EER HEXKEE ©H '?E Eerste winst Mörre s Hulst DE WAAL KAMPIOEN BOEK Keihard topduel \m Goossens in de laatste minuut gelijk Zw toe Zege Blom - - -- - - -■ - - Antwoord DE STEM VAN DINSDAG 21 OKTOBER (Van onze korfbalmedewerk ster) TERNEL! ZEN - In de eerste klas van de Zeeuwse korfbal competitie leek het er op, dat de staartploegen een onderi nge af spraak hadden gemaakt om ge- zamelijk wat aan de achterstand te doen. Dat Blauw Wit een 5-5-geIijk spel tegen Togo be reikte was nog het minst verras send, maar dat het nog steeds sterker wordende Olympia zou winnen van Ondo was niet te verwachten. In eigen huis knokte Olympia enorm en dat leverde een 6-4-zege op. Nog verrassender was het wat Swift III deed. Onafwendbaar leken ze op de laatste plaats vastgena geld te zijn, maar nu versloegen ze Animo II. Wat geluk kwam daar wel bij te pas, want na een bijzonder spannend slot haal den ze de winst slechts met 6-7 binnen. Door deze uitslagen lijkt het er op dat de positie van All Ready onaantastbaar is. De lei ders, die in Zierikzee Stormvo gels ontvingen, wisten zich niet van de bezoekers los te maken, maar ook nu hielden ze de krappe 4-3-winst in eigen huis. Steeds overwinningen met één of twee doelpunten verschil brachten All Ready een voor sprong van vijf punten op de naaste concurrenten. Een niet gedachte ontwikkeling in deze competitie. Stand: All Ready i 7—13, Ondo 1 7-8, Stormvogels 1 7-8, Animo 2 7-8,.Togo 1 7-7, Blauw Wit 1 7-5, Olympia 1 7-4, Swift 3 7-3. In de tweede klas werd Zuid westers 2 voor de tweede maal in successie verslagen. Ze kwamen bij Tjoba 3 er niet aan te pas. De 'groen-witten waren feller en buitten de kansen veel beter uit. Het werd 9-3, waarmee ze hun leiderspositie verstevigden. Luctor had.niet veel moeite met Togo 2. Met 7-1 werd het over wicht nog niet geheel uitge drukt, maar de tweede plaats kwam'niet in gevaar. Volhar ding had meer moeite met Top dan verwacht. Het ging allemaal wat stroef, maar toch nog vol- doepde om een 4—2-overwinning te boeken. Animo 3 had het erg moeilijk tegen Z.S.C., dat toch beter gaat spelen. Z.S.C. kwam toch nog één punt te kort, waar door het een 7-6-overwinning voor Animo werd. Ook Atlas verwijderde zich wat van de laatste plaatsen. Dat ging ten koste van Zaamslag 1, dat door de 6-4-nederlaag op de laatste plaats blijft. Stand: Tjoba 3 8-15, Luctor 1 8-14, Volharding 1 8-12, Zuid-, westers 2 7-10, Animo 3 7-7, At las 1 8-6, Top 1 6-5, Z.S.C. 8-2, Zaamslag 1 8-1. i In de derde klas speelde Seolto 2 een goede partij tegen Stormvogels 2, dat wel een 1-O-voorsprong nam, maar daarna verzuimde de kansen te benutten. Die hebben ze zeker gehad, maar omdat de doelpun ten uitbleven wist Seolto gelijk te komen. Na de vakwisseling verkregen ze een veldoverwicht, dat resultaat opleverde. In de tweede helft namen ze het initia tief geheel en wonnen verdiend met 2-5. Togo 3 boekte een be langrijke overwinning op Swift 4. De Goesenaren waren een stuk beter en dat leverde een 8^-zeee op. Noad won regelma tig met 5-1 van AU Ready 2. Stand; Seolto 2 7-14, Storm vogels 2 7-11, B.K.C. 6-10, Noad 1 7-9, Animo 4 7-6. All Ready 2 7-4, Togo 3 7-4, Swift 4 7-2, -0 si» Een duel om de bal in de wedstrijd Tjoba (gestreept shirt) - Zuidwesters. Blauw Wit 2 7-2. In de vierde klas behield Olympia 2 de leiderspositie. Tegen Top 