Disc-jockey wedstrijd in Kloostersande Bamisquiz99 kan hoogtepunt van Bamisfeesten worden Belgische schippers doen stap terug TWEE ORGANISATOREN - PRESENTATOREN Waarde van postzegels gestegen Kleinvee-expo succes in Sluis stad Voorwaarden Precies L. Uitterhoeve plotseling overleden Aanbesteding Braakman haven Jongetje brak been Uitstekende muziek op uitwisselings concert in Clinge Aardenburg Axel Kunstseizoen bij Van Geyt begonnen Open huis in Hulster bakkerij W. BAMBOST WINT KOEWACHTS HENGEL- CONCOURS Uitslagen van schietingen DINSDAG 16 SEPTEMBER 1975 (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Als onderdeel van de bamisfeesten wordt op zondagavond 28 sep tember een disc-jockeywed strijd gehouden in Klooster zande. Platendraaiers uit Zeeuwsch-Vlaanderen en ook daarbuiten kunnen dan hun stem verheffen in de grote feesttent op het Marijkeplein. De carnavalsstichting De Kloorianen zorgt samen met de leden van de Hulster zieken omroep Radio Nightingale voor de organisatie. De jury bestaat uit drie des kundigen, die zullen letten op muziekkennts, technische vaardigheid en de presentatie van de delnemers. De disc- lockeys moeten een aantal pla ten draaien, die door loting zijn toegewezen en een zelf uitgekozen plaat. Technicus Ronald Troch van Radio Nigh tingale zal de delnemers bij staan. Iedere discjockey krijgt, als het aantal deelnemers dat toelaat, vijftien minuten om zijn kunnen te tonen. Er is voor 300 gulden aan prijzen te verdienen. Bovendien is voor de winnaar een beker beschik baar gesteld. Deelnemers kun nen zich opgeven en inlichtin gen inwinnen bij de Monckey Bar en Bar de Hoeve, alle twee gelegen in de Clooster- straat Ze moeten dat wel doen voor 22 september. De wedstrijd begint om half acht, maar de deelnemers moeten een halfuur van tevoren al aanwezig zijn, omdat hun volg orde van optreden dan door loting wordt vastgesteld. Tij dens de pauze iaat broeder Herman van Radio Nightingale een klein stuk Ziekenomroep horen. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Twee leden van de carnavals- stichting „De Kloorianen" le ven met kloppend hart naar maandagavond 29 september toe. Het zijn Loek van Geers dale en Bert Baart, de organi sators en presentator» van de bamisquiz, die voor span ning, sfeer en gezelligheid moet gaan zorgen in de feest tent, die tijdens de bamisfees- (Van onze oorrespondent) AXEL Zaterdagmiddag kwamen op de provinciale weg te Magrette twee perso nenauto's met elkaar ln bot sing. Een auto, bestuurd door B. V. D. uit Axel, werd aange reden door een auto, bestuurd door J. B. uit Teneuzen. Door de botsiing vloog de auto van de heer D. over de kop. Nie mand raakte gewand. GOES Bij een suiker- werkfabriek aan de Fruitlaan te Goes is de chauffeur van een Duitse vrachtauto, de heer C.K.R., gevallen. De man was bovenop de vrachtauto ge klommen om het dekzel los te maken toen hij uitgleed en op de grond viel. Hij werd met rugklachten overgebracht naar het Sint-Joannazieikenhuis te Goes. HULST Op het fietspad langs de Absdaalseweg nabij Hulst kwamen twee bromfiet sera, B. V. uit Hulst en P. van D. eveneens uit Huist, frontaal met elkaar in botsing. Van D. werd met beenletsel naar het S t- Lidui nazie-k enhuis in Hulst overgebracht. TERNEUZEN Op de T- kruising van de Herbert Dow- weg, nabij Dow Chemical (Nederland) te Terneuzen kwam de bestuurster van een personenauto, mevrouw W. van N. van M. uit Terneuzen, tengevolge van het