Kritiek van PvdA op civiele verdediging INTERNATIONALE E.V. START ZONDER VRACHT zeeuws Aardenburgse schooljeugd presenteert verlanglijst Beroepsleger ook zaak van vrouw Burgerlijke Stand van Hulst „ZIJN DIE LUI HUN GELD WEL WAARD? Zonnig JeT' ord vissers De Platzak wonnen in Koeivacht Feest rond honderd - jarig De Schel- de VERZET TOELICHTING Gehandicapten krijgen Spelotheek uw streek in vogelvlucht MORSDOOD Eerste kinder - ziekten kreekrak - sluizen Surinamers willen broederhulp DE STEM VAN DINSDAG 30 SEPTEMBER Sft&CÏ CLINGE Getrouwd: R. de Block en T. de Rechter, G. Pleunis en E de Mul, M. Goccsens en v. Blommaert. Geboren: Karin, d.v. A. van der Walle en T. Verschuren, A. hi in Marsscheliin, Mirella, d.v. R. Wullaert en E. Broe- kaert. Greetje Blijweert, Doni- que Pauwels. Overleden: M. Segers, wed. van F. Kint, T. van Bunder, K. Verstraetrn e.v. J. Blom- maert, M. Pilaet wed. van P. Verhelst. GRAAUW Getrouwd: A. de Rij eke en E. Maas, J. Ver- straten en M. Raes. Geboren: Björn z.v. J. Leer- aert en R. Vlasveld, Anniek d.v. O. Kips en Y. Locke- feer. Overleden: A. Dankaert, wed. van J.de Block, A. Brae- ke e.v. E. van de Poel, J. de Koning, wed. van L. Dan kaert. HEIKANT Getrouwd: B. van Bunder en A. Somers, B. Mortier en M. van der Ha, E, van de Sompel en G. de Nec- ker. Overleden: L. Kegels e.v. M. Verschoren, M. Meijs e.v. A. Ferket. HULST Getrouwd: L. Colsen en H. de Caluwe, A. van Arenthals en J. de Rijcke, G. van Groningen en M. Fri- eot, Th. Weemaes en L. van Swieten, W. Kint en L. Roelis, W. Marcus en M. Pieters, E. Reyns en V. Vlassenroot, M. Beerens en D. Bosmans, J. Bakker en H. Bouwmans, A. Aertgeers en M. van de Ma- nacker, E. Cortvriendt en J. Baert, P. Burm en A. Corne- lissens, F. Loof en J. Schuren, A. Adam en A. Lampo, H. Piessens en J. PlatjouvT, R. van Puyenbroeck en M. Ver- meire, A. van Dorsselaer en E. Hermans, F. van de Vijver en M. Smet, C. van Goethem en J. van Landeghem, F. Nautsen en C. Cap. Geboren: Mischa, d.v. R. van Wesemael en H. de Theye, Tanja, d.v. E. Luycks en M. Vlassenroot, Diana, d.v. J. Le- gerqaat en E. Epskamp, Erwin, z.v. ''Th. d'Olieslagers en C. van Puyvelde. Joannes, z.v. J. van Baal en A van de Wile, Peter, z.v. Ch. Rooms en M. Peeters. Evert, z.v. A. de Maat en M. Ferket, Debby, d.v. A van Dorsselaer en M. van Dorsselaer, Stephan, z.v. P. van Sikkelerus en P. van Ti chelt, Jordi z.v. M. van Dries- sche en M. van Jetegem, Ma rio z.v. A. Hernelaar en T. Snonselee, Penny, d.v. M. de Wilde en K. de Keyzer, Patsy, d.v. E. Sorber en M. Heirweg, Bojoura, d.v. G. Bogaert en M. de Rijk. Marcel, z.v. H. Mel- chers en M. Fick, Maik, d.v. E. de Klerk en M. Colman. Overleden: A. Aerts e.v. S, de Roeck: C. van Heerswijng- hels e.v. Z. Expeels, R. Baart, wed. v. P. Jansen. L. Uitter- hoeve e.v. M. de Rijk. NIETTW NAMEN Ge trouwd: C. Bosman en R. van de Walle. Geboren: Saskia, d.v. W. Reinders en J. Coenen. St. JANSTEEN Ge- t-ouwd: B. Seghers en M. Pharaziin. R. de Bruvne en M. van Houte. W. Pollet en J- Janssens, Th. de Winter en J. Modde. Geboren1 Nathalie, d.v. M. van TTd«n en J. d'Hooghe. OverledenJ. Janssens, J. Verschelden. Discussie op de eerste dag van de schippersbeurs. MIDDELBURG - De Neder landse vrouw zal zich de ko mende maanden een standpunt moeten vormen met betrekking tot de wenselijkheid van het al of niet oprichten van een vrijwil ligers beroepsleger door de Ne derlandse staat. Dit zei mevrouw J. van der Wel-Beije, hoofdbestuurslid van de nationale vrouwenraad en als zodanig lid van de com missie Mommersteeg maan dagmiddag tijdens de jaarver- (Van onze correspondent) KOEWACHT De hengel- vereniging De Platzak u>' Westdorpe heeft met grote overmacht het jeugdkampioen schap hengelen op de Konij- nen putten te Koewacht ge wonnen. 