Groenevelt noemt Philips „complete uitzuiger" POEDELPRIJS VOOR TRIP IN SOCIALE COMMISSIE VN. Anti-zionistische resolutie aanvaard In komende weken nog tienduizend Surinamers hier te verwachten rff Beroep op Kremlin van Sacharov- rechtbank Kissinger bleef kil bij warm eten met Tsjiao Koean-Hoea VOLKSVERZEKERING VALT NU VERKEERD BI] SPECIALISTEN Najaars modellen Mantels Mantel- kostuums ANGB wil verkorting werktijden F.S. - JAPAN EN CHINA ITALIAAN HIELD BELGISCHE VROUW MAANDEN GEVANGEN PPR niet automatisch uit kabinet Bouwbond NW Akkoord met aktieprogram Grote krachtsinspanning Pater Janssen zalig verklaard V IUGBLIK binnenland buitenland Journalisten op Portugees Timor vermist De stemming Kerncentrales Zuid-Afrika COGNAC.... MET MELK f pE STEM VAN MAANDAG 20 OKTOBER 1975 5 8 16 Klak, 2. oiiiroepverem- rekening, 4. omroepver- 5. telwoord, 6. deel van p, 7. drietal, 8. vreemd i ■ld, 10. watervogel, l'i 12. behoeftige, 13. En- liversiteitsstad, 14. lUj. larve, 16. spiritus in rm. '«Win 'siuai ti puaa ot 'aep, 'ejou g Z '3PB[ ;OMSSO'Ido :erd programma met in- e. (16.00 Nieuws) 16.30 muziek met verkeersin- e. (17.00 en 18.00 18.15 Sport.) 19.00 en weerbericht. 19.10 teiten. 19.30 Taalwen- 1.33 Muziekprogramma eten en informatie. 20.30 20.33 Magazine mei res van het gezongen to- .30 Open School, rnaga- .00 Nieuws. 22.05 Geva- programma. (23.00 23.40-23.45 Nieuws. 15 Scheepvaartberich- amiliegroeten. UTRECHT (ANP) Voor zitter A. Groenevelt van de Industriebond NW heeft za terdag in het VARA-program- ma „In de Rooie Haan" ge zegd, dat het Philps-concern zich als „een complete uitzui ger" gedraagt. Hij deed dat naar aanleiding van mededelingen uit andere landen waar Philips vestigin gen heeft, deze week op een congres van de internationale bond van metaalbewerkers in Tokio. Vo'cens hem heeft Phi lips in Chili, waar de door de werknemers in de tijd van AMende zelf opgerichte vakbe weging nu door de junta is verboden, zelf een vakbond opgericht waarvan de onder nemingsdirecteur voorzitter is. De werknemers zijn verplicht er lid van te worden. „Een krankzinnige zaak", aldus Groenevelt. In Hongkong bouwt Philips, bliikens mededelingen van een Aziatische vakbondsafgevaar digde. een volledig geautoma tiseerde fittingenfabriek, die e=n concurrent zal worden van de fabrieken in Europa. Vol- ge"s Groenevelt betekent dat niet, dat er arbeidsplaatsen worden geschapen in een ont wikkelingsland: „Philips ver plaatst alleen maar een be langrijk stuk kapitaal". Het ..meest schrijnende" noemde hij het, dat Philips weigert, de internationale vak beweging te erkennen: „Dat zet met name bij de mensen in de ontwikkelingslanden bij zonder veel kwaad bloed". Over de moeilijkheden met de computerdivisie in Neder land zei Groenevelt, dat hij het kapitaal dat met het afsto ten van de computerproduktie verforen gaat op „een veel voud van 100 miljoen" schat. De mislukking van het compu- teravontuur wentelt Philips volgens hem af op 2.500 hoog geschoolde werknemers. De internationale metaal- bond heeft, zei Groenevelt, in Tokio besloten om „de strijd tegen het kapitalisme dat der gelijke ontsporingen mogelijk maakt", in verhevigde mate voort te zetten. „Op dit soort uitlatingen van de heer Groenevelt bestaat bij Philips geen enke'e behoefte om commentaar te geven". Dit heeft een woordvoerder van Philips zaterdagmiddag desge vraagd meegedeeld- (ADVERTENTIE) tot