„BONTMUTS WAS VOOR MIJ MENTALE DOPING" Gorski wijzigt selectie niet W.K. dammen volgend jaar in Amsterdam MANSVELD TWEE DEELS GESCHORST Geld lenen Ik wil een opticien met de mooiste kollektie van Europa Maar met een ouderwetse service. Laat die nou nog bestaan ook. Van Maaren's kollektie Van Maaren.Opticiens van professie KEES VERKERK TERUG OP HET IJS Toto en lotto Winst en verlies volleybalteams Remise Timman J^rv'Vr-Sï Geruchten na bezoek aan wielersoigneur DOOR ROB VAN BEURSEN tslagen Pottenbak Lief en leed behoort tot de meest toonaangevende in Nederland. Met dezelfde persoonlijke aandacht waarmee zijn voorvaderen groot zijn geworden. En het gekke is: aan de prijzen is het niet eens te merken. Ginnekenstraat 16, Breda. .Tel.076-13 83 70. inde '55 - Arnemuiden n, m - Zwaluwen V n I - Rijkoord. e I klas A: Rillandia - Pt» ■Kloetinge - Az$ IrabbZeanSeag' ■udrichem, Good W Heukelum - Rod* Iklas A:-Nivo Sparta. B^frrs\sParta'30 ■V VN - Almkerk Feu fca, NOAD'32 I klas B: Kapelle - BWR Sluis, Wolphaartsdiilr ■nse Boys, Yerseke Hid. BERDAGVOETBAL ■FD. ZEELAND H: Arnemuiden 2 -Colnl Brouwershaven I »ys 1. Spui 1 Nieuw" Beere 1 - W.I.K. l, we li-G.W.ltekiasS; Mers 1 -Mevo 1, Duive- Meeuwen 2, Oostkapell. Boys 2, S.K.N.W.K.2- Bkerke 1 - MidddbSg ■V.D. I-S.K.N.W.kJ Uys 3 - Kruiningen l' :1 -Kloetinge 2, Yersekt |V. 1. 3e klas A: Bruse ■Duiveland 2, Cortgeneï I Boys 2, 's H. Arends. B- W.I.K. 2, Mevo 2-Wis. K 2, S.S.V. 2 Kloetinge as B: C.P.C. 3 - Wol. ■k 2, Kloetinge 5 -Veen Bven 3 - V.C.K. 2.3e klas ■■e 1 - Kloetinge 4, We- ■e 2 - Nieuwdorp 3.3e Kadzand I -Zaamslag2 ■- Steen 5, Krabbendijke m 2, Kruiningen 2 - Ril. I. 4e klas A: Brouwers» - Z.S.C. 2, D.F.S. 3- Btsdijk 3, Mevo 3 - [.K. 3, W.I.K. 3 -K. 4. 4e klas B: Arne- 4 - G.P.C. 5, Dauwen- ■- Middelburg 8, Hein- P 3 - Serooskerke 4, ■>rp 4 - Nieuwland i, Belle 2 - Meeuwen 4.4e I G.P.C. 4 - V.C.K. 4, Bszand 4 - Borssele 2, ■urg 7 - Serooskerke a,' ■nd 3 - Serooskerke 3.4e I Colpl. Boys 3 -'s H. ■erke 3, Kapelle 3 - ft, Kruiningen 3 - We ft 4, Waarde 2 - Rillan- Irseke 3 - Krabbendijke Bnge 7 S.S.V. 4.4e kias Bo 3 - Kloetinge 6, Hoe- ■kerke 2 - Kapelle 4, Bdijke 5 - Waarde 3, Ril- I - Yerseke 4, S.S.V. 3 - Ken 4, Wemeldinge 3 - tdijke 3. 4e klas F: Cad- i- A.Z.V.V. 4, Hoek 4 - lys 5, Oostburg 4 - Spui |g White 2 - Sluis 3.4e torn. Boys 5 - A.Z.V.V. lerloo 3 - Tern. Boys 6, lys 4 - Racing White 1, Ig 3 - Biervliet 3. 1i le klas: Wiska - Even le klas: Ovisa - Roelof- espbrt 2e klas B: Savok - Ni- 3e klas: Savok 2 as 2. EUROPACUP Stienne (Fra) - Glasgow (Sch) 2-0, Borussia igladbach (WD1) - Ju- Ita) 2-0, Dinamo Kiev Ik Akranes (IJsl) 3-0, orzow (Pol)-PSV (Ned) duk Split (Jsl) - RWD ?ek (Bel) 4-0, Malmö FF ïayerns München (Wdl) by County (Eng) - Real (Spa) 4-1, Benfica (Por) Dosza (Hon) 5-2. UROPACUP II t Jerevan (Sov) - West ■ited (Eng) 1-1, Atletico (Spa) - Eintracht -t (Wdl) 1-2, Wrexham Stal Rzeszov (Pol) 2-0. (Ita) - Sachsenring (Odl) 1-0, Boavista Zeitic (Sch) 0-0, Sturm os) - Haladas Vasuates 0, Anderlecht (BeeljI- anja Luka (Jsl) 3-0, FC ig (Ned) - RC Lens (Fra) IUROPACUP in Town (Eng) - Bel) 3-0, Hertha BSC Ajax (Ned) 1-0, Dundee "C Porto (Por) 1-2, 'Carl na (OD1) - Stal Mielec Slask Wroclaw (Pol)" verp (Bel) 1-1, Athlon' ;rl) - AC Milan (ta) 0-0. iedad )Spa) - Liverpool -3, Rode Ster (Joeg) mburg (WD1) 1-1,1"'® va (Tsjech) - Afctv jGriek) 2-0, Vasas Boe- Hong) - Sp. Lissabon 1, Spartak Moskon FC Köln (WD1) 