HYY-METO TOPPER IN 3D AAD VAN DEN HOEK: ,Zege in Ster der Beloften maakt veel goed Volkskoers in Heikant ITA Dui laat win TUNEN IN BERGEN OP ZOOM VERLIES BC TERNE® Verhoeven derde Volleybal in Hulst Ik wil sport Prijsuitreiking Midden- Zwemmen in Goes 1 1 sport Wisselvallig F anatiek Titelstrijd vierde klas lib re in Axel STAIMDENLIJSTEN Rusland en Japan geven de toon aan bij w.k. judo een miljoen DE STEM VAN ZATERDAG 25 OKTOBER (Van onze sportredactie) HULST - KLOOSTER- ZANDE -TERNEUZEN - In de derde klasse D van het Zeeuwse amateurvoetbal is zondagmiddag de onbetwiste topper het duel tussen HVV'24 en METO op het Hulsterse sportpark. Het duel met de lei dersplaats als inzet. Het duel van de waarheid, dat de wer kelijke kracht van het team uit het Brabantse Hoogerheide moet aantonen. METO heeft nog geen enkel verliespunt te incasseren gekregen in de zes tot nu toe gespeelde wedstrij den. HVV'24 heeft negen pun ten verzameld en kan de ach terstand bij winst terugbren gen tot slechts één punt. „Een uiterst belangrijke strijd", zegt HW'24-trainer Guust Voet, de Hulstenaar die van „zijn" HVV een hecht team heeft gemaakt. Een jonge for matie die het dit seizoen aan zienlijk beter doet dan in de vorige competitie. Guust Voet kan nog steeds niet .-«-kenen op Johnny Rottier in de achterste lijn. Maar dat is geen probleem, want zijn plaats wordt op dit moment ingenomen door Frank Lam mens, een 18-jarige junior, die schitterend staat te spelen in de HW-defensie. Bovendien weet Voet dat de overgekomen A-junioren zich uitstekend hebben aangepast in het eerste team. Een knaap als Paul Taelman lijkt volledig geac climatiseerd. Voorts is het vrijwel zeker dat routinier Jac de Booij zondag zijn volledige rentree zal maken tegen ME TO. Guust Voet: „Zondag tegen Axel heb ik Jac alleen het laatste kwartier in willen zetten. Hij was herstellende van een blessure en het zou jammer zijn als de zaak gefor ceerd werd". De Booij draaide toen echter al weer ouderwets. Het is dan ook te verwachten dat HVV'24 in deze topper METO - een ploeg die volgens alle tegenstanders in 3D echt zo sterk niet is, maar die on dertussen wel steeds blijft winnen - uitstekend partij zal bieden. Een krappe HVV-zege behoort tot de mogelijkheden. Goes, dat wisselvallig speelt, kan zich in de kopgroep een vaste plaats veroveren als het er in slaagt ODIO te be dwingen. Als er met dezelfde inzet gespeeld wordt als tegen Vosmeer afgelopen zondag moet dat mogelijk zijn voor de Goesenaren. Axel gaat naar Vosmeer. Van de Axelaars is bekend dat ze hun sterkste wedstrij den niet „uit" spelen. Wellicht dat trainer Rudi Steel zijn mannen nog eens extra kan oppeppen en zijn spelers dui delijk kan maken dat „het voetbalveld overal even groot is". Steen staat nog steeds in de gevaarlijke zone. De voor laatste plaats is allerminst aantrekkelijk voor de »wit- zwarten, die goede winstmoge lijkheden hebben tegen RKVVU uit Etten-Leur. Voor Breskens zal op eigen terrein Zierikzee waarschijnlijk een te zware kluif blijken te zijn. In de vierde klasse H staat de derby Hontenissc- Vogelwaarde op het pro gramma. Niet zoals voor het seizoen verwacht werd een duel tussen twee titelkandida ten - daarvoor hebben beide teams al veel te veel steken la ten vallen - maar toch altijd nog een interessant duel tus sen twee ex-derdeklassers, die het nu maar zeer middelmatig doen