maat 56 tot maat 52 Elegante Damesconfectie Ginnekenstraat 153 hoek Van Coothplein Btyda - Tel:076-t3é >65 's Maandags de gehele dag gesloten (Van onze redactie buitenland) NEW YORK „Een obscene daad". Zo was de eerste reactie van de Amerikaanse vertegenwoordiger bij de sociale commis sie van de Verenigde Naties, Leonard Garment, nadat deze commissie een resolutie had aangenomen waarin het zionisme wordt bestempeld als een „vorm" van racisme en rassendis criminatie". Die resolutie werd in de sociale commissie van de V.N. aanvaard in de nacht van vrijdag op zaterdag na een emo tioneel debat. De uitslag vsn de stemming was: 70 voor, 29 te gen en 27 onthoudingen. De resolutie moet nu nog worden voorgelegd aan de algemene vergadering. Garment schetste het aanvaarden van deze resolutie als „het officieel goedpraten van het antisemitisme". Hij waarschuwde, dat deze resolutie het werk van de V.N. in gevaar brengt. zionisme" ver- DARWIN (RTR) Op Por tugees Timor worden zeven journalisten vermist, zo is in Darwin in Australië bekend gemaakt. De zeven bevonden zich in een streek die drie dagen geleden aan een zware beschieting blootstond. De vijf Australische journa listen onder de vermisten wa ren voor het laatst gezien in de plaats Balibo bij de grens met Indonesisch Timor, kort voor zij werd ingenomen door soldaten die tegen het bevrij- d ngsfront Fretilin vechten. De andere twee waren Portugese journalisten. Pro-Indonesische troepen hebben nog drie plaatsen op Portugees Timor veroverd op militairen van het linkse Fre tilin. D't heeft het blad van de Indonesische strijdkrachten „Anekatam Bersenjata" be kendgemaakt. DE Indiase autoriteiten heb ben een medewerker van de Nederlandse radio, de Belg Georges Levten, laten weten dat zijn visum, dat vandaag afloopt, niet wordt verlengd. Voor het besluit werd geen reden opgegeven. De derde wereld stemde verdeeld over deze resoiuUe, die was ingediend door twin tig Arabische landen, Afgha nistan, Cuba, Dahomey, Gui nee en Mali. Met name bij een aantal Afrikaanse landen be staat de vrees, dat deze om streden resolutie de grond zal wegslaan onder de eenstemmi ge veroordelingen en acties te gen apartheid en racisme. De Verenigde Staten en de EEG landen hebben al laten weten, dat ze nu niet meer in staat zijn twee andere anti-racisme resoluties te steunen in de al gemene vergadering. Die gaan over het actieprogramma in het kader van het VN-decen- nium tegen het racisme en het houden van een anti-racisme- conferentie in Ghana in 1976. De tegenstemmers tegen de resolutie, waarin het zionisme gelijkgesteld werd met racisme, zijn: de negen EEG-landen, de Verenigde Staten, Israël, de Scandinavische landen, Au stralië, Oostenrijk, de Baha ma's, Barbados, Canada, Ivoor kust, Costa Rica, de Domini caanse republiek, Ecuador, Finland, Haïti, IJsland, Liberia, Nieuw-Zeeland, Nicaragua en Uruguay. Onder 27 onthoudingen wa ren ook een aantal Afrikaanse l-anden: Botswana, Ethiopië, Gamibia, Opper-Volta, Kenia Lesotho, Malawi, Roeanda, Siërra Leone, Swaziland, Togo, Zaïre en Zambia. De commu nistische staten stemden voor met uitzondering van Roeme nië dat zich van stemming onthield. De Arabische staten hadden beklemtoond dat de resolutie niet was gericht tegen het joodse volk of tegen de jood se godsdienst, maar tegen een „nationalistische en rac stische joodse staat". De Israëlische uitgevaardigde