2-0, Boedapest (Horig) -W' resden (OD1) 2-2, Oe*" ed) - AC Roma (Ita)1'"' iry (Turk) - Torpet» (Rus) 2-4. DE STEM VAN VRIJDAG 24 OKTOBER KRISTIANSAND - In het jaar 1968 voerde de Koninklijke Neder landse Schaatsenrijders Bond (of te wel de KNSB) bij de Neder landse kampioenschap pen dopingcontrole in. Zo maar. Naar buiten zonder enige aanlei ding, want nog nooit was een man op de schaats verdacht van het gebruik van stimu lerende middelen. Maar intern was de aanlei ding duidelijk aan te wijzen: Kees Verkerk. De kleine man uit Put- tershoek zou wel eens wat pakken om harder te gaan. Dat vermoeden bestond tenminste. Geruchten als zou Kees Verkerk hecht bevriend zijn met de wielersoigneur Gerrit Visser uit Rotterdam - de man die jarenlang vedetten als Jacques Anquetil onder zijn hoede had - versterkten de praatjes binnen het schaatswereldje. Immers, die dekselse Kees met zijn a-atletische figuur, met zijn kleine, gedrongen gestalte kon toch niet alleen maar op biefstukken hard gaan. Of op gele vla, waarvan hij na het avondmaal liters verslond. Nee, daar moest meer achter steken. Nu zeven jaar later moet Kees Verkerk er nog om lachen. „Ja, ja. Die andere jongens uit de kernploeg dachten natuurlijk: die Kees heeft op de fiets geze ten. En wielrenners weten mees tal waar ze de spullen moeten halen. Dus Kees zal ook wel pakken". Een brede grijns om krult zijn lippen. „Ik heb die ge ruchten nooit tegen gesproken. Waarom zou ik Ik wist dat ik niets slikte. Dat kon ook niet, want schaatsen gebeurt nog steeds op twee smalle ijzers en ik denk dat als je stimulerende middelen pakt dat je dan wel constant op je bek gaat. Ik heb wel een keer voorgesteld aan enkele journalisten om een proef te nemen. Eerst tien kilometer zonder iets en een dag later die zelfde afstand met een paar pil len in mijn lijf. Het is er nooit van gekomen, maar ik zou nu nog wel eens willen uitproberen of het op een schaatser effect heeft. Zo maar als proef". Kees Verkerk kan trouwens begrijpen dat zijn relatie tot soigneur Gerrit Visser de ge ruchten rond het eventueel ge bruik van doping aanwakker den. Verkerk: „Op een bepaald moment zat ik helemaal in de pottenbak. Tijdens een geintje in Oslo had ik bij een rollenwed- strijd een kamwiel in mijn scheenbeen gekregen. Een fikse jaap leverde dat op, die maar niet wilde helen. Dokter Lap had er van alles aan gedaan. En onze masseur Cor Nederveen smeerde er verschillende zalfjes op. Maar niets hielp. Tot ik toe vallig in aanraking kwam met Gerrit Visser. Die keek er naar en zei: Kees, jongen, wat ze er tot nu toe aan gedaan hebben was helemaal verkeerd. Gerrit heeft mij toen behandeld en binnen veertien dagen was die wond dicht en kon ik weer voluit trainen. Kijk, dat heeft de jon gens natuurlijk aan het denken gezet. Want ik ging plotseling weer erg hard". Kees Verkerks pretoogjes glinsteren op als hij dat laatste vertelt. Hij was ge lukkig met zijn eigenzinnigheid die hem vaak buiten de groep hield. „Ja, ik was een eigenwijs mannetje, dat het vaak allemaal alleen uitzocht. Ik had nooit zo veel behoefte aan gezelschap bij grote toernooien. Dan ging ik mijn eigen gang en ook dat heeft vele jongens uit de kernploeg ge stoken. Vandaar dat ze dachten dat ik de eenzaamheid opzocht om te spui ten of zo iets. Maar dat heb ik nooit gedaan. Wel ging ik weg om me op mijn eigen manier te concentreren". Kees Verkerk had daarbij de steun van de bontmuts. Een