in de vierde klasse. Hon- tenisse heeft de beste winst kansen. De ploeg van trainer Bruijns maakt tot nu toe de meest solide indruk van dit tweetal, al heeft de 2-0 over winning op de Corn Boys de Vogelwaarde-elf wellicht goed gedaan. In ieder geval een fikse publiektrekker. Koe wacht, een van de titelkandi daten zal tegen Corn Boys moeten tonen dat het de klap van Zeeland Sport al weer te boven is. Trainer Levien Die- leman kan opnieuw beschik ken over ex-Middelburg aanwinst Tonnie Hendrikse, die vandaag van vakantie te rugkeert. Vorige week onderbrak fa natiek voetballer Hendrikse zijn vakantie in Slagharen voor de wedstrijd Koewacht- Zeeland Sport, maar hij zal weinig genoegen hebben be leefd aan dit duel. Een van de slechte wedstrijden die Koe wacht speelde. Levien Diele- man: „We hopen tegen Corn Boys onze fout goed te maken. Al zullen we moeten oppassen de Sasse formatie niet te on derschatten". Clinge, fraai opgerukt tot slechts een punt achterstand op leider RCS gaat naar Hoofdplaat. De elf van Jan Koch zijn zwaar favoriet. Phi lippine heeft de punten hard nodig. Het staat op de weinig begerenswaardige voorlaatste plaats, maar of de kostbare punten tegen Domburg kun nen worden veroverd is verre van zeker. Het blijft een ge vaarlijke tegenstander. RCS, de lijstaanvoerder krijgt nu af te rekenen met Zeeland Sport. Dat het moeilijk zal worden voor de Souburgers heeft Zee land Sport tegen Koewacht al wel bewezen. Biervliet, dat het veel beter doet dan vorig sei zoen, is favoriet uit tegen Noormannen. In de tweede klasse B draait Terneuzen voortreffelijk mee. Een tweede plaats achter leider VOAB is waarschijnlijk meer dan waarop kersverse trainer Hanne van der Hooft voor het begin van de competitie gere kend zal hebben. Vooral de fensief speelt Terneuzen sterk. Zondag komt het laag geklas seerde NSV naar Terneuzen, dat in dit duel zijn fraaie posi tie op de ranglijst nog kan ver stevigen. Vlissingen en Clu- zona zijn aan elkaar gewaagd en een gelijk spel ligt hier in de lijn der verwachtingen. De enige Zeeuwse eersteklasser, Middelburg, mag blij zijn als het een punt kan overhouden aan het duel tegen sterker ge achte UNA. DIRKSLAND - De winst die Aad van den Hoek het afgelopen weekend boekte in de Ster der Beloften, vorig jaar een prooi voor de toen kersverse prof Roy Schuiten, maakt voor het vervolg van de profcarriëre van de Dirkslander niet zoveel uit. Tenslotte had hij zijn contract bij de Raleigh-ploeg van Peter Post reeds met een jaar verlengd. Maar de triomf in de etappewedstrijd voor jonge profs en amateurs schonk hem wel een grote voldoening. Begrijpelijk voor een beroepsrenner die in het hele seizoen maar twee wedstrijden eerder won hij de semi-klassieker Tijls-toer) op zijn naam schreef. Van den Hoek Deze zege maakt veel goed. Ik had weliswaar een overwinning behaald in Tijls-toer, waarin toch ook een André Dierickx, Frans Verbeeck en Henny Kuiper aan hadden deelgenomen, maar ik weet het: die eerste plaats in de Ster der Beloften spreekt veel meer aan. De insiders wisten al wel dat ik dit jaar goed reed, maar nu is het de mensen die niet zo thuis zijn in het wielrennen tenminste ook duidelijk. Tenslotte ontgaat het velen dat je je in de meeste koersen moet opofferen voor anderen. Het grote publiek kijkt nu eenmaal naar prestaties." Dat Aad van den Hoek vorig jaar nog voor Ketting