oopste ngen Van Thijn voorziet grote moeilijkheden met KVP ABN verhoogt rente op vaste spaardeposito's. ABN Marina lieeft liet naar haar zin in de horeca d/Utrecht den: ÉS Ziekenfondspatiënte betaalde ivoor „particulier" consult Spilzucht van Uncle Sam AUSTRALISCHE IN TERNEUZEN „Kalkar" draait op Engelsen en Ieren iOEREND GOED CDU-CSU komt met tegenvoorstel i abortuswet Oprichting commissie voor veiligheids vraagstukken Grondpolitiekfiscus en sociale voorzieningen Vogeljacht geopend binnenlandi G. P.C. Molenar ÉNDHUISJE Visserij gesprek IJsland - Engeland verdaagd Met ingang van heden wordt de rentevergoeding op een aantal spaardeposito's met vaste looptijd verhoogd: 83/4% (was 8%%) Spaardeposito 7 jaar vast 8]/2% (nieuw) Spaardeposito 6 jaar vast 8 (was 8%) Spaardeposito 5 jaar vast 8% (was 7 Spaardeposito 4 jaar vast De rente op de overige spaarvormen blijft ongewijzigd. Algemene Bank Nederland 'n METZLER VAN OVER DE GRENS Indonesië Taal DUITSE ARBEIDERS TOONDEN GEEN BELANGSTELLING i- ft 72-74, 01180-25955 i: GOEDKOPER KAN NIET! OnzeI goedkoopste lening die U kunt I p de markt brachten, hebben wijl volle tevredenheid van evenzovelel meer keer verhoogd), dat U enigerlei kosten voor n ent. iheimhouding. en zónder dat erI trkgever, buren, familie of noem I ij. venmin is het een bezwaar indien I s steeds dat U een zodanig inko-l goed door U opgebracht kunnen lypotheek op uw huis rust; als ek is (een tophypotheek iseen de). gbetaling bij Terugbetaling bij d van 10 jaar. looptijd van 5 jaar. inbegrepen) (alles inbegrepen) sr maand per maand f 75,— f 114,— I 90,— 137,— t 105,— 159,50 t 119,50 f 182,50 f 134,50 205,— 149,50 t 228,— 179,50 273,50 f 224,— 341,50 299,— 455,50 373,50 569,— enz. enz. rkt toegestaan. >f hóger) is óók mogelijk. ijk dat U een eigen huis bezit. tgëbreide inlichtingen r Moonen Tel. 045 - 71 08 06 71 06 98. en zondag) tevens 045 - 21 4197. eken (rente 91/a0!q). ente 10°/o). gas- 4649 gelegert uitz. ind. 3 sl.ka- Geheel aanvaar- Lid NBM IKEN TEN 234 NOTAEIS te Bergen op Zoonv Sfl tionsstraat IS, »;:l maandag 27 oktober-1 bij inzet en op maand! november 1975 bij wijzing telkens des om 20 uur in het cafii I de heer Van den Boom r de Bosstraat 21, teBe? I op Zoom, in het opa> krachtens art. 1223 &1 I verkopen: 1. een perceel I TUINGROND met twee grote kas»'-1 beregeningsinstailati! I bergingen schuurt I Antwerpsestraatwer I Bergen op Zoomkai* gen op Zoom secW nummer 1500, groo*- a. 80 c.a.; 2. een perceel TUINGROND. in de Augustapolder' gen op Zoom, kad, op Zoom sectie F ut groot 33 a. 55 c.a. aanvaarden na w behoudens go*®", door de betreffen* 1 stantie. .1 Betaling 4 weken»! ning. Te bezichW overleg met notaris- naar voornoemd. te koop of te huur op prachtige Lun«**r*nd Met zwembad, visvijve speeltuin. Verkoop-verbuur ied* weekeinde vanaf 13 uu 1WPARK -T TE LOMMEL BONN De fracties van CDU en CSU in de Westduitse Bondsdag hebben tegenover het nieuwe wetsvoorstel van sociaal-democraten en libera len een eigen ontwerp gesteld, dat minder soepel is. SPD en FDP willen abortus toestaan, wanneer een arts verklaard heeft dat er van een noodsitu- atie sprake is. De beide christelijke partij- en erkennen slechts de medi sche indicatie. Ook willen zij abortus toestaan, wanneer zwangerschap door verkrach ting is ontstaan of wanneer er 'grote kans bestaat dat het kind mismaakt ter wereld Jcomt. Sterk gekant zijn CDU en CSU tegen het voorstel van I de regeringscoalitie om elke larts de bevoegdheid te geven om toestemming voor abortus te verlenen. Hierdoor zou, .evenals in Engeland het geval Ij, het hek van de dam zijn en I kunnen abortusklinieken onge- I controleerd hun gang gaan. Volgens CDU CSU moet de _ouw die abortus wenst, zich erst wenden tot een erkend dviesbureau, dat moet bezien of er sociale hulp kan worden geboden, en tot een arts, die zwangerschap medisch oir erzoekt. Beide adviesinstan- ties zijn bedoeld de vrouw ei- toe te brengen haar kind ter [wereld te brengen. Blijft de touw bij haar besluit, dan moeten twee hiertoe gemach tigde artsen vaststellen of de wettelijke noodzakelijke indi catie aanwezig is. