Schippers willen zo snel mogelijk bodemtarieven Hulst krijgt stuk weg van Morres Axelse school nam afscheid van onderwijzeres Min oph aan ETI: toeristen geven jaarlijks 500 miljoen uit Negen verenigingen uit W.-Z.-Vlaanclereii naar Musagetes VOLGEND J SERIEUZE KANDIDAAT VOOR PAND WILKING Droog Duiven van Minnard winnen Quievrainvlucht stad streék Burgerlijke stand kanaalzone Feestavond rond NKV-voorzitter J. A. Blommaerl Olievlek in Braakmanhaven St. Jansteen Heikant politierapport Belgisch vuil in Brabants en Zeeuw lucht WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1975 2 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De toeris ten, die Zeeland te verwerken krijgt, laten jaarlijks met z'n allen een bedrag van ongeveer 500 miljoen gulden in de pro vincie achter. Voor de Zeeuw se economie betekent dat vol gens prijsniveau 1975 een ar beidsinkomen van ongeveer 155 miljoen gulden en een winstinkomen van ongeveer 40 miljoen gulden. Dit heeft het Economisch- Technologisch Instituut voor Zeeland (E.T.J.) berekend. Een en ander staat te lezen in het ETI-rapport „de betekenis van het toerisme voor de Zeeuwse economie", dat gisteren open baar werd gemaakt. Het arbeidsinkomen uit de toeristische bestedingen kan volgens het rapport worden herleid tot ongeveer 5300 ar beidsplaatsen op jaarbasis. In werkelijkheid vallen die ar- beidspjaatsen voor een belang rijk deel toe aan seizoenwer kers die normaal buiten de arbeiusmarkt staan. Dat zijn volgens het rapport dan scho lieren, studenten, meewerken de gezinnen, a.o.w.-ers. Een van de conclusies in het ETI-rapport is verder, dat ook de investeringen, die gericht zijn op ondersteuning en uit breiding van het toerisme, een provinciaal inkomen afwerpen. Hieraan wordt direkt toege voegd, dat de verdere ontwik keling van het toerisme echter niet alleen op economische maatstaven mag worden be oordeeld, maar ook op planolo gische en sociale maatstaven bekeken moet worden. Planologisch gezien moet volgens het ETI gestreefd worden naar tot het uiterste minimum terugbrengen van beslag op de ruimte, de aan tasting van het landschap, de verontreiniging van het milieu en de kosten voor de infra- struktuur. Vanuit sociaal oog punt moet het sociale rende ment van het toerisme zo hoog mogelijk worden opgevoerd, dat wil zeggen zoveel moge lijk tegemoet komen aan de sociale vraag naar recreatief- toeristische diensten. Hierbij speelt de exploitatievorm, bij voorbeeld verhuur of individu eel gebruik van de verblijfsac- commodatie zoals zomerwonin gen een rol, aldus het ETI- rapport. Het ETI is tot zijn cijfers gekomen op basis van bereke ningen en schattingen, omdat pasklare gegevens en onder zoekresultaten ontbreken. Er is onderscheid gemaakt tussen verblijfsloeristen, dagtoeristen en kooptoeristen. Het verblijts- toerisme is verreweg de ba langrijkste bron van inkom sten. Op basis van de geschat te overnachtingscijfers voor dit jaar komt het ETI in deze sector op 104 miljoen gulden aan arbeidsinkomen en 26 mil joen gulden aan winstinko men. Het kooptoerisme speelt zich ooral af tn Zeeuwsch-, Vlaanderen. Daar ls de totale winkeloppervlakte 50 procent groter dan voor de eigen be volking verwacht mag worden, aldus het rapport. In de sector kooptoerisme wordt 180 mil joen gulden per jaar omgezet, waaruit resulteren een arbeids inkomen van 36 miljoen en een wmstinkomen van 9 mil joen. De horeca profiteert van het kooptoerisme met een omzet van 15 miljoen gulden, waar van 8 miljoen aan arbeidsin komen en 2 miljoen aan winst inkomen het resultaat is. H°t dagtoerisme tenslotte maakt jaarlijks een