Chaim Herzog, deed dat argument af als „on gelooflijke onzin". Ook de V.S. verzette zich krachtdadig. De eigenlijke resolutie bestaat slechts uit de zin waarin wordt vastgesteld dat het zio nisme een vorm van racisme en rassendiscriminatie is. In de pre-a-mbule wordt verwe zen na-ar eerdere resoluties, waa-ronder een uitspraak van 1973 die de „onheilige alliantie tussen het Zuidafrilcaanse ra- SENIGAGLIA (Italië) (AP) i>e Italiaanse politie heeft een jonge Belgische viouw gevonoen die gedu rende ten minste negen maanden werd gevangenge- hcuden door een Italiaan die haar had opgesloten in een raamloze garage. De vrouw v/as de 22-jarige Chantal Sa- b.ne Derijcke. Zij werd bij toeval gevonden toen autori teiten naar het nabijgelegen Corin-aldo trokken, naar het huis van de 27-jarige Marcel lo Montesi, die huurschuld bad Montesi is gearesteerd en in de gevangenis gezet op beschuldiging van ontvoering er slavernij De politie deel de mee, dat mejuffrouw Der ijcke. gekleed in vodden, te midden van vuil en uitwerp selen o» en stromatras lag toen zij de garage binnen ging. De vrouw zou sinds dinsdag niets te eten hebben gehad. Volgens de politie was me juffrouw Derijcke geboren in Roux. Jaren geleden zou zij zijn getrouwd met de Itaiaan Oscar Ricci, een inwoner van Seniga-glia. Deze man zou twee jaar geleden zijn ver dwenen, nadat hij beschul digd was van souteneur schap en zich thans vermoe delijk ophouden in België. De politie was op het spoor van de vrouw gekomen door e»n ..aferi' olöke stank". Toen niemand de deur open de nadat de politie had ge beld, braken de politieman nen die open, volgden hun neus, trapten een muurtje door en vonden de vrouw in de garage die uitkwam op een binnenplaats. De vrouw is naar een ziekenhuis ge bracht. cisme en het oordeelt. Het voorstel voor de anti- zionistische resolutie was af komstig van de Palestijnse be vrijdingsorganisatie PLO, die daarmee kennelijk zocht naar compensatie voor het misluk ken van pogingen Israël uit de Verenigde Naties te sto ten. Een lid van de Amerikaanse delegatie bij de V.N. heeft Chili er volgens de New York Times van gisteren van be schuldigd dat het in dit zionis- medebat zijn stem voor de an- ti-zionismeresolutie heeft ver kocht aan de Arabieren, om de Arabische steun te kopen te gen de beschuldiging dat de junta m Santiago poutiene ge- van-genen martelt". De werkgroep Israël In Den Haag heeft geprotesteerd te gen de aanvaarding van deze resolutie. „Zionisme, de natio nale bevrijdingsbeweging van de joden, zo te veroordelen is een absurde en obscene daad", oordeelt de werkgroep Is- raëL UTRECHT (ANP) Steun aan de bond van kerncentrales in Zuid-Afrika is voor de PPR onaanvaardbaar. De kerngroep van de partij vindt echter niet dat medewerking van het ka binet-Den Uyl aan de levering van reactorvaten door Rijn- Schelde-Veroime voor Zuidaf rikaanse kerncentrales auto matisch moet inhou'en, dat de PPR-bewindsiieden uit het ka binet stappen. Mocht het kabinet toch be sluiten het project te steunen, dan moet onmiddellijk de PPR-kerngroep bij elkaar worden geroepen om zich te beraden over de consequen ties. Een motie van deze in houd heeft de PPR-kerngroep zaterdag in Utrecht met alge mene stemmen aangenomen. Dolf Coppes, de waarne mend fractievoorzitter in de Tweede Kamer, ontkende, dat hij afgelopen week gezegd zou hebben, dat de PPR-bewinds- lieden moeten aftreden, als