wat akelig geval dat hem in feite over de hele wereld beroemd maakte. „Die bontmuts van mijn moeder, ja. Dat was een soort mentale doping voor mij". Zijn stem verandert. Er schiet iets van een brok in zijn keel als hij weer aan zijn moeder denkt die in 1964 overleed. Alle pret is plotseling verdwenen, want Kees Verkerk heeft lang met de gedachte gelopen, dat hij en zijn zilveren plak die hij in 1964 op de Olympische Winterspelen in Innsbruck bij verrassing pakte op de 1500 meter er de oorzaak van waren dat zijn moeder over leed. Kees onderbreekt het gesprek dan ook om wat te drinken te halen. De van Schiphol meege brachte whisky doet hem goed als hij van wal steekt. „Mijn moeder was tien dagen met mijn vader en de ouders van Peter Nottet naar Innsbruck gegaan voor vakantie. We konden ze nooit uit huis krijgen, maar ein delijk hadden we haar zo ver. Ze was voor die reis niet zo lekker, maar omdat de trip besteld was, wilde ze toch mee. De dokter gaf haar pillen en alles leek in orde. Tenminste ze liet in Innsbruck niets merken dat ze niet lekker was. Na de Olympische Winter spelen gingen wij naar Helsinki voor de wereldkampioenschap pen en daarna was het seizoen afgelopen. In Puttershoek had den ze voor die zilveren medaille van mij een grootscheepse hul diging op touw gezet. Driedui zend mensen kwamen om ons de hand te drukken. Maar half in het feest ging mijn moeder naar huis. Toen het feest in het café werd voortgezet, kwam ze niet naar beneden. De volgende morgen ben ik naar Rotterdam gegaan om mijn makkers waar ik 's zomers mee trainde goeiendag te zeggen. Toen ik thuis kwam, zat de tent weer helemaal vol. Ik ging naar boven om mij te verkleden en om in mijn kamer te komen, moest ik door de slaapkamer van mijn ouders. Op de heenweg vroeg ik aan mijn moeder: Hoe gaat het Ze reageerde niet. Op de terug weg vroeg ik het weer. Ik hoorde nog niks en ik voelde met mijn hand aan haar wang: koud. Ze was dood. Op dat moment werd ik helemaal gek. Zaterdags de huldiging en zondags je moeder dood. Ik ben naar beneden ge rend, heb die zilveren plak uit de prijzenkast gehaald en ik moet geroepen hebben: Dat is alle maal de schuld van dat rotding. De zaak was gelijk leeg. Ik was helemaal kapot. Ik wilde direct stoppen met schaatsen. Ik dacht namelijk dat mijn moeder over leden was door die trip naar Oostenrijk. En daar was ze naar toe gegaan om haar zoon te zien schaatsen". Kees Verkerk neemt een pau ze. Hij vindt het duidelijk naar om die herinneringen weer op te halen. Zegt ook dat als hij zijn ogen dicht doet hij zo weer alles voor zich ziet. Kees stopte niet met schaatsen. Hij kwam tot de overtuiging dat zijn moeder dat niet gewild had. „Ja, ik ging weer trainen. Toen ik ging pakken voor de schaatstraining in Noorwegen zag ik foto's uit Innsbruck waarop mijn moeder een bont-- muts droeg, die ze speciaal voor die reis gekocht had. We gingen de kou in. Dus ik heb dat ding Kees Verkerk en zijn zoontje met de accordeons. „Met zulke dingen kan ik me oppeppen. Doping heb ik nooit gebruikt". opgezocht op zolder en meege nomen als aandenken. De eerste jaren wist niemand wat die muts voor mij betekende. Ik was ge woon die schaatser met die bontmuts op. Maar ik putte er kracht uit als ik dat ding op had. Ik dacht altijd aan mijn moeder die zei: Kees, je moet hard zijn in deze wereld. En dan ging ik er keihard tegenaan. Twee jaar na het overlijden stond ik als we reldkampioen