Gemeente wil nu spoed! riolering in Kapellebrug ZU1( tele Hulster Ambacht: eerst subsidies dan schoon water Duitsers bekeken Hulst ZEEU ZONN Waals k SPIEGELS MOLEN IN HULST NOG LANG GEEN MUSEUM Hulst wil geen winkels bij industrieterrein stad streek KNOOP NA TWINTIG JAAR DOORGEHAKT PTT-crs in Hulst onderscheiden Raad Hulst gaat nieuwe wethouder kiezen V VC-dames tweede Hulst wil postzegelclub geld geven Westdorpe Zaamslag Kemzeke Sinds 1957 HULSTER GEMENGD KOOR TREEDT OP IN IJZENDIJKE Geen sloop- plannen Nieuwe Weg in Hulst V. DUYSE- MAHU B.V. Clinge Hulst Koewacht Nieuw-Namen St. Jansteen Successen voor Hulster volleybalteams in Middelburg BERGEN T~n e Zelfde weer ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1975 2 i DE STEM VAN 2A (Van een onzer verslaggevers) HULST In de trouwzaal van het stadhuis te Hulst heeft burgemeester P. Molthoff de PTT-ers J. Franse en J. Burm onderscheiden. De heer Franse kreeg het jaarteken voor 20 jaar vrijwilligerswerk bij de beveiligingsdienst van de PTT. Hij is werkzaam bij een telefoondienst in de centrale te Hulst. De heer Burm kreeg het jaarteken voor 15 jaar vrijwilligerswerk bij de be- drij fsbeveiliging, in het bij zonder voor zijn EHBO-werk- zaamheden. Hij is werkzaam op het postkantoor in Hulst. De uitreiking gebeurde in aan wezigheid van de beide echt genoten van de vrijwilligers, die bloemen in ontvangst mochten nemen. Namens de PTT waren ondermeer adjuct- directeur W. Botter van het telefoondistrict Breda en di recteur Wendels van het resort Hulst aanwezig. De heer Bot ter dankte de onderscheiden personeelsleden voor hun werkzaamheden namens de PTT Burgemeester P. Mol thoff, die de tekens uitreikte namens de koningin, deed dat namens de gemeenschap. „Mensen van uw stijl kunnen we gebruiken in onze gemeen schap. Het doet goed nog steeds mensen te kunnen ont moeten voor wie het woord trouw nog steeds hoog in het vaandel staat geschreven", zo zei hij. (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeenteraad van Hulst kiest tijdens de ver gadering van 30 september een opvolger voor de schei dende wethouder J. V Blom maeti. De heer Blomnaert, die deze zomer de pensio-ngerecb tigrif leeftijd bereikte heef» per 21 september uit zijn wet- lioudersfunctie ontslag geno men. Üp 10 oktober neemt her gemeentebestuur afscheid van wethouder Blommaert, die overigens heeft meegedeeto zitting te blijven houden in de gerr» enteraad. Het afscheid nemtn gebeurt via een ope bare receptie, die s avond 9 van acht uur tot halftien wordt gehouden. (Van een onzer verslaggever») HliLST De gemeent. Hulst heeft voorlopig van haar voornemen af moeten zien om een museum te huisvesten In de stadsmolen op de wallen. De molen moet eerst grondig worden gerestaureerd. Dat zou volgens een voorlopige begro ting een 60.000 gulden gaan kosten, waarvan zo vei wacht burgemeester P. Molt hoff het grootste deel door Hulst zelf zal moeten worde- betaald. Een voorstel hierovei is in de maak. Het ziet er overigens naar uit, dat de molen oca na <1l restauratie geen museurn -ai herbergen. Zowel bij monu me-tenzorg als bij de gemeen te denkt men er namelijk vol gens de burgemeester aan, ori de molen maalvaard g te m ken „Dat is nog veel leuker' aldus de burgemeester examens NIJMEGEN Katholieke universiteit, doctoraal Frans mei. E. de Kerf uit Sint-Jan steen. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLEBRUG De gemeente Hulst wil niet langer meer wachten met de aanleg van riolering in Kapellebrug Het gemeentebestuur noemt de toestand ter plaatse on houdbaar. Uit het oogpunt van volksgezondheid vindt men het niet meer verantwoord om nog langer te gokken op eer, geldelijke bijdrage uit de werkgelegenheidspot, waarmee men het werk grotendeels hoopte te kunnen bekostigen. Door de aanleg van de riolering in Kapellebrug zal het open riool (de Gentsevaart) verdwijnen. Over de aanleg van riolering in Kapellebrug wordt ai bijna twintig jaar met allerlei in stanties, soms in het diepste geheim, gesproken. In totaal 51 panden moe te; erop wor den aangesiote' Voor de ui' ering van net plan is mom, eel een bedrag nodig van hjsm 770.000 gul den. De gemeenteraad behan delt op 30 september tijdens de openbare vergadering het verzoek van het gemeentebe stuur om het benodigde geld beschikbaar te stellen. De uit voering van het hele plan wil men nog af laten hangen van een bijdrage van 175.000 gul den uit de kas van Rijkswa terstaat. Die bijdrage is al min of meer toegezegd. Het ge meentebestuur is nog bezig andere bijdragen te verzame len. Zeker is al, dat het ge meentefonds 27.000 gulden bij past. Hulst zal verdér aan de Watermaatschappij Zuidwest- Nederland vragen of deze ook mee wil dokken omdat aanleg van de riolering ten goede komt aan het waterwingebied in St.-Jansteen. De gemeente Hulst wil verder nog bij het waterschap aankloppen, omdat dit lichaam belast is met de waterzuivering. t van onze correspondent) HULST Een damesvolley- balteam van de bedrijfscl ib VVJ heeft in Antwerpen de tweede prijs behaald tijdens het jaarlijks toernooi van Lo voc. Het herenteam van WC (da*, in verzwakte samenste ling opereerde) viel buiten ctt prijzen. De volleyballers van WC wisten wel de sporlivi teitsprijs te veroveren, die be stond uit een tinnen wand bord. Er deden in totaal on- gevver 50 teams aan het toe, nooi mee. (Van een onzer verslaggevers) HULST Burgemeester en wethouders van Hulst willen de postzegelclub Het land van Huist een geldbedrag geven uit de gemeentekas van 7511 gulden. De postzege'club had het dubbele daarvan (1500 gulden) gevraagd. Da vereniging heeft het geld nodig vooi de organisatie van een tentoonstelling, ter gele genheid van het 30-jang be staan. Die tentoonstelling wordt volgend jaar gehouden Volgens de voorgelegde begro ting zou de tentoonstelling de clu" 1500 gulden verlies ople veren. De helft daarvan wordt nu, als de gemeenteraad daa tenminste mee akkoord gaat, door de gemeente vergoed. Hengclwedstrijd Zondag 5 oktober organiseert de hen gelsportvereniging „De Plat zak" uit Westdorpe een jubi leumwedstrijd op het viswater van Je Canisvlietkreek te Westdorpe. Deze hengelwed- strijd waaraan door acht vere nigingen wordt deelgenomen is ingelast in verband met het dertigjarig bestaan van „De Platzak". Van Nederlandse zij de wordt deelgenomen door Westdorpe, Axel, Koewacht en Zuiddorpe. De Belgische vere nigingen die meedoen zijn Zelzate, Wachtebeke Ertvelde en Assenede. Voor deelname aan deze hengelwedstrijd kan men zich tot 1 oktober opge ven Dij het secretariaat van de deelnemende