74 jeugdleden van vijf verenigingen deden aan de wedstrijd mee, die dit jaar was georganiseerd door de Koewachtse hengelvereni- ging. GOA uit Axel werd tweede, de organiserende club werd derde. Op de vierde plaats eindigde Zuiddorpe en De Ou de Haven uit Biervliet kwsi" op de laatste plaats. De eerste acht plaatsen in het individue le klassement werden allemaal ingenomen door vissers ut Westdorpe. Eerste werd Frans Rogiest, 2. Michel Roigiest, 3- Patrick de Vos, 4. RodericS Verhoosel. 5. Christianne Soet- hart, 6. Ronny Droesbeke, J Denis van Herke. 8. Mare ce Wirane. 9. J. de Nijs (Axel). 10. Edwin de Bock (Westdor pe). 11. Adri Overdulve (Axel). 12. Theo Missegher» (Koewacht), 13. Ronny Hel man (Zuiddorpe), 14. D. de" Engelsman (Axel), 15. A. Her man (Zuiddorpe). Het hoogste aantal punten per visser was 62. het laq.gste 9. In 1976 wordt het kampi oenschap in Westdorpe gehou den. Vooruitzichten voor woens dag en donderdag opgesteld door het KNMI op maandag om 18.00 uur. Zonnige perioden en overwe gend droog. Ongeveer normale temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland Voor woensdag: Aantal uren zon 2 tot 8. Min. temp.: om streeks 10 gr. Max. temp.: om streeks 17 gr. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal 60 procent. Voor donderdag: Aantal uren zon 1 tot 8. Min. temp.: om streeks 10 gr. Max. temp.: om streeks 18 gr. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal 70 procent. waterstanden Konstanz 381 min 5, Rhein- felden 257 onveranderd, Plit- tersdorf 406 min 18, Maxau 465 win 14, Plochingen 139 onve randerd, Mannheim 295 min 6, Steinbach 120 plus 2, Mainz 298 win 7, Bingen 161 min 8, Kaub 217 min 1, Trier 241 plus 7, Ko blenz 198 min 27, Keulen 186 win 9, Ruhrort 345 plus 2, Lo- bith 963 min 5, Pannerdense kop 932 min 7, Nijmegen 760 min 2, Usselkop 864 min 5, Eefde ijssel 395 plus 2, Deventer 270 onve randerd, Katerveer- Spooldersluis 38 min 18, Monsin 3460 onveranderd, Borgharen 3842 min 39, Belfeld 1086 mm 18, Grave beneden de sluis 490 win 10. MORGEN, woensdag 1 okto ber. Bergen op Zoom 12.00 Hansweert 11.07 en 23.56 Terneuzen 10.39 en 23.24 Vlissingen 10.12 en 22.54 Wemeldinge 11.51 7 7 gadering van de Zeeuwse vrou wenraad in Middelburg. De commissie Mommersteeg (voor de personeelsvoorziening in de krijgsmacht) onderzoekt op dit moment de mogelijkhe den tot oprichting van een vrij willigersleger. Vooral dit aspect van de samenleving gaat ook de vrouw aan, zei mevrouw Van der Wel. Steeds meer jongelui erva ren het vervullen van de dienst tijd als een onaanvaardbare dwangmatige plicht. Misschien kan dat vrijwilligersleger hier een oplossing bieden. In maart zal de commissie Mommersteeg een conceptadvies uitbrengen, maar voor die tijd wordt er een discussiestuk opgesteld dat naar de vrouwenorganisaties in Ne derland wordt gestuurd, om van advies te worden voorzien. Als dan medio volgend jaar een definitief advies wordt uit gebracht aan de minister van Defensie, dan moet daarin ook duidelijk gesteld worden wat de mening van de Nederlandse vrouw is over dat vrijwilligers- lerger, meent mevrouw Van der Wel. J VLISSINGEN - Aangezien de koninklijke maatschappij „De Schelde" maar eens 100 jaar be staat is besloten ter gelegenheid van dit jubileum een aantal evenementen te organiseren. De eerste vindt plaats op za terdag 4 oktober als in het be drijf in Vlissingen een open dag wordt gehouden. Men kan dan de tewaterlating van een schip meemaken. Op 1 oktober is het open dag op de reparatiewerf Scheldepoort en de vestiging in Terneuzen. Om de Schelde- medewerkers naast het werk ontspanning