uitko mend en toen een van de topa- mateurs van Nederland dit sei zoen niet zulke opzienbarende resultaten heeft behaald, komt naast het feit dat hij zich mees tal in dienst moest stellen van een ploeggenoot, doordat hij in het voorjaar langdurig te kam pen had met een knieblessure die hij had opgelopen door een val. Aad van den Hoek:,, Ik heb er alles aan gedaan om zo snel mogelijk van die blessure af te zijn - ik heb de Bredase specia list dr. Seeghers geraadpleegd, ben bij de Bredase sportarts dr. Van Opstal geweest en heb me op diens advies laten behande len bij de Bredase fysiothera peut Jan van Gorp - maar door het slechte weer kwam er aan vankelijk geen verbetering. Ik merkte pas dat het weer goed ging toen het weer omsloeg. Ik had daarmee flink wat pech, want ik ben altijd in het voor jaar goed in vorm, tenminste bij de amateurs was dat altijd het geval. Bovendien moet ik het voornamelijk van de klassiekers hebben daarop heb ik me altijd goed kunnen voorbereiden. Dat bewijst ook wel de tweede plaats die ik in mijn laaatste jaar bij de amateurs in Gent- Wevelgem behaalde. Toen ik echter goed hersteld was waren de voor jaarsklassiekers al bijna ten einde. De eerste wedstrijd dat het weer een beetje ging was Luik-Bastenaken-Luik. Dat ik het echter wel kan is wel geble ken uit Parijs- Brussel en Tours-Versailles, waar ik er toch ook bij zat." Na zijn rentree domineerde Aad van den Hoek, die zegt nog geluk te hebben gehad dat hij met zijn blessure vrijgezel was Als je getrouwd bent is het net een kringloop, dan moet je het een tijd lang zonder geld doen, kun je geen goed eten kopen en vitamines betalen, waardoor het erg moeilijk is om terug te ko men") in Tijls-toer. Van de talrijke criteriums wist hij er echter geen enkele te winnen. Aad van den Hoek:,, Een criterium winnen is erg moeilijk, omdat je nu eenmaal met combines te maken hebt. Daarbij komt dat ik niet zo ge weldig rap ben. Dan blijft in feite alleen aankomen slechts mogelijk. Maar dat is ontzettend moeilijk. Daarvoor moet je een ijzersterke zijn, want je wordt bijna altijd wel door iemand te ruggepakt." Dat Aad van den Hoek echter wel uit het goede hout gesneden is bewees hij in de Ronde van Zwitserland, ook al gezien het feit dat hij voornamelijk knech- tenwerk moest opknappen. De bekroning van zijn eerste jaar bij de profs kwam echter in de Ster der Beloften, waarin hij - zo geeft hij wel toe - met enig geluk de eerste plaats in het eindklas sement veroverde. Aad van den Hoek:,, Voor het weekend hadden de Russen alles in handen. Dat zijn weliswaar ook profs, maar in de krant stond toch steeds maar dat het amateurs waren. De Franse ploegen wilden dat niet over hun kant laten gaan - tenslotte kun nen de ploegleiders het moeilijk tegenover hun firma verant woorden dat amateurs de toon aangeven - en daarom reden ze allemaal tegen de Russen. Die lieten ze zodanig werken dat ze afknapten. Daarvan heb ik ge profiteerd, maar je moet natuur lijk wel zo'n kans kunnen benut ten. Je moet er tenslotte con stant bijzitten." Van den Hoek die ook uit de Ster der Beloften als winnaar tevoorschijn kon komen, omdat Peter Post voor deze wedstrijd geen kopman had aangewezen, hoewel ook Roy Schuiten deel uitmaakte van de Raleigh- ploeg, is bij Raleigh gebleven omdat hij die formatie een goede leerschool vindt voor een jonge prof. Van den Hoek:,, Ik kon