vereniging of in het clublokaal De wedstrijd vindt plaats van halfdrie tot halfvijf. De inschrijving is van twaalf uur tot halftwee. Feestavond Vrijdag 10 oktober vieren de leden van de Westdorpse topbiljartvere- niging de jaarlijkse feestavond in de zaal van „Het Oud Raedhuys", bij J. van der Goes-Pluijm. Eerst zal een korte ledenvergadering plaats vinden, waarna aan de leden met hun dames een maaltijd wordt aangeboden. De avond zal verder worden doorge bracht met gezelschapsspelen en het maken van een dansje. Een conferencier-muzikant verleent hieraan zijn mede werking. Topbiljarten Vandaag 20 september speelt de topbil jartclub Oud Raedhuys een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Sluiskilse S.T.C. De ze ontmoeting geldl als een van de laatste voorbereidingen op de Zeeuwsch-Vlaamse top- biljartcompetitie, die binnen kort van start gaat. Het duel vindt plaats in de zaal van de heer Dallinga te Sluiskil. Bejaardenweik De Stich ting Open Bejaardenwerk af deling Zaamslag opent het sei zoen 1975-1976 op dinsdag 23 september. In het verenigings gebouw De Rank wordt 's middags om twee uur een le zing met dia's gehouden over het Indonesische eiland Bali. Receptie Op woensdag 1 oktober wordt in het vereni gingsgebouw De Rank een re ceptie gehouden in verband met het afscheid van mejuf frouw E. Reijnhout als onder wijzeres van de school voor Christelijk Volks Onderwijs (CVOi Deze recent'e begint om halfzeven 's avonds. Aan de gemeente Kemzeke zal Hulst vragen om aanpas sende werken uit te voeren. Op het grondgebied van deze gemeente moet namelijk ook een gedeelte worden gerio- leerd en moet een sloot wor den verlegd. Als de plannen worden uit gevoerd zal de riolering in de sloot ten westen van Rijksweg 60 komen te liggen tussen de Belgische grens en de Ros- kaïnstraat. Bij de Roska-m- straat wordt dan een pompput en persleiding gemaakt. Ook een stukje van de Roskam- straat zal (en dat aan beide zijden) moeten worden gerio- leerd. Binnen de Hulster gemeen teraad, die twee jaar geleden al besloot de riolering aan te leggen, is herhaaldelijk aange drongen op uitvoering van de plannen. Geldgebrek was steeas het argument voor uit stel. Op 20 februari 1957 be gon de voormalige gemeente St.-Jansteen voor het eerst be sprekingen over aanleg van de riolering. In 1968 raakten de plannen in de doofpot, toen de voormalige gemeente Clinge de voet dwars zette. Een trac- taat tussen Nederland en Bel gië over de lozing van water bemoeilijkte de besprekingen verder. De lozing van vuil wa ter vanuit België zou de laat ste tijd door veranderingen in het afwateringsstelsel zeer be perkt gebleven zijn. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Het beken de Hulster Gemengd Koor, on der leiding van dirigent J. Ivens, geeft vrijdagavond 3 oktober een concert in de R.K.