PvdA-achterban ongeduldig over uitvoering Keerpunt T BRAND IN DORDRECHT EIST VQF SLACHTOFFERS rij (longerstaking Marokkanen oor geldige paspoorten NIEUW AKKOORD Y.S.-SPANJE DS '70: KABINET BEDERFT HET EE DODEN RIJ MISLUKTE COMMANDO-ACTIE OP VLIEGVELD VAN BEIROET DEMONSTRATIEVE VERGADERING VAN EUROPESE VAKBONDEN vliegveld Welschap Soares in Lissabon door politie ontzet PvdA kraakt huurbeleid eigen staatssecretaris 5rl RUGBLIK V binnenland buitenland Technici naar olievelden Sinaï een miljoen gulden aan prijzen Eisen Protest tegen Acties en reacties op protesten roncl Spanje ANDAG 1975 5 Oe 25 Marokkanen houden hun hongerstaking in de voormalige kerk „De Duif". AMSTERDAM (ANP) Om de aandacht op hun pro blemen te vestigen zijn zater dagavond ongeveer 25 Marok kaanse arbeiders in de voor malige rk-kerk „De Duif" aan de Prinsengracht in Amster dam in hongerstaking gegaan. Zij eisen van de Marokkaanse consul in de hoofdstad de on middellijke uitgifte van nieu we paspoorten. K De actie is georganiseerd door het comité van Marok- anse arbeiders in Nederland ar.se arbeiders in Nederland BEIROET (AFP-REUTER) Vier commandoleden heb ben zaterdag vergeefs gepoogd iich op het vliegveld van Bei roet meester te maken va» een Egyptisch vliegtuig ten einde daarmee naar Cairo te gaan om het nieuwe Egyptisch Israëlisch akkoord inzake de Sinai ongedaan te laten maken Een van de aanvallers en «en korporaal van het Libane se leger werden gedood in de schietpartij die op de luchtha ven ontstond. Twee andere aanvaliers werden gewond, evenals vijf militairen, een gendarme en een man van de luchthavenbewaking. De vier de aanvaller wist aanvankelijk te ontsnappen, maar hij werd later aangehouden door de Pa lestijnse bevrijdingsbeweging (PLO) die hem overdroeg aan de Libanese autoriteiten. De vier commandoleden wa ren een Palestijn, een Syriër, een Egyptenaar en een Liba nees. De Palestijn kwam om het leven. Volgens de PLO. die de actie veroordeelde, was het viertal pas kort geleden opgenomen in de „rijen van de revolutie", In een commu niqué werd hieraan toege voegd, dat „zekere kringen" de vier mannen hadden bewo gen „schade te berokkenen aan de revolutie". (ADVERTENTIE) met steun van de Turks-Ne derlandse Arbei dersveremiginig en het Buitenlands Arbeiders Koilektief. Het gaat, aldus het comité, in hoofdzaak om Marokkanen, die al lange tijd illegaal in Nederland hebben gewerkt Zij zouden op grond daarvan in aanmerking moeten komen Voor een verblijfsvergunning in het kader van de op 1 november aflopende regulari- satie van zich illegaal in Ne derland bevindende buiten landse arbeiders. Maar zij ris keren die verblijfsvergunning niet te krijgen omdat zij geen geldig paspoort hebben, één van de voorwaarden voor re- gularisatie. Wel bezit de helft van de hongerstakers een vals paspoort, in Marokko wegens de corrupte bureaucratie het voor gewone mensen zo-nder relaties in de ambtenarij ui terst moeilijk is aan een gel dig paspoort te kennen. Met het oog op de regutarisatie vroegen de nu in hongereta- ging gegane Marokkanen en vermoedelijk nog een negen tigtal in Amsterdam en omge ving verblijvende landgenoten nieuwe, geldige paspoorten bij hun consulaat aan, Volgens het comité liggen de dossiers van de betrokken arbeiders echter nog steeds op het consulaat, hoewel er op alle mogelijke manieren druk op de cO-hsuS was uitgeoefend om haast te maken gezien de naderende afloop van de regiularisatieter- mijn. Hij zou zich steeds heb ben verscholen achter traag heid van de ambassade in Den Haag en de 'instanties in Ma rokko. HILVERSUM (ANP) Het NVV zal op 14 november sa men met Belgische vakbondsle den een demonstratieve verga dering in Brussel beleggen waar eisen geformuleerd zul len worden die de Europese vakbeweging drie en vier da gen later zullen stellen in een driepartijenconferentie tussen de Europese regeringen en de Europese