VLAK ONDER NEDERLANDSE GRENS ts chemisch bedrijf de linker Schelde-oever Feestelijke kermis in Kapellebrug naar M Eigenaar afgebrande loods gedupeerd Raadsleden zeer verdeeld over aankoop oud postkantoor Axel Uitslagen van schietingen „de Stadsherhera" streek Motorrijder ernstig gewond Twee gewonden bij aanrijding Programma Koewachtse bejaardenbond Sluiskil Fasen Werk Zevenhonderd Oostburg m Brandweer Hulst weer in actie Weinig animo in Hulst Huisvuil zorgt voor problemen BIJ VAN GEIJT NIEUWE EXPO Riolering Churchill laan Axel binnenkort hersteld KVO-dames uit Graauw bezochten gemaal C.NSGAG 21 OKTOBER 1975 Aan he! zaklopen werd met groot enthousiasme deelgenomen. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLEBRUG Vooral dankzij de activiteiten van hel feestcomité heeft de Kapelle- brugse najaarskermis weer vo lop activiteiten in het kleine grensplaatsje gebracht. Dat begon zaterdagmiddag al met de traditionele voetbal wedstrijd, tussen de Steen-ve teranen en Kapellebrug. Met 32 moest Kapellebrug het onderspit delven. Een van de hoogtepunten van het muziek programma was zondagavond het optreden van Imca Marina Het was wel even wachten geblazen voor de vele Kapel- lebruggenaren, die de bekende- zangeres wel eens voor het voetlicht wilden zien verschij nen, maar zo tegen halfelf was het dan zover. Gisteravond be sloot Ben Cramer het kermis- vertier, nadat de kinderen 's middags aan de volksspelen hadden deelgenomen. Een 62 deelnemertj es, waartussen verschillende uit Sint-Jan- steen, kwamen ervoor in touw. Het optreden van 'mca NAarina was een van de hoogtepunten. (Jan onze correspondent) &AAMSLAG Bij een ver keersongeval op het Kruispunt Tevnouzensestraat-Polder- straat te Zaamslag, is de be stuurder van een -motor, N.S. uit Terneuzen ernstig gewond, ten gevolge van het geen voorrang verlenen door de au tobestuurder R de R- uit Ste- kene (B). Het ongeluk ge beurde toen de R., komende uit de Polderstraat, eerst stop te en vervolgens plotseling doorreed. Dokter Verboom uit Zaamslag, die de eerste hulp verieende. liet het slachtoffer per ambulance naar het Julia- naziekenhuis overbrengen. (Van onze correspondent) SLUISKIL Bij een aan rijding op het kruispunt Bal- juwstraat in Sluiskil en de provinciale weg zijn de bront- fietsbestuurder P. de J. uit Philippine en zijn duopassa gier L. vrij ernstig gewond. Zij reden vanaf de Baljuw straat naar de provincialeweg, zonder gebruik te maken van het fietspad en zonder te stop pen. Op het ogenblik dat uit de richting Sas van Gent de automobilist J.M. uit St. Male (Fr.) kwam aangereden. De Fransman kon de bromfietsers niet meer ontwijken. De slacht offers werden per ambulance naar het Elisabethz'okenhuis^ In Sluiskil overgebracht. (Van onze correspondent) KOEWACHT De "bond van bejaarden en gepensio neerden afdeling Koewacht heeft enkele actieve dagen voor de boeg. Woensdag 5 no vember wordt de bejaarden- contactdag gehouden, maandag 1 december vindt de St.-Nico- laasviering plaats en maandag 22 december wordt kerstfeest gevierd. De beja/ardencontaclda-g be gint op 5 november 's mor gens om negen uur met een mis voor de overleden leden. De mis wordt opgedragen door pastoor Van Wezel, b: gestaan door het dagelijks bestuur van de bond. Na de mis verzorgen de dames van de boerinnen- bond een koffietafel voor de bejaarden. Daarna worden de eigengemaakte werkstukken van de Welfare-activiteiten verloot, 's Middags om een uur kunnen de bejaarden gaan Kaarten. Dogenen. die opge haald willen worden en weer thuisgebracht kunnen zich op geven bij secretaris C. S-1ij. Nieuwstra-at 74, tel. 308. De St.