GROOT FEEST IN KOEWACHT Luteer van Damme (82) 70 jaar schutter Commissie kritiseert administratie van stichting Zoma Vakb socia Distels en hoofd ingelanden IN RAAD Onbestendig stad streek TVrhole NEELEMANS Ciingc Hulst b I a u P u n k t Hontenisse Oostburg Hulst Gestolen waar in Roosendaal teruggevonden „Land in Zicht" geopend Lamswaarde Industrie - bond NKV laat GAB links liggen ZATERDAG 4 OKTOBER 1975 Weken, maanden en jaren vliegen voorbij, wanneer Lu- teer van Damme over de schutterij begint te praten. Als de dag van gisteren her innert hij zich nog hoe hij als 12-jarige jongen de hoge vogel van de staande wip afschoot, wat een bedrag van drie gulden opleverde. Een fiks bedrag destijds, want de inschrijving kostte hem maar 35 cent. Een andere gebeur tenis uit zijn rijke sehutters- verleden: tijdens een schie ting in Zuiddorpe kwam een van de pijlen van grote hoogte op hem af. Het ge vaarte stuitte met nauwkeu rige precisie op het zakhorlo ge in zijn vest. De horloge- Rast werd gekraakt, maar het uurwerk „een echte rus- kop" liep door. Luteer van Damme, daar is iedereen het over eens, trekt zijn plan nog volop. De afge lopen 50 jaar specialiseerde hij zich vooral op de kleine wip, waar hij bij het schie ten op de kleine vogels nog steeds tot de besten kan worden gerekend. Vier dagen in de week kan men Luteer van Damme met de pillen en de boog in de weer zien, de vijfde dag. woensdag, legt hij een kaartje in het oaf-n- naat met een 70-tal leeftijd genoten. EJke dinsdag en donderdag is Van Damme te vinden bij een van de vele bejaarden- schietingen in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. =n Boschkapelle, Kloosterzan- de, Hengstdijk, Nieuw Na men. Sint Jansteen. Stoppel- dijk. Koewacht of waar maar door bejaarden wordt ge schoten, is hij een regelmati ge deelnemer. Oo zaterdagen en zondagen bezoekt Luteer van Damme, zoals hij zegt, de schietingen voor „grote mensen", de schietingen die open staan voor schutters van alle leeftijden. De erelijst van de jubile rende schutter is verder in drukwekkend; negen maal is hij koning geweest, waarbij driemaal twee jaren achte reen. Tot keizer (drie jaar koning achtereenheeft hij het echter nimmer kunnen brengen. Van een sociëteit is Luteer van Damme overigens geen lid meer. Van drie so ciëteiten is hij lid geweest, maar die zijn allemaal allang verdwenen omdat de bijbeho rende café's werden gesloten. Een ervan werd tijdens de oorlog door een V2 ver nield! De dokters zijn van de 82- jarlge Van Damme nog niet rijk geworden. Eén keer heeft hij een dokter nodig gehad. Dat was toen hij zijn twee hielen brak bij een val. Zijn medicijnen waren tot nu toe altijd het biertje en het borreltje. „Geen overdaad", zegt hij, wat niet wegneemt dat in vroeger jaren na de schietingen elk café in Koe wacht nog even werd be zocht. En café's had Koe wacht toen niet weinig. Bij drinken en schieten is het bij Luteer van Damme in de afgelopen 70 jaar echter niet gebleven. Hij heeft hard moeten werken om aan de kost te komen. Hij was vlas bewerker, landbouwers knecht, kleine landbouwer en als schipper heeft hij in Hol land duizenden bloemkolen naar de veiling gevaren. Daarnaast heeft hij in Koe wacht elf jaar lang De Stem bezorgd. Hij wist toen zelfs in een jaar tijd de meeste abonnees te werven wat hem een prijs van 100 gulden op leverde. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Tijdens de gistermiddag gehouden vergade ring van de financiële commissie uit de gemeenteraad van Oost burg is ernstige kritiek geuit op de administratie van de stich ting Zoma. De stichting had op een viertal uitvoeringen van de operette „Eine Nacht in Venedig'' een ongedekt tekort gekweekt van ruim 11.000 gulden. B. en w. van Oostburg willen in dit tekort bijdragen door het verlenen van een extra subsidie van 4500 gulden (in samenwerking met de gemeenten Aardenburg en Sluis). De financiële commissie koin zien overigens met dat voorstel verenigen. „Want", aldus de heer G. Schaick, „het is een belangrijke vereniging die veel mensen plezier doet maar men had binnen de begroting moeten blijven. Na twee uit voeringen had men zich moe ten bezinnen en desnoods de andere twee geplande uitvoe ringen moeten laten schie ten". (ADVERTENTIE) De heer I. de Bruijne wees erop dat fouten gemaakt wa ren en hij vroeg zich af of de vereniging wel genoeg draag vlak en of de regio niet te klein was om een dergelijke vereniging bestaanrecht te ge ven. De heer I. de Hullu wees eroip dat aan een operettevere- nlging behoefte bestaat en dat de leden behalve hun vele vrije tijd ook extra kosten dragen. „Toch zal men op de onkosten in de toekomst moe ten snoeien". De heer H. Thomaes kantte zicii tegen subsidieverlening achteraf. „Als wij dit bedrag toekennen scheppen we een Schieting Aan de kermis- schieting op twee wippen ge houden in het café ,.De Kraai" namen 48 schutters deel. De uitslag op wip 1: hoge vogel P. Strobee Lamswaarde. eerste zijvogel A. Remijn, Ossenisse, twedee zijvogel W. Strobee. Lamswaarde, extra hoge vogel C. Boogaert Lamswaarde, groot ste aantal (6- H. Scheerders Vogelwaarde. Wip 2: hoge vogel P. van Goethem Noordstraat, eerste zijvogel E. Zaman Terhole, tweede A. Burm Noordstraat, extra hoge vogel niet afge schoten. Grootste aantal (6) J. Cocheyt Absdtle. precedent en zijn we in prin cipe verplicht ook andere ver enigingen subsidie te geven". Burgemeester A. Schipper, die dit onderschreef, zei het „een leuke club te vinden maar dat men na het succes van de eerste uitvoeringen kennelijk wat overmoedig was gewor den. „Er i,s een sprong in het duister gemaakt", aldus wet houder J. Vergouwe „en er is een slecht financieel beheer gevoerd". De heer Ver gouwe noemde de te verlenen subsidie een gulden midden weg nu de vereniging wil pro beren door zelfwerkzaamheid het tekort van 11.000 gulden terug te brengen tot 7.200 gul den Uitdrukkelijk werd gesteld dat in het vervolg de Zoma een goede administratie moest voeren. Iets waarin de heer V-mgouwe vertrouwen had nu er andere bestuursleden waren gekomen. Indien Sluis en Aar denburg niet willen meebeta len dan zal Oostburg niet meer dan naar zijn aandeel, naar rato van deze 4500 gul den geven. De financiële commissie boig zich ook over een aantal veranderingen van de subsi dieverordening voor sportvere nigingen. Uitvoerig stond men stil bij de gedachte of men verenigingen met kosten voor trainers die onbevoegd zijn hiervoor subsidie moet ver lenen. Een deel van de com missie vond dat gestreefd moest worden naar bevoegde trainers, andere commissiele den merkten op dat juist dan de