2 kreeg het de punten niet cadeau, (ïoewel met 9-6 de winst niet in gevaar kwam. tor 2 Tjoba 4 komt steeds beter in vorm. Tegen Atlas 2 ging het erg moeilijk, maar ze wonnen toch met 6-5. Stormvogels 3 en Luc- wogen goed tegen elkaar op. Het werd 4-4. Zaamslag 2 kwam tegen Volharding 2 hele maal niet in gevaar en won rus tig met 1-5. V cciiD"1 (Van onze sportmedewerker) Van Rie wilde daarom dathei GOES - Lex van Rie, trainer afdelingsbestuur nu eens dUlE en wedstrijdsecretaris van de at letiekvereniging RKHAV uit Hulst heeft tijdens de najaars vergadering van de KNAU- afdeling Zeeland scherpe kri tiek geuit aan het adres van de NTC (Nationale Commissie). Het betrof het geval Karin de Nijs van Schelde Sport uit Ter- neuzen, die door de KNAU sa men met twee andere meisjes was geselecteerd om deel te ne men aan de 800 meter tijdens de Europese jeugdkampioen schappen in Athene. Bij aan komst in Athene bleek dat Ne derland slechts met twee meisjes aan de 800 meter mocht deelne men. De NTC liet Karin de Nijs toen afvallen. Als troost mocht de atlete van Schelde Sport toen uitkomen op de 1500 meter, een nummer dat haar minder goed ligt. Van Rie vond dit een onver kwikkelijke zaak. Hij stelde re soluut dat de NTC had gefaald en noemde vooral ook de bege leiding zwak. (Van onze volleybalmedewerker) TERNEUZEN - Kikkers is er in geslaagd om het duel voor de eerste plaats in de eerste klasse heren van de Zeeuwse volleybalcompetitie tegen Blok '73 tot een succesvol einde te brengen. Bij het begin van de strijd gaven beide ploegen elkaar niet veel toe. Zowel aanvallend als verdedigend hiel den beide elkaar goed in evenwicht. Blok nam een 0-4- voorsprong. Kikkers kwam bij de stand 5-5 weer op gelijke hoogte. Tot 13-13 gaven beide partijen elkaar niet veel toe, maar Kikkers besliste bij deze stand de set door erg goede aanvallen in zijn voordeel: 15-13. De beginfase van de tweede set gaf hetzelfde beeld te zien. Daar de stand tot 5-5 nog gelijk bleef, maakte Blok van de lichte hapering in de aanvallen van de thuisclub gebruik om uit te lo pen tot 6-1 r Kikkers herstelde zich echter keurig en kon de ach- (Van ou«.e sportmedewerker/ GRAAUW-HULST - Het top duel in de OZO- bedrijfsvoetbalcompetitie tus sen koploper De Trimvereniging 1 en FC de Parochie-bar (uitslag 2 - 2), is niet datgene geworden wat velen er van verwacht had den. Vooral na rust was het spel vaak veel te hard en de onvrien delijkheden konden dan ook niet uitblijven. Toen de goed lei dende arbiter Rudy Verstraeten uit Hulst terecht wegens hands voor een strafschop floot kon den verschillende FC de Paroehie-bar-spelers zich daar moeilijk bij neer leggen. Ver straeten kreeg enkele flinke schouderduwen te incasseren, en trok terecht een gele kaart. Daar bleef het niet bij. Er moest voor een FC de parochie-bar- spcler zelfs een rode kaart aan te pas komen. Daarna had het ei genlijk allemaal weinig meer met voetballen te maken. De strafcommissie van OZO- organisatie zal zich komende week over de zaak gaan buigen. Voor de Trimvereniging scoor den J. de Rechter en W. van de Wiel, terwijl L. van Houten en G. Eggermont de doelpunten maakten voor FC de Parochie- bar. Bij rust was de stand 1-1. Overige uitslagen: FC Niks - FC Monkey III 6 - 0, FC Lampo - FC Monkey II 3 - 1, FC Het Cen trum - FC Het Centrum II 3 - 