Steenkamp tracht discussie over CDA - grondslag te neutraliseren EEG tegen gelijkstelling zionisme en raeisme Europa op weg naar uniforme autogordelsuiting Forse ingrepen in medische zorg nodig GASBEL SCHMIDT BIJ MAO Yorrink vertrouwt nog steeds op Benelux - overleg BBC huishoudelijke apparaten top kwaliteit en moderne vormgeving BBC i mmtm Partij autorijdend Nederland (PAN) opgericht Specialisten moeten zuiniger worden Nieuwe economie Nederlandse religieuzen danken kard. Alfrink Abva achter federatie vakcentrales Dt STEM VAN VRIJDAG 31 OKTOBER 1975 IU»*u BS kw- (Van onze parlementaire redactie) NIJMEGEN Met de „moed der wanhoop" zoals het Mw<=l in de kring van de AR als in die van KVP en CHU wore' uitgedrukt is het bestuur van het CDA gisteren tegen het eind van de middag in „Erica" te Berg en Dal bijeengekomen om een uiterste poging te doen de tegen stellingen te overbruggen. Men is begonnen met agenda- bepiekingen omdat het in de weken voorafgaande aan deze discussie niet gelukt is tot overeenstemming te komen over de agenda. concreet gesproken moet wor de over het verschil in poli tieke opstelling, dat bij de jongste algemene beschouwin gen over het beleid van het kabinet Den Uyl duidelijk naar voren is gekomen, met name tussen KVP en ARP enerzijds en CHU ander zijds. i 'D/.-voorzitter Steenkamp, die evenmin met veel optimis me naar de CDA-conferent,ie ls vertrokken, heeft in een brief aan zijn bestuursleden Immers, de AR wenst ook te I spreken over de werking van het uitgangspunt van het CDA voor de politieke partij en wil daarbij de door het CDA-pro- ces op 33 augustus j.l. aan vaarde resolutie niet als gege ven aanvaarden. De KVP-delegatie daarente gen wenst over die resolutie niet meer te spreken. Intussen heeft AR-fractieleider Aantjes duidelijk te verstaan gegeven, dat in Berg en Dal ook heel ó*ommentaar De directeur-generaal van het staatsbedrijf van Posterijen, lelegrafie en Telefonie heeft woensdag voor een werk- gev-^r-,gezelschap in Terneuzen een futuristisch grapje gemaakt. In fel jaar 2000 zullen we een postzegel van zestien gulden op onze brieven moeten plakken als de arbeidskosten in het huid-ge tempo blijven stijgen. En daarom vindt de directeur- geniaal van dat nuttige staatsbedrijf dat er maar flink ge ïnvesteerd moet worden in de diepte, dat wil zeggen In werktuigen die menselijke arbeid overbodig maken. In zulke opmerkingen klinkt altijd een zeker verwijt door jegers degenen die de arbeidskosten „laten" stijgen. Sprekers als o'e directeur-generaal van de PTT of zijn gehoor lijken noch op het idee te komen dat zij individueel eveneens de stijgende arbeidskosten veroorzaken. Ernstiger is dat dergelijke simpele benaderingen van de economische problematiek op een denkfout berusten. Wanneer de /ndingen van het menselijk vernuft het mogelijk maken menselijke arbeid te vervangen door machines, gaat het er in dc eerste plaats om dat er vaak onaangenaam of geest dodend - werk overbodig wordt gemaakt. De arbeidskosten ko-,;,en even hoog blijven of zelfs nog hoger worden omdat die machires ervoor moeten zorgen dat er toch brood op de plank blijft voor mensen die niet hun hele leven meer lijfelijk bezig behoeven te blijven. Er zou bij de automatisering va" ons produkfieproces een geweldige fout worden ge-maakt als alleen naar de netto-exploitatiekosten van de appaiatuur we'd gekeken en niet naar de kosten van afvloeiingen, wachr- ge'den, vervroegde pensioneringen enzovoorts. Die kosten be'.oren aan de nieuwe apparatuur te worden toegerekend, wat een zekere rem zou kunnen betekenen op al te spontane investeringen. Dp vakbeweging maakt in wezen dezelfde fout als zl| voor elke verloren gegane arbeidsplaats weer een nieuwe dam.!. Daarin ligt niet de zin van het menselijk leven. Het gaa' erom met zo weinig mogelijk inspanning (=kosten) een zo gioot mogelijk nationaal produkt te bereiken. Op de even wicht