Gelijk spel in Goes HONTENISSE WINT VAN WALCHEREN DOHMEN OPPERMACHTIG IN HOOGERHEIDE Scheldestroom in de bondscompetitie ,Het Witte Paard' dankt schoollessen succes aan TRIJDLEIDING TELSTRIJD R TER DISCESSIE St. Aloy en MZ aan de leiding hannnn Finalisten voor vijfde klas libre SCHAAKLES een miljoen gulden aan prijzen ZEEUWSE TITEL NIET DE STEM VAN WOENSDAG 24 SEPTEMBER ■i*| (Van onze handbalmedewerker) TERNEUZEN - Ook dit weekend konden de Zeeuwse handballers zich uitleven bij het veldhandbal, want ook nu waren de weergoden de handbal gunstig gezind. De beide Goese eersteklassers Haringman en GSC, die het vorige weekend de punten broederlijk deelden, zetten de race op gelijke voet voort. In Goes rekende Haringman op fraaie wijze rustig af met het Terneuzense DOW 22-10. Walcheren maakte het in Vlissingen het bezoekende GSC heel wat moeilijker. Toch won GSC verdiend met 10-6. Bij de dames in de eerste klas is er nog geen aanduiding wie dit seizoen de sterkste zal zijn, want Hontenisse wees Walcheren-2 in hun eerste wedstrijd duidelijk terug met 12-3. De heren eerste klas nam Haringman snel de lei ding via Sam Traas in de wed strijd tegen DOW. De verdedi ging van DOW kon het vooral in de eerste helft niet klaren met deze Sam Traas, die keer op keer door de verdediging sneed. Toch bleef DOW terugvechten, maar dan vond het de goed keepende Lo Jansen op zijn weg. Na een 10-2 ruststand kreeg de aanval van DOW duidelijk meer greep op het spel. Willem Prins gaf keeper Lo Jansen een paar keer op fraaie wijze het nakijken. Maar gelijk daarop zorgde gelijk Sam Traas er weer voor dat Ha ringman op veilige afstand van DOW bleef. Bij een break-out van DOW stelde Lo Jansen zich op fraaie wijze bij een lobbal van Willem Prins en tikte in tweede instantie de bal uit het doel. Al met al een redelijke wedstrijd, die verdiend door Haringman met 22-10 gewon nen werd. Bij de dames in de eer ste klas profiteerde Hontenisse in het begin duidelijk van het feit., dat Walcheren-2 de eerste minuten in-compleet in het veld verscheen. Maar ook toen Wal cheren volledig was, gaf Honte nisse de Vlissingse ploeg weinig kans. Met leuke combinaties trok de Homtenisse-ploeg de verdediging zodanig uiteen dat bijna de gehele ploeg tot scoren kwam. Vooral Loes Asselmans en Annemarie Hoefijzers had den een groot aandeel in de overwinning. Walcheren had in de aanval weinig in te brengen, zodat de eindstand geheel ver diend 12-3 voor Hontenisse werd Bij de heren tweede klas kon Operatie-17 uit Oostburg dit maal de vorm van vorige week niet vinden in de uitwedstrijd tegen Olympus in Vlissingen. De Oostburgse ploeg heeft duide lijk aan karakter gewonnen, wat ook nu weer bleek in hun spel. Na een 4-1-achterstand vocht Operatie'zodanig terug, vooral via Wim Verstraeten en Van Til burg dat de ruststand verdiend 8-7 in hun voordeel werd. Na rust liet de oudere Olympus- ploeg zien dat ervaring ook een woordje meespreekt. Olympus zette zijn aanvallen rustiger op en met resultaat. Operatie wilde té gehaast spelen, en dit deed de ploeg de das om. Verdiend kon Olympus de.winst bij een 15-12 stand in eigen huis houden. Bij de dames in de tweede klas had Sluiskil een vrij gemakke lijke wedstrijd tegen Zeeland- sport. Zeelandsport, zonder drie routiniers, had weinig