SC bij i: 3-0 POSITIE VULTINK ONAANTASTBAAR Damestnrnploeg verslaat Groot-Brittannië Koy Schuiten oppermachtig i in Grand Prix Handbalteam mist ervaring Veel sensatie op Zandvoort-circuit i Profaanbod van Post voor Gevers Thurau eerste in Weert ag ram m sport en krant was Nog sneller Nog een uur Kansloos Inzinking natuurlijk goed! Belegerd een miljoen gulden aan prijzen DERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 6 OKTOBER karakteristieken rijn: crenveen SW M, wlsrechter Gans, loa> uwen 4000. igeningen - Helmond Sport I 4)1. 44 Tollenaar I -0. 7». mendijk 2-0 Scheidsrech takker toeschouwen 4000. waarschuwing voor Van der (Helmond Sport) wegens gedrag, gele kaart voor «aen (Helmond Sport) «re- natrappen. Tl.l.EM II - TC De» Bosch O-IR 29 Van den Bosch 0—I; ferateven 0-2. 57 Schutter 05 Schutter 2-2.82 Hutting Scheidsrechter Ram. Ton- njwen 5000. Vtaardlnge» - Volendsmt (O 1141 KarstenO 1.47Be- ■nkamp 1-1. 02 Bont t-3 ifschopl. 71 Zwamborn 2-2. eidsrechter Weilmga. Toe- mwera 3100. C VW SC Amersfoort 2-1 I): 4 Jovanovic 1-0; Jovan- 2-0; 41 Van der Weide 3-0; /an Pelt 3-1 Scheidsrechter voort, toeschouwen 7500. aarlem - Fortune SC 3-0 28 Van de Berg 1-0; 30 Pot 77 Sa dek 3-0. Srheidarerh- Van Dijken. Toeschouwer» 0. eendam TC Dordrecht 1-1 25 Stendelaar I O (straf- ipi, 89 Van Oorschot l-l„ eidsrechter Van Ooyen. Toe- nuwers .1500 eravies Vitesse 1-3 (0-2): Kip 0- I. 17 Veenendaal 0 2, ^oerver I -2.82 Van Kerkhof! Scheidsrechter Thomas, schouwen 2000 'er Zwolle - Se. Camhnnr 2-1 Van Slnnten 1-9 (strafschop); Van Slooien 2-0; 53 Zwaan Scheidsrechter Waan uk. •schouwer» 4500. STAND 9 8 3 1 14 18- 1 9 8 2 I 14 17-1 8 8 1 1 13 II-4 8 4 2 2 1» 21-1 8 3 4 1 10 13-1 8 4 2 2 10 13-1 9 4 2 3 10 IS-11 9 3 4 2 10 17-11 8 3 3 2 0 10- 8 9 4 l 4 9 11-11 9 3 3 3 9 8-11 8 3 I 4 7 «-10 8 1 I 4 7 8-11 9 1 1 7 7-12 9 3 9 7 0 13-21 8 1 I s 3-11 9 3 I 8 8-H 9 2 1 8 5 13-21 8 0 2 8 ide- kampioen. ERPROGRAMMA 'tracht; Feysnoord - Veendam terdam (aai Kuda JC - SC - A|om MVV - AZ 07; PSV laardingen - Telstar; FC Dor- die. tio Ahead Eagles FC VVt raclea; Eindhoven Eacebior. nmen; De lireefwhap Bhedea Haarlem; Wagemngen HZ- leadv A1 Tjotva A2 4 4) Ad pl- anten IA: Zuidwesten A2 - Indo A2 V 2. Luctor A3 - Swlft 44 1-0. BKC A2 - Animo A3 7-9 Adspiranten 3B: Volharding Al Hauw Wit A2 O-O, Seuito A2 - Ammo A4 0-3, Tjuba A3 Zuidwesters A3 0-4, Swlft Al Togo A2 1-2 Adspirantea IC: Stormvogel» A3 - Swlft A3 4-4. i ilyinpia A3 - Luctor A3 M Blauw Wit A3 - Zaamalag Al 4 1 Pupillen I: BKC' PI - Animi PI 7-0, Swift PI - Undo PI 4-4 Pupillen 2: Blauw Wit PI - Al Ready PI 3 -4 I'loba PI - OlV» pia PI 1 1 Pupillen 3: Swlft Pl Seolto Pl I I SUirmvogel» P' Top P 0 H Pupillen 4: luit'* BKCP2 6 I Zaamalag P - Tjob» P2 I O Pupillen 5: (>ib« P' Swift Pk 2 I Blauw Wil Pl T'igo P2 3 3 Pupillen T: All Ready P2 Noad PO- 1,Ulymp" - SV- P2 ÏVUWK P 0-4. TENTIE) WUCHEN (ANP) - De titel was voor Hans Vultink. de tele urstelling voor Piel Vel Door de even vroege als verrassende ne derlaag van 's werelds beste kadrisl tegen de smaakmaker van het tournooi om de natio nale titel in hel ankerkader 47/1, Piel Buys, lagen er ineens kan sen voor de