geen voorrang verlenen, in botsing met de bestuurder van een auto, A.L. uit AxeL Beide voertuigen liepen schade op. Er werd niemand gewond. (Van onze correspondent) CLINGE Na een rustperi ode van twee maanden startte in Den Dullaert de postzegel club 't Land van Hulst met het nieuwe seizoen. Ruim 200 leden uit heel Zeeland en uit België waxen ervoor naar Hulst gekomen. In zijn openingswoord con' stateerde voorzitter P. Ever- aert met enige wrevel dat de waarden van postzegels in korte tijd weer flink gestegen zijn. Vooral de topwaarden zijn met enkele tientallen gul dens omhoog gegaan. Dat kon men overigens onmiddellijk ervaren bij het inzien van de nieuwe catalogi, die bij de nieuw-tjesdienst verkrijgbaar waren. Voorzitter Everaert deelde mee, dat al verschillende stap pen ondernomen waren om subsidie te verkrijgen voor de viering van het dertigjarige bestaan. De organisatie van het feest (met een in maart te houden grote tentoonstelling) begint op gang te komen. Voorzitter P. Everaert zal tij dens het bekertoernooi van de Vlissinigse postzegelvereniging op 11 oktober (de dag van de postzegel) als jurylid funge ren. Verschillende deelnemers zullen tijdens dit toernooi een filatelistisch praatje houden, dat door een jury wordt be oordeeld. ten weer op het Marijkeplein in Kloosterzande staat. Die tent, zo verwachten de beide organisators afgaand op de vele goede reacties, zou wel eens te klein kunnen zijn om alle belangstellenden te kun nen bergen. Een groot aantal buurtteams zial elkaar tijdens de quiz gaan bestrijden om de hoogste eer. Het evenement bestaat uit een zestal onderde len. De spelers worden getest op hun kennis van het streek-, sport- en voorpaginanieuws uit de regionale kranten, op hun kennis van radio- en televisie programma's, op hun kennis over zangers, zangeressen en cabaretiers. Bovendien moe ten ze met heel hun ploeg een lied uit vroeger tijden ten ge hore brengen. Ook voor het publiek in de tent zijn er tijdens de quiz prijzen te verdienen. Tussen het wisselen van de onderde len worden daartoe vragen ge steld aan enkele aanwezi gen. Volgens Loek van Geersdale en Bert Baart kan de quiz een van de hoogtepunten tijdens de bamisfeesten worden. Aan twee voorwaarden moet nog warden voldaan om er een succes van te maken, zo zeg gen ze. „Ten eerste is de spor tieve Inzet van alle deelne mers gewenst en ten tweede moeten deelnemers en publiek hun feestelijke carnavalsneus maar eens vroegtijdig uit de kast halen en opzetten". Loek van Geersdale en Bert Baart hebben verder weinig twijfels: „Al tijdens de eerste vergaderingen met de buurten was de reactie geweldig. En wijzelf weten precies van el kaar wat we willen". Dat laatste zal weinigen verbazen. Loek van Geersdale en Bert Baart kennen elkaar al praktisch vanaf hun geboor te. Ze doorliepen samen de kleuterschool, de lagere school en de lts. Nu vormen ze als sinds enige tijd een onafschei delijke tandem binnen de crnavalsstichting in Klooster zande. Dat heeft zo de nodige resultaten opgeleverd. „We hebben dagen vrije tijd ge spendeerd om deze avond tot een onvergeteltjk gebeuren te maken", zo verklaren ze. (Van een onzer verslaggevers) HULST In Hulst is afge lopen weekeinde plotseling de heer L.A. Uitterhoeve overle den. De heer Uitterhoeve is 68 jaar geworden. In Hulst genoot hij grote bekendheid door zijn werk zaamheden voor het open be- jaardenwerk en de kath. bond van bejaarden en gepensio