akeren ipina TOPCLUBS AZEN OP REP Ondanks zes doelpunten: Kees Rijvers ontevreden 2 m DONKERE WOLKEN BOVEN DE KUIP Kessler onder indruk van spel Ajax KWESTIE VAN HANEGEM OP DE SPITS GEDREVEN t. oordeel. DO BELONING DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Maaskant: „Spreco moei harder werken" ogguri lag door t. voordeel. OPSPORING TERUGBEZORGING TOTO l'llll-InlIHMilSM lijk lekker 3PER- EN TINWERK NTAL SIERADEN art. craait's morgens, aarom niet? Joggurt is bijt. Joggurt kan verder risse lunch, als snel als frisse beeldbuisdrank, puur of gemixed. melkwuades Geldig t/m 18/10. (pro rato) i die leiden tot aaronder nber j.l. zijn ontvreemd uit een wo-l idberglaan te Breda, nformatie wordt ingewacht onde' onnummer 080-560117. ebureau „BODEVA" gen, St. Annastraat 219. (Van onze sportredactie) JISP - De kans dat Johnnie Rep binnen niet al te lange tijd weer bij Ajax speelt is lang niet uitgesloten. Dinsdag of woensdag zal Cor Coster van Inter Football met Valencia, de huidige werkgever van Rep rond de tafel gaan zitten om te horen wat de eisen van Valencia zijn. Rep, hij is vrijdagavond laat uit Valencia teruggekeerd, heeft in Spanje namelijk nog een driejarig contract uit te dienen. Rep gaf als officiële reden voor zijn verminderde belangstelling voor Spanje op dat zijn vrouw Trudy hem niet naar Valencia wilde vergezellen. Aannemelijker is echter dat het Spaanse avontuur Rep bijzonder is tegengevallen. Hij stond bij Valencia niet meer opges teld en bovendien was de hele technische staf van Valencia in de afgelopen week ontslagen. Daar komt nog bij dat Rep via Coster had vernomen dat Michels belangstelling had voor Rep als spitsspe- ler. Al deze redenen hebben de Nederlander doen besluiten om Spanje zo snel mogelijk de rug te doen toekeren. Rep: „Het is bij Valencia een grote troep. Maar als Coster niet rondkomt met Valen cia moet ik terug. Zonder mijn vrouw want die gaat beslist niet mee". Naast Ajax heeft ook AZ'67 belangstelling voor Rep getoond. Daarnaast zou ook Feyenoord geïnformeerd hebben naar de eisen van Rep. Johnny Rep op de tribunes van de Alkmaarder Hout als toeschouwer bij Ajax-AZ. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN - Ondanks de zes doelpunten die PSV in het duel tegen Excelsior op het sco rebord liet verschijnen was de kleine trainer Kees Rijvers niet helemaal tevreden over het ver toonde spel. Begrijpelijk, want na het zesde doelpunt van René van de Kerkhof - direkt na rust - zakte de landskampioen ver te rug. De PSV-aanhang schreeuwde herhaaldelijk om meer doelpunten, maar de kan sen die toch nog kwamen wer den op „deskundige" wijze om zeep geholpen. Kees Rijvers: „Dit is typisch een wedstrijd om alles te geven. Er alles uit te ha len. En dat is niet gebeurd. Dat komt wellicht ook wel omdat enkele spelers uit vorm zijn". Na enig aandringen wilde de PSV-trainer namen noemen. „Peter Dahlquist blijft onder zijn kunnen. Misschien omdat hij de laatste dagen wat moei lijkheden, weinig slapen bij voorbeeld, had. En ook Harry Lubse draait niet best. Die twee VERDEDIGING VAN NAC GOED VOOR EEN PUNT (Van onze sportredactie) NIJMEGEN - Het is maar goed dat de verdediging van NAC uitstekend sluit - de laatste vier wedstrijden heeft de defensie geen doelpunt toegestaan - want van de aanvalsli- nie Valt momenteel weinig te verwachten. In het verdienste lijke