-paroehiekerk te IJzendij ke. Het koor, dat begeleid wordt Tijn van Eyck piano orgel) zal een gevarieerd pro gramma brengen. Voor de pauze zal klassieke muziek, onder meer van Pale- strina, Bach en Mozart ten ge hore worden gebracht. Na de pauze volgen zigeunerliederen van Johannes Brahms en Slo waakse volksliederen. Het concert in de kerk dat om 20.00 uur begint, is voor ieder een toegankelijk. Kaarten zijn te verkrijgen v f 3,50 bij de ingang van de kerk. Voorts wordien toegangskaarten ver spreid via de kerkkoren in West-Zeeiuwsch-Vlaanderen. Het concert is een initiatief van kapelaan Buijsse, die na het vorig itn Temeuzen gehou den concert van het koor, contact opnam met J. Ivens en het ge schap naar IJzendiJke nodi-ad»- Open riool in Kapellebrug: „onhoudbare situatie". (Van een onzer verslaggevers) HULST-HONTENISSE Van de bouw van zuiverings installaties bij Hulst en Honte nisse kan pas sprake zijn, wanneer de regering daarvoor subsidies beschikbaar stelt. Gedacht wordt daarbij aan de pot voor de werkloosheidsbe strijding. Dat is eenvoudig ge zegd de mening van het wa terschapsbestuur Hulster Am bacht. Mem acht het vain groot be lang om na te gaan of het financieel niet beter is om meer persleidingen en minder zuiveringsinstallaties (er zijn er vijf gepland) aan te leggen. Uit de werkgelegenheidspot kan namelijk slechts tot 50 procent van de bouwkosten van waterzuiveringsinstallaties worden gesubsidieerd, terwijl de aanleg van leidingen tot 75 (Van een onzer verslaggevers" HULST Volgens burge meester P. Molthoff heeft <ie gemeente Hulst geen planne om de huizen lussen de Nieu weweg en de Stadswal te slu pen. „Daarvoor verkeren de woningen over het algeme r, nog ln te goede staat," aldu.- de burgemeester. Plannen on de woningen nu dat nog kan op te knappen bestaai er, wat betreft de gemeen»- ook niet. „Wel zouden de eig.' naren van die woningen kun nen proberen de zaken te vei betei en en te vernieuwt, daar zi.in subsidies voor", al dus burgemeester Molthoff. De gemeente heeft overige wet vergevorderde p'annen cm de meeste huizen langs df zuidkant van de Zomerstraal tegen de vlakte te gooien. U< onteigening van de boerderij midaen in de nieuwDouwwtj" het Gildekwartier bere-W langzamerhand een eindstand um. Zoals bekend wordt op dc plaats van de boerderij service-centrum voor bejaat den gebouwd. De vorm vai dat service-centrum zal aan de omgeving worden aangepast. procent kan worden gesubsi dieerd.. Aan de algemene vergade ring. die op 2 oktober om zeven uur begint in de Koning van Engeland te Hulst, wordt vooralsnog voorgesteld het op gestelde zuiveringsplan in principe goed te keuren. Te gen het zuiveringsplan zijn overigens twee bezwaarschrif ten ingebracht, die het dage lijks waterschapsbestuur in grote lijnen heeft afgewezen. De Stichting Zeeuwsch Coör dinatie-orgaan voor natuur landschap- en milieubescher ming is mede namens de Stichting Natuur en Milieu diep in het zu-iveringsplan ge doken en heeft een uitvoerig bezwaarschrift ingediend. Om verschillende technische en landschappelijke redenen pleit het orgaan voor de bouw van slechts een grote zuiveringsin stallatie vlakbij de Wster- schelde, die het water uit heel het waterschapsgebied moet zuiveren. Wanneer het water schap toestemming krijgt om de vijf geprojecteerde zuive ringsinstallaties toch te bouwen dan moet steeds de mogelijk heid tot ontfosfateren aanwe zig zijn, zo vindt het Coör- dinatieorgaan. Het water schapsbestuur wijst het plei dooi voor één zuiveringsinstal latie vam de hand omdat zo'n oplossing ruim 2,5 maal zo duur zou worden. (ADVERTENTIE) Luxe geschenken Steenstraat 19 - Hulst Veteranen wedstrijd De pas opgerichte veteranen voet balploeg van Clinge zal van daag een