Veteraan vindt bekenden terug ONDERWIJS AAN SURINAAMSE KINDEREN Geen krediet voor plan Oostdijke Hoge geldboete voor dronken automobilist Ce Slee/De Vrije Zeeuw IN SAS VAN GENT Oostburg weer 69 verzoeken om steun toe I0RSS ETIT Verbeteringen naar aanleiding van brand bij Ëlopak DAVINDSFONDS BESPRAK VISSTERFTE IN KREKENGEBIED stad stroék VOS IKRIJGBAAR: iHOENEN ?T ZN., IsGUDSMAN/ :R mmm 1R 5 ZN* IGENDE Eede Informatieavond voor jongeren in Sluis In Zeeuwsch- Vlaanderen SLAGERb SLACHTEN MINDER VARKENS Maandag start in Breskens Fietspad omgelegd rKUNDSSi, I Terneuren ZATERDAG Gemeenteraad Mol naar Terneuzen ZONDAG li U towering an^erno> ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1975 5 IMENTEN TEL. 31127 ebedrijf Landbouw: ud van gebouwen en ter- |rse andere werkzaamhe id rijbewijs voor vrachtwa- aanbeveling. nobielen bal bestaan uit: Naast het ille merken auto's het on- I de nieuwe Japanner „Mit- dingen enz. nader over- Lavenpolder. ÏURG5E KRUISRAAO te lans huwelijk van een van Ir 1 dec. 1975 of later een de aanwezige hoofdwijkver- ht wijkverpleegkundigen en Igende het werk in de maat- j |ondheidszorg dient te ver- i moeten bereid zijn, een drie je z.g. applicatiecursus te I zullen worden voorbereid op |ijk. neding en overige rechtspo- Imstig de gebruikelijke rege- |jgen van woonruimte vormt in probleem. bn sollicitatie met zo uitvoerig lie zenden aan de secretaris 16, Middelburg. Innen worden verkregen bij de Tiige, Zr. B.P. van Bruinessen g. 29013. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In het kader van de bijstandsverlening Rijksgroepregeling zelfstandi gen heeft de gemeente Oost burg van doo r wateroverlast benadeelde landbouwers 93 aanvragen om steun verkre gen. Hiervan zijn er 69 toege wezen en 24 afgewezen. Een ingesteld beroep tegen afwij zing werd gegrond verkl- zing werd gegrond verklaard. Dit bleek uit de mededelin gen, die burgemeester A. Schipper deed aan het begin van de donderdag gehouden raadsvergadering. In totaal is 1.807.600 gulden ah leenbij- stand toegekend, waarvan 90 procent voor rekening van het rijk komt. De ruim 180.000 gulden die de gemeente heeft voorgeschoten zal voor het grootste deel na zes jaar door het rijk zijn terugbetaald. In totaal werd een bedrag van 180.300 gulden „om niet" ver strekt, hiervan blijft ruim 18.000' gulden ten laste van de gemeente. De raad kreeg donderdaga vond formeel de begroting 1976 aangeboden. De begro ting, met een bedrag aan in komst® n en uitgaven van 45.667.082 gulden sluit met een post voor onvoorzien van 239.921 gulden. Voor kapi- taalslasten voortvloeiend uit nieuwe investeringen is een bedrag van een kwart miljoen geraamd. De raad kende een krediet van 91.000 gulden toe voor aanschaf en plaatsing van een lokaal bij de R.K. kleuter school in IJzendijke. Het lo kaal blijft eigendom van de gemeente en is verplaatsbaar, omdat de gemeente rekening wil hüuden met een mogelijke daling van het aantal kleuters in de toekomst. Zonder hoofdelijke stem ming werd een voorberei- dingsbesluit genomen om het bestemmingsplan Oostdijke 54 woningwetwoningen-, .te - -bou wen, Het zal in de toekomst niet meer mogelijk zijn om industrieterreinen in de ge meente Oostburg detailhandels activiteiten te ontplooien. Met algemene stemming nam de raad een daartoe strekkend voorbereidingsbesluit aan voor 11 bestemmingsplannen, waar onder ook dat waar de Cehave een vestiging wilde bouwen. Huldig ingsbolling In café Standaert werden de bolling- kampioenen van Nederland