1.98 89 I.59 2.50 J 3.15 81 1 1.35 1.30 65 :::si:r.rcr t... spuien TEKENDAG IN IJZENDIJKE VdA vergadert !2 oktober in Oostburg Immorele vertellingen in Kiekkot Zes kampioenschappen voor A. de Leeuw De Ster:,'De Vrije Zeeuw IVER TOEKOMST VAN ZIJN WOONPLAATS Rider voor Expo van houtsnij kunst in Terneuzen Terneuzen staci .1 H0NTILAD0 1 10.00 1 1.15 1 Terneuren Sluiskil IJzendijke Terneuzen Breskens bracht geld bijeen voor jeep Dr. Boerden bezoekt Terneuzen GING -en tijdens de ziekt» nd aan mejuffroUw IE THOMAES enden en bekenden te dank. In het bij. en en doktoren, dj." Antonius verplet»! burg. ïaam: tomaes HULST LJHtë De zieken tijdens de maaltijd (Van onze correspondent) jZENDIJKE Voor de vijfentwintigste maal is in het ugdgebouw *e IJzendijke de ïtmoetingsdag gehouden voor feken en bejaarden. Vanuit je plaatsen in West- ëuwscri-Vlaanderen waren fcigeveer honderd mensen ge komen om deze dag bij te wonen. Een bijzonderheid was dat twee vrijwilligsters voor het 25-ste jaar hun diensten aan boden. 's Morgens werd be gonnen met een eucharistie viering, waarna de heer A v.d. Hemel de aanwezigen welkom heette. In het bijzon der ging hij in op het feit dat de dames Buijck en Dieridk 25 jaar als vrijwilligster'aan deze ontmoetingsdagen voor zieken en bejaarden geheel belange loos hebben meegewerkt, In het kort ging hij ook in op de ontwikkelingen die in deze 25 jaar in dit werk hebben plaatsgevonden, 's Middags werd een film vertoond over de Zonnebloem-boottocht door de heer J. v. Bellegem. Tot slot wae er een ziekenzegen in de parochiekerk waai- al de geestelijken uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen bij aan wezig waren. Het jeugdkoor onder leiding van zuster Gra- tiana verleende zijn medewer king. Aan alle aanwezigen werd als afscheid een kleine herinnering meegegeven. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van Pe Partij van de Arbeid houdt op woensdag 22 oktober een al- fcmi'ne ledenvergadering, waarop ook belangstellenden wel- lom zijn, in hotel Buitenlust in Oostburg. iGesproken zal onder meer Horden over een voorstel van Örs- Hildebrandt om in de di- Bersv kernen van de streek ■scussiegroepjes te starten. Vo' yports wil het bestuur grai g afdelingsblad van de gruud krijgen en wordt de aanwezigen gevraagd of zi) .lieui. ideeën voor een derge lijk blad kan aandragen en *n bereid is er aan mee te «jerken. De vergadering zalj t^Ber-r een opvolger moeten aanwijzen in het bestuur nu de heer J. Wielakker als lid I Wan de partij heeft bedankt. JVoor de binnenkort te hou- gewestelijke vergadering jil de afdeling een bestuuis ndidaat voordragen en zal ■iscussieerd worden over r voorstel aan de geweste- lijke vergadering. Het afde- igsbestuur heeft zo zijn ge- jchten eens laten gaan ovei dr salarissen van burgemees- rs en commissarissen der ko- igin en wil daarover met de fest-Zeeuws-Vlaamse leden an praten. Aan het slot van de vergaderingen zullen de eenteraadsf racties verslag uit irengen en bestaat gelegen lid vragen aan de aanwezige adsleden te stellen. Binnen de afdeling bestaan men om een z.g. „vrou- ënpraatgroeo" van de grond B krijgen. Een zestal dames ludt zirh momenteel met de irbereiding hiervan bezig, idoeling van deze vrouwen- jaatgroen. (bestemd voor da les die zich niet aangetrok- :en voelen tot