Koewacht - aanwinst Hendrikse: Weer spanning om strijd Zeeuwse titel ïolleybalseetie Veonvaarti terug naar derde Jeugdkoere in Axel Theo Midr^hamp: profs zeggen af BEZUYEN STERK IN LIBRESTRUB RONDE VAN BELGiË BIJNA NAAR AXEL Sluiskii heelt Nieuw bestuur Overwinning van Met Zeeuwse Honk Afstraffingen MATERIAAL Veteranen- toernooi TEGENVALLER HET WORDT EEN OPEN STRIJD (Van onze sportredactie) KOEWACHT-BRESKENS-TERNEUZEN - „Het wordt een open strijd dit seizoen, dat kun je na twee competitiedagen al wel zeggen", meent Tonnie Hendrikse, de nieuwe aan winst van Koewacht, de formatie die zo'n voortreffelijke start heeft gehad in de vierde klasse H. Ex-Middelburg-speler Hendrikse, thans badmeester in Koewacht, voelt zich bijzonder goed op zijn gemak bij zijn nieuwe vereniging. Hendrikse was er ook bij - de tweede helft- vorige week toen Koewacht verrassend sterk uithaalde tegen Domburg, dat op eigen terrein een fiks pak slaag kreeg:5-0. Eenzelfde Domburg dat in zijn eerste wedstrijd Vogelwaarde verslagen had. Daarop baseert Hendrikse zijn mening over „die gekke competitie", die het ongetwijfeld gaat worden dit seizoen in de vierde klasse H. Nu al staat er geen enkele ploeg meer zonder puntenver lies. Zeeland Sport, RCS, Koe wacht en Hc-ntenisse zijn nog ongeslagen, maar alle vier de teams verspeelden reeds een kostbaar punt. Voor Koewacht, de formatie van trainer Levien Dieleman wordt het zondag een topduel thuis tegen Vogelwaar de. De Dieleman-elf draait voor treffelijk, maar Vogelwaarde zoekt nog naar het juiste ritme. Het eerste competitieduel werd verrassend door Vogelwaarde verloren van Domburg nog wel. De pupillen van trainer Bert van der Meijden onderschatten hun tegenstander wellicht teveel, een fout die afgelopen zondag niet gemaakt werd. Tegen Noormannen ging Vogelwaarde er als vanouds fel tegenaan en won gedecideerd met 4-0". We zullen het dus moeilijk krijgen", zegt Tonnie Hendrikse, die zich gedegen op deze ontmoeting (Van onze sportredactie) AXEL - De kans is bijzon der groot dat Axel inderdaad etappeplaats wordt in de ronde van België voor be roepswielrenners die van zon dag 21 tot en met donderdag 25 maart wordt gehouden. Zoals wij al eerder berichtten heeft Axel zijn kandidatuur gesteld om als finishplaats te fungeren voor de voorlaatste etappe die op woensdag 24 maart 1976 wordt verreden en als start plaats van de laatste etappe donderdag. Grootste probleem vormde voor Piet Vasseur, de bekende Axelse schoenhandelaar en de heer Claes van NOVA-dames en herenmode Axel (de beide initiatiefnemers) het bijeen brengen van de nodige finan ciën, of in ieder geval de garan tie voor het benodigde bedrag binnen te krijgen. Vasseur: „Er was van de zijde van de Belgische organisators een be drag gewaagd van f 15.000,-. Het wielercomité Axel, met Fred Baert en Louis Strij- donck als gangmakers wilde meteen f 7500,- op tafel leg gen. Het ging dus om het reste rende bedrag. Gelukkig heb ik ook de plaatselijke WV en de Stichting Streekcentrum Axel enthousiast kunnen maken, zodat de garantie er is. Met het afwachtingsprogramma mee, zal er ongeveer twintigdui zend gulden op tafel moeten komen. Dat zal best lukken. De brief waarin we officieel onze kandidatuur bevestigen weg naar België. Ik ver wacht een dezer dagen uit sluitsel van die zijde, zodat het vrijwel zeker is dat de ronde van België voor het eerst in zijn bestaan de eerstvolgende editie Zeeuwsch-Vlaanderen zal aandoen en Axel als finish plaats zal hebben. Een mooie stunt zou dat zijn voor ons" besloot Vasseur. heeft voorbereid, net als zijn ploegmaats overigens. Sneu ziet het er uit voor Corn Boys, dat er een paar fikse af straffingen op heeft zitten. Twee keer een pak slaag en twee keer van een nieuweling: eerst Phi lippine en nu van Hoofdplaat. Zondag komt Biervliet op be zoek en ook dit team staat er niet te best voor. Voor Corn Boys wellicht de kans