gehuldigd. Dit gebeurde tij dens een huldigingsbolling, waarvoor veel belangstelling was. Er deden 105 mensen aan mee. De uitslag: l.E.Standaert- van Speijbroek-R. van Rie, 2. G. Dhoore-me-vr.Dhoore-C. van Rie, 3. P. Laridaen-R.Goe- thals-W.Verstraete. (Van een onzer verst aggeversi Si UIS De Streekjeugrt- een-^ale houdt op woensdag. v°nd in Sluis een iniormat- - >ymd voor de leugd vu'i "uis De SJC wil namelij ke'en wat voor behoe'te et aan activiteiten de Sluisse leugc precies wenct. De bi' eenkomst die om 19.30 u tl bePml vindt plaats in het .yuvdgebouw van de Hervorm- jendaal en nispen fcktrkinsiuia (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De slagers In Zeeuwsch-Vlaanderen slachten steeds minder var kens. Oorzaak van de daling van het aantal slachtingen is de scherpe concurrentie van de groothandel en de invoer van varkensvlees uit overig Nederland en uit het buiten land, vooral België. Dit valt op te maken uit het jaarverslag 1974 van vleeskeuringsdienst Zecu wsch- Vlaanderen. Xn totaal gingen in 1974 10893 varkens onder het mes. In het jaar daarvoor waren het er nog 12323. Volgens de vleeskeuringsdienst valt de re den van het dalend aantal ook te zoeken in het feit dat de grossier in eigen streek niet voldoende varkens van goede kwaliteit kan kopen. Het aan tal runderslachtingen steeg het afgelopen jaar met bijna twee duizend stuks, van 5472 in 1973 tot 7416 in 1974. Het aantal slachtingen aan huis bleef ongeveer constant. Dit althans wat da varkens betreft. Over het geheel geno men werden in Zeeuwsch- Vlanndo-en 23174 d''eren ge slacht. In 1973 was dat aanta) 22579. Arthur Broadbent en zijn „hulpie" Hamelink. (Van onze correspondent) BIERVLIET Momenteel wordt In Biervliet de toe gangsweg tot het Industrieter rein verbeterd, waardoor dit gebied in de toekomst gemak kelijker bereikbaar zal zijn. In Terneu-zen wordt binnen kort begonnen met de aanleg in het havengebied van een 900 meter lange blusleiding met een aansluiting op het grensgebied van het Industrie terrein. Het gemeentebestuur van Terneuzen heeft hiertoe besloten, na de grote brand bij Elopak, toen de voorziening van bluswater aanleiding tot problemen opleverde. De lei ding is tevens bestemd voor het havengebied, waarbij onder meer is gedacht aan branden op schepen. De aanleg kost ongeveer 150.000 gulden. Bin nenkort wordt ook begonnen met de verbetering en de ver- het buurtschap Spui en met de nieuwing van de riolering op reconstructie van de Dokweg. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS In de kanti ne van camping Zeebad Bres kens wordt maandag begonnen met het geven van lager on derwijs aan 31 leerplichtige Surinaamse kinderen. Zoals bekend zijn op de camping 123 Surinamers ondergebracht. In de raadsvergadering van de gemeente Oostburg deelde burgemeester A. Schipper mee dat een onderwijskracht in middels was aangtrokken. De gemeente is klaar met In schrijving van de Surinamers. Er zijn 123 mensen ingeschre ven. Gebleken is dat onder de (Van onze corresipondent) TERNEUZEN In verband met het openstellen van het nieuwe gedeelte van de weg- Willem de Zwijgerlaan -roton de is het fietspad, lopende vanaf het zwembad naar het ziekenhuis voor een klein ge deelte omgelegd. Deze maatregel werd geno men, om te voorkomen dat Bromfietsers die van dit fiets pad gebruik maken zich plot seling op de rijbaan voor au to's zouden bevinden waardoor ongelukken niet zijn uitgeslo ten. De omlegging is door middel van borden duidelijk aangege ven Teneinde de