vrouwenverenJ- _^feen zoals Dlattclandsvrou- wen of Katholiek Vrouwengil de! is de vrouwen meer maat- «chanpiibewust te maken en het onder deskundige leiding ■['Schipperskinderen De Centrale Stichting voor Sociaal ^Klureel Werk in Terneuzen *ït't een voorlopig program-| a opgesteld om de in Belgiëe blijvende Nederlandse ihipperskinderen enige ont spanning te bezorgen. Inmid-i ■Ls heeft in het buurthuis d< Bhu? te Terneuzen een verte gen oordiging van de centrale| sti-htine en een afvaardiging; van de Nederlandse schippers cv de uitvoerhaarheid van dit programma gesproken. behandelen van allerlei actue le onderwerpen. Om aan de „Vrouwenpraatgroep" deel te nemen behoeft men geen lid te zijn van een der drie pro gressieve partijen, uit wier midden het idee van de „vrou wenpraatgroep" is geboren. Als contactpersonen treden op de dames G. de Vries (Oost burg), Backerra (Oostburg), burg), Backerra (Oostburg), Keijmel (Aardenburg), A. Maas (Breskens), Vergouwe ta-aj) (B -s'tens) en C- van de Ree- Siabbekoorn (Zuidzande). (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vanaf vrij dag 17 tot en met zaterdag 25 oktober is er in het gemeente huis van Terneuzen een expo sitie van Afrikaanse houtsnij kunst te bewonderen. De op brengst van de tentoonstelling komt ten goede aan een cen trum voor economische en so ciale studies in West-Afrika. De tentoongestelde werken zijn afkomstig van de Tanza- niaanse Makonde stam. Deze bevolkingsgroep gebruikt liet moeilijke materiaal „ebbe- hout" voor de houtbewerking. De Makonde-stam is de enige stam in Oost-Afrika die drie dimensionale kunst maakt. De collectie die de volgende week in Terneuzen te zien is, werd eerder getoond in het museum voor Land en Volkenkunde te Amsterdam. Het initiatief voor de ten toonstelling komt van de so ciëteit van Witte Pater^ een groep geestelijken die in Afri ka werkzaam is. De openings tijden van de tentoonstelling in het Terrieuzense gemeente huis zijn 9-18 uur, van maan dag tot en met zaterdag. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Inwoners van Sas van Gent kunnen bin nenkort hun ideeën over het Sas van Gent van de toekomst op papier zetten. Dit gebeurt dan in het kader van een actie, die het bést betiteld kan worden als „Kaarten op tafe! in Sas van Gent". Initiatiefnemer is Sas Promotion, een organisatie, die in haar vaandel heeft staan, het goede met Sas van Gent voor 'e hebben. Als eerste aanzet tot de akti-e deelt Sas PPrmotion een vijf entwintigtal plattegronden van de kern van Sas van Gent uit! Op die' plattegronden kunnen de bewoners dan hun wensen vcrnr de tekomst intekenen. Dat kaïn variëren van een nieuw openbaar toilet tot een stadsschouwburg. Met deze aktie wil Sas Promotion de e-meenteraad van S»s van Gent een soort wensenpakket in handen ee-ven, wa»v*i in de HoV-Mnct °ep dirdeliik nlano- lotèeeh beleid gebaseerd kan worden De heer R. vail Tol, publicl- tejtsman van Sais Promotion legt het doel van de „inteken- aktie" nader uit: „Tot nu toe komt er wat het beleid voor de t"pfe>mst betreft weinig uit De gemeente zit een beetje op baar centen. Hum grootste zorg lijkt te zijn het rond- krijgen van de begroting. Sas Promotion w;l daar wat aan veranderen. We willen de ge meenteraad verzoeken wat aan de toekomst van Sas van Gent te gaan doem". Financieel gezien