België zet zuivering Maas en Schelde niet in ijskast met rebellen STAKING DREIGT Bü SMIT EN BOKS IN ZSEBIKZEE Nobclprijs-1975 economie voor Rus en Amerikaan MOEDER IS „NAAR VENDS" PORTUGESE GÉNÉRAAL FABIAO ONDERHANDELT LOON- BELEID HERBESAN Horeca overweegt prikacties Weinig schot in moordzaak- Angela Mangot westerterp verzekert: Bankstellen Uw spijsvertering en uw theekopje! kruidenthee HERENHUIS Pieter adviseur Westerterp Opniemv forse eisen in gijzelingszaak koningin ZAADHANDEL DOET DORP PROCES AAN XV Taxichauffeur doodgeschoten in N.-Spanje W 12 uit eigen fabriek, n. I sortering kwaliteits,01t 5 jaar garantie op binn werk. Norm. prijs 14(j®'1 DEli WOENSDAG 15 OkiG&ER 1975 795.-. voor Meubel fabriek. Toonzalen' r lemborg, fabriek Hout;!' 8, Bergen op Zoom, w8 senaarstraat 15, Dn,» I Grotestraat 98. Geo, di. t/m zat. van io_ Vr. tot 21.00 uur. Voor inlichtingen: Cul-mb„71 tel. 03450-2602 0li I Er bestaat verband tussen uw spijsvertering en uw theekopje. Tenminste, alsu uw kopje vult met Herbesan kruidenthee. Die bevat 17 uitgelezen kruiden, die de nare gevolgen van onze leef. gewoonten op onze spijs, vertering op natuurlijke wijze tegengaan. Denkt u maar eens aan het vele verkeerde eten, de t, geringe lichaamsbewegino onze jachtigheid en onregelmatigheid. Herbesan gaat verstopping en de gevolgen ervan ieqen en herstelt de natuurlijke funktievan de ingewanden Uitsluitend bij apotheker en drogist De curator in het faillisse ment van de Besloten Ven. nootschap Jan HaaghB.ï, gevestigd en kantoorhou. dende te Breda, Veilingka-1 de 9a, brengt ter kennis van crediteuren dat df I enige uitdelingslijst in op gemeld faillissement he den ter griffie van de Ar rondissementsrechtbank te Breda is gedeponeerden aldaar gedurende 10 da gen ter kosteloze inzage I van crediteuren ligt. Mr. H.A. Maeijer curator Baronielaan 133 Breda Te koop Volkswagenbusje overcompleet Wegens aanschaf grotere wa-1 gen in zeer goede staat Te bevr. Orkest „JOHNNY CONTRA" Kennedylaan 25 Clinge Tel 01140 3467 „Kosteloos Het faillissement van Klsw I Blij, stucadoor, Min. Nets- senstraat 8 te Breda is op 101 oktober 1975 opgeheven wegens gebrek aan baten. De curator Mr. H F W Peutz Sophiastraat 28 Breda". DIEPVRIESKISTEN DIEPVRIESK, S1EN reeds v.a. 399,- voorbeeld: 385 Itr. kist 1000,- U betaalt p. mnd. 41,- (36x P.L.) SAS VAN GENT Ook zondags open van 14.00 tot 18.00 Wf GENTSESTRAAT 01158-1938 Ondergetekende, curaw' I in het faillissement van* I besloten vennootschap I BREKELMANS RAM® I B.V., gevestigd en kan-1 toorhoudende te Breda I deelt mede, dat de verin-1 catievergadering, die I bepaald op donderdag 1' I oktober 1975, alsdan g®" j doorgang zal vinden, doen I zal plaatsvinden op I derdag 13 november 19I om 15.00 uur in het gH rechtsgebouw aan Kloosterlaan 46 te Breda De curator Mi' P C E van W'j-nen Baronielaan 52 Breda franklin ROOSfcVfcL fLAAN halt vrlfataand gaiaye 'nd. living mei eper haard en oaiKet -oei Keuhen Ollheuh 6 slaaphaiiiers oai*a riei zoiuerbeiyii'9 Olie c.v Koopprijs n.o.LK. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Minister VVesterterp (Verkeer en Waterstaat) heeft de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveilig heid (SWOV) verzocht hem voor het eind van het jaar rapport uit te brengen over de consequenties, die een snorfiets zal kun nen hebben voor de verkeersveiligheid. Het idee van de snor fiets is Onlangs door de minister gelanceerd naar aanleiding van het verminderde gebruik van de bromfiets. De snorfiets is een bromfie' s, die zo is geconstrueerd dat hij niet sneller zal kunnen rijden dan twintig kilometer per uur. Berijders en passagiers van een snorfiets zouden niet verplicht -ijn een valhelm te dragen. Voor het overige zouden voor de sportfiets dezelfde regels moeten gelden als voor de gewone ''""'Def'sWOV zal onder andere gaan bekijken welke mensen naar verwachting de snorfiets zullen gebruiken en wat een en ander gaat betekenen voor de verkeersveiligheid. (Van onze redactie binnenland) UTRECHT Horeca-Neder- land en Horecaf zullen geen „harde acties" gaan voeren nu staatssecretaris Hazekamp van Economische Zaken de belang rijkste wensen van de horéca in Nederland heeft afgewezen, zo heeft een woordvoerder van Horeca-Nederland desgevraagd meegedeeld. Horeca' wenste verlaging van de btw op dran ken en is tegen belastingver hoging op gedistilleerd en wijn. Horeca-Nederland en Hore caf hebben op dit moment contacten met diverse fracties van de politieke partijen in de Tweede Kamer, waarmee vol gende week besprekingen ge voerd zullen worden. Harde acties, zoals het sluiten van de horecabedrijven voor een aan tal dagen, zouden deze bespre kingen kunnen doorkruisen, aldus de woordvoerder. Horeca-Nederland en Hore caf zijn wel met „iets bezig", zo zei de woordvoerder. Er zullen prikacties komen, die echter in de „gezellige sfeer" zullen liggen en wei op een dergelijke manier dat de aan dacht van het publiek wordt getrokken voor de problemen van de horeca, zonder dat de besprekingen schade hiervan zullen ondervinden. Hij wildo niet zeggen wat voor soort ac ties er zullen komen. PORTLAND (UPI) Een rechtbank in Tillamook, in de Amerikaanse staat Oregon, heeft twee kinderen toegewezen aan de natuurlijke vader op grond van het feit dat hun moeder per vliegende schotel naar het buitenaardse is vertrokken en tot dusver niet is teruggekeerd. De kinderen, Noah (1) en haar zusje Jennifer (3), leefden in het gezin van Sue en Kon Greenberg, die beiden verdwenen zijn. Zij zijn nu toegewezen aan Stephen Beriow, die verklaarde dat hij in feite de vader is. Sue en Kon Greenberg zijn de mysterieuze „hij" en „zij" gevolgd die de afgelopen tijd meer dan twintig mensen in Oregon hebben weten te overreden hun bezittingen en dierbaren achter te laten voor een tocht per vliegende schotel naar Venus. De groep is het laatst gesignaleerd in Colorado. Familieleden van de verdwenen volgelingen vrezen dat de „metamorfose naar een hogere levensvorm", zoals de leiders prediken, een rigoureus vasten betekent. (\an onze parlementaire ïeuactie) DEN HAAG Minister Wesierterp (verkeer en wa terstaat) is er van overtuigd, dat ue Beigisuiie regering zien zal houden aan eerder ge maakte atspraken met .Neuer- land over de waterzuivering van Schelde en Maas, erg be langrijk voor de toekomstige drinkwater voorzienig van Zee land, Noord-Brabant en later ook Limburg. De bewindsman verzekert de Tweede Kamer dat de regering in Brussel hem heeft beloofd, dat het be strijden van de waterveront reiniging in beide rivieren in tegenstelling tot eerdere be richten niet is opgeschort. ue Kamerleden Konings (PvdA) en Waitmans (PPR) hadden de regering hierovei onafhankelijk van elkaar een aantal vragen gesteld. Dat aan naar aanleiding van berichten in de Belgische pers, dat Ne derland voorlopig niet hoeft te rekenen op een afdoende rege ling ter bescherming van het voor de drinkwatervoorziening benodigde Maas- en Schelde- water, omdat de Belgische wet terzake in de ijskast zou zijn gezet Dat laatste is