omzet uit van 30 miljoen, hetgeen een arbeids inkomen oplevert van 10 mil joen gulden en een winstinko- inen van 2 miljoen gulden. Bij cie berekeningen van het ar beidsinkomen is het ETI uit gegaan van een gemiddeld ar beidsinkomen van f 30.000,- ïnelusief sociale lasten. De industrie en de agrari sche sector zorgen volgens het rapport in het algemeen meer voor werkgelegenheid in de verzorgende sector dan het toerisme. Vergroting van het kooptoerisme in Zeeuwsch- Vlaanderen via winkelcapaci teit ziet het ETI niet zitten. Voor de regionale economie is in de sector verbiijfstoerisme voorai de uitbreiding van slaapplaatsen interessant, wel ke een hoge besteding en in vestering teweegbrengen. De meeste vormen van dagtoeris- me hebben weinig besfedings- effeklen, aldus het ETI-rap port. (Van een onzer verslaggevers) HULST Zonder al te veel ceremonieel heeft de directie van het meubelbedrijf Morres gistermiddag op het Hulster industrieterrein een nieuw stuk weg aan de gemeente Hulst overgedragen. Het 360 meter lange weg gedeelte werd in opdracht en op kosten van Morres aangelegd door de firma J. 't Gilde uit Hoek. Het nieuwe weggedeelte gaat de bestaande Industrieweg vervangen, die door Morres is opgeslorpt om de uitbreiding van de magazijnruimten te kunnen realiseren. Een kiein gezelschap (waar onder het voltallig college van B. en V/., en enkele vertegen woordigers van Morres) was voor de overdracht naar het industrieterrein gekomen. Di recteur J. Morres hield er on der meer een kort toespraakje. Burgemeester Molthoff en wet houder B. de Keyzer maakten de weg vrij door enkele dranghekken weg te slepen. Een wandelingetje over het nieuwe wegdek, een verzame ling regendruppels vanuit het zwerk en een borreltje in de Morres-directiekamer comple teerden het ceremonieel. Burgemeester Molthoff be klemtoonde er nog eens het (ADVERTENTIE) Café-Restaurant TVOSKE De zaak voor Uw familiediners. Tafelreservering is aanbevolen Dinsdags gesloten Bierkaaistraat 8 Hulst Tel. 01140-3444. Geboren: Tamara, d v F. de Mul en S. van Host, Philippi ne; Brian, z v N. Crombeen en IJ. Moes, Terneuzen; Bastiaan, z v A. Schot en A. van de Velde Terneuzen; Niels, z v R. Matthijsse en M. Mobach, Terneuzen; Kerensa, d v A. de Waele en M. Jansen van Ro sendaal, Terneuzen; Joost, z v A. Visser en E. Verschuren, Terneuzen; Angelo, z v R. A. Molewyk en G. van de Vij ver, Terneuzen. Ondertrouwd; Mare Soete- mans, 26, Beveren en Godelle ve Van Remoortele, 21. Sluis kil; Jacobus Meertens, 28, Ter neuzen en Chrisiana Kentin, 18, Terneuzen; Henrlcus Snoeck, 21, Terneuzen en Wil- lemina de Hulster, 18. Terneu zen; Bastiaan Hamelink, 20, Terneuzen en Neeltje Zwee mer, 20, Terneuzen; jonkheer Claude de Jonge van Ellemeet, 29- Terneuzen en Johannes Geerkens, 24 Amsterdam. Getrouwd: Jacobus van Damme, 28 en Carla Steen man, 25 te Amsterdam; Jozlas Kentin, 40 en Margaretha Kooijman, 34 te Sluiskil; Izaak van Cruijningen, 24 en Elisa beth Dieleman, 23 te Zuidzan- de; Marinus Jansen, 39 en Betty Onggo. 34 te Terneuzen Rudolf Harmsen, 30 en Heieen Jansen, 20 te Bussum. Overleden: Emile Eijsackers, 69, Terneuzen; Ciriei de Moor, 77, Axel; Johanna Dieleman, 54, Terneuzen; Al win Casties, 62, Hannover. belang van Morres met z'n bijna 400 arbeidsplaatsen voor de gemeente Hulst. Directeur J. Morres illustreerde dat nog eens door te vertelden, dat al gelopen zondag 6000 getelde bezoekers de ingangen van de verkoopruimte passeerden. Inmiddels is de eerste fase van de nieuwe magazijnruim ten b(j Morres gereedgekomen en in gebruik genomen. Er is drie en een halve maand aan gebouwd