Transmissie moet akkoord met Fiat terugdraaien Algemene beschouwingen Spit: reaktie KVP ers op visieprogram NKV is „onzindelijk" In zeven jaar: 899 kinderen vermoord in W. - Duitsland OLIE OP ZANDVOORTS STRAND in Kansas City beëindigd een miljoen gulden aan prijzen i Russiscli-Oostduits vriendschapsverdrag Protest Peking van Sovjet - blok gericht tegen Belgrado VOLVO TREKT IN KORT GEDING AAN LANGSTE EIND de er drag dood van in hits kabinet A Noorcl-zuid- conferentie loopt gevaar binnenland te )NGEDAAN door Piet van Zeil (Tweede Kamerlid van de KVP) Bevoorr adin gsschi p van Mi Amigo in beslag genomen papier oor uw pen Berlijnse muur Spanje (14) Ook omgekeerd Militairen over def ensiebezuiniging WOENSDAG 8 OK I OBER 1975 (Van onze rechtbankverslaggever) BREDA Volvo Car B.V. heeft in het kort geding, aan gespannen tegen Van Doornes Transmissie B.V-DAF Hol- I ding-Van Doome en Fiat rond het nieuwe overbruggings- j systeem transmatic aan het langste eind getrokken. Blij- [kens de uitspraak die de president van de Bredase recht- I bank mr. J- Schellenbach dinsdagmorgen heeft gedaan had Transmissie geen overeenkomst met Fiat mogen aan gaan zonder daartoe eerst de goedkeuring van Volvo Car B.V. te hebben gevraagd en verkregen. Hij leidt dat af uit de op 8 (december 1972 tussen Volvo en DAF gesloten overeen komst, waarbij Volvo zich in 1 de personenautosector van DAF heeft geïnteresseerd. De president heeft niet aan- enomen, dat aan Fiat een on- __ehtmatige daid kan worden verweten door met Transmis- de door Volvo Car B.V. streden samen werfringsover- enkomst aan tr- gaan. Hij ont- egde derhalve de vordering Fiat Gedaagde Transmissie B.V. ordt verboden om ter uitvoe- (ing van de door haar met Fiat en Sira op of omstreeks 1 Buil 1975 gesloten overeen komst enige handeling te ver- nichten waartoe zij niet is t en door haar contract- ners is gesommeerd, ïansmissie moet bovendien et hare doen om in het kader de overeenkomst door verricnte handelingen vermogen ongedaan te haken. Binnen vijf dagen na dag van betekening van het önnis moet Transmissie aan eressen opgever, wat reeds 1 voorbereiding en-of uitvoe- ng van eerder genoemde yereenkomst is gebeurd. Dat op straffe van een vangsom van honderddiui- gulden voor iedere over- üing en vo:.i iedere dag, de overtreding voortduurt. «Gevraagd was een dwangsom Van vijftig miljoen). daagde Van Doornes Au- bielfabrieken B.V. wordt jrboden enige handeling te '"ïrrichten ter uitvoering van tussen Transmissie B.V en at en Sira gesloten omstre- n overeenkomst of tot me- pwerking daaraan. Gedaagde al alles moeten doen wat in aan- functie van aandeeïïioud- r m haar vermogen ligt om overeenkomst ongedaan te iken althans tot een onont- ombaar minimum te beper- Daaronder wordt begre pen het zo mogelijk, geven van instructies aan commissa rissen en directie van Trans missie B.V. alles te doen en niets na te laten om de be twiste overeenkomst en wat uit hoofde daarvan is geschied op wettige wijze en met res pect voor de verkregen rech ten van de contractpartners, ongedaan te maken althans tot een minimum te beperken. Ook hierop wordt een dwang som gesteld van 1 "lui zend gulden. Tenslotte mogen ook de ge daagden M.P.J H.; M.P.A. en P.J.G. van Doorne geen enkele handeling verlichten ter uit voering van de tussen Trans missie B.V en Fiat en Sira gesloten overeenkomst of me dewerking daaraan geven. Voorzover tenminste die uit voering of medewerking niet een directe plicht zou zijn die uit de overeenkomst voor hen voortvloeit. Geroemde gedaag den wordt eveneens opgedra gen alles te doen wat in hum functie van commissarissen van Transmissie B.V. in hun vermogen ligt om de omstre den overeenkomst ongedaan te maken of tot een minimum te beperken. Meer in het hijzon der wordt hun opgedragen de directie van Transmissie B.V, te instrueren alles te doen en niets na