VERKEERSMAATREGELEN OP KOMST VOLOP PLANNEN VOOR 1976 Voetgangersdomein in Hulst Secretaris van Axel schreef een gedenkboek Van Hijfte generaal kampioen in Koewacht SURINAMI ZEEBAD IN §cha< lange V b EXPERIMENT MET KABELTELEVISIE Begroting is gezond Centrale begraaf plaats DRS. W. DU VOORZITTI O 1 B. en W. Hulst legen mini- provincies stad streek ZJÊKHÊKMÊBÊÊÊtÊlÊÊÊÊËm Heikantse jeugd krijgt geld voor de kermis Hulst "Axel - Polen" Lindebomen "V Gebouwen Wegen Werken Industrie Oorzaak van vissterfte in Hulst onduidelijk BIJVERDIENSTEN AANGEBODEN in EEDE AGENT/BEZORGER I Zigeuners moeten weg Rustig -Mutak 1975 (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT Het feestcomi té en het wielercomité in Hei kant hebben respectievelijk 350 en 50 gulden beschikbaar gesteld voor de Heikantse jeugd. De kinderen, die een kleuter- of lagere school be zoeken mogen met dat geld kermis gaan vieren. Daarvoor krijgen de kinde ren maandagochtend bonnet jes, waarmee ze bij de vel schillende attracties terecht kunnen. Het gaat in totaal om 160 kinderen De comités wil len met de gift de Heikantse bevolking bedanken voor de steeds weer terugkerende me dewerking bij de evenemen ten, die worden georganiseerd. Het kermisgebeuren in Hei kant zal zich afspelen rond een friteskraam, een kinder molen, een suikerspin, een schulvenspel, een autoscooter, een lijntrek- en speelgoed-ver koopkraam, een schiettent en een zweefmolen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het gemeentebe stuur van Hulst is tegen de overheveling van tal van ge meentelijke taken naar de nieuw te vormen 26 provin cies. Het vraagt aan de gemeen teraad om zijn bezwaren te gen de desbetreffende rege ringsplannen aan G. S. ken baar te mogen maken. Tijdens de vergadering van komende vrijdag gaat de raad daarover praten. „Wanneer de plannen van de regering zouden doorgaan, zou", zo zei burgemeester Mol- thoff gisteren, „het gemeente bestuur worden teruggebracht tot een speeltuinbestuur. Wij zijn van mening, dat het con- cent-ontwerp duidelijk in strijd is met het streven het bestuur dichter bii de burger te brengen"- Zo wil het ge meentebestuur naar het pro vinciaal bestuur schrijven. B. en W. van Hulst vrezen, dat er van de in het vooruitzicht ge stelde overheveling van r'iks- taken naar de }e richten 26 nrovincies weinig tereent zal komen. Harmonie B. en W. van Hulst hebben de ra&d voorge steld om de koninklijke stede lijke harmonde Hulst een extra subsidie van f 194,29 te geven. Dit om een deel van de onkos ten te dekken, diie door de harmonie gemaakt zijn om deel te kunnen nemen aan het bondsconcours, dat vorig jaar in Es oh gehouden De totale onkosten waren 388,57. (Van onze correspondente) AXFL De viering van het 30-jarig bestaan van de vereni ging Axel - Polen begint woensdag a.$. al een klein beetje. Als voorgerechrje namelijk van de officiële hoofdmoot op vrijdag 31 oktober begint de fa. De Jonge B.V. woensdagmiddag om 5 uur in de Halle met het kabeltelevisie-experiment. Als een soort vervolg op de Regio-visie-quiz, zoals die twee en een half jaar geleden tijdens de Axelse Expo wend1 gehouden, worden de hoogste klassen van de lagere scholen In de gemeente Axel weei voor de camera's gezet om hun kennis te testen over de perio de '40-'45. Organisator J.Th. Klein (directeur Chr. Mavo) zal als quiz-master optreden in deze scholenwedstrijd. De wis selbeker is nog in handen van de Warande-school, maar wordt nu dus weer ter beschikking gesteld. Via de reportage-wagen worden beeld en geluid recht streeks overgebracht naar de t.v~toestellen in het bejaar dentehuis De Vurssche. Maar ook in De Halle zelf zullen monitors opgesteld staan om iedereen de kans te geven de gebeurtenissen te volgen. Don derdag 30 oktober is de kabel televisie-installatie eveneens in bedrijf, want dan zullen de 3 camera's interview's registre ren, die er met diverse Axe laars zullen worden gehouden. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Een gezond uit ziende en sluitende begroting, die overal gebaseerd is op zeer reële cijfers", zo noemt burgemeester P. Molthoff, de fnanciële balans, die Hulst financiële balans, die Hulst voor het komend jaar heeft opgemaakt. Het totale budget, dat Hulst het volgend jaar ta verbruiken krijigt beloopt een bedrag van boven de 21 miljoen gulden. Bijna 23 procent meer dan vo rig jaar. Voor onvoorziene uit gaven heeft Hulst volgend jaar 113.000 gulden ter beschik king. Het is nu echter al ze ker, dat dit bedrag grotendeels zal moeten worden opgebruikt, waardoor van een overschot nauwelijks sprake is. Nieuwe verplichtingen, die Hulst buiiten de begroting om wil aangaan zullen moeten worden bekostigd uit de reser ves voor stadsuitleg en de re serves voor de versterking van de gemeente als centrum plaats. In die laatste pot zit nu 770.000 gulden. Hulst wil dat bedrag achter de hiand houden om het overdekte zwembad te bekostigen. Aan het eind van volgend jaar verwacht het ge meentebestuur meer geld in kas te hebben, dan op grond van de begroting kan worden verwacht. Er zijn namelijk nogal wat bedragen geraamd, die volgend jaar nog niet uit gegeven hoeven te worden. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het gemeentebe stuur van Hulst vraagt aan de gemeenteraad toestemming om een centrale begraafplaats voor Hulst, Clinge en St.-Jan- steen te projecteren langs de weg tussen Hulst en Clinge. Men heeft daarvoor twee plaatsen op het oog langs deze weg. Een derde mogelijkheid om de begraafplaats langs de Molenstraat in Clinge aan te leggen vindt het gemeentebe stuur na advies te hebben ge vraagd aan de watermaat schappij minder geschikt. Het kerkbestuur van Clinge heeft zich destijds bereid verklaard aan de centrale be graafplaats mee te werken. Het kerkbestuur van Sint Jan steen heeft het gemeentebe stuur verzocht medewerking te verlenen bij het uitbreiden van de huidige begraafplaats ln Steen. Die medewerking wil het gemeentebestuur niet geven, temeer omdat de Steense begraafplaats te dicht bij een gedacht woongebied zou komen te liggen, omdat de begraafplaats eveneens te dicht bij het waterwingebied zou komen te liggen. Gezien de mogelijkheden elders vor dert het algemeen belang vol gens het gemeentebestuur, dat de uitbreiding niet wordt ge realiseerd. (Van een onzer verslaggevers) HULST Wanneer te zij ner tijd de riolering in de Steense Puttingstraat lager wordt gelegd zullen ook de in de straat aanwezige lindebo men worden gerooid Dat blijkt uit het antwoord van B. en W. van Hulst aan het raadslid De Brouwer, die er op verzoek van de omwonen den op had gewezen, dat de bomen overlast veroorzaken. Alleen rooien van de bomen biedt volgens B. en W. een oplossing voor de overlast. Uit een rapport van de centrale dienst is gebleken, dat uit de bomen inderdaad (vooral 's zomers) een stof naar beneden komt die met name auto's aantast. De