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De fractieleider van de PvdA in de Tweede Kamer, drs. Ed van Thijn, voorziet voor de naaste toekomst grote moeilijkheden met de KVP, die in twee gevallen zelfs tot een kabinetscrisis zouden kunnen leiden. Een van die twee geval len betreft de grondpolitiek, namelijk wanneer de KVP zou stemmen tegen invoering van de gebruikswaarde als grondslag voor de vergoeding bij onteigening. Een tweede mogelijke aan leiding tot een kabinetscrisis ziet drs. Van Thijn in de kans, dat de KVP zal blijven vast houden aan haar eis, dat er het volgend jaar al iets gedaan moet worden ter beperking van de stijgingen van de be lastingen en de sociale voor zieningen. Dergelijke beleids ombuigingen voor 1976 zijn voor de P.v.d.A onaanvaard baar, zo heeft drs. Van Thijn te kennen gegeven in een ge sprek met liet weekblad „De Tijd". Van Thijn vindt het ook zorgelijk, dat de KVP ver- Londen (Rtr) De bespre kingen in Londen tussen IJs landse en Britse ministers over een nieuwe visserij-over eenkomst zijn gisteren ver daagd. De Britse onderhande laar, Roy Hattersley, maakte bekend, dat binnekort een tweede bijeenkomst zal wor den gehouden, dan in Rykj-a- vik. Het moeilijkste punt bij het overleg is het vaststellen van de hoeveelheid vis die de Britten jaarlijks binnen de IJslandse visserij grenzen mo gen vangen. IJsland is bang voor overbevissing van de vis gronden. UTRECHT (ANP) In de rubriek „praktijkperikelen" van lledisch Contact meldt een luisarts, dat hij ti'dens een raarneming een ziekenfonds- «tiënte op het spreekuur voor particulieren kreeg, die hem na afloop van het consult Wilde betalen. Dit ingevolge Ie afspraak met haar eigen huisarts, dat zij de helft 'van het particuliere tarief contant zou betalen als ze van het particuliere spreekuur gebruik maakte De hoofdredacteur van Me disch Contact, de arts F. Bol, tekent hier in een commentaar in „Medisch Contact" bij aan, dat het feit dat een zieken- pndsverz-'ierde om haar mo erende redenen het zieken- bndsspreekuur niet kan be- eken. niet het geheel of ge deeltelijk in rekening brengen ""an een particulier consult (ADVERTENTIE) rechtvaardigt. Verzekerden hebben er in dergelijke geval len recht op, zegt hij, dat een en ander wordt gecorrigeerd: liefst door de huisarts zelf en anders door het ziekenfonds. Minstens zoveel aandacht vraagt volgens de heer Bol het feit, dat er nog steeds praktij ken zijn met gescheiden spreekuren voor ziekenfonds leden en particulier verze kerden. Hij vindt het lioog tijd, dat daar een eind aan komt. „Het is zeer wel mogelijk, door het instellen van een af- spraakspreekuur iedere pa tiënt zoveel mogelijk aan zijn trekken te laten komen", meent hij. Hij noemt het ge wenst, dat het hoofdbestuur van de Koninklijke Neder landse Maatschappij tot Be vordering der Geneeskunde zich daarover „ondubbelzunnig uitspreekt". schillende structuurvoorstellen op vitale punten bestrijdt. Te rugblikkend op de recente ka merdebatten over de troonrede en miljoenennota zegt hij: „I11 feite is de kabinetsformatie nog steeds aan de gang. Ik vind dat niet leuk, want ik had gehoopt, dat er een stukje klimaatsverbetering zou optre den". De Pv.d.A. heeft het dit jaar bij de debatten mooi willen houden: „Ik heb geen gebruik gema-akit van de problemen in het CDA. Ik heb gesproken over de verhouding tussen KVP en NKV, die beneden peil is. Ik hoop nog steeds, dat we elkaar voor langere tijd kunnen