het kabinet besluit het RSV-pro- ject te steunen. Volgens Cop pes is zijn mening verkeerd in de pers weergegeven. De kerngroep vindt verder, dat de ontwikkelingshulp aan Indonesië voor één iaar moet worden opgeschort. Een motie hierover werd met grote meerderheid aanvaard. Het bedrag voor 1978 kan alsnog gereven worden, als de Indo nesische regering in dat jaar ernst gaat maken met het waarborgen van de mensen rechten- Een eerste stan daar toe zal volgens de kerngroep de vrijlating kunnen zlin van een substantieel gedeelte van de politieke gevangenen. DE bil de Ecbeenvaart Veree- niging Zuid in Rotterdam aan gespten bedvüven. zullen, in oktober november en deoem- her tn brieven aan, relatie, ;n binnen- en buitenland stickers biislulten Doel Is de InSenma- t'e nv(»r gevaarlijke stoffen te verbeteren. DE Britse minister van landbouw Fred Peart heeft de Fransen aange raden hun cognac voor taan met melk te drin ken, om zo de melkover schotten van de Europe se Gemeenschap weg te werken. KOPENHAGEN (UPI) Ter afsluiting van een drie daags verhoor van de „Sacha- rov-rechtbank" in Kopenha gen, hebben de organisators van de „gemeenschappelijke raad van vluchtelingen uit Oosteuropese landen in Dene marken", gisteren een beroep gedaan op de regering der Sovjet-Urne, een algemene amnestie af te kondigen voor politieke gevangenen. De organisators stellen in hun slotverklaring vast, dat de Sovjet-Unit in veel gevallen zowel inbreuk maakt op de verklaring van de rechten van de mens als op de verklaring van Helsinki. De verklaringen van 24 ge- hoorden zullen aan de V.N., de Raad van Europa, de Europese Commissie voor Mensenrech ten, Amnesty International en aan alle regeringen in Oost en West-Europa gezonden worden AMSTERDAM (ANP) Het congres van de Bouwbond NW is zaterdagmiddag ak koord gegaan met een beleids- program, waarin onder meer een vast inkomen (inclusief tarief- en andere prestatietoe slagen) en vrije individuele keuze bij de besteding van de vakantiedagen als actiepunten zijn opgenomen. Het ligt in de bedoeling, dit beleidsprogram ma grotendeels uit te voeren in samenwerking met de Bouw- en Houtbond NKV, waarmee de NVV-bond op 1 januari a.s. een zogenaamde zware federatie aangaat. (Van onze redactie binnenland) UTRECHT Het Centraal Bureau Opvang Rijksgenoten kan de laatste weken slechts met de grootste krachtinspanning de stroom rijksgenoten die naar Nederland komt een voorlopige huisvesting bezorgen. De komende weken worden nog negen- a tienduizend Surinamers in Nederland verwacht. Minister Van Doorn van CRM heeft dit zaterdag tijdens een discussiebijeen komst in Utrecht gezegd. AMSTERDAM Op het jaar feest van de Nederlandse Ver eniging van Fotojournalisten heeft minister Trip van onder wijs, als minst gefotografeer de minister, zaterdag een „poedelprijs" ontvangen. Het beeldje, van de hand van Wil lem Duys, werd hem uitge reikt door het meest gefoto grafeerde fotomodel, Barbara, die de heer Trip meteen even les gaf in het poseren (foto). De kritiek - zowel van Ne derlandse als Surinaamse zijde - dat Nederland de Surina mers in de watten zou leggen, wees de minister van de hand. „Wij vinden het onjuist als Nederlanders - of ze nou uit Suriname komen of niet - in dit land in deze tijd en onder deze regering in niet mens waardige omstandigheden moeten leven". W-at de Surinaamse delega tie naar Nederland betreft, valt