Sterke start Zeeuwse teams Verrassende zege van Hontenisse Motorcross in Waterlandkerkje Tweede plaats voor van Bruggen Ruime zege Zeeuwse atletiek LUCTOR KLOPT STORMVOGELS Verhelle en De Schipper pakken overwinning Winst Hoefnagels Bode en Bom winnen Scheidsrechters- declaraties sport JEUGDPLAN NEDERLAND DE STEM VAN DINSDAG 16 SEPTEMBER 12 (Van onze tafeltennls- medewerker) MIDDELBURG - Alle Zeeuwse tafeltennisteams, die afgelopen weekend van start gingen in de landelijke compe titie zijn met een overwinning gestart. Allereerst was het in de hoofdklas het Graauwse St. Aloysius 1 dat tegen TSV/Ca- trien in Eindhoven met 4-6 wist te klaren waarbij vooral de drie winstpartijen van Wil- fried Dumez van doorslagge vende betekenis waren. René van Dijk wist tweemaal tot winst te komen en Paul Mat- thijssen zorgde voor één punt. TSV was overigens wat ver zwakt ten opzichte van vorig jaar en alleen routinier van Vroenhoven stond nog in de basisopstelling. Het Tilburgse Irene 1 zag eveneens kans een 4-6 zege te behalen en wel tegen Delta Lloyd 2 in Amsterdam. De eer ste thuiswedstrijd van Inter- lance in Deventer werd tegen K. en B. 1 met 7-3 gewonnen. In de overgangsklas Degon MZ 1 overweldigend tegen Diveko 1 door maar liefst 10-0 te laten aantekenen terwijl in dezelfde groep Docos 1 de ontmoeting tegen Wibats 3 in een 2-8 winstpartij omzette. Vrien denschaar 2 wist zich met 7-3 Deso 1 uit Roosendaal van het lijf te houden. De andere overgangsklasse-groep waarin zowel St Aloysius 2 als Wilno 1 uitkomen leverde de eerste winst op voor het Vlis- singse Wilno 1 tegen Wibats 2 4-6. Zoals verwacht begon Je- ras met driemaal winst Ook St. Aloysius 2 begon goed en dankzij vooral Van Lare en Bogaert, die elk driemaal een partij wonnen tegen Elan 1, werd het 8-2. Korenbeurs 2 klopte Vriendenschaar 1 met 8-2. MZ 2 begon voortreffelijk te debuteren in de promotie overgangsklas door in Rotter dam via 4-6 op de belde pun ten beslag te leggen vooral dankzij de ongeslagen Van der Kooi). Radio Molenaar 1 - STT 1 eindigde in 6-4 en Steeds Hoger 2 sleepte met 2-8 de volle winst weg bij Koren beurs 3. Ook het damesteam van MZ debuteerde succesvol door in Den Haag tegen Wibats 1 met 2-8 uit te halen waarbij Joke Roelse kans zag ongeslagen te blijven. NO AD 1 won bij HBC 1 met 4-6. (Van onze handbal medewerker) TERNEUZEN - Daar het weer in Nederland de afgelo pen jaren menigmaal spel breker was bij het veld zeven handbal bedankten vele teams voor de eer om deel te Wim (Van onze sportmedewerker) WATERLANDKERKJE - Het herfstachtige weer was er de oorzaak van dat niet al te veel toeschouwers langs het circuit stonden bij de goed georganiseerde motorcross in Waterland kerkje. Ondanks het feit dat ook de Zeeuwsch-Vlaamse favorieten van start zouden gaan waren de organisators toch lichtelijk teleurgesteld over het geringe aantal toeschouwers. Het parkoers was door de regenval van de afgelopen dagen behoorlijk zwaar geworden en de modderkluiten vlogen de toeschouwers dan ook om de oren. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG - In zijn laatst gehouden bestuursverga dering heeft de K.N.V.B., afde ling Zeeland, een nieuw besluit aangenomen, betreffende het indienen van scheidsrechters- declaraties. De officiële tekst van dit be sluit luidt: de dames en heren scheidsrechters dienen de decla raties van de door hen geleide wedstrijd zo spoedig mogelijk in te dienen. In ieder geval moet de declaratie binnen 14 dagen na de wedstrijddag op het bonds- bureau zijn ingediend. Declaraties, welke na 14 da gen pas worden ingezonden, kunnen niet meer in oehande- ling genomen worden, tenzij dit gebeurt door middel van een met reden omkleed verzoek. TENNIS - De Spanjaard Ma nuel Santana en de Braziliaan Edison Mandarino hebben de finale bereikt van het tennis toernooi op Curasao. Dit vormt het eerste onderdeel van een toernooiencircuit in Midden- en Zuid-Amerika. In de openingsronde van de goede klassering in het eind- categorie 125 cc was de Belg De Klassement op. In de tweede Meijer veruit de sterkste. Zijn manche was de Belg Mallefroi landgenoot Van Gijsegem was de sterkste. Daarin werd Van zijn grootste concurrent maar Bruggen vierde. De eindover- ook hij kon De Meijer niet van winning kwam terecht bij de twee ritoverwinningen - dus ook de eindoverwinning afhouden. Derde in het eindklassement werd de Belg Borms. Bij de nieuwelingen konden de Axe laars Dieleman en Vink het ere- schavot ook niet halen. Beiden draaiden uitstekend in het voor ste gelid mee maar eindigden in het klassement als vijfde en zes de. De strijd ging tussen de Be lgen Renard en Coppens. In de eerste manche wist Renard zijn concurrent enkele seconden voor te blijven maar Coppens nam wraak in een spectaculair gereden tweede manche, door Renard op bijna een minuut te rijden. De Belg Ranquin die in beide manches respectievelijk derde en vierde werd legde be slag op de derde plaats in het eindklassement. Bij de junioren wel een Axe laar op het erepodium. Wim van Bruggen wist zijn uitstekende prestatie van vorige week nog maals te verbeteren door in het eindklassement als tweede te eindigen. Hij leverde vooral in de eerste manche een geweldige strijd met de Belg Van de Moor tel en na een adembenemende zij aan zij-race bleef de Belg Wim van Bruggen twee seconden voor. Alles echter leverde Wim een prima vooruiticht op een man die er in Waterlandkerkje het meeste recht op had: Van ae Moortel. Tweede werd dus Wim van Brugge en derde alweer een Belg: Goudvink. Bij de senioren was de Belgi sche overheersing compleet. Het veld werd geleid door Boënne, Van Achter~Harnlsfeger en Sae- lens en zij maakten onderling uit wie uiteindelijk de overwinning zou grijpen. Dat zou na een spannende strijd Boënne wor den voor Van Achter en Harnis- feger. Vooral in de tweede man che kon het publiek genieten van een fraaie strijd tussen ge noemde vier coureurs. Saelens werd door een valpartij in de tweede manche teruggeworpen naar een vierde plaats in het al gemeen klassement. Natuurlijk zou het klapstuk de strijd in de internationalen worden met als grote favoriet onze nieuwe Eu ropese kampioen Johan Scheele uit Axel. Johan heeft het even wel niet kunnen redden. In de eerste manche was hij wel als eerste vertrokken maar na de eerste ronde had André Corens de koppositie veroverd die hij met groot machtsvertoon vasthield. In de laatste ronde evenwel passeerde de Belg René van der Vorst zijn landgenoot en finishte als eerste, derde werd de Belg De Cuiiper en vierde onze landgenoot Johan Scheele. De tweede manche werd op nieuw een