Project „politie-school" in Hansweert geopend Schepen Delwaide: bochtafsnijding bij Bath nodig NIEUWE RIOLERING IN HOEDEKENSKERKE Generaal kampioenschap voor Joh. Poelman ril Straks BURGEMEESTER GAF UITEENZETTING B en w. van Borsele vinden bezwaren ongegrond Schippers kregen teveel steun WEER ZEEUWSE COLLECTE KVP VER Beatles- souvenir te koop stad streék Goes Middelburg moet zich opleggen Werkgroep voor opvang Rijksgenoten Heinkenszand Koewacht Yerseke Gespreksavond in De Veste Sociale school begonnen GEMEENTE GC OPENBARE BEKENDMAKING VOORBEREIDINGSBESLUIT Sportveld Kwadendamme wordt gerenoveerd Goes Boertien maakte kennis met Middelburg V DINSDAG 30 SEPTEMBER 1975 i■«"I"' (Van een onzer verslaggevers) HANSWEERT In aanwezigheid van de leerlingen van de openbare en r.-lt. bassischool heeft burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg in hef nieuwe schoolcomplex de projecfweek met als thema de politie geopend. Deze week zullen de lessen en bui tenschoolse activiteiten in Hansweert in het teken staan van de politie en haar taken. De projectweek is uitge dacht en voorbereid door het onderwijzend personeel van beide scholen. Het initiatief heeft een willig gehoor gevon den bij de Rijkspolitie, die met verscheidene afdelingen aan het schoolproject mee werkt. Burgemeester Pijl Ho geweg gaf een korte uiteenzet- Recreatieterrein Stelleplas (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND De raadsleden I.A. van Roijen en H. Fransen (beiden PvdA) hebben bij B. en W. van Bor sele een bezwaarschrift inge diend tegen het ontwerp-be- stemmingsplan recreatieterrein Stelleplas 1975. Hun bezwaren zijn in hoofdzaak gericht te gen de wijze waarop het plan is uitgewerkt. B. en W. merken in hun voordracht aan de ra d op dat het bezwaarschrift an ge noemde raadsleden niet als zo danig is aan te merken". Indien een raadslid van mening is dat een bestemmingsplan niet goed wordt voorbereid kan hij zich ten alle tijde verstaan met de vertegenwoordiger van zijn fractie in de commissie voor de milieuhygiëne en de ruimtelijke ordening. Het commissielid kan dan ln de vergadering van de oommissie bij de voorbereiding van het1 npnpvt'irio'pri plan eventuele bezwaren ken-| «Dpt/llVlllgDU baar maken. Het college meent dat de bezwaren van de heren Van Roijen en Fransen tegen het behstemminiglhsplan futiliteit zijn, Roijen en Fransen tegen het bestemmingsplan futiliteit zijn. zijn, waaruit duidelijk de grieven blijken van genoemde raadsleden tegen het raadsbe sluit waarbij het onderhavige bestemmingsplan werd goed gekeurd. B. en W.: „We achten het niet elegant, dat wanneer men verliest toch alles in het werk stelt om te winnen. Wij hopen dat de appellanten van verde re stappen in deze zaak willen afzien en dat zij rekening wil len houden met de belangen van de gemeente, de burger en de werkgelegenheid. Aan de raad wordt geadvi seerd de bezwaren van de raadsleden Van Roijen en Fransen ongegrond te verkla ren. ting over de taak van de poli tie in het algemeen en van hem als hoofd van politie in Reimerswaal in het bijzonder. De verzamelde kinderschaar bleek kennelijk weinig proble men te hebben met het werk van „oom agent", want veel vragen over dit onderwerp werden er niet gesteld. Wel wilde een jongen weten waar om er de letters op een politie- knuppel zitten. De burgemees ter moest het antwoord hierop schuldig blijven. Hij vermoed de dat het iets te maken heeft met de initialen van de ge bruiker van het slagwapen. De vraag van mr. Pijl Hogeweg wat de taak van de politie is leverde bij het gros van de Hansweertse schooljeugd geen enkele moeilijkheid op. „Boe ven vangen" luidde het ant woord kort en krachtig. Ook de kennis over taak en arbeid van een burgemeester stelde met name de eerste burger