geb-uikers van dit fietspad met de nieu we situatie vertrouwd te ma ken, zal de gemeentepolitie de eerstkomende dagen tiidens de spitsuren aanwezig zijn om de weggebruikers hierop te wij zen. jeugd zes gegadigden zijn voor het kleuteronderwijs, een voor Atheneum, drie voor de LTS en twaalf voor de Havo. De fracties in de Oostburgse raad zullen benaderd worden een informele avond te bezoeken die wordt belegd door het da gelijks bestuur- van de Stich- trng Welzijn voor Ouderen in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Zoals bekend weigerde de raad onlangs geld beschikbaai te stellen om een tweede be roepskracht voor het bejaair- denwerk aan te stellen. Wet houder J. Vergouwe sprak de hoop uit dat door deze infor mele bijeenkomst een hoop misverstanden uit de weg ge ruimd zouden kunnen worden. Overigens heeft ook de be- jaardenraad west Zeeuwsch- Vlaanderen, diie de krediet- weigering betreurt de raadsle den van Oostburg voor een gesprek uitgenodigd. De ge meente Oostburg zal rustig af wachten wat het resultaat is van een onderzoek van de in specteur voor de Volksgezond heid omtrent de kwaliteit van het zeewater langs de west Zeeuwschvlaamse kust. Raads lid J. de Vries wees erop dat de resultaten van onlangs ge houden besmonsterrngen be paald niet florissant waren. Hij pleitte voor meer bemon steringsplaatsen, ander meer daar waar vanuit het bmnen- gebied op Noordzee en Schel de geloosd wordt. Hij vond dat er haast achter gezet moet worden. „Direkt na het toerls- tenseizoen ii het gunstigst", zo zei hij. Burgemeester Schipper zei dat vermeden moest woi- den dat onrust opgewekt wordt. Hij stelde daarom vooi rustig het onderzoek van de deskundige af te wachten. De raad heeft niet gesproken over heer Schipper mededeelde was de stichting Zoma. Naar de de aanvullende subsidie voor in dit voorstel een fout geslo pen. Reden waarom het werd ingetrokken. sten van de dienst van ge- j torden geplaatst een morden belast met alle voor- undige werkzaamheden in j n het bezit te zijn van het di- ticus NLF of landmeetkundi- een gelijkwaardige opleiding chikken over een ruime et- lijk van opleiding, bekwaam- ninimaal 1732,- tot maxi- maand. De premie AOW' er.ing van de gemeente vermelding van vacature den binnen tien dagen na het 3lad ingewacht bij het hoofd .onaeiszazerr en organisatie larkt 54 te Roosendaal. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Met acht tegen zeven stemmen heeft de raad rin Oostburg besloten geen crediet van 1,2 miljoen beschik- dar te stellen voor ontsluiting van een deel van het bestem- "ingsplan Oostdijke. Op het betrokken stuk grond, gelegen langs Melkweg, zouden 54 woningwetwoningen en een aantal pre mie en vrije sectorwoningen gebouwd kunnen worden. Namens de progressieve fractie (met uitzondering zoals "'j stemming bleek van RvdA- *-,nouder J. Vergouwe) zei 9® heer L. Maas dat er nog steeds geen stedenbouwkundig P'an aan de raad was voorge- leSd, noch besproken in de ®jmmissie ruimtelijke orde- frftï- „Keuren wij de aanleg ,an wegen en riolering goed J3n bepalen we daarmee in e,te de bouwpercelen". De progressieven hadden overigens geen bezwaar tegen het toekennen van een crediet vom ontsluiting van het plan voor wat betreft de woning wetwoningen. De bouw van de particuliere woningen zal ech ter nabij Het Grote Gat plaatsvinden en daarover wil de fractie meer inzicht heb ben. Ook de heer I. de Bruijne ---. (CH-AR) had bezwaren tegen was volgens hem onmo=elijk het voorstel: „Ik kan er geen wijs