Aardenburg heeft toekomst als mooie woonsremeente Terneuzen krijgt niet meer dan gezinnen De Slec/De Vrije Zeeuw BURGEMEESTER LOCKEFEER: De Rozelaer noodlokaal toegewezen L van Hootcgem 25 jaar ambtenaar stad streek ruTwmiinwnfHMHft ütmft Sas van Gent Eede Familiebezoek College van Muis op bezoek in Heusden Aardenburg Nieuwe raadsleden Zw6HlVier- Protest tegen doodvonnissen daagse goed aangeslagen Wit-Gele Kruis Terneuzen praat over opheffing ZATERDAG 7C>MnAG Terneuzen Sas van Gent Eede Nieuw-Namen -u .L 27 SFFTEWBER 1975 Aquariumclub Enkele ac tiviteiten in de naaste toe komst van de aquariumclub „de Blauwe Spat" uit Sas van Gent zijn: op donderdag 9 ok tober een ledenvergadering, zaterdag 8 november aquari- umhuiskeuring, zaterdag 22 novemlber feestavond en uits lag aquarilumkeuring, en op donderdag 11 december op nieuw een ledenvergadering. Alle evenementen vinden plaats in „de Vlaanderen" te Sas van Gent. (Van onze correspondent) SLUIS Op 1 oktober zal de commies ter gemeente-se cretarie van Sluis mejuffrouw T. van Hootegem haar zilveren ambtsjubileum vieren. Zij is op die dag 25 jaar in dienst van de gemeente Sluis. Op 1 oktober 1950 deed zij als leer ling-ambtenaar en tevens ais eerste vrouwelijke ambtenaar haar intrede op de Sluise se cretarie. Die secretarie, toen nog gevestigd in het tijdelijke gemeentehuis op de Groote Markt in het pand thans be trokken door de Algemene Bank Nederland, was voor haar toen geen volslagen Onbe kend terrein, want haar vader, de heer P.F. van Hootegem, was toendertijd burgemeester secretaris van Sluis. Niet alleen haar collega's, maar vooral het publiek heb ben .«aai- in d.e 25 jaar leren kennen als een vriendelijk hulpvaardig ambtenaar, d.e steeds voor iedereen klaar stond. Bulten haar werk ter secretarie heeft mejuffrouw Van Hootegem nog vele dien sten bewezen aan de Sluise gemeenschap. Haar specia liteit is wel het organiseren van collectes. In de loop der jaren heeft zij in Sluis voor diverse instellingen op aller lei gebied duizenden guldens bijeen gebracht. Ook secreta rissen van plaatselijke vereni gingen hebben in de afgelopen jaren dikwijls van haar hulp gebruik gemaakt als zij om boog zaitenmet eon of ander type- of stenoilwerk. Van enige officiële viering van haar jubileum wil mejuf frouiw Van Hootegem niets weten. „Ik heb op 1 oktober a.s. recht op een vrije dag", zo zegt zij, „en die neem ik dan ook". Natuurlijk denken haar collega's en het Sluise ge meentebestuur daar anders ovei', maar op haar uitdrukke lijk verlangen zal de huldiging van de j-ubilaresse slechts in intieme kring en buiten de Stadhuismuren plaatsvinden. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG „Wij, als college van B. en W„ zien de toekomst van Aardenburg als een woongemeente met een ver zorgende functie. Het landelijk groen en het agrarisch karakter van onze gemeente kunnen erg veel bijdragen aan het woon genot, dat veel mensen zoeken. Zo is er in West-Zeeuwsch- V1,tanderen geen industrieluchtje te bemerken en beschikken we over een belangrijke woonvoorwaarde: rust. Hier wonen en el ders werken is heel goed mogelijk, per slot van rekening consta teren wij een grotere trek vanuit de Kanaalzone en is er een vrij constante vraag uit dat gebied naar woningen in Aarden burg". Dit zei gisteren tijdens een vraaggespfok burgemeester 4rs. W.. -Lockefeer. Duidelijk werd dat het Aardenburgs ge- 'meentóbestuur het scheppen van woonruimte een belang rijk punt vindt. „En