kilst Vrije Zeeuw Recreatie loopt uit de hand Schelde-Rijn expo's geopend i Surinamers op camping komen tot rust Zeilwedstrijd op Otheense kreek Tom Mix lup-uus >pende eizoen Wwk Finale van taptoe Goes afgelast door zware regen stad Ploegwedstrijd in Schoondijke STICHTING ZEELAND: Afremmen Buien 6 Flamingo op mosselb anken Euphonia wint mars - concours Energie -expo trok veel bezoekers Voorzitster PvdA spreekt in Goes Introduktieweekend NW -jongeren DE STEM VAN MAANDAG 15 SEPTEMBER staan. Die kritische pers - .s in hat programma ver- is - is bij zo'n hoog ■au niet weg te denken. In ,st hebben we te maken ad met twee soorten orga- ren. De ene stelt zijn eigen inische kwaliteiten op de irgrond en gebruikt daar- >r een componist. De andere It zich volledig ten dienste deze componist en zal met r technische en muzikale aliteiten trachten de bedoe- g vsn de auteur zo getrouw »geliik weer te geven. Het -pekt vanzelf dat mijn voor- rr en zeker ook d:e van de -hoorders gaat naar de laat- AKIE KARKEMANS. Van een onzei verslaggevers) ZAAMSLAG Ondanks liet at slechte weer is het ope- ingsfeest van het „klup-uus" Zaamslag succesvol verlopen, lat de aktiviteiten door de re en naar binnen verplaatst noesten worden, mocht de pret I liet drukken. In het Klup-uus r ian de Sportlaan in Zaamslag tonden zaterdagmorgen zo'n enenveertig kraampjes opgezet n het kader van een jeugd- narkt. Zeker zo'n honderd bezoekers tochten veel van de door de 1 ongeren gemaakte spulletjes. Aan de jeugdmarkt was ooi: een wedstrijd verbonden. De prijs voor het mooiste kvaam I ging naar Anneliu Boogerd. Hetl mooiste materiaal vervaardigde I Ellen Meertens en de beste ver-1 koopsters waren Roelie Trost en Carolien Capon. De kinder jury voor deze wedstrijd be stond uit Albert Houtzager, Erik Klaassen en Lucy Dan-1 kaert. Als afronding van hetl geheel vertoonde Levien del Blaaij een film over Zceuwscli- Vlaanderen. (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE Op hetl terrein van landbouwer Diele-I man aan de Sasputseweg tel Schoondijke vond een ploegT wedstrijd plaats. Winnaar werdj de heer I. Haartsen uit Schoon dijke. Aan de wedstrijd namenl zes landbouwers deel. De orga-l nisatie was in handen van oef regionale agrarische commiss'^ We-t Zeeuwsch-Vlaanderen. U't deelnemers moesten een stuM land ploegen met steeds korter! wordende voren. De uitslag van de wedstrijd J 1. I. Haartsen 238 pnt., Schoon-I di.ike; 2. C. van Luijck. 32 pntj Schoondijke: 3. A. de Makt. A pnt., Waterlandkerkie: 4. Jf Speneveld. 225 pnt., Schoondill ke: 5. T. Salome 214 pntl I.Tzendijke: 6. P. Buijze, Oost-J burg. tsehappij De Stem B.V. el 01150 7920 (4 ttfnen: HUhS'IJ (3 lijnen), GOES. Klokstraai en 13 30 - 17.00 uur. 00 20 00 uur, tel 01600 223il| 31600 22341 140 3751; Midden Zeeland Augustijn, kantoor Nieuwst"®' irivé Lurentzlaan 50. Terneuzi acteur Zeeland drs J BoU«JW| 01100 2H030 privé Zuidvoe'^J srteur Midden-Zeeland 'J „00[| ,es, tel 01100 28030 Pr,v* r i 120. redacteur voor Terne antoor Nieuwstraat (pi 154 - sanff :traal straat 45, Hoek, tel Vlaanderen H Postma A 3751: privé Walmolens h-Vlaanderen R. van der 70 3370. fotojournalist Y"foH5] leuwstraal 9 Jemeuzen. ^,.,0 rprneo7pn lel 01150 oJ15l Troelstralaan 8. Axel. te VTIE iks tel 01140 3751. IE tel 01150 5839. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De recreatiedruk op grote delen van de Zeeuwse kust is zo groot, dat de ontwikkeling niet of nauwe lijks meer in de hand is te houden. Zelfs de WV's op Schouwen-Duiveland en de provinciale VW wijzen een ver dere aantasting van natuur- en landbouwgronden ten be hoeve van recreatie, kampeerterreinen enz. van de hand Zij wijzen er op, dat het gebied vol is en dat bij verdere uitbrei ding de recreatiegemeenten bun eigen bestaansgrond ondergraven. Men is daar bevreesd voor activiteiten van projektmaatschappijen en ingebruikname van terreinen waarop reeds optie bestaat. Dit waarschuwende geluid komt van het provinciaal op- bouworgaan Stichting Zeeland in zijn standpuntbepaling met betrekking tot de oriënterings nota ruimtelijke ordening. De Stichting Zeeland onderschrijft de noodzaak van een onderzoek naar de draagkracht van natuur en landschap, zowel uit een oog punt van hun behoud als van de handhaving van hun belevings- u aarde. De stichting betwijfelt of het treffen van meer voorzieningen voor de openluchtrecreatie in en om de woonkernen de recrea tiedruk op het landelijk gebied zal afnemen. Die voorzieningen /.uilen dan vooral gericht moe ten worden op wijziging van het ecreatiegedrag van bevol kingsgroepen. die thans massaal tamelijk ver de stad uittrekken. Met name aan de Walcherse kust zijn tal van afwijkingen van het streekplan midden-Zeeland te constateren waardoor een ern stige aantasting van het land schap steeds dreigender wordt.. „Versterking van het instru mentarium voor het behoud van het open landschap achten wij zeer urgent. De dagrecreatie uit Rotterdam en omgeving zal in overwegende mate opgevangen moeten worden bij de dammen in het noordelijk deltagebied", Idus de Stichting Zeeland. Volgens opgave van de ge meenten zullen er in Zeeland binnen afzienbare tijd rond vijfduizend zomerwoningen bij komen. Zeeland is in verge lijking tot de overige provincies de provincie met het hoogste aantal tweede woningen. Deze explosieve ontwikkeling heeft op veel plaatsen ingrijpende ge volgen voor de ruimtelijke en sociale structuur. Stichting Zee land: De oriënteringsnota be steedt slechts zeer summiere aandacht aan deze ontwikke ling. Gesteld is dat de tweede woning kwijnende dorpen ten «oede zou komen. Wij achten dit te ongenuanceerd gesteld. Wan neer inderdaad geen enkele kans bestaat op een heropleving van ei-n samenlevingsstructuur met enkele basisvoorzieningen, kan met de bestemming van een be- taandè woning tot tweede wo ning de instandhouding van de aanwezige dorpsbebouwing worden gediend. Door de toe name van tweede woningen binnen de bebouwde kom loopt de levensvatbaarheid van een groot aantal kernen echter snel terug. Het draagvlak van plaat selijke elementaire voorzienin gen wordt geringer en het ver enigingsleven wordt er door aangetast". De Stichting Zeeland acht het dringend gewenst dat het hui dige tweede- woningenbeleid van de gemeenten wordt afge remd door middel van een strin gent goedkeuringsbeleid. Over- - w eging verdient bovendien om van rijkswege middelen be schikbaar te stellen voor de re novatie van woningen in dor pen, die voor een aanvaardbare prijs permanent bewoond kun nen worden. Volgens de Stich- Vooruitzichten voor dinsdag en '■oensdag opgesteld door het KNMI op zondag om 18.00 uur. Enkele buien, later meer opkla- 1 mgen en weinig verande; ing in bet huidige temperatuur