uit worden, maar toe stemmen geeft consequenties voor de toekomst. En wij moe ten daarom een duidelijk overzicht hebben van de plan nen", zo zei hij. Wethouder J. Barendregt, - die tijdens een schorsing van de vergadering de raadsleden mi -dels een kaart een en an- dei trachtte duidelijk te ma ken - wees erop dat door niet in te stemmen met het voor ste1 het recht op premie en particuliere bouw aan gegadig den wordt onthouden. „Het laatste stukje grond in de Blikken is verkocht en nu hebben wij niets meer". Het het gedeelte van de woning wetwoningen uit het bestek te lichten. IV heer Maas vond dat het college teveel een eigen beleid voert, waarin men nu zelfs de raad niet wil betrekken. „In de commissie ruimtelijke or dering is uitvoerig besproken over de woningwetwoningen maar over de particuliere b< -uw is met geen woord ge rept". Bii stemming b'eek de heer I. Hullu (Dorpsbelangen en Tietisme) zich aan te sluiten bij de mening van de progres sieve fractie en de CH-AR In een volgende vergadering van de commissie ruimteliike or dening zullen de bouwplannen worden doorgepraat. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Dertig jaar liggen er tussen het beurtva ren met voedseltransporten over het kanaal van Gent naar Ter- neuzen en een bezoek van de 51-jarige Engelsman Arthur Broad bent aan Willy Hamerlinck in de Coehoornstraat 3 te Sas van Gent. Oorlogsveteranen Broadbent was een van de Engelse dienstplichtigen die met zijn schip voedsel naar Sas van Gent bracht. De toen zevenjarige Willy hielp de soldaten met „sjou wen". Dinsdagmorgen stond de ge taande Engelsman, woonachtig in D meister in het graafschap Yorkshire, ineens op de stoep bij die familie Hamerlinck. In zijn portefeuille had hij een vergeelde foto van zijn toen malige „hulpie". Bereidwillige Sassenaren wezen hem de we-: naar het huis waar Willy, in middels getrouwd en twee kinderen, nu woont. Het ver hu-al van Arthur Broadbent: „Wij voeren met andere En gelse schepen in maart 1945 een soort veerdienst van Ant werpen naar Sas van Gent en Terneuzen. Dat was die voed selvoorziening. Willy was toeu een kleine jongen. Hij hielp ons. Toen we weggingen heeft zijn moeder mij dat kiekje gegeven. Op de achterkant schreef zij zijn naam. Ik heb altijd het plan gehad om nog eens terug te komen en nu is het zover". Hoe kwam Broadbent op het goeie adres terecht. Willy Ha merlinck: „Dat lossen deden ze in de tweede kanaalarm. Hij liep nu te zoeken aan de oostd-am. Daar woonde ik toen". Toen de Engelsman op de Oostdam niet vond wat hij zocht verwezen Sassenaren hem naar het gemeentehuis. Daar vond men al gauw het gewenste adres. (Ji-t de tijd van 1945 weet Willy niet zoveel meer. Hij vertelt, „Ik kan me herinne ren diat we toen vlak na de oorlog bij de Engelsen grote mokken thee met veel melk dronken en we kregen dikke plakken brood met boter". Als oud-soldaat is Broadbent niet de eerste de beste. Hij behoorde op 6 juni 1944 tot de eerste landingsgolf die in Nor- manië voet aan wal zette. Zijn sector was het strand met de codenaam „Sword beaclt". Ook nam hij deel aan de landing van Engelse troepen op Wal cheren, begin 1945. Uit zijn Sasse verblijf herinnert hij zich: „Ik heb hier mijn eenen twintigste verjaardag gevierd. We zijn toen goed dronken geweest. Dat zal ik niet verge ten. Oo>k niet dat de mensen hier goed voor ons waren". In die dertig jaar is er rond het kanaal Gent-Terneuzen heel wat veranderd. Dat on dervond Bro-adbent toen hij een kijkje ging nemen in Ter- neuzen. In