Opnieuw conflict Enka-vakbonden Meeste Nederlandse schepen al terug of nog onderweg Geïntegreerde CAO bij Skol Brouwerijen Doodvonnis voor vijf Spanjaarden OVER PUBLICATIE SOCIALE GEDRAGSREGELS Kort geding tegen Valk-concern Epidemie kost al 16 baby's bet leven Drees wil mes in (te hoge) politieke pensioenen Blokkade Belgische binnenschepen voorbij BBC huishoudelijke apparaten top kwaliteit en moderne vormgeving Utrechtse kapelaan eerste op lijst opvolgers Alfrink Vier socialisten in Portugese regering e^eiy binnenland buitenland commentaar Bikkelhard gevecht Conflict of harmonie Niet met Groenevelt REGELS WEIGERING MAROKKAAN WERKGEVERSVERKLARING TE GEVEN WEEKBLAD: IN ITALIë een miljoen gulden aan prijzen VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1975 MADRID De krijgsraad in Madrid heeft gisteren vijf leden van het FRAP (revolu tionair front voor anti-fascis tische en patriottische actie) conform de eis ter dood ver oordeeld wegens moord op een politeman vorige maand. Een zesde beklaagde kreeg twintig jaar gevangenisstraf. De kans bestaat dat de vijf vanochtend worden geëxecu teerd. Twee van de vijf ver- oordeelden zijn vrouwen, de ;>l-jarige verpleegster Con- cepcion Tristan en de 20- jarige studente Maria Jesus Dasca. Ze zouden beide zwanger zijn. De drie ande ren zijn de 27-jarige Ramon Garcia Sanz. de 21-jarige student José Luis Sanchez en de 20-jarige student Manuel Canaveras. Het was het eei-ste spoed- proces door een krijgsraad op grand van een 26 augus tus uitgevaardigd decreet, waarbij hoger beroep is uit gesloten. De veroordeelden kunnen wel Franco om gratie verzoeken, maar hebben daar maar twee uur de tijd voor. De militaire verdedigers vijf burgeradvoeaten waren eerder verwijderd hadden vrijspraak of verzocht de straffen te beperken tot 18 15 jaar. De vijf waren schuldig be vonden aan de dood van de pclitie-lnspecteur Antonio Posé Rodriguez op 16 augus tus in Madrid. Alle beschul digden hebben toegegeven dat ze lid zijn van de revolu tionaire FRAP. Ze zeiden dat ze door marteling gedwongen waren tot de bekentenis dat ze betrokken waren bij de moord op de politieman. Slechts José Fonfria Diaz, die tot twintig jaar is veroor deeld, bleef bij zijn bekente nis dat hij voor de groep op de uitkijk had .gestaan. De verdedigers hadden pas een etmaal voor de aanvang van het iproces Inzage gekre gen in de telastelegging. Ze hadden sileohts vier uur de tijd om een lijst van getui gen samen te stellen. De laatste maal dat in Spanje terechtstellingen plaats von den, was op 2 maart van het vorige jaar toen Salvador Puig Antich en Heinz Chez door wurging om het leven werden gebracht- Het, is nauwelijks nog te volgen: Arie Groenevelt, de spijker harde voorzitter van de Industriebond N.V.V. (ruim 200.000 leden) wil geen federatieve samenwerking met het N.K.V. (140.000). Zijn tegenpool, de niet minder eerzuchtige voorzitter van de Industriebond N.K.V. Piet Brussel, wile die samenwerking wel. Nog geen 48 uur later zijn beide heren volledig van standpunt veranderd. Wat is er in hemelsnaam gaande?, vragen velen zich af. Ontdaan van alle franje moet het antwoord op die vraag luiden: een bikkelhard gevecht om de katholieke werknemers. Vandaag vergadert het bondsbe- stuur van de Industriebond N.K.V. opnieuw over deze kwestie en zal er wel wat meer duidelijkheid komen over de afloop van deze machtsstrijd. Er wordt al jaren gepraat over een „zware" federatie