woningen voor iedere portemonnee", al dus de heer Lockefeer, „hoe wel wiij met het bouwen van woningwetwoningen pas op de plaats maken. Die willen wij wel bouwen naar reële b e- hoefte. Er is echter een trek van bejaarden en mensen die w.w. of bijstand genieten naar onze goedkopere oorden. En dat is een infiltratie die B. en W. van Aardenburg niet ver antwoord vinden. Wij bouwen niet voor mensen die viia ons bijstandsloket in hun levens onderhoud voorzien. Wij wil len graag sociaal gezond zijn. Het blijkt dat de autochtone bevolking niet zo gelukkig is met bepaalde sociale randfigu ren en eerlijk gezegd hebben wij hieraan geen behoefte", aldus de hef r Lockefeer. Centraal in de beleidsvisie van B. en W. staat het axioma dat geen centralistisch beleid gevoerd moet worden. „Wij willen dat al onze kernen aan hun trekken komen en niet alles naar de kern Aardenburg wordt gezogen. Waar mogelijk willen wij het zelfstandig dorpsleven in stand houden en stimuleren", zo zegt de heer Lockefeer. In dit verband wees hij op nieuwbouwplannen in Eede, waar een bestemmingsplan wordt ontwikkeld voor zo'n 40 woningen. Verder wil men aan (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Philips Terneuzen heeft sinds enkele maanden een eigen manier om familie-leden van medewer kers met het bedrijf kennis te laten maken. Iedere werkne mer kan in principe twee per sonen boven de zestien jaar opgeven als adspirant-bezoe- kers van het bedrijf. Vervol gens wordt voor deze twee personen en de betrokken werknemer een rondleiding door het bedrijf verzorgd. Het initiatief is gekomen van de afdeling sociale zaken van de Fh'lips-vestiging in Terneuzen. Het is deze afde ling echter gebleken Hat de belangstelling vam de kant van de werknemers voor de ge noemde rondleidingen nog niet al te groot is. (Van onze correspondent) SLUIS Het college van Sluis bracht lp verband met de restauratie van de Sluisse Stadswallen een bezoek aan het Noord-Brabantse vesting stadje Heusden. Het college liet zich door de burgemeester van Heusden de heer G. Scholten uitgebreid voorlich ten over de aldaar in de afge lopen jaren plaatsgevonden restauratie van de wallen, die thans geheel is voltooid. Het ligt in de bedoeling van het Sluisse gemeentebestuur om in het kader van de aan vullende werkgelegenheid zo spoedig mogelijk met de res tauratie van de Stadswallen te beginnen. In het begin van dit jaar zijn opmetimgen gedaan en plannen klaargemaakt voor het herstel van de diverse stadspoorten. Deze plannen zijn ingezonden ter goedkeu ring en ter verkrijging van de noodzakelijk subsidies. de mgr. De Backerestraat een aantal bej aardenwoningen bij bouwen. «„Al met al een aardi ge opvulling van de kern Ee de, alleen zullen we op den duur wel iets moeten gaan doen aan de bio-industrie, die historisch gegroeid is in een paar van onze woonkernen". Voor de jeugd van Eede den ken B. en W. aam het geschikt maken in de toekomst van de huidige school, mocht metter tijd een nieuwe gebouwd wor den. Voor het Pittoreske Sint- Kruis heeft het college een leuk verlanglijstje, in de eerstvolgende raad zal een krediet gevraagd worden voor het opknappen van het huidi ge dorpshuis, en het beter in zicht brengen van het histori sche kerkje. Een paar bouw vallige panden wil het graag gesloopt zien en andere -met steun van de overheid- laten renoveren. „Dat- kam een pa reltje im het agrarisch land schap worden", zo zegt de burgemeester. Plannen zijn er -uitera-ard- ook