Raad. de Europese ondernemers en de Europese vakbeweging. Op de vergadering in Brus sel zullen ook vakbondsleden uit Noord-Frankrijk en het Duitse Ruhr-gebied vertegen woordigd zijn. Dit heeft NVV- voorzitter W. Kok zaterdag middag in het VARA-radio- programma „In de rooie haan" meegedeeld. De heer Kok stelde dat 17 isar na afsluiting van het EEG-verdrag Europa iets voor de vakbondsleden moet gaan betekenen. De eisen van de vakbonden zullen zich in eer ste instantie richten op het op elkaar laten aansluiten van de rationale werkgelegenheids- politiek van de diverse landen Voor 1,- kunt u reeds meedoen met deze nationale puzzelaktie t.b.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten en één van de prachtige prijzen winnen, waaronder de super-de-luxe machine jM 179^0r aHosdoener, type 760 van Singer, winkelwaarde En als u geen prijswinnaar bent, heeft u toch geen pech, want •f ia al een elektrische Singer zigzag voor 369,- Te winnen In de Nationale Puzzelaktie t.b.v. Nationaal Fonda Sport Gehandicapten. Hl (Van onze redactie buitenland) JERUZALEM Vier Ame rikaanse technici inventari seren de door Israël bezette olievelden in Ras Soedar aan de Golf van Suez, zo hebben gezaghebbende regeringskrin gen in Jeruzalem meege deeld. De vier Amerikanen zouden zijn toegelaten als gebaar van goede wil ofschoon Israël nog niet hel interim-akkoord met Egypte heeft getekend volgens hetwelk Egypte de in 1967 door Israë! veroverde olievelden van Aboe Rodeis zal overnemen, aldus genoem de kringen. Het nieuwe Israëlisch Egyptische Sinaï-akkoord „heeft de oorlogsrisico's in het Midden-Oosten vergroot en heeft getoond dat de V.S. niet neutraal waren in het con flict". Dit heeft de leider van de Palestijnse bevrijdingsorga nisatie PLO, Yasser Arafat, verklaard in een vraaggesm-ek dat het Amerikaanse tl id «ehyift News and World Tie port met hem had (Van on ze parlementaire redactie) DEN HAAG-AMSTERDAM-UTRECHT De top van de PvdA heeft haar achterban zaterdag op een partijraadsvergadering over het beleid van het kabinet-Den Uyl maar nauwelijks in be dwang kunnen houden. Hoewel de socialistische achterban in grote lijnen ak koord kon gaan met het tot nu toe gevoerde beleid van de regering, sprak uit de bijeen komst veel reserve ten aan zien van Keerpunt '72 en het uitvoeren daarvan. Het kabi net werd gewaarschuwd: de socialisten blijven hun bond genoten in deze regering steu nen, maar dan zullen er de laatste anderhalf jaar dat het kabinet nog zit, heel wat meer wezenlijke maatschappelijke veranderingen moeten worden aangebracht. Grote angst bestaat bij de socialisten, dat „hun" regering langzaam maar zeker afglijdt naar de vage rooms-rode coali tie uit de jaren vijftig. Ook de pogingen van de christen-de mocratische partijen om zich hecht aaneen te sluiten, wijzen volgens de PvdA-achterban in die richting. Maar het is nu juist de tijd om eens goed hard met de rode vuist op de regeringstafel te slaan. Frac tieleider drs. Ed van Thijn waarschuwde z'n partij echter ervoor onbezonnen uitspraken te doen. Hij wees elk verwijt van de hand, dat de PvdA zou afglijden naar een vage mid denpartij. De partijraad kon daar wel vrede mee hebben, mits het kabinet-Den Uyl het komende Jaar de volgende keerpunten realiseert: een nieuwe grond- politiek, invoering van de ver- mogensaanwasdeMng, uitvoe ring van een nieuwe wet op de ondernemingsraden, die het bedrijfsleven meer democrati seert en eên verdere vermaat schappelijking van het econo misch systeem. Wat dat laatste betreft had Ed van Thijn in z'n openings rede het kabinet al een aantal eisen gesteld ten aanzien van de overheidsinvloed bij be drijfsinvesteringen. Die in vloed moet volgehs hem veel groter worden. Het kabinet zit er volgens de socialistische fractieleider niet om de zaken af te handelen maar om we zenlijke maatschappelijke ver anderingen door te voeren. Het