tussen N.V.V. en N.K V., samen goed voor ruim één miljoen - 650.000 N.V.V. en 360.000 N.K.V. - werknemers. Aanvankelijk zou ook het C.N.V. (ruim 200.000) meedoen maar de leiders van die christelijke centrale lieten het al spoedig afweten, geërgerd als ze waren door de radicale, socialistische koers, die met name Groenevelt het N.V.V. probeert op te dringen. Ook in het N.K.V. was niet iedereen gelukkig over de voor genomen nauwere samenwerking met de „rooien". Dit jaar traden twee bonden van mediaal en hoger personeel uit het N.K.V. als gevolg waarven het N.K.V. tienduizenden leden ver loor en 800.000 gulden aan contributie. Onder Spits zette het N.K.V. niettemin stug door. Er kwam een beleidsvisie op tafel waarmee het N.K.V. op ongeveer de zelfde golflengte ging zitten als het N.V.V. Alles leek in kannen en kruiken maar toen gingen de twee sterkste bonden var N.V.V. en N-K.V., de Industriebonden, koppig dwarsliggen. Die dwarsdrijverij werd zowel veroorzaakt door animositeit j op het persoonlijke vlak tussen Groenevelt en Brussel als door een diepgaand verschil van inzicht over doelstellingen en tac tiek van de vakbeweging. Groenevelt zweert bij het conflict-, Brussel gelooft in het harmoniemodel. Laatstgenoemde, gerug- gesteund door een belangrijk deel van zijn aanhang, voelt zich prettig in het K.V.P.-C.D.A.-sfeertje. Groenevelt haat dat als de pest en laat geen gelegenheid voorbijgaan om dat te laten blijken. Daarom wil hij aanvankelijk van een federatie met het N.K.V. niet weten. Hij voorziet dat hij dan teveel water in zijn rode wijn zal moeten doen. Vorige week maakte hij een koerswijziging van 180 graden. Geen wonder. Dank zij zijn halsstarrig verzet besloot de top van N.V.V. en N.K.V. de statuten van de federatieve samenwerking zo te wijzigen, dat de federatie uitzicht gaat bieden op een fusie van N.V.V. en N.K.V. En dat wil Groenevelt wel. In zo'n fusie zal het N.V.V. overheersen; door zo'n fusie zal de vakbeweging sterk geradicaliseerd worden. Maar de industriebond N.K.V. en zijn voorzitter Brussel wen sen niet door de knieën te gaan voor Groenevelt en onder te gaan in een socialistisch N.V.V. Daarom wordt het „ja" van Groenevelt automatisch „nee" van Brussel. Vandaag zal blijken of diens vermoedelijke opvolger, Spijkers, en de rest van de bestuurstop van deze N.K.V-bond ook de federatie-met-kans op-fusie afwijzen. Als Spijkers kiest voor Groenevelt zal hij naar schatting rond 50.000 leden verliezen. Die zullen dan wel naar Lansers C.N.V. gsan, waar men allang hoopt de grote interconfessionele vak- centrale te worden. Wijsi hij de federatie af dan verliest hij ook een groot deel van zijn aanhang maar dan aan het N.V.V. En kiest hij niet dan speelt hij bovendien in de kaart van Groene ve!t want die zal zich dan gerechtigd achten in verhevigde mate voort te gaan met zijn nauwelijks gecamoufleerde pogingen de achterban van de Industriebond N.K.V. naar zijn eigen bond over te bevelen. Spijkers zit dus in een weinig benijdenswaardige positie; balzelfde geldt voor het N.K.V. Door het ledenverlies van de 'aatste tijd is het N.K.V. slecht bij kas geraakt. Een federatie Jtet het N V.V. zal de financiële zorgen verlichten maar bete kent ook op wat langere termijn verlies aan eigen identiteit, uiteindelijk aan invloed. Spijkers' keuze zal evenzeer gevolgen hebben voor de politieke verhoudingen in Nederland. Het zijn "iet alleen het N.K.V. en N.V.V. die