er iets beters van te maken dan het teleurstel lende optreden in de eerste com petitieduels Hontenisse krijgt het pas ge promoveerde Hoofdplaat op be zoek. Voor de formatie uit Kloosterzande geen katje om zonder voetbalhandschoenen aan te pakken. Hontenisse zal er alle moeite mee hebben zich in de kopgroep te handhaven. Clinge, door het vertrek van De Block en Verberkmoes aanzien lijk verzwakt dit seizoen, gaat naar leider Zeeland Sport. Een zware opgave voor de mannen van trainer Jan Koch, hoewel het gelijke spel tegen het sterke RCS-vorig seizoen nog lange tijd kampioenskandidaat- wellicht voor een morele opkik ker heeft gezorgd. In de derde klasse D wacht eveneens een boeiende competi tie. Evenals vorig seizoen zullen de teams niet eerder in veilig heid zijn voordat er een respec tabel aantal punten binnenge haald is, want de onderlinge krachtsverhoudingen liggen niet ver uit elkaar. Axel heeft er een goede competitiestart opzit ten. Met een gehandicapt team gelijk spelen tegen Goes en vo rige week winst op DOSKO. Axel-trainer Rudi Steel: „Het liep de laatste keer lekker. Zon dag wordt het heel moeilijk in Hoogerheide. Meto is enorm sterk begonnen met twee over winningen. Een gevaarlijke tegenstander. Maar ik heb ge lukkig weer de beschikking over Jaap Lensen in de voorste lijn. Dat heb je vorige week kunnen zien, een hele versterking. Ik ben dan ook optimistisch gestemd". Axel heeft inderdaad het ma teriaal ervoor om dit seizoen goede resultaten te kunnen boe ken. Goes gaat naar Zierikzee, de nieuweling in deze klasse, die meteen maar overtuigend begon met twee overwinningen. Met een gelijk spel mag Goes de han den dicht knijpen zo lijkt het al thans. HW'24, aanzienlijk versterkt dit seizoen-onder andere met ex-profvoetballer Hans Kanters en de Block van Clinge - krijgt Jong Ambon op bezoek. Voor de Hulsterse ploeg van Guust Voet een tegenstander die te pakken is, hoewel Jong Ambon vorige week zijn kracht bewees via een 6-1 overwinning op Breskens. De Bressiaanders lijken echter enorm verzwakt dit seizoen. Ze staan onderaan de ranglijst met twee verloren wedstrijden en zondag thuis tegen Steen, dat in hetzelfde schuitje zit is het zaak daar verandering in te brengen. Winst kan voor een ommekeer in gunstige zin zorgen voor beide teams. Een zeer belangrijk duel dus voor de bezetting van de weinig aantrekkelijke laatste plaats. Koewacht-aanwinst Tonnie Hendrikse: een boeiende aangelegenheid". ,,De striid om de titel in de vierde klasse H wordt In de tweeede klasse B kan Terneuzen, dat twee keer gelijk speelde in zijn openingswed strijden deze competitie, zijn positie op de ranglijst verbete ren nu Madese Boys op bezoek komt. Op eigen terrein zal trainer Hanne van der Hooft on getwijfeld kiezen voor een aan vallend concept en dat moet re sultaat kunnen opleveren. De tweede Zeeuwse vertegenwoor diger in deze klasse, Vlissingen, gaat naar het Brabantse St. Wil- lebrord, waar het lastige duel tegen Rood Wit wacht. De pupil len van Jaap van Maris mogen met een gelijk spel al dik tevre den zijn. In de eerste klasse E tenslotte krijgt Middelburg Wilhelmina '08 op bezoek. Een tegenstander die bedwongen moet kunnen worden door de Lindenberg-elf. (Van onze sportredactie) SLUISKIL - Op de sportvel den aan de Drostlaan in Sluiskil houdt de voetbalvereniging Sluiskil vandaag een groots toernooi voor veteranenteams. In poule A spelen de volgende ploegen: Sluiskil, Terneuzense Boys, Philippine en RIA, West- dorpe. In poule B komen uit: Hontenisse, Terneuzen, Koe wacht en Elopak. Het toernooi begint om 12.00 uur en eindigt rond 16.30 uur. (Van orize sportredactie) AXEL - Het besluit van het Voorwaarts-bestuur (sectie Volleybal) om zich terug te trekken uit de eerste klasse van het district Zeeland van de NeVoBo heeft de nodige op schudding veroorzaakt in het Zeeuwse volleybalwereldje. Het eerste herenteam van de