gelijk spel (0-0) in de uitwedstrijd tegen NEC had van de voorhoedespelers alleen de onvermoeibaar lijkende Smits, die zowel achter als voor te vinden was, een aandeel. Brouwers en Spreco verwaarloosden hun verdedigende taak (vooral Medik, de tegenstander van Brouwers, kon daardoor veelvuldig assistentie verlenen bij het NEC-offensief. Brouwers en Spreco konden ook praktisch niets klaarmaken en mede doordat de hele ploeg de lef miste om resoluut te coun teren - de kansen daartoe be stonden tegen het fel aandrin gende NEC - was het een vrij eenzijdige wedstrijd met bijna steeds het initiatief aan NEC. NEC. dat een veel betere mid- denveldbezètting had dan de Bredanaars - Marijnissen be zorgde Kamps een moeilijke dag en Peters kreeg toch nog wel zo veel vrijheid van Vermeulen dat hij diverse goede dingen kon doen - stelde aanvallend echter ook weinig voor. De acties van de Nijmegenaren hadden veelal wel het nodige tempo, maar het raffinement ontbrak. Daardoor kwam er ook maar zelden pro blemen voor de NAC-defentie, waarin Cruyssen en Budisic, maar vooral Jan de Jong een op vallende rol vertolkten. De Jong keepte als in zijn beste dagen en verwerkte diverse lastige en harde inzetten. De verdediging van NAC had het ongetwijfeld moeilijker ge had als NEC voortdurend had kunnen stormlopen, maar dat voorkwam Budisic en consorten kundig. Door bekwaam uitver dedigen en veel breedtespel waar ook het middenveld goed aan meewerkte, hadden de Bre danaars na een afgeslagen atta- I NEC-NAC G.A. Eagles-MW F.noord-Eind. FC Amst.-TWENTE IFC Utrecht-Telstar AZ'67-Ajax De Gr.-Sparta iPSV-Excelsior |Roda JC-D. Haag [Wag -H. Sport Haarlem-Fortuna PEC Zw.-SC Camb. De winnende cijfers van lotto 40 zijn: 1-4-12-14-15-23 reserve getal 37. Het aantal deelnemers aan lotto 40 bedroeg 904.146, die voor een inleg zorg den van 3.512.396 gulden. Het prijzenbedrag is 1.815.039 gul den. De prijzen zijn: eerste prijs (inclusief jackpot) f 730.586,- tweede prijs f 166.838,- derde prijs f 250.258,- vierde prijs I 333.677,- vijfde prils f 333.677,-, DUITSE LOTTO HAMBURG - De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn: 7 - 15 - 18 - 35 - 41 - 44. Reserve getal: 6. In het „Spel 77" was het resultaat van de trekking: 3 8 8 9 5 6 3. .SUPERTRIO: BONAIRE PRIJS 1. nr. 2 (Nicole H) 2. nr. 4 (Leen d'Aster) 3. nr 11 (Martin D). In- 1"": f 30.783,- uitbetaling win nend: f 176.20. que vaak langdurige balbezit. Het was alleen onbegrijpelijk dat zij daar niet meer mee de den, want de gelegenheid voor dieptepasses was er verschil lende keren. Trainer Bob Maas kant: „We hebben inderdaad nog wat te verdedigend ge speeld. Tegen een ploeg, die zo moeilijk tot scoren komt, kun ie meer aanvallen. Maar aan ae andere kant kan ik me de angst van de spelers ook wel voorstel len om voor twee punten te spe len, want dan moet je nu een maal meer risico nemen". Door de macht van NEC kreeg NAC in de eerste helft zelfs nog de beste kansen op de overwin ning. Spreco, die evenals Cruys sen een boeking kreeg van scheidsrechter Beukman, had na een half uur echter pech dat zijn schot van circa 20 meter via de voet van een tegenstander tegen de lat belande. Spreco was ook de grondlegger van de tweede goede mogelijkheid van NAC. Twee minuten voor rust gaf hij een afgemeten voorzet naar de op twee meter van het doel staande Smits, die echter bij de afwerking