is goed, dat de overheid al z'n uitgaven kritisch be kijkt en elk dubbeltje dat ze heeft omdraait voordat het uitgegeven wordt, maar dat geldt evengoed voor de parti culiere bestedingen, met name die van het bedrijfsleven. Wat dat betreft waarschuw de hij KVP-fractieleider mr. Frans Andriessen, die volgens yan Thijn veel te snel om engere broekriemen roept, zonder genuanceerd te bekij ken. waar wel en waar niet bezuinigd kan worden. Overi gens verraste Van Thijn z'n gehoor met de mededeling dat de vijftien Neotune-vliegtul- gen best in de lucht gehouden mogen worden, maar dat de regering wel moet zorgen dat de bezuiniging van 76 miljoen gulden als de toestellen aan de grond blijven ergens an ders bij defensie vandaan ge haald moet worden. Angst had de partijraad voor de defensiebezuinigingen in de volgende jaren. Als de besprekingen in Wenen over wederzijdse troepenverminde ring mislukken, dan komt er, zo vreest men. helemaal niets terecht van de Nederlandse defensiébézuinigingén. Ten slotte kraakte de partijraad het vervoersbeleid van dit kabi net. Het. droeg de fractie op dat beleid om te buigen. Op een in Amsterdam ge houden partijraadsvergadering kraakte DS'70-fractieleider dr. W. Dreeis het sociaal-economi sche beleid van het kabinet. Volgens Drees bederft Den Uvl alles zeer grondig. Met name het beleid ten aanzien van gastarbeiders en Surina mer® is bij de afgescheiden socialisten (sociaal-democra- teh) erg slecht gevallen. De kans is volgens Drees erg groot, dat het kabinet-Den Uyl aan het eind van z'n rit erg weinig gepresteerd zal hebben wat betreft de wetgeving en de zo vaak geroemde maat schappelijke veranderingen. Wat dat betreft liet hij een zelfde soort geluid horen als de PvdA-achterban in Utrecht. Drees raadde Den Uyl aan zijn „lichtzinnige" beleid opzij te zetten en eens goed te luis teren naar de „constructieve" oppositie. Dat betekent in het DS'70-jargön dan dat het kabi net de belastingen over een zeer breed front zal moeten verlagen en de inflatie een halt toe roepen. Er moet vol gens hem een prijsstop komen voor alle overheidstarieven. DS'70 zal de komende week tijdens de algemene politieke en financiële beschouwingen over troonrede en miljoenen nota een voorstel indienen de btw op nieuwbouw met vier procent te verlagen. In 't kort TON Lensen, die vrijdag middag in hongerstaking is gegaan als protest tegen het ontslag van 40 personeelsleden bij Crosland Filters zit nog steeds in hongerstaking voor het bedrijf in Den Bosch. EEN rechtbank in Doudé heeft de vrijlating gelast van de 48-jarige fabrieksdirecteur Jean Chapron, die door een jonge linkse rechter van in structie in voorlopige hechte nis was gesteld naar aanlei ding van een dodelijk ongeval in sijn bedrijf. OOK al gaat de EEG veel minder ver op het terrein van de ontwikkelingssamenwer king dat wij willen, toch moet Nederland zich niet buiten de EEG op gaan stelten, aldüs minster Pronk. EINDHOVEN (ANP) On geveer tweehonderd mensen. waaronder een groot aantal kinderen, hebben zaterdagmid dag in Eindhoven gedemon streerd tegen het vliegveld Weischan. Het initiatief tot deze actie was genomen door de actie groep „Welschap Stop". Na af loop van de demonstratieve optocht door de Eindhovense binnenstad werd aan bur2e meester mr. J.J. van der Lee een petitie aangeboden. Daarin spraken de demonstranten zich uit tegen de uitbouw van Wel schap tot burgerluchthaven. Burgemeester Van der Lee herhaalde zijn al eerder geda ne uitspraak dat Welschap nooit mag uitgroeien tot een •wertooDvliegveld voor Schip hol Brandweerlieden in de kamer waar de slachtoffers vielen. DORDRECHT (ANP) Bij de brand in het bovenhuis Gou verneurstraat 59 te Dordrecht, die gisterochtend is ontstaan door dat een kind met een aansteker speelde, zijn om het leven ge komen mevrouw Chanderwatie Soekhram-Asarfi (27 jaar), drie van haar zeven kinderen en