kleinere verenigingen hier van de dupe zouden worden. Middels een aanvulling op de subsidieverordening zal niette min toch voor clubs met onbe voegde trainers een mogelijk heid geschapen kunnen wor den. FOTO-STUDIO Bierkaaistraat 10 - Hulst - Tel. 01140-3084 AGFA DIAFILM CT 18 36 OPNAMEN |0 QC inclusief ontwikkelenIfciïlw PROJECTIESCHERMEN FzC fill 125x125 glasparelUU FILMPROJECTOREN met zoomlens, volautomatisch OQQ fill super-singel-en dubbel 8 ÖtwiUU PRACTICA SUPER TL OOQ lichtmeting door de lensVfcSIe (ADVERTENTIE) Veteranenwedslrfjden 10e veteranen van de voetbalvere niging Clinge blijken er zin in te hebben vaandaag gaan de leden van het onlangs opge richte veteranen-team van Clinge er weer tegenaan. Dan is de trimclub de tegenstan der. De wedstrijd wordt ge speeld op het gemeentelijk sportterrein. Zondag komen de Clinge-veteranen opnieuw in actie. Om tien uur 's morgens betreden ze dan al de grasmat om een wedstrijd te spelen tegen de ouderen van Ria uit Westdorpe. Peteurspeelzaal De open dagen van de peuterspeelzaal in Wouw gehouden zijn zeer geslaagd. Niet alleen kwam van peuters een kijkje nemen oip de voormiddagen, maar ook een aantal moeders van kleine kin deren die nog niet op de peu terspeelzaal zijn kwam eens kijken hoe het er toe ging. Volgend jaar zal geen herha ling van de open dagen plaats vinden, maar zal naar een an dere activiteit worden gezocht om belangstellende ouders ken nis te laten nemen van deze mogelijkheid voor peuters van 2 tot 4 jaar. Rectificatie Door een technische storing is een gedeelte vain het giste ren gepubliceerde artikel over de activiteiten van alleen staanden in Pluist en Honte- nisse, verminkt in de krant gekomen. Wanneer de eerste „gezellige bijeenkomsten" die men gaat organiseren achter de ruig zijn willen de alleen staanden gaan praten over hun eigen problemen. Daarover had het volgende iin de krant moeten staan. Gezamenlijke problemen, zo doen enkele initiatiefneem sters geloven, zijn er voorlopig voor de alleenstaanden genoeg. „We voelen ons ontzettend achteruit gedrukt Er blijken nog vreselijk veel mensen al leen te zijn. afgesloten hiinnen de muren". Zo vertelt een van hen. Tijdens de eerste ge sprekken van de initiatiefne mers bleken «r al verschillen de mensen met huisvestings problemen, problemen met bijstandsverlening en proble men op cultureel gebied te zijn. De grootste behoefte ech ter bleek al spoedig het heb ben van contact met elkaar. Vandaar diie „gezellige bij eenkomsten" waarmee men wil beginnen. OFF. DEALER K.T.V. HIFI-STEREO APPARATUUR •Ispèe! elektrVnika Hoofdstraat 16 Sl Jansteen Huls Tal 01140 ?49l Raadsvergadering De ge meenteraad van Hontenisse is met alle door B. en W. aan de orde gestelde voorstellen ak koord gegaan. Behalve voor het houden van een onderzoek in de gemeente, werd ook geld beschikbajar .gesteld voor het verbouwen van het gemeente huis (70.000) gulden, het on derhands aanbesteden daarvan, en voor het aanleggen van de laatste benodigdheden voor het voetbalveld in Terhole. Bovendien werd ondermeer de mogelij kheid geschapen om zomerwoningen te bouwen op een stuk grond bij Zeedorp (Ossenisse). Lezing De werkgroep West-Ze-euiwsoh-Vlaanderen van de Zeeuwse Voilksuniver si-teit opent het seizoen 1975- 1976 met een lezing over het onderwerp; „De bijzondere problemen van Zeeuwseh- Vlaiandieren". Als spreker treedt op ir. R.M.Th. Adriaan- sans, directeur van de Provin ciale Planologische Dienst te Middelburg. De bijeenkomst vindt plaats in de burgerzaal van het raadhuis te Oostburg op dinsdagavond 7 oktober om acht uur. Burgemeester A. Schipper van Oostburg zal het .V.U.