in te brengen in de aanval, zodat de Sluiskil verdediging het gemak kelijk had. Doordat de Zeeland- sport verdediging traag terug was in de verdediging, profi teerde Sluiskil hier goed van en won verdiend met 4-0. (Van onze sportredactie) HOOGERHEIDE - In de eindsprint van de sterk bezette Ronde van Hoogerheide liet de Limburger Matje Dohmen er geen twijfel over bestaan wie het sterkste eindschot in de benen had. Reeds van ver trok hij de eindsprint aan. Joop Kettenis bood nog wel lang tegenstand naar Dohmen won met overmacht. Arie Deusing had zich reeds bij de sprint macht van Dohmen neergelegd en finishte met enkele leng ten achterstand als derde. Deze drie renners waren ongeveer tien ronden voor het einde uit een zestien man sterke kop groep ontsnapt. Ondanks verwoede pogingen van onder an dere Lubberding en Lunenberg wisten deze drie coureurs buiten schot te blijven. In de eerste ronde van deze kermiskoers In Hoogerheide was Johnny Konings bijzonder actief. Toen er ongeveer 30 ki lometer waren afgelegd werd hét peloton door het hoge tempo (Van onze waterpolomedewerker) SAS VAN GENT - In de water- polocompetities van de Kring zeeland zijn de laatste wedstrij den op één na gespeeld. Bij de heren blijkt dat het team van Scheldestroom uit Breskens veruit superieur is geweest. Hierdoor kan het Breskense team het volgende seizoen in de bondscompetitie opererend, hetgeen gezien de onderlinge krachtsverhoudingen in het af gelopen seizoen een juiste zaak zou zijn. Jammer was het dat De Bruinvis uit Sas van Gent zich halverwege de competitie terug moest trekken, wegens moei lijkheden met het spelersaantal, waardoor er slechts vier zeven tallen overbleven. De eindstand bij de heren luidt: Scheldestroom 6 5 0 110 41-19 Stormvogell 2 6 3 0 3 6 24-25 Schelde 2 6 2 0 Luctor 2 6 2 0 4 4 19-53 Bij de dames heeft Luctor 1 met groot klasseverschil de titel ge pakt. Promotie naar de derde klasse van de landelijke compe titie van dé KNZB behoort hier door tot de mogelijkheden en wordt ernstig overwogen. Een groot probleem vormt bij dit overleg de afstanden die over brugd moeten worden, jnet de daarbij behorende kosten. Als enig Zeeuwse team zullen de Middelburgerse dames uitwed strijden moeten gaan spelen in verschillende Brabantse steden (Van onze sportredactie SAS VAN GENT - Niet iedere stad of dorp heeft een schaak vereniging. Een voetbalclub, handbalvereniging of andere sportclub is gemakkelijk te vin den in de meeste plaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Schaakclubs zijn echter niet zo dik gezaaid in onze regionen. Toch bloeit er in Sas van Gent een schaakvereniging - Het Witte Paard - die momenteel zelfs meer dan 120 leden telt. Zeer veel voor een denksport vereniging. De toekomst ziet er bovendien vrij rooskleurig uit voor Het Witte Paard, want van deze 120 leden zijn er 80 die tot de jeugd behoren. Hoe is deze vereniging ont staan in Sas van Gent? Een vraag die het best gesteld kan worden aan Walter Cardon, voorzitter van Het Witte Paard en samen met de heer Bockstael oprichter van de Sasse schaak vereniging. In het begin deed men niet veel meer dan onder ling wat partijtjes spelen. Een onderlinge competitie bete kende het enige wedstrijdele ment. Het duurt dan natuurlijk niet lang of je begint