haar broer Soerdjpersad Sarfi (30). Uit de toedracht van het dra ma zoals die door de politie is vastgesteld, blijkt dat een van de twee broers van mevrouw Soekhram-Asarfi zaterdag avond zijn aansteker op tafel had laten liggen. Terwijl va-der. moeder en drie kinderen nog in hun slaap kamer aan de achterkant van de zolderverdieping waren en de beide broers in een kamer aan de voorkant, speelden drie kinderen in de woonkamer. Een meisje was in een voorkamer tje op de woonetage. Het zoon tje Soeradj (bijna drie jaar) speelde volgens hetgeen zijn broertje Sharodj (5) na de brand wist te vertellen met de aansteker. Op zeker ogenblik vloog de vitrage in brand. De kinderen schrokken daarvan zo. dat zij naar de overloop vlucht ten. Óp dat moment kwam de 31-jarige Djowalpersa'd Asarfi naar beneden om naar het toi let te gaan. Hij pakte de op de overloop staande kinderen beet en liep met hen de trap van de woning af naar de straat. Toen hij merkte wat er aan de hand was en de weg van de slaapverdieping naar beneden afgesloten bleek door vuur en rook. heeft de vader kennelijk getracht voor zijn vrouw en de drie zich bij hem bevindende kinderen via een raaimpje over het dak een uitweg te vinden Vermoedelijk is hij daarbij uit gegleden en van een hoogte van 7.20 meter van het dak afge vallen. De andere broer de 30-jarige Soerdjpersad Asarfi kwam uit zijn slaapkamer naar de kamer van het gezin. Zijn stoffelijk overschot werd daar bij dat van zijn zuster en de drie kin deren aangetroffen. Het 9-jarig dochtertje S-harda dat zich in het voorkamertje bevond, werd opgemerkt door een buurman. Met behulp van oen ladder haalde hij het kind van buitenaf uit het fel bran dende huis. Hij heeft ook de in het benedenhuis alleen wonen- DE Volkskrant heeft een re dectiestatuut. Volgens een verklaring van de Volkskrant geeft dit liet dagblad duidelijk garanties voor het behoud en het bewaken van het eigen karakter. De totale redactie heeft er een grote mate Van zeg-genschap bij het bepalen van het journalistieke beleid door gekregen. (Van onze redactie buitenland) MADRID-WASHINGTON De Verenigde Staten en Span je zijn het na vijf besprekin gen eens geworden over een nieuw algemeen raamakkoord voor hun samenwerking. Het verdrag voor samenwei'king, dat in 1970 werd gesloten en dat op 25 september j.l. afliep, voorziet in het gebruik van vijf bases in Spanje door Amerikaanse strijdkrachten. Hoe minister Kissinger van Amerika en zijn Spaanse ambtgenoot Pedro Cortina Mauri met gebruik van de ba ses thans geregeld hebben werd noch in Washington noch in Madrid meegedeeld. Volstaan werd met de mededeling, dat nu op ambassadeursniveau on derhandelingen zullen worden gevoerd over aanvullende de tails van het nieuwe verdrag. Washington zou bereid zijn Spanje economische steun te verlenen voor 500 miljoen dol lar over een periode van vijf jaar, maai' Madrid zou 75(3 miljoen dollar hebben ge vraagd. In dit weekeinde, waarin Wajshinigton politiek clus nader kwam tot Madrid, heeft kardi naal Aifrink nog eens nadruk kelijk de schijnwerper gericht op de grote kloof, die Spanje nog van de rest van de wereld scheidt. In een telegram, dat hij namens de algemene ver gadering van Pax Christ! Ne derland heeft verzonden, ver klaart de kardinaal zich na drukkelijk solidair met de Spaanse afdeling van de ka tholieke vredesbeweging, „die zich moedig en geweldloos verzet tegen de schending van de fundamentele rechten van de mens" in Spanje. Kardinaal Aifrink is nationaal en inter nationaal voorzitter van Pax Christi, Op de vergadering van de Nederlandse Pax Christi te Zeist bleek een aan tal leden bang, dat het plei dooi van hun voorzitter voor meeleven met de nabestaan den wan vermoorde politie functionarissen zou worden misbruikt in Spanje om het protest tegen een gewelddadi ge structuur aldaar te dem pen. In Spanje zelf zijn zaterdag in verscheidene