KESER Belastingen in Goes elk jaar tien procent omhoog KLOETINGSE DRAAFBAAN IN ERE HERSTELD W aterschappen mogelijk niet met W.M.Z. in zee MEERJARENPLAN TOT 1980 Avondretours in bussen Expositie over fotowedstrijd in Goes Duitsers vergastten gastheren op dansdemonstraties ACTIVITEITEN UITGEBREID MINDER VRACHT VERKEER DOOR KLOETINGE LUCTOR Schietingen Muziek- verbroedering in Nieuw-Namen stad dsvergadering k voor dames heeft keser produktiewerk UITZENDGROEP In 1974 meer reizigers bij Streekvervoer Walcheren Uitgangspunt Sneller Onzeker Waterlandkerkje Vlissingen Ovezande 's-Gravenpolder Goes Burgerlijke Stand Nieuw-Namen Voorwaardelijke straffen voor 2 verdachten Westdorpe Aardenburg DINSDAG 16 SEPTEMBER 1975 meente Oostburg iter van Oostburg maakt bekend -dag 18 september 1975 om 19.30 neentehuis een openbare vergade rd dezer gemeente zal worden ge- september 1975. s burgemeester voornoemd Schipper maar eens praten bij Keser. J vaak de keus uit schoon produk- pakwerk of een baan als kantine- kracht. Balangstelllng? Welkom dan bij Keser. VOOR ELK BEROEP (raat 11 Breda - Tel. 01600 - 48450' Arnhem Maastricht Den Bosch Nijmegen Breda Tilburg Eindhoven Venlo Wegens inkrimping van bedrijf OOP AANGEBODEN kantoortypemachine ADDO (brede wagen) 500.- boekhoudmachine ADLER 1215 750,- Beide 1 maand oud. ragen tussen 18.00 en 19.00 uur. 620-23649. 38 AK 15-20-9 prijswijzigingen uitverkocht voorbehouden Burgemeester en wethouders van Goes hebben dit jaar voor de eerste keer een echt meer jarenplan opgesteld. Zij heb ben daarin geprobeerd vooruit te zien tot het jaar 1980. In grote lijnen is in het meerja- (Van een onzer verslaggevers) GOES Wil de gemeente Goes tot 1980 haar Inkomsten op peil houden, dan zullen de gemeentelijke belastingen per jaar met gemiddeld tien procent omhoog moeten. Die jaarlijkse gemeentelijke belastingverhoging met tien pro cent is in elk geval één van de pijlers waarop het meer jarenplan tot 1980 is gebaseerd. renplan op papier gezet hoe veel inkomsten de gemeente elk jaar mag verwachten, hoe groot de stijging elk jaar is van die inkomsten en hoe het geld in de loop van die eerst komende vijf jaar besteed zou moeten worden. „Het is duidelijk, dat we ons allemaal wat meer gaan vast leggen op een bepaalde be leidslijn met dit meerjaren plan", zo lichtte wethouder van financiën drs. J. Dijkgraaf gisteren de zaak nader toe. Hij vertelde, dat de gemeente een paar jaar bezig is geweest met de opzet van een meerjaren planning. Tot nog toe werd gewerkt met een zogeheten urgentielijst van uit te voeren werken. Op die lijst stonden in volgorde van belangrijkheid de werken, die het eerst zou den moeten Worden uitge voerd. Met name de gemeen teraad kon op die basis weinig aan de zaken veranderen. markten GOES-KRABBENDIJKE. 15 september 1975., bramen I en II 127. Met ingang van deze week alleen bramen voor in dustrie op maandag, dinsdag cn woensdag., bramen per- doos I doornloos 5683, IIX 3033, kropsla 3033, kom kommers 3153L bloemkool 33 per la-. 179, 4 per kr.1'10179, 3 per kr. 86176, 6 per kr. 50—134, 7 per kr. 85. afw. 15, wortelen 116, aardappelen bonken 2938, grote 2935, kriel 13, tomaten A 6570, B 74—75, C 36—42, CC 16, dubb. pr. bonen I 218, IIX 187—218. II 152-166, pronkbonen IIX 202—222. rode kool 29—30, groene sav. kool 5468, spits kool 76, andijvie 2744, prei 47—61, kroten 42, peen 18, au gurken A 193, B 62. KAPELLE-BIEZELINGE, 15 september 1975., bramen in dustrie 1.27, doornloze bramen I 5683, IIX 3033. Beurré Lebrun 170-80 50. 