elkaar door en door te kennen. Doordat er bovendien door verhuizingen allerlei leden wegvielen, kwam men na vijf jaar op een dood punt te zitten. Er moest dus het een en ander veranderen, wilde men de schaaksport in Sas van Gent kunnen blijven beoefenen. Men moest leden winnen en in de provinciale competitie gaan meespelen. Alleen als men re gelmatig speelt tegen schakers van andere verenigingen en hierdoor de contacten kan on derhouden, kan men het spelpeil 6p hoger niveau brengen. Vooral de heer Meeuwsen. onderwijzer op een van de lagere scholen in Sas van Gent, zag dat er iets moest gebeuren. Hij be gon de jeugd op school te inte resseren voor de schaaksport. Hij had hiermee enorm veel suc ces. Het ledental van Het Witte Paard groeide snel. Ieder jaar herhaalde hij zijn schaaklessen op school. Zo bleef er ieder jaar de ledenaanwas. Natuurlijk bleef niet iedereen schaken, maar het was toch zo, dat zij die aanleg hadden, door zetten en bleven schaken. Het schaken in Sas van Gent werd dus in feite gered, omdat men tijdig de aandacht op de jeugd ging richten. Om nu te voorkomen dat men in de toe komst weer op een doodlopende weg komt te zitten, wordt er op school nog steeds schaakles ge geven. Het is zelfs zo, dat niet alleen op de lagere scholen in Sas van Gent schaken gedoceerd wordt, want in 1974 is men in Westdorpe hetzelfde gaan doen. Men heeft plannen dit jaar ook bij de jeugd in Philippine aan te kloppen. Waarschijnlijk ook hier met succes. (ADVERTENTIE) Een gasfornuis, type Pelgrim de Luxe R.T.L. met oven-glasruit en lade. Een geschenk ter waarde van 685,- van Pelgrim B.V., Gaanderen. Te winnen In de Nationale puzzelaktle t.b.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Als na een natuurlijke selectie de betere en geïnteresseerde jeugd overblijft, krijgen deze jonge mensen de kans om in de competitie uit te komen. Dat deze werkwijze inderdaad suc cessen oplevert, blijkt wel uit het feit, dat de basisschool Aloy- sius vorig jaar derde werd bij het Nederlands kampioenschap voor scholen. Het rendement voor Het Witte Paard bij deze werkwijze is tweeledig. Op de eerste plaats worden de presta ties steeds beter en ten tweede blijft het ledental groeien. De prestaties van Het Witte Paard liegen er niet om de laat ste jaren. Bij de jeugd tot 20 jaar werd de afgelopen twee jaar het kampioenschap van Zeeland behaald. Carlo Maas werd indi vidueel kampioen van Neder land bij de jeugd tot 16 jaar. Helmut Cardon, zoon van voor zitter Cardon, werd kampioen van Nederland in de categorie tot 13 jaar. Hij behaalde boven dien het kampioenschap van Be lgië tot 15 jaar. Het is een uniek feit dat iemand kampioen van twee landen kan worden. Hel mut kon in beide landen de titel behalen, omdat Het Witte Paard en de Meetjeslandse Schaakver eniging (MSV) uit Eeklo erg nauw samenwerken. Het is heel normaal in Sas van Gent dat men lid is van beide vereni gingen. Het was ook internationaal opgevallen dat Helmut Cardon een jeugdig schaaktalent is. On langs speelde hij een tweekamp tegen de Engelse jeugd kampioen Hudson. Hij verloor deze tweekamp weliswaar, maar met iets meer fortuin was een gelijke uitslag of zelfs winst haalbaar geweest. Nu werd het 4—2 voor de Engelsman. De schakers uit Sas van Gent zijn vooral trots op het