te bieden zal er worden gevoetbald, gehocke- yed, gezwommen, gekegeld en gebridged. Tegenstander is hierbij in vele gevallen de „vaste afnemer" van De Schelde, de marine. Op 18 oktober is er een presta tieloop waaraan iedere belang stellende kan meedoen. Aange zien er in de afgelopen 100 jaar bij De Schelde heel wat gebeurd is dat het vermelden en het be kijken waard is, wordt er in het stedelijk museum van Vlissin gen een tentoonstelling gehou den gedurende oktober. Op de zaterdagen 1112en 2 5 október biedt de personeelsver eniging haar leden een aantal voorstellingen aan waar be kende artiesten als de trompet tist Marty, en Lenny Kuhr aan meewerken. De avonden wor den gepresenteerd door t.v.- presentator Heiman Emmink. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - Veel schip pers, maar weinig vracht en een leeg schoolbord. Dat tekende gisteren de sfeer in de Terneu- zense schippersbeurs. Evenals in Rotterdam en Amsterdam zou in Terneuzen gisteren de inter nationale Evenredige Vracht verdeling van start gaan met door de schippers vastgestelde bodemtarieven voor de vaart op België en Frankrijk. De be vrachters lieten echter collectief verstek gaan; en er kwam geen vracht op het bord. De heer J. Lassche van het ms. Secunda, die de zaak in Terneu zen namens de Initiatiefgroep Noord-Zuidverkeer begeleidde bleek niet zo verbaasd over die gang van zaken: „Hoe kan er iets bevracht worden als er in België geen doorvaart is", zo zei hij doelend op de nog steeds voor tdurende Belgische schippers- staking. Hij sprak het vermoe den uit dat de bevrachters kop schuw waren om hun kostbare ladingen te wagen aan teerkoge- lende Belgische schippers. Dat zelfde argument gaat trouwens ook op voor de Nederlandse schippers, die in steeds groeiend aantal in Terneuzen op door vaart liggen te wachten. Een andere oorzaak voor de afwezigheid van de bevrachters kon volgens de heer Lassche lig gen in het feit dat de bevrachters alsnog rekenen op het gebrek aan solidariteit onder de bin nenschippers. Door niet- solidaire schippers afzonderlijk te benaderen kunnen ze hun vracht toch tegen afbraakprij- zen en onderhands laten vervoe ren. De heer Lassche zei er ech ter op te rekenen, dat weinig schippers uit de boot zullen val len en dat de afwachtende hou ding van de bevrachters niet langer dan een paar dagen zal duren. Het bevrachtingssysteem voor de Noord-Zuidvaart dat giste ren in Terneuzen ten doop werd gehouden is een initiatief van een aantal schippers die voor namelijk met schepen van het spitstype op Frankrijk varen. Het is gebaseerd op het Franse idee om vrachten via een bord op schippersbeurzen bekend te maken. Het is de bedoeling dat in Nederland het systeem wordt doorgevoerd in samenspraak met de bevrachters. Tot nu toe staat het geheel nog niet onder controle van de overheid. Dat gebeurt wel met de binnen landse Evenredige Vrachtverde ling. Voor hetzelfde systeem wat de Nederlandse schippers nu uit eigen initiatief invoeren: inter nationale E.V. met bodentarie ven staken hun Belgische colle ga's al meer dan vijf weken. VANAF 3 oktober tot en met 26 oktober wordt in het museum voor Noord- en Zuid-Beveland te Goes een expositie gehouden onder de titel „Oude prenten van Zeeland". Deze tentoonstelling bestaat uit een grote collectie oude gra vures van Zeeland en boeken waarin gravures van de provin cie voorkomen. Is het bij exposi ties van moderne kunst veelal mogelijk om kunstwerken te kopen, bij exposities van oude kunstwerken meestal niet het geval. Vandaar dat het vrij uniek is dat men tijdens de ex positie gegarandeerd oude ori ginele gravures kan kopen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Tijdens