160-70 52, 155 31, IID 18, grof 25, fijn D-, Beurré Hardy 180 81, 170-80 94—95, 165 86, 160 75—76 1170-80 90, 1165 82. 116-0 53— 66, 1155 56, IID 22.60, grof 3541. fijn D., conference 165 75. I 60 75, 155 67 1165 67—68, 1160 68, 1155 57—61, IID 47, cox's O.Pippin 180 66, 175 72, 170 71. 165 64, 160 41, II80A 63. II75A 68, I70A 70.90, II65A 60.50—64.40, II60A 40, II55A 17, 1165 45, 1160 28, 1155 17, james Greeves 70-80 60, 165 51.tr. de Vienne 170-80 1.12. 160 1.16, 155 87, 1170-80 98. 1.02, 1160 97, 1155 73, IID 29. grof 47, fijn D, br. seedling grof 20. goudreinette 195 55. 185-95 70—75, 175-85 7 5—78, 165-75 66, pitmaston duchesse 175 34, 165-75 38, 1175 36, 1165- 7 33. IID 24, grof D, odin 170- 80 1.08, 165 1.03 grof 30, Jac. Leliel 1175 40, 1065 - 75 29, ty- derona 1170-80 81, bonne Loui se 160 69, 155 47, 150 27, prui mer. Victoria I 3.10 II 2.10, aardbeien per doos I 751.09 II 3181, frambozen per doos IIX 8290, aardappelen I 34 35. kropsla 19, dubb- bonen 1-461.57. pronkbonen 1.85, uien 56, rode kool 1522. In dien er belangstelling is om hagelappels te verkopen voor de industrie kan dat gemeld worden bij de direktie. Appe- kunnen worden aangemeld voor de D.D.K.-levering. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het weer in 1974 heeft zijn stempel ge drukt op de vervoersopbrengst van de N.V. Streekvervoer WaU'heren. In de eerste helft van dat jaar daalde het aantal reizigers aanzienlijk als gevolg ran het droge weer ondanks de gunstige invloed van de oliecrisis op de vervoersom- ïang. Dank zij echter de over vloedige regen in de tweede helft van 1974 nam het aantal reizigers zodanig toe dat uit eindelijk in dat jaar meer reizigers werden vervoerd dan m1973. De totale vervoersopbrengst j'eeg met ruim 8 procent, in hoofdzaak door tariefsverho gingen. Het brutoexploitatie- verlies van het Streekvervoer Walcheren bedroeg vorig jaar '■764.000 gulden tegen 914.000 Sulden in 1973. Uit her jaar ■^lag 1974 van vervoers ■"drijf blijkt verder dat de exploitatiekosten ten opzichte van 1973 met 29 procent ste den, onder meer door de sterk gestegen loon- en dieselolie- kosten. 1974 waren er bij het e.nb 92 personen In dienst. In het verslagjaar werden op de Imerlokale lijnen 2.187.000 rei nigers vervoerd en 195.000 op he stadsdienst Ylissingen. Aan vangsten werd ruim 3 mil joen gulden geboekt, waar te- senoyer aan exploitatiekosten "et inbegrip van afschrijvin gen 4,7 miljoen stond. Het wa- pnpark legde in het verslag.- rr 2.444.400 kilometer af, i, |een een gemiddelde van ken? k^0TO6ter per bus bete- Het nu opgestelde meerjaren plan geeft zowel B. en W. als de gemeenteraad en het amb telijk apparaat veel meer hou vast, aldus de heer Dijkgraaf. Uitgangspunt is namelijk de begroting 1976, die voor de gemeente Goes ruim 22 mil joen gulden te verteren te zien geeft. Berekend is verder, hoeveel procent van dat be drag aan elk onderdeel is toe gewezen. Datzelfde percentage bepaalt verder de verdeling van de meeropbrengsten in de komende jaren. Volgens de heer Dijkgraaf zal ook de ge wone burger in Goes op deze manier de meerjarenplanning gaan voelen. Want