voor de grootste woon kern, Aardenburg. Er bestaan vergevorderde plannen voor restauratie van de Kaaapoort en de aanleg van een speciaal parkeerterrein voor vrachtwa gens dat tussen Herendreef en Coensdike komt te liggen. Hier komt ook het nieuwe po litiebureau. Het aantal tennis banen zaïl verdubbeld worden, mede door het grote ledental van de plaatselijke tennisclub en het feit dat tennis een soci ale sport is geworden. De nieuwe banen, met kunststof, komen op de plaats van het huidige parkeerterrein. Een nieuw parkeerterrein komt te liggen aan de andere kant van de Herendreef en zal plaats- bieden aan 100 auto's. Het landgoed De Elderschans met uitzondering van het pand zelf, is aangemeld voor een opknapbeurt, want het is in feite een openbaar park zo vindt het dagelijks bestuur van de gemeente. Een nieuwe sociëteit ziet men niet direct zitten, maar de Mariaschool is goed geschikt te maken als repetitieruimte voor de harmo nie en als plaats voor het hou den van fancy-fairs e.d. Wat betreft de woningbouw biedt het plan Oude Stad dat in voorbereiding is enige soe laas. Er komen naast premie- wornnigien enige woningwet woningen te staan. „Wij heb ben goede hoop dat dit plan deze winter rond komt", zo zegt de heer Lockefeer. Verde is er reeds belangstelling voor de bouw van landhuizen langs de Stierskreek en bestaat er een praatplan voor de bouw van nog meer landhuizen. In het college is verder al ge sproken over de ontwikkeling van twee reereatieprojectem en het verbeteren van de ver schillende kreken. „Wij willen namelijk ook graag iets doen voor de natuurminnaars, men sen die zich wandelend, fiet send en paardrijdend recreë ren. Zoals men ziet, plannen voor elck wat wils". (Van een Onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De toe wijzing van een ruimte in het gebouw De Rozelaet als nood- lokaal aan de openbare Fre- derik Hendrikschool in Sas van Gent viel bij het Sasse raadslid W. Garskamp in slechte aarde. Hij verwees allereerst naar een zinsnede uit d e begelei dingsbrief van de Sasse begro ting voor dit jaar: „Negen maanden geleden zei u dat er in het komend jaar geen loka len bij zouden komen. Met deze oplossing iin de Rozelaer en geen maatregel voor een echte uitbreiding volgt uw ei gen woorden op", aldus het raadslid. Wethouder A. de Be- Ieir gaf hem te kennen niet zo'n sterke groei van de Fre- derik Hendrikschool te hebben voorzien. En zo zei hij verder: „Neerzetten van noodgebou wen kan ook niet eeuwig d/u- ren. Dan moet er ee nandere oplossing komen. Voor een jaar kan een verblijf in de Rozelaer geen kwaad. Volgend jaar komt er bovendien een noodlokaal van een bijzondere school vrij". De voorgestelde verbetering van het fietspad langs de kruising Bolwerk- straat en Wests'uisstraat levert volgens de heer Garskamp in de toekomst nog gevaar op. In dit verband stelde hij voor het fietspad nog meer van de rijksweg vandaan te leggen. Wethouder M. P. de Groff oor deelde dat niet nodig: „Dat geeft dan weer gevaar voor verkeer op de Kloosterlaan en de Westsluisstraat. W. Lockefeer. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tijdens de laa-tste raadsvergadering is mr. A. Snoodijk beëdigd als nieuw raadslid. Hij is lid van de CDA-fraetie en volgt de heer J. Traas ui-t Hoek op. In deze raadsvergadering werden de geloofsbrieven onderzocht van de heer P.C. Bamelinck, die tijdens de volgende vergade ring als raadslid wordt gein stalleerd. Hij maakt ook deel uit van de CDA-fraetie en neemt de plaats in van de onlangs overleden heer W. van Alphen. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG De werkgroep West-Zeeuwsch- Vlaanderen van Amnesty In ternational heeft via een tele gram aan de Spaanse ambassa de geprotesteerd tegen de elf doodvonnissen in Spanje. De Amneisty-werkgroep verzoekt in het zelfde telegram om her ziening van de vonnissen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Wethouder mevrouw L. van de Plas-Tanis heeft tijdens de laatste raads vergadering in Terneuzen op vragen van VVD-raadslid me vrouw M. Coster-de Krijger meegedeeld dat er in Terneu zen niet meer dan vijf Suri naamse gezinnen komen. Me- vro uw Coster was ongerust omdat volgens geruchten Ter- neuzen veie Suiinaamse gezin nen zou kunnen verwachten. ,.Als er veel gezinnen ko men, dan zijn we er niet met opvangen alleen, maar moeten we ook voor begeleiding zor gen", aldus mevrouw Coster. Het antwoord van mevrouw Van de Plas daarop: „Den Haag heeft toegezegd dat we Tij! gezinnen zullen krijgen. We weten niets van de komst van meer gezinnen. Er zijn er wel meer in Terneuzen. maar die zijn hier niet offi cieel". Met de stemmen van de VVD-raadsleden tegen werd het voorstel aangenomen om een z.g.n. voorbereddingsbe- sluit te nemen voor Java al leen met het doel om daar de bouw van een nieuwe biblio theek mogelijk te maken. „We nemen een voorbereidingsbe- sluit voor het maken van een bestemmingsplan, terwijl dat bestemmingsplan er voorlopig niet komt. Dat is een oneerlij ke zaak, waaraan we niet kunnen meedoen", stelde VVD-voorzitter H- de Jonge. Wethouder drs. R. Barbé vond dat best van een dergelijke maatregel gebruik kam worden gemaakt om de bouw vam de bibliotheek mogelijk te ma ken. In verband met het krij gen van subsidies daarvoor moet n-u het besluit worden genomen. De raad ging aikkoord met de uitbreiding vam de vuil stortplaats in de Bontepolder. Mevrouw J. Doppegie-ters -Thiel (CDA) hoopte dat dit de laatste uitbreiding alleen voor Terneuzen is. Zij doelde hier bij op het gezamelijk aanpak ken van de vuilverwerkings problemen door alle Zeeu-ws- Vlaamse gemeenten met uit zondering van Sluis. Die ge meente gaat namelijk gebruik maken van de vuilverbran dingsinstallatie van Knokke. Voor de andere Zeeuws- Vlaamse gemeenten komit er op de eerste plaats een geza- melijke stortplaats en meteen gaat men ook studeren op de vraag df men in de toekomst op vuilverbranding moet over gaan. Met de stemmen van WD en PPR tegen werd door de raad de verordening recreatie woningen aangenomen, zodat in de gebieden, die daarvoor in aanmerking komen de men sen een vergunning nodig heb ben van b. en w. als ze een huis als tweede woning of zo merwoning willen gebrui ken. Uitgebreid werd in deze vergadering nog gedebatteerd over het gebrek aan een goede regeling voor vervoer van g - vaarlijke stoffen op de Wes- tersehelde. ..Er is een commis* sie die zich bezint op maatre gelen in geval van calamitei ten, maar wij willen vooral ook prevent:'1.'O maatregelen", aldus de heer H. Wijnja (VVD). Burgemeester Aschoff was het met hem eens, dat het daaraan schort en zei toe dat de calamiteitencom missie, waarvan hij voorzitter is, bij de regering zal aandrin gen op een goede regeling. De gemeenschappelijke regeling voor bestrijding van calamitei ten zal nog dit jaar ln concept gereedkomen, zo deelde hij mee. OOSTBURG De door de gemeente Oostburg georgani seerde zwemvierdaagse heeft een ongekend grote