te laten om omgedaan- making althans minimalisering na te streven. Daarop is even eens een dwangsom van hon derdduizend gulden gesteld. LONDEN (DPA) De le ien van het Britse kabinet dat ,e eid werd door Edward Heath en in het jaar 1971 een „verdrag van de dood" ■sloten. Als een van hen om Dtitieke redenen zou worden ptvoerd en als gijzelaar zou ■orden gebruikt voor afper- ■lp.g, dan mocht de regering vhitens dit verdrag niet toe ven en zou de ontvoerde in ^val van nood bereid moeten zijn, zijn leven op te offe ren. Dit heeft de vroegere, con "•yatieve, opperrechter lord ilsham bekendgemaakt in zijn memoires. De kabinetsle den kwamen tot deze afspraak op het moment dat een bom aanslag werd gepleegd op het huis van de toenmalige ihinister van arbeid, Robert JCan. in januari 1971. Rond die tijd werd ook de Britse am- yfcsadeur in Ul«uay. sir Ge ffrey Jaickson, ontvoerd. HF.T Staalbedrijf SMPK ■voorheen Demka) in Utrecht ireigt in moeilijkheden te ko tten door eisen op het gebied 'an de milieubescherming. Het edrijf heeft nog steeds geen ergunning voor een nieuwe ven, waarin inmiddels al f 7 niljoen is geïnvesteerd, waar van ongeveer f 2,5 miljoen aan maatregelen tegen de luchtver- tttreiniging. (Van onze correspondent) BONN In zeven jaar tijd werden er in de Bondsrepu bliek 899 kinderen vermoord, maar deskundigen nemen aan, dat het werkelijke aantal nog veel hoger ligt. Het schrikba rende van dit bericht is dat bijna de helft van deze kinde ren door de eigen moeders werd vermoord en in bijna twintig procent van de geval len de vader de dader was. Een wetenschappelijk crimi noloog, die dit bericht samen stelde, noemt als oorzaak dat de moeders voor het meren deel de kinderen de hele dag in hun omgeving hebben en hun agressie dan op hen bot vieren waarbij deze dan al dan niet uitgelokt of bevor derd wordt door de kinderen zelf. Als moordenaars van kinde ren treden ook in veel geval len (bijna 4%) familieleden, maar ook kennissen (bijna 10%) op. Dit betekent, dat er meer dan acht van de tien kindermoorden nauwe betrek kingen tussen de slachtoffert jes en de daders bestonden. Ook de manier, waarop de kinderen werden gedood, werd statistisch vastgelegd. Hierbij bleek, dat ongeveer de helft werd gewurgd, doodgeslagen of door verstikking om het leven kwam. Geconstateerd werd ook. dat de stress van de grote steden geen enkele rol speelt. Integendeel, de meeste kindermoorden werden ge pleegd in kleinere plaatsen met minder dan 20000 inwo ners. In bijna alle gevallen werden de kinderen thuis of m directe omgeving om het leven gebracht. In Zandvoort beraden de autoriteiten zich over de maandag aangespoelde olie Twee tot drie centimeter dik ligt over grote afstanden een laag kleffe olie. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG NKV-voor- zitter Spit vindt de reacties van KVP-voormannen Vergeer (voorzitter) en AndriessCn (Van onze redactie buitenland) KANSAS CITY In Kan sas City is dinsdag- een eind gekomen aan een staking van de 880 brandweerlieden die hogere lonen en uitbreiding van het korps eisen. Sinds de staking vorige week vrijdag begon, deden zich talrijke branden voor, waarvan er verscheidene wa ren aangestoken. Volgens bur gemeester Charles Wheeler bevonden zich onder de brandstichters ook brandweer mannen. In verband met de branden, die hoofdzakelijk woedden in leegstaande pan den, werden zeven personen aangehouden, onder wie twee leden van de brandweer. Leden van de nationale gar de en vrijwilligers namen tij dens de staking het werk van de brandweer over. In totaal kwamen in vier dagen ruim 200 brandmeldingen binnen, waarvan er 85 vals bleken te zijn. Het kernpunt in het geschil was dat de brandweerlieden evenveel willen verdienen als de politie, die gemiddeld per jaar 2.000 dollar meer krijgt. Voorts wenst men uitbreiding van het aantal personeelsle den. Volgens een tijdelijke re geling gingen de stakers dins dag weer aan het werk, ter wijl het overleg voortduurt. (ADVERTENTIE) Een Dickson toer-caravan, ty pe 466 LT uitgevoerd in alu minium beplating met inge brande kunstharslak Deze caravan heeft dubbele ramen, een gasheater, een koelkast, 220/12V omvormer, een elek- tr. waterpomp en veel kast ruimte. Een geschenk ter waarde van 9.195, van B.V. Caravan-Import Dick Wissink, Willeskop (bij Montfoort). Te winnen In de Nationale Puzzelactie t.b.