ook bij Flandria komen, maar verschil lende mensen hebben mij dat sterk afgeraden omdat je dan al tijd knecht moet zijn. Je moet je altijd opofferen voor Maertens. Daar kwam voor mij nog bij dat ik het bij Raleigh goed naar mijn zin had en dat het salaris altijd op tijd werd overgemaakt. En ik heb wel gehoord dat dat vooral bij Belgische ploegen nog wel eens anders is." Daarom gaat Aad van den Hoek zijn tweede jaar bij Raleigh in. Een jaar dat hij ook nog beschouwt om te le- Aad van den Hoek: „De Tour de France is een uitdaging voor mij ren, ondanks het feit dat Peter Post voor 1976 al het grote werk op het programma heeft staan. Dat schrikt de Dirkslander na melijk allerminst af.„Ik weet van mezelf dat ik geen held ben, maar ik kan in de cols toch be- renner van hoorlijk meekomen. Dat heb ik*" (Van onze sportmedewerker) KVVADENDAMME - In café Dc Kroon in Kwadendamme vindt zaterdag de prijsuitrei king plaats van het Midden- Zeelandklassement 1975. De volgende amateurwielerwed strijden kwamen hiervoor in aanmerking: Bruinisse, Dom burg, Haamstede, 's- Gravenpolder, Hansweert, 's- Heerenhoek, Heinkenszand, Kapelle, Kruiningen, Kwaden damme, Renesse, Wemeldinge en Souburg. In totaal hebben 112 renners voor het Midden- Zeelandklassement punten ver zameld. Met ruim verschil prijkt Cees Spaans bovenaan de lijst van de prijswinnaars (totaal 20). Een betere winnaar van ge noemd klassement kan men zich moeilijk voorstellen. Wie in de afgelopen zomer de diverse wie lerkoersen boven de Wester- schelde bezocht, heeft immers kunnen constateren dat de taaie vechtjas uit 's-Gravenpolder steeds tot de grootste animators behoorde. De organisatie van de prijsui treiking aanstaande zaterdag heeft het wielercomité Sport vrienden uit Kwadendamme, dat kosten noch moeite heeft ge spaard om er een gezellige avond van te maken, die om 8 uur begint en gaat duren tot 2 uur 's nachts. De bekende spea- ker Chris Delbressine zal tijdens in de Ronde van Zwitserland la- de prijsuitreiking met de win- ten zien. Ik was toen altijd op naars praten, tijd binnen. De Tour de France is I voor mij een geweldige uitda- ging. Ik hoop hem mee te kunnen maken. Daar droomt toch elke HEIN GROOTHUIS (Van onze turnmedewerker) BERGEN OP ZOOM - Onder auspiciën van de Zeeuws Bra bantse Turnkring van het Ko ninklijk Nederlandse Gymnas tiek Verbond houdt de turnver eniging UDI uit Bergen op Zoom. in samenwerking met de wedstrijdleider de heer L.C. Wisse uit Kapelle, morgen in sporthal Gageldonk in Bergen op Zoom de kringverenigings- wedstrijdcn voor 10- en 11- jangen. Voor deze wedstrijd bestaat vanuit de verenigingen een steeds toenemende belangstel ling. Vorig jaar namen 77 wed- strijdgroepen deel, .dit jaar heb ben niet minder dan 113 wed- strijdgroepen, afkomstig uit 26 verschillende verenigingen, in geschreven. De aanvang van de gewone wedstrijd is 13.00 uur, van de finalewedstrijd om 17.00 uur. (Van onze sportmedewerker) HEIKANT - Het wielercomité Heikant heeft zaterdag 25 okto ber de organisatie in handen van de „sluitingsprijs" voor volks- koersers en trimmers. Wieler wedstrijden die verreden zullen worden op het bekende parkoers in Heikant en die meetellen voor het volkskoers- en trimmers klassement. Dat klassement wordt dit jaar gesponsord door verzekeringen Bun uit St. Jan- steen, Gas en olie Fa. Walhout uit Heikant, Garage Josiassen uit