illen elijk Minder geld voor ophogen aantal zeeweringen en VELE MILJOENEN VOOR WATERSTAATSWERKEN Buisleidingen- straat Pernis- Klundert nog duurder KUNSTMATIGE VOORZIENINGEN IN ZEEUWSE MOSSELTEELT VOLGEND JAAR BEGIN COMPARTIMENTERINGSDAMMEN enigingen laanderen igetes Beter paar grote recratiecentra dan vele kleine Zeeland heeft groot aandeel rainvlucht Gedeputeerde Boersma: politierapport j Belgisch vuil in Brabantse en Zeeuwse lucht Droog Beslissing over vaste over - verbinding op komst Programma CNV Zeeland Kruiningse Hacknev 's winnen weer Duitsers komen Hulster binnenstad bekijken Begroting minister Yan der Stee: Aanleg rijks wegen in Zeeland trager Simon den Exter wint in Helvoirt 2 DE STEM VAN WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1975 stad nadrukte hij wel dat het el via de geëigende kanalen 'Speeld moest worden. Als laatste punt van de ;enda wilde voorzitter Besjes n indruk hebben van de ge- enste bodemtarieven op Bel- en Frankrijk. Via stem- •iefjes werd de mening van aanwezigen gepeild. De _:er Venenga vond het alle. iaal wat eenzijdig: „Het klopt .et. In de tegengestelde rich- ng staan de tarieven vast. lis jullie bodemtarieven an- ers worden staan de indus- ■ieën op hun achterste benen, tok de havens vliegen dan als :atten in de gordijnen, als lijkt, dat het daar goedkoper evrachten is dan hier". (Va.n een onzer verslaggevers) BRESKENS Op de krui sing Buitenlust is autobestuur der J.F. van E. uit Groede bij een aanrijding aan het hoofd ernstig gewond. Hij moest naar het ziekenhuis te Oost burg worden overgebracht. Van E. kwam met zijn perso nenauto uit de richting Groede en verleende geen voorrang aan A.A. van H. uit Terneu- zen, die met zijn personenauto over de voorrangsweg vanuit de richting Schoondijke kwam. De auto van E. werd geheel vernield e,n de auto van H. zwaar beschadigd. TERHOLE Gistermiddag rond kwart over vijf nam de bromfietser F.B. uiit Clinge op de Havikdijk een bocht langs de binnenkant. Tengevolge daarvan botste hij tegen de tegemoetkomende auto van C. van D- uit Hulst. Beide voer tuigen werden beschadigd. B. kwam er met de schrik van af. Begonnen is reeds aan een inventarisatie van alle materi aal die bij de verschillende verenigingen in eigendom is. I „Wij hebben ervaren dat eenl bepaalde vereniging materiaa moest huren of kopen omdat I men niet wist dat dit bij eenl zustervereniging aanwezig I was", aldus de heer de Lijser. „Wij willen daarom via del stichting hierin bemiddelen. Wethouder J. Vergouwe vonttl de opzet van de nieuwe sticn-l ting een lofwaardig streven. 1 Hij zei dat het gemeentebe- stuur graag bereid is iets voorl de amateurverenigingen ,e I doen, iets wat door de vel,te"| genwoordigster van de Recle' I rijkerskamer Oostburg wer~l tegengesproken. „Wij kampen l al jaren met het probleem re-| petitieruimte, maar de ge-i meente heeft nog nooit ieI voor ons gedaan", zo me««| zij op. Voor de heer de Lu I reden om erop t» wijzen d l hiermee eigenlijk het L staansrecht van de stichting werd bewezen. Dobbelaere 3. J. LeeJuÜ^f' J A. de Putter, 5. M. pobb6»!! re, 8. J. Moens, 7. Adr. sluijs, 8 en 10. M. heel 9. Blomme en Co. Hooglandse Vliegers te Kruis met 63 jonge au' hoogste snelheid M19 mP n A. Duininck, 2. H. Hol, 3 en M. de Vos, 4 en 5. I. 9ulJ t 7 en 8. R. Verwulst, Maas, 10. R. van Hee. duiven 1, 2 en 4. I. Dui (1144 mpm), 3. H. Maas, van Hee. Reve' Concoursbond u noeste land met 1232 duiven, nwy snelheid 1207,6 mpm- Os. Yerseke, 2. P- Ün efl Yerseke, 3 en 15. ^rïlt^ 8. Ie te le n, 1 J de G •*5 te 6. ze, ïr. ie- de •id de Zoon, Goês, 4. N. van Kl<*1 nen, Goes. 5. L. Traas, Heerenhoek, 0. F. ^eS Kwadendamme, 7. w_ ;„j,j straete, Goes, 8. J- DrS Heinkenszand, 9 J. ™nSorbeli Goes, 10 en 12. Goes, U. P. van Pieter., (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Volgens