vinden, maar in dit debat ben ik een beetje uit de droom geholpen door de tamelijk onzachtzinnige wijze waarop Andriessen met de structuurhervormingen om sprong". Ook de AR-fractlelelder mr. Aantjes is van mening, dat het politieke klimaat ten aanzien van de verhouding tussen de PvdA enerzrds en de KVP en AR anderzijds ls verslech terd. In het AR-weekblad „Ne derlandse Gedachten" herhaalt mr. Aantjes nogmaals zijn voorkeur voor een voortzetting van de samenwerking, maar om dat te verwezenlijken moet de PvdA wel een andere ZANDVOORT (ANP) De Stichting Mondiaal Alternatief, bekend geworden door haar actie „Red de trekvogels", heeft gisteren een telegram gezonden aan de Confederati on Ornithologique Mondiale In België met het verzoek alle bij haar aangesloten leden te bewegen de handel in wildge vangen vogels te staken en alleen vogelsoorten te verhan delen, die gefokt kunnen wor den en zijn. Volgens de stichting heeft het Duits zoologisch Gesell- schaft 1858 deze maand rucht baarheid gegeven aan een sterke achteruitgang van de meeste Europese vogelsoorten, „waarvan 58 soorten met uit roeiing worden bedreigd". Hoofdschuldige daaraan is de Italiaanse regering, die jaar- in- jaar-uit het langste jacht seizoen van Europa open stelt, nameliik van september tot. april. Een half jaar lang jaagt, de Italiaanse bevolking met netten, geweren en met lokvo gels op de overtrekkende zangvogels, die uit Europa te rugkeren om de wintermaan den door te brengen in de warmere streken van Zuid-Ita- lië of Noord-Afrika. houding aannemen. Met name zal deze partij niet steeds aan KVP en AR de schuld moeten geven van het feit, dat het socialistische verkiezingspro gram „Keerpunt" als gevolg van de gewijzigde omstandig heden niet kan worden uitge voerd. Aantjes schrijft: „Op forse toon geformuleerde eisen om trent grondpolitiek, perso- neelsraa.d, vermogensaanwas- deling en defensie wekken de indruk, dat de progressieven door de KVP en ARP de prijs willen laten betalen voor de teleurstellingen in eigen kring, die zijn veroorzaakt door de te hoge verwachtingen qf de ver slechterde omstandigheden. Dat is welhaast de slechts denkbare bijdrage tot een sfeer, waarin met respect een begrip voor elkaar een geza- melijke oplossing van alle vraagstukken moet worden ge zocht". Fractieleider van drs. Ed van Thijn de PvdA. (ADVERTENTIE) bril: ieders oogmerk Van onze correspondent) WASHINGTON Het vol gend jaar, wanneer Amerika zijn 200-jarig bestaan viert, zal de federale regering een miljard dollar per dag uitge ven. De gemiddelde Ameri kaanse belastingbetaler werkt vier maanden van het jaar voor de fiscus. Hun leed wordt beschreven op 81.000.000 be lastingformulieren en in het zojuist verschenen boek „The Federal Rathole" van United Press International-verslagge ver Donald Lambro, die de spilzucht van de regering aan de kaak stelt. De totale bestedingen van de federale regering en van de staats- en lokale overheden waren in 1930 ongeveer 10 procent van het persoonlijke inkomen van de Amerikaanse burgers. Dat percentage groei de tot 20 procent in 1940, 36 procent in 1970 en het schom melt nu rond de 40 procent. De democraten worden er itio-r de republikeinen van -besahul digd de grootste geld/verspil lers te zijn, maar de cijfers tonen a-an dat de pot de ketel verwijt dat hij zwart ziet. De Amerikaanse versie van de algemene rekenkamer heeft uitgerekend, dat alle rege ringsdocumenten, netjes opge borgen in archiefkasten, in een rij kunnen worden ge plaatst'die van Washington tot Cairo reikt, Donald Lambro heeft een intensief onderzoek ingesteld naar regeringsactivi teiten die naar ziin smaak be ter uitgebannen kunnen wor den. Hij ziet bijvoorbeeld niet in waarom 17.000 belastingdol lars moesten worden besteed aan het bouwen van een