vechten om de katholieke arbeiders Datzelfde doen K.P.V., CDA en de PvdA. Naar onze mening zal Spijkers in ieder geval niet voor de jroenevelf-koers kunnen kiezen. Wie iets begrepen heeft van hoogst zorgvolle economische situatie van Nederland zal ^grijpen, dat die koers het minst geschikt is om het vertrou wen van de investeerders te herwinnen en dat is, volgens de filjoenennota, een „voorwaarde voor economisch herstel". Het is overigens wel een verbijsterend gezicht: vakbon den in een onderlinge machtsstrijd gewikkeld te zien op het mo ™ent dat aan het werknemersfront juist eenheid van visie ge b°den is, een machtsstrijd waarbij alle trucs uit de manipuleer deos van hef zo verfoeide kapitalistische systeem geoorloofd "|ken. (Van een onzer verslaggevers) ARNHEM De vakbonden zijn gisteren opnieuw in conflict geraakt met Enka-Glanzstoff. De raad van be stuur van Enka publiceerde gistermorgen de sociale ge dragsregels, die in Nederland in acht zullen worden ge nomen bij de oplossing van de structurele problemen van het concern. De vakbonden zeggen de sociale gedrags regels uit de pers te hebben moeten vernemen. Enka zegt dat de stukken daarvoor maandagmorgen zijn ver stuurd, maar gisteravond had slechts een enkele vakbonds vertegenwoordiger de stukken binnen. „Opnieuw een vreemde gang van zaken", zei Bas Nieuw- land van de Industriebond CNV. Hij had de indruk dat de raad van bestuur de sociale gedragsregels volgende week vrijdag aan de vakbonden be- (Van onze parlementaire redactie). DEN HAAG De fractie leider van DS'70, dr. W. Drees jr. heeft samen met zijn par tijvoorzitter, thans ook Ka merlid, Staneke een initiatief wetsontwerp ingediend tot verlaging van de politieke pensioenen, die uitgekeerd worden aan ministers, staats- secretarissen, Kamerleden, Ie. den van Gedeputeerde Staten en wethouders. Drees vindt de aanspraken, die politici op pensioen hebben veei te hoog in vergelijking tot de pensi oenrechten van „gewone" bur gers. De automatische verhoging van de ministerssalarissen met f 21.000 tot f 143 000 (exclu sief vakantietoeslag en kinder bijslag) heeft nog al veront waardiging gewekt. Ook in de regeringsfracties heeft men grote moeite met het automa tisch opschroeven van de top salarissen. Inmiddels hebben de PvdA- Kamerleden Laban Baren- drecht en Frans sen in schrifte lijke vragen minister de Gaay Fortman herinnert aan de toe zeggingen van het kabinet over het wegnemen van nega tieve kanten van het zgn. trendbeleid bij het bepalen van de salarissen van hogere ambtenaren en politieke ambtsdragers. Tevens vragen zij de minister een voorstel In te dienen voor het extra ver minderen van die salarissen van hoge functionarissen en politieke ambtsdragers, die soms ver boven de ministers salarissen uitgaan. MR. J. W. L. SILLEVIS Smitt uit Wassenaar is met ingang van 7 september benoemd tot rechtsgeleerd adviseur van het koninklijk huis. kend zou maken, gelijik met de saneringsplannen die dan ter tafel tomen. „We worden bij Enka steeds voor verras singen geplaatst. Wat dat met overleg te maken heeft, snap ik niet", aldus Nieuwland. De heer P. van der Heijden van de Industriebond NKV toonde zich eveneens zeer ver bolgen over de publikaties, „Het is stijlloos", zei hij, „dat we op deze manier worden getrakteerd op zaken die op 26 september in het overleg nog aan de orde moeten ko men. Hierdoor wordt opnieuw nodeloze irritatie veroor zaakt". „Een grof