wel juist, maar, aldus minister Wester terp. van Belgische zijde is echter ook meegedeeld, dat het niet in de bedoeling van Brussel ligt om de bestrijding Van de waterverontreiniging zelf op te schorten. De Belgi sche regering wil die taak echter opdragen aan een ande re instantie in plaats van aan de nog op te richten zuiver ingsschappen Maas en Schel de Deze nieuwe regeling houdt in, dat de waterzuivering door onder andere de gemeenten en de controle op de afvalwater lozingen onder toezicht van een nieuw op te richten direc toraat-generaal van het minis terie van Volksgezondheid en van het gezin zullen komen. Deze bestuurlijke herindeling van zuiveringstaken zal, zo heeft Brussel Den Haag verze kerd, geen enkel nadelig ge volg hebben voor het tempo van waterzuivering, zoals on langs overeengekomen in het verdrag tussen beide landen ten aanzien van het Maaswa ter. de bochtafsnijding bij Bath en de aanleg van het Baalhoekkanaal. PRESIDENT Valcry Giscard d'Estaing van Frankrijk is dinsdag in Moskou aangeko men voor een vijfdaags staats bezoek aan de Sovjet-Ünie. RET PVÜA-Kamerlid Wieren- ga mterpelleert morgen in de Tweede Kamer de ministers Boersma en Lubbers over de situatie rond het bezette voor- matige confectiebedrijf Seriös in Nieuweschans. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het moet bekeken worden, we zijn bezig ons een beeld te vormen. Tot deze woorden beperkte zich giste ren desgevraagd het commen taar van directiezijde van het IHC-concern over de eis van de vakbonden: vervangende werkgelegenheid voor Smit en Bolnes in Zierikzee. Aan een standpunt was de directie van IHC gisteren in elk geval nog niet toe, zo liet directielid De Mooij weten. Donderdagavond om 20.00 uur loopt een ultimatum van de vakbonden af. Is de reactie (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Mr. Pieter van Vollenhoven, die met in gang van vandaag geen direc teur meer is van de vanaf vandaag ontbonden stichting Periodieke Veiligheidskeurin gen Motorrijtuigen, zal enige tijd optreden als adviseur ten behoeve van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. De heer van Vollenhoven zal in eerste instantie onderzoek verrichten naar de wijze waarop in het buitenland auto bedrijven worden ingescha keld bij de uitvoering van de verplichte keuringen en hiero ver rapport uitbrengen. (ADVERTENTIE) van de directie ten aanzien van vervangende werkgele genheid niet bevredigend, dan zal vrijdag uit protest gestaakt worden bij Smit en Bolnes in Zierikzee. Tot deze stap is de ze week besloten tijdens een vergadering van de vakbonden met de werknemers. Een ac tieeomité is inmiddels opge richt. Vervangende werkgelegen heid is voor de bonden de hoogste prioriteit. Daarover liet C.N.V.-d-istrictsbestuurder K Bil gisteren geen enkele twijfel bestaan. Volgens de bonden kan het IHC-concern ook voor die vervangende werkgelegenheid zorgdragen. Want de bonden zijn via der den te weten gekomen, dat het concern momenteel offertes (dus werk) bij anderen heeft liggen. „Waarom deze werk zaamheden dan niet aan Smit en Bolnes in Zierikzee ge gund?", aldus CNV-bestuurder Bil i»f er echter inderdaad ari dere werkgelegenheid gereali- suura zal kunnen worden, blijft nog een vraag. Donder dag hebben de bonden hiero ver in elk geval ook een ge- sprex met het ETi voor Zee land, de hoofdinspecteur-direc teur Arbeidsvoorziening in Zeeland de heer J. van der Glip, en de burgemeester van Zierikzee. Verder ligt het m de bedoeling ook contact op te nemen met de directeur-gene raal voor de industrie van het ministerie van Economische Zaken De tijd om vervangen de werkgelegenheid tot stand te brengen is kort. De bonden hebben schema's onder ogen gehad, waarin is vastgelegd dat half december een begin 'zal worden gemaakt met de sluiting van de afdeling plaat werkerij. „Tot 1 december hebben we dus de tijd", stelt, de C.N.V.