nu zullen plannen veel eerder voorbe reid kunnen worden en direkt kunnen worden uitgevoerd als het geld ervoor beschikbaar komt. Een en ander zal ook sneller kunnen gebeuren. Zoals het meerjarenplan er nu bijligt, zal er overigens aan het beleid weinig veranderen. „Er is ge woon geen speelruimte om bijvoorbeeld in de culturele sector echt veel meer te gaan doen. Als de gemeenteraad op een bepaald beleidsonderdeel duidelijk veel meer geld geïn vesteerd wil zien, zal de raad aan de hand van het meerja renplan zelf ook moeten aan geven ten koste van welk an der beleidsonderdeel dat zal moeten gaan", aldus de heer Dijkgraaf. Drie sectoren willen B. en W. graag gevrijwaard zien van onderlinge verschuivingen: volkshuisvesting, recreatie en de sociale zorg. Dat betekent, dat geld dat op deze posten eventueel wordt overgehou den, niet aan andere zaken mag worden besteed. Daarmee hebben B. en W. tegelijk de prioriteit voor deze drie uitge sproken. In het meerjarenplan zitten vele onzekere elemen ten, omdat de gemeente voor haar inkomsten voor het grootste deel afhankelijk is van de rijksoverheid. De ge meente heeft alleen de eigen belastingheffing in handen, die volgens het meerjarenplan elk jaar met tien procent omhoog moet. Of de Goese gemeente raad dat goedkeurt, zal blijken tijdens de begrotingsbehande ling waarop ook het meerja renplan zal worden bespro ken. (Van onze correspondent) GOES Overeenkomstig het advies van de commissie voor algemene zaken, hebben burgemeester en wethouders besloten om Kloetinge zoveel mogelijk van vrachtverkeer in de richting Bergen op Zoom te ontlasten. Dit zal gebeuren door het plaatsen van rich tingsborden die vrachtverkeer van het havenindustrieterrein naar de Ringbaan-west ver wijzen. Daarmee zal tegemoet gekomen worden aan reeds herhaalde malen door inwo ners van Kloetinge geuite klachten over hinder van zwaar vfc .-htv erkeer. Draafbaan van Kloetinge (Van onze correspondent) KLOETINGE - Op initia tief van de Culturele Raad van de gemeente Goes is. me de in het kader van het monu mentenjaar, de draafbaan op het Kioetingsc Marktveld in ere hersteld. De oudere inwo ners van Kloetinge en omlig gende gemeenten zullen zien zeker nog wel herinneren dat in het verleden van deze draafbaan altijd een dankbaar gebruik is gemaakt. Tijdens Oranjefeesten werd er bij voorbeeld dikwijls ringrijden op paarden gehouden.. In de vijftiger jaren ver dween de draafbaan uit de dorpskern van Kloetinge. De gehele strook rondom De Vate "nerd toen met gras ingezaaid en er kwam later ook een nieuwe aanplant van bomen. De aanleg van de nieuwe draafbaan in Kloetinge was vrij eenvoudig en vergde maar enkele dagen. Zaterdag 20 september wordt de draafbaan in gebruik genomen. Dat gebeurt op wens van de Culturele Ra,ad van Goes met een feestelijk tint je- Omdat de Kloetingse Oran jevereniging in het verleden meermalen de wens had geuit het ringrijden weer te active ren werd deze vereniging be naderd met het verzoek de organisatie van een dergelijk evenement op zich te nemen. Aan dit verzoek heeft het be stuur van de Kloetiragse Oran jevereniging gaarne voldaan. Tevens zal de Kloetingse rijverenigfag De Paardebloem zijn medewerking verlenen alsmede de befaamde Brass band Excelsior. Zaterdagmid dag kan men dan in Kloetinge weer genieten van