Hulst en Kleding Steba uit Hulst en Sluis. Om halftwee begint deze wie- Iermiddag met een wedstrijd voor trimmers over ongeveer 35 kilometer. Voor deze wedstrijd kunnen alleen trimmers uit Zeeuwsch-Vlaanderen inschrij ven. Organisator Honoré van Waes zegt hierover: „Dat is met een speciale bedoeling gedaan. Probleem bij deze categorie was dat er zich veel Belgen kwamen aanmelden. Bij die Belgische in schrijvingen zaten tal van ex- coureurs en zelfs enkele ex- beroepswielrenners. Na afloop kwam dat soms uit, soms ook niet. Dat bracht allerlei verwik kelingen met zich mee. Het is onze bedoeling om volgend jaar (Van onze sportredactie) AXEL - In café „De Ia Paix" van Rein Dieleman in Axel be gint de eindstrijd van het kam pioenschap vierde klasse libre van het district Zeeuwsch- Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond. De organisatie van deze titelstrijd is in handen van de Axelse bil jartvereniging POP. wel een klassement voor trim mers te maken, maar dan alleen voor trimmers uit Zeeuwsch- Vlaanderen. Die kennen we stuk voor stuk en dan zijn we van alle trammelant van „wel of geen ex-coureur" af". Voor de Belgi sche „trimmers" houdt dit in, dat ze wel in Heikant kunnen inschrijven, maar dan bij de ca tegorie volkskoersers. Aan de leiding in het trimmers klassement staat Daan de Rub ber uit Terneuzen met 19 pun ten. Hij wordt op de voet ge volgd door Schuurman en De Bakker uit Vogelwaarde, die be iden met 15 punten op een ge deelde tweede plaats staan. Met de wegwedstrijd in Heikant en een rollenduel op 15 november voor de boeg, kan het verdere verloop van de competitie nog spannend worden. Naast eer dergenoemd drietal zijn ook De Bakker, Van Poeyke en Haers met respectievelijk 13. 12 en 9 punten, nog niet helemaal kans loos. De voornaamste deelne mers bij de trimmers zijn voorts: Schelfout, Van Dorselaer, van der Bergen, Warrens, De Baar en Van Meurs. Om 15.00 uur gaan de volkskoersers van start. Zo wel de categorie 16 tot en met 35 jaar als de groep boven de 35 jaar beginnen tegelijk aan hun rit over 50 kilometer. Bij de volkskoersers zijn ruim vijftig inschrijvingen binnengekomen, met daarbij alle bekende namen. Na afloop worden beide catego rieën apart geklasseerd. In de groep tot en met 35 jaar staat Adrie 't Gilde uit Hoek met 76 punten aan de leiding. Hij wordt gevolgd door de Belgen Noens en Grijspeerc', met respectieve lijk 51 en 50 punten. Ook dit jaar geven de Belgen de toon aan, want ook de vierde en vijfde plaats zijn in handen van Belgi sche volkskoersers. Te wetende gebroeders Van Rijckegem. De strijd is nog volkomen open in deze categorie. Voornaa nste deelnemers zijn verder :Ben Zaan uit Hulst; De Schipper uit Oostburg; De Feijter uit Axel en de Belgen Scholier, Clauwaert, De Waart, De Goede, De Rocker en Brandt. In de leeftijdsgroep boven de 35 jaar staat Piet Evei - aert uit Hulst met 56 punten aan de leiding. George Wijnacker uit Koewacht staat met 31 punten op de tweede plaats en is theore tisch nog in staat Everaert van de eerste plaats te verdringen, al lijkt die kans uiterst gering. Ook in deze leeftijdgroep komt er een fiks aantal Belgen aan het ver trek. De deelnemers kunnen zich tot een half uur voor de wedstrijd in café Du Commerce bij Th. de Block laten inschrij ven. Na afloop volgt in het „Ver enigingsgebouw" in Heikant de prijsuitreiking. Het parkoers