-bestuurder vast. Op een luchtmachtbasis bij /Marseille zijn gisteren de eer ste 200 Franse militairen met hun gezinnen teruggekeerd uit Tsjaad. De regering van Tsjaad heeft de terugtrekking van de Fransen bevolen naar aanlei ding van de zaak-Claustre. De ze vrouw wordt al meer dan een |aar vastgehouden door re bellen in Tsjaad. De Franse re gering is met de rebellen in contact getreden, maar raakte daardoor in conflict met de re gering van Tsjaad. langrijke posten zijn wegge zuiverd, in de fabrieken het verzet tegen de regering. Opi een bijeenkomst van arbeiders in de scheensbouw zei een van hen, kapitein Duran Clemente: „Wij zijn in het offensief en zullen ons niet laten demobili seren. Ik ben niet voor een burgeroorlog, maar ik ben er ook niet bang voor". L'iterst-links vreest dat de regering Azavedo de belang rijkste l'nkse verworvenhe den van de laatste maanden met name de nationalisatie van de banken en de landher vorming wil terugdraaien. In de opvatting van uiterst- links zijn de oproepen tot mi litaire discipline, harder wer ken en matiging in looneisen slechts bedoeld om de posities van de sociaal-democratische bourgeoisie veilig te stellen. (Van onze redactie binnenland) ARNHEM De officier van justitie te Arnhem mr. H. R. Lauwaars, heeft dinsdag eisen uitgesproken tegen zeven jon gemannen, die een rol ge speeld hebben in de samen spanningszaak van enige Zuid molukkers tegen de koningin. Tegen de 20-jarige Leo D. eiste de officier één jaar met aftrek, tegen zijn 23-jarige broer Chris acht maanden met aftrek, tegen David L. één Jaar: Het drietal zit momenteel ook straffen uit wegens een ernstige mishandeling. Tegen de 19-jarige A S. en de drie briers R. S. (23), F. A. S. (19) en J. F. S. (24) uit Delf zijl eiste mr. Lauwaars een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek. De recht bank doet op 28 oktober uit spraak. De rechtbank te Arnhem hec-tl vijf Zuidmolukkers, die veertien dagen geleden hadden moeten verschijnen, bij vei- sfo.c veroordeeld tot een ge vangenisstraf van één jaar'met aftrek. terwijl E S. werd vrilgesoroken. Oo dinsdag 21 oktober staan nog eens drie of vier Zuidmolukkers in deze zaak terecht. OPORTO/IISSABON (Reuter, UPI, AFP) - Generaal Fabiao, opperbevelhebber van het Portugese leger, is gisteren in Oporto besprekingen begonnen met de rebellerende militairen in de artilleriebasis. Deze troepen weigeren sinds vorige week de bevelen van de bevelhebber van het noordelijk district, gene raal Pires Veloso, op te volgen. Sindsdien is de artillerie kazerne een brandpunt van het verzet van uiterst-linkse mili tairen, onder de naam „verenigde soldaten zullen overwinnen" tegen de regering-Azevedo. Premier Azevedo verklaarde] maandagavond in een redevoe ring tot de Portugezen dat on gehoorzaamheid en ongedisci plineerdheid in het leger het bestaan van zijn regering be-, dreigt. De rebellerende solda ten krijgen steun van linkse arbeiders. Volgens militaire zegslieden eisen de muitende soldaten in Oporto het aftre den van Veloso en het herstel van de communistische m- vioed in de regering in Lissa bon. Op het ogenblik hebben socialisten, leden