op het erepodium met die muts op. En dat was toch wel een van de mooiste momen ten uit mijn schaatscarrière". Kees Verkerk kijkt voor zich uit. Zijn ogen dwalen naar een fel rode accordeon, die in de huis kamer staat op de witte vloerbe dekking. „Van mijn vader. Die is een half jaar geleden overleden. Heb ik meegenomen voor mijn zoon. Als die later groot is, heeft hij tenminste nog iets van zijn opa". Hij pakt het muziekin strument en speelt er even op. Zegt dan: „Met zulke dingen kan ik mezelf oppeppen. Doping heb ik nooit gebruikt, maar niemand heeft ooit geweten dat ik aan die muts van mijn moeder stimulans genoeg had om de hele wereld aan te kunnen...." Volgende aflevering: Leen Pfrommer, de Verkerk-hater. (ADVERTENTIE) WARSCHAU - Kazimierz Gorski heeft het vertrouwen in zijn selectie volledig behouden. Ondanks de nederlaag vorige week tegen Nederland (0-3) heeft de Poolse bondscoach geen wijzigingen aangebracht in de groep van achttien spelers, waarmee hij naar Amsterdam reisde. „Ik zal vermoedelijk zondag tegen Italië hetzelfde elftal laten spelen dat tegen Ne derland uitkwam", betoogde Gorski gistermiddag in het kan toor van de Poolse voetbalbond. De Poolse coach rekent er op dat Kazimierz Deyna, die het spel op het middenveld bepalen moest doch in het Olympisch stadion uit de ploeg werd ge haald, omdat hij er niet in slaagde Wim Jansen uit te scha kelen, ditmaal zijn opdracht vol ledig zal uitvoeren. „Ik heb en kele malen met Deyna gespro ken, en niet met hem alleen", zei hij. „Deyna is de crisis te boven. Ik weet bij voorbaat al dat hij een goede wedstrijd zal spelen. Hij is bijzonder geladen na de ontmoeting in Amsterdam. Ach, de coach is die wedstrijd in Am sterdam vergeten. Ik hop dat het bij de spelers ook het geval zal zijn". De beslissing van de voetbal bond niet in te gaan op het ver zoek van de spelers de wedstrijd te verplaatsen naar Chorzov vormde ook voor de bondscoach een teleurstelling. Hij verpakte die uitspraak echter heel voor zichtig in vele volzinnen. „De belissing om in Warschau te spe len is al een jaar geleden geno men. Daarop kan je toch eigen lijk niet meer terugkomen. Maar als je in mijn hart kijkt weet je dat Chorzov ook mijn keuze zou zijn. Het publiek leeft daar ont zettend mee. Dat heeft de wed strijd Polen - Nederland bewe zen". De achttien geselecteerde spe lers voor de wedstrijd tegen Ita lië zijn: Jan Tomaszewski, Jan Karwecki, Antoni Szymanows- ki, Vladyslav Zmuda, Marian Ostafinski, Miroslav Bulzacki, Henryk Vavrovski, Ryszard Po'- lak, Bronisv Bula, Zygmunt Maszczyk, Kazimierz Deyna, Leslav Cmikiewicz, Henryk Kasperczak, Grzegorz Lato, Jan Domarski, Andrzej Szarmach, Robert Gadocha en Joachim Marx. HONKBAL - De Cincinatti Reds, kampioen van de national league, zijn in Boston officieus wereldkampioen honkbal ge worden door in de zevende be slissende wedstrijd Boston Red Sox te verslaan met 4-3. AMSTERDAM (ANP) - Het toernooi om het wereldkampi oenschap dammen zal volgend jaar in de maand augustus wor den gehouden in Amsterdam. In het gebouw van de sponsor, de uitgeversmaatschappij Elsevier, aan de Jan van Gaienstraat. De inzet zijn de wereldtitel, waarop onze landgenoot Ton Sij brands nog tot zaterdag a.s. recht heeft. Tot 25 oktober namelijk heeft Sijbrands de gelegenheid te rea geren op de uitdaging van de Rus Koeperman. Laat hij niets van zich horen - en niemand verwacht dat het tegenoverge stelde het geval