Ruch Chorzov wil ireYaimelie voor Oranje-nederlaag Polen 99 FC Den Haag blijft nuchter UTREE VERRAST STRIK MET Olieproduktie Indonesië neemt toe loner 99 RICH CHORZOV - PSV door Harry Vermeulen Oblak bij Schalke Winst voor Rolf Tliung MUUR RANCUNE VREES DISCIPLINE Spelen Van Notten niet zeker een miljoen gulden aan prijzen Abel Tasman 20 te Kobe ver. Al1 IQ T7 n IV A,_ CIW. Algol 18 270 nno Kp Verd e landen nr Vitoria, Algorab ir!' llheus, Amstelland 17 vn Rj0 Janeiro nr Montevideo, Antili Cape 19 vn Coatzacoales Aruba. Banggai 18 130 zw Abid Broere 20 te Rotterdam, Begoni" 18 vn Rio Haina nr Miami, c»a pisteria 20 600 nw Perth nr'svd' ney, Ceres 20 te Matarani, CL vron Freeport 18 30 zo Masira n", Freeport, Chevron "Kentuckv \l 20 z Port Elizabeth nr Euro. poort, Chevron Madrid 19 v' Pascagouia nr Freeport, Chin qui 20 vn Antwerpen nr Rott»! dam, Coral Obelia 18 vn Ri0 j' Janeiro nr Porto Alegre, Daphn. 17 vn Honolulu nr Miri, Dutch Mate 19 vn Rotterdam nr Te« port, Eemhaven 18 21 zw yla' deira nr Rotterdam, Gaastet land 18 vn Puerto Ordaz nr Ge orgetown, Graveland 19 Houston nr Maracaibo, Grotel dijk 18 vn Bermuda nr Florida Kalydon 18 vn Ras Tanura nr Singapore, Katelysia 18 vn Sett nr Lagos, Khasiella 19T te Stan, low, Leuve Lloyd 20 te Callao nr Melbourne, Loire Lloyd 20 ten anker Bahrein, Maas Lloyd 19 te Suez verw, Neder Elbe 18 vn Hamburg nr Antwerpen, Nede, Weser 18 vn Suez nr Khorrams- hahr, Nedlloyd Dejima 18 V1) Rotterdam nr Port Kelano Nedlloyd Delft 19 410 n Midwa, nr Balboa, Nedlloyd Kingston 19 70 nw Curasao nr Kaapstad DJAKARTA (ANTARA) - D Indonesische olieprodukti heeft de eerste week van oktobc 1,41 miljoen vaten per dag be dragen, tegen 1,2 miljoen pc dag in september, aldus heeft d. minister van mijnbouw, Sadli meegedeeld. De produktie van de staatso liemaatschappij Pertamin; heeft thans de 100.000 vaterpe, dag bereikt, die van Caltex ca 850.000 vaten, en het restant wordt geproduceerd onder di verse „production sharing" con tracten. Volgens minister Sadli zal de recente prijsverhoging niet van invloed zijn op de omvang van de produktie. Pertamina kon digde eerder deze maand een prijsverhoging van 1,6 procent per vat (Sumatra Light Crude; aan, van 12 60 tot 12 80 dollai per vat. Omdat de prijs van Sa oedische olie thans op 10.48 dol lar per vat staat, zou een prijs verhoging met tien procent zoals is besloten door de organi satie van olie-exporterende lan- I den (Opec) moeilijkheden heb ben gegeven bij de afzet, aldu- minister Sadli. meters voor de Nederland grens in de Rijn In het begin vó de industrialisatie van het Roei gebied, toen men de omvang va het afvalprobleem nog niet ko- overzien, werd het bestemd al' riool, terwijl de Ruhr zelf al? drinkwaterreservoir zuivei werd gehouden. Op den duu werd het water echter roetzwart en de toestand dus onhoudbaai De fabrieken mogen thans al? vanouds hun vuil weliswaar ir de Emscher spuien, maar zijr verplicht een evenredig deel aar de kosten van de centrale zuiver ingsinstallatie te dragen. verbeteren. De obligaties openden prijshoudend Heineken ging twee kwar tjes terug naai f 143,50 Voor het overige was de handel kleurloos en hadden gegadigden vooi de maan dag openstaande verhuur van beursnisseri daartoe vo lop tijd. De lokale markt was enigs zins verdeeld met. in het al gemeen geen grate