zit de ge meente Sas van Gent volgens Van Tol een beetje met het probleem van de „ouwe kous". Van Tol: „Sas van Gent is de armste gemeente met het meeste geld". Hij vertelt ver der dat het initint!ef van Sas Promotion tegelijkertijd een soort inspraak betekent voor de bewoners van Sas van Gemt. Tevens is het een enquête. Uit de gegevens, die uit de aktie te voorschijn zullen kmen mal ken de medewerkers van Sas Promotion een soort beleidsno ta op voor ange termijn, als ge heugensteuntje voor de ge meenteraad. De eerste vijfentwintig kaarten deelt de organisatie zelf uit. Inwoners van Sas van Gent, die langs deze weg geen kaart -krijgen kunnen terecht op' het gemeentehuis, waar de plattegronden voor een gulden worden verkocht. Op 30 no vember moeten de Sassenaars hun creatieve gaven op hun eigen woonplaats botgevierd hebben. Die dag is namelijk de sluitingsdatum van de aktie De kaarten kunnen ingeleverd worden bij R. van Tol, Gent sestraat, J. Berkhout. Zuid- straat en J. de Maat, postkan toor BERGEN OP ZOOM Roxy, 14.00 uur: De gelaars de kat als sheriff a.l- 20.00 uur Inpikken en wegwezen 14 j. Luxor, 20.00 uur Serpico 18 j. Openbare bibliotheek Eras mus, Hofstraat 2a, expositie „Van eencellige tot vis op postzegels". Geopend dinsdag t.m. vrijdag van 13.00-17.001 uur, woensdag en vrijdag ook van 19.00-21.00 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Het Mar kiezenhof, expositie ter gele genheid van de opening Schel- de-Rijn verbinding. Geopend maandag t.m- zondag van 14.00-17.00 uur (t.m. 25 okt.). HULST Den Dullaert, expositie over het „Jaar van de Vrouw" be staande uit affiches, posters, (Van vers) een onzer versl-agge- TERNEU^EN „Contes Immoraux", ofwel „Immorele vertellingen". Zo heet de film die het filmhuis „Kiek kot" deze week op verschil lende plaatsen in Zeeuwsch- Vlaanderen vertoont. „Contes Immoraux" is niet het zo veelste porno-klapstuk dat in Zeeuwsch-Vlaanderen beke ken kan worden. Het gaat hier om een werkstuk van een cineast, Walerina Bo- rowczyk, die via vier eigen lijke afzonderlijke verhalen de erotiek probeert los te maken uit de sfeer van de platvloerse pornografie. Het is de bedoeling van de film om verschillende vor men van liefde te laten zien zoals zich die in de looip der eeuwen heeft voorgedaan. Deze film draait het Kiekkot op donderdag 16 oktober in het Zuidland -p lium-tnei Ier in Terneuzen. Op vrijdag 17 oktober in Chez Renée te Oostburg en op zaterdag 18 oktober in De Dullaert te Hulst. De aanvangstijden zijn steeds 20 uur. Op donderdag 23 oktober laat de Tern-euzemse Filmliga de beeldprent „Play it again Sam" aan den volke zien. Hoofdrolspeler in dez e film is Woody Allen. Op vrijdag 24 oktober geeft het Amster dams Philharmonisch Orkest haar jaarlijks concert in het Zuidlandtheater. Het orkest komt naar Zeeuwsch-Vlaan- deren onder leiding van diri gent Kees Bakels. Dezelfde avond 24 oktober kunnen de j azzliefhebbers terecht in Borgy en Bess voor een op treden van het Quartet Joop Hendriks. De aanvang van dit optreden is 22 uur'. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het ge meentebestuur van Terneuzen geeft momenteel een folder uit, over de rehabilitatie van de bnnenstad. Voor zover in een kort bestek mogelijk is, wordt er een overzicht gege ven van de ontwikkeling der plannen voor de rehabilitatie van de binnenstad. Op vrijdag 17 oktober houdt het wielercomité „De Kermis vrienden" uit Sluiskil een kaartsing in café Dallinga. De baten komen ten goede aan het organiseren van een amateur- koers op de Sluiskilse kermis. De inschrijving van de kaar ting is om 19.00 uur. De aan vang van de kaarting is 20 uur. Schieting Tbr afsluiting van de winkelweek worden traditiegetrouw door de schut- terssociëteit „Kunst en Genot" te IJzendijke een tweetal .schietingen op het liggend spel gehouden. Deze zullen worden gehouden op zater.dag en zon dag aanstaande in het Hof zicht theater en beide schietingen beginnen om drie uur. Handboogsport De hand boogmaatschappij „De Westei'- schelde" te Terneuzen besloot het seizoen met een schieting op twee staande wippen met als inzet een groot aantal kal koenen en jonge kippen. De deelname ook van de schutters uit Zuid-Beveland en uit Bel gië was zeer groot. De uitslag luidde: Op wip één: eerste hoogvogel: W. Verhelst uit Axel; tweede hoogvogel: me vrouw A. Savooy uit St. Jan steen: zijvoigels: A. de Wulf uit Erfvelde (B) en mevrouw Savooy uit St. Jansteen. Kal len: A. Meert uit Sluiskil en Leo de Jonge uit Kwadendam- me. Op wip twee: eerste hoog vogel: J. Bruggeman uit West- dorpe; tweede hoogvogel: niet afgeschoten. Zijvogels: O. Saey uit Sas van Gent, L. de Haan uit Terneuzen, W. de Jonge uit Kwadendamme en C. Grimmink uit Heinkens- zand Kallen: Jules Vereeckeu u;t Kloosterzande. Fl. van P^ueke uit Koewacht en A. de Bliek uit Moerbske (B). 9 Veteranenvoetbal Op het gemeentelijk sportterrein te Clinge hebben de plaatselijke veteranen voet bailers met 30 gewonnen van SDO "uit Lams- waarde. De stand was bij de rust al bereikt. Het eerste elf tal van Clinge heeft de vriendschappelijke wedstrijd tegen Terneuzense Boys met 33 gelijk gespeeld. De reser ves van Clinge verloren met 42 van de reserves van Ter neuzense Boys. KEIZER Hirohito van Japan heeft zijn bezoek aan de Vere nigde Staten beëindigd. Hij heeft de twee weken op Ame rikaanse bodem „overgetelijk" genoemd. (Van onze duivensportmede- werxer) ZAAMSLAG Zes vereni gingskampioenschappen was dit seizoen de oogst die de duiven van de heer A. de Leeuw bij de Blauwe Doffer in Hansweert bij elkaar vlo- ge L kampioenschappen bij dez vereniging zijn als volgt: Oude duiven aangeduid: 1. H. Vermeulen. 2. A. de Leeuw, 3. Gebroeders Dommanehet. Vi- tesseduifkamp: 1,2 en 3. A. de Leeuw. Vitesse hokkamp: I. A. de Leeuw. 2. H. Vermeu len, 3. J. Zandstra. Midfond oude duiven duifkamp 1 en 3 H. Vermeulen 2. A. de Lc-uw. Midfond hokkamp: 1. H. Vermeulen, 2. A. de Leeuw, 3. Gebroeders 'Dom manehet. Fond duifkamp: 1 en 3. H. Vermeulen. 2. A. de Leeuw,. Fond hokkamp: 1. Ge broeders Mange, 2- H. Ver meulen, 3. J. de Klerk. Jonge duiven: Vitesse hokkamp: 1. A. de Leeuw, 2. De Keijzer en zoon, 3. H. Vermeulen. Vitesse duifkamp: 1. De Keijzer en zoon, 2 en 3. A. de Leeuw. Fond hokkamp: 1. F. Vette. 2. Gebroeders Mange, 3- A. de Leeuw. Fond duifkamp: 1 en 3. F. Vette. 