steden grote betogingen gehouden ten gun ste van Franco, waarbij gepro testeerd werd tegen de buiten landse kritiek op de terecht stelling vart vijf Spaanse stadsguerriileres negen dagen geleden. Bij een demonstratie in Malaga kon men een span doek lezen dat als opschrift had: „De Nederlandse inwo ners van Fuengirola zijn tegen de houding van de Nederland se regering". Andere punten die rond de Spanje-politiek dit weekend de =andacht trokken: In Barcelona wordt de Nederlandse kustvaarder „At lantic" (900 ton) van de Rot terdamse rederij Oost Atlantic Line, nadat het daar was ge lost en in Malaga opnieuw zou gaan laden, vastgehouden. Een Deens schip, de Mer- candian Seas (8.000 ton) met een lading koffie en cacao voor Rotterdam, werd van vrijdag tot gisteravond door militairen belet uit te varen uit de haven van de Noord- spaianse haven Pasajcs. Na een protest van de Deense rege ring lieten de Spaanse autori teilen weten, dal twee dron ken bemanningsleden van de Mcrcandian Seas een auto zou den hebben gestolen en een ongeluk hadden verobrzaakt. Na het Deens protest mocht dit vrachtschip eohter vertrek ken. Er worden nu nog twee Deense schepen in Spaanse havens vastgehouden, kenne lijk een boycot van de Spaan se loodsen en havenarbei ders. Binnen de Partij Van de Arbeid in Nederland wordt een Spanje-comité opgericht, dat acties met betrekking tot Spanje moet gaan voorberei den. In San Sebastian heeft de Spaanse politie een studenten afdeling van de Baskische af scheidingsbeweging E.T.A. op gerold en zes leden gearres teerd. de 76-jarige mevrouw P. Kooi man in veiligheid gebracht. De Dordtse brandweer drong onmiddellijk het brandende pand binnen met behulp van persluchtmaskers. De vader en de broer zijn in een Dordts ziekenhuis opgeno men. De eerste vermoedelijk met een gescheurde nier. de an der met een shock. Men vermoedt dat de slacht offers door rookverstikkmg om het leven zijn gekomen. (Van onze redactie buitenland) LISSABON De socialisti sche partijleider in Portugal, Mario Soaree, ia gisteren in Lissabon door militaire politie ontzet Dat gebeurde toen hjj het stadhuis verliet na een plech tigheid ter gelegenheid van de verjaardag van die stichting van de eerste republiek Portu gal in 1910. Ongeveer honderd radicaal-linksen verdrongen zich om hem, terwijl ze „fas cist" en „moordenaar" roepen. Gewapende militaire politie mannen schoten ijlings toe om Soares naar zijn aiuto te bren gen. President Francisco da Costa Gomes premier Pinheiro de Azevedo werden op boe geroep getracteerd. In het stadhuis had de president, die 's morgens was teruggekeerd van een bezoek aan Polen en de Sovjet-Unie, gepleit voor gezag, diioipiine en orde. Het Sovjetrusstsche partijblad Pravda geeft Da Costa Gomez de gebruikelijke compliment jes. In het leger zelf blijkt nog steeds een machtstrijd te woe den tussen uiterst links en re- geringsigetrouwe troepen. In Oporto hebben regeringsge trouwe soldaten de kazerne van een rebellerende eenheid bezet, die door de gematigde bevelhebber voor noord-Portu- gal, generaal Antonio Pires Veloso, was ontbonden. Het zeer linkse regiment lichte ar tillerie „Ralis" in Lissabon heeft de socialistische partij verweten aan te sturen op een burgeroorlog. Ralis heeft drie grote anti-tankkanonnen voor zijn kazerne in een buitenwijk Van Lissabon geplaatst. Op de muren rond de kazerne zijn machinegeweren neergezet en 30 soldaten Van het regiment, gewapend met automatische geweren, houden de wacht. (Van onze parlementair» redactie) DEN HAAG-UTRECHT De partijraad van de PvdA is het volstrekt oneens met het huurbeleid van partijgenoot staatssescretaris Marcel van Dam. Een meerderheid van de partijraad aanvaardde zaterdag in Utrecht een motie, waarin het omstreden stelsel van wo- ningwaardering en klasse-in deling wordt verworpen. In navolging van een groot aantal socialistische wethou ders