volkomen faal de. Smits wilde de bal met de buitenkant van de schoen in het het doel tikken, maar dat mis lukte volkomen. De achter hem staande Bouwmeester (wegens kramp zeven minuten voor het einde vervangen door Bron) kreeg een nieuwe kans, maar diens kopbal ging over. Na de rust kwam NAC niet meer in de buurt van het NEC- doel. De Nijmeegse ploeg kreeg toen een nog groter overwicht, maar evenals in de eerste 45 mi nuten kwam er bijne niets uit. En dat veranderde ook niet, toen Kowalik voor Zuidema (goed bewaakt door Krijnen) in het veld kwam, hoewel de Pool De Jong een keer zwaar op de proef stelde met een omhaal. Alleen in de eerste vijf minuten na rust bij een vrije trap van Peters, die door Kamps bijna tot een treffer werd verlengd, en een tweetal inswingende corners van Meijers zar NAC even in het nauw, maar daarna kwam er geen panieksituatie meer voor. HEIN GROOTHA31S Martin Vreysen, hij scoorde het rijfde doelpunt, in duel met Bloemers (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - De donkere wolken, die zich de laatste we ken boven de „Kuip" hebben samengetrokken, lijken zich na de 5-0-zege die Feyenoord giste ren behaalde op een uiterst zwak Eindhoven nog niet te ont laden in een forse donderbui. De forse score betekent overigens niet, dat de problemen in Rotterdam-Zuid in één klap zijn opgelost. In de spelersgroep blijft ondermeer verzet bestaan tegen de oefenstof, die de Poolse trainer Antoni Brzezanczyk de spelers tijdens de training laat verrichten. Met name tonen de Feyenoorders zich afkerig van het werken met zandzakken en medicinballen. Dat pittige trainingsarbeid voor vedetten echter geen over bodige luxe is, werd gisteren in het eerste part van de ontmoe ting tegen Eindhoven overdui delijk bewezen. De Feyenoord- (Van onze sportredactie) NIJMEGEN Hoewel hij twee erg goede mo menten had was het op treden van Spreco an dermaal niet geslaagd te noemen. De Joegoslaaf deed weer aardige dingen als hij aan de bal was, maar voor de rest was hij veel te statisch. Hij wachtte zelfs met lopen tot de bal gespeeld werd. Trainer Bob Maas kant: „Hij moet zich na tuurlijk nog aanpassen. Maar hij is inderdaad veel te lakoniek. De moeilijk heid is dat ik alleen maar met hem kan spreken via een tolk. Deze week wil ik echter een behoorlijk ge sprek met hem hebben en hem zeggen dat hij op zijn Nederlands zal moeten gaan voetballen en dat is vooral hard werken. Als hij daarin slaagt dan ge loof ik dat we over een aantal weken over een echt goede spits beschik ken, want aan wat hij sommige momenten met de bal doet kun je zien dat hij een klassespeler is". ers, zonder Rijsbergen, De Jong, Van Hanegem en Steen-Olsen, allen min of meer geblesseerd, legden een partij voetbal op de grasmat van bijzonder infe rieure kwaliteit. De enige twee Rotterdammers, die zich enigs zins in positieve zin onder scheidden waren Ramljak - re soluut ingrijpend - en Willv Kreuz, die zoals gewoonlijk weer opviel door een grote dosis inzet. Van de overige Feye noorders blonk vooral Jörgen Kristensen uit in het maken van vertwijfelde gebaren wanneer weer eens een van zijn acties in balverliefdheid smoorde. Toch was het Kristensen - na de wed strijd zou hij verklaren, dat dit absoluut zijn laatste seizoen in Rotterdam is:„Ik ga weer terug naar Denemarken" - die de score voor Feyenoord openbrak. Hij kreeg