- seizoen in" West Zeeuwsch-Vlaanderen officieel openen. Moderne schrijvers De werkgroep West-Zeeuwsch- Vlatanderen van de Zeeuwse Volksuniversiteit organiseert een zestal avonden tnet als onderwerp moderne Neder landse en Vlaamse schrijvers. De bedoeling van deze oursus is boeken van moderne schrij vers te bes-preken en daardoor moderne literatuur beter te le ren begrijpen. De oursus zal worden gegeven door de heren A.C. Goossens en H.L. Storm, leraren Nederlands, verbonden aan die beide lycea te Oost burg. In overleg met de cur sisten kan een moderne schrij ver worden uitgenodigd om over eigen werk te spreken. De data van de cursussen die in de bibliotheekzaal van de openlbare bibliotheek te Oost burg worden gegeven, zullen in onderling overleg worden vastgesteld. Men kan zich aan melden bij de Z.V.U., Nieuwe H-aven 43 te Middelburg. Cursussen De werkgroep West- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Zeeuwse Volksuniver siteit organiseert taal cursussen van in totaal 20 avonden. Frans op maandaga vonden in St.-Eloy te Oostburg, docent F.A.O. de Paiauw. Een gels op maandagavonden in St. Eloy te Oostburg, docent A.P.M. Goossens. Duits qp dinsdagavonden in Kon. Wil- helmina Lyoeutn Oostburg, do cent A.J.M. van Kuyk. De kosten bedragen 70,- per cur sus. Zij die een cursus willen volgen, kunnen zich aanmel den per briefkaart: Z.V.U., Nieuwe Haven 43 te Middel burg. Volleybal Het eerste team van de volleybalclub Ver- degem Oostburg heeft zijn eerste competitiewedstrijd ge wonnen. Met 3-0 werd het Terneuzense Roelofs-Schelde- sport dat evenals Verdegem Oostburg vorig jaar nog in de eerste klas Zeeland speelde puntloos na-ar huis gestuurd. Het sterk verjongde Verdegem Oostburg heeft er vanaf het begin geen twijfel over laten bestaan wie de sterkste was. In de eerste set ging de strpd nog gelijk op, in de tweede wist men een achterstand om te buigen in een overwinning en de derde set was toen nog maar een formaliteit. In de derde klas 3 speelde Verde gem Oostburg 2 een verdien stelijkie wedstrijd tegen SW 2. Na een 2-0 achterstand te hebben opgelopen wisten de Oostburgers toch met 3-2 te winnen. Het damesteam moest haar meerdere erkennen in Roelofs-Seheldesport. Verloren werd met 0-3. Op il oktober is de eerstevolgende thuiswed strijd van het Oostburgse vol leybalteain. Gespeeld wordt vanaf 17 uur in sporthal ..De Veerhoek". Kabo Oe katholieke bond van overheidspersoneel (Ka bo) afdeling Hulst houdt maandagavond een bijzondere ledenvergadering, in het ge meenschapscentrum „Den Dul- laert" te Hulst. Deze ledenver nadering is een van de vele welke momenteel door de Ka bo in het gehele land worden gehouden. Op deze vergade ringen moeten de leden van de afdelingen zich uitspreken of de Kabo al dan niet zal mee werken aan de eventuele ef- deratie tussen NVV en NKV. (Van onze correspondent) GOES In de naoht van 2 op 3 oktober werd in een showroom van kachels aan de Westhavendijk ingebroken. Er