belang stelling gehad. Ruim zeshon derd zwemmers hebben in alle buitenbaden, Breskens. IJzen- dij'ke, Schoonridjke en het overdekte Pad te Oostburg deelgenomen. Er moest twee duizend meter gezwommen worden in vier dagen. Voor de gemeente was het een experi ment dat zeer goed is aange slagen en voor de toekomst voor herhaling vatbaar is. De deelname was zelfs zo groot dat men medailles voor de deelnemers te kort kwam. Men heeft nog ijlings ruim honderd medailles moeten bij bestellen en deze zullen begin volgende week in het zwem bad De Veerhoek te Oostburg worden uitgereikt. (Vam een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op vrijdag 3 oktober vergadert de Ter- neuzense afdeling van het Wit-Gele Kruis. Op de agenda staat onder meer de opheffing van de afdeling en de toetre ding tot de basiseenheid „Het Zeeuwse Kruis", Plaats van bijeenkomst is Peter van An- rooijlaan 150. De aanvang is 19.30 uur. Op donderdag 2 oktober praat de afdeling Sluiskil van het Wit-Gele Kruis over het zelfde onderwerp. Deze verga dering vindt plaats in het wijtegebouw, Louisastraat 2 in Sluiskil. Het Wit-Gele Kruis afdeling Axel heeft inmiddels een tweede oproep tot haar leden gericht, eveneens om te praten over toetreding tot het Zeeuwse Kruis. Aanvang van de vergadering 19.30. uur. Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TËKNKUy.KN Nieuwstraat 9, tel. 01150 7920 (4 lynen; HULSt Steenstraat 14, tel. 01141' 3751 (3 lijnen); GOES. Klokstraat 4 tel OllüO 28030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag lm vrijdag 8 15- 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m vrijdag van 19 00 20 00 uur. tell 01600-22341 zondag van 20 00 22.00 uur. tel 01600 22341 BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch Vlaanderen tel. 01140 3751 Midden - Zeeland tel 01100 14944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 0 Terneuzen tel 01151, 7920: privé Lorentzlaan 50. lerneuzen tel 01150 5745. algemeen redacteur Zeeland drs J Bouwmans kantoor Klokstraat 1 Goes tel 01100 28030 privé Zuidvbetstra»' 53 Goes tel 01100 28138 redacteur Midden Zeeland G v. Bet kei, kantoor Kloksttaai 1, Goes, tel 01100 28030, privé Voor burcht 37. Kapelle tel 01102-2320. redacteur voor Terneuzen en Kanaalzone P de Schipper kantoor Nieuwstraal 9 Terneuzen tel. 01150 7920. privé Noordstraat 45, Hoek, tel 01154 - 155e redacteui vooi Oost /.eeowsch Vlaanderen H Postma kanton- Steenstraai 14 Hulsi tel 01140 3751; privé Walmolenstraat I? Hulst, tel 01140 4159 Redacteur voor West Zeeuwsch-VlaanderenR. van dei t Melkweg 40 Oosihurg. tel 01170 3.170. tot,, journalist vont r tand C. i de Boer kar tour Nieuwstraat 9 ferneuzpn. tel 0115 7920 privé Langs de Kreek 5B rerneuzen tel 01IMI 3137: so rt redactie Zeeland: A Koomen, Troelstralaan 8. Axel tel 01155 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE inspecteur Zeeland W Hendriks, tel 01140 3751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland C Menu. tel 01150 5839. BERGEN OP ZOOM Roxytheater 14 u: Stad op stelten, a.l. 18.45 en 21.15 u: Het jaar van de kreeft, 18 j. Luxortheater 20 u: Op herhaling ie het meisjesinter- naak(t), 18 j. 23.30 u: Hoera, m'n slipje is gestolen, 18 j. Het Markiezenhof Expo sitie ter gelegenheid opening Schelde-Rijnverbinding. Geo pend: ma. t.m. vrijd. 