wedstrijd spelen te gen een elftal van de Phdlips- fabriek uit Terneuzen. De wedstrijd wordt op het ge meentelijk sportterrein in Clinge gespeeld en begint om 16.30 uur. Tafeltennisbal —In het ta- feltenniscentrum bij R. Mang- nus in de Dorpsstraat te Graauw wordt vandaag het winterseizoen ingeluid met een bal Het dansorkest De Jumbo's zorgt voor de muziek. De avond begint om half ne gen en iedereen heeft toe gang. Nieuwe straat Burg* meester en wethouders van Hu'tl stellen de gemeentere ui voor om de nieuwe shaat tus sen de dubbele poort en net Houlenkwartier te benamit met Minderbroedersstraat. D straal is gelegen op een histo risch gedeelte van Hulst, n melijk het terrein, waar ti vroegere jaren een kloosirr van de minderbroeders heeft gestaan. Een stuk muur va dit klooster is nog behoude gebleven. Biljarten Jo de Burger is in het Café van S. Blommaert aan de Stationsweg te Hulst clubkampioen seizoen 1974- 1975 geworden van de aldaar gevestigde topbiljartclub KOT Tweede is geworden Adri Pi- cavet, terwijl Gustave de Fe- ber beslag wist te laggen op de derde plaats Op een ge deelde eerste plaats in het sei zoen 1974197." in de strijd o-m de KOT-prestatie-prijs ein digden Reggie Blommaert en Gustave de Feber. KOT zal komende zaterdagavond om 19.30 uur in het café van S. Blommaert een vriendschappe lijke topbiljartwedstrijd spe len tegen stadgenoot 't Cen trum. medische diensten HUISARTSEN Aardenhurg en Oostburg dokter J. v. Hof, Weststr. 15, Aarden'bu-rg, tel. 01177- 1366 (b.g.g. 01173—1428). Axel tot zaterdagmorgen 8 uur dokter C. Sohiltman, Bastionstr. 39, Axel, tel. 01155-1777 (b.g.g. 01157- 1451); Van zaterdagmorgen 3 uur tot zond. 24 uur: dok ter J. Hoefman, Oranjestr. 10, Axel. tel. 01155-1555. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke dokter A. Levens, Beursstr. 6, IJzemdiijke. tel. 01176-1266. Borssele en Nreuwdorp-Lewe- dorp Voor de praktijk van dokter Klapwijk en Aarnoutse neemt waar: dok ter G. Aarnoutse. Nieuw- dorp-Lewedo-rp, tel. 01196- 12327. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande dokter de Mijer uit Sluist tel. 01178- 1366. Clinge, Koewacht en St. Jan steen dokter Melchers, te Koewacht. Tal. 01146 327. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenlioek en Ovezande De praktijk van dokter J. Geldof, J. Kole en S. Wöst- mamn wordt waargenomen door dokter H. Zwartelé, Werrilaan 43, 's Heerenhoek, tel. 01105-1280. (de dienst loopt tot maandagmorgen 8 uur). Hulst dokter W. Eysink, Glacisweg 50. tel. Ó1140- 2060. Kloosterzande en Hontenisse Van vrijdag 18 uur tot maandagmorgen 8 uur neemt waar dokter J. Ter Burg, Groenendijk 52 Hon tenisse. tel. 011481377. Kloetinge, Wemeldinge, Ka- pelle-Biezelinge en Katten- dijke De praktijk van dokter H. Eniti-n-k, D. Vrees wijk en E. Facee Sehaeffer wordt waargenomen door nog Bejaardenschieting Aan che dinsdag gehouden bejaar denschieting bij J. de Guchte- neire deden 36 schutters mee. De uitslag: hoogvogel J. Ver- meire Koewacht, eerste zijvo gel R. van Acker Westdorpe, tweede zijvagel A. de Theije Hulst, meeste vogels C. de Schepper Koewacht (vijf), de volgende schietinig voor be jaarden wordt gehouden op dinsdag 7 oktober om half twee. Schuttersjubilenm De heer E. van Damme, oprichter van de bejaardenschietingen in