van Reimerswaal wat teleur. De vragen beperkten zich tot: „Hoe oud bent u? Hoe laat begint u met uw werk?, hoe bent u burgemees- Burgemeester Pijl Hogeweg wenste de kinderen een ple zierde projectweek toe. Hij dankte de organisators voor het iniatief en de voorberei ding. Op de eerste dag hield de rijkspolitie klassegesprekken met leerlingen van verschil lende klassen met onder ande re een kennismaking op een vaartuig van de Riikspolitie te water. Er werd ook een oefe ning praktisch verkeersexa- raen gehouden. In het avond programma gaf adjudant Van der Heijden in zaal Zeelandia een voorlichting met film over het werk van de politie. Vandaag (dinsdag) verzorgt de VARA vanuit de gemeen schapsruimte van het school complex een rechtstreekse ra diouitzending, die om 12 uur begint. (Vervolg van pag. 1) Dat de bochtafsnijding bij Bath nu niet meer nocug is omdat door voortdurend bag geren in de Westerschelde met name dit gedeelte van het vaarwater een stuk ruimer is geworden, werd door schepen Delwaide fel bestreden. Vol gens hem durven de rederijen nog steeds geen grote contai- Modeshow De dames die graag bij de tijd willen blij ven wait hun kleding betreft kunnen vandaag 30 september aan hun trekken komen. Bij Beroo dameskleding is een modeshow van dameskleding „Najaar 75". Op 1 en 2 okto ber kan men de show in resp. V'lissingen en Middelburg be wonderen. „Vernieuwde levensstijl" Zondag 4 oktober wordt in De Hoogte in Goes een bijzondere dienst gehouden. Het thema is „Vernieuwde levensstijl". In deze dienst, georganiseerd •door de jonge gemeente, zal ds. Schreuder voorgaan. Een kombo en het zangduo Olga en Max verlenen muzikale mede werking. Aanvang is om 19 uur. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De stich ting welzijnsraad Middelburg heeft een werkgroep opxerichtl voor de opvang van Surinaam se rijksgenoten De werkgroep is mede op verzoek van het Middelburgse gemeentebestuur ingesteld. De werkgroep bereidt mo menteel een Surinaamse dag voor, die op 1 november zal worden gehouden in het ont moetingscentrum Dauwendae- le. Verder staat ook een voor lichtingsdag over de integratie van rijkegenoten op het pro gramma voor maatschappelijke werker» en ambtenaren. Tens lotte heeft de werkgroep in samenwerking met de ge meentelijke sociale dienst een aanvang gemaakt met de orga nisatie van de opvang van en kele tientallen rijksgenoten, die begin volgend jaar in Mid- fWurg gehuisvest zullen wor den. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Naast voldoening over een sluitende gemeentebegroting voor 1976 maakt het gemeentebestuur vau Middelburg zich zorgen voor de verdere ontwikkeling van de gemeente. In zijn toe lichting op de ontwerpbegro ting wijzen B. en W. erop, dat verschillende wensen in 1976 niet kunnen worden vervuld door het ontbreken van de be nodigde middelen. Mede van invloed hierop is de verminderde groei van het aantal inwoners. „We zullen de tering naar de nering moe ten zetten en ons voor de ko mende jaren beperkingen moeten opleggen. Onder de gegeven omstandigheden kan van een belangrijke uitbrei ding van het dienstenpakket geen sprake zijn, tenzij de raad meent dat de daarvoor nodige ruimte ln forse belas tingverhogingen gevonden moet worden". Naar de mening van B. en W. dienen de belastingverho gingen zich te beperken tot een jaarlijkse aanpassing van de geldontwaarding. Ten laste van de algemene dienst is aan dekkingsmiddelen voor nieu we kapitaalswerken f 600 000,- geraamd. RIJSWIJK Aan een aan tal Nederlandse binnenschip pers die als gevolg van de blokkade door hun Belgische collega's gedupeerd zijn is te veel bijstand uitbetaalt. Ach teraf is gebleken dat deze schippers verzuimd hadden te melden dat zij of van gemeen tezijde al een uitkering