heer P. van den Bosse: zucht van verlichting. (Van onze correspondent) AXEL Als op vrijdag avond 31 oktober het eerste exemplaar van het boek „De maand der bevrijding" in De Halle overhandigd zal worden aan de commissaris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, zal de gemeente-se cretaris van Axel, de heer P.G. van den Bosse toch wel eventjes een zucht van ver lichting slaken. Hij is name lijk de „componist" die dit boek over de bevrijding van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen in 1944 heeft samengesteld. Aan jaren van snuffelen en pluizen en maanden van door lezen en selecteren is dan voorlopig een eind gekomen. Al met al is het boek toch nog een onverwachte gebeurtenis, want oorspronkelijk werd in het voorjaar van 1974 besloten ter gelegenheid van de 3ü-jari- ge bevrijding dat jaar met een fors uitgewerkt stencil over die periode voor de dag te komen, die alleen voor enkele inge wijden en de raadsleden be stemd zou zijn. Maar door contact met uitgever Vink en wat meer bekendheid van de plannen van de heer V.d. Bos se ging het balletje pas goed aan het rollen. Oude dag boeken, oorlogsherinneringen, notities, gevechtsverslagen en filmpjes met oude opnamen die jarenlang in een hoekje van de zolder hadden gelegen werden allemaal weer voor de dag gehaald. Besloten werd toen de zaken wat gedegener en rustiger aan te pakken en met de uitgave van een boek te wachten tot het 30-jarig be staan van de vereniging Axel- Polen. „In het boek zijn niet alleen verslagen opgenomen van b.v. generaal Mac2ek, kolonel Z.M. Szydlowski en ritmeester Sal- wa, maar ook de persoon'ij ke gevoelens, recht uit het hart, van enkele Axelse burgers, zoals de heer D.J. Oggel en niet te vergeten mevrouw T.C. Vink-van Vessem. Ook de oor locshandelingen op andere plaatsen in Oost-Zeeuwsch, Vlaanderen zijn onder de loep genomen en beschreven", al dus de heer V.d. Bosse, die zelf natuurlijk ook enige bij dragen heeft geleverd. Stukjes uit de Axelse Cou rant, Gameentepublicaties en de nodige foto's ontbreken na tuurlijk ook niet. Als extra bijlage werd een originele stafkaart v-an het Poolse be vrijdingsleger opnieuw geregi streerd om de oorlogshandelin gen duidelijk te maken. „Zie dit boek als een waarschuwing voor deze generatie", aldus de heer V.d. Bosse. die altijd al geïnteresseerd is geweest in alles wat met deze Tweede Wereldoorlog te maken had. Het boek zal voor ƒ32,50 In de Zeeuwsche boekhandels te koop zijn. Burgemeesters van Axel, Hulst, Terneuzen, Hon- tenisse en Sas van Gent krij gen een exemplaar aangebo den, even-als de Poolse gene raal Grudzinski en luitenant Deitnel, beiden uit Londen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het gemeentebestuur van Huist streeft ernaar vol gend jaar voetgangersdomeinen aan te leggen in de Overdam- straat en de Bontehondstraat-Broodmarkt-Lange Nieuwstraat. Te gelijkertijd wil men de verkeersveiligheid in de nieuwbouwwij ken bestuderen en zullen mede aan de hand van de inspraak procedure verkeersmaatregelen worden genomen. Dat blijkt uit de toelichting op de gisteren vrijgegeven be groting voor 1976. De gemeen te heeft voor volgend jaar tal van andere werken op het programma staan. Van enkele is het de vraag of ze wel op zo'n korte termijn kunnen worden uitgevoerd. Hieronder een overzicht. Brandweerkazerne - De ge meente wil de verbouwing van het pand Neckermann aan de Absda-alseweg met de grootst