dry- cleanmgbedrijf voor Bedoe- ïnen, of waarom er 70.000 dol lar moest worden geïnvesteerd in een studie van de zweet- geur van Australiscse inboor lingen. Hier volgen een aantal van zijn boeiendste ontdekkin gen: -Er zijn meer dan 1250 specia le ai viesoornmissies die de Amerikaanse regering bijstaan met raadgevingen op het ge bied van mond en klauwzeer, pinda's, rozijnen, anti-transpi- ratiemiddelen en de noodzaak van het organiseren van schiet oefeningen. Er is een speciale commissie van officiële thee- proevers, die een begroting hebben van ruim 178.000 dol le'- per jaar. - Sedert de eerste wereldoor log heeft de Amerikaanse re gering zo'n 100.000 filmpjes gemaakt. Er zijn 585 films die met tanden te maken hebben, waarvan er 12 demonstraties geven in het poetsen van tan den. Er bestaan 14 films over venerische z-ekten, waarvan er een de titel heeft „The Return of Count Spirochete". Voor regeringsfilms en foto's is er een begroting van 375 miljoen dollar. - Het Amerikaanse ministerie van landbouw had 113.457 dol lar nodig om wetenschappelijk te bewijzen dat moeders de voorkeur geven aan kinderkle ding die niet gestreken be hoeft te worden. - Voor een .gedicht dat uit één woord bestaat „Lighight" be taalde een overheidsdienst 750 dollar. Wetenschappelijk geo riënteerde diensten financier den onderzoeken naar het ge drag van bisexuele kikkers in Polen, het balderen van cen- traal-Amerikaanse padden en naar de redenen waarom k'ei- ne kinderen van driewielers vallen. D"t f'etwesonderzoek vergde 19.300 dollar. - Regeringsauto's met chauf feur kosten de schatkist een extra 13 miljoen en er wordt nog steeds geld uitgetrokken voor een interdepartementale schroefdraadcommissie. Donald Lambro \>erschaft zijn lezers overdadige impulsen voor hoongelach en tandenge knars. Het blijkt dat zelfs commissies die in het leven zijn geroepen om de bureau cratie te temmen op den duur de strijd moedeloos hebben opgegeven, of geboorte hebben gegeven aan subcommissies. Het kostte de Verenigde Sta ten 185 jaar om een begroting van 100 miljard dollar te be reiken; daarna kostte het 9 jaar om de 200 miljard te passeren en nog eens 5 jaar om door de 390 miljard grens heen te breken. BERT VAN VELZEN (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Marina Koetsier heeft het best naar haar zin in Terneuzen. Ze heeft in de Nieuwstraat een lunchroom, genaamd lunchroom Marina en het feit dat ze voor haar zaak, hard moet werken en heel wat meer uren moet maken dan iemand met de C.A.O. in de hand, deert haar weinig. „Het is werk dat je echt graag moet doen", zegt Marina. „Anders hou je het hier geen week uit. Ik ben in Australië kapster geweest en had hier gemakkelijk weer een baan als kapster kunnen krijgen. Maar daar heb ik zelfs niet naar omgekeken". „Het wenk in de horeca vind ik eng aantrekkelijk. Je komt erdoor in contact met allerlei mensen, met mensen van verschillende nationali teiten. Als de deur opengaat weet je nooit tevoren wat er binnenkomt. Overigens heb ben we altijd heel prettige klanten gehad. Leuke men sen. Van moeilijkheden met klanten is nog nooit sprake geweest". Door haar lunchroom is Marina een bekende figuur in Terneuzen geworden. Zelf zegt ze daarover: „Als ik door de Noordstraat in Ter neuzen loop, dan is het voortdurend: Dag Marina, hoe is het? Als huisvrouw zou ik hier niet half zoveel contac ten hebben gehad als nu". Marina Koetsier. Aam haar naam zou je zeggen dat ze ei genlijk niet in deze rubriek thuishoort. Koetsier is im mers een ronde Hollandse naam. Haar ouders zijn dan ook Nederlands en moeder Koets-'er is zelfs afkomstig uit Breskens. Marina zelf beeft van haar ouders de Ne derlandse nationaliteit gekre gen, maar is ook Australi- scne. Ze heeft een dubbele nationaliteit. naar