0, VVS - FC Niks II 1 - 0, FC Mon key I - De Trimvereniging II 3 - '1. De stand: 1. Trimvereniging I Hulst 7 - 13, 2. Petit Paris Hulst 7 - 13, 3. FC Monkey I Klooster- zande 8 - 12, 4. FC de Parochie- bar De Klinge (B) 7 - 11, 5, FC Niks Hulst 7 - 9, 6. FC Lampo Hulst 8 - 8, 7. FC Het Centrum I Hulst 7-8,3. VVS Terneuzen 7 - 6, 9. FC Monkey II 8 - 5, 10. FC Het Centrum II8 -4,11. FC Niks II 7 - 4, 12. Trimvereniging II 7 - 2, 13. FC Monkey III 8 - 1. Programma voor 26 oktober; 9.00 uur Trimvereniging II - FC Het Centrum I, 9.15 uur FC Niks I - FC Monkey II, 9.30 uur Petit Paris - FC Monkey I, 10.30 FC Niks II - FC Lampo, 10.45 uur FC de Parochie-bar - FC Het Centrum II, 11.00 uur Trimver eniging I - VV Stoffels. FC Mon key III is het komende weekend vrij. terstand geheel wegwerken. Bij de stand 12-12 maakte Kikkers echter enkele technische fouten. Blok bracht de stand via 13-15 op 1—1. Halverwege de derde set stokte het ritme bij Blok. Kik kers kreeg steeds meer vat op de aanvallen van de tegenpartij. De verdediging zat erg goed in ei kaar. Toen speler-trainer Van der Wulp van Kikkers bij de stand 11-15 het veld moest ver laten leverde dit voor de thuis club geen onoverkomeijke pro blemen op. De aanvallen bleven beter en gevaarlijker dan die van Blok, zodat via 15-11 deze derde set verloren ging. In de vierde set werd Blok helemaal van de weg gespeeld door Kik kers. Tot 4—1 konden de bezoe kers nog redelijk bijbenen, maar daarna had Blok geen enkele greep meer op de gevarieerde aanvallen van Kikkers. Vooral van de kórte aanvallen door het midden werd veelvuldig gebruik gemaakt en Blok had daar geen enkel antwoord op. Via 154 werden de bezoekers volkomen weggespeeld, wat Kikkers een- Een spelmoment uit de wedstrijd tussen Kikkers en Blok 3-1-overwinning opleverde. Naast Kikkers is alleen Roelofs Scheldesport dat gemakkelijk met 3-0 van IJVC won, nog zon der verlies. Marathon 2 heeft het koploper in de eerste klasse dames Morres Hulst 8 behoorlijk lastig ge maakt. Dat was voqrnamelijk te wijten aan het feit 'dat Morres twee van haar basis-speelsters miste, die door adspiranten ver vangen werden. Dit alles doet echter niets' af aan de goede prestaties van Marathon 2, dat Morres zijn eerste puntenverlies toebracht. Met het 15-11 -verl ies van Morres in de derde set le verde dit een 2-1-achterstand op. Marathon slaagde er echter niet in de bezoekers een volle dige nederlaag toe te brengen. -15 kon Morres keren. Via 5-15 en 10- het gevaai' tijdij (Van onze sportmedewerker) WALSOORDEN - Via een eneverende finalepartij is Ronny de Waal van de biljart vereniging B.Z.M. uit Terneuzen er toch in geslaagd om de dis- tricstitel dérde klas driebanden klein biljart van Zeeuwsch- Vlaanderen te veroveren. Ener verend omdat zijn directe tegen stander, Jo de.Bot van B.V. De Kroon uit Hulst er alles (voor namelijk verdedigend) aan deed om Ronny de Waal van de zege af te houden. Jo de Bot op zich kon er in feite bij winst niet veel voordeel meer uit halen omdat hij sim pelweg geen aanspraak meer kon maken op de titel. Want na dat Bot na vier ronden nog met het trotse aantal van zeven pun ten -mee aan de leiding stond, moest hij in de drie daaropvol gende ronden even zoveel neder lagen incasseren, maar indien Jo de Bot deze i'inalepartij tegen Ronny de Waal in winst om had