hierbij allen mede werking van Eindhoven- sluitpost Berendonk die royaal over het afstandsschot van de Deen heendook. Feyenoord vocht in die eerste helft niet alleen tegen zichzelf, maar zag zich tevens geconfron teerd met een tegenstander, die zich massaal in de verdediging terugtrok. Eindhoven-trainer Rinus Gosens, die toch de naam heeft aanvallend voetbal te pre diken, hierover: „Mijn spelers misten duidelijk durf. Je zou kunnen zeggen, dat vandaag de overstap van eerste naar eredi visie goed naar voren is geko men. Ik had mijn spelers met de opdracht in het veld gestuurd om een eigen gezicht te laten zien. Maar dat is er niet uitge komen. Trouwens, wanneer dit Feyenoord tempo wil draaien, dan speelt het iedereen van de mat." Gosens had volkomen gelijk, want toen Feyenoord in de tweede helft het empo op schroefde, waardoor er ook veel meer beweging in de ploeg kwam, werd Eindhoven inder daad weggespeeld. Coach Brze zanczyk bleek tijdens de pauze zijn taktiek gewijzigd te hebben. De nu wel regelmatig opko mende vleugelverdedigers Schneider en Vos zorgden voor veel verwarring, terwijl het wa pen van de lange voorzet de kwetsbaarheid van het centrum van de Eindhoven-verdediging blootlegde. Al na twee minuten kon Kreuz ongehinderd raak koppen uit een voorzet van de wel nijvere, maar weinig effec tief werkende Wim Jansen. Meer smaak nog kreeg Feyenoord, toen Brzezanczyk de weer onop vallende Steve Wegerle wisselde voor de jeugdige Arie van der Linden. Deze speler uit het C-elftal werkte zich op tot de smaakmaker van de tweede helft. Eerst speelde hij behendig Kristensen aan, door de bal door de benen van Kooiman te mik ken, 3-0 en even later bediende hij de opgekomen Dick Schnei der op maat, waardoor de vierde treffer een feit werd. Eindhoven, dat zich hardnek kig puur verdedigend op bleef stellen, werd slechts eenmaal gevaarlijk, toen Treytel mis tastte op een vrije trap van Bloemers. Jacobs kopte echter voor een leeg doel staande naast. Het was tenslotte Martin Vrey sen, die het in geringe getale op gekomen publiek (24.000, ter wijl een totaal van 32.000 toe schouwers nodig is om Feye noord tot een lonend bedrijf te maken) nog met een enigszins tevreden gevoel huiswaarts liet keren. Met een uitstekende, kei harde kopbal uit een voorzet van Vos, maakte de Bredenaar het kwintet doelpunten vol. En deze cijfers verdoezelden de interne problemen bij Feyenoord weer even. Maar de bui lijkt te blijven hangen. WIL KESTER waren rijp voor vervanging. Maar dat heb ik bewust niet ge daan omdat in een dergelijke wedstrijd de kans aanwezig is dat ze over dat dode punt heen komen. Maar dat zat er niet in. Overigens laat ik Lubse niet zo maar vallen. Daar heeft hij vorig jaar te goed voor gespeeld. In deze wedstrijden moeten we echter het juiste ritme zien te pakken. Als we straks tegen Ruch voor de Europacup spelen moet die torm er zijn. Dan kun nen we niet meer experimente ren". En Harry Lubse gecon fronteerd met de uitlatingen van zijn trainer: „Ja ik weet ook niet waar het aan ligt. Ik ben wel on langs naar de tandarts geweest om kiezen te laten trekken. Mis schien speelt dat ook nog wat mee. Ik zal gewoon keihard moe ten sjouwen om weer op mijn oude peil te komen". Dat het zelfvertrouwen van Harry Lubse momenteel niet al te groot is bewees hij reeds na zeventien seconden spelen. Zonder dat ook maar