bloeiende Axelse volleybalver eniging reikte immers het afgelopen seizoen naar een tweede plaats op de ranglijst achter Roelofs/Scheldepoort uit Ter neuzen en dat gaf recht op promotie naar de landelijke derde divisie, omdat Roelofs/Scheldesport niet voor promotie in aanmerking kwam. Het Terneuzense team had een jaar eerder promotie geweigerd en dat betekende automatisch dat het ook dit jaar niet door kon gaan. Maar in plaats van promo tie te kiezen naar de landelijke derde divisie deed het bestuur van Voorwaarts vrijwillig een fiks aantal passen terug en be gint nu compleet opnieuw in de derde klasse heren van het dis trict Zeeland van de NeVoBo. Vanwaar die totale ommekeer vraagt iedereen zich natuurlijk af. „Nou, we konden eenvoudig niet anders", zegt Leen Jobse, al jarenlang de enthousiaste voor zitter van de sectie volleybal van Voorwaarts. „Kijk, toen we als tweede geëindigd waren vorig seizoen voelde we er alles voor om te promoveren naar de lan delijke derde divisie. We hebben er uitvoerig over gesproken met bestuur en spelers en vooral de spelerskern voelde er alles voor. Maar het was al vlot duidelijk dat we het zelf nooit zouden aankunnen financieel. We had den becijferd dat we om lande lijk te kunnen spelen jaarlijks f 5000,- op tafel moesten leggen. Reiskosten op de eerste plaats - je maakt veel reizen in het land - en zaalhuur voor een sporthal en meer van die zaken. Dat tippelt er aardig in. Daarom hebben we ons in ver binding gesteld met Roelofs/- Scheldesport - ik heb voorzitter Frederikse zelf benaderd - en Morres/Hulst om te praten over een eventueel samengaan, zodat we samen een representatief team op de been konden brengen dat zich in de derde divisie zou kunnen handhaven. Dat zou financieel ook aan trekkelijker zijn, maar jammer (Van onze sportredactie) AXEL - In Axel wordt zater dagavond 20 september een jeugdkoers gehouden voor jeugdlicentiehouders van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen en van Theo Mid delkamp. De wedstrijden op het bekende parkoers in de omge ving van de Bachstraat, Mozart laan en Beethovenstraat begin nen om 18.00 uur. De 8- en 9 jarigen rijden 5 ki lometer; de 10- en 11-jarigen 10 Kilometer; de 12- en 13-jarigen 15 kilometer en de 14 jarigen tenslotte 20 kilometer. De wed strijden worden gehouden door de jeugdafdeling van de wieler vereniging Zeeuwsch- Vlaanderen in samenwerking met het wielercomité Axel. Be langrijke sponsor die het moge lijk gemaakt heeft dat dit duel doorgang kon vinden is Walter Steel, eigenaar van „Frituur De Beethoven" in Axel, die het complete prijzenklassement voor zijn rekening neen,: In ons bericht over een nieuwe jeugdtrainer vgn de wielerver eniging Zeeuwsch-Vlaanderen is een foutje geslopen. Niet de Engelse profcoureur Dave Lloyd, maar zijn landgenoot Bob Carry uit Terneuzen gaat de jeugd van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen trainen in samenwerking met Emiel Verstraete uit Ede. genoeg kregen we zowel van de zijde van Morres/Hulst als van Roelofs/Scheldesport nul op her rekest. En alleen konden we er niet aan beginnen, omdat we de financiën niet hadden en het team uit elkaar begon te vallen. Wilmar Wullems ging trouwen en in Terneuzen wonen. Daar sloot hij zich aan bij Roelofs/- Scheldesport, Maarten van Doe selaar raakten we kwijt omdat hij in Oosterhout ging wonen en werken. Daar kwam nog bij dat trainer-speler Lucien Speleman er mee stopte. Speleman was het niet eens met onze plannen om te proberen derde divisie te gaan spelen. Speleman zag dat niet zitten. Tenslotte ging Gert-Jan van Doeselaar in het Belgische Moerbeke spelen. Tot onze grote verrassing kondigden Hans Houg, Dirk Dekker en Jaap Bakker op het moment dat zeker was dat Voorwaarts geen derde divisie kon spelen aan te zullen vertrekken naar Roelofs/Schel desport in Terneuzen. Een bit tere pil voor ons, al moet ik zeg gen dat we