duidelijke overwin ning voor René van der Vorst. Johan Scheele kwam na ruim honderd meter al stil te staan De start van de internationalen" in Waterlandkerkje. met motorpech en zou ook in de derde manche niet van start gaan. Dat was voor het publiek toch een bittere pil. Verhoeven (B) werd in de tweede manche tweede en Korens zou als derde binnenkomen. De derde manche startte sensationeel Van de Vorst kwam ten val maar zette de strijd voort Zij het met een grote achterstand op de rest van het veld onder aanvoering van Verburgh, maar René van de Vorst zette door en ondanks zijn flinke vleeswond overhouden aan de valpartij liep hij lang zaam maar zeker in. Na vier ronden reed hij al op de vijfde plaats. Na zeven ronden was hij derde en na elf ronden kwam hij als tweede door. Winnaar van de derde manche werd Verburg. Van de Vorst werd dus tweede. In het eindklassement werd van de Vorst duidelijk winnaar voor de Clercq (B) en Bortels(B). De uitslagen: 125 cc: 1. De Meijer 2 pt, 2. Van Gijsegen 4 pt, 3. Borms 9 pt,. Eindstand nieu welingen: 1. Coppens, 3 pt, 2. Renara, 4 pt, 3. Ranquin 7 pt. Eindstand junioren: 1. Van de Moortel 1 pt, 2. Van Bruggen 6 pt, 3. Goudvink 8 pt Eindstand senioren: 1. Boënne, 2 pt, 2. Van Achter 4 pt, 3. Harnisfeger, 6 pt. Eindstand internationalen: 1. Van der Vorst 4pt, 2. De Clercq 15 pt, 3. Bortels 18 pt. (Van onze sportmedewerker) VUSSINGEN - De jaarlijkse atletiekontmoeting tussen de afdelingen Zeeland, Gouda en Dordrecht - Dordrecht schreef op het laatste moment af - voor senioren, junioren en pupillen die zaterdagmiddag op de sin- telbanen in het Vlissingse sport- Eark werden gehouden, is vooral ij de dames een duidelijke overwinning geworden voor de afdeling Zeeland. De Zeeuwse dames behaalden na de gebrui kelijke nummers een totaal van 117 punten, terwijl de dames van de afdeling Gouda daar maar 99 punten tegenover kon den stellen. Bij de heren was het puntenverschil bijzonder klein. Zeeland liet een totaal van 138 punten noteren, Gouda daar tegen naderde Zeeland tot op 136 punten. Uitslagen, 3000 m heren: 1. P. Vonck (RKHAV) 8.31.2 min, 2. M. v. Prooyen (AV'56) 8.44.6 min. Speerwerpen heren: 1. Pe ter Mofenaar (AV'56) 48.32 m, 2. J. Kortsmid (Z. Sport) 47.30 m. Heren 1000 m: 1. G. Verhulst (Z.S.) 50.5 sec., 2. J. Eversdijk (AV'56) 51.1 sec. Kogelstoten heren: 1. Peter Molenaar (AVT56) 12.44 m, 2. R. Kuypers (Marth.) 12.10 m. Dames 100 m.: 1. C. Bours (AV'56) 12.1 sec. Dames 200 m..: 1. C. Bours (AV'56) 25.2 sec. Estafette 4x100 m dames: 1. Zeeland 50.6 sec. Estafette 4x400 m heren: 1. Zee land (tevens nieuw Zeeuws re cord) in 3.26.6 min. Hoogsprin gen heren: 1. J. v. Leeuwen (Gouda) 1.85 m, 2. Rod Geljon (Z.S) 1.85 m. Verspringen B-jongens: 1. Paul Sturm (AV'56) 5.60 m. Speerwerpen B-jongens: 1. Paul Snel (AV'56) 42.50 m. Estafette 4x100 m voor B-meisjes: 1. Zeeland (nieuw Zeeuws record) in 49.4 sec. B-jongens 800m: 1. Jan de Bart (AV'56) 2.02.4 min., 2. H. Lind ner (Marth) 2.03.6 min. Dames 800 m: 1. B. de Nijs (S.S.) 2.25.7 min. B-meisjes 800 m: 1. K. de Nijs (S.S.) 2.17.8 min, 2. R. Nijs- (RKHAV) 2.27.5 min. kens K. Hoogspringen B-meisjes: 1. de Nijs (S.S.) 1.55 m., 2. Els Va der (Z.S) 1.50 m. B-jongens 100 m: 1. Paul Sturm (AV'56) 11.5 sec. B-meisjes 100 m: 1. L. Gil lissen (Dynamo) 12.1 sec., 