werden daar vier oliehaa-rd-en en een gascomfor ontvreemd. In deze nacht werden ook drie auto's o-pgenige broken, die ge parkeerd stonden in straten te Goes. Vrijdagmorgen nam de politie in Roosendaal een a-uto in beslag die na een achtervoi ging in de nabijheid van het woonwagenkamp zonder inzit tenden werd aangetroffen. In deze - auto stemden de gestolen oLieh-aarden, het gascomfo-r en de goederen die uit de open gebroken auto's waren ont vreemd. De auto was voorzien v-an valse nummerplaten en het chassisnummer was weg gewerkt. De recherche van Goes stelt een onderzoek in. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De be langstelling tijdens de opening van de expositie „Land in Zicht" door wethouder van cultuur, de heer W. Colsen, in de bovenzaal van het cultureel centrum „De Speye" te Sas van Gent maig ais tegenvallend beschouwd worden. Burgemeester drs. W. Du- sarduijn liet in het voorwoord duidelijk blijken dat er in Sas van Gent heus wel het nodige aian kunst gedaan wordt. Het particuliere initiatief is prij zenswaordig, zo vervolgde drs. W. Dusardiuiijn. „Wel betreur ik het dat deze opening gelijk plaatsvindt met die opening in galerie „Uilenspiegel". V/et- houder van cultuur, de heer W. Colsen, onderschreef de woorden van burgemeester Dusarduijn. De expositie „Land tn Zioht" is grotendeels een idee van welzij nsamibtenaar, de heer R. Katitauw, evetnials de inrichting van deze expositie in de bovenzaal van de Speye. e, Bejaardenkaarting De be jaarden van Nieuw-Namen hebben zich in de revanche- wedstrijd tegen de bejaarden van Lamswaarde letterlijk niet in hun kaart laten kijken. De kaarters uit Nieuw-Namen wonnen deze uitwedstrijd met 16 punten voorsprong, zodat de vorige week veroverde wisselbeker in hun bezit bleef. In het voorjaar van 1976 worden de regelmatige ont moetingen tussen de bejaarde kaarters uit Lamswaarde en Nieuw Namen voortgezet. Schieting Aan de schie ting op twee wippen in café R. Heyens te Lamswaarde na men 79 sohutters deel. De uitslag op wip 1: hoge vogel P. Boogaert Wijchen, eerste zij vogel A. Remijn Ossenisse, tweede zijvogel P. Bogaert Wijchen, extra hoge vogel J, van Leuvem Stoppeldijk, ■grootste aantal (zes) J. Eysac-, kers Hulst. Wip 2: hoge vogel G. van Driesse Lamswaarde, eerste zijvogel J. Maas Lams waarde. tweede W. Strobbe Lamswaarde, extra hoge vogel niet afgeschoten. Grootste aan tal (vijf) P. Strobbe Lams waarde. Schieting Aan de kermis schieting op twee wippen bij café R. Heyens te Lamiewaarde namen 79 schutters deel. De uitslag op wip 1; hoge vogel P. Boobaert Wijchen, eerste zijvogel B. Remijn Ossenisse. tweede zijvogel P. Boogaert Wijchen, extra hoge vogel J van Leuven Stoppeldijk, grootste aantal (zes) J. Eysac- ker Hulst. Wip 2: hoge vogel GM van Driessche Lamswaarde, eerste zijvogel J. Maas Lams waarde, tweede zijvogel W. Strobbe Lamswaarde, extra hoge vogel niet afgeschoten, Grootste aantal (vijf) P. Stro bee Lamswaarde. AXEL Tijden® het aar diappelen rooien op het land bouwbedrijf van de heer De P. aan de Beoostenblijsestraat is een granaat gevonden, die vermoedelijk uit de tweede wereldoorlog stamt. -De mijn- opruimingsdienst is ingescha keld om het projectiel onscha delijk te maken. AXEL De bejaarde fiet ser K.F. uit Axel is na een aanrijding met een tractor gis termiddag met een beenfrac tuur overgebracht maar het Ju lianaziekenhuis in Terneuzen. De fietser kwam van de rich ting Terneuzen en werd door de tractor, bestuurd door de heer L.H. uit Sluiskil, aange reden toen de tractor rechtsaf de Zaamslagseweg in wilde slaan. De fietser viel, waarbij het rechterachterwiel van dé tractor hem overreed. Dr Hoefman verleende eerste hulp. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg dokter G. de Bruyckere, Brouwerijstr. 8, Oostburg, tel. 01170—2323. Axel dokter Frank, Noorölstr. 9, Axel, tel. 011551-666 (tot zater dagmorgen 8 uur), em dok ter Hoefman, Oranjestr. 10, Axel, tel. 01155-1555. (van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag 24 uur). Biervliet, Hoofdplaat en IJsen- dijke dokter A. Lievens, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176—1266. Clinge, st. Jansteen en Koe wacht dokter Melchers uit Koewacht, tel. 01146 327. Borssele en Nieuwdorp-Lewe- dorp voor de praktijk van dokter G. Aarnoutse en E. Klapwijk neemt waar dokter E. Klapwijk, Borsse le, tel. 01105—1203. Breskens, Groede en Schoon- dijke Dokter N. de Maas, Breskens, tel. 011721466. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande dokter de Meyer, Sluiis, tel. 01178 1366. Driewegen, Iloedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezande de praktijk van dokter J. Kole, H. Zwartelé, en S. Wöstmann wordt waargeno men door dokter J. Geldof, Korteweg 2, Driewegen, tel. 01195275 (tot maandag morgen 8 uur). Goes Dokter J. Deen, Valc- keslotlaan 30, Goes, tel. 01100—4373. Sluis, Philippine en Hoek dokter van Haelst, Spoorstr. 44. Sluiskil, tel. 01157— 1444. Hulst dokter J. Niesten, Gr. Bagijnestr. 18, tel. 01140 3373. Hontenisse en Kloosterzande tot maandagmorgen 8 uur neemt waar dokter J. Ter Burge, Groenendijk 52, HULST Slechts de roep om een eeuwige strijd tegen de distels op enkele plaatsen in het .Oost-Zeeuwsch-Vlaam- se landschap zorgde voor enige beroering tijdens de algemene vergadering van het waterschap Hul ster Ambacht. Hoofdin geland F de Waal gooi de de knuppel in de dis tels toen de verkoop aan de orde kwam van B3 ha dijken aan staats bosbeheer. Hij waar schuwde ervoor, dat die instantie het in een vrij age mit natuurbescher mers wel eens niet zo nauw zou kunnen nemen met het onderhoud van de dijken. Dit ten koste vsn de omliggende land bouwgronden. Verschil lende hoofdingelanden drongen er daarna op aan om Staatsbosbeheer maar meteen contractu eel te verplichten de distels op de dijken te lijf te gaan. Zoiets vind ik getui gen van weinig fatsoen. Wat heeft het voor zin een contract af te laten springen op een distel" zo reageerde dijkgraaf Collot d'Escurit wijzend op de provinciale distel verordening die een ie der verplicht de distels op zijn bezittingen te bestrijden. ,Dat geldt ook voor Staatsbosbe heer. Is het niet belache lijk om die instantie voor de eeuwigheid te verplichten om distels te blijven bestrijden op 83 ha dijk, terwijl de be treffende verordening wellicht over enige tijd door een üemocratiscne besluitvorming worai opgeheven". „Pas maar op, over een paar jaar is de distel zelfs beschermd", zo proneerue nog even een hoofdingeland. Tever geefs echter. De verga dering bleek uiteindelijk voor ue dijkgraaf te zwichten. Ook de neer