langs kanaal weg Bedrijfsterrein in Hansweert Goese raad begon met begroting Kamer van Koophandel tegen uitbreiding Agrimarkt Burgemeester opent Rabobank Fietster ernstig gewond Kwestie speelt al lang binnen SCZ 210,- DORDRECHT Bi.taB»zi:1 JSSI asiio Jack Visser Politie zoekt getuigen voor werkende jongeren Onderzoek naar hoogte liggelden Provinciaal platform maat schappelijk werk Herdenking Koreaanse oorlog -Iff stad 1 (treek t*J t fornuis voor mensen met een jong budget centrifuges DRAAITOPSTOFZUI- Man en vrouw opgepakt voor flessentrekkerij Twee schepen omhoog gevaren Kinderen winnen prijs in, tekenwedstrijd Adriaanse succes mei pony donderdag 16 oktober 1975 7 Bil «Hik YJNTHYl 11' «flCcSitjAÜM 5 iaar garantie Type 820 wit met ruit. thermostaat en lade Type 822 wit met ruit. «"I. lade en ertichling 820 822 »t grill en draaispit en in kleur ROESTVRIJSTALEN TROMMEL K' prijs 1030 1037 '045 3 kg 3.7 kg 4.5 kg 219.- 269.- 309.- deel so - 70.— 80- ol 2300/2P 269,- uw voordeel 59,- mbinatie van radio - platen- icorder met 2 luidsprekers, ouwerijstr. 40-42 astburg, 01170-3142 woensdagavond koopav0fld tot 9 uur 's maandags geslote*1 (Van een onzer verslaggevers) HANSWfERT - Binnenkort brengt het gemeentebestuur van Reimerswaal een ontwerp-bestemmingsplan in de openbaar heid, dat voorziet in de aanleg van een bedrijfsterrein langs de Kanaalweg in Hansweert. De Provinciale Planologische Com missie heeft zich inmiddels in beginsel akkoord verklaard met de neuwe bestemming van de vier hectare landbouwgrond. Volgens de heer J. Oude man, chef algemene zaken van de gemeente Reimerswaal, is |het nieuwe bedrijfsterrein in de eerste plaats bestemd voor j de vestiging van bestaande be- J drijven in de oude kern van BRESKENS Aan de vis- Imijn te Breskens is aange- voerd: 27366 kg. export garna- I le» 1,67—2,68, 7128 kg- pellerij 1 1,67—2,67, 828 kg, bot 0.40— 0,79, 3621 schar 0,80—1.39, 10522 schol l,4o2,32, 7905 Itong 6,45-13,72, 1144 tarbot I 4,12—16.50, 339 griet 3.50 J 7,20, 8070 kabeljauw 0,92— 4,02. 2593 wijting 0,67—2,02, [40 rog 2,504,03, 2340 poon I 0,46—4,91, 41 haai 1.152,00. 3 Iham 7,30, 296 baars en herder I 1,00—7.30, 271 tongschar 3,704,60, 15 krabben 0,00— I 163, 7 inktvis 1,77—2,25, 17 Izonnevis 3,004,12. 9 Pieter- Tnuin 3,353.40, 1011 steenbolk I 0,40—0,58. 1 VEILING TE'R NEUZEN 15- I 10-1975. 1 Per stuk, bloemkool A: 106, A2 25-96, B2 38, afwijkend 25- 148. Per doos aardbeden 2 69- I 86. Per kilogram andijvie 22- 133. breekpeen 20-21. kroten 13. prei 51-53, prinsessenbonen 2 141, tomaten A2 92-180, B2 222, C 127. C2 58-62, savooie- ,kool 56-38. rodekool 7,5-17. I spruiten 40-46, kassnijbonen 1 «223. kassnijbonen 2 (krom) I 110, uien, grof 41-15. kriel 7. 1 Deense wittekool 23-29. witlof IA2 240-249, B 197-212, afwij- I ikend 141-162. _j Kroetappelen wit 12.30, deli- j cdous hage-lsehade 12.80. goud- reinette val 10. kroetperen I Marktbericht van 15 oktober (Van onze correspondent) OOSTBURG Door de po- I litie van Terneuzen zijn twee I personen afkomstig uit Rotter- Idam aangehouden wegens fles- 15entrekkerij gepleegd in Aar- denburg en Breskens. Het be- j treft de heer G. J. R. en mevrouw C- P. K. Beiden had- I den op verschillende adressen in Aardenburgse en Breskense 1 hotels gelogeerd en waren |steeds met de noorderzon ver- itrokken. Dit hadden zij ook in Rotterdam gepleegd. Ze had den voorts een gehuurde auto, I welke in Rotterdam thuishoor- I de en daar half augustus terug ■moest zijn, nog niet terug ge- I bracht. Voor verhoor heeft de I Terneuzense gemeentepolitie Ize overgebracht naar de rij.ks- Ipolitie in Oostburg voor na- I der verhoor. Na dit verhoor I zijn ze huiswaarts gezonden, (Van onze correspondent) VROUWENPOLDER Op de kruising Vrouwenpolderse- weg-N'oordijk werd de 57-jari ge fietster L.G. met haar (iets bij het oversteken van de I voorrangsweg geschept door. een personenauto bestuurd door II.D.J. uit Middelburg.! Mevrouw L.G. is niet