Met de tweede en voorlopig laatste fase hoopt men eind dit jaar klaar te zijn. Door de ingebruikname van de nieuwe magazijnruimte zijn twee van de drie opslag ruimten in Kapellebrug afge stoten. Een derde opslagruimte in Kapellebrug de oude fa briek van Eerdenburg wordt 8lgestoten wanneer de tweede fase is gereedgekomen. De panden werden door de firma Moires gehuurd. Terwijl de bedrijfsruimten van Morres op het industrie terrein flink worden uitge breid weet men bij Morres nog steeds niet wat er gaat gebeuren met het oude waren huis van Wilking dat enkele maanden geleden door het meubelbedrijf werd opge kocht. Het pand, dat een be langrijk deel van het Hulster centrum beheerst staat nog steeds leeg. Directeur J. Mor res verklaarde gisteren, dat onderhandelingen worden ge voerd met een serieuze kandi daat voor het pand. De kandi daat zou momenteel met een marktonderzoek bezig zijn. Om wat voor bedrijf het gaat kon de heer Morres giste ren nog niet vertellen. Op de vraag of een eventuele vesti ging van het bedrijf concur rentie betekent voor de Hul ster winkeliers verklaarde de heer Morres: „Dat is het al tijd, dal kun je niet voorko men". Volgens de heer Morres zou een horecabedrijf graag een bowlingcentrum op de bo venste verdieping van het pand willen vestigen. „Daar hebben we echter niet zo veel aan, we zijn erop uit om het pand in z'n geheel te verhu ren", zo verklaarde hij. Vol gens de heer Morres ziet het er naar uit, dat men opnieuw moet gaan onderhandelen met allerlei kleine gegadigden voor gedeelten van het pand, wan neer dc huidige kandidaat zich terug zou trekken. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Voor zitter J. A. Blommaert van de NKV afdeling St.-J ansteen (tevens scheidend wethouder in Hulst) krijgt van het be. stuur van zijn afdeling een feestavond aangeboden wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Het feest vindt plaats op vrijdag 19 september in café Het Kuipken bij CVfr Steenstraten te Sint-Jan steen. Mevrouw J. van Vugt Brockken (ADVERTENTIE) HULST HET ADRES voor een goede BRIL Leverancier voor alle ziekenfondsen (Van onze correspondent) AXEL „We dachten, dat we U maar een paar maanden nodig zouden hebben. Maar die maanden zijn toch nog uit gelopen tot veertien jaar. U was altijd een zeer goede on derwijzeres, een moeder voor de kinderen. Wij, als collega's, wisten ook wat we aan U hadden, want U nam geen blad voor de mond. U was, echt wat je noemt, een taaie. Maar helaas hebben gezond heidsredenen U nu toch ge dwongen om te stoppen". Dit zei het hoold van de openbare lagere Prinses Marij- keschool, de heer J. Blok, gis termiddag bij het afscheid van mevrouw J-M. van Vugt- Brockhuis uit Hoek. Mevrouw Van Vugt is veertien jaar lang onderwijzeres aan de Marijke- school geweest en is per 1 september van dit jaar eervol (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de Braakmanhaven, nabij Dow Chemical (Nederland) te Ter neuzen werd dinsdagmorgen om tien uur een grote olievlek aangetroffen. Toen de rijksha vendienst een onderzoek in stelde, bleek er over een grote oppervlakte nog slechts een dunnen film over te zijn. zo dat er niet meer kon worden nagegaan wie de olie geloosd had. ontslagen. De heer Blok me moreerde, dat mevrouw Van Vugt aanvankelijk was aange zocht om de school uit de nood te helpen, omdat er niemand had gereageerd op een sollici tatie. „Maar het liep zo lekker, dat ik later maar helemaal niets meer heb gezegd", aldus de heer Blok. Van het onderwijzend perso neel kreeg mevrouw Van Vugt een tafelklokje. Namens het schoolbestuur was wethouder P.Th. Apers