Koewacht, viert dinsdag 7 oktober tijdens de bejaarden schieting zijn schuttersjubi- leum. De heer van Damme (82 jaar) is dan 70 jaar schutter. Hij neemt nog steeds vier maal per week deel aan de schietingen en boekt steeds goede resultaten. Schietingenprogramma De sehuttersmaatscha-ppij Wil lem Teil houdt vandaag een schietinig in de zaal bij P. van de Steen. Zondag wordt een schieting gehouden door de Blaowe Hoe-k in café Oude Molen. Ook vindt zondag een sohleting plaats in de zaal bij G. van Rumste georganiseerd door Thuis weg. Al deze schie tingen beginnen om drie uur. Oefenveld Burgemeeste en wethouders van Huist hcu ben de raad voorgesteld et half verhard oefenveld aan t" legHfn in Nieuw-Namen. Df raad moet daarvoor ÏOO.OUO gulden beschikbaar stelle? Een ballenvanger en een jtti verplaatsbare doelen op he sportveld gaan de gemeenl* 4200 gulden kosten. Men ve> wacht over deze bedragen een subsidie van 80 procent 1- kunnen krijgen. Voormalig badhuis ver bouwd Leden van de vo-.t- bal vereniging Steen hebben het voormalig badhui3 in Sin! Jan-.teen nu vo.ledig ten eigtn nutte verbouwd. Dat gebeurde ovettgens in overleg met Cc gemeente Hulst die het ba<' huis destijds vanwege de te ruglopende belangstelling sloot. Het gebouw bij d<> sportvelden werd verder aai gepast aan de eisen van da voetbalclub. Er is nu een grot» bestuurs- en ontvangstkamer tn gemaakt. Etn opslagkamei' werd verbouwd tot scheids- rerhterskamer. De wrrkzaar. heten werden door de clubi den kosteloos 'n de vrije tiJ1 ver-icht. (ADVERTENTIE) OFF. DEALER K.T.V. HIFI-STEREO APPARATUUR (Vanonze correspondent) HULST Het names-be drijfsvolleybaiteam van SC Morres is eerste geworden en het jubileum volleybaltoernooi van de Middelburgse bedrijf» voll lybalvereniging Het eer ste damesteam van WC weru derde, de dames van WC werden zevende. Het herente- am t an WC, kwam door een Iets fe klein setgemiddelde ne. niet in de halve finales. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het gemeentebe stuur van Hulst wil de vesti ging van winkelbedrijven (de tailhandelsvestigingen) op en bij het Hulster industrieter rein in eigen hand gaan hou den In een nieuw bestem mingsplan voor liet betreffen de gebied wil men daartoe be-i palingen opnemen. Het gemeentebestuur heeft de raad gevraagd om een voorbereidingsbesluit te ne men tijdens de eerstkomende vergadering, waardoor vesti ging ln het betreffende gebied (plan zuid 1 en plan zuid 2) reeds kan worden beperkt. Daarmee wordt vooral tege moet gekomen aan de wens van vee] middenstanders in Hulst. Op en bij het industrie terrein zijn in het verleden al verschillende detailhandelbe- drijven gevestigd. Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulster bin nenstad had gistermiddag spe ciaal bekijks. Het gemeentebe stuur van de Duitse plaats Butzbach was er speciaal voor uit Duitsland komen rijden. Met een busje arriveerde het gezelschap gistermiddag bij het stadhuis, waar B. en W. van Hulst klaarstonden voor de ontvangst. Burgemeester P. Molthoff ontpopte zich al spoedig als een enthousiast verteller over de ontwikkelin gen in de Hulster binnenstad. Er werden wat foto's en enke le kaarten in het gemeentehuis bekeken. Daarna werd het ge zelschap meegetroond naar de stadsmolen, van waaruit de bezoekers het Hulster centrum van bovenaf konden bekijken De nieuwbouwwijk het Gilde- kwartier had de speciale aan dacht. Het Duitse gezelschap liet zich tijdens de wandelin gen en een rondrit uitvoerig over Hulst informeren. Een taak, die de Hulster bestuur ders dankbaar op zich na men. dokter A. Eekhardt, Kon. Emmastr. 