ernstig i letsel overgebracht naar liet Gasthuisziekenhuis te Middel- j burg. f (Van onze correspondent) WEMELDINGE - Dinsdag is de Nederlandse tanker Am at a 2 groot 420 ton op de' Vondelingenplaat nabij We-1 meldinge omhooggevaren. De j tanker, die leeg was, is door de Betsie van de firma Muller uit Terneuzen vlot getrokken, j in de nacht van dinsdag op woensdag is op de Ooster- schelde ter hoogte van Stave- nisse de Nederlandse tanker Rosa, groot 400 ton omhoogge varen. Het schip dat leeg on derweg was naar Vlissingen is evenerns door de Relsie van de firma Muller uit Terneuzen nvlot gelvokk- ii Hansweert. Er zijn reeds on derhandelingen gaande met het transportbedrijf J. Goet- heer. dat al sinds jaren aan een nieuwe behuizing toe is. Ook bet transportbedrijf Op- neer zou goed in het nieuwe bedrijfsterrein passen". Verder denken we aan een houthan del, een machinedepot en soortgelijk ondernemingen", zegt de heer Ouderman. Het landbouwgebied waar het bedrijfsterrein is gesitu eerd is eigendom van de fami lie De Vlieger-de Jager, Deze is eventueel bereid de grond te ruilen voor gelijkwaardige grond in het ruilverkavelings- gebied Kapelle-Wemeldinge. Mocht deze grondruil onver hoopt niet doorgaan dan zal de gemeente de weg moeten op gaan van een gromdwervings- procedwe. De mogelijkheid is dan niet uitgesloten dat het tot onteigening van het desbetref fende terrein komt ten behoe ve van de bestemming bedrijfs- terrein. De verplaatsing van het transpprtbedrijf Goetheer aarnl de Veerweg is trouwens tochj op vrij korte termijn noodza kelijk met het oog op de ge- ptande verzwaring van de Sc'neldedijk in Hansweert- west. Behalve het transportbe drijf zullen hierdoor een der tigtal woningen het veld moe ten ruimen. De dijkverzwaring moet volgend jaar of in 1977 haar beslag krijgen. Het wa terschap de Brede Watering van Zuid-Beveland is bezig de betrokken percelen in eigen dom te verwerven. In de naaste of verdere toe komst zal er trouwens in Hansweert nog heel wat met de grond gelijk gemaakt wor den. In Hansweert-oost staan tweehonderd woningen op de nominatie om te verdwijnen ten behoeve van de aanleg van een nieuw sluizenoomplex. Het wachten Is op de defini tieve beslissing omtrent het al of niet afsluiten van de Oos- terschelde. (Vervolg van pag. 1) De betrokken kwestie speelt al geruime tijd binnen de SCZ. Van het een en ander is een rapport opgesteld door de penningmeester van de stich ting. Een contrarapport van de heer J. bleek niet in overeen stemming te brengen met het rapport van de penningmees ter. Bepaalde uitgaven zijn niet gedekt door de nodige administratieve bescheiden en zullen dat volgens mij ook nooit worden", aldus een der bestuursleden van de SCZ, die de genomen beslissing ten aanzien van de heer J. een zeer pijnlijke „maar gezien de omstandigheden enig juiste" noemde. Het besluit het verificatie bureau in te schakelen is ge nomen omdat dit een volko men onafhankelijk werkende en zeer deskundige instantie is. De bedoeling is dat het bureau ook een rapport uit brengt over een eventuele re organisatie binnen de SCZ en over de mogelijkheden om het verdwenen geld van bepaalde instanties alsnog binnen te krijgen. Volgens een vertegenwoor diger van ..Uit in Zeeuwsch- Vlaanderen", betekent het wegzenden van de lieer J. een regelrechte ramp. „De zaak aal in het honderd lopen want wij komen zonder deskundige kracht te zitten", zo werd op gemerkt. Volgens mr. Bruin is er or ganisatorisch geen enkel pro bleem „Ons hoofdkantoor in Middelburg staat in de start blokken om een ongestoorde voortgang van de werkzaam heden te verzekeren. Uiteinde lijk is het werk hen bekend en komt men niet als een kat in een vreemd pakhuis." Eerf negatieve weerslag op het werk van de SCZ zag de voorzitter niet als gevolg van deze vervelende kwestie. „Dit soort slepende affaires werkt eerder remmend op onze me dewerkers en ik geloof dat zij uil onze beslissing eerder kracht zullen putten om de zaak op poten te houden", al dus de heer Bruin. Wegens uitstediirheid van do heer J. ke 'm vi<d on de g»*g n zaken niet verne I men. Waar nu nog landbouwakkers vers omgeploegd liggen zal straks langs de Kanaalweg in Hansweert een nieuw bedrijfs terrein worden aangelegd. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Goese gemeenteraad heeft gisteravond een begin gemaakt met de behandeling van de gemeentebegro- ting voor 1976. Het gebruikelijke „leesuurtje" warin de alge mene beschouwingen van de fractievoorzitters werden voor gedragen, bleef achterwege. De op schrift gestelde algemene beschouwingen waren tevoren aan B. en W. ter hand gesteld. Nadat de respectieve frac tie voorzitters in het kort iri een soort politieke geloofsbe lijdenis hadden verklaard hoe hun fractie het gemeentelijk beleid in het komende jaar zal beoordelen ging het college van B. en W. ir, op vragen en kritische opmerkingen die in de algemene beschouwingen naar voren waren gekomen. Zo wees wethouder drs. J. Dijkgraaf er onder meer op dat het voorzieningenpeil er zonder verhoging van de ge meentelijke belastingen achter uit zal gaan. De SGP-fractie had zich tegen deze belasting verhoging uitgesproken. Wethouder L, H. de Leeuw bestreed dat er in Goes een tekort is aan woningbouw in do particuliere sector, zoals mevrouw Mol-De Jager (VVD) had gesteld. Ook klei ne bouwers krijgen in Goes meer kansen, zei hij. Wel er kende de wethouder dat het met de nieuwbouw in de ker nen minder vlot gaat. Hij pleitte voor een beleid gericht op het behoud van het eigen karakter van de dorpskernen. „Zij mogen geen afgedreven stadswijken worden". Aan de hand van voorbeelden toonde de heer De Leeuw verder aan dat de ontwikkeling van de binnenstad niet traag verloopt zoals de WD-fractie had ge steld. Wethouder J. P.Linderibergh \Toeg zich af of de bevolking bereid is ter wille van meer welzijn een stukje welvaart af te staan. De besprekingen over die stichting van een tweede serviceflat zullen binnenkort worden afgerond. De raad zal spoedig ook meer inzicht wor den gegeven ten aanzien van het te voeren monumentenbe leid in Goes De heer Linden- bergh verwachtte dat nog dit jaar het rapport over de to neelaccommodatie van de Prins van Oranje giereed zal komen. Wethouder J. H. Roose rea geerde op de kritiek van de PvdA-fractie dat de commis sies van advies en bijstand buiten spel worden gezet met de ontkenning dat zulks te wijten is aan het beleid van B. en W. Ook verwierp de heer Roose de beschuldiging dat de onderwijsvoorzieningen op een lager peil zijn geko men Met name in de Goese polder zullen er in totaal vier extra lokalen bijgebouwd wor den. Pessimitsisch gestemd was de wethouder over de fi nanciële medewerking van CRM met betrekking tot het creëren van sociaal-culturele voorzieningen in het midden gebied van de Goese polder. De begrotingsbehandeling door de Goese raad wordt vanavond (donderdag) voortgezet. (Van onze correspondent) 's-hEERENHOEK Naar aanleiding van het verkeerson geval wat dinsdagavond te 's- Heerenhoek plaatsvond en waarbij de 27-jard.ge Frans Martens uit Ovezande om het leven kwam roept de politie getuigen op van dit ongeval. Deze getuigen kunnen zich melden bij de groep Borsele van de rijkspolitie telefoon 61106-1500 of bij de meldka mer der rijkspolitie te Middel burg telefoon 01180-28080. HANSWEERT Dinsdaga vond om 20.00 uur werden de poorten opengezet voor het winterproject dat voor het eerst van start gaat voor de werkende jongeren. Dit project dat bestemd is voor alle werkende jongeren in de gemeente Reimerswaal werd op poten gezet door de jongerencontactgroep Hans weert en beoogt het gezellig samenzijn van de jongeren, het bespreken van de moei lijkheden die er ongetwijfeld bij de werkende jongeren zijn en die daar zal trachten op te lossen. Elke dins dagavond zal er zo'n avond zijn afgewisseld door sport, spel en creativiteit. Deze avonden worden gehouden in ruimte boven de r.