2. Els Vader (Z.S.) 12.3 sec. Discusw. heren; 1. R. Cuyper (Z.S.) 36.66 m, 2. P. Molenaar (AV'56) 35.36 m. Kogel dames: 1.1. Hage (D.S.) 11.44 m. Discusw. dames: 1. I. Hage (D.S.) 42.22 m. C-jong. 800 m: 1. J. Ivens (RKHAV) 2.09.5 min. C-meisjes 80 m en vers] 1. M. Olieslager (S.S.) res[ sec. en 4.77 m. C-meisjes 600 m: 1. I. de Nijs (S.S.) 1.42.6 min. rspr.: 10.6 (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG - De motor en autoclub „Scheldegouwen" hield zaterdag in de gemeente Middelburg een oriêntatierit voor A- en B-klassers (de derde die meetelt voor het clubkampi oenschap). De afstand voor be ide categorieën was 48 kilome ter. Start en finish lagen aan de Nadorstweg in Middelburg. Er waren in totaal 41 deelnemende equipes. Uitslag Aklas: 1. C. Bode-mej. Hom 396 strafpunten, 2. de heer en mevrouw Van Nieuwenhuijze (Kruiningen) 427, 3. P. Poelman-J. Schuitema 454,4. C. Boogaard (alleen) 498, 5. E. Kupers-P. Kupers 612, 6. de heer en mevrouw De Nooyer 630,7. de heer en mevrouw Kor- suize 633,8. de heer en mevrouw Westveer 641, 9. de heer en me vrouw Van der Hagen 676, 10. de heer en mevrouw Degens 683 strafpunten. Uitslag B klas: 1. echtpaar S. Dingemanse 215 strafpunten, 2.echtpaar N. Tramper 221, 3. J. Ellenhoek-P. Sijts 249, 4. Jo en Ad van Oorschot 258,5. echt- Êaar Engellaan 261, 6. echtpaar ilngemanse 272, 7. P. Moens-F. Coppens 312, 8. echtpaar W. Jo- ziasse 325, 9. echtpaar A.B. de Bruine 506, 10. L. van Oosten-J. Kok 506 strafpunten. ATLETIEK - Raymong de Vries (AV '34) heeft zaterdag bij de open atletiekkampioenschap- pen van de Kempen in Val- kenswaard bij het hoogspringen zijn persoonlijk record gebracht op 2,08 meter. De Vries, die bij de Nederlandse kampioen schappen op Papendal tweede werd achter Ruud Wielart met 2,06, leverde daarmee tevens de beste prestatie van de dag. ATLETIEK Het hoogtepunt van de tweede dag van de Oost- duitse atletiekkampioenschap- pen in Erfurt was de vestiging van het Oostduitse record op de 110 meter horden door Thomas Munkelt in 13.45 seconden. Hij versloeg daarbij de oud- Europese kampioen Frank Sie- beck (13,52), die tien dagen ge leden het record op 13,47 had gebracht. (Van onze zwemmedewerker) GOES De recreatieve zwemploeg van Luctor uit Mid delburg heeft zaterdagmiddag in het zwembad te Goes voor een grote verrassing gezorgd door het gerenommeerde team van de Stormvogel uit Viissingen met klein verschil te kloppen. De Vlissingers konden op het on derdeel 4x50 m. vrije slag esta fette jongens onder de 10 jaar geen team in het water krijgen waardoor zij veel punten verlo ren. Deze achterstand was niet meer in te halen. De eindstand luidde: 1 Luctor 377Vj punten, 2 Stormvogel 376 punten, 3 De Ganze 335 Vi punten. De uitslagen waren: Meisjes onder de 10 jaar: 50 me ter rugslag: 1 Erica Koevoets Luctor 51.9, 2 Antoinette Gom- mans Stormvogel 53.2, 3 Ma-. rietteBilius Stormvogel 54.6. 50 meter vrije slag: 1 Francisca Barten Stormvogel 44.4, 2 An toinette Gommans Stormvogel 44.4, 3 Angelique Spruijt Luctor 47.1. Meisjes onder de 12 jaar: 50 meter schoolslag: 1 Anne Visser Stormvogel 45.4, 2 Marloes Overbeeke, Luctor 49.2, 3 Ange lique Lansu Stormvogel 49.3. 50 meter vrije slag: 1 1 Marloes Overbeeke Luctor 40.2. 2 Judith van de Velde Stormvogel 40.9. 