Ringrijden te Paard. Circa dertig paarden met hun berijdsters en rijders komen dan in actie. De culturele Raad stelde een fraaie wisselbeker beschik baar. Het ligt namelijk in de bedoeling het ringrijden in Kloetdinige weer traditioneel te maken. Naast de wissel'beker zijn er verder diverse leuke prijzen beschikbaar. Om 13.30 uur wordt re paardenstoet opgesteld bij het Klokuus aan de Zomerwég en voorafgegaan door Excelsior (Van onze correspondent) ZIERIKZEE In liet kader van de tariefinlegratie bij het openbaar vervoer zullen van 15 september 1975 af ook bij B.V. Aiuto-Maatschappij Zee land en N.V. Streekvervoer Walcheren avondretours ver krijgbaar worden gesteld te gen de prijs van een enkele reis plus f 0,25. Deze avondre tours zijn dagelijks verkrijg baar in de autobussen voor reizen die volgens de dienstre geling te 18.00 uur of later aan vangen. een korte rondgang door het dorp. Een half uur later zaf de heer Gorter, voorzitter van de Culturele Raad de draafbaan officieel openen. Daarna be gint het ringrijden. Tijdens een korte pauze zullen tevens nog enkele sprimgdemonstra- ties worden gegeven. Het ein de van het gehele festijn (in clusief de prijsuitrei'ktog) is gepland om 17.30 uur. De Kloetingse Oranjevereniging die reeds dikwijls het initia tief nam voor goed georgani seerde evenementen rekent op een grote belangstelling. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De 300 leden tellende rijkspolitie- sportvereniging „Luctor", dis trict Middelburg, heeft haar al gemene ledenvergadering ge houden in „Ons Dorpshuis' in Kruiningen. De heer A. Piping werd her kozen als voorzitter terwijl als tweede voorzitter de heer J. Dieleman werd benoemd. De nieuwe secretaris werd de heer A. Baas. Er werd besloten de be staande activiteiten, waar mo gelijk, uit te breiden. Zo neemt bijvoorbeeld een voet balteam van de vereniging dit jaar voor het eerst deel aan een landelijke competitie voor politieteams. Ook zal er dit jaar weer in de zaalvoetbal- competitie in Middelburg wor den meegespeeld. Vergadering De progres sieve fractie van de Oostburg- se raad komt van-avond in het dorpshuis bijeen om de agenda van de komende raadsverga dering te bespreken. De bij eenkomst begint om halfacht. Westerschelderally Zater dag 20 september houdt de Motor en Auto Club De Zeeu wen te Vlissingen de Wester schelderally. Deze oriëntatierit zal zowel in de a-, als in de fa- klasse meetellen voor het clubkampioenschap van MAC De Zeeuwen. Tevens telt deze rilt mee als vijfde en laatste rit in de Provinciale Clubrit- ten Competitie (PCC). De start van de eerste deelnemer is om 19.01 uur (a-klasse), de b-klasse start drie kwartier la ter. Deelnemers aan de PCC krijgen hun startnummer en starttijd thuisgestuurd. De ove rige deelnemers kunnen vanaf half zeven inschrijven in de Sporthal te Oost-Souburg aan de Dongestraat. De rit is uit gezet door de heien Wouters en Smit WOLPHAARTSDIJK De handboodveremiging „Doel naar Hoger" gaf een schietinig op de staande wip. Er waren 47 schutters; De uitslag is als volgt; Hoofdvogel C. Grim- minck van Soranus uit Hein- kenszand; 1ste zij vogel H. A. Mol van Jacoba van Beieren uit Goes; 2e zijvogel I. Helm- strijd van Juliana uit Oude lande; 1ste bovenka! C. Baart van Juliana uit Oudelande; 2e bovenhal C. Steenbakker van Victoria uit Kwadendamme; 1ste onderkal A. v. 