ECI- jeugdtoernooi, dat men jaarlijks in samenwerking met MSV uit Eeklo organiseert. Dit toernooi, dat uit vele afzonderlijke wed- strijdgroepen bestaat, heeft tot doel de schaaksport onder de jeugd te stimuleren. In de A-groep speelden dit jaar jonge schakers uit twaalf landen. Hierdoor ontstaan er goede con tacten op internationaal niveau. De ervaring, die jonge schakers hierbij opdoen, is van enorm be lang voor het verdere verloop van hun schaakloopbaan. Als men steeds in hetzelfde groepje blijft schaken, doet men veel te weinig routine op. Tegen ster kere tegenstanders uitkomen geeft een stimulans. Het wed strijdelement leeft veel meer. Van de speelwijze van een ster kere tegenstander is altijd wel het een en ander op te steken. Walter Cardon streeft er dan ook naar om zoveel mogelijk ta lentvolle schakers aan centrale jeugdtrainingen te laten deel nemen. Dat deze samenwerking ooit zou leiden tot zo'n groot internationaal jeugdtoernooi, als het ECI-toernooi, durfde na tuurlijk niemand te dromen. Toch was dat het resultaat. Een beter bewijs, dat van elkaar proberen te leren en elkaar hel pen, effect sorteren, is niet te le veren. en of Zuid-Holland. Gezien ech ter het lage spelpeil in Zeeland zou een dergelijke stap van de Luctor-dames toe te juichen zijn. De eindstand bij de dames luidt Luctor 1 6 6 0 0 12'53-10 Ganze 1 3 1 2 7 23-28 Stormvogel 6 2 3 4 12-23 Luctor 6 0 15 1 14-41 Ook bij de heren-aspiranten I< wisten de Luctor-jongens als eersten te eindigen, hoewel bij deze categorie de onderlingen krachtsverschillen niet zo groot zijn. De stand luidt hier: Luctor 6 4 1 9 63-19 Schelde 6 3 1 2 7 27-33 Stormvogel 6 3 0 3 6 36-34 Scheldestroom 6 3 0 5 2 16-56 Ook de jongens-aspiranten 2 konden dit seizoen hun wed strijden in competitieverband spelen, al was het zo dat er slechts een halve competitie ge speeld kon worden. De laatste wedstrijd, die wegens omstan digheden uitgesteld moest wor den, moet nog gespeeld worden, zodat de eindstand thans nog niet gepubliceerd kan worden. In afwachting van de wedstrijd tussen de Ganzejunioren en de ploeg van Stormvogel uit Vlis singen kan reeds worden ver meld dat de Middelburgse ploeg van- Luctor hier hoge ogen zal gooien door alle wedstrijden in winst om te hebben gezet. en de vele aanvallen uit elkaar gerukt. In de eerste groep zaten heel wat sterke renners, Bert Broere, Peter Gödde, Frits Pi- rard en John Konings leken dan ook een beslissende ontsnap ping te gaan forceren. Maar zo ver kwam het echter niet. Een tweede groep met onder andere Wim Jeremiasse, Vester Aarts en Arie Leusing - de Storm-equipe draaide weer voortreffelijk kreeg aansluiting. John Konings probeerde het daarna even al leen, maar moest zich een ronde later toch weer gewonnen geven. Halverwege de koers smolt alles weer bij elkaar. Maar het bleef niet lang rustig. Cees Spaans, Krijn St.