niveau. ÏVeervooruitzichten in cijfers emiddeld over Nederland Voor dinsdag: aantal uren zon 1 lot 6, min. temp.: omstreeks 8 graden, max. temp.: omstreeks graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal 40 procent. Voor woensdag: aantal uren zon tot min. temp.: omstreeks 8 graden, max. temp.: omstreeks '8 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 procent, kans op een geheel et maal 60 procent. ting Zeeland wordt de karakte ristieke open ruimte van het landschap door dé grote toe name van nieuwe tweede- wo ningcomplexen buiten de be bouwde kom ernstig aangetast. Op vele plaatsen, in het bijzon der aan de Zeeuwse kust, is de ens van het toelaatbare duide- ijk bereikt. „De vraag werpt zich bovendien op of het sociaal wel rechtvaardig is, dat een rela tief kleine draagkrachtige be volkingsgroep van Nederlan ders en buitenlanders op deze wijze zoveel ruimte in Toeslag neemt". Morgen, dinsdag 16 sept. Bergen op Zoom 0.32 en 13.15. Hansweert 12.12 ierneuzen 11.43. Vlissingen 11.17 en 23.49 Wemeldinge 0.23 en 13.06 (Van onze colrespondenten) TERNEUZEN - De heer B. Grootjans van de vogelwacht de Steltkluut bemerkte op de slik ken van de mosselbanken, nabij de Braakman, een flamingo. In vroeger jaren werd vaker een flamingo waargenomen. Ver moedelijk is ook dit exemplaar afkomstig uit de Camarque, het deltagebied van de Rhone. De laatste tijd worden er in het Saeftingegebied opmerke lijk veel bruine kiekendieven waargenomen. Hoewel dit geen zeldzame vogel is, was het aan tal (negen) wel opvallend. Zij houden zich daar waarschijnlijk op in verband met de aanwezig heid van dode en zieke vogels. (Van een onzer verslaggevers). Schelde-Rijntentoonstelling door minister Westerterp geopend. V.l.n.r.: ir. De Weel, minister Westerterp. burgemeester Van de Laar, wethouder Hürtel en een bezoekster. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM - Het programma voor de opening van de Schelde-Rijnverbinding op 23 september is maar liefst 25 keer veranderd. Het heeft er een ogenblik naar uitgezien, dat Zeeland en Brabant er ruzie over zouden krijgen. Dit ont hulde minister Westerterp (Ver keer en Waterstaat) zaterdag middag in Bergen op Zoom, toen hij er de tentoonstellingen „Schelde en Rijn verbonden" en „Schilders van Schelde en Rijn" opende die in het kader van de ingebruikneming van de Schelde-Rijnverbinding wor den gehouden. Zeeland vond, dat aan Bergen op Zoom een te belangrijke rol in het openingsgebeuren was toebedeeld. Zoals wij uitvoerig hebben WESTKAPELLE - Op het za- i bericht openen koningin Juliana terdag in Westkapelle gehouden en koning Boudewijn volgende nationaal federatief marsvon- i' week dinsdag de Schelde- cours van de KNF afdeling Zee- Rijnverbinding in de Kreekraks- land „de Zeeuwse bond" heeft luizen, die op Zeeuws grondge- Euphonia uit Goes zowel bij de bied liggen. Er is een ogenblik muz ekverenigingen als bij de sprake van geweest, dat die ope- drumbands geexcelleerd. De drumband won, in de ere divisie met 216 punten, de eerste prijs met lof. en wimpel van de jury. Bovendien ontvingen de Goe- senaren de wisselbeker voor de beste drumband. Door dit prachtige resultaat is de drum band Euphonia voortaan ge rechtigd uit te komen in topcon- coursen. Ook de muziekbereni- ging Euphonia legde, uitko mend in de eerste divisie, met 99 punten beslag op