alwi]- kingen Ei waren echter naar beide kanten enKele uitzonderingen Zo was Oce- Van dei Grinien reKe- ning Houdend mei 12,80 af trek van tussentijds divi dend, nog eens f 3,20 lager op t 157,5U Aan de plus- zijde sprong Kluwer eruit met. een winst van f 4,50 op f85 50 Ook Wegenei was beter en wel f 2,80 op t' 18 80 Porceieyne F'eS werd f 5 hogei verhandeld op f 125 evenals Öraat 6ouwstoften op f 1 okt teels jter- e al- was ïdag lile- dat de ge- 1,30 g en dan oor- izms vak- de en 1,80 cent ïlips ïou- 90 alve tol wa lgen :gun en toi Jme laan een iken ïou- Ne- iden Crane zette de opmars met t' 5 voort tot een gedane koers van f 470 Öetei m de markt lagen nog o.a Beers. Êniba, fteiss, AIR en (Nlaelt Daartegenover stond de f2,50 '/eilies die VNU op f 81 moest incasseren Ver enigde Glas werd f 5 goed kope! op t 93. Van Gelder veriooi f 1,50 op f 83 en ook Hagemeijer Nutncia en Amev waren op retour DE STEM VAN DINSDAG 21 OKTOBER Vreugde bij Neeskens in de interland tegen Polen. Het steekt de aanhang van Ruch Chorzov nog steeds. (Van onze sportredactie) KATOWICE - Het res pect voor het Nederlandse voetbal is in Polen na de magnifieke show in het Olympisch Stadion afgelo pen woensdag nog groter geworden dan het al was. „Als Cruyff en Neeskens werkelijk in vorm zijn, dan zijn in vergelijking daar mee onze sterren Deyna, Gadocha en Lato kleine jongens", verzuchtte een fanatiek aanhanger van Ruch Chorzow gistera vond. De Poolse voetbal supporter voegde daar ge lijktijdig aan toe dat hij van de kwaliteiten van PSV nog niet veel wist, maar in zijn visie moet de Eindhovense ploeg wel van heel grote klasse zijn om de landstitel te veroveren in een land waar naar zijn idee top voetbal wordt gespeeld. Deze gedachte over het Ne derlandse voetbal in zijn tota liteit en over PSV in het bij zonder voeren momenteel de boventoon in de hoofdstad van Silezie, waar gesprekken over voetbal even moeilijk zijn weg te denken als de ijzer en staal fabrieken en kolenmijnen die het sombere beeld in de directe omgeving van de Silezische hoofdstad beheersen. Uit deze Poolse waardering voor het Nederlandse voetbal kan ech ter niet gelijktijdig de conclu sie worden getrokken dat Ruch Chorzow en zijn aan hangers zich kansloos voelen ,i de thuiswedstrijd tegen de Eindhovense ploeg. Integen deel, coach Vican kan een aan tal zinnige redenen aanvoeren waarom de Poolse kampioen- sploeg beslist niet zonder kan sen is tegen PSV. Allereerst is er het gegeven dat de Polen be slist over kwaliteit kunnen be schikken, dat de grote sprong naar de Europese top nog wet niet heeft kunnen maken, maar er wel dicht tegen aan zit. Bovendien is het voor Mi chael Vican een voordeel dat hij zijn spelers de revanche gedachte van Amsterdam kan aanpraten. Ruch Chorzow^ is uiteraard geen nationale ploeg, maar de vernedering in het Olympisch Stadion is in Polen zo hard aangekomen dat iedere Pool met revanche- gedachten ten opzichte var. het Nederlandse voetbal leeft. Des te gemakkelijker is het voor Vican omdat in zijn ploeg vier internationals (Bula, Markx, Ostafinksi en Szarmach) zit ten die de blamage aan den lijve hebben meegemaakt en beslissend kan zijn om als sti mulators voor de hele ploeg op te treden. De laatste en voor naamste troefkaart voor Chor zow is het spelen in de eigen vertrouwde omgeving. De Si lezische voetbalsupporter