't Westein de van Willem Teil uit Ove zande; 2e onderkal W. N. van Liere van Edele-Handboog uit Oudelande, bij - loting: 1ste klep J. A. Rijk van A.D.L.M. uit Kwadendamme: 2e klep C. Stouthamer van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; 3e klep W. Voet van Soranus uit Hein- kenszand; meeste kleine vo gels A. A. Martens van Vios uit 's Heerenlioek, vijf vo gels. Opening speeltuin De Speeltuin in Ovezande zal op zaterdag 4 oktober om 10 uur worden geopend. Tevoren is er een samenkomst van bestuur en genodigden in de gymnas tiekzaal. Kankerbestrijding De col lecte voor de kankerbestrij ding heeft te 's-Gravenpolder f 951,97 opgebracht. Geboren: Naomi dv R. Geller- Boer, Tjerk zv L. Spaans-van Hese, Paul zv A. Schrier-Pol- lie, Johan av A. Anthonisse- Matthijsse, Adriaan zv A. Korstanje-Salomé, Maria div J. Boot-Verhulst, Marcel zv D. Zandee-Janse van Noordwijk, Marinus zv M. Welleman- Roo-dzand, Sara dv A. Witte- Kraak. Ondertrouwd: J. van Eekelen en T. Westveer, W. Linden- berg en I. van 't Westeinde. M. Verdonk en H. van Gurp, A. Bakker en J. Verhuist. Getrouwd; J. Beenhakker en S. v.d Maas, A. Post en P. Leendertse, W. de Feiter en W. vpn Riet, C. Luleijn en P. Steen-dijk. Overleden: E. de Broekert 86, K. Klap 80, M. Oreel 80, Muzikale rondgang De fan fares Weldoen en Vermaak uit Clinge St. Jan van St. Jan steen, fanfare Heikant van Heikant Lamswaarde, St. Ce cilia van Kieldrecht, de Scheil- dezonen van Nieuw-Namen deden hun uiterste best om de muzikale rondgang in Nieuw- Namen, tot een geslaagd even ement te maken. Ondanks het koude weer was de belangstel ling groot. |(Van onze oorrespondent) GOES Van 18 t.m. 20 september a.s. zal in de voor hal van het lunchcafé in Goes een tentoonstelling worden in gericht van inzendingen voor de fotowedstrijd over monu menten in Goes. Op 17 sep tember om 17 uur Kal burge meester nar. F. G. A. Huber de expositie in het lunchcafé ope nen. Daarbij zal hij tevens in aanwezigheid van de deelne mers aan de wedstrijd de be schikbaar gestelde prijzen uit reiken. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het leek allemaal zo mooi toen de 24- Jarige A.R. uit Hontenisse sa men met zijn verloofde -een huis kocht. Het lot besliste echter anders. De verloofde kwam om bij eennverkeerson geval en R. raakte van slag. Omdat hij zonder centen zat, en toch het huis volgens plan wilde inrichten, kocht hij al lerlei dingen, zoals vloerbe dekking, koelkast, radio, hen gelsport- en fotografie-artike len en benzine, zonder die goederen te betalen. De situatie is Inmiddels op geklaard, en R. weer een beet je in normale doen. De politie rechter wilde er niet te zwaar meer aan tillen, en veroordeel de R. conform de gis tot een maand gevangenisstraf voor waardelijk. Tijdens de behandeling van deze zaak werd de opgeroepe- ne van de volgende zaak, de 22-jarige P. v. d. V. uit Zaam- slag, in de rechtzaal onwel en moest met een ambulance naar het ziekenhuis worden ver voerd. Toch besloot de politie rechter deze zaak bij verstek te behandelen om Aê man een volgende gang naar de recht zaal In Middelburg te bespa ren. Het betrof een zaak van de cember vorig Jaar, waarbij verdachte een paar kleine diefstalletjes had gepleegd. Maar omdat verdachte de laat ste maanden zo krampachtig probeerde