ziet er als volgt uit: Juliana- straat (start en finish) - Polen laan - Magdalenastraat Nieuwe Hellestraat - Vylain- laan. (Van onze zwemmedewerker) GOES In het zwembad te Goes begint «„..daag de zwem- competitie voor clubs die zich hebben geplaatst voor de E-competitie van de KNZB. Aan de start zullen komende dames- en herenteams van De Ganze, Scheldestroom, De Zuidwester, Zeelandia, De Bruinvis en de herenploeg van De Braakman. In de afdeling zal vooral de ploeg van Scheldestroom goede kansen hebben, omdat het zich de laatste tijd aardig heeft ver sterkt doordat een aantal leden van De Bruinvis - vroeger leden van de zwemclub IJzendijke - naar Scheldestroom zijn over gegaan. Morgenmiddag komen te teams van De Stormvogel, Luc- tor en De Schelde tegen elkaar uit. De resultaten van dit treffen tellen mee voor de C-competitie van de KNZB, waarvoor de da mes en heren van De Stormvogel en de heren van Luctor zich hebben geplaatst. tafeltennis Hoofdklas B: K. en B. 1-Interlance; Overgangsklas G: Docos 1-Wibats 3; Deso 1-Vriendenschaar 2; Diveko 1-MZ 1; Overg. klas H: Wilno 1-Wibats 2; Vriendenschaar 1-Korenbeurs 2; Elan-St.- Aloysius 2; Prom. Overg. klas: STT 1- Radio Molenaar 1; Steeds Hoger 2-Korenbeurs 3; MZ 2-Twente One Up 1Dames: Prom. Overg. klas: MZ 1-Wibats 1; NO AD 1-HBC 1; Landelijke jeugd: A-klas. Wilno I-Steeds Hoger; TSC-MZ 1; R. Molenaar-Scylla; B-klas: Vriendenschaar 2-MZ 2; TTVN 2-Twenty One Up; St.- Laurens-Alblasserdam; Meis jes: Steeds Hoger-MZ; St.- Aloysius-Huizen; Afdeling Zee land Senioren: le klas: ONA 1-Wilno 2; MZ 3-Effect 1; Lau rens 1-B. Smash 1; 2e klas: MZ 4-MZ 6; Goes 1-Laurens 2; Goes 2-MZ 5; Zand 1-Zand 3; Effect 3-Effect 2; St.-Aloy 4-St.-Aloy 3; RWS-St.-Aloy 5; 3e klas: MZ 7-Veere 1; B. Smash 4-Scaldina 1; Goes 3-MZ 10;B. Smash 3-Marathon 1Wilno 3-Kapelle 1; MZ 11-MZ 8; MZ 9-MZ 12; PNL 1-Arnemuiden 1; Laurens 3-Westerzicht 1; SAR 1-Zuidw. 1; AKF 1-Effect 4; 4e klas: Ma rathon 2-MZ 13; Kapelle 3-B. Smash 5; PNL 3-Scaidina 3; Schans-Zand 4; Marathon 3-Arnemuiden 2; Westerzicht dit weekeinde 2-Marathon 4; Scaldina 2 in 14; Kapelle 2-PNL 2; C 2-Marathon 5; Effect 5-AKr I Effect 7-SAR 2. 1 Vrijdag 24 oktober: Dames: B Hulst-Voorwaarts (19.30 uur Heren: SBK-Operatie '71 (i I uur); Het Zeeuwse Ha-;I Scheldesport (21.30 ^'1 Scheldesport 2-BV Huly" (20.30 uur). Eerste klas: Blauw Wit i.jl Ready I, Ondo I-Stormvo»ii I Swift Ill-Togo, 01yu»J I-Animo II. Tweedeklas: Zaamslagl-Ani-I in, TOP I-Atlas I, Togo II-Tiot-l III, Zuidwesters II-Luctor ZSC-Volharding I. Derde klas: AU Ready ü-BlaiJ Wit II, Swift IV-Noad, ToI Ill-Stormvogels II, Seolto [I BKC. Vierde klas: Atlas H-Volhatfc. II, TOP II-Tjoba IV, Ondo j| Zaamslag II, Stormvogels 1 Olympia II. Junioren: Animo-SeoltJ Togo-Ondo, Stormvofcl Tjoba. 1 (Van onze badmintonmedewerker) TERNEUZEN - De badmin tonclub Terneuzen heeft het - zoals werd verwacht - niet kun nen redden tegen koploper Avanti uit Middelburg. Maar dat de uitwedstrijd met liefst 8—0 verloren zou worden, was niet ingecalculeerd. Avanti, veruit de sterkste ploeg in deze klasse, donineerde op alle fron ten en de Terneuzenaren werden kansloos, zelfs zonder game- verlies, geklopt. Natuurlijk scheelde het niet- meespelen van Jan Willem Vis ser een slok op een borrel, maar meer dan één winstpartij zou er vermoedelijk niet hebben inge zeten voor de Zeeuwsch- Vlamingen. Invaller