de eerste prijs. Zij nam tevens de wisselbeker voor de beste muziekvereniging mee naar huis. Eerste prijzen werden verder behaald door de drumband Ons Genoegen Ka- pelle in de introductiedivisie (199,5 pnt.), de drumband Oefe ning Kweekt Kunst uit Wemel dinge, in de derde divisie (204,5 pnt.), met promotie naar de tweede divisie, drumband Oefe ning Kweekt Kunst - Westka pelle in de derde divisie (195,5 pnt.), Brassband Oefening Kweekt Kunst - Westkapelle in de derde divisie (96 pnt.), drum band Hosanna - Goes in de derde divisie (195 pnt), drum band Luctor et Emergo - Re- nesse in de derde divisie (207 pnt.) met promotienaar de tweede divisie en drumband Crescendo - 's-Gravenmoer in de ere divisie (204 pnt). De resul taten van de overige deelne mende korpsen aan het mars concours waren: drumbmand Veere's Genoegen, derde prijs (158 pnt.), Con Affezzione Kwa- dendamme. tweede prijs (171 pnt.), drumband Mastlands fan fare Westmaas tweede prijs (175 pnt.), drumband Crescendo Dreischor tweede prijs (170,5 pnt.), drumband de Roffelaar Hoek tweede prijs (188 pnt.), drumband muziekvereniging Zwijndrecht tweede prijs (180,5 pnt), drumband Mozart Yerseke tweede prijs (179 pnt.), drum band muziekvereniging Zwijndrecht tweede prijs (189 pnt), drumband Volharding Oostvoome tweede prijs (178 pnt.), en drumband Concordia Reusel tweede prijs (182,5 pnt.) OP 19 en 20 september vinden in en om de Utrechtse Veemark- thailen weer de sedert 1928 jaar lijkse terugkerende vee- en paardendagen plaats. Het pro gramma voor deze dagen ver meldt dressuur, keuringen en een veetentoonstelling. Op de vrijdagavond en zaterdagmid dag zijn er diverse concoursen hippique. ning in Bergen op Zoom zou plaatsvinden. Nu' is in die stad alleen een ontvangst gepland. Al twee jaar geleden zijn de eerste besprekingen over deze opening gehouden. Minister Westerterp, die ver telde, dat de koningin volgende week dinsdag over de Schelde- Rijnverbinding naar Bergen op Zoom zal vliegen, zei, dat vanuit West-Brabant vaak de vraag aan hem gesteld wordt of hij wel voldoende rekening houdt met de belangen van West-Brabant, met die van Bergen op Zoom. „Ik heb de indruk dat die belangen niet worden vergeten. We praten nu over de Oosterschelde en mocht die door middel van éen afsluitbare dam afgegrendeld worden, waardoor comparti mentering noodzakelijk is, dan ontstaat er bij Bergen op Zoom een nieuw meer, dat wij nu het oostmeer noemen. Als die plan nen worden uitgevoerd zal ik voorstellen om dat meer het „Zoommeer" te noemen", aldus minister Westerterp die van burgemeester Van de Laar, die er in zijn inleidend woord op had gewezen dat Bergen op Zoom van oudsher zijn welvaart en zijn welzijn aan de Schelde heeft te danken, een exemplaar, kreeg van het boek „Bergen op Zoom, stad als een huis". Minister en burgemeester prezen inrichters en exposanten van beide tentoonstellingen. Een speciale vermelding kreeg gemeentearchivaris J. van Mos selveld, die bij het inrichten van een van de tentoonstellingen een ruit op een van zijn voeten had gekregen en daarbij zo ernstig werd gewond, dat hij in het zie kenhuis moest worden opgeno men. Na de opening van de exposi tie „Schelde en Rijn verbon den", in het Markiezenhof bega ven minister en andere genodig den zich voorafgegaan door de muziekgroep „Wannes Raps" te voet naar het expositiegebouw van de