minis ter Vorrink (Milieuhygiëne) komt er maar weinig verande ring in de situatie ten aanzien van de luchtverontreiniging. Onderzoekingen hebben aange toond, dat de concentraties zwaveldioxyde in de stedelijke agglomeraties en gebieden Voord-Limburg, Zeeuwsch- Vlaanderen, en Noord-Brabant erg hoog zijn. Gebleken is ook dat veel van dat vuil afkomstig is uit België en West-Duitsland. Voor een doelmatige aanpak van het probleem van de milieu-verontreiniging is het volgens de bewindsvrouwe van belang een inzicht te krijgen om trent de in het milieu gebrachte verontreiniging. Deze zoge naamde emissieregistratie wordt sinds vorig jaar in Zuid- Limburg uitgevoerd. De minis ter wil die in de overige provin cies in een versneld tempo gaan uitvoeren en wel in de volgende volgorde: 1. Noord-Holland en Utrecht, 2. Overijssel, Zeeland en Groningen, 3. de resterende provincies. Scheldemond In haar begroting schrijft me vrouw Vorrink verder dat de vervuiling van het Schelde- mondgebied een hoge prioriteit krijgt in het beleid ter be strijding daarvan. Wat betreft het Scheldebekken zullen de milieu-vervuilende gevolgen van de in uitvoering zijnde be drijfsinvesteringen verscherpt in het oog worden gehouden, rd- dus mevrouw Vorrink. uoes. ia. t-, van va wedorp. 13 en 16- J (waarden, Kruiningen. j7. Geluk, Heinkenszand, Dalvers-Steenhard, jj, en 19. W. de Witte, Goe^j A. van Bremen, s"n hoek. Vooruitzichten voor donder dag en vrijdag, opgesteld door het KNMI op dinsdag om 18.00 uur. Overwegend droog en weinig verandering in temperatuur. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor donderdag: aantal uren zon: 1 tot 8; min. temp.: om streeks 12 graden; max. temp. omstreeks 20 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een eheel droog etmaal: 70 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: 1 tot 8min. temp.omstreeks 11 graden; max. temp.: omstreeks 19 graden; kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal; 70 procent. Konstanz 413 onv., Rhelnfel- ien 301 plus 9, Plittersdorf 484 Plus 5, Maxau 553 plus 7, Plo- chingen 154 plus 4, Mannheim 378 min 11, Steinbach 128 min 1, Mainz 356 min 2, Bingen 215 Plus 1, Kaub 273 plus 4, Trier 252 min 5, Koblenz 268 plus 9, Keulen 240 plus 10, Ruhrort 384 Plus 14, Lobith 994 plus 10, Pannerdense Kop 961 plus 10, Nijmegen 785 plus 7, IJsselkop ®79 plus 6, Eefde IJssel 386 onv., Deventer 274 min 2, Katerveer-Spooldersluis 46 min 4. Monsin 5432 min 30, Borgha ren 3785 min 43, Belfeld 1103 Plus 11, Grave beneden de sluis '98 plus 7. MORGEN, donderdag 18 sep. Bergen op Zoom 2.32 en 14.53 ■Uns weert 1.41 en 13.56 Terneuzen 1.09 en 13.23 yiissingen 0 38 en 12 55 wemeldinge 2.23 en 14.44 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG-Als ge volg van de moeilijke budgettaire situatie van 's rijks begroting wordt drastisch bezuinigd op de plannen een aantal zeeweringen op Delta hoogte te brengen. Het gaat hier om een aantal hoogwaterkeringen die voor 1985 op Delta hoogte moeten zijn ge bracht en waarmee minstens 1100 miljoen gulden is gemoeid. Het zal, aldus minister Wes terterp (Verkeer en Waterstaat) in zijn begroting, van de in de komende jaren voor dit doel be schikbare bedragen afhangen of 1985 nog wel als streefdatum voor voltooiing kan worden ge handhaafd, hoewel dat wel in de deltawet is vastgelegd. Over igens worden beheerders van waterkeringen verzocht hun plannen zo snel mogelijk in te dienen, omdat nogal eens ver tragingen optreden en het pak ket werken in voorraad soms angstig klein is. Eind van het volgend jaar zul len de waterkeringen van de meest urgente categorie vrijwel alle op delta-hoogte zijn ge bracht. Dat komt overeen met 65 procent van het totaal. Oosterschelde Minister Westerterp gaat in zijn begroting uitvoerig in over de plannen de Oosterschelde