schandaal", noem de Ger van Os, bestuurder van de Unie BLHP de bekendma king (in een extra uitgave van het personeelsblad De Spin- dop). „De hele gang van za ken is sfeerverpestend en in strijd met de gemaakte afspra ken. Ik ben hogelijk verbaasd dat Enk-a tegenwoordig com municeert met de vakbonden via de pers. Wat nu gaande is gaat de fatsoensperken te bui ten. Het zijn Duitse methodes, maar Enka zal er rekening mee moeten houden dat Ne derland een andere wetgeving heeft en dat door deze praktij ken mogelijke verschillen van opvatting tussen de bij het óverleg betrokken vakbonden automatisch leiden tot een hechte vakbondseenheid", al dus V-an Os. De sociale gedragsregels van Enka zijn: het niet aanvullen van na tuurlijk verloop; overplaatsingen waarbij het natuurlijk verloop in bedrij ven die niet hoeven in te krimpen werkgelegenheid kan opleveren; het op wachtgeld stellen van de oudste categorieën werknemers; het bemiddelen bij plaat sing elders; als definitieve herplaatsing onmogelijk is, wordt de moge lijkheid tot tijdelijke herplaat sing binnen «f buiten Akzo onderzocht. Als al deze mogelijkheden ten volle benut zijn, aldus En ka, zullen wanneer dat no dig is aanvragen voor ont slag worden ingediend. Perso neelsleden die op grond van leeftijd of andere persoonlijke omstandigheden elders moei lijk aan de slag kunnen ko men, zullen het eerst voor herplaatsing in een passende vacature in aanmerking ko men. Terwijl de eerste schepen in de Kreekraksluizen wor den geschut, worden de eerste vlaggemasten aangevoerd, die de officiële opening luister moeten bijzetten. (Van onze correspondent) BRUSSEL De blokkade van de Belgische b:i nenwateren is gistermorgen opgeheven en de meeste Nederlandse schepen zijn ofwel onderweg naar ons land, ofwel teruggekeerd. Na dat de Belgische regering dinsdagavond een groot deel van de Belgische schippers had opgevorderd voor zover ze betrokken waren b:j de be voorrading van de vitale be hoeften in het land, maakten de schippers gisterochtend zelf een eind aan de blokkade van de Belgische binnenwateren. Dit besluit werd genomen nad dat de regering ue vervoerders van de belangrijkste vrachten op straffe van zeer zware ge vangenisstraffen en/of geld boeten had gesommeerd weer aan het werk te gaan. Nu deze blokkades technisch dus geen zin meer hadden, besloten ook de andere schippers, zij het ook met grote tegenzin en niet overal geheel uit vrije wil, de binnenwateren weer vrij te maken. Omdat het opvorde- ringsbesluit van de regering en de bevelen tot opvordering gisteren nog niet overal be schikbaar waren, heeft de Rijkswacht, waar dat nodig was, gisteren de schippers nog met zachte hand getracht te verwijderen. De Rijkswacht deelde ons ech ter gisteravond mee, dat met name in het Kanaal Gent Terneuzen de situatie zeer -(ADVERTENTIE) riescollccti Bij-de-tijdse vormgeving, superieure kwaliteit tegen betaalbare prijzen. Dat is BBC. Een paar voorbeelden uit dc BBC diep- Automatic dicpvrieskast GS 1250 table-top met krasvast bovenblad, klein vloeroppervlak, bespaart dus veel ruimte. Totale inhoud 120 liter, vleesinhoud 78 kg Gescheiden voorvriesvak. Bewaartemperatuur op -20® vast. ingesteld. Automatic diepvrleskast GS 2700 een ruimtebesparende diepvrieskast met grote inhoud. 