op het goede pad te bl'jven, vond de rechtbank geen aanleiding deze zaak zwaar aan te pakken. De man kreeg twee weken 'gevangenis straf voorwaardelijk en twee jaar proeftijd. GOES Het verblijf van de Duitse volksdansgroep „Mosel Tanz umd Traehten- gruppe" in Goes is succesvol 'verlopen. De 25 meisjes uit Koblenz-Guils arriveerden vrijdagmiddag om 4 uur in Goes. Daar werden zij verwel komd door de leden van de volksdansgroep Goes (Voda- go). Diezelfde avond al gaven zij enige demonstraties van Duitse dansen voor het jubile rende tamboer- en trompetter korps Excelsior in Goes. Zaterdagmorgen verzorgden de beide dansgroepen een op treden voor de bewoners van het bejaardentehuis Randiwijcfc in Goes, 's Middags was het programma erg vol. Na een optreden op .de Grote Markt in Goes werden enige demonstra ties gegeven voor de bewoners van liet bejaardentehuis „Poel- wijck" in 's Heer Arendsker- ke. Terug in Goes trad men op voor de bewoners van Maria ter Weel en St. Maarten in de Groe. 's Avonds werd de Duitse groep ontvangen door burgemeester en wethouders van de gemeente Goes. Wet houder J. P. Liedenbergh sprak de wens uit dat de ban den tussen de twee volksdans groepen in de toekomst nog steviger zullen worden. Namens B. en W. van Ko blenz bood mevrouw Adam van de Duitse dansgroep de heer Llndenbergh een schrif telijke groet en een langspeel plaat aan. Hierna volgden enige demon straties waaraan, naast Vodago en de Mosel Tanz und Trach- tengruppe, ook de Klompen- dansers uit 's Heerenhoek deelnemen. Onder aanwezigheid van ve le belangstellenden werd de avond om negen uur voortge zet met een volksdamsbal dat tot middernacht duurde. Zon dagmiddag aanvaardde de Duit se dansgroep de thuisreis. (Van een onzer verslaggevers) GOES De technologische dienst van de Zeeuwse water schappen onderzoekt de moge lijkheid of zij een eigen labo- ratorinm voor het onderzoeken van watermonsters zal stichten in plaats gebruik te maken van het laboratorium van dc Watermaatschappij Zeeland. Na kostenvergelijking zal het algemeen bestuur van de tech nologische dienst, in overPg met de Watermaatschappij Zeeland beslissen of aan cen eigen laboratorium de voor keur wordt gegeven dan wel gebruik wordt gemaakt van de diensten van de WMZ. Dat zei de heer J, B. Becu, voorzitter van het bestuur van de technologische dienst van de Zeeuwse Waterschappen in de eerste vergadering van het algemeen bestuur van deze dienst in Goes. De heer Becu merkte op dat er onder de Zeeuwse waterschappen nogal wat verschillen bestaan wat betreft de hoogte van de hef fingen voor de waterzuivering. Hoofdzakelijk komt dit door de uiteenlopende inwoner- equivalenten van de water schappen. Enkele leden van het algemeen bestuur wezen op het belang van de eeniheid en een goede coördinatie tus sen de waterschappen wat d« heffingen betreft. We moeten het zo goed mo gelijk doen want Den Haag let Bejaarden De Sluisse be jaarden zullen op dinsdag 23 september hun jaarlijkse uit stapje maken. De reis gaat de ze keer via de veerdienst Breskens-Vlissingen, Zuid-Be veland naar de Wouwse Plan tage, waar in een restaurant de middagmaaltijd zal worden gebruikt. Daarna wordt de reis voortgezet naar Antwerpen, waarna via Hulst de thuisreis zal woi-den aanvaard. Het voor dc 2e maal dat voor de Sluisse bejaarden een reisje