-k. basis- Kerkiaan. Iedereen kan er vrij binnenlopen. MIDDELBURG De pro vinciale Raad voor de Recrea tie in Zeeland heeft besloten een werkcommissie in te stel len, die zich gaat bezighouden met het onderzoek naar de kostenaspecten van jachtha vens in Zeeland, zowel wat betreft investering als exploi tatie. Op deze manier wil men proberen tot minder hoige lig gelden te komen. In Zeeland zijn de afgelopen paar jaar diverse nieuwe jachthavens in gebruik genomen. De ligprijs- gelden zijn zo hoog geworden, dat ze voor veel mensen niet meer te betalen zijn. De Pro vinciale Raad voor de Recrea tie wil nu eens laten onder zoeken of het allemaal niet goedkoper kan. Wat minder luxe aan steigers en kaden en inschakeling van watersport verenigingen bij de exploitatie van jachthavens zal zo wordt verwacht kostenbesparend kunnen werken. MIDDELBURG De tien regionale Instellingen voor maatschappelijk werk cn/of gezinsvorming in Zeeland heb ben deze week besloten een zogeheten „provinciaal plat form" op te richten. Dit plat form is een overkoepelend orgaan, dat voorlopig zal wor den aangehaakt bij de Zeeuw se raad voor de maatschappe lijke dienstverlening. Doel van .het provinciaal platform is gestalte te geven aan de gezamenlijke verant woordelijkheid van de instel lingen door middel van sa menwerking en overleg. De instellingen blijven echter af zonderlijk en volledig zelf standig. De oprichting van het pro vinciale platform ,als overkoe pelend orgaan vormt het sluit stuk van het sinds 1973 ge voerde overleg over een pro vinciale organisatievorm van het algemeen maatschappelijk werk en de gezinsverzorging. Er bestonden op dit terrein al diverse overlegstructuren zo als een directeurencontact van de instellingen en een adsmi- nistrateurencontact van de instellingen. Binnen deze overlegstructuren wisselden de instellingen van gedachten over zaken en problemen om daarin één lijn te kunnen trekken. Hel werd echter steeds moeilijker een goede coördinatie in stand te houden, zo vertelde gisteren desge vraagd de secretaris van de Zeeuwse Raad voor maat schappelijke dienstverlening, mr. J. van der Meulen. Daarin moet nu het provinciale plat form gaan voorzien. Een andere ovorwging voor de oprichting was het feit, dat de landelijke instellingen voor maatschappe lijke dienstverlening en ge zinsverzorging behoefte hebben aan een provinciaal adres voor een snellere service-verleninjg aan de afzonderlijke instellin gen. (Van een onzer verslaggevers) GOES De commissie de tailhandel en ambacht van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden- en Noord-Zeeland heeft de Goese gemeenteraad bericht een stemmig tot de conclusie te zijn gekomen dat de bestaande bestemmingsplanvoorschriften van het bestemmingsplan Zuidwest onverkort gehand haafd dienen te worden. De commissie schrijft dit naar aanleiding van de aan vraag van liet zelfbedienings- bedrijf Agrimarkt om het winkelcomplex aan de Van Doornestra-at in Goes-Zuid met ongeveer 900 vierkante meter te mogen vergroten. De co -mi ssie heeft over het. verzoek van de directie van de Agrimarkt uitvoerig van gedachten gewisseld met ver tegenwoordigers v-an de win keliersvereniging Goes-Zuid, van het district Midden- en Noord-Zeeland van het Ko ninklijk Verbond van Onder nemers en van de Agri markt. In haar brief aan de ge meenteraad zegt de commissie, dat bij een eventuele wijziging van de huidige bestemmings- plnnv i schriften, die nood zakelijk is teil behoeve van de uitbreiding van de Agri markt, een verschuiving in de bestaande economische ver houdingen zou optreden. In die situatie kan de ge meenteraad geconfronteerd worden met een verzoek van belanghebbenden om de hier uit voortvloeiende - aantoon bare - schade te vergoeden. Intussen hebben B. en W. van Goes de raad voorgesteld een vooa-bereielingsbesluit vast te stellen in verband met de herziening - van diverse be stemmingsplannen. Het college wijst er op