-Nicolaas en Arie Deu sing probeerden weg te komen. Een jachtgroep werd gefor meerd en dat betekende dat het peloton in een mum van tijd op grote achterstand werd gereden. Ongeveer zes man onder aan voering van Frits Pirard slaag den er nog in de kopgroep waarin de drie vluchters weer waren opgenomen te achterha len. Daarna was het Kettenis die het alleen probeerde. Deusing reageerde attent en ook Dohmen kon net op tijd aanhaken. Eend rachtig samenwerkend werd de rest van het rennersveld in een kansloze positie gereden, waarna Dohmen met veel machtsvertoon de bloemen voor zich opeiste. UITSLAG: 1 M. Dohmen, Born, 100 kilometer in 2.18.43; 2 Joop Kettenis, Den Haag; 3 Arie Deusing, Halsteren; 4 op 15 se conden W. Lunenburg; 5 B. (Van onze tafeltennismedewer- ker) MIDDELBURG - Na de goede start van St. Aloysius 1 vorige week in de hoofdklas tafelten nis, is het Zeeuwsch-Vlaamse team opnieuw goed voor de dag gekomen in de eerste thuiswed strijd. Met 7-3 werd het Amster damse Delta Lloyd 2 aan de ze gekar gebonden en dat niet in de laatste plaats te danken aan het succesvolle spel van Paul Mat- thijsen die zich driemaal kon la ten feliciteren. Van Dijk was weer de regelmatigste met tweemaal winst, terwijl Dumez het enigszins liet afweten en slechts één partij won. Samen met Interlance uit Deventer heeft de Graauwse formatie nu de leiding genomen. Interlance won namelijk ook weer, nu met 4 -6 bij Irene I. Het duel tussen K. en B. I en PSV eindigde onbes list. Ook MZ I bleef in de Over gangsklas aan de winnende hand. Bij Deso I in Roosendaal werd het 3-7 voor Koen de Vries c.s. Docos I bleef hier eveneens zonder verlies want het klopte nu Vriendenschaar II met 8-2. Aanstaande zaterdag is in Mid delburg het eerste treffen tussen MZ en Docos. Diveko I ver gaarde de eerste wedstrijdpun- ten door een 6-4-overwinning op Wibats III. In Overgangsklas H wist St. Aloysius II in Gouda gastheer Vriendenschaar op een P. T. Pronk, Scheveningen; Franken, Oosterhout; Griep, Spijkenisse; 8 T. Hintum, Eindhoven; 9 B. Broere, Ouden bosch; 10 T, Hintum, Eindho ven; 11 T. Huizen, Kloetinge; 12 H. Lubberding, Voorst; 13 K. St.-Nicolaas, Dordrecht; 14 M. Jacobs, Bingelrade; 15 P. Jas pers, Sint-Willebrord; 16 C. Spaans, 's-Gravenpolder; 17 M. Rehorst, Den Haag; 18 K. St.- Nicolaas, Dordrecht; 19 T. Mak, Schiedam; 20 J. van Tilburg, Be- gelijk spel te houden, een goede rgen op Zoom. j prestatie waardoor de I Graauwse reserves op de tweede UITSLAGEN TRIMMERS: A-categorie: 1 P. van Loon, 1 Hoogerheide; 2 P. van Cleef, Putte-Kapelle (B); 3 H. van dei- Kloot, Ossendrecht; 4 J. Deelen, Huybergen; 5 J. de Booy, Os- sendrecht; 6 L. Janssens. Os- sendrecht; 7 F. Blankers, Essen (B); 9 F. Kil, Ossendrecht; 10 F. van Overveld, Hoogerheide; 11 Jacobs, Huybergen; 12 J. van j Loon, Huybergen; 13 B. Jans- sens, Putte; 14 L. Borremans, Hoogerheide; 15 J. Verbruggen, j Ossendrecht. B-categorie:' 1 Jan van Nue- ten, Putte-Kapellen; 2 J. de Boer, Halsteren; 3 M. Kools, Woensdrecht; 4 R. Impens, Deurne; 5 R. Vreylink, Ossend recht. C-categorie: 1 J. Kool, Woensdrecht; 2 P. Kools, Hoog erheide; 3 J. van Hoof, Hooger heide; 4 Versnijver. Hoogerhei de; 5 P. Timmermans, Hooger heide. plaats belanden achter Koren beurs II dat voor een eerste ver rassing zorgde door in Vlissin gen Wilno I met 3-7 te kloppen. Zelfs Jeras moest er hier een maal aan geloven. Wibats II veegde met 10-0 Elan I van tafel. In de promotie-overgangsklas had' MZ II in het bezoekende Radio Molenaar I een te sterke tegenstander en met 3-7 gingen de punten naar de Zuidhol landse tegenstander. Ook Steeds Hoger II won weer, nu met 7-3 van Twenty One Up I terwijl STT I met maar liefst 9-1 over Korenbeurs III zegevierde. Het St.