255 liter, vleesinhoud 166 kg. 4 uitneembare manden en apart voor vriesvak van 40 liter. Automatische tem- peratuurbesturing. snelvriesschakelaar. Dicpvricslmt unifrost GT 3701 zeer ruim model met uiterst gunstige prijs-inhoud-verhouding. Buitcnmantel beschermt tegen condcnsaanslag door middel van zgn. warme wand- konstrukfic. Automatische opslaglcmperatuurbewaking. Signaal installatie. 350 liter inhoud, vleesinhoud 235 kg. Volautomatische diep\ rieskast Novofrost GT 5100 Speciaal voor grote gezinnen. Inhoud 500 liter, vleesinhoud 350 kg. Kistdeksel is afsluitbaar. Automatische bewaking van de opslaglemperatuur. Optische temperatuur waarschuwingsinstallatie. Binnenverlichting schakelt aan bij ope nen kist. Bij BBC kunt u kiezen uit 17 diepvries kasten of kisten. Als u een verkoopadres wilt weten, bel dan even 020 - 82 21 20. BROWN BOVERI goed verloopt en dat daar hon- uerd.en schepen cüe muurvast zaten, met name veel Neder landse, al of niet met lading up weg zijn naar Nederland. - Dat de schippers nog zeer on tevreden zijn en weinig geloof hechten aan de toezeggingen van de Belgische regering, cue alle verantwoordelijkheid voor het onvorderingsbevel op zich nam en het geen besluit van verkeersminister Chabert al leen noemde, lieten zij giste ren duidelijk blijken. De schippersbonden hebben al in- ten weten dat het besluit om de blokkade op te heffen met moet worden opgevat als een teken van zwakte. Als de rege ring de zaak weer op zijn be loop laat zullen de schippers bonden nieuwe acties beramen om de overheid aan haar be loften te houden aldus de zenippersbonden, die met z'n rijft,enen overigens nog hele maal geen gemeenschappelijk dactieplan hebben kunnen op stenen. Toch heeft het Belgische mi nisterie van verkeer en met name minister Chabert het no dige gedaan om verbetering in het lot van de schippers aan te brengen. In drie moeilijke on derhandelingsronden waarvan de laatste veertig uur aan een stuk duurde, is ver tegemoet gekomen aan de eisen van de sclvppers. Giobaal kan men zeggen dat de schippers de voigende toezeggingen hebben gekregen, ook al hebben ze die op hun beur4 weer ver worpen: een renteloze lening om hun materieel te kunnen repareren, een renteloze lening als ze besluiten het schip te verlaten om een nieuw be staan op de wa' op te bouwen, financiële hulp bij het verwer ven van een woning, een beter pensioen, een betere verdeling van de binnenlandse vrachten, en hogere tarieven voor hun vrachten. Alleen ter zake van de verdeling van de internati onale vrachten kon geen ak koord worden bereikt omdat Belgie daarover niet alleen kan beslissen en overleg met Nederland en Frankriik nodig ls. Mogelijk zal ook de Euro pese Economische Gemeen schap zich met dit probleem binnenkort afdoende kunnen bezighouden. (Van een onzer verslaggevers) MOLENHOEK Volgende week woensdag wordt er in Arnhem een kort geding aan gespannen tegen het Valk-con cern, eigenaresse van een aan tal restaurants in Nederland. Het bedrijf heeft gistermiddag tegenover vertegenwoordigers van de Voedingsbond NKV, de Wetswinkel Nijmegen en de werkgroep Gastarbeid Nijme gen geweigerd een werkgevers verklaring af te leggen voor een 19-jarige Marokkaan, die die verklaring nodig heeft om vóór 1 november zijn verblijf tri Nederland te legaliseren. Volgens de Voedingsbond, de wetswinkel en de werkgroep heeft de Marokkaan tot begin dit jaar bij het restaurant Mo lenhoek m liet gelijknamige dorp bij Nijmegen gewerkt. Het restaurant maakt deel uit van het Valk-concern, dat eind vorige maand met een soortge lij'fae affaire werd geconfron- teern