3 Irma de Waard, Luctor, 41.0. Meisjes onder de 14 jaar: 50 meter vrije slag: 1 Miranda Kloet Stormvogel 37.0. 2 Nel Huige Stormvogel 37.8, 3 Mar jan van der blast Stormvogel 37.8. 50 meter schoolslag: 1 Mi randa Kloet Stormvogel 45.9, 2 Elisabeth de Vey Luctor 46.3, 3 Nel Huige Stormvogel 48.2. Meisjes 14 jaar en ouder: 50 meter rugslag: 1 Joke Keymel Stormvogel 44.4. 2 Marjolein Zeegers Stormvogel 47.7. 3 Joke Reigersberg De Ganze 48.1. 50 meter schoolslag: 1 Matty Franse De Ganze 39.9. 2 Joke Keymel Stormvogel 40.4. 3 Joke Reigersberg De Ganze 44.7. Jongens onder de 10 jaar: 50 meter vrije slag: 1 Gilbert Smal- legange De Ganze 41.9. 2 Danny Schild Luctor 46.4. 3 Albert Boonman De Ganze 50.6. 50 me ter rugslag: 1 Gilbert Smalle- fange De Ganze 54.3. 2 Remco troom 56.0. 3 Gerard Woesten- burg De Ganze 56.9. Jongens onder de 12 jaar: 50 meter schoolslag: 1 Frans Cor- nelissen Stormvogel 48.6. 2 Pe ter Geervliet Luctor 49.7. 3 Johnny van Gorsel Luctor 51.4. 50 meter vrije slag: 1 Frans Cor- nelissen Stormvogel 36.9. 2 Charles Wondergem Luctor 39.5. 3 Peter Geervliet Luctor 40.5. Jongens onder de 14 jaar: 50 meter vrije slag: 1 Frank Wolt- man Stormvogel 32.8. 2 Jan Murre Stormvogel 33.3. 3 Elco Slikker Luctor 35.4. 50 meter schoolslag: 1 Frans van Koge lenburg Stormvogel 44.0. Frank Woltman Stormvogel 44.4. 3 Arjan Wiskerke Luctor 45.2. Jongens 14 jaar en ouder: 50 meter rugslag: 1 Johnny Lere Stormvogel 39.8. 2 Gertjan Blankaert Stormvogel 41.6. Jan van de Broeke De Ganze 43.6. 50 meter vrije slag: 1 Ge rtjan Blankaert Stormvogel 34.1. 2 Henk Kokké, Stormvogel 34.9. 3 Jan van de Broeke Ganze 35.2. nemen aan de competitie. Ondanks dat feit, kreeg de competitieleider Lou Nijse zijn programma voor elkaar, zodat de eerste competitie dag geheel vlot afgewerkt kon worden. De grootste ver rassing was wel de overtui gende overwinning van het herenteam van Hontenisse dat voor het eerst aan de competitie deelneemt op het bezoekende Sluiskil-team. Bij Operatie'71 in Oostburg kreeg het goede keeperswerk van de 48-jarige invaller Ceger Risseeuw of na werken, want tegenstander Delta Sport keerde naar Zlerikzee terug met een krappe 15-14 nederlaag. In de eerste klas heren verdeelden de Goese vereniging GSC en Ha ringman broederlijk de punten 14-14. In Viissingen speefden de heren van Walcheren een goede en sportieve wedstrijd tegen DOW uit Terneuzen. Vooral in de eerste helft speelde keeper Charles van Pamelen evenals vorig seizoen zo goed, dat Wal cheren de rust inging met een veilige 8-3 voorsprong. Na rust liep DOW wel iets in (9-6) door sneller te gaan spelen maar op dat moment schakelde Walche ren over naar een grotere ver snelling, en het kon verdiend met 12-6 de wedstrijd afsluiten. Bij de dames in de eerste klasse versloeg Olympus II op overtuigende wijze stadgenoot Walcheren II met 8-1. In de he ren tweede klasse won Honte nisse ondanks de korte ervaring die de spelers hebben toch ge makkelijk van de reserves van Sluiskil In de eerste helft speelde Hontenisse nerveus en gehaast, maar toch nog zo sterk dat Sluiskil weinig kans kreeg. Vooral spelers als Jos van Heese en Jan Sponselee maakten korte metten met het incomplete team van Sluiskil. William Asselman zorgde daarnaast dat hij de meeste fouten van zijn verdedi ging tot een minimum terug kon