Nederland, maar na een verblijf van ongeveer één jaar in Soest kreeg vooral vader Koetsier de kriebels. Het warme en ruime Indone sië was hem goed bevallen en omdat zijn familie al naar Australië was vertrokken, r>am hij op een goede dag hei besluit daar ook heen te gaan. De familie Koetsier kwam in Melbourne terecht, waar Marina, die het toen vrese lijk vond om te verhuizen, eerst op school terechtkwam en er later als kapster ging werken. Het is de familie Koetsier daar overigens goed gegaan. „Mijn ouders hebben allebei gewerkt. Daardoor hebben ze nu een eigen huis en pa en ma hebben allebei een auto". centen, niet voor een tocht naar Nederland mocht ge- biudken. Dat kon en zodoen de kwam Marina naar Ne derland, aanvankelijk voor zes maanden. Ze had het zo naar haar zin, dat het twee jaar werd. Om de kosten van levensonderhoud te dekken, had ze enkele baantjes. Zo was ze kapster in Cadzand en Dt Klinge. Toen ze ongeveer twee jaar geleden weer naar Mel bourne vertrok, had ze er geen idee van dat ze negen maanden later weer naar Ne derland zou komen voor het openen van een eigen hore cabedrijf. Toch gebeurde dat en ze runt nu een bedrijf, waarvan ze in haar Neder lands met Engelse tongval en zo n-u en dan een Engels i'ii Marina werd geboren in Indonesië in Bandoeng. Toen ze bijna drie was, kwamen haar vader en moeder terug Dat ze nu in Nederland zit, is eigenlijk toeval. Ongeveer vier jaar geleden won ze bij een missverkiezing de titel van Miss Apen. Dat leverde haar een reis rond Australië voor twee personen op. Mari na wilde liever wat anders en vroeg of ze het reisbedrag aangevuld met eigen spaar- woord. ertussendoor zegt, dat het lekker gaat. De taal is voor haar nog een probleem. In Australië spiak ze eigenlijk alleen maar Engels. „Thuis werd nooit Hollands gesproken. Mijn ouders spraken altijd Engels en als er familie kwam, dan werd alles ook in het Engels gezegd. Zodoende is mijn Nederlands nu zo dat andere mensen er veel lol in hebben. Het spreken op zich en het lezen van kranten en boeken, dat gaat wel. Maar het schrijven is voor mij erg moeilijk. Ze zeggen dat ik een soort Zuidafrikaans schrijf. „Dat schrijven is een groot prtMeem voor mij bij het behalen van de vakdiploma's. Ik hoop dat ze me daarvoor, gezien het taalprobleem, ont heffing zullen geven, zodat zodat ik de service aan de ik de service aan de mensen nog verder kan uitbreiden", zegt Marina. Ofschoon ze een Neder lardse naam em Nederlandse ouders heeft, moest ze als Australische toch erg wen nen aan sommige dingen in Nederland. „Een hand geven, dat was voor mij iets heel nieuws. In Australië geeft een vrouw nooit een hand. Bekende klanten geven je hier een hand en ik heb er echt aan morten wennen om- dan een hand terug te ge ven Een ander verschil: „De auto's zijn hier veel kleiner en in Australië heb je na tuurlijk veel meer ruimte om je heen dan hier. Mijn broer vond eens dat Amsterdam en Rotterdam net konijnendozen waren. AI die hoogbouw. In Australië zie je haast geen flats, die hoger zijn dan drie etages". En dan is er natuurlijk het grote verschil in klimaat. „Daar heb ik me- echt wel bij moeten aanpassen. Het is hier veel kouder. Overigens had ik hier wel eens een wit te kerst verwacht. In de tijd, dat ik hier zit heb ik dat nog niet meegemaakt". Ondanks het feit diat ze het in Terneuzen naar haar zin heeft, dat de mensen er aardig zijn en de zaak goed draait, heeft Marina wel eens heimwee. Mijm hele familie zit in Australië, evenals alle vrienden en kennissen. Dat trekt. Ik bel af en toe, want de telefoon is de enige fijne mogelijkheid voor contact met elkaar. Ik krijg overi gens wel een hartverlamming als ik elke keer de telefoon rekeningen zien". DEN HAAG (ANP) Het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) en