neerden, waarvan hij secreta ris was. Afgelopen vrijdag woonde hij nog een vergade ring bij van zijn bond. Zater dag werd hij plosteling ziek- De heer Uitterhoeve kwam drie jaar geleden, na zijn pen sionering in Hulst wonen. Daarvoor woonde hij in zijn geboorteplaats Stoppeldijk, waar hij hoofd was van de lagere sohool. Veertig jaar lang is de heer Uitterhoeve als onderwijzer aan de lagere Ma- riaschool in Stoppeldijk ver bonden geweest. Hij ontplooi de in Stoppeldijk ook nog an dere activiteiten op maat schappelijk gebied. De overle dene ligt opgebaard in het St. Liduinaziekenhuis te Hulst. De begrafenis vindt woensdagoch tend plaats om elf uur. Voorbereiding bamisfeesten. Loek van Geersdale (links) en Bert Baart prepareren zich op hun taak als bamis-quizmasters (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In hotel Rotterdam te Terneuzen vond gisteren de aanbesteding plaats van de aanleg van de Braakmanhaven ten behoeve van Dow Chemical. Twaalf aannemersbedrijven en com binaties schreven in. Een woordvoerder van het haven schap toonde zich na afloop redelijk tevreden over de in geschreven bedragen. Opval lend was wel het grote ver schil tussen de hoogste en laagste inschrijver; bijna twin tig miljoen. Aan het uitbagge ren en aanleggen van de Braakmanhaven is tevens het opspuiten van de Mosselban- k en verbonden. De inschrijvers waren: 1. Baggermaatsehappij Bos en Kalis bv te Papendrecht 27.468.000, 2. Holland aanne mingsbedrijf Zanen en Ver stoep nv te Den Haag 30.157.000, 3. Wegenbouw- maatsehappij Nederhorst bv te Papendrecht 32.220,000, 4, Aannemersmaatschappij Van Oord nv te Utreeht-Odijk 32.718.000, 5. Aannemers en handelsbedrijf Van Oord Wer kendam 33.378.000, 6. Bagger maatsehappij Breejenbout bv te Overveen 33.975.000, 7. J. P. Broekhoven te Zeist 36.690.000, 8. Stevin Bagger maatsehappij te Beverwijk en Baggermaatsehappij Holland te Hardinxveld 36.972.000, 9. Adriaan Volker baggermaat sehappij bv te Rotterdam 40.500.000, 10. Amsterdamse B-allst Bagger en Grond BV te Rotterdam 41.200.000, 11. Dredging Internationaal te Antwerpen 43.873.700, 12, bv J.M. Dekker en zn te Papen drecht 47.000.000. (Van onze correspondente) ASEL Het achtjarige jon getje M. v. A. uit Westdorpe moest maandagmorgen met een gebroken been naar het ziekenhuis in Terneuzen wor den overgebracht, nadat hij door een personenauto was aangereden. Het ongeluk ge beurde op de kruising West straat-Kerkdreef. (Van onze correspondent) CLINGE In het gemeen schapscentrum Malpertuus te Clinge heeft de fanfare Wel doen door Vermaak, een uit- wissriingsconcert gehouden, waaraan w8rd deelgenomen door Excelsior uit Terhole, Vrijheid Eendracht uit Lams- waarde en Weldoen door Ver maak uit Clinge. Ieder gez'l- schap speelde enkele marsen en een paar andere muziek nummers. Gedurende de gehe 1' avond was er in de zaal een grote belangstelling. mede door de goede akoestiek van de zaal, kon men van uitste kende muziek genieten. Voorzitter Fr. Plasschaert opende de avond met een dank woord aan de gezelschappen, die hun medewerking verleen den. De fanfare Weldoen door vermaak kwam het eerst op hot podium o..lv. dirigent G. Pilaet. De Clingense fanfare die uitkGmt in de ere-afdeling speelde achtereenvolgens de nummers Herliebst^r, A. Han- delian suite, de Kroningsmars en Semper Fidelis. De fanfare Excelsior o.l.v. dirigent L. G*us, moest enigs zins gehandicapt optreden we gens ziekte van muzikanten- Hoewei