gelukkig niet met ru zie uit elkaar gegaan zijn". Een zware tegenvaller voor Leen Jobse en secretaris Wim van Doeselaar, die ineens moch ten constateren dat er geen en kele speler van het eerste heren team meer overgebleven was voor het nieuwe seizoen. Jobse: „We waren ineens het hele eer ste team kwijt. Enorm jammer, want we hadden willen probe ren met een viertal kernspelers van vorig jaar de sterke jeugd die we hebben een kans te geven door te breken in het eerste. De jeugdspelers konden dan meteen de nodige ervaring op doen in de eerste klas. Maar aie plannen kunnen we wel verge ten. We hebben door die massale uittocht - voor Roelofs/Schel desport overigens een gelukkige zaak, want bij de Terneuzense ploeg vertrokken eveneens veel eerste teamspelers; tijdens het Inktvis-toernooi in Zuidzande speelde Roelofs/Scheldesport met maar liefst vier ex- Voorwaarts-spelers in zijn gele deren - moeten besluiten naar de derde klas van het district af te dalen. We moeten weer hele maal opnieuw beginnen. Maar we laten ons niet uit het veld slaan. We blijven optimistisch en daar is alle reden toe. We .hebben nog steeds eeri vereni ging met een tachtigtal leden, een jongensteam speelt in Hulst in de bedrijfsvolleybalcompeti- tie evenals een heren- en dames team. Voorts is er een jongens- en meisjesteam dat deelneemt aan de verschillende jeugdtoer- nooien in het district. We heb ben het geluk dat we aan het be gin van dit seizoen een trainer hebben gekregen met machtig veel ervaring: Jan Schep, on derwijzer aan de MAVO, in Axel, die zelf in de tweede divi sie heeft gespeeld. Mevrouw Roels neemt de dames en de meisjes onder handen. Alleen is het jammer dat er door het ver trek van onze eerste-team-spe- lers veel kader is weggevallen. Dekker, Hour en Gert-Jan van Doeselaar hebben veel gedaan aan de begeleiding van de jeugd. Die opengevallen plaatsen zul len weer bezet moeten worden. Maar dat zal wel lukken. We hebben voor de bedrijfsvolley- balcompetitie een goede sponsor in Linex. Bestuurlijk zit de zaak goed in elkaar en we gaan ge woon opnieuw beginnen. Voor waarts is niet dood, maar springlevend. Dat hopen we binnen een paar seizoenen be wezen te hebben". TON KOOMEN (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG - Nadat afge lopen weekeinde de landelijke senioren weer de spits van de competitie hebben afgebeten, is het aanstaande zaterdag de lan delijke jeugd en de afdelings competitie die uit de startblok ken gaat. In de A-klas junioren landelijk, waarin men gaat trachten een plaats te verwerven in de kampioensgToep voor de Nederlandse titel zijn Wilno 1 en MZ 1 bij elkaar ingedeeld. De eerste wedstrijd op het programma is al meteen een confrontatie tussen beide Wal- cherse teams waarbij de grotere routine van MZ met Verkaart, Gabrielse en Wegman de over hand zal hebben ten opzichte van de debuterende Vlissingers Bilius, Du Fossé en Pot. De over ige tegenstanders zijn Radio Mo lenaar 1, Steeds Hoger TSB 1, TCS 1 en Scylla 1. In de B-klas gaan St.-Laurens 1 en MZ 2 el kaar bestrijden in de openings partij. Bij St.-Laurens bleef al leen Peter Francke gehand haafd. Met hem completeren Eric van Unen, Jan Willemse en Ando den Engelsman het team. Ook bij MZ 2 debuteert het drie tal Hofman, Slagter en Geldof. Uit de andere afdelingen zijn de resterende tegenstanders Vriendenschaar 2, Twenty One Up, TTVN 2 en Alblasserdam. Bij de meisjes gaat ongetwij feld het St.-Aloysius-trio Sterra en Vivian Blanckaert met Jeanne de Waal als favoriet voor de Nederlandse titel meisjes van start. MZ 1 met Magda Jakob- sen, en Marga en Marjan van de Vijver, de tweede laatsten voor het eerst in de landelijke compe- tite, zijn tegenstanders van St.