mogelijke haast verwe zenlijken. Er komt een brand weerkazerne en een gemeente werkplaats in. De uitgave van nt daarvoor bnodigde geld is onlangs door het provinciaal bestuur goedgekeurd. Overdekte zwembad - De gemeente wil volgend ja-ar ook starten met de bouw van het overdekte zwembad achter Den Dullaert. Het wachen is echter nog steeds op het mo ment, dat de daarvoor beno digde subsidie uit de werkge- legenheidspot vrij komt. Gemeentekantooir - De ge meente hoopt in de loop van volgend jaar een definitief plan te kunnen voorleggen voor een gemeentelijk kantoor in het monumentale pand Gro te Markt 24, dat van de erven Seydlitz is gekocht. De be sprekingen hierover met mo numentenzorg moeten echter nog worden afgerond. Gemeenschapshuizen - De gemeente verwacht voor vol gend jaar de ingebruikname van de gemeenschapshuizen in Nieuw-Namen en Heikant, waaraan momenteel nog wordt gebouwd. Verder denkt de ge meente dat dan aan de ver bouwing van het gemeen schapshuis in St. Jansteen kan worden begonnen. Postkantoor - Met de bouw van een postkantoor wordt naar alle waarschijnlijkheid halverwege volgend jaar be gonnen. Het kantoor komt bij het 's Gravenhofplein. Dit plan komt echter niet uit de koker van de gemeente en komt dan ook niet in de be grotingsstukken voor. Graauw - Hulst Als de financiële positie, dat toelaat wil de gemeente de reconstru cie van de weg Graauw - Hulst ter hand nemen. Recon- strucities staan op stapel, wan neer daar geld voor is, van het parkeerterrein Galgenbolwerk, de Wilhelminastraat en de 's Gravenstraat te Hulst en de trottoirs in de Sportlaan te Hulst. Bij de Sportlaan wil men ook een parkeerstrook maken. Op de hoek A-partlaan - Vondelstraat wil men een parkeerterrein maken. Riolering - In de loop van volgend jaar hoopt de gemeen te een rioleringsplan voor de hele gemeente klaar tehebberi. Dat is langzamerhand ook no dig in verband met de zuiver ingsinstallaties die het water schap gaat bouwen. Met de riolering in Kapellebrug gaat men bi-nnekort beginnen. iVIocrschans - De gemeente wil met een herzien plan Mioerschans op tafel komen. De Hulsterse woningbouwver eniging wil in Moerschans vol gen jaar 46 eengezinshuizen bouwen en 30 woningen voor alleenstaanden. Ook de parti culiere bouwers tonen volgens B. en W. interesse om in Moerschans te bouwen aange nomen mag worden dat deze In 1976 gestadig door zullen gaan met de bouw. Projeeta B.V. heeft belangstelling ge toond om er 130 woningen voor de verkoop te bouwen. Bestemmingsplannen - De gemeente wil een bestem mingsplan voor heel St. Jan steen en wellicht ook een voor heel Clinge. In St. Jansteen wil de woningbouwvereniging 20 tot 30 woningen bouwen en in Clinige 30. Als daar behoef te aan ia wil men ook in de andere kernen bouwen. Buitenvest De gemeente Is van plan de Buitenvest schoon te maken en er overstortscher- mtn in te plaatsen. In St. Jan steen wil men de vuilstort plaats afdekken en bij het ou de woonwagenkamp wil men de Liniedijk herstellen. Men wil ook een parkeerplaats voor vrachtwagens realiseren, de molen restaureren, de atle tiekbaan verbeteren, drie bol werken verbeteren en de kloostermuur op het 's Gra venhofplein opknappen. Het industrieterrein wil de gemeente bij de Rijksweg in Westelijke richting uitbreiden. In Clinge wordt het bedrijf sterrein niet uitgebreid. Omdat de provincie daar bezwaren tegen heeft. HULST Verschillende oorzaken kunnen volgens het waterschap