ge en rechtvaardige herverkaveling van dat nationaal pmdukf komt he' aan. Dat veronderstelt inderdaad een nieuwe economie. Niet voor niets staan grote groepen van de bevol king dan ook maatschappijhervorming voor. Tegen die achter gr-nd is het voistrekt onbelangrijk of in 2000 een postzege. zes' en gulden zal kosten. Want het gaat erom dat we vol doende tijd hebben om brieven te schrijven. (ADVERTENTIE) Vervaardigd dooi 's werelds meest geniale instrumentbouwers Keus uit meer dan 150 modellen en uitvoeringen, alle direct uit vooriaad ''-verbaar Van Urk, sinds 1898 Uw waarborg voor een veilige koop en service *5 jaar volledige garantie. Gratis thuisbezorging, stemmen en onderhoud in geheel Nederland. Irmbach waarde5100 .nu 3695.- Rich. Weber waarde 6350 nu 4495.- Tchaika waarde 6500 nu 4695.- Bechner aarde 6500 nu 4695.- Estonia waai <te 25 400 nu 18*900.- Steinway vanaf 22.-4 5 O.- in t.«of n,e ftlCtfTSrftfEJtS VAN «MNONTEUN. J VAIM URK, Wc 'er ingel 42 ""Klam. Tel (0101 36 35 00 Dagelijks va» 9 t.üt I 30 uu'. iVr ijdiigi koopavond -van iSftot 21 jut 'Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Eind vol gend jaar of begin 1977 kan in Europa de uniforme sluiting van de autogordel een feit Z'jn. Het internationaal over- 'eg verkeert in een vergevor- oerd stadium. De te kiezen sluiting zou een drukknopslui- zijn, waarvan een deel, «at moet worden ingedrukt, rood zal zijn. Aldus donderdagmiddag in Den Haag, drs C.L.A- Heijster, i beleidsmedewerker ministerie van Verkeer en Waterstaat, directie verkeersveiligheid. Hij zei dit bij de presentatie van een apparaat, dat als ver lengstuk kan dienen van de bestaande autogordel, maar dat er voor zorgt dat de auto gordel bij een ernstige botsing automatisch los gaat. Drs. Heijstar heeft verder verteld, dat het aantal dodelij- gepoogd de grondslag-discussie te neutraliseren. In die brief stelt hij, dat de in ganig gezet te discussie over de relatie I tussen levensbeschouwing en! politiek handelen weliswaar moet worden voortgezet, maar] dat deze discussie geen belet-1 sel voor het uitbouwen van net CDA en het to-t stand brengen van een gezamenlijke! kandidatenlijst voor de ko-| mende Kamerverkiezingen] mag zijn. „De uitbouw van het CDA moet met kracht worden voortgezet", aldius Steen kamp. - in zijn brief probeert hij de ARP-delegatie - en met name Aantjes - mee te krijgen op, het standpunt, dat een CDA-j vertegenwoordiger zich zal kunnen vinden of zich ver want kan voelen met de nota van de Contactraad (die aan de basis heeft gelegen van het later in de statuten geformu leerde uitgangspunt van het CDA, red.) De CDA-vertegenwoordiger, aldus Steenka-m-p, „is gebon den aan de statuten, aan het program van uitgangspunten en aan het politiek werkpro gram. Wij stempelen wel het CDA als wij zeggen dat we een christelijke organisatie (willen) zijn, wij stempelen niet onze leden en vertegen woordigers. Deze stempelen zichzelf. Als iemand vindt, dat hij aan onze normstelling vol doet is dat zijn eigen verant woordelijkheid en past geen verder oordeel over de diepste levensovertuiging". Steenkarnp stelt zijn mede bestuurders voor, diat zij zul len uitspreken: dat de grondslag van het CDA niet meer in discussie ls; dat er overeenstemming be staat over het functioneren van het uitgangspunt: dat de discussie over de bredere problematiek van de relatie tussen levensbeschou wing en politiek handelen wonlt voortgezet en dat dit aan de orde zijnde specifieke punt geen beletsel vormt voor de totstandkoming van één lijst en voor de uit bouw van het CDA in het land en dat deze met kracht moet worden voortgezet. (Vervolg van pag. 1) „De Rijksgeologische dienst", aldus Wierenga in zijn commentaar op het ministerië le antwoord, „verricht zelf geen boringen of metingen. De dienst gaat af op gegevens van de NAM, waarin Esso en Shell participeren". Volgens het Ka merlid hebben de twee olie