is zonder meer de fanatiekste van geheel Polen. De ploeg trekt steeds weer bomvolle stadions. (Ook voor woensdag is het stadion van Chorzow volledig uitverkocht). In Ka towice hebben ze de Poolse ploegen dikwijls over grote in zinkingen heengeholpen en vervolgens naar prestaties waarvoor ze later zelfs amper een redelijke verklaring voor kunnen vinden. Vooral de lei ders van de Poolse voetbal hond weten de kwaliteiten van de Silezische voetbalaanhan gers bijzonder te waarderen. En het is niet voor niets dat de Poolse bond nog steeds pogin gen in het werk stelt om het allesbeslissende duel van zon dag tegen Italië van Warschau over te plaatsen naar Chor zow. Een streven waarin de Poolse voetbalverantwoorde lijken naar alle waarschijn lijkheid niet zullen slagen. Re kening houdend met deze fac toren kan woensdagavond een bijzonder interessant duel worden verwacht waarin PSV alle zeilen zal moeten bijzet ten, om niet als het Neder landse elftal door het Poolse enthousiasme te worden weg gespeeld. Iets dat Rijvers ook wel heeft ingezien, aangezien hij de keiharde breker Pleun Strik in de ploeg heeft gehaald ten koste van de technisch be gaafde maar fysiek zwakke Peter Dahlqvist. En juist kracht en inzet zal PSV woensdagavond nodig hebben om de Poolse aanvolsgolven te kunnen weren. Morgenavond speelt Ajax i Hertha BSC. Trainer van Hertha i oud-bondscoach van de KNVB ei0 Hertha - Ajax, waarin vele sentimenten een rol spelen, sprak Jean Nelissen in Berlijn met Kessler. Het werd een intiem gesprek dat in twee afleveringen in onze krant zal verschijnen. Vandaag het eerste deel. AJAX KAN NOG WAT BELEVEN (Van onze speciale verslaggever) BERLIJN „Op 10 mei 1940, 's morgens om vijf uur, vielen de Duitsers Sittard binnen. Ik stond op de markt met mijn moeder en ik weet nog dat ik tegen haar zei; „Mamma, nu zijn we net uit Duitsland weggegaan en nu zitten we weer tussen Duitsers". Ik was acht jaar en ik besefte niet welke gevolgen deze Duiste intocht voor mij zou hebben". Georg Kessler gaat ver terug in het verleden om aan te tonen dat de wedstrijd tegen Ajax voor hem een heel bijzondere is. We zitten in het bekende restaurant Kopenhagen op de Kurfürstedam in het hartje van de metropool Berlijn. Hij drinkt zijn appolinaris, wrijft de handen over elkaar, buigt zich voorover, zodat hij zacht kan sprken en vertelt. „Mijn vader stierf toen ik vier jaar was. Mijn moeder trouwde met Huub Rutten, in die dagen een bekende voetballer. Hupla Rutten noemden ze hem. Hij speelde voor de Sittardse Boys en voor uliana. Mijn vader en moeder hadden de Nederlandse nationaliteit, maar mijn zusje en ik waren Duitsers. Ik moest dus in de Hitlerjugend. En we waren verplicht op elke dinsdag in het Luxor-theater naar een Duitse film te gaan kijken". „Die films werden vrijwel al lemaal gemaakt door de UFA in Berlijn en na een tijdje kende ik Berlijn net zo goed als Sittard. Ik droomde ervan nog ooit in Be rlijn te wonen. Daarom greep ik het vorig jaar ook met beide handen de kans aan om in Be rlijn trainer van Hertha te wor den. Dat is ook de reden waarom ik de vorige maal een aanbod GELSENKIRCHEN (SID) - De Joegoslavische voetballer Branko Oblak is gisteren einde lijk in Gelsenkirchen aangeko men. De international was en kele maanden geleden reeds door Schalke '04 gecontrac teerd, maar hij kreeg