van links-li berale PPD en gematigde mi litairen een overwicht in de regering. De agitatie in de gelederen van uiterst-links lijkt niet tot bedaren gebracht door de rede van premier Azevedo, die een somber beeld van de economi sche situatie schetste en disci pline, harder werken, meer produceren en minder consu meren m het vooruitzicht stel de. Die illusie koesterde de pre mier waarschijnlijk ook niet, want hij zei, dat de regering nu haar vrienden en haar vijan den kent. Met zijn herhaalde constatering dat Lissabon, cen trum van de uiterst-linkse agi tatie, met representatief is voor heel Portugal lijkt pre mier Azevedo te gokken op de heel wat minder revolutionair gezinde stemming in de pro vincie. Het platteland en de provinciesteden zïin vanouds veel behoudender dan de hoof'Mad. Een uitzondering! vormt de provincie Alenteio, waar de praktijken van de grootgrondbezitters de commu nisten een grote aanhang on der de landarbeiders hebben bezorgd. Deze landarbeiders dreigden gis'eren het werk te zullen] neei leggen als de regering niet tegemoet komt aan hun eisen voor kredieten voor de aankoop van zaaigoed en kunstmest en het betalen van de lonen. De inwoners van Lissabon zullen het bij hun ontbijt voortaan zonder vers brood moeten doen, want de bakkers lieten gisteren weten dat ze niet meer voor dag en dauw aan het we-'k willen en pas na negenen brood zullen verkopen. Intussen organiseren uiterst linkse officieren, die uit be- (Van onze redactie binnenland) HEINENÜORD Het 3100 inwoners tellende dorpje Hei- nenoord in Zuid-Holland loopt het risico een schadevergoe ding van miljoenen guldens te moeten betalen. De zaadhandel W. B. de Zeeuw uit Rotterdam heeft de rechter gevraagd Hei- nenoord aansprakelijk te stel len voor de enorme verliezen, die zij lijdt op een in het dorp gedane investering. De Zeeuw bouwde, met vergunning van de gemeente een bedrijfspand in Heinenoord, dat echter niet in gebruik mocht worden ge nomen, omdat de kroon de vergunning vernietigde. De rijksoverheid kwam te rug op de eerder genomen be slissing ingebruikneming van het pand van De Zeeuw toe te staan, toen bleek dat de firma niet alleen agrarische bedoe lingen had met het gebouw maar een grote parkeerplaats liet aanleggen, een aantal ben zinepompen installeerde en de vrees ontstond dat er een eash and earry-bedrijf in de loods vaa De Zeeuw gevestigd zou worden. (ADVERTENTIE) zijn pWmen °aa^Tn tekort aan Vitamines van het B-complex. CtC MHVOSUtM STOCKHOLM De Nobel prijs-1975 voor economie is gisteren toegekend aan prof. Leonid Kantorowitsj uit de Sovjet-linie en prof. Tjalling C. Koopmans uit de Ver. Sta ten. Zij kregen de prijs, die 630.900 kronen (ca- 380.000 gulden) groot is, gezamenlijk voor hun bijdragen tot „de theorie van het optimaal ge bruik van hulpbronnen". Tjalling Charles Koopmans is 28 augustus 1910 in 's-Gra- veland geboren. Van 1936 - 1938 was hij docent aan de economische hogeschool in Rotterdam en daarna tot 1940 financieel deskundige bij de Volkenbond. Bij het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog ging hij naar de Ver. Staten. In 1946 werd hij Amerikaans staats burger. Hij verkreeg een leei- opdracht aan de universiteit van Chicago (1946 - 1955) en doceert sinds 1955 economie aan de Yale-universiteit. Sinds 1961 is hij tevens directeui van de „Cowles Foundation for Research'in Economics". Leonid Kantorowitsj is 63 Jaar. Hij doceert aan de uni versiteit van Novosibirsk. Grotendeels onafhankelijk van elkaar, zegt de Zweedse