Berkhouter Hij wist wel dat Vultink de zaken recht zou trekken, maar zijn interesse ging (gestimuleerd door de af wezigheid van titelhouder Jean Bessems) ook voornamelijk uit naar de tweede plaats vanwege het mogelijk Europese verlengs tuk. Voorlopig zijn er voor het toernooi in Oberhausen nog maar zeven deelnemers. Nederland komt waarschijn lijk in aanmerking voor een tweede deelnemer naast Vul tink Afgezien nog of Vultink gaat De Groenloër is allergisch voor het merk Dreipunkt, waar de Duitsers nu juist zo gek op zijn Ofschoon op het vorige CEB-congres werd beslist dat op alle internationale toer- KARATE - Nederland heeft tijdens de wereldkampioen schappen karate te Long Beach (VST) de bronzen medaille ver overd na een zege van 2-0 op de Filippijnen Het goud was voor Engeland, dat een verrassende overwinning behaalde op favo riet Japan: 2-1. nooien met ballen van het merk Super-Aramith dient te worden gespeeld, is het, helemaal nog niet zeker of de oosterburen toch niet „per ongeluk" dozen met het andere merk opentrekken. Vultink stelde al snel orde op zaken door een aantal supe rieure partijen Ook al had hij evenals zijn collega's, die bij het Ingaan van de laatste ronde de nieuwe degradatiegrens van 15 nog niet waren overschreden, veel last van het slechte materi aal. Pas als de ballen - eindelijk - bij elkaar lagen, werd er goed gespeeld. De problemen, die ontstonden als er veel licht tus sen het kunstivoor kwam, waren dikwijls moeilijk op te lossen door de traagheid van het mate riaal Vaak ook voor Vultink, die de eer van de hoogste serie 168 moest laten aan de lange Ben Velthuis De wereldkampioen paste zich echter het gemakke lijkste aan en deponeerde in elke ronde een serie van tenminste 100 op het stroeve laken. Daar door veroverde hij zaterdaga vond al voor de 27ste keer een nationale titel. Hij duwde Hans Sundquest opzij en werd, toen hij zoals gebruikelijk zijn vader daarvan telefonisch op de hoogte stelde, zelf ingelicht over de verrassende nederlaag van Vet tegen de ineens ontvlamde Wim van Deventer, die langs de lage kaderlijn een voortreffelijk beheerste serie van 141 had neergelegd. „O", zei Vultink droogjes tegen zij vader, „ik ben al kampioen". Daarmee was voor hem de zaak afgedaan. Niet voor Vet, die ineens zo wel de titel ais mogelijke plaat sing voor het Europese toernooi (4 tot en met 7 december) naar anderen zag gaan, omdat hij zelf in de „finale" tegen Vultink 72 punten tekort kwam voor een remise. De Papendrechter Hans Sundquest was uiteindelijk de gene die werkelijk tevreden uit de laatste ronde tevoorschijn kwam. Hij deed precies wat hij moest doen: in minder dan 17 beurten winnen van Velthuis. Omdat Van Deventer van een gewillige Buys had gewonnen, was zijn gemiddelde ineens tot even bo ven de 16 gestegen. Sundquest slaagde in de 15e beurt precies op tijd. „Ze lagen erg moeilijk, vooral onder die omstandighe den. Ik nam extra de tijd, maar raakte hem toch niet goed. Met een beetje geluk liep het toch nog redelijk af. Toen waren die laatste (46) punten niet meer zo moeilijk", verklaarde een zeer opgewekte Sundquest. Vet zakte daardoor naar de vierde plaats, omdat hij niet in gemid