2. Gebroeders Mange. Jonge duiven aange duid: 1. A. de Leeuw, 2. De Keijzer en zoon, 3. F. Vette. Centraal duifkamp; 1 en 2 A. de Leeuw, 3. H Vermeulzen. Generaal hokkampioenschap: 1. A. de Leeuw, 2. H. Vermeu len, 3. Gebroeders Mange, 4. J. Zandstra, 5. De Keijzer en zoon. Kampioenschappen P V Jong Maar Moedig te Driewe gen bij Biervliet: Oude-dui ven: 1. A. den Hamer, 2. A. Engels, 3. Aug. Jansens- Jonge duiven: 1. A. Engels, 2. A. den Hamer, 3. J. Boerman. Na- vluchtkampioenschap: 1. A. den Hamer, 2. I. Klaeijsen, 3. Aug. Janseps Wisselbeker ou de duiven A. Engels, wisselbe ker jonge duiven A. den Ha mer. Kampioenschappen P V De Vrijheidsduit te Kruiningen. Oude duiven Vitesse onaange wezen: 1. J. van Iwaarden, 2. C. Aerts, 3. K. Tjarks. Vitesse aangewezen: 1. K. Tjarks, 2. J. van Iwaarden, 3. J. Paauwe. Vitesse duifkampioenschap: 1- C. Aerts, Midfond onaangewe zen: 1. J. van Iwaarden en 2. •Tac. Paauwe, 3. W. Krijnsen. Midfond aangewezen: 1. W. Krijnsen, 2. J. van Iwaarden, 3. Jac. Paauwe. Midfond duif: 1. W- Krijnsen. Fond onaange wezen: 1. M. Poleij, 2. C. Stroosnijder, 3. Jac. Paauwe. Fond aangewezen; 1. M. Poleij, 2. C. Stroosnijder, 3. C. Dijl. Fond duif kampioen M. Poleij. Kampioenschap jonge duiven, onaangewezen: 1. Jac. Bauer, 2. K. Tjarks, 3. C. Aerts. Aan gewezen; 1. K. Tjarks, 2. Jac. Bauer, 3. C. Aerts. Duifkampioen jonge duiven Jac. Bauer- Winnaar wissel- prijs oude duiven C. Dijl. Winnaar wisseiprijs jonge d ui- ven C. Aerts. Winnaar afvalra ce oude duiven J. Wisse Cz. Winnaar afvalrace jonge dui ven Jac. Bauer. Winnaar zes daagse oude du'iven J. en P. Voois. Winnaar zesdaagse jonge duiven C. Aerts. Winnaars koppelrace oude duiven: 1. C. Dijl, 2- J. van Iwaarden. Kop- peirace jonge duiven: 1. Jac. Bauer, 2. K. Tjarks. Navluch- ten: 1. P. Willeboer. 2. H. Witte. Genraal kampioenschap onaangewezen: 1. C. Aerts, 2. K. Tjarks, 3. Jac. Bauwer- Genraal kampioenschap aange wezen: 1. K. Tjarks, 2. J. en P. Voois, 3. C. Aerts. boeken en foto's. Geop.: ma. di. woe. vrij. en zat. 10.00- 12.00 en 1300-17.30 uur, ma. en vrijd. ook 19.00-23.00 uur (t.m. 25 okt.). MIDDELBURG Vleeshal, expositie beelden de kunst van de laatste jaren, met nadruk op conceptkunst, fotokunst, video, mailart, bo dy-art. en publikaties t.m. 20 okt.j. Zeeuwsch Kunstenaars Centrum, Lange Noordstraat 5b, expositie J. van Schagen „Beeld of teken?" Geopend dinsdag t.m. zaterdag t-m. 12 december. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal), 20.15 uur: Rotterdams Philhar monisch Orkest, o.l.v. Edo de Waart. De Doelen, (kleine zaal), 2Öll5 uur Pro Arte Se rie. Ensemb'e Instrumental de France. Piccolo Theater, 20.15 uur: Toneelraad Rotterdam met Bill Ward, soloprogram ma. Hofplein theater, 20.15 uur: John Lantings Theater van de Lach met „Kom van het dak af" Theater de Lanta ren, 20.30 uur: Onafhankelijk Toneel met De Groene Kaka- toe". SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, Jan Haas exposeert grafiek en te keningen. Geopend daeeliiks van 9.00-12.00 en 13.30-18.00 uur (t.m. 26 okt.). SOUBURG De Zwaan, 20.30 uur: „De- truire dit elle M. Duras" (Filmhuis Jeugd en Mu ziek). VT.TSSINGEN Bellamypark, Welfare State, dagelijks zang en muziek in de stad. 12 en 17 okt. grote processies- 17 okt. slotmanifes tatie (t.m. 17 okt.). (Van onze correspondent) BRESKENS-PR1NSEN- EEEK Pater Van Huiten zal straks in november in zijn missiegebied in Malawi rond-1 rijden in een splinternieuwe jeep. Zondagmiddag om 17 uuri was dank zij acties in de pa-1 rochies van Prinsenbeek (waarvan hij afkomstig is) eni Breskens (die hem financieel! hebben geadopteerd) ruin 