een klein gezelschap heeft het in d« maand juni deelgenomen aan het muziek concours in Hoeven, waar men in de vierde afdeling uit kwam. Excelsior speelde een tweetal nummers (die van het concours): variations on a french Folksong en Uyt de Musieckhoven. Tenslotte verscheen de fan fare Vrijheid Eendracht op het podium o.l.v, dirigent Jan van Waterschoot, Dit gezelschap gaat in de komende maanden in de eerste afdeling fanfare naar het bondsconcours in Bergen op Zoom. Als verplicht nummer werd gespeeld Suite en Baisse «n als vrij nummer Play Full Interlude. Scouting De Aardenburg- se scouts ontvingen een veer tigtal scouts uit Puurs. Onder leiding van de Aardenburgers werden verschillende excur sies gemaakt, o.a. naar de St Baafskerk en het gemeentelijk museum. De dag werd beslo ten met. het bijwonen van een dienst in de Aardenburgse pa rochiekerk. Deze dienst werd zorgd door het Jongerenkoor Aardenburg, onder leiding van L. Ducheine. Hengelen De hengelaars vereniging Geduld Overwint Alles (GOA) te Axel houdt zaterdag 20 september voor haar leden een clubwedstrijd hengelen in binnenwater. Ge vist zal worden op de GOA viswaters ten zuiden van Axel en na afloop zullen de prijzen aan de winnaars worden uit gereikt in het clublokaal van de vereniging café „De Witte Leeuw" aan de Molenstraat. (Van een onzer verslaggever») BRUSSEL-TERNEUZEN De Belgische schippers willen het instellen van een bodemta rief voor Internationale vrachten koppelen aan het al of niet in gevaar komen van de concurrentie-posltie van het Belgische bedrijfsleven. De schippers maakten gister morgen hun nieuwe voorstel len aan het Verbond van Bel gische Ondernemers bekend aan het begin van een derde onderhandelingsronde in Brus sel. De blokkade van de Belgi sche binnenwateren ls inmid dels zijn vierde week Inge gaan. Een bodemtarief voor het internationaal transport op Frankrijk behalve voor de Moezel en Rijnhavens en vrachtverdeling via een beurt rol van de Belgische Dienst Regeling Binnenvaart, rekening houdend met de concurrentie positie van België, zo luidt de belangrijkste tussenoplossing an de schippers. Met dit ge baar doen de schippers een stap terug ten opzichte van hun eerder ingenomen stand punt; bodemtarieven en beurt rol koste wat kost. Bovendien is het een teken van begrip voor de Belgische onderne mers, die vanaf het begin van de onderhandelingen hun con currentiepositie met het bui tenland alf argument in de strijd hebben geworpen. Een nieuw element is verder het voorstel om eveneens re kening te houden met concur- rentie-positie een beurtrol en bodemtarieven door te voeren voor de vaart op Nederland en Duitsland. Het VBO liet gisteren we ten de voorstellen van de schippers in beraad te hebben Vanmorgen worden de onder handelingen in Brussel voort gezet. Intussen ligt het kanaal van Gent naar Terneuzen nog vol met schepen. Aan ligplaat sen is er nog geen gebrek zo meldde gisteren een woord voerder van de Terneuzense havendienst. Momenteel wach ten zo'n driehonderd schepen op doorvaart naar België. (Van een onzer verslaggevers) HULST „De kunst begint weer, de toeristen zijn weg", Zo becommentarieert galerie houder Van Geyt het aanbre ken van het nieuwe tentoon- stelllngsselaoen ln zijn expo sitieruimte aan do Steenstraat 20 te Hulst. De eerste tentoon stelling begint vrijdagavond en toont werk van Arja van den Berg, Hermanus Berserik, Otto Dicke, Jan van Heel, Jaap Min, Piet