zal zijn na Sij brands uitlatingen, dat hij geen prijs stelt op een tweekamp met Koeperman - dan wordt Sij brands de titel ontnomen en is deze vakant. Voor het toernooi, dat op woensdag 4 augustus begint, nadat de dag tevoren de officiële opening en de loting zijn ge weest, zullen 28 spelers worden uitgenodigd, t.w. de (ex)- j wereldkampioen Ton Sijbrands, I de winnaars van de challenge mondial Tblisi 1974, Koeper- j man, twee spelers van de Sovjet-Unie, twee spelers van Nederland (de kampioen 1975, Harm Wiersma, en de kampioen 1976 of in geval dit weer Wiersma mocht zijn de nummer twee), 1 of 2 spelers uit Frank rijk en Italië, een van de overige bij de FMJD (internationale damfederatie) aangesloten lan den een speler. (ADVERTENTIE) Sinds Adam en Eva, de eerste liefdesrelatie tussen twee men sen, hebben kunstenaars getracht uiting te geven aan de diepste emotionele gevoelens, die zowel tot de grootste menselijke presta ties als tragedies hebben geleid. Liefdesverhalen zijn een genre dat in de wereldliteratuur vari alle tijden het meest beoefend is. n de fraaie bundel 50 beroemde liefdesverhalen vindt u met zorg gekozen werk van H. C Andersen Boccaccio, Heinrich Bóll, Louis ,,°uPerus. F. Scott Fitzgerald W.Somerset Maugham. Guy de Maupassant, Edgar Allan Poe, August Strindberg, Tsjechov en vele andere grote schrijvers. 400 bladzijden prachtige verhalen voor 24,50 bij elke boekhandel. ZEIST (ANP) - Aad Mans veld, de aanvoerder van FC Den Haag, is gisteren door de tucht- commissie van de KNVB ge schorst voor twee wedstrijden. Dit naar aanleiding van de gele kaart die Mansveldopliep inliet duel tegen PSV, nadat hij Willy van de Kerkhof onderuit had gehaald. Mansveld kreeg tevens een boete van 150 gulden. De overige straffen zijn: NEC: J. Peters, 1 wedstrijd voorwaardelijk en een boete van f. 250.- MW: N. Duykers, 1 voor waardelijk. Excelsior: A. Kortlever, 1 on voorwaardelijk en f. 100.- Ajax: R. Alberts, 1 onvoor waardelijk en f. 75.- Heracles: W. Grobben, 1 voorwaardelijke schorsing om gezet in onvoorwaardelijk, j. Groot, 1 onvoorwaardelijk en f. 75.-. J. Bekkenutte, 2 on voorwaardelijk. Haarlem: G. Peys, 3 onvoor waardelijk en f. 100.-. Th. Hess- ling, 1 voorwaardelijk en f. 75.- Volendam: J. Kroon, 1 on voorwaardelijk met de moge lijkheid tot verweer tegen de omzetting van een voorwaarde lijke straf. SC Amersfoort: R. Snijders, 1 onvoorwaardelijk met de moge lijkheid tot verweer en het recht ontzegd om gedurende drie maanden aanvoerder te zijn. Willem II: A. Damsma, 1 on voorwaardelijk en f. 75 - FC Den Bosch: W. Bouhuys, 2 onvoorwaardelijk en een lo pende voorwaardelijke straf in stand gehouden. Veendam: W. Walstra, 1 onC voorwaardelijk en f. 75.-met de mogelijkheid tot verweer. SC Cambuur: K. Duker, 2 on voorwaardelijk en f. 75.-, met de mogelijkheid tot verweer. P. Noordmans, 1 onvoorwaarde lijk met de mogelijkheid tot verweer. Fortuna SC: J. Erkens, 1 voorwaardelijk en f. 100.-. D. Hoogmoed, 1 onvoorwaardelijk en f. 100.