw tneuO'iuir voor uw keuver voor uw caravan Franciscus van Assisië noem den ze verrijkt En als de paore veroordeeld wordt? „Dan", zegt hij, „gaan wij ge woon door met zingen, bidden en werken". Ze hebben een eigen kapel, waarin ze dagelijks bij elkaar komen om te mediteren, hun vaste gebeden te prevelen en om liedjes te zingen, variërend van psalmen tot eigentijdse composcities van het onzeva der, het weesgegroet en „Droeve Clown" met gitaarbe- geleiding in popritme. Uitgaan, drinken en sex is er niet bij. „We hebben wel seks ge maakt, maar die tijd hebben we gehad," zegt de vicaris met Instemmend geknik van zijn confraters. „Ikzelf heb in 1968 nog meegedaan met studenten rellen en demonstraties tegen de politie. Ik was marxist. De meesten van ons zijn ex-stu denten. Nu hebben wij de ge loften van gehoorzaamheid, ar moede en zuiverheid afgelegd. Wij zijn lekemonniiken. We hebben vrijwel geen contacten met de buitenwereld, zelfs niet met de parochiegeestelij ken. want een Belgische domi nicaan komt hier dagelijks de mis opdragen. Aan apostolaat doen we ook niet." Ze werken voor hun kost en wat ovei- schiet gaat naar de padre in Italië, die er de jongere stu derend ordeleden van onder houdt. Vier kloosterlingen - een drukker uit Venetië, een havenarbeider uit Ancona, een TH-student uit Milaan en een textielarbeider werken in continudienst bij een stroopfa- briek. Een voormalig boekhou der van de universiteit van Messina is hier arbeider bij een schoenmaakbedrijf. „Zoals overal ter wereld waar de katholieke kerk zich bevindt, ontdekt ook on ze kerkprovincie in de ere dienst haars eigen gelaats trekken. Toch kan daarbij de nadruk niet eenzijdig lig gen op het eigene: wij staan open naar buiten, want we zijn ook wereldkerk". Dit schrijven de bisschoppen van Nederland in hun vandaag verschenen Adventsbrief 1975 over de liturgie onder de titel „De eredienst, poort naar de toekomst". Eredienst en leven hangen samen, zo wordt bij herha ling benadrukt in het eerste deel van de brief. Vandaar dat de dingen van het leven er ter sprake komen. Al wat ons mensen eigen is wordt er tegen het licht van het geloof gehouden. De eredienst wij ons bestaan invoegen in het bestaan van de Heer, zo wordt betoogd in het tweede deel. Christelijke eredienst is slechts mogelijk, voorzover de Heer zijn oor sprong en inspirator is. De bisschoppen zouden graag willen dat dit aspect van Je zus' heiligende aanwezigheid onze eredienst geheel en al zou doortrekken. Het „onberedeneerbare sa menspel" van Gods heiligen de werkzaamheid in de ere dienst geschiedt in de heils- tekenen, die sacramenten worden genoemd. Zij zijn „de pijlers van onze ere dienst". Hoewel de bisschop pen zich verheugen over de groeiende aandacht voor deze heilstekenen in theologie, ca techese en verkondiging, moeten zij toch ook met zorg „een zekere terughoudend heid, zo niet onverschillig heid tegenover de heilsteke nen" constateren. In het derde deel sprekend over de huidige eredienst merken de bisschoppen aller eerst op dat sinds hun laat ste brief uver de liturgie twaalf jaar geleden, veel is gebeurd. De laatste jaren is duidelijk geworden, dat de eredienst niet louter in het centrum van de Kerk wordt gemaakt, maar evenzeer op de plaatsen waar hij feitelijk wordt gevierd. Waardering hebben de bis schoppen voor het vele, vaak moeizame werk dat aan de basis van de geloofsgemeen schap door zeer veel gelovige landgenoten wordt verricht om het Nederlandse karakter van de eredienst concrete vorm te geven. Maar tegelijk wijzen zij erop, dat deze Ne derlandse vormgeving dient te passen in de ruimte die daarvoor in de officiële litur gie wordt gegeven. „Degenen die concrete vormen van ere dienst ontwerpen, zullen aan de Romeinse liturgie een voorbeeld nemen en voor rang geven, ook al zal dit in bepaalde gevallen met zich meebrengen dat men zich beperkingen moet opleggen; ook binnen de gestelde re gels is een rijke veelvormig heid mogelijk". Over deze veelvormigheid zeggen de bisschoppen nog, dat zij getuigt van de ernst waarmee wij antwoord zoe ken op onze geloofsvragen. Maar uiterste voorzichtigheid is geboden, wanneer wij eik aars spreken en handelen in de eredienst willen beoorde len. De christelijke saamho righeid vraagt hierom. Zorgen baart de bisschoppen de aanzienlijke teruggang in de regelmatige, wekelijkse deelname aan de kerkelijke eredienst. Van elke tien ge lovigen gaan er op een gewo ne zondag vier naar de kerk om de Eucharistie te vieren. Nu zeggen getallen niet alles, maar de nogal eens gehoorde opmerking, dat ondanks de teruglopende deelname de waardering even groot kan zijn gebleven, camoufleert volgens hen de feitelijke weggroei. De bisschoppen noemen in dit verband de eredienst „een plicht, in de geest van de verplichting die een mens persoonlijk voelt om het con tact levend te houden met zijn ouders, zijn familie, zijn gezin". Overigens vinden de bis schoppen het niet verwon derlijk dat in de snel veran derende wereld voor sommi gen het geloof niet meer vanzelfsprekend is. De ere dienst deelt in de geloofscri sis. Bovendien komt de ere