kunnen zetten had Tonny Hame link van de B.V.S.B.C. uit Sluis kil het kampioenschap behaald. Ondanks dat Ronny de Waal be paald niet overtuigend van start fing in deze finalepartij, bleek ij toch over het sterkste eind- schot te beschikken. Ronny de Waal was verdiend kampioen omdat hij de meeste regelmaat aan de dag legde. Niettemin moet ook vermeld worden dat Tonny Hamelink toch met een iets hoger gemiddelde eindigde dan Ronny de Waal en dat Ha melink zich na een forse neder laag in de erste ronde (slechts 5 punten in 35 "beurten) uitermate knap hersteld heeft, om zo doende nog een rol van beteke nis te gaan spelen in dit kampi- oenschap, wat gehouden werd in café „De Scheldegalm" in Wal soorden en wat georganiseerd werd door de biljartvereniging W.B.C. Uitslagen: Ronny de Waal - Benny Visser 15-4 in 24 beurten (kortste partij). Benny Visser - Èddy Verdurme 15-8 in 25 beurten (Benny Visser scoorde in deze partij de hoogste reeks in dit kampioenschap na melijk 5). Nog een sterke partij was die tussen Tonny Hamelink en Eddy Verdurme; 27 beurten, 15-8. Na afloop van het kampi oenschap, waarin de spelers zich sportief presenteerden, reikte de voorzitter van het district Zeeuwsch-Vlaanderen, A. Meeuwisse, de kampioensme- daille uit. De eindstand is: Matchp. g 1 De Waal (BZN) 12 0,359 2 Hamelink (SBC) 11 0.366 3 Thijs (HBC) 8 0,296 4 De Bot (De Kroon) 7 0,280 4 5 Vissc-r (De Kroon) 7 0,265 5 6 Verdurme (WBC) 6 0,319 7 Picavet (De Kroon) 5 0,283 3 8 De Wit (POP) 0 0,208 o (Van onze sportmedewerker) GOES - De K.N.A.U. afdeling Zeeland houdt ook dit winter seizoen weer de Centrale Tech nische trainingen voor talent volle Zeeuwse jeugdatletes en atleten. Deze worden evenals vorig jaar ook nu weer gehouden in de gymzaal aan de Reiger straat (achter 4e Oostwal) in Goes. Het aanvangstijdstip is 2 uur. Men werkt met twee groe pen, namelijk een groep sprin gers en sprinters en een groep bestaande uit werpers en sto ters. Deze beide groepen komen één keer per maand op zater dagmiddag bijeen. J. Eversdijk uit Kapelle heeft de leiding van beide groepen overgenomen van P.C. Molenaar, die zich vanwege drukke werkzaamheden niet meer vrij kon maken. Voor de springers/sprinters zijn de data: 29 november, 20 december, 24 januari, 28 fe bruari en 27 maart. De werper s/stoters komen in actie op: 8 november, 6 december, 10 ja nuari, 7 februari en 6 maart. Afmelden voor. een training kan men zich op zaterdagmorgen bij: W.K. Schot in Zierikzee, die de afdeling jeugdzaken van de afdeling Zeeland beheert. Zijn telefoonnummer is: 01110-3428. Aan de spring- en sprint nummers nemen deel: Ad:nn.e Segeren, Caroline Stam en Jack Smits (allen van Marathon);; Li lian Gilissen en Kees Vermeulen (Dynamo '70); Marjan Olysla- ger, Maya de Jonge, Jolanda de Jong, Karin de Nijs, Brigitte de Nijs, André Maas en Guus Harmssen van Scheldesport); Marco Stoffer, Els Vader en Piet Kodde (Zeeland Sport); Ma rianne Nolet, Anita Kouijzer, Magda Hoek, Marja Kouijzer en Ad Fluit (Delta Sport); en Frans den Boer, Paul Snel, Paul Sturm en Onno Sturm van A.V.'56. Deelneemsters en deelnemers op de werp- en stootnummers zijn: Thea Kaaysteker, Joke Geluk, Nel Geluk, Marja Kouijzer en Anita Kouijzer van Delta Sport; Jacky 'd Hondt en Joris Ivens (R.K.H.A.V.); Paul Snel, Paul Sturm, Frans den Boer, Marja Crucq