-. Zes spelers kregen een boe king. Vanavond behandelt de tuchtcommissie mondeling de zaken Nico Jansen (FC Amster dam) en Dries Visser (Sparta). DEN HAAG (ANP) - De cij fers van lotto en toto van afgelo pen zondag zijn: Lotto no. 42: Aantal deelne mers: 918.645. Bruto inleg: 3.574.589, prijzenbedrag 1.697.929,-. Eerste prijs: geen winnaar, het bedrag van de eer ste prijs gaat voor een vijfde deel naar de eerste prijs van de vol gende week. Het overige deel wordt in gelijke delen verdeeld over de overige prijsklassen. Tweede prijs, geen winnaar, van het bedrag gaat eenvierde deel naar de jackpot. Het overige deel wordt in gelijke delen ver deeld over de 3e t/m de 5e prijs. Derde prijs: 112 winnaars, die elk bruto 3.979,- ontvangen. Vierde prijs: 7.852 winnaars, die elk per kolom 67,-ontvangen. Vijfde prijs: 9.048 winnaars, die elk per kolom 58,- ontvangen. Jackpot voor de lotto van a.s. zondag 191.017. Toto no. 42: Aantal deelne mers: 262.228. Bruto inleg 781.676,- prijzenbedrag 371.296,-. Eerste prijs geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat eenderde naar de eerste prijs van de volgende week. Het overige deel wordt in gelijke delen verdeeld over de tweede en. de derde prijs. Tweede prijs 12 winnaars, die elk bruto 11.860,-ontvangen. Derde prijs 248 winnaars, die elk per kolom 723,- ontvan gen. Jackpot voor de toto van a.s. zondag 49.506,-. Het zal het laatste toernooi zijn zonder voorronden. Vooral de Russische dammers hebben al geruime tijd aangedrongen op het spelen van voorronden om te voorkomen, dat te sterke tegen te zwakke dammers moeten uit komen. Verwacht wordt, dat in Amsterdam ongeveer twintig dammers zullen deelnemen, hetgeen betekent, dat het toer nooi tot 28 of 29 augustus zal duren. Er zal dagelijks worden gespeeld, behalve op zondag. Indien een of meer spelers gelijk op de eerste plaats eindigen, zal er een herkamp plaats hebben. Het prijzengeld is als volgt: le prijs 3500, 2e prijs 2000, 3e prijs 1500, 4e prijs 750, 5e prijs 500, 6e prijs 250. De namen van de deelnemers moe ten op 30 april 1976bekendzijn. VOETBAL - De Spaanse voetbalbond heeft de spelers van het nationale team een forse premie in het vooruitzicht ge steld als Spanje de kwartfinales bereikt. Per speler wordt 50.000,- uitgekeerd. Spanje heeft op 16 november in de uit wedstrijd tegen Roemenië ge noeg aan een gelijkspel om groepswinnaar te worden. Bij het winnen van de beker wordt de premie met 25.000,- ver hoogd. (ADVERTENTIE) ZURICH - De UEFA heeft gisteren in Zürich bekend ge maakt dat Lazio Roma op 5 no vember voor de return in de tweede ronde van de UEFA- beker in Bracelona zal aantre den. De Italiaanse eerstedivisie club had de thuiswedstrijd in Rome op 22 oktober gewonnen gegeven en werd daarvoor met een nederlaag van 0-3 bestraft. Wint Lazio in Barcelona met drie doelpunten verschil, dan wordt na afloop van de normale speeltijd direct verlengd en eventueel bij een gelijk doel saldo na de verlenging met strafschoppen de wedstrijd be slist. BELGRADO (ANP) - Het Ne derlandse volleybalteam heeft gisteren in Belgrado in het toer nooi om de Europese kampioen schappen gewonnen met 3-2 van Hongarije. e dames deden het minder best door van het niet zo sterke West-Duitsland te verliezen met 3-1. (ADVERTENTIES) Gemakkelijk en betrouwbaar bij de NMB. Voor alle doeleinden. Ook voor het verbeteren van uv. woning. Geen informatie bij werkgever Kwijtschelding bij overlijden. Inlichtingen bij alle NMB-kantoren NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK voor uw meubilair voor uw Keuken voor uw caravan vóór uw auto voor uw boot REYKJAVIK (Reuter) Jan Timman heeft in de derde ronde van het zone-schaaktoernooi in Reykjavik remise gespeeld tegen de Joegoslaaf Parma. Er gaan vijf man met twee punten aan de leiding, onder wie Timman.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 19