nog op te merken, dat de twee uit het regeringsblok getreden ROME (DPA) Paus Pau- lus VI heeft gisteren, op We reldmissiedag, in de Sint-Pie tersbasiliek te Rome de stich ter van de Congregatie van het Gezelschap van het God delijk Woord, beter bekend als de Missionarissen van Steyl in Limburg, pater Arnold Jans sen zaji'gverklaard. Pater Jans sen werd in 1837 in Goch in het Duitse bisdom Muenster geboren. Op 38-jarige leeftijd stichtte hij zijn congregatie, diie l-ater met twee congrega ties van zusters werd uitge breid. De drie gezelschappen tellen op het ogenbTk b'lna 10.600 leden die in 35 landen werkzaam zijn. UTRECHT (ANP) De Algemene Nederlandse Gral'i- scne .oond gaat ue itoiiienue jaren streven naar een verkor ting van üe arbeidsduur om de beschikbare arbeidsplaatsen beter te kunnen verueien. ue gedachten gaan daarbij uit naar een verkorting van de werkweek door een vrije vrij dagmiddag. Verder zal net be leid worden gericht op de ver laging van i e pms -igerech- tigde leeftijd tot 60 jaar. De voorzitter van e GB, de heer H J. van der Werft, ver klaarde dit z„t ag in Utrecht op een kaderdag van zijïi bij het NW aangesloten bond. EEN stoptrein van Rotterdam naar Amsterdam, die zaterdag morgen om tien voor negen met een defect strandde bij Voorschoten, heeft de dienst regeling flink in de war ge gooid. Tussen Den Haag en Leiden moesten twaalf stop treinen uitvallen- (Van onze redactie buitenland) PEKING De Amerikaanse minister van Buitenlandse Za ken Kissinger, die gisteren in Peking is aangekomen Ier voorbereiding van het bezoek van president Ford, heeft het diner gebruikt met zijn ambtgenoot Tsjiao Koean- Hoea. Deze laatste hield aan tafel een toespraak waarin hij wees op de gevaren van ontspan ning tussen de V.S. en de Sovjet-Unie. De harde werke lijkheid was, zei de Chinese minister, dat de ontspanning thans een nieuw stadium was ingegaan, maar dat het gevaar van een nieuwe wereldoorlog groter aan het worden is. Kissinger, voor de achtste keer in Peking, zat er onbe wogen bij. Hij antwoordde dat elk land „een be eid moet vol gen dat bij de eigen omstan digheden aangepast is". Hij voegde eraan toe dat de V.S. hebben beloofd pogingen tegen te gaan waarbij het ene land een an -t tracht zijn wil op te leggen. Tijdens de maaltijd speelde een militair orkest Chinese wijsjes en Amerikaanse. Aan het eind van zijn toe spraakje trachtte Kissinger de stemming wat od te vij zelen en had daarbij succes, want er werd alom en breed gegrijnsd toen hij op zijn manier in het Chinees zei, dat het warme welkom dat hem in Peking ten deel was gevallen, en niet het eten. ..de avond gedenk waardig had gemaakt". Waarmee, haastte hij zich. niet wilde zeggen dat er aan de spijzen ook maar iets had geschort- In de ochtenduren had Kis singer in Tokio op doorreis naar Peking, een onderhoud gehad met de Japanse minis ter van buitenlandse zaken Miyazawa. Het voornaamste onderwerp van gesprek was Korea. Kissinger zei toe, dat Amerika geen onderhandelin gen met Noord-Korea zal ope nen, tenzij Zuid-Korea eraan mag deelnemen. Beide ministers hebben el kaar steun toegezegd bij het verder pousseren van de Ame rikaans-Japanse resolutie over Korea in de algemene verga dering van de Verenigde Na ties. Op de tenigweg van China naar de V.S. zal Kissinger in Tokio spreken met de Jananse premier Miki over de Japans- Amerikaanse betrekkingen. statenleden