maatschappijen wel een reden om de vondst te kleineren. „Zij hebben zo iets meer ge daan. Denk maar aan Sloohte- ren, de hoeveelheid daar werd steeds groter", aldus Wieren- ga. Hij zei dat zijn fractie ae lndiruk heeft dat er meer aan de liand is dan thans publiek is gemaakt. De bron van de aan minis ter Lubbers gestelde schrifte lijke vragen wilde het Kamer lid niet bekendmaken. „Wij hopen in de komende weken hardere informaties te verkrij gen. Onze zegsman is momen teel onbereikbaar". In zijn commentaar verwees Wierenga naar een artikel van de geoloog Ziegler in het deze zomer verschenen num mer van het Duitse blad „Aardgas en olie". „Ziegleri zegt dat de carbooniaag, waarin het aardgas voorkomt, zioh uitstrekt van Oost-Europa via Groningen, de Waddenzee en de Noordzee naar Enge land. Hij schat de hoeveelheid aardgas in de strook onder de zee op 1.250 miljard kubieke meter", zei het Kamerlid. „Er moet in de buurt van Ameland meer aan de hand zijn dan wordt toegegeven. Er zijn daar de laatste jaren een stuk of vier boringen verricht. ke ongevallen van 3092 in 1973 is teruggelopen tot 2546 in 1974. Verder heeft onder zoek uitgewezen, dat in 1973 40 procent van het aantal ver keersdoden binnen de be bouwde kom is gevallen, een percentage dat in 1974 tot ruim 42 is opgelopen. Ook is gebleken dat mensen vaak niet in staat zijn na een ongeval de sluiting van hun gordel te openen. Bij een en derzoek naar het letsel, dat (Van onze correspondent) ROME, 31 okt. De ministers van buitenlandse zaken van de Europese Gemeenschap zijn het gisteren in Rome niet tot in details eens kunnen worden of het Europa van de Negen wel of niet als blok kan stel len tegen of voor de gewraak te rassendiscriminatie-resolu tie, die binnen een tiental da gen op de algemene vergade ring van de VN aan de orde zal komen. De ministers van buitenlandse zaken hebben gisteren tijdens een bliksemvergadering in Ro me nogmaals herhaaid, dat zij categorisch tegen elke poging zijn om zionisme en racisme ge lijk te stellen. Bij de VN ligt een resolutie klaar, reeds aangenomen door de zogenaamde derde socia le) commissie van de VN, waarin drie afzonderlijke pun ten over racisme en rassendis criminatie handelen. Punt A handelt over de ver werping van elke vorm van rassendiscriminatie; punt B over het houden van een we reldconferentie in 1978 in Ghana over de rassendiscrimi natie, en punt C (ingebracht door de Arabische staten) stelt, dat het zionisme een vorm van racisme is. Het is nog steeds onduidelijk hoe de stemmingsprocedure in de VN zal zijn. De Negen van Europa "hebben nauwelijks of geen moeite met de punten A en B, maar ze zijn wel tegen punt C, en zien de natuurlijke verbinding tussen deze pimten niet. Door punt C wordt namelijk het voortbestaan van de Israë lische staat duidelijk op het spel gezet. Het is nog een open vraag, hoe de voltallige VN-vergade ring straks op deze resolutie zal reageren. In Amerika is al opgemerkt, dat als deze reso- j lutie wordt aagenomen, binnen de VN eenzelfde crisis zal ont-1 staan als in 1980 in de Volke renbond. Tijdgebrek, mogelijk ook enl- ge onderlinge tegenstelling en zeker ook het feit, dat drie van de negen ministers giste-1 ren op het appel in Rome ontbraken, heeft meegespeeld j bij het uiteindelijke weinig harde standpunt van deze re solutie. BOXTEL (ANP) In een uitgebreide brief hebben de Nederlandse religeuzen aan kardinaal Alfrink hun dank en waardering overgebracht voor de wijze, waarop hij aartsbis schop van Utrecht is geweest. „Naar onze mening was het heilzaam voor de kerk in Ne derland", aldus de brief. De brief is aan de kardinaal gestuurd bij gelegenheid van zijn afscheid van het Lande lijk Pastoraal Overleg (L.P.O.), dat morgen in Nij megen plaatsvindt. Namens de vier presidia van Nederlandse religieuzen in ons land is de brief ondertekend door dr. E. van Montfoort a.a. (Van onze redactie