delde langs de opvallend sterke Van Deventer kon komen. Vel thuis, die in voorgaande dagen nog allerlei gunstige theorieën voor zichzelf in elkaar had ge zet, finishte als vijfde. Piet Buys, de immer opge wekte Haagse vishandelaar, komt de eer toe het toernooi van een aantrekkelijk sausje te heb ben voorzien. Hij gooide het toernooi open door in de eerste de beste partij van Vultink te winnen. Dat de wereldkampioen daar geen nadelige invloed van on dervond, tekent eens te meer zijn onaantastbaarheid. Maar hoewel voor Buys het toernooi toen al niet meer stuk kon )„maandag zal ik dat verhaal nog wel heel wat keertjes moe ten afsteken") bleef hij toch voor spektakel zorgen. Hij nam na de eerste dag de leiding, maar kel derde door de zenuwen al snel. Tegen Piet Vet ging hij weer op gelucht aan de haal, doch tegen Velthuis speelde hij zijn beste wedstrijd. Hij kwam na een grote achterstand terug en bracht de Oldenzaler totaal in verwarring, waardoor deze uit eindelijk op 299 miste, omdat hij zelfs bij die ene stoot nog teveel tikte'8toendedÖodleukett'tergend Hans yuitinfc' zaterdaV reeds zeker van de titeL langzaam, de partij uit. Hij werd tenslotte zesde met een gemid delde van ruim onder de 15, evenals Bert van Nijnatten. Slechts een man stelde werke lijk teleur. Joop Boelens kwam vrijwel ongetraind naar Wy- chen, verloor alle partijen en streed vier dagen tegen zichzelf. Eindstandpnt 1 Vultink 2. Sundquest h.s alg.gem. 12 142 27.48 8 102 16.57 3. Van Deventer 8 141 16.02 4. Vet 8 92 15.07 5. Velthuis 8 168 14.59 6. Buys 6 81 12.90 7. Van Nijnatten6 96 11.91 8. Boelens 0 43 7.74 GRONINGEN (ANP) - De in ternationale turnfederatie (FIG) heeft als eis waaraan dame- sploegen moeten voldoen om zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Montreal 350 punten gesteld. Dit wee keinde heeft de Nederlandse damesselectie die grens in de achtkamp tegen Groot- Brittannië royaal gehaald. Ne derland won het duel met 356,30 tegen 351,55 punten. Het verschil van 4,75 punten gaf het werkelijke onderscheid in kracht tussen de twee ploegen niet geheel weer. Nederland - Groot-Brittannië was niet al leen een krachtmeting tussen turnsters maar ook tussen de ju ryleden. Vooral zaterdagavond toen de verplichte oefenstof voor Montreal werd afgewerkt, moest de Russische hoofd- scheidsrechtster Lydia Ivanova herhaaldelijk de juryleden bij elkaar roepen, omdat de cijfers te ver uiteen lagen. De Russin moest bovendien de twee En gelse juryleden meermalen te rechtwijzen omdat de waarder ingen voor de eigen ploeg te hoog en die voor de Nederlandse dames te laag waren. De Nederlandse ploeg zal aan het resultaat van Groningen niet de conclusie mogen verbinden dat de FIG-eis een gemakkelijk te nemen barrière is. In de offi ciële kwalificatiewedstrijden tegen Noorwegen (14/15 decem ber, Amsterdam) en Roemenië (begin maart, uit) zal een neu trale jury beoordelen. De prak tijk is dat bij een iuiy, die niet ui* de deelnemende landen af komstig is, over het algemeen de waardering tweetiende punt la ger ligt. De FIG heeft onder druk van het internationale Olympische comité (IOC) moeten besluiten dat in totaal maar twaalf lan denteams