dat in verschillen de bestaande bestemmings plannen de term „handel en nijverheid" of een gelijksoor tige omschrijving is opgeno men. In de praktijk is geble ken dat dergelijke termen aanleiding kunnen geven tot onzekerheid, met name. waar het gaat om de vraag of daar onder ook valt de vestiging van bedrijven, die direct aan consumenten verkopen. Indien die uitleg eraan moet worden gegeven. Is het vol gens B. en W. niet mogelijk, op grond van de voorschriften van het bestemmingsplan, de vestiging van winkelbedrij ven op terreinen met de be stemming handel en nijver heid te voorkomen. Hierdoor kan de situatie ontstaan, dat er een winkel wordt geves tigd op terreinen, terwijl het «ooit de bedoeling is geweest, dat deuren winkelvestiging zou plaatsvinden. Om vesti ging van winkelbedrijven op uit een oogpunt van ruimtelij ke ordening ongewenste plaat sen te voorkomen, is het vol gens B. en W. noodzakelijk op korte termijn te komen tot een aanpassing van de bestem mingsplannen, waarin de term „handel en nijverheid" is op genomen. Vooruitlopend hier op is het wenselijk voor de bestemmingsplannen een voor- bereidingsbeslnit te nemen. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Burgemeester H. E. M. van Waes heef! gistermiddag aan Het Van der Biltplein in Heinkenszand het vergrote en gemoderniseerde hoofdkantoor van de Rabobank Heinkenszand officieel geopend. De verbouwing naar ontwrep van het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft werd in nog geen jaar uitgevoerd door het aannemersbedrijf Fraanje uit Lewedorp. zet en toewijding. De heer H. Visser bracht de gelukwensen over van het kringbestuur midden-Zeeland van de Rabo bank. Mede namens het aan nemersbedrijf Fraanje b.v. bood de heer J. Poleij van het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft een gouache van de Middelburgse kunstenaar Antoine Mes aan. Vanavond (donderdag) houdt de Rabo bank vanaf zeven uur „open huis". Tijdens een bijeenkomst van het bankbestuur en genodig den in sporthal De Stenge sprak burgemeester Van Waes zijn vreugde uit over de acti viteiten en wijze van dienst verlening die de Rabobank in de gemeente Borsele ten toon spreidt. Op grond daarvan achtte de heer Van Waes de eventuele vestiging van ande re banken in Heinkenszand verspilling van geld, tijd en personeel. In dat verband vond hij het onpraktisch en oneconomisch dat de Raiffei- senbank B-orssele onder de Ra bobank Goes ressorteert. De heer Van Waes complimen teerde het bestuur, de directie en het personeel met de ver fraaiing van het hoofdkantoor. De heer J. Boonman, voorzit ter van de Rabobank Hein kenszand, richtte woorden van dank en waardering tot allen die aan de nieuwbouw hebben meegewerkt. Hij bood burge meester Van Waes een ge schenk in enveloppe aan. te gebruiken voor de "financiering van een cultureel doel. Hierna werd nog het woord gevoerd door de hee-r A. Bierens na mens de hoofddirectie van de centrale bank en de raad van bestuur. Hij dankte het plaat selijk bankbestuur, de directie en het personeel voor hun in- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Diverse Zeeuwse kinderen hebben een prijs gewonnen in de teken wedstrijd, die Lips Autotron in de maanden juli en augus tus heeft gehouden. De inzen dingen werden beoordeeld door Anton Pleck. In de categorie van kinderen tot elf jaar werden twee prij zen gewonnen door Thomas van de Lijke, Prinsenlaan 1 te Middelburg, Borbert Steijns, Zandstraat 25 in Hulst, Leo Koster, Pelgrimstraat 8 in Vrouwenpolder en Marja van de Sluijs, De Ruyterstraat 59 in Koudekerke. In de categorie van elf Jaar en ouder werd een eerste prijs gewonnen door Adrienne Be geren, Wagnerlaan 12 te Vlis singen en tweede prijzen door Cor ten Hove, Ring 13 in Nieuwdorp en Henk Hille- brand. Gen. Hackwel 1 Smith- laan 8 te Middelburg. De teke ningen van de prijswinnaars zijn te bezichtigen bij Lips Autotron in het Brabantse Drunen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Vrijdag 