-Nicoilaasviering in het pa tronaat begint 's middags om 1 uur. Er wordt dan een prijs- kaarting gehouden, waarvoor 50 gulden uit d" kas beschik baar is gesteld. Met de organi satie van de kerstviering is men momenteel nog doende Men wil alle beiaarden dan een gezellige middag bezor gen. OM hun eisen voor grotere winstmarges kracht bij te zet ten hebben de Franse pomp stationhouders via hun vak bondsorganisatie gisteren he kend gemaakt dat alle benzi nestations in Frankrijk zondag en maandag gesloten zullen zijn. Hengelen A. Ploegaert uit Sluiskil heeft het afgelopen weekend bewezen dat hij de beste visser is voor het sei zoen 1975- Na enkele interna tionale wedstrijden op zijn naam te hebben geschreven en enkele clubwedstrijden sloeg hij zondag ook toe tijdens de laatste clubwedstrijd van de Sluiskilse zeehengelclub. Al is er door de 90 vissers die deel namen aan de wedstrijd, niet veel vis gevangen, A. Ploeg aert viste toch nog 688 pun- ten bij elkaar en won daar-j door de wedstrijd. De verdere uitslag is: 2. J. Harms met 604' punten, 3. K. van Wijnsberghe: 486, 4. H. Puyenbroek 372, 5.' mevrouw Van Wiinsberghe 323, 6. P. Morris 285, 7. H Dallinga 281. 8. G- Hamerlinck 263, 9. mevrouw De Poorter» 237, 10. P. Verhelst 236. 11. J. I van de Velde 230, 12. R. van Waes 223, 13. W. Giunieau 221, 14. P. Crombeen 210 en 15. J. Meyninck 205 punten. Karabijnschieting Aan de karabijnschieting gehouden door de karabijnclub „Winne- tou" in café Dallinga te Sluis kil, namen 45 schutters deel- De uitslag is als volgt: de top- R. Debbout van St. Joris, Sleiinge; linkse zij: A. Taeg- mans van Dingoschutters uit Moerbeke; rechtse zij: B. de Waal van Winnetou uit Sluiskil. De volgende schieting 's op zondag 16 november. Schieting De karabijn- club Sint Albert te Sas van Gent houdt op zaterdag 25 ok tober een karabijnschieting Deze schieting vindt plaats in het buurtcentrum Sint Albert. De aanvang is 19.30 uur. IJZENDIJKE In het Hof- zicht theater te IJzendijke werden dit weekend een tweetal schietingen gehouden. Aan de schieting op zaterdag werd door 22 schutters ge vormd uit zes pelotons deelge nomen. De uitslag hiervan was als volgt: hoogvogel: A. IvenS van Hofzicht uit Sluiskil; eer ste zijvogel: 'J. Willems van Dorpszicht uit St Margriete; tweede zijvogel: na loting Jac. Wijffels van Kunst en Genot uit Biervliet: extraprijs: A. de Pooter van Hofzicht uit IJzen dijke: meeste vogels: R Ver- eecke van café Menu uit Mol- lekot. Aan de schieting op zondag werd door 41 schutters deelge nomen. Uitslag: hoogvogel: A. (Van een onzer verslaggevers) BRUSSEL/HULST - Het Bel gische ministerie van streek- economie heeft gisteren beves tigd, dat binnenkort een erf pacht- overeenkomst wordt on dertekend voor vestiging van het Duitse chemische bedrijf Henke! op de linker Schelde- over. De Vlaamse kabinetschef van het ministerie bevestigde gisteren eveneens, dat de pro. ductieeenheid zal worden ge bouwd even onder het plaatsje Doel op enkele kilometers van de Nederlandse grens. Volgens een door het minis- terie_ vrijgegeven perscommu niqué betreft de erfpacht- overeenkomst een stuk grond van 30 ha. Een optie op een bijkomende 20 hectare wordt voorzien. De onderhandelingen met het Belgische bedrijf zijn volgens het ministerie al maanden aan de gang. De plannen van Henkei betreffen de vestiging van een „che- misch-technische produlctie- eenheid". Wat er precies in het bedrijf .zal worden ver vaardigd wo-rdt nog slechts in vage termen omschreven. „Het nieuwe project, dat momenteel door de Henkei- groep wordt bestudeerd en uitgewerkt" is bedoeld voor de vervaardiging van kleur stoffen, reinigingsprodukten. vetalcoholen en talrijke andere chemische produkten, die reeds door Henkei worden ge produceerd. (ADVERTENTIE) Henkei is bij het grote pu- blieik vooral bekend als produ cent van wasmiddelen en cos metica. Het project op de lin- ker-Scheldeoever zal volgens streek-ecorwimie in verschil lende fasen over de volgende jaren worden uitgebouwd. Bij Henkei wilde men gisteren nog geen nadere gegevens over de plannen verstrekken. Men verwees naar een in de toekomst uit te geven verkla ring. Het ministerie maakt nog geen melding van het Juiste aantal arbeidsplaatsen, dat door de vestiging