en Machteld Spelier (A.V.'56); Ellen Wilmèring (Zee land Sport); Dorin van Broek hoven, Anja Hofman, Rudi de Nooyer en Joyce Quekelberghe (Marathon); Addy Huygens (Schelde Sport) en Anet Baas (Dynamo '70). (Van onze volleybalmedewerkcr) RIJEN/HULST - De dames van Morres/Hulst 2 hebben de eerste winst binnen. Via een 3-2 zege op Ericsson, na een strijd van ruim anderhalf uur. Morres 2, weinig opgewarmd, wist zoals gewoonlijk in het begin van de wedstrijd zijn draai niet te vin- kenmerkte zich dan ook door stug, sloom spel. Bepaald niet aantrekkelijk. Tenslotte won Morres met 10—15. In de tweede set kwamen be ide ploegen er wat beter in en in een gelijk opgaande strijd, waarin Morres een nieuw spel systeem uitprobeerde, wat tot fevolg had dat het achterveld in et laatste deel van de set werd verwaarloosd. Ericsson profi teerde hiervan met goede plaat sen ver in het achterveld en pakte zo de tweede set met 15-13. Stand 1-1. Deze stand gaf Morres 2 dat nog geen winstpunten had, een duwtje in de goede richting. Yvonne de Booy, in het begin nog wat on wennig in het tweede team, be gon beter te draaien. Chris Au- denaert viel vooral op in de veldverdediging. Het hele team trok zich aan hun enthousiasme op en het won verdiend na mees terlijk spel, de derde set met 3-15. De vierde set nam Morres wat gas terug, wat resulteerde in een snelle achterstand van 8-3. Morres kwam weer langzaam terug tot 10-8. Bij deze stand moest Annelies Peersman, na een voortreffelijk gespeelde wedstrijd vervangen worden (kramp). Op dit voor Morres zo kritieke moment nam Ingrid d'Hooghe de taak van Annelies Peersman voortreffelijk over. Toch had dit incidentje zijn uit werking. Ericsson won deze set met .15-12. Vol zelfvertrouwen begon Morres 2 aan de beslis sende laatste set. De dames had den het gevoel dat er winst in zat. Verbeten knokten zij voor elk punt. Marion de Poorter haalde een paar keer verrassend uit op een tweede bal. Ericsson hierdoor overrompeld, stond snel achter met 7-12. Morres werd nu door de tegenstanders danig op de hielen gezeten en werd ingelopen tot 9-13. Toen stonden de Morres-dames niet veel meer toe. Ze wonnen de set met 10-15 en zo de wedstrijd met 3—2. Basketbal - De Rotterdamse basketbalvereniging Transol RZ heeft een nieuwe Amerikaan aangetrokken. Het is de 22- jarige Roger Morningstar van de universiteit van Kansas. De 1.99 meter lange Morningstar komt in de plaats van zijn landgenoot Paul McCracken, die door Transol voortijdig van de loon lijst werd afgevoerd. Ie klas:AU Readyl - Stormvo gels I 4-3, Togo I - Blauw Wit i 5-5, Animo II - Swift III 6-7 Olympia I - Ondo I 6-4. 2e klas: Aiiimo III - ZSC 7-6, Luctor I - Togo II7—1, Volharding I - Top 1 4-2, Atlas I - Zaamslag I 6-4 Tjoba IQ - Zuidwesters II9-3.3e klas: Togo III - Swift IV 8-4, Stormvogels II - Seolto II 2-5. Noad - All Ready II5-1. 