op de Spelen mogen uitkomen. Dat twaalftal zal worden samengesteld uit de landen die de hoogste totalen in de kwalificatie-wedstrijden hebben behaald. Het voldoen aan de grens van 350 punten is dan ook lang niet voldoende om zeker te zijn van een plaats in Montreal. Een jaar geleden ein digde Nederland bij de wereld kampioenschappen in Varna op de twaalfde plaats, drie lager dan in 1972 in München. (Van onze sportredactie) ANGERS - „Voor mij was het belangrijkste; hoe komt hij van zijn fiets af? Negentig kilometer lang alles geven, dat is toch iets. Ik keek hem aan en ik zag dat Roy nog zeer fris was. Ongelooflijk fris zelfs. Toen was ik gerust, daarna geloofde ik in Mexico". Peter Post was gistermiddag na de grandioze overwinning van Roy Schuyten in de veertigste Grand Prix des Nations erg opgetogen. Post: „Onderweg heeft Roy gewoon tegen me gepraat, alsof hem de hoge snelheid van 45 ki lometer per uur op dit lastige circuit hem nauwelijks iets deed Ik ben nu vol vertrouwen dat hij het wereld uurrecord van Eddy Merckx zal verbeteren". Roy Schuiten werd in Angers be jubeld als was hij een Fransman. De duizenden toeschouwers wa ren onder de indruk gekomen van zijn machtsvertoon, van de manier waarop hij alle andere deelnemers aan deze befaamde tijdrit deklasseerde De chro nometers registreerden indru kwekkende verschillen. Joop Zoetemelk, die tweede werd en voor een dubbel Nederlandse triomf zorgde, verloor vier mi nuten en 28 seconden op Schui ten, de winnaar van de Tour, Be rnard Thevenet liep bijna zes minuten achterstand op. Toch was Roy Schuiten met helemaal tevreden. Hij had over de negentig kilometer één mi nuut en 37 seconden sneller ge reden dan het vorig jaar, maar volgens zichzelf had hij nog sneller kunnen finishen. „Ik passeerde na dertig kilometer de Belg Dirk Baert Deze ging ach ter mij rijden, hetgeen verboden is Er kwamen wedsrijdcommis- sarlssen bij. er werd geroepen en geschreeuwd en gewezen Dat haalde mij uit mijn concentra tie Toen ik Baert eindelijk was kwijtgeraakt, hoorde ik op ze ventien kilometer voor de finish de mensen langs de weg roepen dat Bernard Thevenet nog slechts dertig seconden voor sprong op mij had Ik dacht: Thevenet is zes minuten vooi jou gestart, als je hem te pakken knjgi zit je goed spoedig kreeg ik Thevenet in het zicht en toen heb ik de tout gemaakt om te gaan sprinten Ik wilde The venet in een sprint voorbijgaan, maar hij had nog zoveel reserves dat hij bij mij kon blijven Weei kwamen de wedstrijdcommissa- nssen er aan te pas Thevenet ging mij voorbij dan ging ik Thevenet weer voorbij ze wezen mij dat ik aan de andere kant van de weg moest gaan njden, kortom, mijn ritme werd ver stoord en dit kostte mij vele se- i conderi". Zij aan zij reden de winnaar van de Tour en Roy Schuyten Angers binnen. Het werd voor Schuiten een schitterende triomf. Een half jaar geleden wilde hij, ten prooi aan een enorme inzinking in de ronde van België, met wierennen stop pen. Nu ziet hij de toekomst weer optimistisch tegemoet. Zijn verzorger Gust Naesens zei: „Roy hoef nog maar één uur te rijden (het wereld uurrecord), dan is hij een groot kampioen Peter Post meende: „Schuiten