plaats van de klei ne sluiskolk waar zijn schip toen nauwelijks doorkon. vond hij een heel nieuw sluizen- complex terug. Hij is vast van (Van onze correspondent) MIDDELBURG —De poli tierechter heeft P. de P. uit Terneuzen veroordeeld tot 2.000,boete, vier maanden ontzegging van de rijbevoegd heid voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De man had ma een ver- jaarsfeestje op 24 maart een paar mensen naar huis ge- braoht met de auto. Hij bleek daarvoor echter te veel ge dronken te hebben om dat zonder ongelukken te kunnen doen. De politierechter toonde clementie met de man omdat deze maar een zeer incidentele drinker zou zijn. Omdat de man zonder rijbewijs niet naar zijn werk in België zou kun nen komen, werd in plaats van ontzegging een hoge geld boete opgelegd. Tegen J.C.B. uit Graauw eiste de officier van justitie donderdag drie weken gevan genisstraf, waarvan één voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar en toezicht, plus acht maanden ontzegging, om dat deze op 26 augustus 1974 op de Zoutestraiat in Hulst met zijn auto onder invloed tegen een geparkeerde auto was ge knald en daarna was doorgere den. Er liep nog een voor waardelijke ontzegging van drie maanden tegen B. Deze werd donderdag ook ten uit voer gelegd, zodat B. in totaal negen maanden niet mag rij den, twee weken de gevange nis in moet en twee jaar lang nog één week gevangenisstraf achter de hand houdt voor het geval hij zich weer vergist. Geslaagd De adspirant bij de Terneuzense gemeente politie de heer J. M. Kralt. slaagde te Leusden voor het politiediploma A. Op 1 okto ber treedt de heer Kralt als agent in dienst bij de Terneu zense gemeentepolitie plan om volgend jaar terug te komen, met zijn vrouw. „Mijn vrouw was nu nog bang van het water", zegt hij lachend. Aan de andere kant wil de familie Hamerlinck ook best aan de andere kamt van het kanaal gaan kiiken, In Don- caster zijn ze welkom. (Van omze correspondent) ASSENEDE Tijdens een debat over de toestand van het krekengebied nabij Assenede, georganiseerd door het plaat selijke Davindsfonds, heeft het bestuur van de Zwarte Sluis- polder gezegd, zelf voor een efficiënte waterbeheersing te kunnen verzorgen. De heer R. de Lust. de conservator van het krekengebied, de Grote Geu'. stelde dat de ontwate- ringsnolitiek ondeskundig was gebeurd en vreee n-n d"t door een technisch deskundige te loten benalen. De beer M de Weweire. antwoordde namens liet polderbestuur dat de land bouwers zelf deskundig ge nneg 7,1 :n Hierbij kwam ook, het plaatsen van een sluis na- b'i de Posthenpo te- SP1"'1' hetgeen echter niet nodig werd geacht. De bijeenkomst werd beleed naai aanleiding van de grote vissterfte in de Grote Geul, waarbij later klachten kwa men over de verlanding, ver oorzaakt door een te snelle afvloeiing van het water. De ontvanger-griffier betoogde dat de vissterfte een gevolg was aan zuurstofgebrek, ont staan ten gevolge van de warmte en door de ontwikke ling van micro-organismen in het water. Betoogd werd, dat, als het water tussen vijf en tien millimeter per dag daalt, er tijdens een verdampingspe riode in de zomer minstens veertig, centimeter .water, -mini- der is. De veearts, de heer Van Wasgenhove, bestreed de mening van de ontvanger-grif fier en - betoogde dat volgens ziin onderzoekingen de vis sterfte louter aan zuurstofge brek moet worden geweten. Voorts werd er onder aandacht gebracht dat de Nicassiussluis, gaten vertoonde, waardoor het water vrij kan wegvloeien. Conservator