wordt ge schapen. Er wordt slechts ge sproken over „een aanzienlijk aantal werkkrachten". Volgens het ministerie is de voorkeur gegeven aan vestiging in het Antwerpse havengebied, om dat „het personeelsprobleem daar gemakkelijker op te los sen zou zijn dan op andere plaatsen". De bewering van het Belgi sche weekblad Het Vrije Waasland", dat het bedrijf glaswater gaat produceren en werk zou bieden aan 700 men sen werd gisteren bij streek- economie niet bevestigd, maar ook niet ontkend. Het Vrije Waasland publiceerde de plan nen van Henkei in de editie van afgelopen weekeinde. De onderhandelingen met het Belgische bedrijf zijn ge voerd door de commissie „con cessies linkeroever", waarin vertegenwoordigd zijn: het ministerie van Verkeer, Open bare Werken, de afdeling fi nanciën van de stad Antwer pen en de intercommunale van het Land van Waas. ÖOSTBURG Een paar, dagen geleden zijn in de buurt van Breskens met een zestal wagens een aantal zigeuners neergestreken. Het is de rijks politie groep Oostburg inmid dels gebleken dat vrouwen van deze groep onaangediend bezoeken plegen af te leggen aan min of meer afgelegen, woningen. :A v. ..- Voor uw zakenlunch of gezellig avondje uit RESTAURANT-TAVEERNE V midden in het centrum sfeervol restaurant vele vis- en vleesspecialiteiten WESTSTRAAT 1 - AXEL TEL: 01155-1886 In de wintermaanoci gespecialiseerd in wild o.a. fazant, patrijs, reerug, ha/, hazepeper. Ook uw adres voor bruiloften en partijen Vanaf 1 oktober zijn wij ook op de zondag open 's Maandags gestoten, behalve voor partijen (Van een onzer verslaggevers) HULST Verschillende verzekeringsmaatschappijen zijn momenteel nog bezig de juiste schade te bepalen na de brand, die zoals gemeld, in de nacht van vrijdag op zaterdag een loods in de Hulster buurt schap Schuddebeurs heeft ver woest. De recherche is er ondertus sen nog niet achter hoe het vuur is ontstaan. Ondertussen is wel duidelijk geworden, dat de heer P. van Spaanhoven, eigenaar van de loods, een ge voelig financieel verlies heeft geleden door de brand. De loods zou niet hoog genoeg verzekerd zijn. Of ook de heer Verbiest uit Terneuzen, die grote aantallen vloerbedekking in de loods had opgeslagen, gedupeerd is, was gisteren nog niet bekend. Ondertussen is de brand weer zondagavond opnieuw ln het geweer gekomen, nadat vanuit de Dulilaertwijk tal van klachten waren binnengeko men over een prikkelende rook en een wit kristallijn poeder, dat uit de brandhaard afkomstig was. De overlast zou vooral veroorzaakt zijn doordat chemische stoffen in de vloerbedekking lagen te smeulen. Met een waterkanon werd het «'«vel door de brand weer verholpen. Het is overi gens niet de eerste keer, dat brand uit is gebroken in de bezittingen van de heer Van Spaanhoven. Een zevental jaar geleden brandde bijna op de zelfde plaats de woning van hem af. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het algemeen be stuur van de intercommunale, die zich bezighoudt met de verwerking van het huisvuil in llulst, Hontenisse, Sas van Gent en Axel is maandaga vond op het Hulster stadhuis bijeen geweest. Belangrijke besluiten konden echter niet genomen worden, onder meer omdat het daartoe vereiste aantal leden ontbrak. De intercommunale gaat nu binnenkort praten met de col leges van B, en W. in Zeeuwsch-Vlaanderen om tot een oplossing te komen voor wat voorzitter J. H. Stolte uit Hulst „het steeds nijpender probleem van de huisvuilver werking" noemt. Een van de belangrijkste zorgen in het s'epende probleem is het vin den van een geschikte plaats voor de vestiging van een ver brandingsoven. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De aankoop van het oormaiig postkantoor door de gemeente Axel is nog geen uitgemaakte zaak. Dat bleek gisteren tijdens een ge combineerde commissieverga dering, waarop verschillende raadsleden het voorlopig nog niet met de koop eens bleken te zijn. Dat de Axelse Hoeren kamer een nieuwe behuizing verdient, bleek gisteren voor de commissieleden (meer dan de helft van de raadsleden sprak zich daarbij uit) buiten alle twijfel verheven. Maar dat daarvoor nu direct het oude postkantoor moet worden gekocht ging er nog niet direct bij iedereen in. De Boerenkamer heeft lang niet alle ruimte nodig, als we van de Boerenkamer een exposi tieproject gaan maken dan be concurreren we De Halle, zo verklaarde de heer J- Diele- man. Wethouder J. Deurloo verklaarde daarop, dat burge meester en wethouders er ook aan denken in liet oude post kantoor een informatiecentrum te vestigen. „Het oude post kantoor is veel gunstiger gele gen dan De Haile," zo ver klaarde hij bovendien. De meeste bezwaren bleken overigens van financiële aard. Verschillende raadsleden zei den niet voldoende geïnfor meerd te zijn om een advies te kunnen uitbrengen. Met na me het ontbreken van een schattingsrapport en onzeker heid over subsidies in de noodzakelijke verbouwing deed voor enkelen de deur dicht. De heer Dieleman sprak over een gevaarlijke zaak. „We moeten ongeveer weten, wat zo'n investering ons elk Jaar kost. We moeten ervoor waken, dat we niet opnieuw met een object komen te zit ten, zoals met alle objecten van de laatste jaren in Axel. zodat we er elk jaar een groot bedrag op toe moeten leggen". Aldus de heer Dieleman, die erop wees, dat Axel nog steeds een artikel 12-gemeente is. (Van een onzer verslaggevers) HULST Bij galerie Van Geyt in de Steenslraat 20 te Hulst arriveert deze week weer een nieuwe voorraad kunst. Opnieuw wordt daar mee een tentoonstelling inge richt van zeer uiteenlopend werk. Wanneer vrijdagavond om acht uur de opening van de tentoonstelling plaatsvindt hangt de galerie-boekenwinkel vol met schilderijen van Dirk Breed, Jopie Roosenburg-Gou- driaan, Thijs Overmans, Meike Sund, schilderijtjes van Nettie Michels, houten beelden van Wim de Cock, bronzen beel den van Teun Roosenberg, li no's van Aad de Haas, kleu- ren-lino's van Marianne van der Deijden en kleurenetsen van Ru van Rossum. Ook van de huidige tentoonstelling is dan nog werk aanwezig. De galerie-boekenwinkel is tege lijk met de andere winkels in Hulst geopend. lens van Hofzicht uit Sluiskil; eerste zijvogel: D. Savat van Sli.'iichtshuisvrienden uit Malde- gem; tweede zij vogel: A. de Pooter van Hofzicht uit IJzen dijke; eerste extnaprijs: A. Ivens van Hofzicht uit Sluis kil; tweede extraprijs: W. Me loen van café Godelieve uit St. Laureyns; derde extraprijs: A. Boerman van Hofzicht uit IJ zendijke; meeste vogels (4): D. Savat en W. van Landeg- hem, beiden van Slachthuis- vrienden uit Maldegem. KOEWACHT Aan de za terdag gehouden schieting op de liggende wip, georganiseerd door de schutterssociëteit Thuis Wag bij G. van Rumste, namen 72 schutters deel. De uitslag: hoogvogel A. de Vlie ger koewacht, eerste zijvogel J. Ferket Nieuwdorp. tweede A. Seghers Koewacht, meeste vogels A. Bonne Koewacht (vijf). KOEWACHT Aan de zondagschieting in café Oude Molen, gehouden door de Blau we Hoek, namen 61 schutters deel. De uitslag: hoogvogel J. van Bellen Koewacht, eerste zijvogel J. de Waal Koewacht, tweede zij vo-gel J. van Bellen Koewacht, meeste vogels C van Gremberghe en C. Gijsel lelk vier) oeiden uit Koe wacht. KOEWACHT De schut- tersmaal-schappij Willem Telt hield zondag een schieting bi) P. van der Steen. Er deden 60 schutters aan mee. De hoogvo gel w«s voor C. de Pooter Kiewacht, eerste zijvogel Th Sogers Axel. tweede J. Hense Axel, meeste vogels G. van Da-mme Koewacht (vijf). KLOOSTERZANDE Aan de zondagschieting, gehouden bij Jac de Waal. namen 34 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: A. de Waal uit Kloos terzande: eerste zijvogel: F- van Kruvssen uit Kloosterzan de; tweede zijvogel: Th. Cam- been uit Noordstraat: grootste aantal (5): J. Voet uit Kloos- terzande. HENGSTDIJK Aan de zondagschieting op twee wip pen, gehouden in café P. van Dijk, namen 61 