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. (fractieleider) en van CDA- voorzitter Steenkamp op het ontwerp visieprogram van het katholieke vakverbond „onzin delijk". In Politiek Nieuws, het blad van de KVP schrijft hij, dat de drie heren bijdra gen tot een valse voorstelling van zaken omdat ze erg on zorgvuldig handelen. Volgens de NKV-voorzitter wordt door de drie KVP- en CDA-leiders niet gesproken over de kern van het visiepro gram maar laat men het al leen maar bij loze kreten als ,-het NKV Iaat het evangelie los". En „het NKV zet de klok 50 jaar terug". Spits ontkent dat het losser maken van de band vakbewe ging en rooms-katholieke kerk betekent dat het NKV op een heilloze weg is. Integendeel. Maar men moet dan wel zin delijk discussiëren over de vraag of het geloof moet fun geren als primair organisatie beginsel. en welke geloofso vertuiging wel en niet kan hebben op het maatschappelijk handelen van een sociale orga nisatie. Volgens Spit weet. met name CDA-voorzitter Steenkamp precies waarom de NKV-Iei- ding met het nieuwe visie- program ls gekomen Steen- kamp is volgens Spit nauw keurig van alles op de hoogte. „Het is dan ook verbazing wekkend ongelooflijk dat Steenkamp zelfs maar veron- derstellenderwijs kan stellen, dat het NKV geen boodschap heeft aan het evangelie". De heren politici zij,n duidelijk vooringenomen, aldus een te leurgestelde Spit Deze week vindt het grote jaarlijkse treffen plaats tussen de regering en de Tweede Ka mer der Staten Generaal over de troonrede en de miljoenen nota. Deze beide documenten bezatten de visie van de rege ring op het in 1976 te voeren beleid. De Tweede Kamer geeft in dit grote treffen zijn mening over de voornemens in algemene zin van de regering. Zo worden dus de lijnen ge trokken voor hetgeen ons volk in 1976 te wachten staat. Het kan niet anders of dit grote debat staat in het teken van de enorme werkloosheid in ons land, de nog steeds voortgaande inflatie en de ve le moeilijkheden die de be drijven ondervinden. Voor ons staat vast dat het beleid van onze overheid om moet. Voor ons staat ook vast dat er teveel verwachtingen zijn gewekt met betrekking- tot de mogelijkheden die de overheid heeft op het terrein van haar beleid in het bijzon der op dat van de collectieve voorzieningen. Voor ons is het eveneens duidelijk dat wij niet door kunnen gaan, zoals dat tot nog toe het geval is geweest. Er is helaas geen eenheid van visie over de wijze waar op de bovenaangeduide pro blemen moeten worden opge lost. Het overlegmechanisme in ons land functioneert niet meer zoais dat in het verleden het geval is geweest. En dat is op zich weer een reden die de aanpak van de problemen bij zonder moeilijk maakt. Dat is ook de reden waarom het voor de regering zo moei lijk is om in brede kring aan vaardbare oplossingen te vin den. Dat alles ontslaat de re gering niet van haar plicht om leiding te geven aan de ont wikkeling, duidelijk te maken wat er aan de hand is en wat er moet gebeuren om de situa tie te verbeteren. Wij hebben dat helaas gemist in de troon rede die op de derde dinsdag door de koningin is uitgespro ken. Daarmede heeft de rege ring een kans gemist om het Nederlandse volk te overtui gen dat iedereen offers moet brengen om onze economie weer gezond te maken en daardoor het bedrijfsleven de kans te geven voor werkgele genheid en welvaart