wordt georganiseerd. Voor het eerst dit jaar besloot het comi té af te zien om voor de finan ciering van de bejaardenreis een huis-aan-huis-collecte houden. Dit gebeurt in andere plaatsen ook reeds verschillen de jaren niet meer en boven dien meent het comité dat de financiële omstandigheden van de meeste bejaarden dermate zijn verbeterd, dat ze de kos ten van het reisje zelf kunnen betalen. De deelnemersprij werd bepaald om ƒ25,- per persoon. Het eventueel tekort zal worden bijgepast uit de reserve, die uit de overschot ten van de in de laatste jaren gehouden reizen kon worden gevormd. De deelnemers uit Heille, St. Anna ter Muiden en Heille worden per bus afge haald. Om 9.30 uur vertrekt men vanaf de Grote Markt. Om ongeveer 20 uur is de terugkomst gepland. Het mu ziekgezelschap „Apollo" met het majorettenpeleton „Bel fort" zal voor de muzikale op luistering zorgen. (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN Zater dag j.l. vond er in de mooie tuin van de pastoor te Nieuw- Namen een muziekverbroede- ring plaats tussen de fanfare De Scheld«zonen van Nieuw- Namen en de fanfare Schelde- zonen van Hoogerheide. Nadat de fanfare uit Nieuw-Namen als eerste een uitvoering had gegeven op de kiosk was het de beurt aan de fanfare uit Hoogerheide onder leiding van directeur Verbocht. Het majo- rettenkorps van Hoogerheide was er ook met een geslaagde show, die met hartelijk ap plaus van de niet zo talrijke aanwezigen (slecht weer) be loond werd. Voorzitter P. de Deckere bedankte de fanfare De Scheldezonen uit Hoog*r heide tenslotte. Hij deelde me de dat er enkele overeenkom sten waren tussen de beide fanfares. De voorzitters hebben nl beide geen verstand van mu ziek en de fanfare scheldezo nen van Nieuw-Namen is op gericht in 1869 en de fanfare uit Hoogerheide is opgericht in 1896. Verder waren er plan nen om ook de naamgenoot uit België uit te nodigen op een volgende verbroedering. Hij overhandigde de voorzitter van de fanfare Dc Scheldezo nen uit Hoogerheide de heer De Bruin een verbroedeings- vaantje. De voorzitter van Hoogerheide dankte de heer de Deckere en nodigde De Scheldezonen van Nieuw-Na men uit op het 80-jarig be staan van zijn fanfare dat in mei volgend jaar gevierd wordt. Tenslotte werkte aan deze muziekverbroedering nog m=d« de fanfare Nooitgedacht uit Graauw. Leopold en Al- bertiesen uit Utrecht en Een dracht uit Vaarsenen- goed op ons", bevestigde voor zitter Becu. Drs R.C.E. Barbê dijkgraaf van de Verenigde Braakman polders, vestigde er d« aan dacht op dat dit waterschap en trouwens ook het Axeler Am bacht nog niet kunnen bijdra gen aan de kosten van de technologische dienst omdat de afvalwaterleiding van dc ka naalzone in Zeeuwsoh-Vlaan deren nog nirt overgedragen is aan beide waterschappen (De AWL is een gemeenschappelij ks regeling van de gemeenten Terneuzen-Axel en Sas van Gent, red.). De heer Banbé zei het niet juist te vinden wan neer de Braalkmanpolders en hrt Axeler Ambacht, indien zij mettertijd het beheer van de afvalwaterleiding krijgen alsnog onevenredig hogere bij dragen moeten betalen aan de technologische dienst. Voorzit ter Becu zegde toe dat deze zaak tezjjnertijd in alle rede lijkheid bekeken zal worden. Verkoping Het ouderco mité van de basisschool te Westdorpe heeft de parochiale bibliotheek overgenomen, met