-Aloysius aangevuld met TOV 1, Huizen 1 en Steeds Ho ger TSB 1. Uiteraard zal in de afdelings competitie bij de senioren vooral in de eerste klas de span ning wel weer tot de laatste wedstrijd bewaard blijven, gelet op de theoretisch gelijke krach ten waarmee de zes teams hier beginnen. Het uit de Promotie Overgangsklas gedegradeerde Wilno 2 zal ongetwijfeld alle po gingen in het werk stellen het verloren gegane terrein te her winnen. Het Wilno-team met Slager, Van Noppen en Van Hengst is dan ook licht favoriet. Het Terneuzense Effect 1, met Frans van Waterschoot, Jo Del- forge en Joop Roeland gaat trachten de mislukte greep naar de titel van vorig seizoen nu waar te maken, terwijl ONA 1, MZ 3 en Big Smash 1 gezien de praktisch ongewijzigde opstel lingen zich alleen kunnen trach ten te handhaven. Debutant St.-Laurens 1 voor de eerste maal in de hoogste klas spelend, kan hier wel voor verrassingen zorgen. (Van onze sportredactie) GOES De Zeeuwse wieler vereniging Theo Middelkamp heeft zijn A-ploeg moeten terug trekken voor de strijd om het Nederlands clubkampioen schap op de weg vandaag in Dronten (Flevopolder). Theo Middelkamp was een van de fa voriete ploegen in de A-categorie, de ploegen dus die samengesteld zijn uit profs en amateurs. Voor Theo Middel kamp zouden aan de start ver schijnen: Cees Priem, Cees Bal, Jan Raas en Toine van de Bun der. Een klasserijk viertal dus, dat beslist een goede gooi had kunnen doen naar de nationale clubtitel. Op het laatste moment echter moesten Raas, Bal en Priem tot hun grote teleurstelling het Middelkamp-bestuur laten we ten dat zij niet in Dronten aan de start konden komen, hoe graag zij dat ook zouden willen. Theo Middelkamp - secretaris Grim- minck: „Bal, Raas en Priem moeten van hun sponsor starten zaterdag en zondag in een wed strijd in Fourmie in Frankrijk. Daar kunnen ze onmogelijk on deruit. Pech voor ons, want normaal starten onze profs graag voor hun vereniging in de clubtitelstrijd. Ik haa Middel kamp zeker bij de favorieten ge tipt. Nu hebben we de A-ploeg moeten terugtrekken". Wel zal er in Dronten een amateurploeg aan de start komen van Theo Middelkamp in het clubkampi oenschap. Daar maakt het vol gende kwartet deel van uit: Toine van de Bunder (IJzendij- ke), Adrie Deusing (Halsteren), Rinus Verboom (Ellewoutsdijk) en Wim Jeremiasse (Wemeldin- ge). Reserve is Wim de Wilde uit Oudelande. Als ploegleider fun geert Chris de Jonge. De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen is er niet in geslaagd een amateurploeg op de been te brengen, die de ver eniging zou kunnen represente ren bij de Nederlandse club- kampioeschappen op de weg die zaterdag 20 september in Dron ten (Flevopolder) wordt gehou den. Het bestuur van de wielerver eniging Zeeuwsch-Vlaanderen is teleurgesteld over het feit dat men er niet in geslaagd is een viertal coureurs bereid te vinden de clubkleui t. .i willen verdedigen. .i te Wel zal Zeeuwsch- Vlaanderen met een nieuwelin genformatie deelnemen aan de clubkampioenschappen in Dronten. Deze formatie, onder leiding van Emiel Verstraete uit Eede en Johan Westerweele uit Aardenburg, ziet er als volgt uit: Peter Kouijzer (Terneuzen), Ronny van der Sijpt (Koe wacht), Maurice de Vleeshau- wer (Westdorpe) en George der Weduwe (St. Jansteen). Het kwartet spelers met Wim Jan Duininck, Karei Smet, Al- bert de Vries en Kees Vogel wordt capabel geacht mee te spelen in de strijd om het kam pioenschap. De twee groepen 2e klas Midden-Zeeland bestaan in de eerste competitie slechts elk uit vijf teams omdat Zand en Goes een team hebben teruggetrok ken. Daar in de 3e klassen geen team met voldoende tegen standmogelijkheden aanwezig was, heeft competitieleider van Loon deze klassen niet verder aangevuld. In Zeeuwsch-Vlaanderen wordt de strijd om titel en pro motie waarschijnlijk een ge vecht tussen de St.-Aloysius- en Effect-teams met RWS als be slist niet kansloze outsider. De verenigingen Marathon, Effect, Kapelle, Big Smash, AKF, Scaldina en St.