van de Joe goslavische autoriteiten geen toestemming onmiddellijk te vertrekken. Gistermiddag kreeg de Bun- desligaclub bericht, dat Oblak op weg naar de bondsrepubliek was. Günther Siebert, ae voor zitter van Schalke '04: „Ik ben blij, dat hij er is, want eerlijk gezegd had ik weinig hoop meer hem ooit nog eens in Gelsenkir chen te zien". PERTH (REUTER) - Rolf Thung heeft gisteren in de eerste ronde van het indoor- tennistoernooi van Perth (Aus tralië) vrij gemakkelijk gewon nen van de Japanner Jun Kuki. Thung moest slechts in de eerste set drie games afstaan: 6-3 6-0. üe Indiër Anand Amritraj had J'/j uur nodig om Bob Biltinan (Aus) te verslaan. Amritraj won uiteindelijk met 6-4 6-7 11-9. Overige uitslagen; Harold So lomon (Vst - Russell Simpson (Nzl) 2-6 6-2 6-3. Mike Cahill (Vst) - Ray Ruffels (Aus) 7-5 6-4. Svd Ball (Aus) - Ray Keidie (Aus) 6-2 6-2. geweigerd heb om voor 25.000 DM. salaris per maand trainer te worden van het nationale elftal ergens in Europa. Berlijn was een jeugddroom en die speelt nog altijd in mijn achterhoofd. Voor het zover was heb ik echter in mijn jeugd veel ellende door gemaakt. Toen de bevrijding kwam mocht ik een jaar lang niet buiten spelen. Als ik me op straat liet zien kreeg ik van jon gens die tien jaar ouder waren, een enorm pak slaag, want ik was bij de Hitlerjugend geweest. Het werd een bittere tijd voor mij. Ik mocht ook een half jaar niet naar school gaan en werd daarna van de eerste klas van de Duitse HBS teruggezet naar de vierde klas van de lagere school. En wat kon ik er aan doen? Ik was nog maar een kind. En ik voelde de hele situatie aan als groot onrecht. Toen, in die tijd, is in mij een hele sterke wil ont staan, een zekere aggeressivi- teit, om iets in het leven te berei ken, om me te revancheren". „Ik was in Sittard een uitge stotenen, een paria. Dankzij het voetbal kreeg ik 'weer normaal contact met jongens van mijn leeftijd. Ik bleek goed te kunnen voetballen en daardoor ging men mij accepteren. De bitter heid verdween stilaan, maar toch bouwde ik onbewust een muur om mij, een soort zelfver dediging, die ik zelfs handhaaf de, toen ik later bondscoach van de KNVB werd. Ik heb geen ran cunes tegenover Nederlanders, integendeel. Mijn moeder woont nog altijd met mijn zus en mijn tweede vader in Sittard. Maar als trainer moest ik ik in Neder land altijd bewijzen wie ik was. Toen ik bondscoach was vertel den ze over mij: Ja, hij kan wel goed cursussen geven en voor de bond werken, maar of hij een goede clubtrainer is, valt te be zien Altijd moest ik bewijzen wie ik was en wat ik kon. Die periode is voor mij afgesloten. „Toch werkt ze ergens in mijn achterhoofd nog na. Neem nu die wedstrijd tegen Ajax. Hij is niet bepalend voor mijn welzijn hier in Berlijn, want ik heb de vorige week voor twee jaar bij getekend bij Hertha BSC en bo vendien tillen de Duitsers hele maal niet zo zwaar aan Europa Cupwedstrijden als in Neder land wordt gedaan. Voor mij persoonlijk is deze wedstrijd echter een prestige kwestie. Ik heb een sportieve rancume tegen alle Nederlandse topclubs voor hetgeen ze mij hebben aange daan als bondscoach. Sinds 1970, toen ik bij de KNVB stop te, draag ik deze revanchegevoe- lens in mij mee. Het zal me een waar genoegen zijn het Rinus Michels moeilijk mogelijk te maken, want als ik bedenk wat die man mij