een Excel- siorspeler de bal had kunnen ra ken, kwam Lubse na een afge meten pass van Dahlquist alleen voor de reeds op de grond lig gende Eddy van der Roer. Lubse raakte het leer echter half waarna het danig geschrokken Excelsior opgelucht kon adem halen. Uiteraard stelde de Rotter damse équipe zich bijzonder be houdend op. Via een versterkt middenveld werd getracht de PSV-storm tot staan te brengen. Met kunst- en vliegwerk lukte dat aanvankelijk wel. Maar naarmate de PS V-druk groter werd zag Excelsior zich genood zaakt met grovere middelen in te grijpen. Overigens zorgde arbi ter Jonker door het nemen van op zijn minst disputabele beslis singen ervoor dat de strijd wat grimmiger werd. In de zeven tiende minuut haalde hij de woede van de Excelsior-spelers op zijn hals door de thuisclub een strafschop te geven, nadat Van der Munnik zijn directe tegenstander Edström met een duwtje uit evenwicht had ge bracht. (Edström: „Dit is de eer ste keer dat ik een strafschop meekrijg. Een geweldige scheidsrechter"). Willy van der Kuylen liet dit presentje niet liggen. Daarna was het met de weerstand van Excelsior dat en kele keren kon counteren, maar door onkunde niet verder kwam dan de zestien meterlijn, ge daan. Voor de rust kreeg de Rotter damse formatie nog vier treffers om de oren. Een kopbal van Ed ström verdween door de benen van Eddy van der Roer, waarna Van der Kuylen, Lubse met een ziedend schot, en opnieuw Van der Kuylen de stand opvoerden tot 5-0. Toen het direct na de rust 6-0 werd zag het er voor Excelsior somber uit. Maar de doelpuntenmachine stokte. De meest eenvoudige kansen - vooral Lubse - lieten de PSV- voorwaartsen liggen. Rijvers: „Er werd te gehaast gespeeld. Vooral in de eerste twintig mi nuten van de tweede helft. En er werd teveel op persoonlijk suc ces gejaagd". PSV hield het daarna - tot groot verdriet van de supporters - wel voor gezien. Excelsior kon tot zijn verbazing zelfs herhaal delijk de middenlijn overschrij den, maar door gebrek aan kwa liteit kon het in aanvallend op zicht totaal geen vuist maken. ROMAIN VAN DAMME ALKMAAR - Georg Kessler, de voormalige coach van het Nederlands elftal en Sparta, was gisteren even uit West- Duitsland overgewipt om een kijkje te nemen bij het duel AZ'67-Ajax. Zijn commentaar na afloop: „Natuurlijk moest ik naar Alkmaar, want de laatste tijd had ik Ajax een beetje uit het oog verloren. Ik kon alleen afgaan op de internationale er varing van sommige spelers en het bericht dat de ploeg nu op nieuw geleid wordt door Mi chels. Het was een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd. Ajax heeft sterk gespeeld en daarom zal het straks wel een moeilijke klus worden. Door de komst van Michels is Ajax organisatorisch sterker geworden". Over de juistheid van het 1-1 gelijkspel tussen AZ'67 en Ajax bestond na afloop geen enkel verschil van mening. Rinus Mi chels constateerde, dat Ajax we liswaar op de goede weg is qua organisatie en discipline, maar dat aan het afmaken nog wel het nodige mankeert. „Met name Brokamp en Meijer waren er niet op momenten, dat ze kon den profiteren. Geels heeft een goal gemaakt en daarmee zijn werk gedaan. Er waren meer mogelijkheden voor ons, maar we hebben ze niet benut". Van uit ander oogpunt was ook Joop Brand tevreden over het resul taat dat werd behaald door een ploeg die door het ontbreken van