is meer baanrenner dan Eddy Merckx, daarom heeft hij zeker een kans om het record, dat toch erg scherp staat, te verbeteren". Twee andere Nederlanders, Joop Zoetemelk en de wereld kampioen der amateurs André Gevers, behoren eveneens tot de uitblinkers. Zoetemelk werd voor de vierde keer in zijn car rière in de Grand Prix des Na tions tweede. „Tegen Roy Schui ten valt in deze tijd van het jaar niet te rijden", verklaarde Zoe temelk, „hij heeft dit seizoen geen zwaar programma gehad, hij is een specialist die naar deze tijdritten in het najaar heeft toegeleefd. Thevenet en ik heb ben de Tour de France gereden. En andere zware wedstrijden en na de Tour hebben we nog vele criteriums gefietst, dag in dag uit, veel rijden, veel reizen en weinig slapen. Dan ben je op het laatst van het seizoen kansloos tegen een frisse Schuyten". Tot halverwege de wedstrijd heeft ook de amateur André Ge vers tussen de profs verbazing wekkend goed gereden. Deze Grand Prix werd voor het eerst als „open" wedstrijd gehouden, Roy Schuiten: winnaar met grote voorsprong. de slotfase reed ik nog maar der tig kilometer per uur, ik ging niet meer vooruit". Voor Gevers, profs en amateurs mochten dus samenrijden. Gevers bleek na 45 kilometer, halverwege de wed strijd nog altijd tot de besten te behoren. Hij had zijn krachten echter niet zo goed verdeeld, want in het tweede gedeelte van de Grand Prix kreeg hij een enorme inzinking. Gevers: „Ik had helemaal niet het idee dat ik zo snel gestart was. Het ging lekker, eigenlijk als vanzelf. Na vijftig kilometer begonnen mijn rug en armen pijn te doen. Ik had plotseling geen macht meer. In die op 4 november aanstaande het wereld uurrecord der ama teurs wil verbeteren, werd het een goede les. „De profs rijden heel anders", vertelde hij, „ik weet nu wat me te wachten staat, al vind ik het onverklaar baar dat ineens die vermoeid heid in mijn benen kon schieten. Van het ene moment op het an dere kon ik niets meer" ZANDVOORT (ANP) - De eerste wedstrijd van de laatste races van het seizoen op het Zandvoorter circuit bracht gis termiddag reeds de nodige sen satie. Bij de toerwagens groep een namelijk werd Tonny Zwaanenburg op de voet ge volgd door zeven rijders, die el kaar geen duimbreed toegaven. Louis Hutzezon. de grootste kanshebber voor het nationale kampioenschap kwamen op de tweede plaats en Jan Lammers werd derde maai wat gebeurde er? Zwaanenburg bracht zijn wagen vlak vooi de eindstreep midden op de baan tot stilstand, opende toen hel imkerportieren reed eerst op de dringende aan wijzing van de wedstrijdleider dooi Daar hij door zijn handelwijze (ADVERTENTIE) •4 "V de veiligheid op het circuit ern stig in gevaar had gebracht werd de winnaar niet geklasseerd en kreeg een boete van 350 gulden. Maar hiermee was het spel nog niet afgelopen. Zwaanenburg en even later Lammers wensten hun wagens na de race niet aan een technisch onderzoek te on derwerpen en daarom verdween ook de derde man uit de rangs chikking. Hutzezon werd voor lopig tot overwinnaar uitgeroe pen met Cees van Dongen op de tweede plaats. De sportcommis- sarissen waren deze middag toch streng want ook Ferry Klaarmond werd niet