dienst op een wankele basis te staan, wanneer mensen zo eenzaam zijn geworden, dat zij elkaar en zichzelf moei lijk kunnen vinden. Een andere reden van het teruggelopen kerkbezoek is de teleurstelling bij een groep, dat zij in de heden daagse eredienst te weinig aantreffen van de aanwezig heid van de Heer en van de gemeenschapsband. Men mist herkenningspunten, warmte en uitstraling. „Het is alle maal zo anders geworden dat men voortdurend gedwongen wordt zich aan te passen aan een nieuwe sfeer van gelo ven". Daartegenover staat het „vernieuwd enthousias me" van velen, die in de eredienst de mogelijkheid vinden hun waarachtige ge loofsinstelling te belijden en te sterken. „Voor alles zouden wij ieder op het hart willen binden onze eredienst vraagt ruim hartigheid en medeleven'" aldus de bisschoppen. JAN HOOYMAN (ADVERTENTIES) GROOTSTE HENRI BRANDS BV Een volledig verzorgde 15-daagse vakantie voor twee personen naar Indonesië aange boden door de Belgi sche Luchtvaart Maat schappij Sabena. Go Belgian. Go Sabena. Te winnen In de Nationale Puzzelaktle t.b.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten'. papiep uw pen Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatlte zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal ven deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen eens is met inhoud, c.q. strekking Aan alle kwalijke bescnuldi- gingen waardoor in de loop van de eeuwen miljoenen en miljoenen van het joodse volk werden vermoord, is dan een nieuwe toegevoegd door een meerderheid van de verenigde volken. Op 18 oktober is door de sociale commissie van de algemene vergadering van de Verenigde Naties een resolutie aangenomen waarin het zionis me wordt bestempeld als een vorm van racisme en rassen discriminatie. Deze beschuldi ging aan een volk dat als geen ander geleden heeft onder ra cisme en rassenwaan, is een afschuwelijke daad en een grof onrecht voor hen die juist voor mondiaal racisme naar Israël gevlucht zijn. De Israë lische vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, Chaim Herzog, heeft gereageerd als volgt: „Het joodse volk heeft h! veel doorgemaakt en zal ook dit overleven, maar we zullen niet vergeten wie zich opwierpen voor het fatsoen en de beschaving. Op 30 oktober komt deze resolutie in de al gemene vergadering van de Verenigde Naties en zal daar, zeer waarschijnlijk, met de zelfde stemmen meerderheid aanvaard worden. Nederland zal tegenstemmen. Als Israël dan veroordeeld wordt en op deze wijze de oude antisemiti sche traditie wordt voortgezet, wat blijft er dan voor Neder land over om te doen Als protest zou Nederland samen met de EEG-partners haar me dewerking aan de Verenigde Naties kunnen opschorten. Totdat dit onvergeeflijke on recht ongedaan gemaakt is. BREDA J. BADER Meisje verkracht door jonge lui. Man neergestoken in bar. Inbraak, auto's beschadigd een schietpartij, drugs en dronkenschap en nog vele an dere excessen voortvloeiend uit onze moderne beschaving. Daar zitten we dan toeh maar mooi mee te kijken. Gelukkig probeert ons politie-apparaat evenwicht te brengen in onze verstoorde maatschappij. Door dit optreden moeten wij besef fen te kort te zijn geschoten. Steeds meer echte-r wordt de politie veroordeeld in haar op treden. De verwildering in on ze beschaving is reeds doorge woekerd tot in de sport. Waar halen wij dan het recht van daan om onze politie te ver oordelen, die tracht datgene te doen wat noodzakelijk is? De politie waar dag en nacht een beroep op kan gedaan worden, bij weer of geen weer, wordt soms al veroordeeld voor ze naar buiten treedt. De mens is nog steeds het kuddedier, dat zien mee laat slepen door ge voel en niet door verstand, en hierdoor vaak onbewust het optreden van de politie be moeilijkt. Om een leefbare sa menieving op te bouwen moe ten wij onszelf ook verant woordelijk stellen. Het is zo 'gemakkelijk de kroon van ie mands hoofd te stoten. Ik hoop door dit schrijven een pet reent te hebben gezet die nog al eens scheef wordt geslagen.OOSTERHOUT P. THIELEN Zeer vele NKVers in onze provincie (trouwens in het he le land) zitten in gewetens nood in verband met de fede ratie tussen NKV en NW en nog later de fusie in één grote socialistische bond. Wij achten het als onze plicht om de NKV'ers in onze provincie een advies te geven. NKV'ers, als uw stem wordt gevraagd voor bereidheid om de federatie aan te gaan, laat uw stem dan niet verloren gaan en stem tegen de federa tie. Het waarom „tegen" hoe ven wij als Rooms-Katholie- ken toch niet te motiveren Wij willen hier toch geen Por tugese vakbondstoestanden? Het CNV gaf het goede voorbeeld. NKV'ers bedenk goed waarom men lid van het Nederlands „Katholiek" Vak verbond is geworden: Toch niet om er gedwongen uit te moeten PROVINCIAAL COMITé NOORD-BRABANT VAN DE RKPN (ROOMSKATHOLIEKE PARTIJ NEDERLAND) DE BEWEGING-De Zeeuw - een Dolitieke groenerine van oud KVP-voorzitter De Zeeuw - zal geen samenwerking aan gaan met het demncratisrhe actie centrum (DAC). Dit h«eft 4e h""r De Zeeuw dins dag meegedeeld.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 15