binnenland) UTRECHT De bondsraad van de bij het NVV aangeslo ten algemene bond van ambte naren (Abva) heeft zich don derdag in Utrecht unaniem ak koord verklaard met de plan nen tot vorming van een fe deratie tussen NVV en NKV. Bondsvoorzitter J. van Dijk stelde dat de Abva de federa tie niet als een doel op zich zelf ziet. „Een verder liggend doel is duidelijk fusie", aldus de Abva-voorzitter. Hij wilde zich niet aan een termijn bin den voor het tot stand komen van een fusie tussen de beide vakcentrales. De zaak mag niet worden geforceerd. Als ik zo eens naar m'n dagelijkse kolommetje kijk, mag ik nog van veel geluk spreken. In Canberra, de Au stralische hoofdstad, woont een zeer ongelukkige collega scribent. fr Dat is de heer William Gold, een 53-jarige (en nu al gepen sioneerde) ingenieur. De man. staat voor de weinig benij denswaardige titel van de minst succesvolle prozaschrij ver ter wereld. Hij heeft ze ven romans geschreven en acht andere werken, in totaal ruim dtrie miljoen woorden, Dat aantal schijnt het belang rijkste te zijn dat over de schrijfsels te zeggen valt, want geen uitgever wil het spul op de markt brengen. fr Dus bezit neer Gold niet alleen zijn ziel maar ook zijn geesteskinderen in lijdzaam heid. Wat hem er overigens niet van weerhoudt te begin nen aan een nieuw opus, en wel een satire op het uitgevers bedrijf. Een taai volkje, die Australiërs. fr Die speelgoed- en spulletjes baas uit Spanje loopt al weer driftig foldertjes in mijn brie venbus te gooien. Gelooft u dan nog in het mooie, dure. leuke, lekkere speelgoedspulletjessprookje? Nee, dan Ford; die heeft weer eens bewezen dat hij het nooit verder zal brengen dan president van de Verenigde Staten. Hij zei, deze week aan een diner met de Egyptische boss, Sadat, toen hij een toost uitbracht: „Op het grote volk van Israël" Sneller dan ik mijn schrijf- apparaut naar de volgende alinea manoeuvreer, hapte Ford naar adem en stootte uit: ,.Eh, neem me niet kwalijk, Egypte". fr Maar wees gerust, het ver slag meldt: de sfeer bleef op perbest. Over eten gesproken. In Peking zat eergisteren de Westduitse bondskanselier Helmut Schmidt aan tafel bij de vice-premier Teng Hsiao- Ping en die man ging zoals gewoonlijk tekeer tegen de af gedwaalde broeders in de leer uit de Sovjet-Unie. fr Een ieder verbaasde zich er over, dat de aanwezige Russi sche gasten ditmaal niet osten tatief van tafel opstonden en wegliepen. Kijk, spraken slim me diplomaten, dat doen ze niet oin Schmidt niet te bele digen. ■fr Neenee, sprak een hoge Chi nees in de wandelgangen (ik denk tussen twee andere gan gen in). De Russen zijn deze keer niet weggelopen, omdat het eten ze goed smaakte. En geef ze eens ongelijk. Geef mij ook maar een hap Chinees. Over eten gesproken Ik ga aan tafel MERIJN i (ADVERTENTIES) De Westduitse bondskanselier Schmidt is gisteren ontvangen door de bejaarde Chinese partijleider Mao Tse-Toeng. Tijdens een banket werd zelfs een menuet van Beethoven gespeeld, de temporis* die vorig jaar nog als „decadent" werd afgewezen in Chira. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Vorrink (Milieuhygiëne) zou het „beschamend" vinden als België, Nederland en Luxem burg er in het kader van het Benelux-overleg niet in zou den slagen voor het einde van dit jaar een akkoord te sluiten over een milieu-actieprogram. Bij de behandeling van haar begroting in de Tweede Ka mer zei de bewindsvrouwe (na felle kritiek uit de Kamer op haar internationale activi teiten) nog steeds goede hoop te hebben dat er in Benelux- verband algemene milieu-nor men kunnen worden gesteld, waaraan overheden en be drijfsleven in drie landen zich zouden moeten houden. In diat kader gaat overigens het bilateraal overleg met Bel gië over de vervuilingspro^s- men van de Maas en de Schel de gewoon door. Ook wat be treft het Kanaal Gent-Terneu- zen houdt de minister de vin ger aan de pols. Overigens