te zor gen. Met is natuurlijk veel ge makkelijker om in een situatie van groei van onze economi sche mogelijkheden politiek te bedrijven dan in een situatie zoals wij die nu kennen. Niet temin zullen wij met elkaar de moed moeten opbrengen om bestaande verworvenheden nog eens te overwegen en ons af te vragen of zij nog moeten blijven bestaan dan wel plaats hunnen maken voor andere, meer noodzakelijke voorzienin gen. Politiek staat altijd onder de spanning tussen ideaal en werkelijkheid, tussen wat je wilt of moet en wat je kunt of mag. In de politiek zul je je ook altijd moeten realiseren dat er grenzen zijn. Die grenzen wor den namelijk onder meer be paald door wat de samenle ving aan dwingende regeling kan dragen. Protest en berus ting, conflict en verzoening zullen in de politiek altijd in een snanningverhouding geza menlijk bestaan. Dat zal ook de spanning blijven van de christendemocratie die serieus uit wil gaan van het evange lisch appel op mens en sa menleving. Dat appel heeft voortdurend een andere klank. Die klank wordt bepaald door de omstandigheden en verhou dingen waarin en waaronder we leven. Vandaag gaat het om de vraag van de verdeling van de slechts zeer geringe groei, vandaag gaat het ook om de vertaling van het woord solidariteit, gaat het om de soberheid in eigen wensen omdat honderdduizenden in ons land en daarbuiten in de ellende zitten. AMSTERDAM (ANP) Hei bevoorradingsschip van de in de Theemsmonding liggen de illegale rkdio-zendschaip Mi Amigo, de Maria Lovika (80 ton), is maandagavond in beslag genomen door de Rijk spolitie te Water toen het de haven van Stellendam op Goe. ree-Overflakkee binnenvoer. De schipper, Gijs B. en zijn vader (bemanningslid) zij n gearresteerd, maar wer den na verhoor in vrijheid ge steld. Aan boord bevond zich een defecte Mann-dieselmotor van de Mi Amigo die vervan gen moest worden. Het zend- sohip is uitgerust met twee soorten dieselmotoren. De inbeslagneming geschied de wegens verdenking van overtreding van de telegraaf- en telefoonwet, zoals die na 1 september vorig jaar geldt. Toen werd na ratificatie door het Nederlandse parlement van het verdrag van Straat burg tegen piratenzenders een wijziging van de telegraaf- en telefoonwet van kracht, waar door medewerking aan illegale zeezenders strafbaar werd. Daaronder valt onder meer het bevoorraden van piratenzen ders. MOSKOU (DPA) Het gisteren in Moskou geslo ten nieuwe Ru-ssische-Oost- Duitse vriendschapsverdraiL bevat geen bepalingen meer over een verenigd Duitsland, dit in tegenstelling tot het verdrag van 1964. Ten aanzien van West-Berlijn vermeldt het nieuwe verdrag dat de Sovjet unie en de DDR zich zullen houden aan de in 19711 geslo ten overeenkomst tussen de vier grote mogendheden Groot-Brittanië, Frankrijk, de Verenigde Staten en de Sov jet-Unie. Zowel de Sovjet- Unie als Oost-Duits land gaan uit van het standpunt dat West-Berlijn geen onderdeel van West-Duitsland is. VOLGENS de Nooi'd-Vietna- mese hoogleraar Ton That Tung, een internationaal er kend expert in het kankeron derzoek, zorgt de Amerikaanse regering er met alle mogelijke middelen voor dat medische en andere wetenschappelijke informatie Noord-Vietnam niet kan bereiken. HET Britse ministerie van defensie heeft bekerdgeme^kf dat prins Charles, de Britse troonopvolger, het bevel krijgt over een mijnenveger. LUXEMBURG (ANP) De conferentie van industrielan den en ontwikkelingslanden (waaronder olieproducerende landen) die vastgesteld is op 10 tot 13 december, loopt ernstig gevaar. Dat komt omdat de Britse minister van buitenland se zaken, Callaghan, gisteren in de Europese ministerraad in Luxemburg verklaard heeft dat zijn land per se als land op zichzelf op die conferentie ver tegenwoordigd wenst te zijn. De bedoeling was dat de EG als „één land" aan die confe rentie zou deelnemen. De conferentie die