de behandeling van de provinciale begroting 1976 in de commissie voor de financiën heeft PvdA- fractievoorzitter W. Don giste ren een vrij scherpe kantteke ning geplaatst bij de post voor de civiele verdediging. „Zijn die lui hun geld wei waard?", vroeg hij zich af, daarbij doelend op het alaris van de functionarissen van de civiele verdediging. Op de procinciale begroting is voor de civiele verdediging een bedrag uitgetrokken van ruim 5Vi ton. Van dit bedrag werd naar het oordeel van de heer Don een schamele 4000 gulden geraamd voor oefeningen en zegge en schrijven f. 100,-voor vergaderkosten. De heer Don vroeg zich daarom toch wel af wat de civiele verdediging nu ei genlijk uitvoerde. De opmerking van de PvdA- fractievoorzitter vond in de commissie voor de financiën toch wel enige weerklank. Ge deputeerde Staten werd daarom schriftelijk om opheldering ge vraagd. Met genoegen werd door de meeste commissieleden giste ren de mededeling ontvangen, dat G.S. alsnog besloten hebben een goedkopere tweede dien stauto aan te schaffen. Zoals be kend was het aanvankelijke plan een auto aan te schaffen voor het college van gedepu teerden van ongeveer f. 45.000,- Gisteren werd meegedeeld, dat het een Mercedes-Benz wordt van ongeveer f. 29.000,- Tegen het oorspronkelijke plan was van diverse zijde uit de staten nogal verzet gerezen. De provinciale begroting voorziet voor volgend jaar ook een personeelsuitbreiding voor een bedrag van een half miljoen gulden. Gedeputeerde J. van den Bos vertelde daarbij, dat het hier onder meer gaat om ver sterking van het ambtenare napparaat in de sector van het milieu. Ook voor de uitvoering van de wet inzake de luchtver ontreiniging is volgend jaar twee ton meer nodig. Kritische kanttekeningen plaatste de commissie verder onder meer bij de uitgavestij- gingen vöor het bibliotheekwe zen. De heer J. Hoekstra, frac tievoorzitter van de WD, stelde namelijk vast, dat die uitgaven volgend jaar ineens met 1 mil joen gulden omhoog gingen. Moesten die stijgingen op deze wijze maar doorgaan, vroeg hij zich af. Andere commissieleden vielen hem bij met onder meer de opmerking, dat in de biblio theekwereld toch wel bezuin igingen waren door te voern. Met name vroegen sommige zich af, of er niet te veel dure boeken werden aangeschaft, welke maar zelden gebruikt werden. De financiële commissie heeft gisteren de provinciale begro ting post voor post doorgeno men. Op diverse onderdelen werd het college van G S om een nadere schriftelijke toelichting verzocht. De voorzitter van de commissie, de heer P.G. van de Bosse, concludeerde, dat de be groting 1976 er niet gek uitzag, maar dat er desalniettemin weinig of geen ruimte was voor nieuwe zaken. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De stich ting dienst sociaal- pedagogische zorg in Zeeland heeft gisteren een bedrag van f 45.000,- ten geschenke gekre gen van het comité kinderzegels. Het bedrag werd gistermor gen overhandigd aan het be stuur van de stichting in Mid delburg. Het geld zal worden be steed aan een zogeheten spelo theek. Dit is een uitleencentrum van speelgoed ten behoeve van geestelijk gehandicapte kinde ren, waarbij ouders tevens ad vies kunnen krijgen over ge schikt speelgoed voor de ont wikkeling van geestelijk gehan dicapte kinderen. Verder zal het geld ook worden besteed voor andere vormen van vrijetijds besteding voor geestelijk ge handicapte kinderen. De spelo theek zal worden gevestigd in het nieuwe gebouw van de stich ting sociaal-pedagogische zorg in Zeeland in Middelburg. De vijfde en zesde klas van de openbare school in Aardenburg voor het oude gebouw (het nieuwe is in aanbouw). De zesde klas van de R.K. basisschool in Aardenbur; Nu Aardenburg een week lang een beetje in het zonnetje heeft gestaan willen wij in ons Zeeuwse Dagboek graag een beetje plaats inruimen voor de jeugd van deze oude Vlaamse stad. Het zijn de leerlingen van de hoogste klassen van de r.