Paul Taze- laar deed in de tweede herenen- kelpartij wel z'n best, maar Cees Outermans (Avanti) won teil nog vrij gemakkelijk met 15-n| en 15-4. Jan Fraanje gingi Coen Falkenier kansloos tenoisl der met 15-4 en 15-5. Omdatil nederlaag tegen Avanti alhevl maal verwacht werd, was dcinl zet van de Terneuzenaren vent] van optimaal. Vermoedelijk wil dat er ook de oorzaak van di I mevrouw Elliot in een teleur-1 stellende partij met 11-4 e:| 11-0 door Nel Rinhema (Avant; I werd weggespeeld. Ook Brigitte van der Water I kon het niet redden. Ze verloor I van mevrouw C. Duden me: I llT8en 12-10. In de dubbelspe-1 len waren de BC Terneuzei-I spelers ook met succesvol. Mor- gen zullen ze beter voor de da, I moeten komen als het Gorkums: I Raptum op bezoek komt in Ta. neuzen. (Van onze sportmedewerker) GRAVE - Christ Verhoeven, lid van de Sasse biljartvereni ging „Het Groene Laken" heeft een fraaie derde plaats behaald in het gewestelijk kampioen schap vijfde klas libre, dat in ho tel „Oude Grave" in het Bra bantse Grave werd gehouden. Aanvankelijk leek het er sterk op dat Verhoeven nog hoger zou kunnen eindigen, want na vijf ronden stond hij nog ongeslagen en met het hoogste algemeen gemiddelde aan de leiding. Na die vijfde ronde ging het echter bergafwaarts met Ver hoeven. En dat buiten zijn schuld. Korsmit uit Langeweg - een speler van wie Verhoeven in een sterk gespeelde partij ge wonnen had - bevond zich in een dermate beschonken toestand dat hij voor verdere deelname aan het toernooi werd uitgeslo ten door het gewestelijk be stuur. Een schandelijke zaak, waarvan Verhoeven de dupe werd. Dit hield namelijk in dat de partij Korsmit-Verhoeven ongeldig verklaard werd. Ver hoeven raakte hierdoor twee kostbare matchpunten kwijt en zijn gemiddelde tuimelde om laag. Dat betekende tevens dat Bruijnes uit Bruinisse, die van Korsmit eerder had verloren er duidelijk op vooruitging. Bruij nes werd nu kampioen. Verhoe ven, duidelijk aangeslagen door dit betreurenswaardige incident - aanvankelijk was hij van plan huiswaarts te keren maar hij be sloot tenslotte toch te blijven - verloor zijn laatste twee partijen met een slechte moyenne. Waarmee zijn kampioenskansen in het niet verdwenen. Maar omdat hij de eerste vier partije: I sterk speelde finishte hij toe:. I nog met een respectabel me yenne van 1.62 en 8 matchpuc-1 ten. (Van onze sportredactie) HULST - De eerste ronde vat de jeugdvolleybalcompetitie - in toernooivorm - in het district I Zeeland van de NeV'oBo is it I Goes afgewerkt en nu staat it I tweede ronde voor de deur, dit in Hulst zal worden gehouden I Vandaag worden in sporthal I Den Dullaert in Hulst de «ei- f strijden gespeeld voor hu I tweede toernooi. De leiding be-1 rust bij de sectie Jeugdzak™ I van het district Zeeland van dt NeVoBo. De wedstrijden zijn verdeelt I in een jongens- en een meisjes-1 poule. Hieraan kan alleen wor- r den deelgenomen door adspt- l ranten. Bij de meisjes nemen el: I teams aan het toernooi deel er I bij de jongens twaalf formaties I In totaal worden er vijf toer- f nooidagen gehouden, waars een totaalklassement wordt op-1 gemaakt. Voor scholen vindt een af derlijk aantal toernooien plaats I waarvan het eerste wordt ge-1 houden op 15 november in Mtd- f delburg. Het toernooi in Hulst beL om 10.00 uur. De laatste weM strijden staan op de kalender gepland om 17.00 uur. TAFELTENNIS AFDELINGSCOMPETITE: JEUGD le klas 3e klas B St. Aloy 2 Zand 1 MZ 5 Wilno 2 MZ 9 Zand 2 Effect 1 St. Aloy Arnem. 