Pax Christi willen nog dit jaar komen met een plan tot oprichting van een nationale commissie voorlich ting en bewustwording veilig heidsvraagstukken. Deze com missie zou de taak moeten kriigen om - als samenwer kingsverband van op vredes- en veiligheidsgebied werkza me organisaties - projecten op het terrein van voorlichting en bewustwording inzake vraag stukken van vrede en veilig heid mogelijk te maken en te stimuleren. De instelling van deze com missie wordt aangekondigd in een commentaar van beide or ganisaties op de ontwape ningsnota, die komende week (31 oktober) In de kamercom missie voor buitenlandse za ken wordt besproken tijdens een openbare hoorzitting. Van onze correspondent) BONN Ondanks de ernstig ste werklposheid sinds de oor log heeft de leiding van de kernreactor in Kalkar de grootste moeite gehad arbei ders voor de bouw van deze elektrische centrale te vinden. Slechts een beroep op de Brit se arbeidsmarkt leverde het resultaat op, dat de werk zaamheden weer volgens plan uitgevoerd kunnen worden. Nadat men vanuit Kalkar de arbeidsbeurs in Londen had ingeschakeld, kwamen er tal rijke aanmeldingen en sinds kort werken er nu al ongeveer 25U bouwvakkers uit Engeland en Ierland aan de kerncentrale. Tevoren had de directie tever geefs geprobeerd via de Duit se arbeidsbureaus de dringend noodzakelijke timmerlieden te krijgen en een advertentie campagne van ruim dertigdui zend gulden leverde ook geen enkel resultaat op. Wel had den zich zeven bouwvakkers aangemeld, maar zij moesten korte tijd later weer ontslagen worden, omdat zij niet deug den voor hun vak. Ook bij de Britten ging het aaivankelijk echter niet zon der moeilijkheden. De voor naamste oorzaak hiervan was, dat Engelse en Ieren elkaar niet konden verdragen en tij dens het werk en in hun vrije tijd regelmatig met elkaar op de vuist gingen. Niet alleen het feit echter, dat enkele op roerkraaiers naar huis werden gestuurd, herstelde de orde op de bouw, maar ook het absolu te alcoholverbod op het werk. Een van de Engelsen verklaart dat zo: „Dat bier van jullie is waanzinnig sterk en de borrels verdragen we al helemaal niet". Daarom hebben zij er vrede mee, dat hun Duitse collega's tijdens het werk wel hun pilsje mogen drinken, maar zijzelf niet Een Schot leverde hierop als commen taar, d at er in zijn land tij dens het werk absoluut niet gedronken mag wor den: „Wij waren er helemaal kapot van toen we zagen, dat dp Duitsers rejds bij het ontbijt bier dron ken. Daar kunnen wij niet te gen. D"it inzicht is er ook de oor zaak van, dat de Britse arbei ders er vrede mee hebben, dat ook in de meeste kroegen voor hen de jenpverfles gesloten bli'ft. Sindsdien raken de ge moederen bovendien niet meer zo verhit en is eir een soort Engels-Iers bestand ontstaan. Over de prestaties van de gast arbeiders lopen de meningen uiteen. Terwiil de directie met d» buitenlanders tevreden is, beschouwen de Duitse bouwvakkers zichzelf als su perieur zowel wat de kwaliteit van het werk als de arbeids moraal betreft. Volgens een Duitse voorman gaan de Brit ten er eenvoudigweg een paar uur vandoor wanneer zij geen zin meer hebben, maar een collega van hen meende, dat zij eerst aan de harde Duitse zeden moesten wennen en dat het dan allemaal best in orde zou komen. Hoewel de gastarbeiders ook aan de Engelse ziekte lijdon en schelden wanneer zij werk moeten uitvoeren, dat niet precies tot hun vak behoort, zijn hun materiële voorwaarden uitsiekend. Per uur verdienen zjj ruim negen gulden en ge huwden kriieen een dageliikse toelage van 29 gulden. Dat be tekent dat ze ongeveer de helft meer verdienen dan in Engeland en bovendien mogen zij eens oer maand gratis een naar dagen naar huis reizen. FRANS WENNEKES

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 11