-k. basisschool en de gemeente lijke openbare lagere school. In een aantal opstellen uiten zij een aantal wensen, opmer kingen en bemerkingen op de dagelijkse gang van zaken in de gemeente. In ieder geval werd ons uit de opstellen duidelijk dat his torisch besef de Aardenburgse jeugd niet ontbreekt, want bijna zonder uitzondering wordt in de opstellen terugge blikt op het verre verleden en trots wordt vermeld dat ir. Trimpe Burger regelmatige vondsten doet op archeolo gisch terrein. Maar laten we de jeugd zelf aan het woord. Zo hier en daar hebben wij uit de opstellen citaten gepikt, die stemmen misschien tot enig nadenken zullen brengen - en dat zou men graag hebben - en die wellicht tot resultaat heb ben dat er van de zijde van het gemeentebestuur actie onder nomen wordt om bepaalde wensen te realiseren. Erg hoog op het verlang lijstje van de jeugd staat een verwarmd zwembad. „Ik vind dat ze het moeten verwarmen, in bijna iedere plaats is het zo", aldus Nancy Begheijn van de r.-k. basisschool. „Verder heb ik nog twee wensen, name lijk ze zouden eens een postze- gelruilavond moeten organise ren en verder zou ik graag een ponypark willen hebben". (Wat dit laatste betreft kan misschien de bekende stoeterij Paardenburcht soelaas bie den. Red.) hea de Rijcke begint haar opstel met „Welkom in Aar denburg". En in één lange rij noemt zij de toeristische at tracties van Aardenburg op. Thea zal misschien haar weg vinden in het VVV-werk, want Aardenburg verkopen dat kan ze. Peter de Clerck vindt Aar denburg gezellig. Hij zou ner gens anders willen wonen zo is uit zijn geschrift op te merken. Hij is op een zeker moment zo enthousiast dat hij in zijn schrijfwijze spontaan over gaat op Zeeuwsch-Vlaams. „Daar in de oude stad zoals wij dat noemen kun je fijn spelen. Er zijn daar tronken en dae ka je in klim', dae zin ook zand- wopen dae kan jook leuk speel'n". Maar toch vindt Pe ter dat de speeltuin groter moet worden en de barakken moeten blijven staan, want ook daar kun je fijn spelen. Jovan Thilleman benadrukt dat Sint-Kruis bij Aardenburg hoort en vindt het jammer dat het dorpshuis in Sint-Kruis nog niet is opgeknapt. Bussen zouden in Sint-Kruis ook moe ten stoppen. „De burgemees ter zou eens voor openbaar vervoer moeten zorgen". Een taakverandering voor de poli tie ziet hij ook wel zitten. Im mers: „Ik zou willen dat de po litie zich met zaken bezig houdt wat ze moeten doen en niet op kinderen jagen die vis sen zonder vergunning", zo verzucht hij. Maar Brenno de Zwart vindt juist dat het vis sen verboden moet worden. „Tenminstq voor een jaar of twee, dan zou ze tenminste eens wat. kunnen aangroeien want op het ogenblik wordt de kreek leeggevist. In de kreek vissen vee' Belgen en die ne men alles mee wat ze vangen. Zelfs brasems, die oneetbaar zijn van de graten". Naast de openbare lag-re school is de stoeterij Paarden burcht gelegen. Niet iedere leerling blijkt daar gelukkig mee. Want, zo zegt Eric Ver- ploeg: „Soms stinkt het we- leens bij de burgemeester, want, een paard laat er wei eens een vahen. Een de vliegen komen daar op af en een hele boel vliegen komen in de klas. Ik heb er in één dag zeven ge slagen, ze waren allemaal morsdood". Niet onvermeld willen we de fraaie plattegrond laten die Han Hoste bij zijn historisch overzichtje van Aardenburg maakte. De leerlingen van de openbare school blijken ver der goed op de hoogte van de betekenis van