-Aloysius-meisjestrio begon in de landelijke competi tie erg goed door 1-9 bij TOV 1 aan te laten tekenen. Alleen Vi vian Blanckaert liet hierbij een steek vallen. In Huizen ver overde MZ in dezelfde groep een 3-7-overwinning. MZ I begon bij de jongens in de A-klas met een verwachte 2-8-zege bij de Walcherse rivaal Wilno I terwijl MZ II het bijna even goed deed tegen St. Laurens I in de B-klas. Het Werd hier 3-7. Wat wil Het Witte Paard nu in de toekomst bereiken? Tot nu toe is men er nooit in geslaagd Zeeuws kampioen te worden. Het kampioenschap in de eerste klasse Zuid wordt vrijwel ieder jaar binnengehaald. In de finale voor de Zeeuwse titel werd vorig seizoen verloren van Goes. Dit jaar hoopt men echter de titel wel binnen te halen. Grote wens is om eens in KNSB-verband landelijke competitie te kunnen spelen. Dan komt men uit tegen vereni gingen uit Maastricht, Breda en Eindhoven. Dat zou ideaal zijn voor Het Witte Paard, hoewel dit wel problemen op zou leve ren bij het spelen van de wed strijden. Dit kan men nu al mer ken als aan centrale trainingen en wedstrijden boven de Schelde wordt deelgenomen. De laatste pont gaat meestal te vroeg, omdat de wedstrijden vaak laat zijn afgelopen. Dit eu vel heeft de samenwerking met MSV uit Eeklo eveneens in de hand gewerkt. Een samen werking waar men in Sas van Gent geen moment spijt van heeft gehad, getuige het ECI- toernooi. (Van onze sportredactie) AXEL - De finalisten voor het kampioenschap vijfde klas libre van het district Zeeuwsch- Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond zijn bekend. Via de voorwedstrijden plaatsten de volgende spelers zich voor de eindstrijd, die van 27 september tot en met 4 okto ber in café „De la Paix" van Rein Dieleman in Axel wordt gehou den: A. Versprille (BZN, Terneu- zen) moyenne 1.24: V. Verhoe ven (Het Groene Laken, Sas van Gent) moyenne 1.23; J. Lind- hout (ABC, Axel) moyenne 1.29; M. de Graaf (DOS, Hoek) mo yenne 1.23; H. Cordbrüning (ABC, Axel) moyenne 1.24; J. Kooyman (SBC, Sluiskil) mo yenne 1.24; L. de Blaav (DOS, Hoek) moyenne 1.16; Ghuys (POP, Axel) moyenne 1.24. Eer ste reserve: J. Schieman (ABC, Axel) moyenne 1.15; tweede re serve: E. Lambert (Ed Hore mans, Axel) 1.14 en derde re serve P. van Bergen (Het Groene Laken, Sas van Gent) moyenne 1.14. De organisatie van deze titel strijd is in handen van de Axelse biljartvereniging ABC. Titel verdediger en automatisch ge plaatst voor deze eindstrijd is Ghuys, die vorig jaar in Sas van Gent de titel greep. De partij lengte in de vijfde klasse-finale - de eerste eindstrijd van dit nieuwe biljartseizoen - be draagt 50 caramboles. (Van on ie sportmedewer- ker) 's-GRAVENPOLDER - Tijdens de ledenvergade ring van de provinciale Zeeuwse Dambond die in 's Gravenpolder werd gehou den is ook nu weer, evenals in het afgelopen voorjaar, vrij langdurig gediscussi eerd over de wedstrijdlei ding bij het persoonlijke Zeeuwse kampioenschap. Secretaris Vinke van de damclub Lammerenburg had reeds in de voorjaarsvergade ring geprotesteerd tegen het feit dat wedstrijdleider C. van Rijswijk tijdens het persoon lijke kampioenschap wegens plotselinge ziekte was vervan gen door E.A. Schuitema, die van geen enkele damclub lid was. Nu werd bekend dat de heer Van