in een restaurant in Gil- ze-Rijen. Daar werden uitein delijk vijf werkgeversverkla ringen afgegeven. De actievoerders hielden gis termiddag tijdens het overleg met een woordvoerder van het Valk-concern een korte de monstratie buiten het restau rant. Met spandoek-teksten als „Gastarbelders-wegwerpar- beiders" en „Valk-concern vreet aan gastarbeiders", maakte men omstanders en automobilisten op de rijksweg Nijmegen-Venlo op het gebeu ren attent. Er werd door de demonstran ten verder op gewezen dat de betreffende Marokkaan in het restaurant gedurende honderd uren per week werkte voor een salaris van 130. Een van de eisen van de onderhande laars was dan ook dat het achterstallige verschil met het minimum-jeugdloon alsnog door het Valk-concern wordt betaald. Ook dat werd gister middag geweigerd. De verte genwoordiger van het concern ontkende noch bevestigde vol gens een woordvoerder van de Voedingsbond dat de Marok kaan in het restaurant heeft gewerkt. „We hebben twee getuigen die kunnen bevestigen dat de Ma rokkaan hier heeft gewerkt", zo maakten de actievoerders na net afgesprongen overleg bekend. „Verder beschikken we over brieven, die aan de man zijn gestuurd, en die hij op het adres „restaurant Mo lenhoek" heeft, ontvangen". In het motel Gilze-Rijen, dat tot het Valk-concern behoort, heeft zich kort geleden een soortgelijk geval voorgedaan. (Van onze redactie binnenland) UTRECHT Skol Brouwe rijen N.V. heeft met de drie industriebonden en de Unie BLHP overeenstemming be reikt over de invoering van een geintegree' de cao in de „brouwerijtak" van het con cern waarin naar schatting on geveer 1.500 mensen werken. Onder de geintegreerde cao vallen alleen personeelsleden tot een bepaalde functieklasse, maar het overleg over een verdere uitbreiding van de werkingssfeer wordt voortge zet. De cao zal nu met terug werkende kracht tot 1 april 1975 gelden voor 80 procent van het brouwerijpersoneel. Bestuurder H.A.Q. Reijnders van de Industriebond NKV verwacht, dat nog in de loop van dit jaar overeenstemming wordt bereikt over die verde re uitbreiding en diat in 1976 wellicht het gehele personeel onder de cao kan worden ge bracht. Skol heeft meegedeeld, dat aan de integratie een uitge breid onderzoek naar de in houd van de taken en de zwaarte van de functies bij de Skol Brouwerijen vooraf is ge gaan. Met de vakorganisaties is een nieuw salarissysteem overeengekomen, waarbij voor functies van dezelfde zwaarte en bij gelijke omstandigheden eenzelfde beloning wordt toe gekend. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Volgens infor moties van het weekblad Vrij Nederland zou als eerste op de (geheime) kandidatenlijst voor de opvolging van kardi naal Alfrink staan dj 36-jarige dr. P.A.G. Rentinck, een kape laan uit Utrecht. Pas als tweede zou op die lijst vicaris dr. A.J. Vermeu len vermeld zijn, terwijl de derde kandidaat die het Utrechtse kapittel op de lijst heeft gezet, bisschop Simonis van Rotterdam zou zijn. Dr. Rentinck wordt een middenfiguur genoemd („Ik behoor tot geen enkele rich ting in de kerk") en zou ge zien studies in Rome en zijn vloeiend Italiaans in het Vati- caan niet omronstig bekend staan. LISSABON (AP) Pre mier José Pinheiro de Azeve- do is er gisteren na drie we ken van moeizame onderhan delingen in geslaagd een nieu we regering te vormen waar van de samenstelling, aldus is vau socialistische zijde verno men, binnen de 24 uur bekend