aca demie, hebben zij gewerkt aan de analyse van het klassieke probleem van het optimaal ge bruik van schaarse grondstof- ien. Kantorowitsj doceert ook aan de universiteit van Lenin grad en hij is onderdirecteui van het laboratorium voor het gebruik van statistische en mathematische methoden in de economie. Hij is onderscheiden met de Leninprijs. „Kantorowitsj is niet erg populair in de Sovjet-Unie", aldus prof. Lars Westin van de Zweedse academie. „Met zijn theorie kritiseert hij het Rus sische stelsel en gaat hij m tegen Russische beginselen"- Volgens Westin staat de Russi sche geleerde een grotere de centralisatie voor. De prijs voor economie is geen echte nobelprijs. Hij is in 1968 ingesteld door de Zweed se rijksbank ter gelegenheid van haar 300-jarig bestaan. (Vervolg van pag. 1) Binnenkort zal de regering de Kamer meedelen of zij het advies van de SER volgt om het inmiddels berucht gewor- den artikel acht van de loon wet af te schaffen. Dit artikel geeft de regering het recht eenzijdig in te grijpen in af zonderlijke cao's. Gelijk komt er een aanvulling van die loonwet. De bewindslieden verzekeren de Kamer dat het kabinet slechts van zijn be- vuegdheden om in de lonen in ta grijpen, gebruik zal maken als de sociaal-economische om standigheden dat noodzakelijk maken. Andere punten uit de Me morie van Antwoord zajn: Aan de Stichting van de Ar beid wordt gevraagd of in alle cao's regelingen moeten wor den opgenomen over beper king van nevenfuncties. De regering meent diat een reële achteruitgang van de hoogste inko-mens noodzakelijk is als zonder die reële achter uitgang geen aanvaardbare inkomensverdeling bereikt kan worden. De regering staat op het standpunt dat het leven inj conouimnaat waarbij de be-! trokken partijen voor de, wet voliedig ongebonden en zelf standig blijven, geen voordeel mag opleveren in verhouding tot degenen, die in huwelijks- verband wensen te leven. Wel is bezinning op de AOW op haar plaats. Het huidige op de hevorde- nng van het sparen en de vorming van persoonlijk duur zaam bezit gerichite beleid zal woroen voortgezet. i >e bevriezing van de kin derbijslag voor het eerste kind levert einde dit jaar 700 mil joen guld-en op. Over de be stemming van dat bedrag zal overleg gevoerd wordien met de sociale partners. (Van onze redactie buitenland) MONDRAGON, MADRID Bij de Baskische stad Mondra- gon in Noord-Spanje is zondag avond een doodgeschoten taxichauffeur gevonden, zo deelde de Spaanse politie gis- man Aguirre was tweemaal in teren mee. De 36-jarige Ger- het hoofd geschoten. De 28-jarige Haarlemmer Kuöolf Drayer, die vorige week door die Spaanse politie werd gearresteerd omdat hij de schoonzoon van Franco zou hebben mishandeld, is tegen betaling van 2.5 miljoen pese ta's (ca. 210.000 gulden) vrij gelaten en od weg naar huis. Mocht het tot een rechtszaak komen dan zal Drayer naar Spanje moeten terugkeren. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM Er zit nog weinig schot in het onderzoek naar de dood van de elfjarige Angela Mangot uit Amster dam, wier lijk vorige week woensdag langs de Diemerzee- dijk nabij de hoofdstad werd gevonden. Tot dusver zijn meer dan honderd tips' bij de recherche binnengekomen. Veel resultaat hebben zij echter nog niet op geleverd. Wel is komen vast te staan, dat het meisje op zondag b oktober rond zes uur 's avonds is gezien in de hal van het Centraal Station, nabij het Grenswisselkantoor. Ook is zij gezien bij de automatiek opzij van de hoofdingang van het station. EEN