aanwezig om me vrouw Van Vugt toe te spre ken. „Eigenlijk ben ik de minst aangewezene om het meest te praten", verontschul digde de wethouder zich. „Omdat de relaties tussen de besturen van openbare scholen en het onderwijzend personeel nu niet direct de meest warme zijn". De heer Apers dankte mevrouw Van Vugt voor alle jaren werk en schonk haar een simpel maar erg lief boe ket bloemen. De heer W.J. Verhulst voer de het woord namens de ou dercommissie van de Marijke- school. iets dat hij mede na mens alle ouders deed. „We zullen Uw naam niet gauw vergeten", aldus de heer Ver hulst „U heeft de eerste stap pen van onze kinderen bege leid. Daarnaast was de samen werking met U altijd „af", zei de heer Verhulst en overhan digde mevrouw Van Vugt een gchrijfset met inscriptie. In haar dankwoord zei mevrouw Van' Vugt, dat ze niet meer dan haar plicht had gedaan. „Er is veel gebeurd in die veertien jaar", zei ze. „Maar he* werd nu toch tijd dat er in mijn plaats een jongere kracht zou komen. Daarom is het goed dat ik afscheid neem, al is het wel met een beetje heimwee en pijn". Prijskaarting NKV Het bestuur van het NKV afdeling St.-Jansteen heeft voor het ko mend winterseizoen een aantal prijskaartingen vastgesteld. De kaartingen worden in het ver enigingsgebouw gehouden. De geplande data zijn: 17 oktober, 21 november, 19 december, 23 januari, 27 februari en maart. De jaarlijkse feesta vond wordt gehouden op 17 januari. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een aantal schippers verenigd in de groep „Noord-Zuidverkeer" wil zo snel mogelijk bodemtarieven en een beurtrol voor de inter nationale vrachten. In eerste instantie alleen voor de spits- maar later ook voor de andere scheepstypen. De groep verga derde gisteren in hotel Pays- Bas in Terneuzen. Als nood maatregel gaan de schippers het systeem, gebaseerd op het 1'ranse, voorlopig zeif runnen. Op langere termijn stellen ze aan de regering dat de staat toezicht op deze ineternationa- le evenredige vrachtverdeling gaat houden. Voor doorvoering van hetzelfde idee liggen de Belgische schippers al vier weken in staking. De schippers die de groep „Noord-Zuidverkeer" vormen, voornamelijk bezitters van spitsen, stelden inmiddels een niet mis te verstane brief aan verladers en bevrachters op. Ze eisen van verladers en be vrachters inwilliging van hun wensen, zo niet „dan zijn we genoodzaakt impopulaire maatregelen te nemen", aldus dit schrijven. De schippers la ten verder in het midden wat ze met die „impopulaire maat regelen" bedoelen. Wel geven ze in de brief te kennen dat het versperren van vaarwegen niet in het belang van de scheepvaart noch van de aan verwante bedrijven is. Het gewenste vrachtverde- llngssysteem is geschoeid op Franse leest; met een school bord en een krijtje de te ver delen vrachten bekendmaken, om schippers die de prijs ont duiken te pakken moet er een commissie van verladers en schippers komen die bevoegd heid krijgt om sancties toe te passen op deze zogeheten „onderkruipers"- De schippers in het voorlopig bestuur van de groep „Noord-Zuidver keer" maakten gisteren in Terneuzen bekend de nood maatregel zo snel mogelijk te willen doorvoeren. „Als het ban nog voor de opheffing van de Belgische blokkaden", zo liet een van de interimbe stuursleden de heer W. Reijn- goudt weten. De snelle doorvoering van een internationale E.V. werkt volgens de schippers niet na delig op de gesprekken binnen de commissie van Vdersen, die zich momenteel met de Neder landse binnenvaart-problemen bezighoudt. De heer Reijn- goudt: „Het kan ooik nog sti muierend werken op de