allemaal heeft aan- fedaan in de periode dat ik ondscoach was. Achteraf be grijpelijk, vanuit zijn positie re denerend, maar toe'" Kessler pauseert weer even. Luistert naar zijn blonde vrouw Ingeborg, die klaagt dat haar „vrije maandag" weer helemaal naar de knoppen gaat en met voetbal gevuld is, en geeft ver volgens zijn mening over Ajax. „De club beschikt nog altijd over zeer goede voetballers met een enorme routiene. Het spel- patroon van Ajax, de ruimte dekking die de verdedigers ge ven en vooral de buitenspelval, liggen Duitsers niet zo goed. Die zullen ons hoofdbrekens bezor gen, Ik had dan ook veel liever een Oost-Europese of een En gelse ploeg geloot. Als we met twee doelpunten verschil hier in Berlijn winnen, zeg ik dat Her tha een geweldige prestatie ge leverd heeft. Maar zelfs dan vrees ik dat die 2-0 voorsprong onvoldoende zal zijn voor de re turn in Amsterdam". „Nederlandse voetballers zijn lichamelijk bijna even sterk als Engelsen, maar zij hebben meer spelvreugde en zijn tactisch bij zonder hoog ontwikkeld. Daar tegenover kan ik een elftal in het veld brengen met een zeer sterke groepsdiscipline. Ik reken op ons publiek. Ik verwacht woensdag zo'n 45.000 mensen en als die achter ons gaan staan, zoals tegen Borussia Möncheng- ladbach, toen wij met 3-0 won nen, gebeurt is, dan kan Ajax nog iets beleven. George Kesslerrevanche op Rinus Michels? (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het ongezou ten pak slaag dat FC Den Haag zaterdagavond tot verrassing van vriend en vijand aan landskampioen PSV uitdeel de, is bij de Haagse elub hoog uit reden tot een wat vrolijker gelaatsuitdrukking. De 4—1 overwinning op het sterren team uit de Lichtstad wordt door trainer Vujadin Boskov als een opstekertje be schouwd, meer niet, en hij waakt ervoor dat zijn pupillen er net zo over denken. Boskov is er nl. doodsbang voor dat zijn spelers met de sensatio nele zege tegen PSV in het ach terhoofd het Europacupduel tegen het Franse Lens opeens als een routine-karweitje gaan beschouwen. En daarom ver kondigt hij aan iedereen die het horen wil: „Lens is een uit erst gevaarlijke tegenstander. We mogen ze in Den Haag geen meter vrijheid geven, want die spelers zijn technisch tot alles in staat". De voorzichtigheid van de kleine Joegoslaaf lijkt wat overdreven, gezien de presta ties van de Franse club in de afgelopen periode en de positie van het Franse voetbal in Eu ropa. Maar toch stelt Boskov vermanend: „Deze Fransen spelen puur voetbal, niet zo op het resultaat gericht als het voetbal dat we in Nederland of West-Duitsland spelen, maar meer op de individuele presta tie. Geef je ze de ruimte, dan roep je het onheil over je af". Vandaar dat de Haagse coach in zijn strijdplan een strin gente mandekking voor de Franse voetballers heeft inge bouwd, even stringent zelfs als tegen PSV. Boskov: „Op het middenveld zal Kila spelma ker Leclerq aan banden moe ten leggen. Leclercq is van Marseille overgenomen. Hij is de Van Hanegem in het elftal van Lens. Snel is hij niet meer, maar hij heeft een uitstekende pass in de benen. Als we Le clercq uitschakelen dan zal dat een hoop schelen, maar Bousdira is eigenlijk net zo ge vaarlijk, jong, technisch be gaafd en snel. Als we een wig 4 kunnen drijven tussen het middenveld en de aanval heb ben we het tactisch voor el kaar. In de