Rijswijk, die inmid dels is hersteld, bij de ko mende titelstrijd alleen als wedstrijdleider wil fungeren tijdens de finales maar niet bij de voorwedstrijden. Voorzit ter J.J. Ganseman vond dit een weinig haalbare kaart. Daarom was men gelukkig met de aanbieding van I. op"t Hof uit 's Gravenpolder (waar de titelstrijd ook wordt ver speeld) om als wedstrijdleider te gaan fungeren. Op 't Hof zal dan niet kunnen meedoen aan de finale van het persoonlijke kampioenschap, waarvoor hij zich reeds had geplaatst. Maar dat was voor op 't Hof niet doorslaggevend om alsnog „nee" te zeggen wat betreft het aanvaarden van bovenge noemde functie. Op 't Hof: „Met de voorbereiding van de wedstrijden die stees hier worden gespeeld had ik eigen lijk toch reeds genoeg be slommeringen aan mijn hoofd. Laat ik daarom mijn deelname aan de titelstrijd maar eens vergeten". De algemene wed strijdleider en bestuurslid van de Z.D.B., P. Goedbloed deelde mee dat er in het be stuur uitvoerig is gesproken over de reglementering bij het persoonlijk kampioenschap. Dit blijft echter een moeilijke zaak. Overigens gaat men toch volgens Goedbloed een meer strakke lijn volgen. Verplicht wordt het namelijk alleen op de vastgestelde wedstrijddag (zaterdag) te spelen. Voorheen werd daar meer dere malen van afgeweken via een onderlinge afspraak tus sen de spelers. Alleen bijvoor beeld bij familieomstandighe den of door ziekte kan nu nog van de speeldata worden af geweken. Op voorstel van de ex-Zeeuwse kampioen Kam- maraat wil het bestuur graag bekijken of in het volgend sei zoen de voorwedstrijden van het persoonlijk kampioen schap reeds in het najaar kun nen aanvangen. Dusebout van B.D.V. (Be rgen op Zoom) had nogal wat bezwaren tegen de indeling van de le klas clubcompetitie die in twee groepen is ge splitst. In eén dezer groepen was namelijk zowel het tweede als het derde tiental van 's Gravenpolder ingedeeld. Dit zou volgens Dusebout het wedstrijdverloop wel eens kunnen beïnvloeden. Omdat enkele clubs ter elfder ure als nog hadden besloten deel te nemen aan de clubcompetitie vond men toch een bevredi gende oplossing, omdat zowel Goes 3 als 's Gravenpolder 2 in een andere groep werden in gedeeld samen met B.D.V. Middelharnis, St. Philipsland en Tholen. In de andere groep spelen: Lammerenburg 2, Oostkapelle, 's Gravenpolder 3, St. Laurens 2, Vlissingen en Middelburg 2. De organisatie van het sneldamkampioen- schap van Zeeland (seizoen 1975-'76) werd toegewezen"' aan Souburg in verband met het 50-jarig bestaan van die club. 's Gravenpolder had in verband met het 25-jarig be staan ook aspiraties om het sneldamtoernooi te organise ren maar men was unaniem van mening dat het gouden feest van Souburg uiteraard prevaleerde. Ook de Zeeuwse Dambond wil het 50-jarig bestaan liefst op hoog niveau gedenken. Dat gebeurt waarschijnlijk aan het begin van het volgende jaar. Omdat het wereldkampioen schap dammen voor 1976 is toegewezen aan Nederland, wat betreft de organisatie, kan men er volgens voorzitter Ganseman aan gaan denken een Ronde van het W.K.- toernooi in Zeeland te plan nen. Dat is uiteraard niet di rect in kannen en kruiken. Veel zal er bijvoorbeeld van afhangen of men een sponsor kan aantrekken.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 16