-Laurens konden dit seizoen zelfs ieder een nieuw 4e klasseteam op de been brengen terwijl STV uit Sas van Gent tijdelijk niet aan de competitie deelneemt. In to taal nemen 71 seniorenteams en 47 juniorenteams aan de afde lingscompetitie deel. (Van onze sportmedewerker) SLUISKIL - De handbalver eniging Sluiskil heeft de recente interne problemen opgelost. Tijdens een druk bezochte le denvergadering - zo deelde se cretaris J. Valckx rnede - hebben de leden een nieuw bestuur ge kozen. Het nieuwe bestuur, dat kan rekenen op een zeer grote steun van de leden ziet er als volgt uit: R. Lindenberg (voorzitter), J. Valckx (secretaris), mej. Emmy de Brouwer (penningmeesteres- se) en de leden mevr. Fremont, en de heren Van der Linden en Boussen. Verheugend is ook, dat zich voldoende mensen bischik- baar hebben gesteld voor de di verse commissies en dat men zelfs de beschikking heeft ge kregen over een viertal jeugd trainers. Zo vlak in het begin van de nieuwe competitie kan de handbalvereniging Sluiskil de toekomst met vertrouwen tege moet zien. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De Terneu zense honkbalvereniging Het Zeeuwse Honk, heeft een 10-3 overwinning behaald op het Antwerpse Luchtbal. In de tweede inning openden de Ter- neuzenaren de score door pun ten van Johnny Blackman, die scoorde op een doorgeschoten bal en Herman van Oosten, die kon scoren op een home-run van Ko Dooms. Na twee innings dus al een fraaie 3—0 voorsprong. Luchtbal, dat versterkt met enkele talentvolle jeugdspelers naar Terneuzen was gekomen, scoorde in de derde inning tegen, maar in de vijfde inning nam Het Zeeuwse Honk defini tief afstand door zes punten aan zijn totaal toe te voegen. Deze ruime score kon tot stand ko men, omdat Luchtbal-pitcher Brand even uit zijn ritme ge bracht was. Dat betekende een forse 9-2 voorsprong voor Het Zeeuwse Honk. Het werd tens lotte in een aantrekkelijk honk balduel 10-3, doordat beide teams in de laatste inning nog een keer tot scoren kwamen. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG - In taverne „Het Raedthuijs" in Middelburg wordt vandaag de laatste wed- strijdmoot afgewerkt van het eerste biljartkampioenschap van het district Walcheren-De Bevelanden in dit nieuwe sei zoen, te weten de finale vijfde klasse libre. „Het Raedthuijs" is tevens een nieuw aangesloten vereniging bij de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond. Het deelnemersveld aan deze eindstrijd ziet er als volgt uit: G. Menheere (OHGL, Kwaden- damme), C. Roodenburg (Dam poort, Middelburg), G. van der Hout (VEG, Oost-Souburg), W. Maas (VEG, Oost-Souburg), W. Bezuyen (VOG, Kloetinge), J. Ruck („Het Raedthuijs" Mid delburg), J. Marijs (Dampoort Middelburg), D. Seits („Het Raedthuijs" Middelburg), eerste reserve: A. Rentmeester (DOS, Ovezande). Het kampioenschap wordt op dit moment beheerst door slechts één speler, te weten Be zuyen van VOG uit Kloetinge. Deze speler maakte zijn beste partij uit met een gemiddelde van maar liefst 3.86 wat zelfs voor een derde klasser een zeer goede partij zou betekenen. Hij staat dan ook na vijf partijen ongeslagen aan de leiding. De enige speler die hem nog kan be dreigen is Ruck van de organise rende vereniging, die één ver- liespartij heeft moeten incasse ren tegen Marijs van Dampoort. Het is toch een sterk gespeeld toernooi, waarin moyennes van boven de 2.00 geen zeldzaam heid zijn. Daarom zou het best kunnen voorkomen dat de derde of vierde finishende man in dit kampioenschap het district Walcheren-De Bevelanden mag vertegenwoordigen in het ge westelijk kampioenschap. Van daag worden de laatste wed strijden gespeeld. De nummers twee en drie, Ruck en Rentmees ter; de nummers vier en vijf, Menheere en Marijs en de finale Bezuyen-Ruck staan nog op het programma. De finale is gep land om 19.00 uur, waarna om streeks 20.00 uur districtsvoor zitter W. Moes de kampioens medaille zal uitreiken.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 29