brengen door fraaie reddingen. Eindstand werd 17—4. In Oostburg nam Operatie '71 direct na de beginworp het heft in handen en liep vrij snel van tegenstander Delta Sport weg. Had de Delta Sport verdediging veel moeite met de acties van Wim Verstraete en Leen Syrrier, de Operatie-verdediging had zijn handen vol aan de Delta Sport-spelers Jo Goethart en Johan de Jonge. Na een rust stand van 7-3 kwam Delta Sport goed terug. Maar het verschil was te groot. Operatie behield de winst bij een 15-14 eindstand in eigen huis. Bij de dames in de tweede klasse vielen de reserves van Hontenisse duidelijk tegen in een thuiswedstrijd tegen Sluis kil II. Sluiskil II profiteerde goed van het feit dat het niet vlotte in de verdediging van Hontenisse, maar gaf daarnaast de Hontenisse aanvalster Hen- nie Burggraaf ook nog geen schijn van kans door een goede mandekking. Sluiskil sloot de wedstrijd af bij een 10-5 voor sprong. Even als vorige jaren kwamen de dames van Zeeland Sport tegen DOW net Iets te kort. Ook ditmaal won de j uit Terneuzen maar nil lipt. de helft van Ria Leeman en Jolanda Jansen gaf DOW de winst bijna uit handen door een inzinking. Zeeland Sport kwam onver wachts langszij ondanks felle tegenstand van keepster Nora Vinke 2-2. In de laatste minuten kon Jennie van Boven toch nog zorgen dat de winst met 3-2 mee naar Terneuzen ging. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG - In tegen stelling tot wat eerder werd ge publiceerd, zullen de activitei ten van het Jeugdplan Neder land op zo kort mogelijke ter mijn hervat worden. Een en ander is het gevolg van een bespreking van de lande lijke jeugd technische commis sie met de voorzitters van de af deling jeugd technische com missies, afgelopen zaterdag in Zeist. Het door de technisch direc teur, bondscoach George Kno bel, voorgestelde plan is ver schoven en dit seizoen zal in de afdelingen voor de selectie- groepen A en B een programma van 10 activiteiten (inclusief de wedstrijden om het districts kampioenschap) worden afge werkt. Binnen twee maanden zal op nieuw gediscussieerd worden over de nieuwe opzet van het jeugdplan Nederland. (Van onze sportmedewerker) EEDE - Jan de Schipper uit Oostburg in de categorie 16 tot en met 35 jaar en George Ver helle uit het Belgische Maldeg- hem in de leeftijdsgroep boven de 35 jaar, zijn zondagmiddag de winnaars geworden van een grote internationale volkskoers in het West-Zeeuwsch-Vlaamse Eede. In de categorie 16 tot en met 35 Jaar versloeg De Schip per zijn medevluchter Adrie 't Gilde in de eindspurt, terwijl Verhelle bij de „oudjes" een bijna volledig peloton achter zich liet. Dat De Schipper en 't Gilde tot de grootste kandidaten voor de eindzege gerekend mochten worden was al gauw duidelijk. Reeds na een drietal ronden - bij een premiespurt - gingen beide renners een vinnige spurt aan, en meteen was het gat geslagen. In het peloton vonden de andere deelnemers dat schijnbaar alle maal nog een beetje vroeg. Er kwam dan ook geen reactie. Voor de twee vluchters reden genoeg om door te gaan, en hun voorsprong groeide al gauw naar zo'n honderd meter. Toen werd men vooraan in het pelo ton toch „wakker", maar al spoedig zou blijken dat dit al te laat was. De voorsprong van de twee leiders werd elke ronde groter. Het peloton zou halfweg