met een doorlaatbare caisson- dam af te sluiten. Mei volgend jaar zal zoals bekend de defini tieve beslissing vallen. Voor die tijd echter wordt al begonnen met de aanleg van de zoge naamde compartimenterings- dammen. Ook de werkzaamhe den aan de eaissondam zelf zul len volgend jaar worden voor tgezet: de afbouw van de bouw putten voor de caissons, de da- maanzet op Schouwen en het aanbrengen van bodembe scherming en drempels. Het milieu-onderzoek in de Ooster schelde alsook in het Grevelin- genbekken zal worden geïnten siveerd. Tenslotte hoopt de rege ring volgend jaar ongeveer 40 ki lometer dijk langs de Ooster schelde te kunnen ophogen. (Van onze parlementaireredac tie) DEN HAAG - Binnen een paar maanden hoopt minister Westerterp een definitief besluit te kunnen nemen over de ma nier, waarop de vaste overver- binding over (onder) de Wester- schelde tussen Zeeusch- Vlaanderen en Zuid-Beveland moet worden aangelegd. De minister had de Tweede Kamer eerder dit jaar toegezegd de rijksplanologische commissie een advies hierover te vragen. Dat advies is nu binnen en wordt door de bewindsman bestu deerd. De regering is overtuigd van de noodzaak van deze ver binding voor de effecten op de werkgelegenheid voor met name Zeeland en West-Brabant. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - „Ik zie lie ver vijf parken van elk duizend zomerwoningen gerealiseerd worden dan een versnippering over de provincie van talloze kleine plukjes zomerwoningen". Dit standpunt huldigt gedepu teerde mr. J.P. Boersma, eerst verantwoordelijk in Zeeland voor het beleid op het gebied van de ruimtelijke ordening. Directe aanleiding tot het ge sprek, dat wij gisteren hadden met gedeputeerde Boersma, was de oproep onlangs van de Stich ting Zeeuws Coördinatieorgaan van natuur-, landschaps- en mi lieubescherming tot een funda mentele herbezinning op de re creatieontwikkeling in Zeeland in het algemeen en de verblijfs- recreatie (zomerwoningen) in het bijzonder. Het coördinati eorgaan koppelde zijn oproep aan een bezwaarschrift tegen het plan „Den Osse" van de ge meente Brouwershaven. Dit plan voorziet in de bouw van onder meer 650 zomerwoningen. De laatste week is de recreatie plotseling toch weer actueel ge worden. De Stichting Zeeland publiceerde haar tweede notitie met als tendens, dat de recreatie uit de hand liep. Minister Vor rink toonde zich deze week uit ermate bezorgd voor het milieu als gevolg van de recreatie en het E.T.I. kwam gisteren met een nota over de betekenis van het toerisme voor de Zeeuwse eco nomie. Anders dan het Zeeuws Coör dinatieorgaan staat gedepu teerde Boersma positief tegen over grote recreatie-projekten als „Den Osse" en „Aquadelta" bij Bruinisse. Het zal daarom beslist ook niet zijn initiatief zijn „Den Osse" voorlopig in de ijskast te zetten. De heer Boersma: „Ik heb de indruk dat grote projekten als Den Osse en Aquadelta structu reel een bijdrage kunnen leveren voor een goede ontwikkeling van de recreatie. Deze grote pro jekten vereisen namelijk ook voorzieningen als een zwembad, Mr. J.P Boersma: Wes thoek ontlasten een manege enz. De verblijfsre- creanten zullen daarom veeleer binnen dat projektgebied opge vangen kunnen worden en niet meer een gehele regio belasten". Nog even bij Schouwen blij vend zegt de heer Boersma, dat daar het grote probleem de overvolle Westhoek is. Je zou dat kunnen oplossen door het zo op zijn beloop te laten totdat het voor iedereen een onplezierige situatie wordt. Daar voelt ae heer Boersma echter niets voor. Zijn standpunt is, dat in de Wes thoek niet meer ruimte voor de recreatie in beslag mag worden genomen en dat tegelijk via een beleid de druk gaat afnemen. Dit laatste gaat gebeuren. In de binnenkort te publiceren nota over de wegenstructuur in de Westhoek staat op welke ma