gehouden zou worden op initiatief van de president van de Franse repu bliek. Giscard d'Estaing, zou 27 landen omvatten: acht indus- strielanden (waaronder dus de EG als één land) en 19 ontwik kelingslanden (waaronder acht olieproducerende landen). Door de Britse eis ter conferentie voor zichzelf te komen spreken, is er, aldus de Nederlandse mi nister van Buitenlandse Zaken, Van der Stoel, een duidelijk ge vaar van vertraging ontstaan. (Van onze redactie buitenland) PEKING Het onverwach te vertrek van de ambassa deurs van zeven landen van het oostelijk blok van een banket dat maandagavond in Peking werd gegeven ter ere van premier Dzemal Bijedic van Joegoslavië, heeft tot re sultaat zo niet tot doel gehad, dat de Joegoslaven in verlegenheid zijn gebracht. Dit is het oordeel van diplo matieke kringen in de Chinese hoofdstad. Zij wijzen er op dat de rede van de Chinese vice-premier Teng Hsiao-Ping, die aanleiding was voor de ambassadeurs van de Sovjet- Unie, Hongarije. Polen. Tsje- choslowakije. Oost-Duitsland, Bulgarije en Mongolië om en bloc op te stappen, gematigder was dan de laatste tijd gebrui kelijk is als het over de Sov jet-unit gaat. De bewuste pas sage luidde: „Vandaag vormt de supermogendheid die het luidruchtigst de vrede predikt, juist de gevaarlijkste oorlogs dreiging". Kennelijk uit be leefdheid tegenover zijn Joe goslavische gast noemde Teng de Sovjet-Unie niet met na me. Toch verhief de Sovjet-am bassadeur Vassili Tolstikov zich onmiddellijk en verliet de zaal. gevolgd door zijn colle ga's van zes bondgenoten. De ze demonstratie de eerste van deze aard sinds drie jaar scheen de Chinezen te ver rassen. ook ail zette vice-pre mier Teng onverstoord zijn re de voort. Waarnemer» zijn er van overtuigd dat dit gezamenlijk optreden geen toeval was maai' een tevoren afgesproken actie. Zij leggen verband tus sen het incident en de tegen stelling tussen de Sovjet-Unie en Joegoslavië inzake de door Moskou nagestreefde conferen tie van Europese communisti- scne partijen, waarmee het be wind van Tito in Belgrado nog met heeft ingestemd. De be denkingen van de Joegosla- viërs richten zich vooral tegen de wens van Moskou om zijn positie als leider van de com munistische wereld tegeno ver China te versterken. Het is zeker dat premier Bije dic in Peking kan rekenen op steun bii het Joegoslavische verzet tesen de Europese com munistische top. In dit licht bezien zou het weglopen van de zeven ambassadeurs vooral moeten worden bezien als een actie tegen Joegoslavië. Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatte zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden •fgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie ven brio- ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen •ens is met inhoud, c.q. strekking. Wat zei minister Van Agt ook weer? Het fundamentele rechtsbeginsel van onze rechts orde verdraagt zich niet met levenslange gevangenisstraf tot de dood erop volgt! Wat doet ons eigen systeem als Ne derlandse gedetineerden een gijzeling uitvoeren? Isoleercel! Advocaten worden geruime tijd geweerd! Wat is het re sultaat van het onderzoek, be loofd na de terechtzitting in februari 1975, waarop Jan Brouwers sprak over hetgeen hij ervaren had, of twijfelt men nog steeds aan wat hij toen in doodse stilte vertel de? Wat is heden het antwoord en de handelwijze van rege ring en volk ten aanzien van de Surinaamse kwestie en de Surinamers? Voorop lopen met het vingertje de lucht in'. De regering de straat op! Wat deed die thans van ver ontwaardiging rood aanlopen de regering in de voorafgaan de maanden tijdens de proces gang, onmiddellijk na de uit spraak? Wat deed-doet die re gering op de daartoe geëigen de plaatsen om de doodstraf afgeschaft te krijgen? Immers het beginsel van de doodstraf] is de oorzaak van het drama in Spanje. Een land, dat de doodstraf nog