4e klas: Tjoba IV - Atlas II 6-5, Olympic II - Top II .9-6, Volharding II - Zaamslag II 1-5, Stormvogels III - Luctor II4-4. Junioren: Al) Ready J - Stormvogels J 3-5, Blauw Wit J - Seolto J 4-1, Togc J - Swift J2 7-0, Ondo J - Tjoba J 3—10. Adspiranten IA: Animc Al - Volharding Al 3-2, Zuid westers Al - Ondo Al 6-1. Ad spiranten 2A: BKKKKK Al - Luctor Al 3-5, Zaamslag Al - Animo A2 5-0. Adspiranten 2B: Top A - All Ready Al 0-3. Olympia Al - Stormvogels Al 10-0, Togo Al - Tjoba A2 17-1. Adspiranten 3A: Ondo A2 - At las A2 4-1, Luctor A2 - BKC A2 4-2. Adspiranten 3B: Animo A4 Volharding A2 2-0, Togo A2 - Seolto A2 10-0, Zuidwesters A3 Swift A5 8-2. Pupillen 1: BKC PI - Swift PI 0-2, Animo PI - Zuidwesters PI 0-1. Pupillen 2: Blauw Wit PI - Tjoba PI 1-6, Al] Ready PI - Togo PI 1-0. Pupil len 3: Animo P2 - Top P 0-17, Stormvogels PI - Seolto PI 1-0. Pupillen 4: Atlas P - Zaamslag F 2-2. Pupillen 5: Zuidwesters P2 Tjoba P3.0-2, Togo P2 - Swift P3 0-1. Pupillen 7: SVOWK P - Noad P 0-1, Tjoba P4 - All Ready P2 0-8. Dames eerste klasse: Ardito - Bloc '73 3—1, Herstaco EVVC - Ovisa 3—1, WIC - Kikkers 3-1, Marathon 2 - Morres Hulst 3 2-3. Heren eerste klasse: Ovisa - Even Kijken 3-1, Marathon - Morres Hulst 3-0, Kikkers - Bloc '73 3—1, Roelofs Scheldes port - IJVC 3-0. Dames tweede klasse A: Ardito 2 - Wisca 2 0-3, Marathon 4 - PZEM 2 3-0, Her staco EVVC 2 - Herstaco EVVC 3 3-0. Dames tweede klasse B: Savok 1 - Vertegem Oostburg 1 3-0, Savok 2 - SSV 0-3, Attena- tos 1 - Attenatos 2 3-2. Heren tweede klasse A: Bloc '73 3 - Ovisa 3 3-/0, Bloc '73 2 - Ovisa 2 0-3. Heren tweede klasse B: Ni- vok - Vertegem Oostburg 1-3, WIC 2 - Savok 2-3, WIC 1 - De Sterre, scheidsrechter niet op gekomen. Heren derde klasse B: VCV - Vertegem Oostburg 2 3-0, Kikkers 2 - Dow Sluiskil 1 3-2, De Sterre 2 - Dow Sluiskil 2 3-0, Attenatos 1 - Attenatos 2 3-0, Voorwaarts - Savok 2 3-0. HuZaVocompetitie (Van onze voetbalmedewerker) HULST - In de eerste klasse van de derde HuZaVo- zaalvoctbal-competitie is kop loper bouwbedr. Goossens uit Kloosterzande tegen Bar de Smidse uit Hulst in de laatste seconden aan een nederlaag ont snapt. Het was de Bar de Smidse-speler Joop de Vliegere die net voor tijd de bal in eigen doel zag werken. De Smidse nam eerst door H. v.d. Branden een 1-0 voor sprong, maai- G. Kint zorgde voor de gelijkmaker. De Hulste naren kwamen daarna sterk te rug, en opnieuw door Van de Branden werd het 2—1. Ook BLZ/Fassaert uit Hulst kwam tegen Het Centrum uit Hulst niet verder dan een 2-2 gelijkspel. Rijschool Saman - FC Bleyko; 1-2. Scoreverloop: 1-0 G. Thuy, 1-1 E. vd. Wiele, 1-2 B. Weer man. In de tweede klasse verloor FC de Parochie-bar uit De Klinge (B) verrassend met 4-1 van het veel lager geplaatste café Lybaert/garage Voerman uit Hulst. FC de Parochie-bar liet hier de kans liggen om bij winst de leiding in de tweede kiasse in handen te nemen. Bouwbedr. Lansu uit Clinge had weinig moeite om tegen Spitters-Sport uit Hulst tot de volle winst te komen. Het werd een 3-2 overwinning. Van Mullem - G.T.I. 4-5. Sco- reverloop: 1-0 M. Brijs, .1-1 P. Huyssen, 2-1 M. Brijs, 3-1 P. Geerts, 3-2 P. Huyssen, 3-3 P. Huyssen, 3^1 P. Compiet, 4-4 C. WÜlaert, 4-5 P. Huyssen. De Meerpaal - Petit Paris 6-2. Scoreverloop: 1—0 J. Verwey, 1-1 J. Saman, 2-1 en 3-1 J. Ver wey, 4-1 R. V. Damme, 5-1 N. Fassaert, 5-2 B. Passemier, 6-2 R. v. Damme. Huidige stand in de eerste klasse: 1. Bouwbedr. Goossens Kloosterzande 5, 9 pnt., (14-7), 2. BLZ/Fassaert Hulst 5, 9 pnt., 3. Hans Boehlé Hulst 4, 6 pnt., (12-6), 4. Staf de Feber Hulst/S luiskil 4, 4 pnt., (13-11), 5. Bouwbedr. van Kerckhoven Kloosterzande 4, 4 pnt., (11-9), 6. FC Bleyko Walsoorden/Hulst 5, 4 pnt., (9-12), 7. Rapide/De Clipper Hulst 4, 3 pnt,, (8-9), 8. Bar de Smidse Hulst 5, 3 pnt., (7-11), 9. FC