zal worden gemaakt. Volgens de socialistische woordvoerder zal het nieuwe kabmet bestaan uit officieren en burgers. De politieke par tijen zullen erin vertegen woordigd zijn door vier socia listen, twee volksdemocraten en een communist. De socialis tische partij zou de portefeuil les van financiën, buitenlandse handel, onderwijs en land bouw krijgen, de voïksdemo- craten die van Justitie en van sociale zaken en de communis ten die van transport. DE agendacommissie van de algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft beslo ten Je kwestie van toelating van Noord- en Zuid-Vietnam op de agenda tc plaatsen. Het zelfde werd besloten ten aan zien van het Koreaanse vraag stuk. Het valt niet mee om zwa luw te wezen. Het schijnt al weer inpakken en wegwezen geblazen te zijn (als u het nog kunt volgen) voor die beest jes. Het is hier alweer voorbij, die mooie zomer. Het Algemeen Nederlands Persbureau (ANP) is door gaans zeer keurig en correct en mede daardoor nogal droogjes in de berichtgeving. Maar dezer dagen ontdekte ik toch een waarlijk lyrisch stuk je op de telex. Over de zwalu wen. Jawel, ik zie ze niet vliegen. Lees: „Zij verzamelen zich op draden, kabels, waslijnen en tv-antennes. Ze kwetteren en zingen onophoudelijk, poet sen hun verenvliegen plotse ling alle tegelijk weg om di rect daarop weer terug te ke ren. Kortom: ze gedragen zich zeer onrustig, uit alles blijkt dat er in hun leven iets groots staat te gebeuren. De lange reis naar het verre zuiden staat voor de deur". Mooi hé? Maar luiten we bedenken: een vertrekkende zwaluw maakt nog geen winter. V Ze trekken overigens wel een eind weg, tot in Zuid- Afrika helemaal. Tja, van een Zuid-Afrikaboycot willen ze niets weten, maar daar zijn het maar zwaluwen voor. Trouwens, van mij mogen ze gaan, hoor. Als ze volgend jaar maar terugkomen. V Minister Van Doom van CRM vertelde gisteren op een bi) eenkomst in Utrecht over het woonwagenbeleid het vol gende staaltje. In een Neder landse plaats moest onlangs een woonwagenkampje, dat er al sinds jaar en dag was, ver dwijnen vanwege een stadsuit breiding. Een gemeentefunctionaris moest een en ander verklaren tegenover een medewerker van de buitendienst van het ministerie van CRM. Hij zei: „U moet goed begrijpen, we hebben niets tegen woonwa genbewoners maar op die plaats waar zij staan, komen nu mensen wonen". En wij maar denken dat woonwagenbewoners toch ook maar mensen zijn. V In België lijkt het er op dat daar de Baai-hoekse twisten (weer) oplaaien. V Onze bewindslieden krijgen er 20 mille bij: ■si- De ministers. MERIJN (Van onze correspondent). ROME De Ita)iaanse jus titie heeft tegen vier artsen in de Zuid-Italiaanse stad Avelli- no een gerechtelijk onderzoek geopend. De aitser worden verantwoordelijk gesfeld voor de fatale salmonellen-epidemie die intussen aan In totaal 16 baby's het leven heeft ge kost. De epidemie die ruim een week geleden plotseling uit barstte in de krsamafdeling van de grote privé-kliniek in Avellino, maakte neg vrijwel dagelijks een of moei slachtof fers, ook nadat de behandelen de artsen optimistisch ver klaarden dat de zaak onder controle was. (ADVERTENTIE) den AEG wasautomaat, type Lavamat Princess SL. Een geschenk ter waarde van 1.497,- van N.V Electriciteits Mij. AEG, Amsterdam. 7o winnen In de Neücnalo Puzzclaktle t.b.v. Natlonael FondSport Gehandicapten. 4

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 13