Nieuwenhuy- sen, Michei F. van Overbeke H.J. Slijper, Cees Vlag en Ans Wortel. De tentoonstelling wordt vrijdagavond om acht uur geo pend en duurt tot 12 oktober. Van Geyt maakt met deze ten toonstelling het begin van een vaste voorraad grafiek, met werk van de bekende Neder landse grafische kunstenaars Vooral van Hermanus Berserik is in de komende tentoonstel ling veel werk (etsen en li tho's) te zien. De keurmeester aan het werk (Van onze correspondent) SLUIS De Provinciale so- mertentoonstelling voor konij nen, kippen en sierduiven, die in het afgelopen weekend in de Sluisse sporthal plaatsvond, is een succes geworden. Het bestuur van de Konijnen- en Pluimvcefokvereniging Oost burg dat voor de derde achter eenvolgende jaar deze ten toonstelling organiseerde, toonde zich bijzonder tevre den, zuwel over de deelname: ruim 300 dieren werden inge zonden, als over de publieke belangstelling. De Sluisse burgemeester mr. H.P.L. van den Beid opende de tentoonstelling. Hij wees erop dat het kweken van die ren grote zorgen en liefde ver eist. Het kweken van rasdie ren vereist echter nog meer en vooral discipline. Hij wenste de inrichters veel succes. De heer C. Verhulst kreeg van hem de gouden ere-medaille van de Nederlandse Konijnen- fokkersbond opgespeld. Hij verwierf die voor het feit, dat hij al meer dan 40 jaar als fokker bedrijvig is. De heer A. Clijncke, vlce-voorzitter dankte het Sluisse gemeentebe stuur voor de bschikbaarstel- ling van de sporthal. De heer Clijncke werd zelf met eer ijzergrauwe Vlaamse reus algemeen kampioen van de afdeling konijnen. De heer G. de Smidt uit Retranche- (Van een onzer verslaggevers) HULST Iedereen, die daarvoor belangstelling heeft kan woensdag eens aien hoe de warme bakker tegenwoor dig zijr brood, koek, gebak enz. vervaardigt. De bakkerij Rich houdt dan namelijk tus sen tien uur 's morgens en drie uur 's middags open huis. Dat gebeurt in de nieuwe bak kerij, die men ln gebruik ge nomen heeft. De bakkerij is gevestigd aan de Absdaalse weg nummer 45. ment werd met een gele ver- dervoetige Saksische ekster, kropper kampioen bij de afde- ling sierduiven, terwijl bij da afdeling kippen de heer J. Dhert uit Westdorpe met een Twentse zilver hoender de hoogste eer behaalde. (Van onze correspondent) KOEWACHT De oersti wedstrijd, die de Koewachtse hengelvereniging sinds 18 jaar heeft gehouden, werd gewon nen door een Nederlander; W. Bambost uit Zuiddorpe. Hij hengelde 263 punten bij elkaar. In totaal deden 112 deelnemers (Belgen en Neder landers) aan de hengelwed- strijd mee. Achttien daarvan waren lid van de organiseren de club. Het weer was niet >1 te best. De verdere uitslagen zijn als volgt: 2. E. van Darnme Oos tende 142 pnt., 3. Rosette van Damme Oostende 144 .pnt (vorige was 148 pnt), 4. K Reynaart Gent 107 nt„ 6. E van Herrewegihe Waesmunster 164 pnt, 6. C. Joy Gent 85 pnt., 7. M, Caessens Waesmun ster 89 pnt, 8. R. Holsbeke Zelzate 88 pnt., 9. L. Mazure Gent 86 pnt., 10. C. Francois Gent 79 pnt., 112. G. van Bui ten Waesmunster 74 pnt., 13. L. Verbesten Dendermonde 71 pnt, 14. W. Hendriks Gent 73 punt ,15. A. Zw-artelee Zelzate 73 pnt. De vereniging Of Vermaak uit Gent deed mee met het grootste aantal henge laars. De vangsten werden re delijk genoemd. (Van een onzer verslaggevers) BOSCHKAPELLE Aan de zaterdagschieting op twee wippen, gehouden in café A. Stallaart, namen 58 schutters deeL Uitslag: Op wip één: ho ge vogel- H. van Waterschoot