F. Pateer, die de koop aanvankelijk helemaal niet door wilde laten gaan. Dijkgraaf Collot d'Escurit zag in het dis tel-ongenoegen vereer alleen nog voer voor ce krant. Burgemeester P. Molt holt' (litj van het dagelijks bestuur) btoek het met hem eens. .Spuien" zo was zijn de vies. HET algemeen Verbond Bouwbedrijf (AVBB), de overkoepelende organisatie van aannemersverenigingen heeft de leden van de Tweede Kamer vrijdag gevraagd het daarheen te leiden dat de voorgenomen btw-verhoging althans voor de bouw van wo ningen, inclusief herstel en verbouw niet van kracht zal zijn. Hontenisse, tel. 0114}, 1377. Kloetingen, Wemeldinge, pelle-Biezelinge en Katte,? dijke De praktijk tj dokter H. Entink, D. Vree wijk en A. Eckhardt Worj waargenomen door dokter L Faceie-Schaeffer, Biezelirl sestraat 34, Kapelle, telefcjj 01102—1260. Hansweert, Kruiningen Yerseke dokter A. Wijs, Yerseke, tel. 0113)4 1444. Krabbendijke en Rilland-Bal dokter J. Kamps, land-Bath, tel. 01135-343. Middelburg dokter A. Boe winkel, Noordweg 214, Mil delburg, tel. 01180—L: (zaterdag) en dokter J. v| Rijst, Rouaansekaai II, Mi delburg, tel. 01180-25 (zondag). Visites aanvrasJ voor 10 uur. Spreekuur voj dringende gevallen 12.30-13.00 en 17.30-181 u. Sas van Gent e.o. dokter du Puy, Stationsstr. 26, I van Gent, tel. 1777. 's Heer Arendskerke, Wol) liaartsdijk en Heinkensza dokter D. v. Driel, 01106—12,02, te 's Hee Arendskerke. Terneuzen Dokter K. p.| koot, Oesterputten 2, 01150—2303. Vlissingen Dokter A- v. I Griek, tel. 12950, (tot zat uur), en dokter E. Kant,;) 13987 (van zat. 24 tot ze 24 uur). Visites aanvra;- voor 10 uur. SpreekuiJ voor dringende gevallen i en zond. 12.30-13.00 17.30-18.00 ur. Zaamslag dokter W. FraiJ je, Plein 42, tel. 0115) 1244. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, 0|J burg, Sluis, Waterland!, en Nieuwvliet D'hondt, Wilhelminaweg St. Kruis, tel. 01175—447. Biervliet, Breskens, Grot Hoofdplaat, Schoondijke IJzendijke zuster Caj macker, IJzendijke, 01176—1367 (b.g.g. 0115.3 383). Ellewoutsdijk e.o. zusj Franca, van Steestr. Heerenhoek, tel. 011(15) 1769. Goas en Wilhelminadorp zuster T. Coomans, 01100—27970. Hoek, Sluiskil en PhilippJ zuster Villerius, 11.1 laan 5, Hoek, tel. 01154 1495. Hulst en Hontenisse zusl Vereecken, tel. 01142-344, Krabbendijke, Waarde, land-Bath, Kruinind Hansweert, Schore en 1 seke zuster Verschil tel. 01134—1510. Noord-Beveland en WtJ haartsdijk zuster S. Bruyne, Kamperland, 01107—684. Sas van Gent zuster i Waes, Schulpenpad 43, 01158—1548 (b.g.g. Ollil 1567). Wemeldinge, Kapelle-Bieztl ge, Kloetinge, Kattendi| 's Gravenpolder en 's Abtskerke -zuster I Driesprong, Kerkhoekst I 's Gravenpolder, tel. Olllj 1435. Zaamslag, Axel, Overs; Zuiddorpe en KoewaditJ zuster K. Geleynse. terstr. 2. te Axel. 01155—1885. TANDARTSEN Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen tandarts F. Hamann, wenlaan 58, Terneuzen, 011502320. Spreekuren 10.00-10.30 en 18.00-1(1 zond. 12.00-12.30 uur. West-Zeeuwsch-Vlaanderen I tandarts N. Jansen, Aanj burg, tel. 01177—1| Spreekuren zat. en van 12.00-12.30 uur. Walcheren tandarts Peeters, Houtkaai 7, Mil) burtg, tel. 01180—2 Spreekuren zat. en zond.| 11 tot 12 uur. Zuid- en Noord-Bevelanl; tandarts A. v. Laer, 2 11, Kruiningen, tel. 0111 1443. Spreekuren zat f zond. van 9 tot 10 uur. DIERENARTSEN Noord- en Zuid-BevelanJ dierenarts J. Gakeer menstr. 