kent, reageert op elf ver moorde politiefuncionarissen en andere soortgelijke terreur daden dienovereenkomstig. Het straatoptreden in Utrecht was een politiek toneel, com pleet met deskundige gri meurs, opgevuld met hypocrite versluieringen van eigen ern stige hedendaagse misstappen Jegens mens en mensheid in eigen land, waaraan niet af doet dat ik het drama In Spanje zeer betreur en mijn gedachten zijn bij alle nabe staanden, die rechts en links van mij moeten proberen voort te leven, weldra gehee! alleen, Ja zelfs straks zonder de Nederlandse vakantiegan ger, die mogelijk nog iets goeds uit eigen land znu 1:lin nen ove-hrengen, of niet? Wie de straat OT) gaat. moet ook weer huiswaarts keren: misschien dat er toch nog een positieve vrucht zal vallen van het sti'aan irritant steriele vingertje. BREDA Mr. W.A.M.J. Meijer In De Stem van zaterdag stond een artikeltje van Geor ge Mazure, over het Palin droom, d.i. een woord dat men zowel van voor naar achter, als omgekeerd kan lezen. Wat vindt u ervan als men 'n hele zin kan omdraaien. De zin is: „Nelll plaatst op 'n parterre trap 'n pot staalpillen". BREDA MEVR. R.BA YENS- KOOK Een delegatie van de Partij van de Arbeid onder leiding van partijvoorzitter Ien van de Heuvel komt terug van een bezoek uit de D.D.R. (Oost- Duitsland) en verklaart, dat ze zich heeft laten overtuigen, dat de muur noodzakelijk was en dat zij daar nu begrip voor heeft. Natuurlijk was deze muur voor de communisten noodzakelijk want de hele be volking liep uit de communis tische heilstaat naar het vrije westen. Zij heeft er begrip voor, dat deze communistisch en dus dictatoriaal geregeerde staat zelfs haar burgers ver biedt vrij naar een ander land te reizen en dat degenen die toch nog aan deze tirannie wensen te ontsnappen als hon den bij de muur en elders worden neergeschoten. Deze mensen hadden geen politie agenten vermoord maar hun kerden slechts na-ar vrijheid. De muur des doods, de muur die een afscheiding vormt tus sen vrijheid en rode tirannie, een tirannie die veel erger is dan het Spanje van Franco. Onder druk van haar partij heeft zij nu haar woorden moeten terugnemen; natuurlijk de tijd is hier nog niet rijp voor. Maar de selectieve ver ontwaardiging van Den Uyl en consorten zou ons nu toch wel de ogen moeten openen. Laten wij hopen, dat de generaties die na ons komen ons niet zullen verwijten, dat wij niets gedaan hebben, dat we ze niet onderkend hebben de NAVO- afbrekers, de onnozele ruiten- ingooiers en schuttingbeklad- ders en laten we toch maar met een waakzaam oog blijven hopen dat uiteindelijk de rode dictatuur aan ons voorbij zal gaan. BREDA J. VAN DOORN UTRECHT (ANP) De on langs tot het Centraal Georga niseerd Overleg Militair toege laten Algemene Vereniging Nederlandse Militairen, een belangenvereniging met ruim 6.000 dienstplichtige militai ren. heeft in een nota over de extra bezuinigingen op de de fensie-uitgaven een ontwikke ling gesignaleerd, diie gaat in de richting van een verlegging van de bezuiningen van de materiele naar de personeels- sector Indien deze ontwikkeling doorzet is. volgens de vereni ging. de kans groot, dat de categorie dienstplichtigen de du)>e zal worden van de bezui nigingen. Voo- de AVNM is dit onaanvaardbaar. VOLGENS het PvdA-kamer- lid Dolman wordt schrik en verwarring gewekt bij in het bijzonder bejaarden door de toezending van aanslagen in komstenbelasting over twee of drie jaren binnen korte tijd. Hij heeft staatssecretaris Van Rooijen (Financiën) gevraagd, of een betere spreiding in de tijd van deze aanslagen kan worden bevorderd. In sehrifte- lilkf vragen bepleit het kamer lid ook een soepel invorde- ringsbeleid. SEDERT 1970 hebben onge veer 400.000 van de 27 miljoen katholieken in West-Duitsland zjrt. Ipt„„ uitschrijven als lid van hun kerk.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 11