24 oktober wordt in de Koning Willem 1- kazerne in Den Bosch het feit herdacht dat het op die dag 25 jaar geleden was dat de Kore aanse oorlog begon. Bij het Koreamonument zal een krans worden gelegd ter nagedachte nis aan hen die in deze strijd vielen. Aan de herdenkingsceremo nie wordt onder andere deel genomen door het parate 48sle pantserinfanteriebataljon uit de Koning Willem 1-kazerne. Het geheel staat onder leiding van de commandant van het regiment Van Heutz, de luite nant-kolonel N.G.H. Ansink. Ook het comité Nederlands detachement Verenigde Naties zal op 25 oktober in Den Haag een reünie organiseren ter herdenking van het feit dat 25 Jaar tevoren het eerste Neder landse detachement Verenigde Naties naar Korea vertrok. De samenkomst van de ex-Korea- vrijwilligers met hun echtge noten en de nabestaanden van de gesneuvelden heeft plaats in het Nederlandse congresge bouw De herdenking en kranslegging in Den Bosch op 24 oktober begint om 11.45 uur, die in Den Haag om 12 uur. (Van onze paardesportmedewerker MIDDELBURG Mej. E. Adriaanse uit Middelbung was met haar pony Welgelegen Iris (V. Hoekhorst Denny) succes vol tijdens de regionale New Forestponykeuringen te Se- rooskerke. In de rubriek twentermerries behaalde haar pony een derde premie. Wakker lig ik er niet van w-at er ook voor de camera wordt gehaald. De vlotte assis tenten van Mies Bouwman Bart en Ward of Suske en Wiske bij de TROS of over de speurtocht van Willem Duys naar tweelingen met dezelfde kleur sokken, ik vind alles besi. Maar dat notabene Ikor's Jouw Beurt moest gaan over eeneiige in „Een ei is geen ei" nee, dat hoefde niet zo. „Moe de» gaat op stap" had de NOS als te frivole titel voor Wed- nesday-Love bedacht. Twee vrouwen die in hun huwelijk niet elke dag meer voor ver rassingen komen te staan ont moeten in een cafée twee stu denten die voor wat leven zor gen Tegengestelde types, de een „een seksuele praalhans", die het aanlegt met de niet minder door seks geobsedeer de Norma en daartegenover de introverte Chris die we enkele keren het bed zien delen met Jane. De verhouding tussen deze twee werd uitgediept, me( fragmenten uit de huise lijke omstandigheden van Ja ne. Zij verlaat uiteindelijk haar man om een nieuw leven te beginnen. De ontwikkelin- ge» gingen mij allemaal een beetje te snel maar dat is het enige dat er op aan te merken valt Ben bevredigende film. Nog steeds worden kinderen van NSB'ers aangewezen, „omdat hun vader fout was". De Hier en Nu Special hiero ver liet mensen vertellen over hun oroblemen. Ongetwijfeld wn-dl er nog veel gediscrimi neerd maar dat 30 jaar na de bevrijding nog steeds mensen met een dergelijk „geheim" rondliepen was nieuws voor me. Dominee Beskes was dankbaar dat dit thema aan de orde werd gesteld en hoopte dat door een grote mate van informatie vergezeld van een beroep van de mens in de mens. een mentaliteitsverande ring zal komen. Om een men taliteitsverandering op gang te brengen is meer nodig dan dat silhouette spreken over hun angsten. Ik geloof dat een uit zending als deze eerder vra gen oproept dan helderheid brengt. Nog steeds heeft de Nederlandse televisie geen en kel goed literair programma dit in tegenstelling tot de Vla mingen die op dir gebied al een stuk verder zijn. Beeld spraak is overgestapt naar soecials en wat het wordt met het heilig vuur is no-g ma-ar afwachten. Gisteravond was de première te zien van NCRV's Ouen Boek. Een ge zocht decor: de schriiver en de interviewers zitten in boeken. Het succes van Open Boek zaj afhankelijk zijn van de keuze- van de schrijvers. Jan H. de Groot en Fabricius konden niet imponeren, van Oirschot en Dirk Kooijman verdienen een heeldspraaksDecial. Bio» en bibliografietjes, boekver» brandingen en opmerkingen van een willekeurige lezeres nee aam de formule moet maar eens flink gesleuteld worden. TOM/VNJ I Kpsl'Krt 1 r.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7