en huurombudslieden vroeg de partijraad de be windsman met d e uitvoering van zijn plannen te wachten. De fractie werd verzocht daar toe de nodige stappen te on dernemen. De socialisten zien het nieu we huurbeleid van staatssecre taris von Dam als een soort verkapte herinvoering van de huurharmonisatie, De christen- demokrati'Sche partijen in de Tweede Kamer, met name de KVP, zeggen dat ronduit. Zij geloven, dat de regering met de invoering van het nieuwe stelsel hun eisen op dat ter rein inwilligt. Ook de liberale oppositie is het daar mee eens, zodat pogingen van de PvdA- fractie het beleid om te bui gen niet op een meerderheid kan rekenen. -s Nee, een weekend om hotel- de-botel van te worden was bet niet. Hooguit voor de en keling die net als ik nog bij zonder goed op zijn handen kan staan en z'n Siamese tweeling kunstjes gaat leren om in de volgende Vuist van Duys te schitteren. Met die vissenkom zal het dan ook snel afgelopen zijn. Zaterdag middag startte Simon van Col- lum bij de Tros zijn gevari eerde fiimmagazine Simons- roop. Fragmenten uit Heb meelij Jet („Een Nederlandse film, waarin nu eens niet de sexuele problemen van de Amsterdamse incrowd worden behandeld"), gevolgd door een gloeiend vervelend interview met hoofdrolspelers Piet Römer en Johnny Kraaykamp. Daarentegen deed het uitste kende gesprek met Dustin Hoffman vermoeden dat Si- mons-coop toch een rubriek kan worden waar iedere film liefhebber al jaren op wacht. Met dezelfde wisselende ge- voe'ens kon Aad van de Heu vels Afrikaans Dagboek wor den ontvangen. Beelden van krottenwijken in Tunis, mét Soaghetti-westernmuziek be geleid, en een behoorlijke re portage over erosie en de be tekenis van ontwikkelings hulp, dat leek allemaal best. Maar aan het einde werd met het fanatisme alsof het om een wereldprimeur voor Ontdek- je-plekje ging, het onderdak van holenmensen gefilmd, om vervolgens de stroom toeristen in air-conditioned-bussen met bar en toilet, stevig af te kat ten. Een beetje typische mo raal. Aan de avondfilm. de musical Kiss me Kate bij de Vara, zat ook al iets vreemds. In een musical wordt gedanst en gezongen, iets dat Maxim Hamel dan weer niet kan, maar het optreden van Allard van der Scheer kreeg ik het idee dat er een klucht werd opgevoerd. Eten lang niet on aardige klucht, maar dat kwam door Erik Engert en nou ja. ook door Joost Prinsen natuurlijk. Opvallend langdra dige gedeelten waren er te zien met sprankelende uit schieters van Coen Flink. Wat raar is de vondst van de Vara om Bram van de Vlugt een gedicht voor te laten lezen. Zaterdagavond was dat „Mare groet 's morgens de dingen" van Paul van Ostaaijen. Raar, omdat het zonder enige kon tekst wordt gebracht, maar het prettige idee zit er achter dat poëzie eindelijk uit die lood zware sfeer wordt gehaald. Een oppervlakkige kijker zou kunnen denken dat Van Os taaijen zijn succes te danken heeft aan een kapotte typema chine, en dat kan zeker niet de bedoeling van de Vara zijn. Opvallend bij Brandpunt was, dat Willebrord Frequin een in terview wist te maken met 'n ETA-leider ln Spanje. Een sombere minister Lubbers werd uitstekend doorgelicht door Ad Langebent en over Allee in Wonderland liep Han van der Meer langs diverse slijters om helderheid in de drankoorlog te brengen. Oh, hoe suggestief was het terug kerende filmpje van twee flessen die tot splinters wer den geslagen. Bracht Panora- miek gisteravond weerzinwek kende beelden vanuit Oosten rijk, tegelijkertijd zag de Avro-kijker afschuwelijke dierenmishandelingen in de inbrengende documentaire Het is maar een dier. Rijkelijk vroeg behandelde Aart Gisolf, arts. ziekten die we de ko mende zomervakantie kunnen krijgen. Een spreekuur bij een arts, dat seen boeiend televi siewerkstuk werd, maar waar iedereen zo z'n voordeel mee kon doen. JOHAN DIEPSTRATEN

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5