on derhandelingen in België. De schippers van de groeip „Nordi-Zui-dverkeer" hebben over hun initiatief al overleg gepleegd met het Belgische kartel en „Ons Recht" en met de Franse schippersbonden Ook het actiecomité Behoud E.V., dat zich via de driedaagse blokkade van de Nederlandse wateren heeft beijverd voor Benoeming Met ingang va n 15 september werd tot ambtenaar ter gemeentesecre tarie benoemd mejuffrouw T. de Rechter uit Heikant. het behoud van de binnen landse gelijke vrachtverdeling is bij de voorbesprekingen be trokken geweest. De volgende stap van de schippers van de groep „Noord-Zuidverkeer" is een gesprek aangaan met ver laders en bevrachters. Ove rigens gaat de actie die gis teren in Terneuzen min of meer ontketend werd niet uit van een schippersbond. Om zich aan die indruk te onttrek ken scheurden verschillende interim-bestuursleden gisteren de kop en de ondertekening van een stencil van het actie comité af. Dit als symbolisch teken dat de eenheid van de schippe-rs wat betreft de instel ling van een internationale B.V. dwars door alle negen bonden loopt. „Van Huiten heeft gevraagd om eensgezind heid. De eenheid die hij wil is er nu", zo lichtte het bestuurs lid H. ter Steeg nog toe, tij dens een korte nabeschouwing. De schippers van de spitsen zijn de eerst betrokkenen bij de nieuwe opzet. In Nederland varen zo'n vijftienhonderd schepen van het spitstype rond. De schippers die de zaal van Pays - Bas zowat uitpuilden wilden van voorzitter B. Bes jes wel de absolute toezeg ging van „niet-gebondenheid' In dit verband kwam er een vraag of de schippers door zich met dit nieuwe initiatief in te laten zich niet opnieuw ver deelden. „Ik ben bang dat het nu helemaal een snipperspul- letjes wordt", aldus deze vra gensteller. Hij kreeg een drei gend boe-geroep als antwoord De vergadering die af en toe uit de zaal gesust moest wor den met een vriendelijk „kop pen dicht" luisterde ook naar de heer S. Venenga, landelijk secretaris van de Christelijke Bond van Ondernemers in de Binnenvaart (CBOB); „We moeten het zelf, de schippers anders komt er geen pest van terecht", zo zei hij. Overigens benadrukte hij wel dat het spel via de geëigende kan-alen j gespeeld moest worden. Als laatste punt van de agenda wilde voorzitter Besjes een indruk hebben van de ge. wenste bodemtarieven op Bel- i gië en Frankrijk. Via stem briefjes werd de mening van de aanwezigen gepeild. De heer Veneniga vond het alle. i maal wat eenzijdig: „Het klopt niet. In de tegengestelde rich ting staan de tarieven vast, Als jullie bodemtarieven an ders worden staan de indus trieën op hun achterste benen, I Ook de havens vliegen dan ah katten in de gordijnen, als blijkt, dat het daar goedkope: bevrachten is dan hier". (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS Op de krui sing Buitenkist is autobestuur der J.F. van E. uit Groede bijl een aanrijding aan het hoofc I ernstig gewond. Hij moes:| naar het ziekenhuis te Oost- a burg worden overgebracht I Van E. kwam met zijn perse-1 nenauto uit de richting Groede I en verleende geen voorrang I aan A.A. van H. uit Terneu',. zen, die met zijn personenauti I over de voorrangsweg vanui: I de richting Sehoondijke I kwam. De auto van E. wertl geheel vernield en de auto var H. zwaar beschadigd. TERHOLE Gistermiddag! rond kwart over vijf nam deV bromfietser F.B. uit Clinge opl de Havikdijk een bocht langs| de binnenkant. Tengevol daarvan botste hij tegen del tegemoetkomende auto van Cl van D- uit Hulst. Beide voer-f tuigen werden beschadigd, kwam er met de schrik van-| af. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Van de 24 In West Zeeuwsch-Vlaanderen daarvoor in aanmerking ko mende verenigingen zijn er tot op heden negen toegetreden tot de onlangs opgerichte stichting Musagetes. De stich ting wil zich toeleggen op het verbeteren van de onderlinge contacten tussen amateur-ver enigingen op het gebied van de kunst, zoals toneel, muziek, zang en dans. De stichting wil komen tot coördinatie van uitvoeringen, het eens per een of twee jaar organiseren van een gezamen lijke manifestatie en het sti muleren van programma's waardoor de schooljeugd met die verenigingen in aanraking kan komen. Ook wil de stich ting graag een inzicht krijgen in de behoefte aan adequate accommodatie. „In het alge meen gesteld willen wij de amateurkunst meer populair maken", aldus de heer P. de Lijser tijdens de eerste verga dering van de stichting. Begonnen is reeds aan eeil inventarisatie van alle maten-r aal die bij de verschillende! verenigingen in eigendom al „Wij hebben ervaren dat ee| bepaalde vereniging materia; moest huren of kopen omdatl men niet wist dat dit bij ces| zustervereniging aanwez:; was", aldus de heer de Lijser.| „Wij willen daarom via &l stichting hierin bemiddeler." Wethouder J. Vergouwe vor.ij de opzet van de nieuwe stick ting een lofwaardig streven Hij zei dat het gemeentel» stuur graag bereid is iets voo de amateurverenigingen doen, iets wat door de verte-| genwoordigster van de rijkerskamer Oostburg wen tegengesproken. „Wij kampe al jaren met het probleem i' petitieruimte, msar de meente heeft nog nooit ie'J voor ons gedaan", zo merW zij op. Voor de heer de Lijs-I reden om erop ta wijzen ®-| hiermee eigenlijk het staansrecht van de stichw| werd bewezen. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG De afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers hield een wedvlucht vanuit Quievrain waaraan door 2074 duiven werd deelgenomen. Succesvol was liefhebber W. Minnard Mzh. uit Yerseke wiens duiven de eerste, twee de en tiende prijs wonnen. De snelheid van de winnende duif bedroeg 1396,34 meter per mi nuut. De noordwestelijke wind deed in deze korte vitesse- vlucht zijn invloed sterk gel den en de meeste kopprijzen vielen dan ook in het oostelij ke gedeelte van de provincie Zeeland. De verdere uitslag was als volgt: 3. P. de Wilde uit Oud- Vossemeer, 4. M. Oudeman Uit Wemeldinge, 5 en 24. G. Neels, Krabbendijke, 6. J. Aarnoudse. Krabbendijke, 7. M. Bolle, Zierikzee, 8. D. Pol derman. Oud-Vossemeer, 9. Jac. Neels, Yerseke, 11. D. Nijssen, Yerseke, 12 en 15. F. Hillebrand, Krabbendijke, 13. A. van Dalen, Oud-Vossemeer, 14. J. Bolle, Zierikzee, 16. J. van Es, Yerseke, 17. A. Beeke, Zierikzee, 18. K de Hooge, Zierikzee, 19. C. Almekinders, Rilland-Bath, 20. J. den Hengst, Zierikzee, 21. P. Schouwen aar, Wemeldinge, 22. H. de Feijter, Axel, 23. J. Wesdorp, Zierikzee, 23. L. IJ- zelenbeng, Bruinisse. De Concoursbond Zuid-Be veland nam met 388 jonge duiven deel aan een wed vlucht vanuit Chateauroux, hoogste snelheid 1066.93 mpm. I. H. Vermeulen, Schore, 2 en 8. Comb. Steenhard-Prin- cen, Goes, 3. G. Verbart, 's- Heerenhoek, 4, E. Vermast Yerseke, 5 en 14. D. Wage naar. Kloetinge. 