geklas seerd, terwijl de coureurs Teun Dommershuizen en Ruud Wal- thuis berispingen ontvingen. De met veel ophef aangekondigde Huub Rothengatter als de toe komstige winnaar bij de formule ford kwam niet ver Na de zesde ronde kon hij tegen de over macht niet meer op en moest met een zevende plaats genoegen nemen De strijd werd nu uitge vochten tussen Alois Mattijssen en Hans Kitsz Alois won als meest constante rijder Voorts veel strijd in de Renault 5 Gor- dini race waarin Jacques Cleut- iens zeer verrassend als eerste over de streep ging. Huub Ver meulen en Ron Kluit moesten uitmaken wie kampioen zou worden bij de toerwagens groep 2 boven de 1300 cc. Zij verschil den slechts drie punten met el kaar. Toen Ron Kluit in de tweede ronde voor de Gerlacht- bocht in de hekken ging was de spanning er meteen uit. Rob Slo- temaker en Fred Frankenhout gaven elkaar geen meter toe. Frankenhout moest na een zeer spannende race met een meter verschil voor Siotemaker het hoold buigen. Bij de formule een veel sensatie, het was na knap rijden Leo Steenbergen die met miniem verschil Ron Swartsen- burg en Maarten van Ginneken achter zich liet. DE uitslag: 1. Schuiten (Ned) 90 kilometer in 2 uur, 3 minuten en 3 seconden, 2. Zoetemelk (Ned) op 4.29 min., 3. Thevenet (Fra) op 5.59, 4. 5.59, 4. Hézard (Fra) op 6.37 5. Ovion (Fra) op 7.17, 6. Hinault (Fra) op 7.20, 7. Baert (Bel) op 8 14, 8 Perret (Fra) op 8 14.9 Van den Broucke(Bel) op 8.44, 10. Laurent (Fra) op 8.56, 13 Bischoff (Zwi) (eerste ama teur) op 11.51, 14. Gevers (Ned) op 12.34, 19. Nidi den Hertog (Ned) op 14.53. Tot drie kwartier na de wed strijd werd Roy Schuiten door vele journalisten belegerd. Ie dereen vroeg hem of hij de eerste man zal worden die straks in Mexico de magische grens van 50 km per uur zal doorbreken. 50 km per uur?", herhaalde Schuiten verbaasd, „Daar heb ik nog niet aan gedacht. Het is beangstigend hoe gemakkelijk daarover wordt gesproken". Voor Jan Legrand, de mecani cien van Schuiten, die de super- lichte „record-fiets" voor Mexico zal bouwen, staat het succes echter al vast. Tegen Franse journalisten vertelde hij in sappig Amsterdams dialect: „Schrijven jullie maar op: Kraainem heb nu al verloren". (Kraainem is de woonplaats van de huidige wereldtitelrecord houder Eddy Merckx, redactie). JEAN NELISSEN KORFBAL - Ons Eibernest heeft de Europa cup gewonnen. In de finale werd Luto verslagen met 10-7. bij de rust was de stand nog in evenwicht: 4^4. Voor Ons Eibernest scoorden: Cort van Dijk (4), Ruud Emme rik (2), Ron Regeer (2), Majka Duivenvoorden (1) en Rene van Zee (1). De tegen treffers kwa men op naam van Trudy van der Berg, Marjan Karman, Olga Wolfs, Henny de Wijs, Fits Bruyntjes, Paul Hartman, Wil Reuter en Ben Strobos. AMSTERDAM (ANP) - De handen van Heinz Henneberg, de kleine coach van het Neder landse handbalteam, waren gis teren aan het einde van het vier- landentoernooi, slechts gevuld met een overwinning op Fin land. Frankrijk en Noorwegen (16—9) hadden de jonge Neder landse ploeg, die als derde ein digde duidelijk gemaakt dat ta lent en wilskracht alleen waarde hebben wanneer die goede ei genschappen worden onder steund door ervaring