schutters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vo gel: W. Pauwels uit Axel; eer ste zijvogel: A. Verhoeven uit Kloosterzande; tweede zijvo geP p, Boogaert uit Wijchen (Gld); extra hoge vogel: A. Verhoeven uit kloosterzande. Op wip twee: hoge vogel: P. Pauwels uit Groenendijk: eerste zijvogel: W. Strobbe uit Lamswaarde; tweede zijvogel: K. Dieleman uit Axel: extra hoge vogel: G. Mangnus uit Vogelwaarde; grootste aantal (5): E- Warren uit Groenen dijk Donderdag 23 oktober wordt er een beiaardenschie- tlng gehouden in de zaal bij P van Dijk. LAMSWAARDE Aan de zaterdagschieting op twee wippen, gehouden in café P. Claessens. namen 46 schutters deel. Uitslag: Op wip één: ho ge vogel: P. Pauwels uit Kloosterzande: eerste zijvogel: W. Pauwels uit Axel; tweede zijvogel: P. van Goethem uit Noordstraat; extra hoge vogel: W. Strobbe uit Lamswaarde, grootste aantal (4): R. Hei- wegh uit Lamswaarde. Op wip twee: hoge vogel: a. Verhoe ven uit Kloosterzande: eerste zijvogel: W. Strobbe uit Lams waarde; tweede zijvogel: L. van Leuven uit Vogelwaarde, extra hoge vogel: mevr. Vei- schuren uit Lamswaarde: grootst aantal (4): K- Diele man uit Axel. De eerstvolgen de schieting zal gehouden worden op 26 oktober in het café bij P, Claessens. KLOOSTERZANDE Aan de zaterdagschieting gehouden in café Jac. de Waal, namen 34 schutters deel. Uitslag: ho ge vogel: J. Hoop uit Klooster zande: eerste zijvogel: Th. Cambeen uit Noordstraat: tweede ziivogel: E. de Maat uit Ossenisse: grootste aantal (4): J. de Kort uit Klooster zande. Wethouder Deurloo met zijn collega M. Ytt van mening, dat aankoop het oude postkantoor moet worden als een kansje, dat de gemeerd een dergelijk laag (70.000 gulden) niet moet laten gaan. „£ls w( subsidies loskrijgen, dan bouwen we het niet", klaarde hij verder. De r» den P- Dierick en D. (voorzitter van de Boe mer) gingen onvoorwa met hem mee. De heer Cij souw was pertinent „We zijn bezig «en t cultureel centrum te str en dan houd ik de het oog",zo zei hij. De gen gingen slechts onder behoud akkoord, of waren der voorbehoud tegen. AXEL Op 6 nov vindt de aanbestc ling van de herstelwerk-"— aan de ingestorte rioleriij de Axelse Churchill-IaaxI houder Deurloo deelde gisteravond mee tiiaensde combineerde commissie dering gemeente bedrij nanciën. De subsidiërende D heeft als eis gesteld, dit werkzaamheden voor 1 ft: bei- zijn begonnen. De M Oggel bleek het overigen! eens met het voornemen burgemeester en weth om het werk weliswa baar, maar op uitnodigir; f vier aannemers, aan te bea den. Hij maakte bij de vim commissieleden wel rM twijfels los, maar kon he:a geheel aan zijn kant krijger I GRAAUW De dams de Katholieke Vrouwen»' satie in Graauw hebben leerzaam dagje achter de Om het aangename rad leerzame te verenigen i de dames 's middags eet Je nemen in het genui Paal. Een vijftiental leden aan het uitstapje mee. Ze' gen uit de mond van de K. Brand, hoofd van de"- nische dienst van het schap, van alles over de king van het gemaal te Ook werd druk gepraat dijkgeschotten en schapslasten. ,,'t Lijkt «eJ laboratorium", zo was deb t's van de dames na W zoek. 's Avonds vond de is!v gartering plaats. Na W houdelijk gedeelte (de R. van Kampen en E. B"', man werden in het he, kozen) versoheen de Brand opnieuw ten tones om meer in het algemeen* Cte bezigheden binnen Jj' terschap te praten. Ook' zuivering van het waarmee het waters*® belast, kwam uitvoerig orde. De dames (nu eer,1) tigtal) lieten zich ook betuigd en overstelpte» he»r Brand met vragen. Tijdens de h>jee» werd ook nog een gehouden en werd hf' lings- en kripgnre«ïan*" sproken. De RVO-damn Graauw gaan komende - een bibliotheek bezoeW- Vlasfabriek hekiiken en met de kinderen maken reu-te per trein. In n"1' (toen ze mee aan de voor outsnanrdnffsleidst™ Hulst.. Middels een uurcuc -vofpnpn de da* r-.v al een tij®1 d» verbale expressie.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2