4, Ovezande, 1 01195-283. Oost-Zeeuwsch-Vlaandereii J dierenarts C. Cijsouw, onsstr. 10, Axel, tel. Oi 1488, en E. de Nijs. Wi| minalaan 11, Hulst, 01140—3004. West-Zeeuwsch-VIaandcren] dierenarts K. v.d. V:j Hoofdplaat, tel. 01!| 424. Walcheren en deel NoorJi veland dierenarts I uit Oostkapelle. tel. 1443. Visites indien lijk aanvragen tussen I uur 'smorgens. APOTHEKEN Axel Apotheek Axe'. L ter,weg 8. tel. 01155-S Zaterdag van 10-11 rt'1 16-17 uur. Verder T tend voor spoedgevalte] recepten. Goes Zeeuwse apn'J Grote Markt 10. tel. 0i'.| 5255. Middelburg Apotlifrtl Ringe1ing, Lange Delft f tel. 12538. Terneuzen Aootheek I mann. tel. 2060. ZattJ geonend 11 30-12.30 17.30-18.30. Verder ui'-l tend voor spoedgevallf'| verenten. Vr„«;.,„P„ Anotheekl Tan-ifover. Scheldestr.f iel. 12025. DE STEM VAN ZATE (Van onze verslaggev BREDA-TILBURG - D bantse en Zeeuwse distrii tuurders van de Industr NKV, weigeren van nu af werken in vertrouwensco sies en andere organen Gewestelijke Axbeidsbi Zij eisen dat ze voortaan zage krijgen, van alle v< welijke stukken en fini gegevens van bedrijven d slagaanvragen bij de GA£ dersteunen. De bestu doen een beroep op alle co in het land, ook van and, ganisaties, hun voorbe, volgen. Achtergrond van dez< strekkende actie is dat bondsbestuurders herhaa onvolledig inzicht krijj achtergronden en noodza de bij GAB's ingediende v ken voor ontslagvergunn De GAB's mogen stukken zelf vertrouwelijk hebbi kregen om zo'n ontslagaai te ondersteunen niet aan dere partij, de betrokken nemers of hun vertegenw f;ers, ter inzage geven. De ijnen die voor het geve ontslagvergunningen gek ten dat niet toe. „Hier is duidelijk spra discriminatie en recht, lijkheid", aldus de heer Tl van de NKV industriebi Tilburg. „Voor ons he vreemde gang van zaken r ontslagvergunningen ve medewerksters van de co eafdeling van de Goirles tielfabriek H. van Puyei de deur dicht geda dc Vooruitzichten voor en maandag opgesteld d KNMI op vrijdag om 18. Aanhoudend onbestend middagtemperaturen va: streeks 16 graden. Weersvooruitzichten in gemiddeld over Nederlan Voor zondag: aantal uri 0 tot 7Min. temp.omstn graden; Max. temp.: oms 16 graden; Kans op een periode van minstens 12 procent; kans op een droog etmaal: 50 procent Voor maandag: aanta zon: 0 tot 7; mm. temp streeks 10 graden; max. omstreeks 16 graden; kc een droge periode van mi 12 uur: 80 procent; kans geheel droog etmaal: 50p: waterstanden Konstanz 371 min 4, felden 260 min 5, Plittc 420 min 13, Maxau 475 n Plochingen 138 min 6, heim 308 plus 23, Steinba min 3, Mainz 295 plus 12,1 155 plus 6, Kaub 190 min 4 235 min 2, Koblenz 197 Keulen 154 min 9, Ruhrc min 9, Lobith 938 min 1( nerdense Kop 910 min 1 megen 736 min 8, IJsselk min 4, Eefde IJssel 381 Deventer 257 min Katerveer-Spooldersluis 1, Monsin 5440 min 18, B ren 3807 min 107, Belfel min 15, Grave beneden c 498 plus 4. hoogwater MORGEN, ZONDAG I Bergen op Zoom 3.27 en Hansweert 2.42 en 15.00 Terneuzen 2.04 en 14.25 Vlissingen 1.33 en 13.53 Wemeldinge 3.18 en 15.3 MAANDAG 6 OKTOBE1 Bergen op Zoom 4.13 en Hansweert 3.22 en 15.41 Terneuzen 2.43 en 15.04 Vlissingen 2.12 en 14.32 Wemeldinge 4.04 en 16.2

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2