Het Centrum Hulst 5, 3 pnt., (6-12), 10. Rijschool Saman Hulst 5, 1 pnt., (4-11). Tweede klasse: 1. HVV'24 Hulst 4, 8 pnt., (18-6), 2. FC de Parochie-bar De Klinge (B) 5, 6 pnt., (19-14), 3. Drogisterij de Bruin Hulst 4, 6 pnt., (14-9), Bouwbedr. Lansu Clinge 5, 5 pnt., (16-19), 5. café Lybaert/ga rage Voerman Hulst 4, 4 pnt., (15-11), 6. De Meerpaal Hulst 5, 4 pnt., (18-20), 7 G.T.I. Terneu zen 4, 4 pnt., (16-18), 8. Spitters Sport Hulst 5, 4 pnt., (11-13), 9. Petit Paris Hulst 5, 3 pnt., (8-20), 10. Autocarbedr. Van Mullem Den Doel (B) 5, 2 pntg (12-17) lijk zijn standpunt-bepaalden deze zaak. Afdelingsvoorzit® Gijsbertse gaf toe dat dit „misser" was geweest van 4 NTC en meende ook dat e, structuurwijziging bij deKJto' Technische mc} overbodig zou zijn. Ook G, rnt de Pagter (Zeeland Spon, meende dat KNAU en NTC weinig professioneel zijn in» steld op diverse punten en men op landelijk niveau te vel overlaat aan amateurs. Nadat Lex van Rie nog ets had aangedrongen dat de aft ling Zeeland in een schrijve aan de KNAU, haar afkeur®, zou uitspreken, inzake het get) Karin de Nijs, wat wel geh,:ï vond achter de bestuurstsp deed de heer J. Roose de sugg, tie aan de hand klachten regei. recht te deponeren bij 4 KNAU. „Komt voor elkaar was de reactie van Van Rhje Laatst genoemde was daar. voor reeds in actie gekomen t de vaststelling van de wej) strijdkalender voor komend,., zoen. Zo weet men bijvoor!»;, nu nog niet waar en wanneer 4 districtskampioenschappen Vi] West II (waartoe Zeeland 9 Zuid-Holland behoren) zuil® worden gehouden. De hui Heineman, voorzitter van hej district gaf toe dat ook dit geea ideale situatie is, maar dat mei op dit punt aan reglementen ge. bonden is. „Het wachten is ge. woon op de NTC", zo deelde de heer Thijsmans mee, die voorzit, ter is van districts-Technist® Commissie. Dat er op dezelfde dag (9 to. vember) wanneer de Heidecroa in Heikant wordt gehouden te. vens in Steenbergen een cross op het programma staat, was nis in goede waarde gevallen bij fe afdelingsbestuur. Voorzitter Gijsbertse daarover: „We heb ben via de Bond nog getracht daarin een wijziging te brengen maar dit bleek onmogelijk De heer Rodts, die veel actiri. teiten ontplooit bij de prestatie- lopen van Marathon, had felle kritiek op het afdelingsbestuur, omdat de meeste wedstrijden ei prestatielopen, die op de kalen der prijken, op zaterdag woden gehouden. Rodts: „U werkt op dit punt discriminerend en ont houdt mensen die uit hooide van hun beroep 's zaterdags moetei werken, hun actief deelnemen aan wedstrijdsport of creativi teit". TC-secretaris Koos Oggtl antwoordde daarop: „De aan vragen komen via de clubs bij ons binnen en worden aldus verwerkt". Ook voorzitter Gijs bertse wees er op dat men in eer ste instantie bij de clubs zeil moet aankloppen om eventueel de zondag te kiezen als datum van een wedstrijd of prestatie- loop. De afdeling Zeeland wil dl zogenaamde wilde prestatielo pen indammen, die bijvoorbeeld door diverse voetbalclubs in bei verleden werden georganiseerd en waarbij ook wel KNAU- leden worden gesignaleerd, vol gens de heer Gijsbertse. Overigens hebben al enkels voetbalclubs toegezegd met 4 afdeling Zeeland van de KNAC te gaan samenwerken wat 4: betreft. In Tholen waar mend! atletiek ook wil denkt men dat er bijvoor! St. Maartensdijk wel kansa