10.00- 12.00 en 14.00-17 00 u.; za. en zon. 14.00-17.00 u. (t.m. 25 okt.). Tweede hal Stadhuis Kunstwerk van de maand van A. Neijendorf uit Bergen op Zoom. Geopend maandag t.m. vrijdag van 8.30-12.30 en van 13 30-17.30 uur (t.m. 30 sept.). CL1NGE L. de Vos 18 u: serie- kaarting. GOES Grand 19.30 u; De Peet vader II, 14 j. Museum voor N.- en Z.-Be- velandWorld Press Photo. Geopend dins. t.m. zat. van 10.00-12.00 en 13.30-17 00 u. (t.m. 27 sept.). HULST Bioscoopgebouw 20 u; Uncle Tom, 18 j. P. Leeraert 15 u: echieting. Galerie Van Geyt Steen straat 20 - Beatrijs Jouret ex poseert grafiek. Geopend werkdagen 9.00-12.00 en 14.00- 18.00 u. (t.m 30 sept.). KOEWACHT J. de Guchteneire 15 u: schieting. MIDDELBURG Citytheater 20 u: China town. Nieuwe Kerk 20.30 u: Bram Beekman (orgel); oude en nieuwe Nederlandse mu ziek. Vleeshal Expositie beel dende kunst van de laatste jaren, met nadruk op concept kunst, fotokunst, video, mai- lart, body-art en publicaties (t.m. 20 okt.). Zeeuws Kunste naars Centrum Lange Noordstraat 50 Expositie J. van Schagen „Beeld of te ken»" Geopend dlnsd. t.m zat. t.m. 12 december. OOSTBURG Lede'theater 20 u: Wol kenkrabber in vlammen, 14 j- OSSENISSE Café Hermans 14.30 uur: sociëteitssohieting. ROTTERDAM Hofplein Theater 18 u Toneelraad Rotterdam met „De Broek" en „De Snob" van Carl Sternheim. Luxor Theater 20 u: „Een kannibaal als jij en ik", musical. Piccolo Thea ter 20.15 u: „Antigone" van Sofokles. Schouwburg 20.15 u: Stadstoneel Rotterdam met „Romeo en Julia" van Shake' speare. Theater de Lantaren 20 30 u: The Monsieur Ar- taud Theatre Comp. met „Trio Eric Satie Show". SAS VAN GENT Galerie „Uilenspiegel" Westkade Henk Baartman uit Middelburg exposeert gra fiek. Geopend dagelijks van 9.00- 12.00 en 13.30- 18.00 u. vrijdag tot 21.00 u; zondag 14.00-16.00 u, woensdagmiddag gesloten (t.m. 27 sept.). SLUISKIL Café Dallinga H5.00 u. Kloefkensrchieting. TERHOLE G. Bogaert de Vijlder 14 uur-" kermisschieting „De Kraai". TERNEUZEN Luxor 20 u.Flossie, Ve nus uit Zweden. 18 j. VLTSSINGEN Alhambra 19 en 21.15 u: Bertrand in on(t)roerend goed, a.l. ZUIDDORPE A. de Block 14.30 u; schieting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 19.30 u: Der Rosenkavalier. Meirtheater 20.30 u: „Wit- tezwartenietepoppen" van J. Orton. Kon. Ned. Schouwburg 20 u: „Richard III", van Shakesneare. Middelheimpark Middel helmlaan Expositie beeld houwwerken en tekeningen van negen landen van het werkcomitée Middelheim als mede de '3de Biënnale vnnr beeldhouwkunst met speciale aandacht voor Turkije, Indo nesië en .TaDan. Geotrmd van 70.00 - 19.00 u. (t.m- okt.). BERGEN OP ZOOM Luxortheater 14 u: Hel den van de Rode Rivier] 14 j. 16.30 en 20 u: Op herhaling in het meisjes-internaakt, 18 j Roxytheater 14 u: Stad op stelten, a.l. 16, 18.45 en 21.15 u: Het jaar van de kreeft, 18 Exposities zie zaterdag. CHNGE b L. de Vos 18 u: Serie- kaarting. GOES Grand 19.30 u; De Peet vader II, 14 j. 14 3-0 u: Barba papa en Pipo en de piraten van toen, a.l. HULST Btescoopgebnuw - 15 u: De slag bij Anzio, 14 j; 19 en 21 u: Uncle Tom, 18 j. Exposities zie zaterdag. KOEWACHT J. de Kind-Ceelaert 15 u schieting. MIDDELBURG Citvtheater 14.30 en 20 u Breakout. Fxnos't'es zie zaterdag. 