is het akkoord over het Baal- hoekkanaal en de Maas nog niet door de Belgische rege ring goedgekeurd. Zodra dat is gebeurd, zal het worden on dertekend. De minister ging ecihter niet in op de wens van de Kamer, wait meer te zeggen over de garanties, die België ons land zou bieden ten aan zien van een schone Maas en Schelde. Het internationaal overleg in EEG-verband vindt minister Ven-rink tot nu toe erg teleur stellend, evenals trouwens de hele Tweede Kamer. Met na me het Rijnoverleg loopt niet. Wel verzekerde ze de Kamer dat de regering blijft volhou den wat betreft het schoonma ken van de Rijn. Maar in deze zaak heeft ons land niet zo veel pressiemiddelen, gelooft de bewindsvrouwe. Ook over de grensoverschrijdende lucht verontreiniging (vanuit Duits land en België naar met name Zeeland, Noord-Brabant en Limburg) heeft zij de hoop dat overleg resultaat zal ople veren, nog nieit opgegeven. Verder deelde minister Vor rink mee, dat de regering des noods gerichte aanvullende steunmaatregelen voor het be drijfsleven zal nemen, als mocht blijken, dat het milieu- ia:) noz jautqesi pp uba piapq den tot een extra groot aantal werklozen. De minister verzekerde een ongeruste Kamer dat het milieubeleid niet door de heersende conjunctuur zal mo gen worden bepaald. Daarmee komt ze wel in tegenspraak met minister Lubbers (Econo mische Zaken) hoewel ze dat zelf blijft ontkennen. Maar de Kamer heeft een duidelijk meningsverschil ontdekt tus sen de ministers Lubbers en Vorrink ten aanzien van het schoonmaken van ons land en de gevolgen daarvan voor de economie. Minister Lubbers vindt dat het milieubeleid ecO' nomisch haalbaar moet zijn. 16.000 automobilisten bij een ongeval hebben opgelopen, is aan het licht gekomen dat 22 procent van hen dusdanig let sel aan de arm, (tot de schou der) had opgelopen, dat zij de gordel niet konden openen. Voor hen en voor mensen, die zogenaamd belemmerings- gevoel hebben kan de lass- noodontsluiting (genoemd naar de Enschedese constructeur J. Lassche) uitkomst bieden. (Van een onzer verslaggevers). EINDHOVEN Bij het centraal stembureau zal vol gende week een nieuwe partij worden aangemeld: Partij Au torijdend Nederland (PAN). Het initiatief komt uit de kring van handelsreizigers. Wanneer de partij bij de eerstkomende verkiezingen tot de Tweede Kamer ral weten door te dringen zal zij uitslui tend haar stem laten horen wanneer onderwerpen met be trekking tot de auto aan de orde komen. Een van de op richters van PAN, de heer P Ros uit Waalre: „Wij geloven niet meer in de politiek. Wij vormen een zuivere belangen groep. Wij willen voorkomen dat autorijdend Nederland nog zwaarder belast wordt". Vol gens de heer Ros is zijn partij zeker goed voor 1 of 2 Kamer zetels. De heer Ros heeft voorts aangekondigd dat na de de monstratie van handelsreizi gers in Amsterdam op 10 no vember een soortgelijke actie zal worden georganiseerd in Eindhoven. Bedoeling is om het verkeer in beide steden voor korte tijd in het honderd te laten lopen als protest tegen de regeringsmaatregelen met betrekking tot het gebruik van de auto. DE HEER Eldrid Maduro, nu nog bi] de direktie van de N.V. Ogem op Curagao, zal binnenkort benoemd worden tot gevolmachtigde ministel van de Nederlandse Antillen te Den Haag. (Van onze redactie binnenland) DFN HAAG „Het is duidelijk dat we ons beperkingen zullen moeten opleggen en dat mogelijke forse ingrepen hei en der met b'i| voorbaat uitgesloten zijn". Staatssecretaris Hen driks zei dit donderdag in de Tweede Kamer bij de behandeling van de begroting voor Volksgezondheid, de staatssecretaris het vinden van aangrijpingspunten voor bijvoorbeeld een zinvolle actie ter voorkoming van hart- en vaatziekten. De epidemiologie, een wetenschap die is ontstaan bij de besmettelijke ziekten, kan daarbij een belangrijke rol spelen. Deze wetenschap kan volgens Hendriks mis schien dezelfde of een