Varsterman van Oyen voor Aardenburg. De nieuwe school in aanbouw is naar hem vernoemd. Behalve een verwarmd zwembad zou de jeugd een club- of buur thuis of een overdekte speel ruimte wel op prijs stellen. „Er zou eens een zaal moeten ko men waarin je naar films kan kijken", zo zegt Annemarie van Hal. Monique van Hanegem zegt dat als Aardenburg geen over dekt zwembad krijgt er 's win ters maar in Oostburg ge zwommen moet worden. „Maar de gemeenteraad vindt dat niet goed, ze geven liever 600 gulden weg om met de bus naar Puurs te gaan", zo merkt ze op. Walter van de Bunder ziet een uitbreiding van Aarden burg niet zo zitten. „Ze kun nen het geld toch wel anders besteden dan voor huizen. Ik ben ertegen dat er zoveel na tuurschoon verdwijnt. Nee, laat Aardenburg maar een on bekend rustig dorpje in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn. Ik wil niet dat Aardenburg zo'n grote stad wordt als Vlissin gen. Ik hou niet van de drukte en al die fabrieken". De nieuwe school beheerst het denken van de leerlingen van de openbare school. Veel leer lingen sommen een litanie van klachten over het huidige schoolgebouw op, variërend van binnenkomende regen tot het kapotspringen van buizen in de winter, zoals Dirk Jansen ons laat weten. Trots is men toch wel op de kikkerfontein. Sjaak Risseeuw herinnert aan de terugkomst van koningin Wilhelmina na de oorlog. Geen wonder want: „Na de bevrijding kwam Wil helmina bij Eede (gemeente Aardenburg) over de grens en ze werd ontvangen in het huis waarin ik nu woon", zo besluit hij trots zijn opstel. eindredactie: rein van der helm (Van een onzer verslaggevers) RILLAND - Op de nieuwe Kreekraksluizen in het Scheldc-Rijnkanaal zijn tech nici momenteel druk bezig de eerste kinderziekte te verhel pen. De televisiecamera's blij ken 's nachts geen beelden te kunnen geven, die voor het sluispersoneel voldoende duide lijk zijn. Het tekort schieten van de televisieapparatuur leidde vo rige week tot een klein ongeluk je. De zuidelijke deur van de westkolk van de sluis werd vanaf de verkeerstoren te vroeg dichtgedaan, waardoor de sluisdeur terecht kwam op het achterdek van een binnenvaart schip dat nog bezig was de sluis binnen te varen. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Op dit moment wordt de ver lichting op de sluizen verder verbeterd en aangepast. Ook worden de televisiecamera's aan een nader onderzoek onderwor pen en getest. Volgens rijksha venmeester H. Eedens is het niet uitgesloten, dat er andere lenzen op de televisiecamera's gemon teerd moeten worden, wanneer de werkzaamheden klaar zullen zijn, kon gisteren nog niet ge zegd worden. MIDDELBURG Surinamers *n Zeeland willen liever mei raad en daad terzijde gestaan worden door ingeburgerde landgenoten dan door allerlei goedbedoelde Nederlandse per sonen en instanties. Dit kregen oe hoofdbestuursleden van de Zeeuwse vrouwenraad maan dagmiddag te horen van een lid van de werkgroep over opvang rijksgenoten van de welzijns- raad in Middelburg. De Zeeuwse vrouwenraad wilde de zaak groots gaan aan pakken. „Nu de winter voor de deur staat, komt de verveling bij veel rijksgenoten om de hoek kijken. Daarnaast kennen de Surinaamse vrouwen de Neder landse gewoonten niet", zo stelde de presidente mevr. G. Hesselink-Mondria maandag middag. We kunnen het best helpen als we de Surinamers opnemen in onze eigen samenle ving. Het was de bedoeling dat de Zeeuwse vrouwen zich massaal op de hulp aan Surinaamse ge zinnen zouden werpen. Dat heeft bij de Surinamers nogal een schrikreactie teweeg ge bracht. Surinamers willen liever door eigen mensen geholpen worden, stelde ze.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3