mevrouw Liesdek- Clarke en de heer Somohardjo, deel uitmaken van de delega tie van de Surinaamse opposi tie, die naar Nederland is ver trokken om in de Tweede Ka mer de behandeling bij te wo nen van de rijkswet over Su- riname's onafhankelijkheid. Behalve deze twee statenleden zullen verder zitting hebben in de delegatie de heren Lach- mon, Mungra, Nurmohammed, Adhin en Gadden. Ingenieur Hindorie, Suri naams statenlid voor de oppo sitiepartij VHP, legt zich neer bij de beslissing van zijn frac tie hem niet op te nemen in de VHP-delegatie, die deze week in Den Haag de behan deling zal bijwonen van de kon'nkriikswet. De leider van de vooruit strevende hervormingspartij, Lachmon, verklaarde gisteren kort voor zijn vertrek naar Nederland, het besluit van Hindorie zeer wils te vinden. „Hindoerie's besluit zal de stemming in de VHP gunstig beïnvloeden", aldus de heer Lachmon, wiens fractie - zoals gemeld - pas vorige week be sloot deel te nemen aan de zitting van het koninkrijkspar- lement. DE Sociale Verzekeringsraad gaat een onderzoek instellen naar het werken, tegen lage Ionen, door Nederlandse werk lozen in het buitenland. De raad zal zich daarvoor onder andere in verbinding stellen met de betrokken uitvoerings organen. DE Berliner Morgenpost meldt dat men een van de gevaar lijkste spionnen van de na-oor- logse tijd ontmaskerd heeft. Het zou gaan om de 38-jarige Serge Wjatkin, de perschef van het Sovjetrussische reis bureau Intoerist in West-Ber- lijn. DE massamanifestatie „One Way Day" (één weg dag) in Utrecht heeft zaterdag naar schatting 12.000, meest jongere, mensen getrokken. Op de bij eenkomst in de Jaarbeurshal len getuigen en preken evan gelist Ben Boekendijk (37) en zijn vrouw Wiesje van de komst van Jezus. Volgens Hoekendijk staat het einde van de beschaving voor de deui. UTRECHT (ANP) Het nog niet officieel gepubliceer de, maar wei uitgelekte wets ontwerp op de volksverzeke ring tegen ziektekosten, is bij de Landelijke Specialisten Vereniging niet zo best geval len. Dat bleek zaterdag in Utrecht uit de openingsrede van voorzitter A. M. Gründe- man op de ledenvergadering van het LSV. Hij uitte op tal van punten felle kritiek op het wetsontwerp. De LSV heeft in 1973 laten weten, geen bezwaar te heb ben tegen een volksverzeke ring. Maar dat gebeurde vol gens de heer Gründeman in het licht van het in 1968 aan de SER gevraagde advies, waarbij het erom ging finan ciële knelpunten in de ge- zondsheidszorg weg te nemen voor de bejaarden en de klei ne zelfstandigen. Uit wat er nu van het wetsontwerp be kend is, blijkt meer een stre ven naar een totale herstructu rering van de gezondheids zorg. Dat verschillende belang hebbenden wel voorkennis hebben gehad van de plannen maar dat de maatschappij ge neeskunst daarvan „zorgvuldig onkundig" is gehouden, geeft volgens de LSV-voorzitter te denken. Hij signaleerde even eens, dat de unanciële para graaf tot nu toe ontbreekt, ter wijl het er uiteindelijk toch om was begonnen, een oplos sing te vinden voor knelpun ten in de financiering. Als dat betekent dat de regering geen bevredigende oplossing voor 1ie knelpunten heeft gevonden of dat zij zich ervan bewust is geworden, dat haar voorstel kostenverhogend zal werken ontstaat daarmee, volgens d° heer Griindeman een totaal nieuwe sltuat'e en verva!t au tomatisch het destijds door de artsen gegeven „voorwaarde lijk ja". Het wordt winter, de toneel stukken zijn weer op de t.v. Vrijdagavond bracht de VA RA een tkeatei'-reg.sUatie van de Hoi.landse Ronselaar door het Publicikstheater. Een jak- kerig stuk, waarin door de ac teurs, in de slechte betekenis van het woord, toneelgespeeld werd. Dat rende maar over de bühne, stampvoette en tot overmaat van ramp werd er als file rouge een lang niet slechte carneva-stut gezongen. Hoe anders was het niet gister- ravond bij Klaaglied om Ag nes, een t.v.