en snel heid. Na de goede overwinning van zaterdag op Finland, volgde een sprekende nederlaag in de slot wedstrijd, die des te harder aan kwam omdat Noorwegen het duel onmiskenbaar als een oe fenwedstrijd beschouwde. De Noren probeerden duidelijk een aantal nieuwe figuren uit in de praktijk en daaruit ontstonden doelpunten van negen van de tien veldspelers. Een vuur kracht, die voor Nederland voorlopig nog een wensdroom is. De klap was bovendien hard omdat aan het resultaat tegen de Finnen bepaalde optimistische gedachten konden worden ont leend. De prille nationale for matie, die gevoeglijk als Jong Oranje in het veld zo kunnen worden gezonden, liet zich niet intimideren door de lichame lijke kracht van de Finnen. Het dient gezegd dat zij er zaterda gavond overigens spaarzaam gebruik van maakten, zoals het goede gaste betaamd. Het team van de 200-ponders toonde ech ter een conditionele achterstand die door de lichtvoetige brigade van Henneberg goed werd uit gebuit. Er volgde gisteren geen nieuwe charge van de lichte bri gade. Gedurende lange perioden slaagde de ploeg erin defensief een aanvaardbaar niveau te be-' reiken, waardoor de Noorse sco ringsdrift werd ingetoomd. Daar stonden echter korte pe rioden tegenover waarin Noor wegen, nauwelijks belemmerd door de Nederlandse verdedi ging slalomde en gretig scoorde ondanks het puike weerwerk van doelman Norbart, die de re delijk begonnen, maar toch te gespannen spelende Ron de Jonge een paar minuten voor rust verving. Doordat Henneberg nauwe lijks een beroep kon doen op Limburgse spelers, waar op dit moment Nederlands handbal wordt gespeeld, beste moest hij teruggrijpen op een formatie die nog aan het begin staat van een opbouwperiode. De jonge garde werd in Beverwijk en Am sterdam het best vertegenwoor digd door Harry Weerman, Mar cel Willemsen en Han Busio, die in de goede school van Sittardia de weg naar de top snel kan af leggen. Dergelijke vooruitzich ten zijn er nauwelijks voor de lichtgewichten Borgman en Bosman en zeker niet voor de lomp en onbehouwen spelende Ardesch, de trage en passieve Kooy en de matig begaafde Pot- tuyt. Het is een gegeven waar Heinz Henneberg mee zal moe ten leren leven, zoals ook met het feit dat Nederlands tegen standers in het Olympisch kwa lificatietoernooi, Denemarken en Spanje, internationaal hoger staan aangeschreven dan Noor wegen en Frankrijk, die dit weekeinde te sterk bleken. WEERT (ANP) - De West duitser Dietrich Thurau heeft zaterdag de profronde van Weert op zijn naam gebracht. Hij behoorde tot de zeven ren ners, die na twintig kilometer zich afscheidden van het 48 cou reurs tellende veld. De overigen waren Piet van Katwijk. Eddy Merckx. Ben Janbroers, Jos Huysmans, Jos Schipper en Ge rard Vianen. In de laatste ronde van ruim zeven kilometer de marreerden uit dat groepje Thu rau en Janbroers. Eddy Merckx probeerde met een solo nog wel het tweetal te achterhalen, maar bleef op vijftien seconden ste ken. Uitslag: 1. Dietrich Thurau (W. Did) de 118,4 km. in 2.35.29, 2. Ben Janbroers (Zaandam), 3. Eddy Merckx (Belg) op 15sec., 4. Piet van Katwijk (Mill) op 1.06, 5. Jos Huysmans (Belg) z.t., 6. Jos Schipper (Baarn) z.t., 7. Ge rard Vianen (Kockengen) z.t., 8. Gerrie Knetemann (Huvbergen) op 2.44, 9. Cees Bal (Kwaden- damme), 10. Bert Pronk (Den Haag) z.t. (Van onze verslaggever) ANGERS - André Gevers, wereldkampioen der amateurs, heeft van Peter Post eveneens een aanbod gekregen om be roepsrenner te worden. Post zal Gevers ter zijde staan als hij op 4 november aanstaande hel we reld uurrecord der amateurs aanvalt. Gevers heeft nog niet beslist over een profcontract. Hij heeft ook nog een aanbieding van een Italiaanse firma die veel lucra tiever is. Indien Gevers voor dit Italiaanse merk tekent, mag hij twee Nederlandse renners mee naar Italië nemen. (ADVERTENTIE) Deze Privé - Brandkast is een van de prijzen die u kunt winnen in de puzzel- aktie voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicap ten in deze krant. De Privé-Brandkast is een geweldige uitkomst in ge val van brand. Hij biedt volwaardige bescherming voor al uw waardepapie ren en andere dokumen- ten. In de vorm die geen enkel interieur misstaat, of het nu uw kantoor is of uw huis. SPER^Y^REMI NGTON ilFFI' i .YSTEMS AND MACHINF S De Privé Brandkast is een produkt van Sperry RemmingtPn Office Systems and Machines Verkeepprijs 690,- 7e winnen In de Nationale Puzzelektle tb.v. Nationaal Fonda Sport Gehandicapten. PETER GÖDDE boekte zater dag in het Belgische plaatsje Zeele zijn twintigste overwin ning van dit seizoen. De coureur uit Koewacht had vijf seconden voorsprong op de Belg Robbe- regts, die tweede werd. De klas sering van de andere Nederlan ders: 3 Peer Maas, 5 Atie Deu- sing, 7 Piet Franken, 8 Thijs Fa se, 12 Johan Loonen, 19 Heddy Nieuwdorp. RICHARD BUCKAKI eindigde als achtste in een profkoers in Westende, waar Fons de Bal de snelste was. Jan van Katwijk werd 24ste. ADRIE VAN OPDORP klas seerde zich als tiende in Dworp, waar Ivan Devriend zegevierde. Ad Bastiaansen bezette de ne gentiende plaats. FRITS PIRARD legde beslag op de zevende plaats in Wilrijk met vijftien seconden achterstand op winaar Jan Weymans. TONNY HUYZEN werd met een minuut achterstand op winnaar Johnny Denul negende in Oos takker. Bert Broere werd tiende en Wim Westdorp veertiende. EDDY MERCKX en Patrick Sercu hebben op de wielerbaan van Gent een omnium gewonnen van Rik van Linden en Dietrich Thurau. ENRICO PAOLINI heeft zater dag de Ronde van Emilië ge wonnen, een wegwedstrijd voor - beroepsrenners over 233 kilo meter. Paolini, die in de eind sprint zijn landgenoten Gimon- di, Chinetti, Moser en Zilioli achter zich hield, finishte na 6 uur en 3 minuten. De eerste niet-Italiaan was Roger de Vlaeminck, die als zevende over de streep ging. GERTIE WILDEBOER heeft gisteren in Moerbeke (Bel.) een veldrit over 25 kilometer ge wonnen Hij deed er 1 uur en 12 minuten over. Tweede werd de Belg van Goitshove op tien se conden Jan Spetgens (Ned.) eindigde op de vijfde plaats. ADRIE VAN HOUWELINGEN is gisteren in Uilzen (Bel) als tweede geëindigd in een wieler wedstrijd voor amateurs over 113 kilometer Winnaar werd de Belg Mathieu Jansen in een tijd van 2 uur en 12 minuten. Harry Lunenburg (Ned) eindigde ais derde. i

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 11