16, Wemeldinge, tel. 01192—1438 (b.g.g. 01100-16857). Hansweert, Kruiningen en Yersekc dokter J. de Bey, Hanseert, tel. 01130- 1344. Krabbenduke en Rilland-Bath dokter A. Komstandse, Krabbendiike, tel. 01134- 1444. Middelburg dokter M. Rey- erse. Seisweg 29, tel. 01180- 13456 (zat) en dokter Bruynzeel, Groenmarkt 17, tel. 01180-12635. (zondag). Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen zat. en zond. van 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Bas van Gent dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A 185, Westdorpe, tel. 1255. 's-Heer Arendskerke, Wol- phaartsdijk en Heinkenszand dokter A Vos. Wol- sphaartdijk 01198-231 Terneuzen dokter H. v. Henk Mich, de Ruytersdngel 1. tel.'01150-4000. Vlissingen dokter J. Meyer, tel. 12225 (tot zat. 24 uur) en dokter F. Vellema Tel 13933 (van zat. 24 tot zond. 24 uur). Visites aanvragen voor 10 uw, Spreekuren zat. en zond. voor dringende ge vallen 12.30-13 uur en 17.30- 18 uur. Zaamslag dokter W. Fraan- je, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. Sluis, Philippine en Hoek dokter H. Hofstee, Julia- nastr. 10. Hoek. tel. 01154- 1345. WIJKVERPLEGING AaTdenburg, Cadzand, Oost burg, Sluis, Waterlandkerkje en Nieuwvliet zuster R - seeuw, Marijkeplein 33. Groede, tel. 01171-1222. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzendijke zuster Snel, Havenstr. 16, Biervliet. Tel. 01152-216. EUewoutsdijk en omstreken zuster A. Korstanje, Waran da 8. Heinikenszanid. tel. 01106-1615. Goes en Wilhelminadorp zuster J. Muller, ted. 01100- 13243. Hoek, Sluiskil en Philippine zuster Eusthella, Jac. Ho- heinstr. 2, Philippine, tel. 01159-306 (b.g.g. 01157- 1451) Hulst en Hontenisse zuster Maenhout, te Clinge. tel. 01140-2071. Krabbendijke, Waarde, Ril- land-Bath, Kruiningen, Hansweert, Schorc en Yer- seke zuster Matla. tal 01135-481. Noord - Beveland en Wol- phaartsdijk Zuster Slabbe- koorn, 's Heer Hendrikskin deren, tel. 01100-16249. Sas van Gent zuster van Waes, Schulpenpad 43 tel. 01158-1548 (b.g.g. 01)58- 1567) Terneuzen Zuster L. Claevs- sens, J. v. Lennepstr. 85. tel 2706 (b.g.g 01158-1781). Wemeldinge. Kapelle-Bjezelln- ge, Kloetinge, Kattendiike, 'e Gravenpolder en 's Heer Abtskerke zuster P de Munck. Pr. Beatrixstr. 58. Wemelddnge, tel. 01192- 1213. Zaamslag, Axel, Overslag, Zuiddorpe en Koewacht - zuster Y. Mollet, Buek- weitstr. 45, Zuiddorpe, tel. I 01156-336. APOTHEKEN Axel Apotheek Axel, Buiten weg 8, Axel. tel. 01155-2888, Zat. van 10 tot 11 uur en van 16 tot 17 uur. Verder uitslui- I tend voor spoedgevallen en I recepten. Goes Zeeuwse Apotheek I Grote Markt 10, Goes, tel I 01100-5255. Middelburg Aootheek W. K I Hummelen, Markt 69, tel I 21134. Terneuzen Apotheek Ha- I mann, tel. 2060. Zondag gf- I opend van 11.30 - 12.30 er I 17.30 - 18.30 uur. Verder uit I sluitend voor spoedgevallen I en recepten. Vlissingen Apotheek J v. i I Sande, Badhuisstr. 30-32, te' I 12066. TANDARTSEN Dost-Zeeuwsch-Vaan deren - I tandarts J. Nijsten. Hondi- I usstr. 