lucht zijn die Franse zwak, van ver de bal voor het doel gooien gaat hen slecht af en juist wat dat be treft zijn we het sterkst in de afweer, met spelers zoals Mansveld en Van Vliet". Boskov heeft zijn elftal in vergelijking met de formatie van zaterdag op enkele plaat sen gewijzigd. De voor de competitie geschorste Kila keert dus weer terug, en ook Jol krijgt een plaats als rech terspits. Albertssen en Van Paaren moeten nu aan de kant blijven. Boskov: „Die twee zijn nog te jong om ze voortdurend te belasten, met onze kleine se- lectiegroep moeten we zo voordelig mogelijk switchen. Tegen de Graafschap krijgen ze weer een kans, want dan zal b.v. Mansveld wel geschorst zijn voor zijn overtreding tegen René van de Kerkhof". Wanneer Boskov over Lens spreekt, doet hij dat duidelijk met kenhis van zaken. Twee maal zag hij de Franse club al spelen, tegen Valencienne en afgelopen donderdag tegen Troyes. „Het gekke was dat ze uit tegen Valenciennes veel sterker speelden dan thuis, al eindigden beide wedstrijden met 1-1. Maar wat me vooral opgevallen is, dat is dat fantas tische publiek thuis. Die men sen, bijna allemaal mijnwer kers, staan volledig en voor 100 procent positief achter hun club. Daarom zal het voor ons daar psychologisch erg moeilijk worden. Het is duide lijk dat thuis in Den Haag de beslissing al moet vallen". Het is eveneens duidelijk dat Vujadin Boskov met zijn ge dachten al geheel bij het Euro pacupduel tegen Lens is, en zich niets wil aantrekken van de stemmen die beweren dat de Hagenaars in feite de zwak ste club uit de tweede ronde hebben geloot. Manager Eddy Hartmann is met een geheel andere zorg geconfronteerd. Aan de eerste ronde tegen het Deense Velje hield FC Den Haag een nadelig saldo van 20,000,- over en dat stemt Hartmann nog steeds somber. „Tegen PSV waren er ook maar 12.000 toeschouwers. Een teurlstelling, natuurlijk, maar ook verklaarbaar want we hadden ook wekenlang bijna niets laten zien. Maar woensdagavond mogen we toch echt weer rekenen op het publiek, dacht ik. Ik verwacht zeker zo'n 16.000 toeschou- (Van onze sportredactie) EINDHOVEN - De mede deling van Kees Rijvers dat Pleun Strik morgen in het eerste treffen met Ruch Chorzow voor de tweede ronde van het toernooi om de Europacup voor landskam pioenen zijn rentree zal ma ken in het eerste van PSV, heeft de 31-jarige speler al lerminst verrast. Strik: „Ik had er rekening mee gehou den. Rijvers heeft de ploeg de laatste wedstrijden erg aan vallend laten spelen; maar vooral in de uitwedstrijden is dat niet probleemloos verlo pen en dan moet er wel wat veranderd worden. Boven dien kan je in een uitwed strijd tegen een ploeg als Ruch Chorzow toch niet alles op de aanval zetten. Zij zul len eerder proberen ons on der de voet te lopen". Pleun Strik lijkt niet kapot te krijgen. De laatste jaren had hij soms eens een mindere periode, maar hij is altijd teruggekomen. Als international leek hij allang afgeschreven, maar toch speelde hij zich op het laast nog in de selectie van Oranje voor het we reldkampioenschap in West- Duitsland. Vorig seizoen ver dween hij door een blessure uit PSV's eerste. Quaars nam zijn plaats in benutte de hem gebo den kans volledig en hield Strik buiten het team. Strik keerde echter weer. Hij leek dit seizoen gebijteld te zitten, toen Quaars om disciplinaire redenen