nier. Evenwijdig aan die Wes thoek komt van noord naar zuid een nieuwe weg, zodat de re creant zijn plaats van bestem ming in de Westhoek langs de meest korte weg kan bereiken, wat een ontlasting van de Wes thoek betekent. (Van onze correspondent) GOES - Het CNV, afdeling Zeeland, organiseert voor het seizoen 1975-1976 twee cursus sen en diverse andere activitei ten. De eerste cursus gaat over de economie in bedrijf en samen leving. De onderwerpen die op de zeven avonden aan de orde zullen komen zijn onder andere: de economische kringloop, ruimte voor loonsverhoging, en produktiviteitsverhoging. De startavond is op dinsdag 21 oktober in het verenigingsge bouw „De Schakel", Bachten- steene 14 in Middelburg. De aanvang is 20 uur. De tweede cursus wordt gehouden om streeks maart 1976. Deze gaat over „het recht in arbeid en sa menleving". Ook hier gaat het om zeven avonden. De groep Walcheren van de CNV-studiekring zal in oktober, december, februari en april het thema-onderwerp „beleidsvor ming" behandelen. Aan de orde zullen onder andere komen het inkomensbeleid, het onderwijs beleid, en het woningbouwbe leid. Deze avonden staan onder leiding van de heer L. Lous. Op de avonden van de ge sprekskring in november, ja nuari en maart zullen de heren A. Maas en J.A. Boone het on derwerp bedrijfseconomie aan de orde stellen. Al deze avonden worden als regel op de eerste donderdag van de maand gehouden in „De Schakel" in Middelburg. Aan vang steeds 20 uur. Op de agenda van de groep De Bevelanden van de studiekring Zeeland staat het thema- onderwerp „beleidsvorming". Inleider is ook hier de heer L Lous. De eerste avond valt op 9 oktober, aanvang 20 uur. Dar komt het inkomensbeleid aan de orde. De andere avonden vallen op 18 december, 15 januari, 19 februari, 15 april en 13 mei steeds in het restaurant de „Op ril" Grote Markt in Goes. Over het onderwerp „werke loosheid in relatie tot de arbeid sethos" zullen in Middelburg Goes, Kapelle en Noord- Beveland ieder twee gespreksa vonden worden gehouden. (V an onze paardesportmede- werker) KRUININGEN/HEETEN - „Dannelies" en „Marfleet Flore- scent" de fameuze Hackney's van Stal van Velzen uit Kruin- ingen behaalden op het concours-hippique van de Ne derlandse Hippische Sportbond te Heeten hun zoveelste seizoen zege in het concours tandems Hackney's aangespannen voor een tweewielig rijtuig. „Nickery Boy" en „Vulcaan King Nick van A. Mosselman eveneens uit Kruiningen klasseerden zich in deze rubriek als vijfde. De veerdiensten krijgen ook een deel van de door het Rijk te verdelen miljoenen. De tariefsverhoging mocht namelijk niet haten. (Van onze parlementaire redac tie) DEN HAAG Op de begro ting van Verkeer en Waterstaat komt een groot aantal uitgaven voor ten behoeve van water staatswerken in Zeeland. Een greep daaruit volgt hier. Om het exploitatietekort van de veerdiensten over de Westerschelde de dekken, trekt Verkeer en Waterstaat daar 2,5 miljoen gulden voor uit. Minis ter Westerterp laat de kamers weten, dat ondanks forse tarie- venverhogingen het tekort door loonkosten niet kon worden ge drukt. Voor herstel en reconstruc tie van de sinds eind 1970 we gens veiligheidsgebreken buiten werking gestelde middensluis in het kanaal Gent-Terneuzen is 4,5 miljoen beschikbaar gesteld. Voortzetting bouw van een derde schutsluis en een jach- tensluis in het Volkerak- complex kost volgend jaar 7 mil joen. 5,5 Miljoen is bestemd voor de bouw van een gemaal ten be hoeve van de zoutbestrijding in de Kreekraksluizen. Aanleg van hoogwaterkeringen bij de werkhaven bij Bath vergt 3,5 miljoen, de verdere inrichting van de vluchthaven te Tholen 1,5 miljoen. Overigens draagt België in het kader van het Rijn-Schelde-verdrag bijna 11 miljoen van de totale kosten van de Rijn-Scheldeverbinding. De inlaatsluis in de Volke- rakdam