6. gebr. Man- ge, Schore, 7. J. de Jonge, 's- Heerenhoek, 9. F. Vete, Hans- weert, 10 A. Claessens, Kwa- dendamme, H. E. Vermast Yerseke, 12. Joh. Poelman, 's- Heer Arendskerke, 13. C. Dij], Kruiningen, 14. J. Steenbak ker, Kwadendamme, 16. E. van Hijfte, Yerseke, 17. P. Pieters, Lewedorp, 18. L. de Conté, Goes, 19. J. van Hek ken, Goes, 20. P. de Boe, Kat- tendijke. Hoop te Biervliet (Chateau roux) met 52 jonge duiven, hoogste snelheid 1065,93 mpm. 1, 2 en 3. H. de Krijger, 4 en 9. Comb. Van de Linde-du Puy, 5. M. de Bree, 6. B. Doens, 7. A. de Putter, 8. Gebr. Dobbelaere, 10. C. Bre vet. Wedvluchten vanuit Door nik. Strijd in Vrede te Groede met 100 jonge duiven, hoogste snelheid 1279 mpm. 1. G. de Roeck, 2 en 4. Zutter en Zoon, 3. W. Risseeuw, 5, 7 en 10. A. Schaap, 6. Ch. Ras, 8. L. van de Wege. Met 83 oude duiven, hoogste snelheid 1204 mpm 1, 3, 4, 5 en 6. A. Merrelaar, 2. J. Dierkx, 7 en 10. L. van de Wege, 8. Zutter en Zoon, 9. G. Dusarduijn Gzn. Hoop te Biervliet met jonge duiven, snelheid eerste duif 1226.18 mpm. 1, 3 en 6. M. Deveneijns, 2. M. Lecluijze, 4. J. de Krijger, 5 en 10 Chr. de Graaf, 7 en 8. M. Dobbelae re, 9. M. de Bree. Met 44 oude duiven, hoogste snelheid 1279,18 mpm. 1 en 2. H. de Dobbelaere 3. J. Le-.'lu1.'-"'; A. de Putter, 5. M. Hobbels' re, 6. J. Moens, 7. Adr. "1 sluijs, 8 en 10. M. LccOTq 9. Blomme en Co. a Hooglandse Vliegers te Kruis met 63 jonge du» hoogste snelheid 1119 mPm' A. Duininck, 2. H. Hol, 3 w 1 M. de Vos. 4 en 5. I. Wfl 7 en 8. R. Verwulst, v[ Maas, 10. R. van Hee. duiven 1, 2 en 4. I. Duinjj10 (1144 mpm), 3. H. Maas. van Hee. Concoursbond Zuid-» j land met 1232 duiven, h°°< snelheid 1207,6 mpm- T Os. Yerseke, 2. P. Ku;P_ Yerseke 3 en 15. Hijman Zoon, Goes, 4. N. van W nen. Goes, 5. L. Traas. Heerenhoek, 6. F. Kwadendamme, T. W. :j straete. Goes, 8. J. Heinkenszand, 9. J. van. 'j„l Goes, 10 en 12. A So'*! Goes, U. P, van Pielert. wedorp. 13 en ld- [waarden, Kruiningen- Geluk, Heinkenszand,^ Dalvers-Steenhard, G°e>' en 19. W. de Witte, A. van Bremen. s hoek. DE STEM VAN W (Van onze pariemei redactie) DEN HAAG - Volge ter Vorrink (Miliei komt er maar weinig ring in de situatie ten van de luchtveronti Onderzoekingen hebbc toond, dat de conc zwaveldioxyde in de agglomeraties en Noord-Limburg, Vlaanderen, en Noord erg hoog zijn. Geblek dat veel van dat vuil is uit België en West-D Voor een doelmatig van het probleem milieu-verontreiniging volgens de bewindsvri belang een inzicht te ki trent de in het milieu verontreiniging. Dez naamde emissien wordt sinds vorig jaar Limburg uitgevoerd. I ter wil die in de overig cies in een versneld tei uitvoeren en wel in de volgorde: 1. Noord-H Utrecht, 2. Overijssel en Groningen, 3. de provincies. Scheldemond In haar begroting se vrouw Vorrink verde vervuiling van het mondgebied een hoge krijgt in het beleid strijding daarvan. W; het Scheldebekken milieu-vervuilende van de in uitvoering drijfsinvesteringen v in het oog worden gehc dus mevrouw Vorrink. Vooruitzichten voor'; dag en vrijdag, opgesf het KNMI op dinsdag uur. Overwegend droog l verandering in temper, Weersvooruitzichten! gemiddeld over Nederl) Voor donderdag: aa zon: 1 tot 8; min. tea streeks 12 graden; mal omstreeks 20 graden; een droge periode van 12 uur: 95 procent; kaï eheel droog etmaal: 701 Voor vrijdag: aantal 1 tot 8min. temp.om graden; max. temp.: 19 graden; kans op een I riode van minstens la procent; kans op ee droog etmaal: 70 proci Konstanz 413 onv., den 301 plus 9, Plitter. P'us 5, Maxau 553 pluB ^hingen 154 plus 4, M •>78 min 11Steinbach 1 Mainz 356 min 2, Bir Plus 1, Kaub 273 plus. 252 min 5, Koblenz 26 Keulen 240 plus 10, Ru Plus 14, Lobith 994 ^annerdense Kop 961 Nijmegen 785 plus 7, 879 plus 6, EefdeIJssel Deventer 274 r Katerveer-Spoolderslu 4> Monsin 5432 min 30, rf;n 3785 min 43, Bell P'us 11, Grave benede 4®8 plus 7. MORGEN, donderdag I "«gen op Zoom 2.32 e «answeert 1.41 en 13.3 («neuzen 1.09 en 13 2 Uissingen 0 38 en 12 Wemeldinge 2.23 en 14

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2