buiten het elftal werd gelaten, maar Leen Poortvliet verdrong hem, waardoor hij de laatste drie wedstrijden tot de reserves be hoorde, Nu echter heeft Strik zijn plaats heroverd ten koste van de jonge Zweed Peter Dahlqvist. Om steeds weer uit de scha duw terug te keren in de schijn werper moet je over een sterk karakter beschikken, zeker als je wat ouder wordt en het einde van je carrière nadert. Maar daarover beschikt Pleun Strik. Hij trekt er zich niets van aan dat hij gepasseerd wordt en doet gewoon zijn best. Strik: „Ik kan dergelijke zaken vrij gemakke lijk verwerken. Ik leg me er ge woon bij neer, maar blijf even hard werken als altijd. Ik weet natuurlijk dat het eens afgelo pen is, maar ik probeer voorzo ver dat in mijn verdere leven spatroon past zolang mogelijk uit te stellen. Nee, klappen krijg ik niet doordat ik er naast sta. Ik train gewoon, beschik daardoor over een goede conditie en heb bovendien veel routine. Daar door heb ik ook altijd in mijn achterhoofd dat met het huidige spelers materiaal ik in bepaalde wedstrijden nodig ben. Tegen 70 of 80 procent van de tegenstan ders maakt het zeker in de thuiswedstrijden niet veel uit of er twee of drie kernspelers ge mist worden. Maar er zijn ook wedstrijden dat het wel verschil maakt. Kijk, als ik niet mee doe, heb je een enorm jonge ploeg, maar wel een ploeg met weinig ervaring. Vooral in de belang rijke wedstrijden kan juist die routine een belangrijke rol spe len. Laten we hopen dat dat woensdag ook gebeurt". HEIN GROOTHUIS (Van onze sportredactie) AMSTERDAM - Ajax-coach Rinus Michels was tijdens de gisteren gehouden persconfe rentie zoals gewoonlijk weinig mededeelzaam. „De basisopstel ling zal waarschijnlijk hetzelfde zijn als tegen Utrecht. Alleen Rene Notten is nog een vraagte ken. Hij heeft vandaag wel ge traind. maar alleen gelopen. Schieten is voorlopig nog niet aan de orde", zei Michels vlak voor het vertrek van de Ajax- selectie naar Berlijn, waar mor genavond wordt aangetreden tegen Hertha BSC in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-cup. In de selectie bevindt zich ook Arno Steffenhagen, die weer vo lop in training is nadat zijn vrouw en kind met hem zijn te ruggekeerd uit Zuid-Afrika. „Een moeilijke zaak, waar we wel wat mee inzaten", aldus voorzitter Jaap van Praag. „Ik ben blij dat het in orde is geko men, zodat Steffenhagen nu weer kan gaan meedoen". Assistent-trainer Jan van Daal, die afgelopen zaterdag het be- kertreffen tussen Hertha BSC en Stuttgart had gezien, was uit erst karig met commentaar. „Een sterke ploeg is mijn oor deel. Vooral Beer is gevaarlijk. Hertha nam de wedstrijd veel te gemakkelijk op, waardoor het snel op een achterstand kwam te staan. Daarna werden de zaken goed aangepakt en stond Stutt gart binnen de kortste keren achter. Vooral het publiek speelt in Berlijn een belangrijke rol. Het zal erg moeilijk voor ons worden". Kansen voor Ajax? Van Daal haalde zijn schouders op: „Wait and see", zei hij la chend. „Een Duitse ploeg is, vooral op eigen veld, altijd ge vaarlijk. Hertha staat hoog op de ranglijst en dat zegt genoeg (ADVERTENTIE) Een geweldige EMPO LASSIE FAMILIE FIETS ter waarde van 310,-, geschonken door EMPO RIJWIELFABRIEK H.B. Emsbroek B.V., Vorden. Te winnen In de Nationale Puzzelaktle Lb.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 13