De Lust stelde in het tweede gedeelte van de vergadering dat de landbou wers d" laatste 20 jaar pen deugdelijke ontwateringsnoli- t;ek in het gebied van de Zwarte Sluispolder hebben ge voerd Er we-d wel bii gesteld dat dit niet ten koste van een uniek natuurgebied mag ge beuren. BERGEN OP ZOOM Roxy T"eater - 14.00 uur: Sjors, Sjimmy en de toverring, al. 18.45 en 21.15 uur: Het jaar van e Kreeft, 18 j. Luxor Theater - 20.00 uur: De Bruce Lee story, 18 j. 23.30 uur: Vrouwtjes die tegen een stoot je kunnen, 18 j. Markiezenhof - Steenbergse- straat 6, expositie Scheïde- Rijnverbinding. Geopend da gelijks van 14.00-17.00 uur (t.m. 26 okt.). Tweede hal Stadhuis - Kunstwerk van de maand van A. Neijendorf uit Bergen op Zoom. Geopend maandag t.m. vrijdag van 08-30-12.30 en van 13.30-17.30 uur (t.m. 30 sept.). CLINGE L. de Vos - 16.00 uur: Serie- kaarting. GOES Grand - 19.00 en 21.30 uur: Moord in de Oriënt Expres, 14 j. Museum voor N.- en Z.-Be- veland - World - Press Photo. Geopend dinsdag t.m. zaterdag van 10.00-1200 en 13.30-17.00 uur (t.m. 27 sept.). HULST Bioscoopgebouw - 15.00 uur: Man of the east, a.l. 19.30 uur: 23.00 uur: Flossie, Venus uit the towering inferno, 14 j. 23.00 uur: Flossie, Venus uit Zweden, 18 j. P. Leeraart 15.00 uur: Schieting. Galerie Van Geyt - Steen straat 20, Beatrijs Jouret ex poseert grafiek. Geopend werkdagen 09.00-12.00 en 14.00-18.00 uur (t.m. 30 sept.). LAMSWAARDE P. Claessens - 14-30 uur: Kermisschieting „De Vre de". MIDDELBURG City Theater - 20.00 uur: Vixeh Nieuwe Kerk - 20.00 uur: Bram Beekman, orgel, oude en nieuwe Nederlandse muziek. Zeeuws Kunstenaars Cen trum - Lange Noordstraat 59, expositie J. van Schagen „Beeld of teken Geopend dinsdag t.m. zaterdag t.m. 12 december. Luchthaven in alarm, a.l. 21.15 uur Meisjes die graag naar bed willen, 18 j. Zaa) Pro Rege - 19.30 uur: Soos voor alleenstaanden. ROTTERDAM Ahoy Complex - 10.00-18.00 uur Occasion Show Ahoy. Luxor Theater - 20.00 uur: Een kanibaal als jij en ik. musical. Hofplein Theater - 20.15 uur: Ik slaap wel op de bank, blijspel. Piccolo Theater- - 20.15 uur: „Antigone" van So- fokles. Schouwburg - 20.15 uur: „Romeo en Julia" van Shakespeare- De Doelen (grote Zaal) - 20.15 uur: Promenade concert door het Rotterdams Philharmonisch Orkest, o.l.v. Edo de Waart. SAS VAN GENT Galerie „Uilenspiegel" Westkade 71. Henk Baartman uit Middelburg exposeert gra fiek. Geopend dagelijks van 09.00-12.00 en 13.30-18.00 uur; vrijdag tot 21.00 uur; zondag 14.00-18.00 uur; woensdagmid dag gesloten (t.m. 27 sept.)- TERNEUZEN Luxor - 20.00 uur: Towering inferno, 14 j. VLISSINGEN Allrambra - 19.00 en 21.30 uur; China-town, 18j. ZUIDDORPE A. de Block - Schieting. 14.30 uur: NOORDSTRAAT A. Menheere Schieting. OOSTBURG Ledeltheater - 15.00 uur: 19-00 (Van onze correspondent) TERNEUZEN De ge meenteraadsleden van Mol (B) komen a.s. maandag op bezoek bij hun collega's in Terneuzen. Het gezelschap wordt om ongeveer half elf in de burgerzaal van het stadhuis ontvangen. Het bezoek was aanvankelijk voorzien voor woensdag j.l., maar moest worden uitgesteld wegens het overlijden van een raadslid uit Mol. Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel. 01150 7920 (4 lijnen; HULST Sleenstraat 14. iel. I))14(' 3751 (3 lijnen). GOES Klokstraat 4 tel 01100 28030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag tm vrijdag 8.15- 12.30 en 13.30 - 17.00 uur 01600 - 22341 Midden Zeeland tel BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m vrijdag van 19 00 20 00 uur, tel zondag van 20 00 22.00 uur, tel. 01600 22341 BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch Vlaanderen; tel. 01140 3751 01100 14944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 0 Terneuzen tel 01151 7920: privé Lorentzlaan 50 Ierneuzen tel 01150 5745 algemeep redacteur Zeeland drs J Bouwmans kantour Klokstraat 1 Goes tel 01100 28030 privé Zuidvlietstrae' 53 Goes rel 01100 28138 redacteur Meiden Zeeland G v Het kei, kantooi Klokstraat 1, Goes, tel 01100 28030 privé Voor burcht 37 Kapelle tel 01102-2320 redacteur voor Terneuzen en Kanaalzone F de Schipper kantoor Nieuwstraat 9 I erneuzet tel. 01150 7920. privé Noordstraat 45. Hoek, tel 01154 - 1556 redarteiu vout Oost 'Zee.jwseh Vlaanderen H Fostma kantor" Steenstraar 14 Hulst tel 01140 3751: privé Walmulenstraat 1? Hulst, tel 01140 4159 Redacteu' voor West Zeeuwsch-Vlaanderen R. van der Hetn Melkweg 40 Onsthurg tel 01170 3370 foto imirnaMsi vooi '„e land C. r de Hoer kartoot Nieuwstraat 9 Terneuzen tel 0115 7920 privé Langs He Kreek 5H Terneuzen tel 0tin <rt7 rt- redactie Zeeland A Koomen Troelstralaan 8 Axel tel 01155 2594 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland W Hendriks tel 01140 3751 ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland O Menu. tel 01150 5839. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera - 20.00 uur- Het kasteel van Hertog Blauwbaard (balletten). Meir- Theater - 20.30 uur: Witte- zwartepietenporppen, van J. Ortori. Kon. Ned. Schouwburg - 20.00 uur: Richard III, van William Shakespeare. Middelheimpark, Middel- heimlaan - Expositie beeld houwwerken en tekeningen van negen leden van het werkcomité Middeltheim als mede de 13de Biënnale voor beeldhouwkunst met speciale aandacht voor Turkije. Indo nesië en Japan. Geopend van 10 00-19.00 uur (t.m. 4 okto ber). AXEL Café Benelux 15 u: schie ting. BERGEN OP ZOOM Roxytheater 14 u.: Sjors Sjimmy en de toverring, a.l. 16, 18.45 en 21.15 u: Het iaar van de kreeft, 18 j. Luxorthe- ater 14 u: Dinosaurussen regeerden de wereld, 16.30 en 20 u.: De Bruce Lee Story, 18 Exposities zie zaterdag. CLINGE L de Vos 16 u: seriekaar- ting. GOES Grand 4.30 u: Sneeuwwitje a.l., 19 en 21.30 u: Moord in do Oriënt Expres, 14 j. Exposities zie zaterdag. HULST Bioscoongebouw 14.30 u: Man of the east. a.l. 17 u: Flossie, Venus uit Zweden, 18 W. Blommaert 14 u: dul- venverkoop. Exposities —zie zaterdag. KOEWACHT K v. Boven 14.30 u: schieting. Café „Oude Molen" 15 u: schieting. LAMSWAARDE P. Claessens —14.30 u: ker misschieting „De Vrede". De 20 uKermisbal met „The Stone Stars", MIDDELBURG Citytheater 14 30 u.: Loonv the Tjorrvo Laehfestival: 20 rp Karate Tijger. Exposities zie zaterdag. NOORDSTRAAT A. Menheer» ting. 15 u: schie- OOSTRTTRG Ledelfheafe'r 14 en 20 u: Luchthaven in alarm, a.l.; 16.30 u: Meisies die graag naar bed willen, 18 j. ROTTERDAM Luxor theater —20 u:Een kannibaal als jij en ik", musi cal Schouwburg 20.15 u- Stadstoneel Rotterdam met „Romeo en .Ttrlia" van Shakes- peare De Deeien (Grote Zaal) Theater de Lantaren-^S03' u: Mixed Media. SAS VAN GENT Exposities zie zaterdag. TERNEUZEN Luxor 14 en 20 u: Towe ring Inferno, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 15 u: Pipo en de pjraten van toen, a l. 19 en 21.30 u: China-town, 18 j. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 15 u: Der Rosenkavalier. Kon. Ned. Schouwburg 15 en 20 u: Richard III, van William Sb° l\ lixuoaities zie zaterdag.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5