12.000 gulden bijeen. In dit geval bleken de laat ste klappen daalders waard. Een in dit weekeinde gehou den fancy-fair in Prinsenbeek bracht nog wat geld bijeen en de afscheidsdiensten gehouden In de Breskense parochiekerk waren een doorslaand suc ces.. Zaterdag werd tijdens de dienst 450 gulden opge haald, een bedrag dat zondag toen ruim 1900 gulden) in het laatste kwam) ver werd overtroffen- „Ruim 2400 gul den, het is een fantastisch re sultaat", aldus een glunderen de pastoor Omer Gielleit. EEK (Van onze correspondent) TERNEUZEN De com missaris der koningin in Zee land, dr. C. Boertien, brengt volgende week dinsdag met zijn echtgenote een officieel bezoek aan Terneuzen. Om kwart voor tien worden dr. en mevrouw Boertien ont vangen in de ambtswoning van burgemeester Aschoff. Om halfelf heeft de commissaris een gesprek met het college van B. en W. op het gemeente huis, gevolgd door een onder hond met de fractievoorzitters. Om halfeen volgt de lunch in hotel „De Post", waarna om halfdrie een rondrit door de gemeente wordt gemaakt, met een bezoek aan Philips. Tegen halfvijf wordt het gezelschap weer op het stad huis verwacht, waar een be zoek wordt gebracht aan het informatiecentrum. Om 17 uur heeft dr. Boertien een gesprek met vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven, van het maal schappelijk werk, de me dische zorg, liet bejaarden- werk, uit de arbeidssector, het culturele leven, onderwijs, middenstand en de landbouw. Mevrouw Boertien brengt om lfl 'Hl uur een bezoek aan het dienstencentrum „de Veste" en om 11.20 uur aan het Julia- naziekenhuis. Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel 01150 7920 (4 lijnen: HULST Steenstraat 14, tel 01141' 3751 (3 Ijjnen), GOES Klokstraat 4, tel. 01100 28030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag tm. vrijdag 8.15 12.30 en 13 30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00- 20.00 uur, tel. (076) -122341; zondag van 20.00 - 22.00 uur, tel. (076) 122341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch Vlaanderen, tel. 01140 3751 Midden-Zeeland: tel. 01100 114944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen tel 01150 7920; privé Lorentzlaan 50. Terneuzen, tel 01150 5745. algemeer redacteur Zeeland drs J Bouwmans, kantour Klokstraat 1 Goes tel 01100 28030 privé Zuidvlietstraat 53. Goes, tel 01100 -28138 redacteur Midden Zeeland G v. Ber- kel, kantooi Klokstraat 1, Goes, tel 01100 28030, privé Voor burcht 37 Kapelle tel 01102-2320: redacteur voor Terneuzen en Kanaalzone P de Schipper kantoor Nieuwst raat 9 Terneuzen, tel. 01150 7920, privé Noordstraat 45, Hoek, tel 01154- 1556; redacteur voot Oost Zeeuwsch Vlaanderen H Postma. kantoor Steenstraat 14. Huls! tel 01140 3751. privé Walmolenstraat 12, Hulst, tel 01140 4159 Redacteur voor West Zeeuwsch-Vlaanderen R. van der Hetn, Melkweg 40 Oosthurg. tel U1170-3370; foto-journalist voor 7ee- land C. i de Boer kartooi Nieuwstraat 9 Terneuzen, tel. 01159- 7920: privé Langs de Kreek 56 Terneuzen tel 01150-3137; sport redactie Zeeland A Koomen. Troelstralaan 8 Axel tel. 01155- 2594 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland W Hendriks tel 01140- 3751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland L Menu, tel 01150 5839.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5