als doel het nog aanwezige bruikbare materiaal te gebrui ken voor de school als soort van documentatie en informa tie. Het resterende overschot zal tijdens een openbare ver koping, gehouden op zaterdag 20 september om 14 uur in het verenigingsgebouw ..Concordia" te -Westdorpe weggaan. De hierdoor vergaarde financiën komen ten goede aan het ou dercomité, dat dit op zijn beurt weer zal gebruiken voor activiteiten van de schooljeugd. Collecte De collecte voor het Medisch Kindertehuis „Bos en Duin" die in Westdor pe werd gehouden, door de familie Hemelsoet-Van der Heijden, heeft 452,10 opge bracht. Deze geldinzameling kwam tot stand naar aanlei ding van een noodkreet via radio en televisie om te trach ten „Bos en Duin", een ver pleegtehuis voor kleinere kin deren, die lijden aan suiker ziekte, van bedreigde sluiting te redden. Karabljnschieting Aan de karabijnschieting bij J. van der Goes-Pluijm georganiseerd door de karabijnclub „Oud Raedhuys", werd door 40 schutters deelgenomen. De eerste en tweede top werden afgeschoten door mevrouw M. de Jaeger uit Westdorpe; de linker zijvogel ging naar me vrouw Cerpentier uit Moerbe- ke Waas, terwijl M. de Vlees schouwer, eveneens uit Moer- beke-Waas, de rechter zijvogel voor zich opeiste. De meeste vogels zijn afgeschoten door mevrouw M. de Jaeger uit Westdorpe. Zij bewees hier mee voor de zoveelste keer dat de karabijnsport bepaald niet een sport is, waar altijd de mannen heer en meester zijn. De volgende karabijn- schieting van de Westdorpse vereniging vindt plaats op vrijdag 3 oktober om half acht in de zaal van „Het Oud Raedhuys". Ook niet-leden kunnen deelnemen. Geweren zijn in de zaal ter beschik king. Witgele en Groene Kruis Zowel de Witgele Kruisvere niging als de Groene Kruisver eniging in Aardenburg hebben aan algemene ledenvergade ring belegd, om de situatie te bespreken rond de toetreding tot de kruisvereniging West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze kruisvereniging zal per 1 ja nuari 1976 in werking treden. De plaatselijke kruisverenigin gen zullen op de ledenverga deringen moeten besluiten om toe te treden tot de basiseen heid van de kruisvereniging West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De algemene ledenvergadering van het Witgele Kruis wordt gehouden op woensdag 17 sep tember 1975 om 8 uur in hotel „De Rode Leeuw". Het Groe ne Kruis heeft een algemene ledenvergadering belegd op maandag 22 september 1975 om 8 uur in het Groene Kruis- gebouw. Kermisactiviteiten Op za terdag 27, zondag 28 en maan dag 29 september wordt er voor het eerst in vele jaren te Draaibrug weer kermis gehou den. De Draaibrugse sportver eniging wil van deze laatste kermis in de streek een echt volksfestijn maken. Op zondag is er een soort Vlaamse ker mis waaraan jong en oud kan meedoen en waarbij boven dien verschillende leuke prijs jes te winnen zijn. Op het programma staat een wed strijd touwtje springen, doel- schieten en grabbelen, terwijl de dames kunnen laten zien hoe snel ze een autowiel kun nen verwisselen. De Vlaamse kermis begint om 14.30 uur. Om 17.30 uur worden de prijs winnaars bekend gemaakt Ver der kan er tijdens de kermis ook gedanst worden in café Tramzicht, waar 2 mortieror- gels voor de muziek en de sfeer zoigen.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7