GEZIN van vijf mensen vader, moeder en drie kin deren heeft drie maanden lang in de bossen gewoond bij het Meer van Annéey in de Franse Alnen. De vader had de huur niet meer kunnen be ialen en was met zijn gezin de bossen ingevlucht. Om even kort te gaan, zou ik zo zeggen: nog een paar van die ruzies en heel NAC zit in de Oranje-selectie. Over ruzie gesproken. Op het Iberische Schiereiland heeft het maandagavond even tjes flink gprinkeld. Een ge meen teraadslid van Tarragona, tevens kroegbaas, heeft zich die avond zo kwaad gemaakt op de kritiek, die het buiten land momenteel op het Spaan se regiem afvuurt, dat hij alle flessen met buitenlandse dran ken in zijn zaak kapot heeft gegooid. Onze eigen jenev.rs zullen wel het eerste op de sloep hebben gelegen. 't Is zonde. Toch wet. Af en toe sijpelt er een diplomatieke grap uit de hoog ste regionen van de hoger ge plaatste die ons bestieren. Zo als de volgende. Yamani, de Saoedi-Arabische olieminister. was gisteren op bezoek bij de Westduitse minister van Fi nanciën, Apel. Toen ze moes ten posenen voor een groep persfotografen, zei Yamani.' „U moet de prijs van de filmrol letjes eens verhogen, dan ne men ze niet zoveel foto's". H.aha, kaatste Apel terug: ..Die prijs hebt u zelf al ver hoogd, uxtmt filmpjes worden uit olie gemaakt". Leuk. Dat was nou een olle- giol •fr Kijk, weet u wat ik nu de moeilijkheid vindt bij het ont dekken van valse duizendjes Je hebt niet één, twee, drie een ander duizendje in je zak om te vereglijken met een eventueel rals duizendje. Het wel. duizelt me anders Het is dan ook wel een soort sprookje van duizend-en-een nacht. Knobel het maar uit, vana vond Houdoe. MERIJN DE VERJAARDAG van ko ningin Elisabeth zal volgend jaar niet meer zo gevierd wor den als men gewend was: al thans voor uiegenen in het buitenland die gewend waren aan een overvloedige receptie op de Britse ambassade. De reden daarvoor: de slechte economische situatie. DE ECONOMISCHE en sociale werkgeversorganisaties in de confectie-industrie, NEVEC en SvVVC hebben „met grote te leurstelling en verontwaardi ging" kennis genomen van het verlenen van een defensie-or der voor marine-uniformen aan een Duitse onderneming. HUIB VAN O., een van de twee verdachten in een gijze lingspoging van de koningin, is gisteren vrijgelaten uit voorlopige hechtenis. Zijn broer Waiter wordt nog vast gehouden. De moeder van de twee broers heeft de koningin gevraagd te bemiddelen- EEN BRITSE bommenwerper van liet type Vulcan is op Malta verongelukt. Vijf van de zeven inzittenden worden vei- mlst. Een vrouw is om het leven gekomen. Twaalf huizen werden beschadigd. lib IJSLANDSE regering heeft bekendgemaakt dat zij vannacht de visserijgrens heeft verlegd van 50 tot 200 mijl. Een woordvoerder zei dat dit besluit tot een nieuwe „kabeljauwoorlog" kan lei den. DL SINDS HET overlijden van Onassis genationaliseerde lu-ditvaartmaatschanpij Olym pic Airways heeft de twee buitenlandse managers, die zij In Europa had, vervangen door eigen Griekse vertegenwoordi gers. Bij de twee ontslagen managers 's ook de Amster dammer Ad Brokx. IN DE campagne van een maand tegen illegaal wapenbe zit zijn in Bangladesj onge veer 2.000 mensen aangehou den, zo deelt de politie In Dacca mee. Met d« orde en rust in het land. is het nu veel beter gesteld dan in au gustus, toen president Moedü- boer Rahman werd vermoord. On enkele ubaonderingen na doen zich bijna geen moord partijen meer voor.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 9