009'nBTTRG Ledeltheater 14 en 20 u Wolkenkrabber in vlammen, 14 j. OSSENISSE Café Hermans 14.30 uur: sociëteitssohieting. ROTTERDAM Piccolo Theater 13 en 15.15 u: Kindertheater Wiedus. De Doelen (Grote Zaal) 14.30 u: Rotterdams Philhar- monisch orkest, o l.v. Edo de Waart. Hofplein Theater 18 u: Toneelraad Rotterdam met „De Broek" en „De Snob", twee blijspelen van Carl Sternheim. Luxor Theater 20 u: „Een kannibaal als jij en ik", musical. Schouwburg 20.15 u: Stadstoneel Rotterdam met „Romeo en Julia" van Shakespeare. TERHOLE G. Bogaert-de Vijlder 14 uur: kermisschieting „De Kraai". TERNEUZEN Luxor 14 u: Doorbraak der commando's. 14 j. 16.30 en 20 u: Flossie, Venus uit Zwe den, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 15 u: Sjors, Sjimmie en de rebellen, a.l. 19 en 21.15 u: Andy Warhols Dracula, 18 j. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 14.30 u: Het kasteel van her tog Blauwbaard (balletten): 20 u: De lustige Weduwe Kon. Ned. Schouwburg 15 en 20 u: „Richard III" van Shakes peare. Exposities zie zaterdag. Opening In Terneuzen opende gisteren de confectie zaak „Gazan" de deuren voor het winkelend publiek. In het pand van „Gazan" Noordstraat 107 is heren-, dames- en jon- gensconfectie te koop. Zaalvoetbal In de sport hal 't Zwaantje leed Elopka deze week een 0-4 nederlaag tegen Mistrappers, dat daar door de leiding in de rang schikking van Elopak over nam. Centraal Laboratori um kon het tegen CHD net niet bolwerken en verloor met 1-2. De wedstrijd Van Hecke- PZEM (3-3) en NSM-Philips eindigden (1-1) in een gelijk spel. Stand: Mistrappers 3-5, NSM 3-4, Elopak 3-4, Philips 3-3, PZEM 3-3, CHD 3-3, Van Heoke 3-1, Centraal Laborato rium 3-1. Programma maandag 29 september: Elopak-NSM, CHD-PZEM, Centraal Labora- torium-Philips, Van Hecke-Mis- trappers. Sollicitatie De Terneu- zense gemeentesecretaris A.J. van Pavee maakt kans op een benoeming als secretaris van de gemeente Ede. De beer Van Pagee staat nummer twee op de liist van aanbeveling. De benoeming van een scretaris komt binne-kort aan de orde in de gemeenteraad van Ede. Desgevraagd ga-f de heer Van Paigee als commentaar, dat hij er als nummer twee op de liist nret oo rekende be noemd te worden in de Gel derse gemeente. Bejaarden Zo'n honderd- dtal bejaarden van de rooms katholieke be-jaardenbond af deling S-as van Gent, brachten donderdagmorgen een bezoek aan de jaarlijkse speciaal voor hen gehouden mis in de r.k. kerk te Sas van Gent. Na deze misviering waaraan het da- mesbejaar-denkoor medewer king verleende konden de be jaarden aanzitten aan een kof fietafel in het verenigingsge bouw „de Roselaer" te Sas wan Gent. Na deze koffietafel volgde er nog een gezellig sa menzijn. St. Albert De komende maanden vinden er in het buurt- en wijkcentrum „St. Albert" de volgende a-ktivitei- ten plaats: elke zondagavond vanaf 19.30 uur jeugd-sisco- soos -.Oema-goema", elke twee de zaterdag van de maand om 19.30 uur karabijmschieten en elke woensdagavond conditie training voor dames. Kermisbolllng Uitslag van de bij mevrouw De Geet- er geho-uden kermisbolli-ng; 1. E. Sierens-C. van Rie-C. Bau- ens, 2. R. de Geeter-A. Min- naert-N. van Voren, 3. G. de Geeter-G Dhoore-B. Goethals, 1 F. Tournois, F. Gijsel-N. Dekker. Aan deze bolling werd door 88 bolders deelge nomen. Bejaardenkaarting De be jaarden van Nieuw-Namen hebben de kaartmg-wisselbe- kfci neroverd op de bejaarden van Lamswaarde. Dat gebeur de tijdens een sfeervolle bij eenkomst in zaal Thilleman te Nieuw-Namen. In totaal 35 kaarters en kaartsters streden daar om de punten. Op het eind van de middag bleken de beiaarden uit Nieuw-Namen de meeste wedstrijden te heb ben gewonnen. Lang Iaat de mogelijkheid op revanche overigens niet op zich wach ten Komende dinsdag trekken de N'euw-Namenaars naar r het pronkstuk te verdedignij.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5