Vosmaer en Van Marwijk snelheid en verrassing mist op de vleugels. AZ beschikte we liswaar weer over de van een lie soperatie herstelde Meister als rechtsbuiten, maar die ont beerde nog het wedstrijdritme en kracht. Op links opereerde middenvelder Hovenkamp die een fraaie kans kreeg om AZ op 2-0 te brengen, maar net naast het Ajaxdoel schoot. AZ kwam op 1-0 door een fraaie treffer van Van Rijnsoever, die over igens uit een hoogst merkwaar dige situatie ontstond. Na hands van Mol paste Boos- ten de voordeelregel toe, het geen Brokamp niet besefte, waardoor De Vries de bal kon meenemen. Nygaard zocht op links de ruimte en uit zijn voor zet kon Van Rijnsoever inschie ten. Na rust was Ajax duidelijk sterker dan AZ'67, dat allengs meer het initiatief aan Ajax moest laten. Het overwicht leidde tot een doelpunt van de volkomen vrijgelaten Geels na een knappe voorzet van de hardwerkende Notten. Defen sief onderscheidde zich Krol en op het middenveld vielen Notten en Mühren op. De afwerking bij Ajax (Meijer o.a. stond twee keer geheel vrij) liet echter te wensen over. AZ'67Vooys, Van Rijnsoever, Mol, Suurendonk en Vonk, Wildbret, De Vries en Nygaard, Meister, Kist en Hovenkamp. AJAX: Schrijvers, Suurbier, Dusbaba, Krol en Van Dord, Notten, Hulshoff en Mühren, Brokamp, Geels en Meijer (Hel ling). (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - Het conflict tussen Wim van Hanegem en Feyenoordtrainer Brezanc- zyck is nog niet opgelost. Vrij dag kreeg de Feyenoord- middenvelder te horen dat hij niet in de basisopstelling stond en zelfs niet tot de wisselspe lers behoorde. Van Hanegem: „Vrijdag heb ik nog tweemaal getraind. Daarna liet ik me verzorgen. Van de jongens kreeg ik te horen dat ik me niet zo moest uitsloven, want ik stond toch niet op het bord. En dat klopte. Waarom weet ik niet. Puck van Heel (een speler uit de jaren '30) was er over igens wel bij. Dat stond toch op dat bord". Het conflict Brezanc- zyck-Van Hanegem sluimert reeds enkele weken. Afgelopen woensdag in het Europacup duel tegen Ipswich wilde Van Hanegem het veld uit maar de Poolse trainer gaf daar geen gehoor aan. Van Hanegem: „Misschien is het daarom wel. Ik heb drie maal een seintje gegeven. Maar niemand in de dug-out reageerde. Ik ben er toen naartoe gelopen en heb gezegd dat ik geblesseerd was. Ik had een trap op mijn scheenbeen gekregen. Maar hij keek niet eens, waarna ik maar weer in het veld ben gaan lo pen." Volgens Van Hanegem heeft overigens geen enkele speler plezier in zijn werk bij Feye noord. „We hebben nu een.ze- vendaagse werkweek. Iedere dag op het veld. Dat wordt toch een beetje teveel van het goede. Zelfs onder Coerver werd er minder getraind. En onder Happel nog minder. Dat was misschien wel de beste. Althans als je de resultaten bekijkt". Willem van Hanegem werd na het duel tegen Ipswich ge signaleerd bij Cor Coster van Inter-Footbal. „Puur toeval", zegt de Feyenoorder echter. Overigens verklaarde Wim Jansen gisteren dat dinsdag een gesprek plaatsvindt tussen de beleidsgroep Betaald Voet bal en de spelersraad waarbij de kwestie Van Hanegem ze ker ter sprake komt. Voor het overige deed iedereen in het Feyenoordkamp erg geheim zinnig over de kwestie en wilde men er niet verder op in gaan. De zoveelste rel bij Fe yenoord wacht op een oplos sing!

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 9