had den ontvangen of vergoeding van de verladers in verband met de stalling hadden gekre gen. Een woordvoerder van het ministerie van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk heeft dit maandag mee gedeeld Staatssecretaris W. Meyer, van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, heeft nu de schiopersorganisaties verzocht hun leden mee te de len dat het teveel betaalde zal worden teruggevorderd. Hij heeft er tevens op gewe zen dat de bijzondere methode van uitbetaling alleen kan worden gevolgd als alle be trokkenen meewerken en er vertrouwen kan bestaan in de juistheid en volledigheid van de verstrekte gegevens. De bedoelde methode van uitbeta ling werd voor het eerst ge volgd in de zomer van 1973 toen Nederlandse binnenschip pers door blokkaden van hun Franse en Belgische collega's in financiële moeilijkheden kwamen. Ambtenaren van het ministerie van C.R-M. reisden naar Noord-Frankrijk om ter plaatse bijstand uit te keren en zodoende de ergste nood te lenigen. Het is duidelijk dat bij een dergelijke snelle han delwijze, waarbij geen tijd is voor enig onderzoek, het ver trouwen een enorme rol speelt. Overigens zullen bij het voortduren van de strem ming der vaarwegen mede werkers van de directie bij standszaken opnieuw naar België en Frankrijk gaan, al dus de mededelingen van het ministerie. Afscheid Met het oog op het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd heeft de heer J. Uitterheove, hoofd van de gemeentelijke sociale dienst in Borsele, maandag middag afscheid genomen van het ambtenarenkorps van de gemeente Borsele. De heer Uitterhoeve is 38 jaar in ge meentedienst geweest. Tijdens de afscheidsreceptie kwamen velen hem en zijn echtgenote de hand drukken. nerschepen naar Antwerpen te sturen omdat de bocht van Bath nog niet veilig gepas seerd kan worden. „Het is mogelijk dat een bekwame loods onder zeer goede omstandigheden met een groot containenschip de bocht van Bath zonder moei lijkheden kan passeren, maar wat wij willen is dat die schepen daar regelmatig en ook onder moeilijkere omstandigheden kunnen varen", aldus de sche pen voor havenzaken. Hij vond dat bezwaren voor bocht- afsnijding is voor Antwerpen de belangrijkste zaak, belang rijker nog dan het Baalhoek- kanaal. De afsnijding is niet alleen voor Antwerpen van vi taal belang, maar ook voor de hele Belgische economie", al dus het oordeel van de sche pen Delwaide. Ook verdedigde hij tijdens de raadsvergadering van gister avond het Antwerpse stand punt dat het Baalhoekkanaal wel degelijk moet worden aangelegd. „Zonder het Baal hoekkanaal is de ontsluiting van de linkeroever niet voller dig. Door een sluis bij Kallo zouden hooguit middelgrote schepen kunnen varen. Met het Baalhoekkanaal kunnen we echter schepen van 100.000 en 120.000 ton binnenkrijgen", al dus de heer Delwaide. Getrouwd: J. de Bouvre en J. Bogaert, A. Rottier en M. Kerkhaert, M. Gijsel en A. Creve, R. Buijs en A. Knops. R. de Schepper en F. Leys, H. Lombaerts en R. Gaudeus. Geboren: R. Gorter, Amber en Esger Koetsenruyter, Ivo Matthijs. Overleden: H. de Bock, C. van de Sijpt, wed. van A. Verhoeve, F. Volleman, wed. van A. de Bock, A. Verschrae- gen. wed. van E. Raes, M. Meijs e.v. C. Ferket. sbTennisbaan De tennisver eniging in oprichting de Zes Nullen in Yerseke heeft de sportraad van Reimerswaal verzocht medewerking te ver lenen aan de aanleg van een tennisbaan. De tennisvereni ging telt intussen 12P leden. (Van ean onzer verslaggevers) GOES Vanavond (dins dag) om 20 uur wordt in het ontmoetingscentrum De Veste in Goes een open giespreka- vorid gehouden, die uitgaat van de stichting voor sociaal- cultureelwerk te Goes. Het thema van deze eerste van een serie gespreksbijeen komsten is de werkloosheid. Aan de