zijn om een vereniging leven svatbaarheid te geven. In verband met het vertrek van de secretaresse van de afde ling, mevrouw Kuijper, nas 's-Gravenzande werd de heerC L. Kodde als nieuw bestuurslid kandidaat gesteld door Dynamo '70. Omdat er geen andere kan didaten naar voren kwamen nam de heer Kodde plaats ach ter de -bestuurstafel. Zijn te noeming kan in de vergadering van januari worden bekrach tigd. De taken zullen in het be stuur onderling worden ver deeld. Er zal in januari ook een opvolger moeten worden gek» zen voor Frans Meijer, die <IJ1 zijn bestuursfunctie neerlegt. propageren I (Van onze spórtmedewerM 'sGRAVENPOLDER - Zater-1 dag zijn in 's GravenpolderI voorwedstrijdpn begonnen voor I het persoonlijk damkampi«"' r schap van Zeeland. In de houir-1 klas won Jan Blom van Zegen-1 terwijl Wiskerke Heijdra klopt' I en Nieuwenhuijzen - De I tot een puntenverdeling men. Uitslagen le klas: Blankenbun I Willemse 1—1; Folmer - Schfj' ver 0-2; Provoost - v.d. Wee, 1 -1Ridderhof - van SoelenP Brasser - M.P. Versluis 0--| Houmes - Lindhout 0-2; Q' J.K. Versluis 0-2. Junioren: Guiljam - VersJ» I 0-2; Moens - Sipma 1-1; L"»" I Van Splunter 0-2. Adspiranten: Guiljam - tenhuis 0-2; Kort - Zuidm 2-0; Nagtegaal - Baayens C-- Poulisse - Geluk 2-0; de Leeu« Tilroe 2-0; Kasse - Wattel 1" (Van onze kunstreda „Zoals bisschop Bekl dertijd is ook Wim Sonne de een of andere manier „volkswil" heilig verkla: iden bezaten het ofdefini charisma het grote publ alleen toe te spreken, ook werkelijk contact hebben". Dat schrijft der Stap o.a. als inleidin boek: WIM SONNEVEL Semper Agendo - 22 dec. 27,50). Het boek over Sonneveld? leden artiest blijkt handelsprodukt voor en platenmaatschappij dit boek ligt de zaak enigszins anders, omdat schreven is door Sonne\ vensvriend HUBERT SEN, zodat de inhoud spronkelijker van toon de meeste gelegenheidsu het geval is. z E ee u Een paar jaar voor zi was Wim Sonneveld aan tobiografisch boek be dat hij in 1975 had will verschijnen ter gelegeni zijn veertigjarig toneelji Janssen haalt enkele fi ten aan uit de notities boek in wording en ty een aantal karaktersch, gespletenheid in Sonnei ven. „Was zijn onderti laneholie, zijn boventc vrolijkheid", schrijft hl - Om in de bi Bekkersstijl verder te Janssen heeft er wel e< 'heiligenleven' van gemi verontschuldigt zich me spraak: ..Deze caleidosc kijk op Wim Sonneveld hommage zijn zowel kunstenaarschap als elegante levenshoudi daarom moet het niemc wonderen, dat zijn feile kort komingen amper ee hebben gekregen in haal". Dat is zo, maar d; niet weg, dat Hubert een aantal informatie ■er het leven van zijn aie - althans voor mij zegt niet alles - nieuw zodat er toch een afgero eld ontstaat van deze, n na zijn dood, zo bewonc tiest. Waaro is Huub Jan meest aangewezen per: Sonneveld te karakterij de biografie, die Wim Ib boek toevoegt lees je: moeting met de ex-klo< Hubert Janssen (1910) leek een antwoord op nevelds vele grote leven er ontstond een vriends< zou uitgroeien tot ee: slange band". Het geweest, die hem in bracht met het Franse 1 De VARA begint met een driedelige Klant-serie. De opzet programmareeks (wat volgende delen woen donderdag worden den) is de oorzaken en van het snel schaarser Hflh pens wol hier fantf. Een hoorn i ZZ "Ti

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 14