hebben geleid tot de vissterfte van afgelopen zo mer in de Hulster Buiten vest. Het zuurstofgebrek, waar door de vissen zijn gestorven kan op verskillende marnieren zijn ontsta an. In de eerste plaats door de zonneschijn, maar ook door algengroei. De algengroei kan verder veroor zaakt zijn door het tijdelijk terugstromen van rioolwater naar de vest ol door nog van vroeger in het water aanwezi ge voedingszauten. Het water schap deelt dit mee aan het Hulster gemeentebestuur, dat om inlichtingen had ge vraagd. (ADVERTENTIES) OFF. DEALER K.T.V. HIFI-STEREO APPARATUUR medische diensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg, Dok ter G. de Bruyckere, Brou- werijstr. 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel, Dokter J. Hoefman, Oranjestr. 10, Axel, tel. 01155-1555 (van zaterdag morgen 8 tot zond. 24 uur). Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke, Dokter Chr. Kalkman, Burg- Maarleveldstr. 5, Bier vliet, tel. 01152-345. Clinge, Koewacht en St.-Jan- steen, Dokter Melchers Koe wacht, tel. 01146-327. Borssele en Nieuwdorp-Lewe- dorp, De praktijk van dok ter Aernoutse en dokter Klapwijk wordt waargeno men door dokter G. Aer noutse, te Nieuwdorp-Lewe- dorp, tel. 01196-12327. Breskens, Groede en Schoon- dijke, Dokter v.d. Maas, Breskens, tel. 01172-1468. Cadzand. Retranchement, Sluis en Zuidzande, Dokter Beek, Zuidzande, tel- 01170-2424. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande, De praktijk van dokter G. Geldof, J. Kole, H. Zwarte- lée en S. Wëostmann wordt waargenomen door dokter A. Korstanje, 's Gravenstr 71, te 's Gravenpolder, tel. 011Ó3-1747 (tot maandag morgen 8 uur). Goes, Dokter g. Buys, J. Vel chestr. 3, Goes, tel. 01100- 5462. Sluiskil, Philippine en Itoek, Dokter M. Jongsma, Julia- nastr. 2, te Hoek, tel. 01154- 1356 (b.g.g. 1345). Hulst, Dokter J. Niesten, Gr. Baginestr. 18, tel. 01140- 3373. Hontenlsse en Kloosterzande, Van vrijd. 18 u. tot maan dagmorgen 8 uur neemt waar dokter Buwalda, Cloosterstr. 72, Hontenisse, tel. 01148-1277. Kloetinge, Wemeldlnge, Ka- pellc-Biezelinge en Katten dijke, Dokter H. Entink, Kon. Julianastr. 21, Kloetin ge, tel. 01100-16857 (b.b.b. 01192-1438). Hansweert, Krufnlngen Terseke, Dokter A. Plaisier, 1932. Yerseke, Dokter A. Plalsler, Kminingen, tel. 01130- 1932. Krabhendijke en Rilland Bath, Dokter A. Coistandse. Krabbendljke, tel. 01134- 1444. Middelburg, Dokter J. Domlnl- cus. Dam 55, tel. 01180- 12830 (b.g.g. 25555) Zater dag) en dokter De Lla Hay- ze. Seisdam 22, tel. 01180 14305 zondag). Visites aan vragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30-3.00 en van 17.30- 18.00 uur. Sas van Gent, Dokter E. du Puv, Statlonsstr 26. tel 1777, 's Heer Arendskerke, Wolp- haartsdijk en Heinkenszaid, Dokter D. v. Driel, 's Heer Arendskerke, tel. 01106- 1202. Terneuzen, Dokter P. Baou- wens, Jac. v. Lennepstr. 87, teL 01150-3768. Vlissingen, Dokter F. Vellema, tel. 13933 tot zat 24 u-ur) en dokter A. Mijnlieff, teL 12525 (van zat. 24 tot zond. voor 10 uur. Spreekuren zat. 24 uur). Visites aaivragen en zond voor dringende ge vallen van 12.30-13.00 en 17.30 18 00 uUr, Zaamslag, Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 11153-1244. Voor de bezorging van dagblad DE STEM vragen wij voor direct nette Verdiensten; ca. 4.700 - per jaar. Het is ook mogelijk een gedeelte van het dorp te bestellen. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt aan ons kantoor te Terneuzen, Nleuwstr 9, tel. 01150-7920. Nè 17.00 uur: Rayonbe heerder E. Poppe. tel. 01150-5802. ZAAMSLAG - Bij de post duivenvereniging „Nieuw Le ven" te Koewacht is R. van Hijfte dit jaar generaal kam pioen geworden, voor R. de Laruelle en W. Verbiest. In het asduil'kampioenschap voor de oude duiven bezet Ch. Suy de eerste plaats voor F. Bonne en R. van Hijfte. Bij de jaar lingduiven werd het asduif- kampioenschap gewonnen door IV. Verbiest voor R. van Hijf te, die de tweede en derde plaats voor zich opeiste. Kampioenschap jonige dui ven asduifkampioen, werd W. van der Silt voor R. van Damme en de Gebroeder Eie- geert. Koning in de categorie oude duiven werd W. Elegeert bij de jaarlingen was dit L. Seghers en bij de jonge dui ven R. Meul. De verdere kam pioenschappen bij Zeelands grootste verenigingen zijn als volgt: Kampioenschap meeste prijzen: 1. W. Verbiest, 2. Ge- broeder Elegeert, 3. Ch. Suy, 4. R. van Hijfte, 5. R. de Laruelle. Oude duiven, twee eerstafgegeven duiven 1. K. de Laruelle, 2. R. van Hijfte, 3. Ch. Suy, 4. F. Bonne, 5. All Martens. Twee eerst afgege ven jaarlingduiven: 1. W.Ver biest, 2. R. do Laruelle, 3. R. van Hijfte, 4. F. Bonne, 5. L. Seghers. Twee eerst afgegeven joruge duiven 1. A. IJsebaert, 2. W. van der Bilt, 3. Ch. Suy, 4. R. van Hijfte, 5. P. de Bock. Kampioenschap onaangeduid oude duiven 1. R. de Laruel le, 2. Ch. Suy, 3. W. Verbiest, 4. Gebroeder Elegeert, 5. R. van Hijfte.Kampioen onaange duid jaarlinigduiven 1. W. Verbiest, 2. R, van Hijfte, 3. Gebroeder Elegeert, 4. li. de Laruelle, 5. F. Bonne. Kamp. onaangeduid jonge duiven 1. Gebroeder Elegeert, 2. R. de Laruelle, 3. Ch, Suy, 4. R. van Hijfte, 5. W. van der Bilt. Twee eerstafgegeven oude duiven, fond 1. R. van Hijfte, 2. Ch. Suy, 3. Gebroeder Ele geert, 4. L. Seghers, 5. R. de Laruelle. De Reisduif te Graauw en de Postduif te Lamswaarde duifkampioenschap oude dui ven 1, 2 en 3 L. van Vlien- berghen. Duifkampioenschap jaarlingen 1. P. Bimwens, 2, B. van Leenput, 3. Ant. de Kos ter. Categorie oude duiven, eerstafgegeven 1. Gebroeder de Booy, 2. Th. Weemaes, 3. Ed Mattheijssen, 3. C. de Ko ning. Eerstgetekende jonge duiven 1. Ed Matteijssen, 2. J. van Laere, 3. G. van Dae- len. Concours Combinatie Hulst: Oude duiven: 1. Th. Casteels, 2. J. Fassert. Jaarlinigduiven. I. J. Fassaert, 2. Th. Casteels. Vaste voetring oude duiven: 1. J. Fassaert, 2. Ch. Voet. Jonge duiven: 1. A.J. Nijs, 2. H. Blommaert. Generaal: 1. J. Fas saert, Duifkamp oude duiven. II. Alph, Nijs, 2. J. van Hels- land. Najaarsvluchten jonge duiven: 1. H. Everaert, 2. Th. Casteels. Koning: Ed de Nijs, prins, H. Blommaert. Eerste de Beste te Sehoon- dijke. Oude duiven vitesse: 1 en 5. R. Postma, 2. P. de Hullu, 3. S. Taillie, 4. Klaassen- Taiilie. Vitesse jonge duiven. 1. P. Ras, 2,3 en 5. C. Jansen, 4. J. Pijcke. Fond oude dui ven: 1. Klaassen-Taillie, 2. R Postma, 3,4 en 5. G. de Wever. Fond Jonge duiven: 1. J. Tem merman, 2. G. de Wever, 3. R Postma, 4. Combinatie Beijer- Dobbelaere, 5. Klaassen-Tail lie. Eerst afgegeven duif: 1. Klaassen-Taillie, 2. G. de We ver, 3. R. Postma, 4. J. Tem merman, 5. J. Toernoois en zoon. Generaal: 1. R. Postma, 2. Klaassen-Taillie, 3. G. de We ver, 4. J. Temmerman, 5. J Toernoois en zoon. Navluchten oude en jonge duiven gezamen lijk: 1 en 3. R. Postma, 2. P Rias, 4 en 5. P. Coinelis. Ploe- genprijzen: 1. R. Postma, 2. C Jansen, 3. J. Toernoois en zoon, 4. Klaassen-Taillie, 5. J. Temmerman. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, burg, Sluis, WaterlaniWJ en Nieuwvliet, Zuster l cilla, Bootstr. 15, ij?! burg, tel. 01177-1746. Biervliet, Breskens, Groei, F Hoofdplaat, Schoondijk( IJzendijke, Zuster rJ'! Pr. Irenesitr. 5, - 1 teL 01173-1367. Ellewoutsdijk e.o Ju .1 Franca, Van Steestr. Heerenhoek, teL 1769. Goes en Wilhelminadorp, i ter C. Jungerius, tel. mlr, I 13666 of 27110). Hoek, Sluiskil en Philip»», Zuster Bouwens, Lairi 88d, Hoek, tel. 01154-1771, Hulst en Hontenlsse, j/uJL Verver, Kloosterzande 91148-1257 1 Krabbendljke, Waarde, p laid-Bath, Kruiningen, p" seeert, Schore en yetv„ Zuster Burger, tel oiiu 1325. W| Noord-Beveland en haartsdijk, Zuster lïorp, Wlssenkerke I 01107 327. Sas van Gent, Zuster Waes, Schulppenpad 43 01158-1548 (b.g.g. oWl 1567). Terneuzen, Zuster D. v Steenbergenlaan 6) "SI 3380. wemeldinge, Kapelle-E ge, Kloetinge, Kattendijhl 's Gravenpolder en 's Hui Abtskerke, Zuster p, Munok, Pr. Beatrixstr. 'i "Wemeldinge, tel. OlllJ 1213. Zaamslag, Axel, Oversligl Zuiddorpe en Koens,- Zuster M. Geensen, Delnll v. Middelhovestr. te As- P teL 01155-2145. TANDARTSEN Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, Tandarts W Neve, Roost veltlaan 51, AxeL tel. 0118,1 2332. Spreekuren: Zat. I 10.30 ei 18-18.30 en zcr.il 10.30 en 18-18.30 en zen:J 12-12.30 uur. West-Zeeu wsch- Vlaanderen, Tandarts 1. Buue, Oostuql tel 01170-3580 tprlvè 24c i Spreekuren zat. en *oal| van 12.00-12.30 uur. Middelburg, Tandarts R ril Moer, Pr. Rooseveltlaan Vlissingen, tel 01184-191 Spreekuren zat. en van 11.00 tot 12.00 uur. Zuid- en Noord-Bevelai(| Tandarts S. Tamminga, G»| te Kade 28, Goes, tel. Oili-I 16727. Spreekuren zat, i:j zond. van 9 tot 10 uur. APOTHEKEN Axel, Apotheek Axel, Bufcl weg 8, Axel, tel. 01155-# Zat van 10 tot 11 en van lil tot 17 uur. Verder uitti l lend voor spoedgevallen r.| recepten. Goes, Goese Apotheek I Klokstr. 19, tel. 0!»| 7104. Hulst, Apotheek Kuil Staenstr. 35, 01140-42^1 Spreekuren zat. 14 tot li el zond. 16.30 tot 17.30 ml Verder uitsluitend spoedgevallen Middelburg, A. Ringel!-; I Lange Delft 133, 12538. Terneuzen, Apotheek Kis I ven, tel. 2090. Winkel»--1 evum Zuidpolder, tel. Oils 2090. Zaterdag geopend il.30-12.30 en van Ml 13.30 uur. Verder afcf voor spoedgevallen en H cepten Vlissingen, Apotheek C. L' j drager, C. v. Perestr. 1, S»| burg, tel. 01183-61593. DIERENARTSEN Hulst, Dierenarts J. de Axelsestr. 108, Zaam: l tel. 01153-1366 en dlerenaS M. Schaub, Serlippenssk. 27, Terneuzen, tel. 5017 Noord- en Zii'd-Beveli»- Dlerenarts J. Gakeer. BWj| menstr. 4, Ovezande, --| 01195-283. West-Zeeuwsch-Vlaanderen, Dierenarts W. Knosenbsll Sluis, tel. 01178-1225. I Walrheren en deel Noord veland, Dierenarts J. zer. Mid-lelburg. tel 'I 13118. Indien mogelijk r»i tes aanvraeen tussen!"'' uur 's morgens. H.»Uf Comnetitiekaarten I Hulster kaartclub ••Ce® F heeft in het café van B®'| Vilder te Hulst een «mp*-r tiekaarting gehouden, waaJr:,'l in totaal 24 kaarters het» I deelgenomen. De einduita j luidde als volgt: 1. F- G. de Blok, 3. M. Kayser.J'I v.d. Voorde 5. G. de Wit Verbraeken, 7 R Leeraart l G. Willensteyn, 9. K Branden. 