uit Hengstdijk; eerste zijvogel: J. de Bot uit Terhole; tweede zijvogO, R. Heymans uit Axel; grootste aantal (6): Th. de Kort uit Stoppeldijk. Op wip twee; hoge vogel: R. Her- wegh uit Lamswaarde; eerste zijvogel: G. Mahu uit Canada; tweede zijvogel: R. Herwegh uit Lamswaarde; grootste aan tal (4). C. de Kort uit Kloos terzande. BOSCHKAPELLE Aan de zondagschieting op twee wippen, gehouden ln café A. Stallaart, namen 37 schutters deel. Uitslag Op wip één; ho ge vogel: R, Heymans uit Axel; eerste zij vogel: R. Her wegh uit Lamswaarde; tweede zij vogel: H. Claessens uit Lamswaarde; extra hoge vo gel: K Herwegh uit Lams waarde: grootste aantal (6): R. van Esbroeck uit Lamswaarde. Op wip twee: hoge vogel en eerste zijvogel: E. Scheerders uit Hulst; tweede zijvogel; H. Claessens ui-t Lamswaarde; ex tra hoge vogel: J, Vernimmen uit Stoppeldijk; grootste aantal (5): A Verschoten uit Hulst. GRAAUW Aan de zon- uagsclueting gehouden in café V. de Caluwe, namen 39 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: J. Lauwers uit Terhole; eerste zijvogel: P. Reyns uit St. Jansteen; tweede zijvogej: C. de Bot uit Terhole; grootste aantal (4): A. Elias uit Am sterdam Z126 KLOOSTERZANDE Aan de zaterdagschieting, gehouden in café R. van Kruysaen, na men 34 schutters deel. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel: J. Hoop uit Kloosterzande, tweed» zijvogel: A. Verhoeven uit Kloosterzande; grootste aantal (6): A. Tleleman uit Kloosterzande. KLOOSTERZANDE Aan de zondagschieting, gehouden in café R. van Kruyssen, na men 34 schutters deel. Uit slag: hoge vogel; J. Hoop uit Kloosterzande; eerste zÖvogel; F van Kruyssen uit Klooster zande, tweede zijvogel: J. Hoop uit Kloosterzande; groot ste aantal (5); mevr. Her mans-Van Gassen uit Ossems- KOEWACHT Aan de za terdag gehouden sehletirag bij J. de Guchteneire door De Sportvrienden deden 66 schut ters mee. De uitslag: Hoogvo gel A. van Overloop Koe wacht, eerste zijvogel A. Sa- gers Axel, tweede zij vogel J. Neve Nieuwdorp. Meeste vo gels G. Wouters Koewacht (drie). KOEWACHT —Aan de za terdag gehouden kermlssehie- ting bij K. van Boven te Koe wacht deden 22 schutters mee. De uitslag: hoogvogel en eer ste zijvogel J. van Bellen tweede zij vogel A. de Co- ninck, extra hoge vogel C. Vangremberghe, meeste vogels C. de Schepper (vijf). Alle winnaars komen uit Koe wacht. KOEWACHT Aan de zondag gehouden kermissehie- tlng bij K. van Boven te Koe wacht namen 35 schutten deel. De uitslag: hoogvogel P- Oosting Axel,, eerste zijvogel R. la Hejjne overslag, tweede J. van Bellen Koewacht, grootste aantal vogels C. de Schepper Koewacht stuks). KOEWACHT De schut- tersmaatschappij Willem Te" hield zondag een schieting op de liggende wip bij P. van de Steen Zeventig schutten kwamen ervoor opdraven. Ce hoogvogel werd geschoten door Ch. Vereecken Koewacht de eerste zijvogel door A. Sa- gers (Axel), de tweede zijvo gel door A. van de Sijpt 'i8 Koewacht en de meeste voge:S door A. Rombout Kling8 (vie-r) ZUIDDORPE In cafe I* Block werd een schieting op het liggend spel gehouden m8' een deelname van 35 schut ters. De uitslag: hoogvogel: R- de Smet uit Koewacht; eers'8 zijvogel P Talboom uit Zuid dorpe, tweede zijvogel: - Bouwens uit Zuiddorp8 Grootste aantal kleine vogels: H. Smits uit Sas van Gent88 Cam. de Meij uit Zuiddorp8' beiden met vijf stuks. Volg8" de schieting zaterdag 20 fP tember.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2