2. Terneuzen, tel. j| 01150-3780. Spreekuren zat. I 10.00-10.30 en 18.00-1830 I uur; zondag 12.00-12.38 uur. West-Zeeuwsch-Vlaanderen - I tandarts I Buize OostburS I te'. 01170—3580 (Dril? 24981. Spreekuren zat en I zend. van 12.00-12.30 uur. 'I Walcheren tandarts I Krommenhoek1. Rouaanse' kaai 23. Middelburg, tel I 01180—13320. Spreekuren' zat en zond. van 11.00-12.1* I uur. Zuid- en Yoord-Beveland I tandarts J. ten Haaf. I trixlaan 38, Goes, tel. 0' I 15716. Soreekuren: zat. eB I zond van 9 tot 10 uur. DIERENARTSEN Noord- en Zuid-Beveland - I dierenarts M. Karelse. Si- monswei 2, Heiitkenszani I tel. 01106-1290 Oost-Zeeuwseh-Vlaanderen I dierenarts J. de Haas, Ax*j I sestr. 108, Zaamslag. 'd 01153-1366, en dierenarts L Cysouw, Stationsstr 1Ci I Axe'. tel. 01155-1488. West-Zeeuwsch-Vlaanderen I dierenarts H. v.d. Vi'ver. I'' I zendijke, tel. 01176-1388. Walcheren en deel van Noors- Beveland dierenarts I Jobse, Grijpskerke, 1 I 01189 - 1389 (consult alle» na telefonische afspraaK? Visite» indien mogelijk as»; 's morgens tussen I en 9 inur. TERNEUZEN - OvJ gemeen vindt men he land jammer dat de fes rond de opening Schelde-Rijnkanaal z last Het is niet zo da zoveel problemen m maar van de andere Zeeland graag via de opening van het ka: weer eens in de land zelfs internationale b< ling willen staan. De Zeeuwse commii koningin, dr. C. Boer niet bereikbaar voor 1 van commentaar, maa commentaar Een paar uur nadat dJ verstoring van de opei water voortaan niet lanc Belgische regering me het Rijn-Scheldekanaa Het kanaal wordt dan w koningin Juliana en k vrees voor ordeverstorl De officiële opening gekomen na tientallen j pen) en Nederlanders (I kunnen zijn. Zoveel pol in het geding dat de gezamenlijk zouden vc ginnend in Bergen op J Bergen op Zoom is m Bergenaren zijn gaat I Brussel en Antwerpen, regering ligt weer eens Altijd al jaloers op de ei de Walen, in de colèr Belgische verdragen, c ken, nu zoveel kabaal Antwerpen niet durft di Jammer voor Antwer in de opening van dit zagen om de Belgisch- te tillen boven het stupii dikwijls heeft gefrustei weer eens hoe kwalijk Maar laten we deze internationaal schande koning Boudewijn naar elkaar dat Zuid-Nederl gewezen; Walen of ge V ooruitzichten voor ®n maandag, opgesteld KNMI op vrijdag om 11 Aanhouden van het weertype. Weersvooruitzichten gemiddeld over Nederl Voor zondag: aantal i 3 tot 9, min. temp. omsl graden, max. temp. oi 20 graden. Kans op et periode van minstens 1: procent. Kans op eet droog etmaal: 70 proce Voor maandag: aan zon: 1 tot 8, min. ter streeks 11 graden, ma omstreeks 20 graden, een droge periode van 12 uur: 90 procent. Kar geheel droog etmaal: 70 N.B. voor de temp geldt voor zondag een m - graden en voor maai marge van 3 graden ror gegeven waarden. Konstanz 414 min 1, den 296 plus 3, Flitters min 3, Maxau 528 mn Chmgen 142 min 1, M 357 min 11, Steinbach 1 randerd, Mainz 348 mi gen 204 min 4, Kaub 2! Trier 234 min 13, Kob min 4, Keulen 229 min rort 385 min 1, Lobith 2, Pannerdense Kop 9' Nijmegen 800 min 4, 882 min 2, Eefde IJssel randerd, Deventer 280 *..rd, Katerveer-Spoc 4 1 min 1, Monsin 545 Borgharen 3822 plus 5 ,U81 Plus 5, Grave be; sluis 490 min 2.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2