grotere betekenis hebben als andere wetenschappe n die meer zijn gerient op het genezen in en gere zin: er bestaat behoefte aan een meer gesystematiseerd inzicht in het ontstaan van ziekteprocessen en de ontwik keling ervan, en van de facto ren die hierbij een rol spelen. Daarmee komen we misschien verder, zei Hendriks, dan met het voortdurend vervolmaken van de traditionele aanpak bij het bestrijden van ziekten. Iedereen is zich ervan be wust, dat er wat aan de alar merende stijging van kosten en premies moet worden ge daan. Maar zelf iets doen is een tweede. In dit verband haalde de staatssecretaris nog al uit naar de ziekenfondsor- ganisaties, die vorige week in een gezamenlijke verklaring In de ziekenfondsraad „hebben volstaan met een platonisch beroep op iedereen, zich toch bewust te zijn van de eindig heid der beschikbare midde len". Het heeft er we! eens de scnijn van, aldus Hendriks, dat men angstvallig probeert over en weer elkaar de zwarte pieten in handen te spelen zonder er verder veel funds menteels aan te doen. Hij twijfelt er niet aan, dat de besturen van de beroepsoi ganisaties kostenbewust zijn, maar hij betwijfelt wel of dat ook geldt voor hun verschil lende achterbannen. Verder vroeg de staatssecre taris zich af of bepaalde ad viesorganen, die toch ook op het financiële vlak verant woordelijkheid hebben, niet al te gemakkelijk volstaan met constateringen zonder daad- werklijk met suggesties vooi oplossingen te komen. „Met net simpele verzoek tenslotte aan de overheid om er maaj weer iets aan te doen." Hendriks voorspelde de Ka mer en zichzelf op korte ter mijn „letterlijk slapeloze nachten bij het bedenken van methodieken om gezondheids zorg waar te maken in het kader van de beperktheid van de middelen". Aan het adres van de me dische beroepsoefenaren ver klaarde hij, dat het niet bene den de professionele waardig heid en buiten de ethische co de is om naar de meest econo mische behandeling te streven, de specialist wint daarmee fi nanciële ruimte die andere pa tiënten ten goede kan ko men. Het is verreweg het gemak kelijkst voor de dokter zich terug te trekken op zijn „ik- doe-mijn-ethische-plieht- stelling" en verder het banale kostenvraagstuk te laten vooi wat het is, aldus Hendriks. Maai de ethiek mag volgens de staatssecretaris niet ophou den waar de gevolgen voor de kosten beginnen. Evenals woensdag verschil lende Kamerleden hadden ge daan constateerde de staatsse cretaris nu, dat de levenskan sen er voor de gemiddelde Ne derlander, ondanks -grote in vesteringen in mankracht en geld niet beter op worden. „We zouden daarom bi-jna let terlijk kunnen spreken van toenemende kosten op het sterfhuis", zei hij. Belangrijker dan het steeds maar volgen van nieuwe ont wikkelingen in zeer moderne technologische eenheden, waarvan het effect vaak du bieus of margina-ai is, noemde Bij-de-tijdse vormgeving, super betaalbare prijzen Dat is BBC Pen naar-voorbeelden Handig en kookuutomaat inééi door gelijktijdig te gi a arm houden Uitwisselt? nde wanden Op twee iren instelbaar i; uitvoering in fraaie kleur in ui natie Uitgebreid assortiment accessoires zoals een rookapparaat voor het roken van vis en vlees Zelfreinigende lnfragrill Voor het grillen van twee kippen kwaliteit tegen n de keuken, usend) Stroom- met controlelampje Idc; Infrarood verwarmingselement Speciale bovenzijde dient als warmhoudplaal voor liet warmhouden en stoven. Ingebouwde zelfreiniging.(uitwisselbaar) Wipschakclaar Zelfreinigende grillautomaat ui voor het smakelijk toebereiden van 2 kippen Met infrarood verwar mingselement veel mogelijkheden voor ■grillen, bakken, roosteren en ontdooien. I kunt kiezen uit tal van toebehoren. Bil BBC kunt u kiezen uit tienlallen handige huishoudelijke apparaten. Als er geen verkoop adres hij u in de buurt is bel dan 020- 82 21 20. BROWN BOVF.RI

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 13