1 Scald. 1 Zand 3 MZ 11 5-10 5-7 5-5 MZ 4 O.N.A. MZ 6 2e klas A 4-7 4-5 3-3 Effect 2 MZ 7 2e klas B 4-8 4-6 4-4 MZ 10 MZ 8 3e klas A V-8 t—6 -4 MZ 13 Wilno 4 5-4 5-2 5-2 3-2 4-1 4-1 4-1 4-2 4-0 Effect 3 Laurens 2 Wilno 3 Westerz. 1 Zand 4 B.Smash 1 Westerz. 2 Laurens 3 Zand 5 Goes Scald. 2 Kapelle S.A.R. 1 Effect 4 S.A.R. 2 4-7 4-7 4-4 MZ 12 MZ 14 4e klas A 4-8 4-6 4-4 MZ 16 Zand 6 4e klas B 4-7 4-7 4-4 MZ 15 Marath. 4e klas C 5-10 5-8 5-6 Kats 1 Kats 2 Schans 4e klas D 4-8 4-6 4—4 Effect 5 St. Aloy 4 4-2 4-0 4-2 4-0 4-2 4-6 5-4 5-2 5-0 4-2 4-0 HOCKEY HEREN DERDE KLASSE E Rapide Tempo Middelburg Pelikaan 5-7 5-7 5-7 5-6 Hoekse Waard Olympia Cadetten Voorne VIERDE KLASSE D Evergreen 5-8 Goes Souburgh 5-7 De Waele Vlissingen 5-7 Oeda Oude Maas 5-7 HSD Zierikzee Reserve vierde klasse A Warande 3 6-11 Middelburg 2 Olympia 2 Tempo 3 Push 4 Rapide 2 6- 9 5- 8 5- 7 6- 6 Cadetten 2 Zwart Wit 3 Pelikaan 4 Etten-Leur Middelburg Olympia Vlissingen DAMES VIERDE KLASSE A 4-8 Rapide 4-6 4-6 5-6 Zwart Wit Prinsenbeek DE STEM VAN ZATERDA' (Van onze speciale verslagge WARSCHAU - De ItaliaJ nlocg zal morgenmiddag n sleutelwedstrijd voor groep van het Europese voetbalk oioenschap tegen Polen in V schau moeten aantreden zoi Capello. De aanvaller van ventus heeft een knieblessu- moest ook woensdag al de I pacupontmoeting met Bor Mönchen Gladbach missen. De Italiaanse spelers di Europacupverband hebben! sneeld arriveerden pas gis middag in Warschau. De plc POELDIJK - Leo Duyn< de beste, heeft vast beslc ofschoon hij nog jarenlang Leo Duindam dan ook zei WENEN (Reuter UPI l Japan, dat door Endo al titel had behaald in het zw£ gewicht, en de Sovjet-Unie, twee toonaangevende judo ties, hebben op de tweede van het toernooi om de wcr< kampioenschappen te We alle beschikbare gouden en veren medailles ingepalmd, finale in het halfmiddengewi was een Russische aangeleg heid en bij de middengewich moesten J apanners uitmal wie het hoogst aangeslai eremetaal in ontvangst mo nemen. De tweevoudige triomf in middengewicht vergoedde voor Japan, nadat een dag der Ishibashi in de halfzw: gewichtklasse een verrasse nederlaag tegen de Fransr Rouge had geleden. Shozo die vrijdag voor de derde kee successie 's werelds sterl •middengewicht werd, had o\ ïgens veel moeite met zijn la genoot Yoshimi Hara. Fuji t het duel op beslissing van sc heidsrechter. Op zijn weg r de wereldtitel had Fuji afgi kend met de Fransman Co< die uiteindelijk met een bron plak genoegen moest neir Ook de Rus Aleksei Volosov de Japanner niet stoppen, gens het boekje werd de Rus 1' slagen. Bij de halfmiddengewic moesten de Japanners de Ru voor laten gaan en tevreden met brons. De eindstrijd tussen Vladimir Nevzorov Valeri Vojnikov. Nevzorov, rupees kampioen, was de fi: binnengestapt door onder n de Japanner Kuramoto te v laan. Het goud was voor nadat hij zijn landgenoot op pon versloeg. De Nederlanders kwamet niet aan te pas. Boersma, Ki jens, Baselmans en Essink ve len allen hun eerste partij. (ADVERTENTIE) Voor ƒ1,. kunt u reeds me t-b.v. Nationaal Fonds Sp prachtige prijzen winnen, vi van Singer. De lichtgewicht 599,-. En als u geen prijswinnaai ©r is al een elektrische Singi Te wl Netto

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 26