gcd-achtenwisselinig zullen deelnemen pastor Brooymams. ds. Stolte, ds. Scholten en mevrouw Tideman van het Humanistisch Ver bond. Als deskundige is aan wezig de heer Poulus, adjunct directeur van het gewestelijke arbeidsbureau. De stichting so- ciaal-cultureelwerk in Goes gaat zich minder met recrea tief werk en meer met vor mende activiteiten bezig hou den. Het doel van de gespreks- avonden, die toegankelij k zijn voor personen vanaf 18 jaar, is een bijdrage leveren aan een grotere bewustwor ding van de burger ten aan zien van diverse vraagstukken van de samenleving. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) GOES Gisteravond is in Goes de sociale school, uit gaande van het NKV, voor het derde achtereenvolgende jaar van start gegaan. De sociale schooi is geen school in die zin dat et- aan het eind van de cursus een diploma wordt uit gereikt. De cursus is bedoeld voor diegenen die hun algemene vorming willen opvijzelen om zodoende mee te kunnen pra ten over zaken als politiek, staatsinrichting en taalgebruik. De eerste les was bedoeld om een programma in elkaar te zetten. Er bleek voor vele maatschappelijke Vraagstuk ken interessen te bestaan zoals werkloosheid, bezuiniging, po litiek, culturele zaken, gezond heidszorg, enz. Deze vraag stukken zulle n gedurende de komende 30 maandagavonden naast zaken als vakbondsorga nisatie, en taalexpressie wor den behandeld. Opgave is mogelijk bij de heer J.M. v.d. Borgt, Schelde straat 33 Hansweert. Het cur susgeld bedraagt 60,voor NKV-leden en 175,voor niet-Ieden. De bijeenkomsten worden gehouden in het vor mingsinstituut voor werkende jongeren, Koninginneweg 1, Goes. De burgemeester van de gemeente Goes maakt ter voldoening van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad bij zijn besluit van 18 september 1975, nr. 11, heeft verklaard, dat een bestemmingsplan in voorbereiding is voor de omgeving van de Frans den Hollanderlaan te Goes, zulks voor het gebied zoals dat in de rode omlijning op de bij dat besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Het desbetreffende voorbereidingsbesluit ligt ter gemeentesecre tarie (afdeling algemene zaken, Ccstwal 31 te P-»®) v?or een ieder ter inzage. g„O co-torpher 1975 De burgeirioóo.c, voornoemd: F.G.A. Huber (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Burge meester en wethouders van Borsele vragen de gemeente raad een krediet van f 335.000,- beschikbaar te stel len voor de renovatie van het sportveld in Kwadendamme. Het plan omvat het opnieuw leggen van het voetbalveld, het verplaatsen van de stenge voor de handboogsport, de aanleg van de oefenhoek gedeeltelijk ai verhard en het verbouwen van het schoolgebouw tot kleedlo kaal. Aangezien het werk in het kader van de aanvullende werkgelegenheid zal worden uitgevoerd ontvangt de ge meente van'het rijk een subsi die van f 213.655. De ten laste van de gemeente blijvende in vestering bedraagt dus f 121.345,-. Dit bedrag dient nog te worden verhoogd met de verwervingskosten van de terreinen die inclusief taxatie en no-tariskosten ongeveer f 58.655,- bedragen. De totale investering ten laste van de gemeente komt dan op f 180.000,-. Ter dekking van deze last stellen B. en W. voor de opbrengst van de volgende verkopen hiervoor te bestem men: verkoop voormalige school Kwadendamme f 50.000, verkoop woning Hoofdstraat in Ovezande f 62.000, ve'kooo woning Ke-klaan 37 Heinkenszand f 50 000, en verkoon woning Doel =t-aat 10 te Oudelande f 18.000. (Van onze correspondent) Van 29 september tot 4 ok tober vindt de Zeeuwse collec te van de Vrouwenraad plaats. Vorig jaar was de opbrengst bestemd voor 250 Zeeuwse ge handicapten en bej a-arden, die daardoor op vakantie konden Een deel van de opbrengst gaat naar het Anjerfonds Zee land. Het