wedstrijd in twee stukken vallen en er werd een felle jacht ge opend op de twee vluchters. Maar dat alles zette weinig zo den aan de dijk. De twee leiders werkten voortreffelijk samen, en hun voorsprong schommelde al gauw rond de minuut. Met de finale in zicht geloofden de an deren er ook niet meer in zodat het peloton weer samen kwam. Jan de Schipper en Adrie 't Gilde gingen gestadig door en bij de finish bedroeg de voor sprong van de twee leiders op het peloton ruim 1.30 min, Uit slag tot en met 35 jaar: 1. J. de Schipper Oostburg, 2. A. 't Gilde Hoek, 3. J. Naudts (B), 4. G. van Rijkeghem Meulebeke (B), 5. M. van Rijkeghem Meulebeke (B), 6. B. Steenbakker Heinkens- zand, 7. J, Grijspeerd Stand- daarbuiten, 8. L. Dutz (B), 9.1 van Rogge (B), 10. L. v.d. Capelle Meulebeke (B). Boven de 35 jaar: 1. G. Verhelle Maldeghem (B), 2. G. v. Maekelenberg Brugge (B). 3. J. Lescrauwat (B), 4. J. Pascal Jabbeke (B), 5. W. Caboor Mal deghem (B), 6. J. v.d. Abbeele (B), 7. J. v.d. Micro (B), 8. J. v.d. Beke (B), 9. P. Everaert Hulst, 10. C. de Clerck Jabbeke (B). (Van onze sportmedewer- kers) NIEUW NAMEN - L. Hoefnagels uit Clinge heeft zaterdagmiddag de trim- wedstrijd voor trimmers uit groot Hulst en het Belgische Kieldrecht in Nieuw Namen op zijn naam geschreven. In De eindspurt versloeg hij het volledige peloton, als men tenminste van een peloton kon spreken. Want voor de wedstrijd voor trimmers hadden mede omdat alleen renners uit groot Hulst en Kieldrecht mochten deelne men - slechts een vijftiental renners ingeschreven. Van een echte strijd was dan ook helemaal geen sprake, zodat het voor de toeschouwers - en ook dat waren er niet zo veel - allemaal weinig aantrekkelijk was. Voor het organiserende sport- en feestcomité Nieuw Namen moet deze wedstrijd ze ker een les zijn geweest om vol gend jaar weer niet zo'n even ement op touw te zetten. Wed strijden voor trimmers waar al leen renners uit de eigen streek aan mogen deelnemen, lopen meestal op een bittere teleurstel ling uit. Weinig deelnemers, en nog veel minder strijd. Nieuw Namen 1975 was daar zater dagmiddag een duidelijk voor beeld van. Dit terwijl de gebrui kelijke trlmwedstrijden in Zeeuwsch-Vlaanderen steeds op een groot aantal deelnemers kunnen rekenen, en het voor het publiek zonder meer aantrekke lijke wedstrijden zijn. Wedstrij den waar dan echter trimmers uit heel Zeeiand en België voor kunnen inschrijven. Toen rond de klok van twee uur zaterdag middag in Nieuw Namen het startschot klonk, konden de vijf tien deelnemers aan hun veertig kilometer beginnen. Reeds na enkele ronden moesten er al en kele met „adem-nood" de strijd staken, wat het verdere verloop allemaal niet ten goede kwam Er vielen later nog verschillende uitvallers te noteren, zodat er uiteindelijk tien renners door de finish gingen. Daartussen gebe urde bijzonder weinig. Albert de Belie en de Belg Van Landegheffl probeerden nog alleen weg 'e komen, maar men kwam niet ui de greep van het peloton. Uitslag: 1. L. Hoefnagels Clinge, 2. F. v. Landeghem Kieldrecht (B), 3. A. de Belie Hulst, 4. J. v. Campen Nieuw Namen, 5. J. v. Dorselaar Hrist, 6. I. Pilaet Clinge, 7. R. de Ben Clinge, 8. G. v. Hoey KieldrecM (B), 9. J. Rukven Hulst, 10. Crombeen Clinge.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 12