kost volgend jaar 7 mil joen. Voor de afsluiting van de Oosterschelde is 116,9 miljoen op de begroting uitgetrokken. Het geraamde bedrag is in hoofdzaak bestemd voor de vol tooiing van de bouwputten en voor het aanbrengen van bo dembeschermingen. Deze wer ken passen in het oude plan tot afsluiting van deze zee-arm, maar zullen ook worden uitge voerd als de Oosterschelde vol gens de nieuwste plannen (doorlaat-eaissons) wordt geslo ten. Voor de bescherming van de kust van Goeree is 12 miljoen uitgetrokken voor de bouw van een stroomsluis in de Brouwers- dam 10,5 miljoen. Voor de vol tooiing van een bouwput voor een stroomsluis in de Grevelin- gendam en de start van de bouw van die sluis trekt Verkeer en Waterstaat volgend jaar 6.5 mil joen gulden uit. Deze bejde slui zen zijn in het kader van de doorspoeling van het Grevelin- gebekken noodzakelijk. De extra verhogingen en versterkingen van een aantal zwakke dijkvakken langs de Oosterschelde kost het rijk vol gend jaar 35 miljoen gulden. Ingevolge de wet schade loosstellingen Deltawet en de vergoeding aan oesterkwekers wordt 11 miljoen beschikbaar gesteld. (Van een onzer verslaggeves) HULST - Het gemeentebes tuur van de Duitse plaats Butz- bach komt vrijdag de Hulster binnenstad bekijken. Dat gebe urt dan op uitnodiging van de Nassauische Heimstatte, de grootste woningbouwvereni ging van Hessen. De directie van de woning bouwvereniging bracht enkele weken geleden al een bezoek aan Hulst om de sanering van de binnenstad te bekijken. De bur gemeester van Mihelstadt (de Hulster zustergemeente) was daarbij met staatssecretaris van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Hessen en enkele poli tici aanwezig. Het uitstapje is bij de woning bouwvereniging blijkbaar in zo'n goede aarde gevallen, dat men de manier waarop de Hul ster binnenstad wordt gesa neerd aan nog meer landgenoten wil laten zien. Burgemeester P. Molthoff ontvangt de Duitse gasten vrij dagmiddag om vier uur op het gemeentehuis. Daarna trekt hij met de Duitse delegatie het Gil- dekwartier (de nieuwbouwwijk i binnen de wallen) in. In de loopj van zaterdag vertrekt het gezel-j schap. (Van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG De aanleg, beheer en exploitatie van buis- leidingenstraat Pernis- Klundert-België/Zeeland is aanzienlijk duurder dan eerst was geraamd. Wilde de rege ring tot voor kort slechts ga rant staan voor geldleningen tot een totaal van 150 miljoen gulden hiervoor, op de begro ting van 1976 komt daar nog eens 50 miljoen gulden bij. Over de oprichting van het beheerslichaam voor de buis- leidingenstraat laat minister Westerterp weten dat het er nog niet is. De reden hiervan is, dat het bijzondere karakter van dat beheerslichaam waarin tevens een samenwer kingsverband tussen het rijk, de betrokken provincies en het bedrijfsleven moest worden opgenomen, aanleiding heeft gegeven tot een moeizaam en langdurig overleg. Dit overleg omvat niet alleen de rechts vorm en het ontwerp van de statuten van het beheersli chaam, maar vooral de recht spositie van de leidingeigena ren die van de buisleidings- traat gebruik (zuilen) maken en op de basis daarvan tot stand te brengen overeenkom sten tussen die leidingeigena ren en het beheerslichaam. Hoewel de verwachting is dat het beheerslichaam nog in de loop van 1975 zal worden opgericht is het artikel op de begroting voor 1976 gehand haafd om bij mogelijke vertra gingen in de oprichtingspro cedure de voorfinanciëring door het rijk van de kosten vooir aanleg, inrichting en be heer van de buisleidingstraat te kunnen voortzetten. Over het voorgefinancieerde bedrag zal door het rijk tezij- nertija rente in rekening wor den gebracht aan het beheers lichaam. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - In zijn begro ting gaat minister Van der Stee (visserij) uitgebreid in op de oester- en mosselcultures. De keuze om de Oosterschelde te beveiligen door middel van een stormstuw-caissondam is voor de oester- en mosselcultuur van uitermate groot belang, omdat bij handhaving van een getijde beweging de mogelijkheid blijft bestaan tot behoud van deze cul tuur in dit gebied. Zolang echter geen zekerhe den bestaan omtrent de wijze van compartimering van de Oos terschelde en de technische en financiële mogelijkheden van de thans gekozen oplossing, moet rekening worden gehouden met eventuele aanvullende kunst matige voorzieningen voor de mosselverwatering en mossel berging in het zuiden. Het daar bij door de stuurgroep „Project Kunstmatige Mosselverwater- plaatsen" aan de ministers van Verkeer en Waterstaat en Land bouw en Visserij uitgebrachte advies kan daarbij als leidraad dienen. De adviescommissie Uitgifte Vervangende Mosselpercelen heeft inmiddels aan het over grote deel van de mosselkwe kers, die ten gevolge van afslui- tingswerken schade hebben ge leden en op grond van de Delta- schadewet hebben gekozen voor compensatie in de vorm van ver vangende mosselpercelen, nieuwe gronden kunnen aan bieden in de Waddenzee en de Oosterschelde. Aan de opstelling van een structuurplan voor de visserij in de Waddenzee wordt thans ge werkt. Een uitgewerkt plam mag nog in 1975 verwacht wor den. Het onderzoek gericht op de gegevens voor het ontwerpen van een kunstmatige mossel- verwaterplaats, is afgerond. Op basis van deze gegevens heeft Rijkswaterstaat ontwerpen ge maakt van kunstmatige verwa terplaatsen. De besluiten over de Oosterschelde gaven ruimte het mosselonderzoek verder te verfijnen. De aandacht kan nu meer gericht worden op bestu dering van de mosselcultuur in de Waddenzee en op verbetering van de houdbaarheid van de mosselen met behulp van ver schillende verwerkingstechnie ken en onder verschillende transportomstandigheden. De verbetering van de vangtech- niek en het verwateren bij verti cale watérdoorstroming blijven nog onderwerp van onderzoek. (Van onze parlementaire redac tie) DEN HAAG - Als gevolg van de bezuiningen wordt de uitvoe ring van een aantal rijkswegen vertraagd. In Zeeland gaat het om weg 61 Hoek-Sluiskil- Axelse Sassing. Overigens heeft minister Westerterp zich al wel akkoord verklaard met het on langs door de Raad van de Wa terstaat vastgestelde tracée van de twee nog ontbrekende ge deelten tussen Hoek en Sluiskil en tussen Terneuzen en Axelsse Sassing. Overigens zijn er ook nogal wat wegvakken, die als gevolg van moeilijkheden bij de voor bereiding zijn vertraagd. Wat Zeeland betreft gaat het wegvak Nieuwland-Vlissingen minder vlot dan aanvankelijk was ver ondersteld. De voorbereiding en uitvoering van de werking in dit deel van rijksweg 58 duurt veel langer, aldus minister Wester terp. Voor de uitvoering van rijks weg 61 staat volgend jaar 1 mil joen gulden op de begroting, voor rijksweg 58 Nieuwland- Vlissingen 4 miljoen. Tevens is 1 miljoen beschikbaar voor verbe tering van de kruispunten in de weg tussen Willemstad er. Haamstede (weg 18). In totaal in voor wegen en oeververbindir - gen in Zeeland 8,3 miljoen gu - den uitgetrokken. (V an onze paardesportmeüe- werker) KORTGENE Springruiter Simon den Exter uit Kortg.-ne kon te Helvoirt een zege bij schrijven op zijn reeds eer fraaie erelijst. In het spring on- cours tabel A 1.10 m. wis' hij met zijn paard „Rako" te zege vieren. De wedstrijd werd ga re den in het kader van de promo- tieregeling van de Nederlandse Bond van Rij- en Jachtvereni- gingen. A. DE HULLU uit Groede zag zijn rijpaard „Kaironan" (V. Diadeem), gereden door J. Sars als bestgaand rijpaard aan de kop geplaatst tijdens de W.P.N -keuring van de afdeling Noord-Brabant/Zeeland te Se-

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3