betreffende bedrag wordt aangevuld door het lan delijk Prins Bernard Fonds. Op die manier kunnen subsi dies worden verstrekt a-an Zeeuwse muziekkorpsen, zangverenigingen, jeugdwerk, dorpshuizen enz. (Van onze duivensportmede werker) ZAAMSLAG Het gene raal kampioenschap van het rayon West-Zuid-Beveland is dit jaar gewonnen door Joh. Poelman uit 's-Heer Arends- kerke. Een grote bijdrage tot dit resultaat hieraan werd ge leverd door twee van zijn jon ge duiven, die in de gehouden Vitessevluchten eerste en tweede werden. De beschik baar gestelde wisselbeker van het rayon kwam voor een jaar in handen van J. Poifliet uit Lewedorp. De klasseringen in de diver se categorieën zijn als volgt Vitesse oude duiven: 1. W. Visser uit 's-Heer Arendsker- ke 1399 punten, 2. W. Raas uit 's-Heerenhoek 1157, 3. J. Wou ters uit Kwadendamme 1018, 4. J. Geijs uit 's-Heerenhoek 926, C. Rijk uit 's-Heeren- hoek 920, 6. J. Franse uit Le wedorp 850, 7 P. Pieters uit Lewedorp 827, 8. J. Geijs uit 's-Heerenhoek 819, 9. G. Ver- bart uit 's-Heerenhoek 803 10. D. Rijk uit Heinkenszand 778 punten. Vitesse Sprint: 1. G. van Strien uit Wolfaartsdijk 1005 punten, 2. H. Beulens uit Kwadendamme 934, 3. W. Raas uit 's-Heerenhoek 868, 4,6 en 7. Joh. Poelman uit 's- Heer Arendskerke met respec tievelijk 820, 752 en 716 pun ten, 5 en 8. C. Hermes uit Lewedorp met 770 en 703 punten, 9. W. Raas uit 's-Hee renhoek 691, 10. J. Poifliet uit Lewedorp 678 punten. Bij het Midfondkampioen- schap klasseerde P. van 't Westeinde uit Lewedorp zich met drie duiven binnen de eerste tien en bereikte een zevende, negende en tiende plaats in de klassering. 1. C. Hermes uit Lewedorp 966 punten, 2. M. Boudens uit Kwadendamme 910, 3. W. Raas uit 's-Heerenhoek 867, 4. G. Verbart uit 's-Heerenhoek 821, 5 en 6. D. Rijk uit Hein kenszand 815 en 782, 7,9 en 10. P. van 't Westeinde 770, 740 en 722, 8. J. Buise uit Lewedorp met 740 punten. In het Fondkampioenschap was het H. Janse uit 's-Hee renhoek die daarin de meeste punten behaalde en bij de vijf eerste waren er niet minder dan vier duiven van zijn hok. 1,3,4 en 5. H. Jansen met resp. 380, 328, 311 en 300 punten. 2. M. Boudens uit Kwadendam me 379, 6. G. van Strien uit Wolpha arts dijk 283, 7. J. Reijn- tjes uit 's-Heer Arendskerke met 282 punten. Vitesse jonge duiven: 1 en 2. Joh. Poelman uit 's-Heer (Van een onzer verslaggevers) HOEDEKENSKERKE Verscheidene straten ln Hoe- dekeiKkerke zijn voor het verkeer geblokkeerd als ge volg van de aenieg van een nieuwe riolering. Het gaat om een nieuw stamriool in de Ha venstraat, waarop rioolbuizen van verscheidene zijstraten en het bestemmingsplan moeten aansluiten. Aan het eind van de Havenstraat wordt een pompgemaal gebouwd dat in verbinding komt te staan met de centrale perslei-ding Goes- Westersch-elde. Men hoopt dat de werkzaamheden voor de winter zo ver gevorderd zijn dat de opgebroken straten weer gedicht kunnen worden. In het voorjaar zal dan begon nen worden met de herbestra ting. Het karwei in Hoede- kenskerke wordt uitgevoerd in het kader van de bestrijding van de werkloosheid. Bejaardensoos Burge meester en wethouders hebben besloten om ten aanzien van de toekomstige huisvesting van de bejaarden-sociëteit te Goes te kiezen voor het huidi ge kwekerij terrein aan de Westwal. Welke vorm het nieuwe onderkomen gaat aan nemen moet nog bekeken wor den. Zoals bekend komt het huidige kwekerijterrein be schikbaar door de bouw van een nieuwe kwekerij in de Goese Polder. Woningbouwstatistiek Op 31 augustus van dit jaar wa ren er in de gemeente Goes in totaal 243 woningen in uitvoe ring. Hiervan waren 135 wo ningwetwoningen, 95 premie- wonineen, en 13 woningen in de vrije sector. In de maand augustus kwamen 19 wonin gen gereed, terwijl er met 10 woningen begonnen werd. Ge rekend tot eind augustus, werd dit jaar begonnen met 178 woningen en kwamen er 220 gereed. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Commis saris der Koningin, dr. C. Boertien, heeft in gezel schap van zijn echtgenote, mevrouw Boertien-Velema, en mr. H. van der Heijden, chef van het kabinet van de com missaris, een kennismakings bezoek gebracht aan Middel burg. Het gezelschap werd 's- morgens op het stadhuis ont vangen door b. en w. van de Zeeuwse hoofdstad. Terwijl mevrouw Boertien ln gezel schap van mevrouw Wolters, echtgenote van de burgemees ter van Middelburg, een be zoek bracht aan de tentoon stelling „Art information Fes tival" in de Vleeshal van het stadhuis, spraken de heren over de gemeentelijke zaken als de financiële positie en de woningbouw. In het kader van de ruimtelijke ordening werd ook van gedachten gewisseld over de intergemeentelijke structuurschets Midden-Zee land. 's-Middags werd er o.m. een rondrit door de gemeente gemaakt. Het werkgedeelte van het bezoek werd afgerond met een nabespreking, waarbij ook de fractie-voorzitters in de gemeenteraad aanwezig waren. Mevrouw Boertien bracht nog in gezelschap van de echtgenoten van b. en w. een bezoek aan het diensten centrum in het Schuttershof te Middelburg. GISTERMORGEN is een se*- club in de Hoogstraat in Eind hoven in vlammen opgegaan. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Er wai niemand aanwezig. Arendskerke 1510 en 1242 punten, 3 en 8. W. Visser uit 's-Heer Arendskerke 1158 en 905, 4 en 5. Jan de Jonge uit 's-Heer Arendskerke 1027 en 1013, 6. L. van de Klooster uit Lewedorp 958, 7. P. Jansen uitj 's-Heer Arendskerke 949, 9. D. Rijk uit Heinkenszand 886, 10. C. Goedegebure uit 's-Heer Arendskerke met 885 pun ten. Fondkampioenschappen Jon ge duiven: 1. G. Verbart uit 's-Heerenhoek, 2. P. Pieters uit Lewedorp, 3. W. Raas uit 's-Heerenhoek, 4. L. Traas uit 's-Heerenhoek, 5. Joh. Poel man uit 's-Heer Arendskerke. De opvallendste verandering van gisteravond zal niemand ontgaan zijn: het NOS-jour- naal van acht uur wordt voort aan aleen op het tweedel net uitgezonden. Met de kijkcij fers van het tweede kwartaal achter de hand blijkt dat bij simultaan uitzending het zeer hoge gemiddelde van 39 pro cent werd gescoord. Of de kij kers gunstig op de nieuwe ontwikkeling zullen reageren zal over enige tijd afdoende blijken. Blader ik in mijn pro grammablad dan merk ik dat het journaal van vrij goede huize moet komen om de con currentie op het andere net te kunnen weerstaan. Gistera vond moest het opboksen te gen het hyperflauwe NCRV's Briggs, de schrik van de ge heime dienst. De rest van de week zal de strijd gaan tegen Father Brown, het Ganster- spel. het Kleine Huis op de prairie en de familiekwis Al les of Niets. Ik betwijfel of de nationale televtsiekrant dit amusementsgeweld kan weer staan. De aangekondigde ver anderingen zijn inmiddels aan gebracht. Bob Meijer is in geen velden of wegen meer te bekennen, maar de blinde kaarten die de" vele onderwer pen opfleuren zijn gebleven. Ging het over Spanje, dan floep, de blinde kaart werd geprojecteerd Nu op een grijs televisiescherm tegen schots en scheef in elkaar geknutsel de vierkantjes. De speciale vignetten voor het geval dat een landkaart minder gelukkig uitkwam passen er wonderwel in. Een goede verbetering is het dat het presentatorsbe stand uitgebreid is met het vertrouwde gezicht van Euge nie Herlaar dat werd afgewis seld met dat van Eef Brou wers. De methode is afgeke ken van buitenlandse jour naals, maar dat is het ergste niet. De veranderingen zijn voor het grootste deel uiter lijk. De pretsentatie is onge- dwongener en een stuk rustge vender geworden. Uitbreiding van zendtijd betekende gister avond dat we twee keer .nochten staren (om acht uur en om halftien) naar op hun beurt starende toeschouwers tegen een glazen wandje waarachter de Nachtwacht werd gerestaureerd. „Inciden- tenjournalistiek" heet dat, heb ik me laten vertellen. Daaron der vallen ongetwijfeld ook de oeelcten van het congres over sportieve recreatie om half tien. Het wachten is op Ei van Westerlo om te kijken ons dergelijke kneuterigheid voort aan te besparen. Van der Werff liet zich zien vanuit Brussel gekleed in een super modern spijker-jasje, waar de nieuwigheid vanaf straalde. Wat hii te zeggen had ontging mij helaas door zijn roodge- hlokte h'nu®" dat de aandacht hehoorliik afleidde. Vonden de lournaallntprviewers het vroe ger al lang best als ze een antwoord kregen op hun vraag, het gaf niet wat, Eef Brouwers bet gisteravond het betere voorbeeld zien door een wat agressie-ere te-bolpk toe te nassen. Een gunstige ont wikkeling. DIEPSTRATEN DINSDAG 30 SEPTEMB DEN HAAG (ANP) zijn nu ongeveer twee maminoettankers te over twee jaar zal overschot van vijf maminoettankers (sche ongeveer 250.006 dea ton) zijn. Dit is de p die een Amerikaanse o schappij de Exxon, hl gesteld naar aanleiding huidige crisis in de tai die veroorzaakt is d hoge groeiprognoses v< het olieverbruik betr stijging van de oliepri de economische recessie CH1 (Van onz DEN HAAG - De partijraad over de prol: zitter baron Van Versch (Eerste Kamer) en dr. gistermiddag verklaard Hoewel de CH-top v: deel is dat de uitspral de AR-partijraad zalen daan heeft in hun ondj| samenhang niet duideli meent zij toch dat „d thans een constructief met de andere christen craten wenst aan te gar verdere gang van zak echter duidelijk moeten of die verkregen indru is, zegt het leidend van de Unie. Nu de GHU will in-g; de uitnodiging van de zij het met enige slagen arm, is het wachten nog KVP. Gisteravond wai fractiebesturen, dagelij-J1 stuur van de partij KVP-bewindslieden bije rich onderling te bj Vanavond komt het d bestuur bijeen. Daar z clis( worden wanneer cl gadering van het partijl bijeen geroepen wordt. vankeJijk was die vergt voorzien voor woensdag maar het is niet uitgeslot eerst de bijeenkomst v; dagelijks bestuur vat CDA - op donderdag- afgewacht. In KtVP-kring heersl clc-eldheid over de te, do uitnodiging van de te nemen houding. Er aan getwijfeld of partijv ter Vergeer en KVP-fra der Andriessen, in het van hun eerdere felle u ken, dat over het fun ren van de grondslag v CDA niet meer gepraatl worden, bereid zullen z wel op de uitnodiging gaan. Niet uitgesloten geacht, dat de beide K ders o-vereeze zaak de „de messen zullen trekke Uit de verklaring Cll-leiders blijkt dat gesprek met de AR du villen afgrenzen. Het g moet spoedig op gang en niet lang duren. „Lee gerekte discussie ove: punt van functioneren grondslag zal de zaak christen-democratie maar schaden". De di moet plaats vinden op van: de statuten van he en wat daaromtrent in schoten is afgesproken basis van de congresre: van' het CD A-congres t augustus. „Dit laatste leen al uit democratise peet voor een met ove meerderheid aanvaarde CLEVELAND, Phillip J. Bruff, recteur van een wooi ravanfirma in Clevel; biedt de 3 bij 12 nul metende wooncaravar| koop aan die de Bea hebben gebruikt kleedkamer tijdeus Amerikaanse concert van 1966. „Ik wil er lussen 35.000 en 50.000 dc voor hebben". Braff. die de caravan dertijd zelf leverde t 18.000. Braff heeft geen dacht geschonken aar honderden brieven Beatlefans, die de e van beschouwen als niet te versjacheren ligdom. „Persoor konden mij de Be niets schelen". Braff. De directeur heeft voonearavan kort na gebruik door de Be: wel eens tentoonges' maar fans bleven s ken uit het inter breken om een souv t e hebben

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 6