10. G. Giissel, Boussen en 12. P. Collet Vervuiling Door t van andere basis- en eoe»,.l prodiukten zal vo'sf^"Lid:i-1 werkgroep „geen Baalt**1 naai" na het aflopen I Belgische aardgascon'^'J met N'derland een vt: I het tw'S. oxide-gehalte in de ld0"' 1 I oiiW? I hp BTFM VAN ZATERDAG 25 Oh (Van een onzer verslaggevers BRESKENS - Dc ruim hon derd Surinamers, du-thans tij delijk z'i" ondergebracht in camping Zeebad te Breskens zullen zo mogelijk per 1 nov„e["j ber verhuizen naar woonoord X)e Haven, eveneens in Bres- kens. Het woonoord wordt thans i„ gereedheid gebracht om de rijksgenoten de winter comfor tabel te laten doorbrengen. Cen trale verwarming in vier woon blokken, met in totaal zestien wooneenheden, is in aanleg en voorts worden voorzieningen getroffen zoals wasautomaten voo wer H gen de i con op bek °Pn ziel ter. oor kan wei hie! We: Da: in f (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - De groep zi geuners, die enige tijd geleden is neergestreken op een terrein nabij het Halve Maantje in Breskens, zal maandag verdwe nen moeten zijn. Dit is hen giste ren in ultimatum aangezegd door de rijkspolitie groep Oost burg. „Wanneer zij maandag geen plaats gevonden hebben op een passend woonwagencentrum Oostburg zelf geen ruimte meer - zullen zij desnoods kwaad schiks verwijderd worden", zo deelde gisteren een woordvoer der van de gemeente Oostburg mee. Zoals bekend, gaat het om een groep zigeuners Van Russische en Tsjechische afkomst, die een permanente verblijfs-vei'gun- ning voor Nederland hebben. De \r groep werd enige tijd geleden verwijderd uit de gemeente Ter neuzen, maar kwam via België terug naar Zeeuwsch- Vlaanderen. WEGENS in bezit hebben van heroïne heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag de 36-jarige W. I, J. H. tot één jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek veroordeeld. Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het KNMI: overwegend droog met middagtemperaturen omstreeks vijftien graden, maar in mistge- bieden lager. Weersverwachting van het KNMI tot zaterdagavond: rustig herfstweer. In de ochtend op veel plaatsen mist, maar in de loop van de dag ook zonnige pe rioden. Zwakke tot matige zuid elijke wind. Maximum tempera turen omstreeks 14 graden. waterstanden De waterhoogten van vrij dagmorgen, meegedeeld door Rijkswaterstaat: Konstanz 325 (min 1), Rheinfelden 227 (min 7), Plittersdorf 371 (min 11), Maxau 432 (min 7), Ploéhingen 139 (min 1), Mannheim 251 (min 8), Steinbach 126 (onv.), Mainz 261 (min 14). Bingen 134 (min 10), Kaub 177 (min 11), Trier 233 (min 2), Koblenz 177 (min 15), Keulen 147 (min 8), Ruhrort 297 (min 1), Lobith 922 (plus 17), Pannerdense Kop 899 (plus 19), Nijmegen 723 (plus 23), IJssel- kop 867 (plus 18), Eefde Ussel 370 (plus 20), Deventer 245 (plus 21), Katerveer-Spooldersluis 17 (plus 6), Monsin 5440 (onv.), Borgharen 3826 (plus 31). Be- lfeld 1086 (min 5), Grave bene den de sluis 493 (min 1). HE' Koi Net kan dat pro prij jaai woi vw Phi Nie Sut 8, Olg Ver Spt 138 Sin hei Ho Del Pet 30, Wa Kn Wa Rui PR1 PRJ D. 175 ma: Ho! ren dor 54, Alt Bri Y'ri gen Gl: Wr Ter Do A.I me Gri cv CU! an ke uh Mt «e Ze SC aa vouciiging van het zwa. „i oxide-gehalte in de lb™ staan. De werkgroep in de brief, die ze «Tl naar vc^Vriende se ministers heeft. gestui"> Morgen, zondag 26 okt. Bergen op Zoom 7.04 en 19.22 Hansweert 6.19 en 18.41 Terneuzen 5.46 en 18.06 Vlissingen 5.19 en 17.36 Wemeldinge 6.55 en 19.13 Maandag 27 okt. Bergen op Zoom 7.47 en 20.12 Hansweert 7.06 en 19.36 Terneuzen 6.36 en 19.04 Vlissingen 6.10 en 18.34 Wemeldinge 7.38 en 20.03 dii kPo cr< de tie ka ko zo te ov

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2