-film naar het boek van Marnix Gij sen. In alle opzichten een briljant werkstuk. De meeste lof dient eigenlijk te gaan naar de be werkster van de roman, Yvon ne Keuls. Gij sen heeft in zijn roman de stemmingen en rela ties tussen de figuren iieel subtiel verwerkt, vrijwel zon der dialoog. Hoe Yvonne Keuls die moeilijkheden heeft opgelost, komt in een nader artikel aan de orde. Verbijs terd heb ik zitten kijken naar het goede resultaat. Kantteke ningen? Een belangr jk thema uit de roman was jammer ge noeg niet in de t.v.-film terug te vinden. Ik citeer Gijsen even: „Maar mijn zuster Ag nes, die heel mijn leven een rol heeft gespeeld in mijn ge voelens, heb ik nooit gekend. Al wat ik van haar weet is: dat zij een jaar voor mij werd geboren, slechts een achttal weken heeft geleefd en na een ziekte van slechts een paar uur is gestorven'Vandaar het slot van Gijsen's roman: „Ben ik godsLasterend het leven in gegaan, omwille van Agnes, mijn kuise bruid, mijn dode zuster, gelijk Eurydice twee maal verloren". De opera wordt niet voor niets bezocht. Als Agnes bij haai' geliefde in miTtaire d'enst op bezoek komt, is er een zweverige sce ne op het hei te zien, die aan een Ster-sjxit doet denken en ook het gedeelte op de banier decs! onwerkelijk aan. On danks deze kanttekeningen kan Klaaglied om Agnes ge prezen worden als een fantas tisch werxstuk, als het bewijs dat televisiemakers een lite rair werk tot in de perfectie kunnen weergeven. „Van de opera van Von Gluck in Klaaglied om Agnes naar mijn prugiamnia is maar' een kleine stap" zou Jan van der waart zeggen. Hij presen teerde het aardige NCRV „Licht klassiek met variaties", muziek die iedereen kent, maar iedereen zat te kijken naar voetbal voor iedereen in Studio Sport. Het verschil tus sen de beide netten was dat je b.j de NCRV als kleuter en bij de NOS als een onmondig kind werd behandeld. Panora- miek verklaarde gisteravond hoe het Europoes parlement werkt. De gebouwen waar vergaderd wordt, waren zelfs gefilmd en niets was nagela ten om zo helder mogelijk de zetelverdeling en de samen stelling van het parlement uit te laten komen Maar over de mrgelijk heftige, oeverloze en zinloze discussies en de geld verspilling waar pas geleden een weekblad een boekje over open deed, werd met geen woord gerept. Met het onnozele spelletje op de zaterdagavond De ba! is rond, is de TROS nog de mist in gegaan. Bij Spel zonder Grenzen weten ze al dat er zo nodig over hekjes moet wor den gesprQngen en onder poortjes gekropen moet wor den, en dat dan het hele spee'veld in beeld gebracht moet worden en bovendien dat twee partijen samen slalom men. De regie van De Bal is rond was hopeloos, maar daar tegenover stond de wenelen- de modeshow van Frans Derks en stijlbloempjes van het snrqqJcivwder Tlieo Koomen. Hij werd door de Ajax-trein" niet eens platgewalst. JOHAN DIEPSTRATEN,

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5