stichting Etcetera, waar de tentoonstelling „Schilders van Schelde en Rijn" wordt ge houden. Later op ae middag be zichtigde minister Westerterp in Bergen op Zoom de synagoge, die in de afgelopen week is her opend. Ter gelegenheid van de opening van de Schelde- Rijnverbinding geeft de Belgi sche PTT een postzegel van 10 frank uit, die vanaf 22 septem ber op alle postkantoren in Be lgië verkrijgbaar is. De oplage bedraagt drie en een half mil joen. (Van een onzer verslaggevers). GOES - Regen was zaterda gavond oorzaak dat het laatste gedeelte van de taptoe Goes, ge houden ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van tamboer en trompetterkorps Excelsior Goes moest worden afgelast. Niettemin hebben de muziek verenigingen Excelsior - Góes, de Ahoy-band uit Rotterdam en Jubal uit Dordrecht voor een muzikaal en fleurig schouwspel gezorgd al moest dan van de grote finale worden afgezien. Het bestuur en de jubileum commissie van Excelsior hebben trouwens niet te klagen gehad over gebrek aan belangstelling voor de driedaagse jubileumvie ring. Vrijdagavond waren in de Prins van Oranje meer dan 250 reünisten aanwezig bij het jubi leumconcert. 1 Na de officiële ontvangst door het gemeentebestuur in het stadhuis van het Excelsiorbes- tuur en de reuniekcommissie maakten ongeveer vierhonderd feestgangers een rit met de stoomtram Goes-Borssele. Het reisje verliep niet zonder een in cidentje, want in Hoedekens- kerke liet een van de lokomotie- ven het wegens watergebrek af weten. Zeer druk bezocht werd de receptie in de Prins van Oran je, die muzikaal werd opgeluis terd door de brandweerharmo nie uit Bilthoven onder leiding van het oud-Excelsiorlid Rinus Mieras. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De tentoon stelling „Energie-Eduka lief", Hie is gehouden in het Rijn- Schelde Instituut te Middelburg heeft vele bezoekers getrokken. „Het heeft al mijn verwachtin gen overtroffen", aldus mevr. S. Goedman van het instituut. Vrijdag was het de laatste dag van de tentoonstelling. De 750ste bezoeker werd een beetje in de bloemetjes gezet. Het was de gehele vierde klas van de Smytegeld-mavo uit Middel burg. De maatschappijleraar Van de Tooren mocht een aantal boekjes in ontvangst nemen, on der meer het milieuboekje van drs. B. van der Lek, het informa tieboekje van Energie Edukatief en het boekje „Geen andere keu ze" van de Stroomgroep Stop Kalkar. Volgens mevr. Goed man is de tentoonstelling vooral bezocht door schoolklassen en groepen uit het jeugd- en jonge renwerk. Met diverse leraren van scholen gaat het Rijn- Schelde Instituut bekijkeh het energievraagstuk op school meer onder de aandacht kan worden gebracht. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Ien van den Heuvel, voorzitster van de Partij van de Arbeid, houdt op dinsdagavond een spreekbeurt op een bijeen komst van de afdeling Goes van de PvdA. Aanvang 20.00 uur. BERGEN OP ZOOM Roxy - 20.00 uur: Straatvech ter, 14 jaar. Luxor 20.00 uur: De twee missionarissen, 14 jaar. Markiezenhof, Steenbergse- straat 6 - Expositie Schelde- Rijnverbinding. Geopend dage lijks van 14.00-17.00uur(t.m. 26 oktober). Tweede hal Stadhuis - Kunstwerk van de maand van A. Neijndorff uit Bergen op Zoom. Geopend maandag t.m. vrijdag van 8.30-12.30 en van 13.30- 17.30 uur. (t.m. 30 september). BOSCHKAPELLE A. Stailaart - 14.30 uur: Ker- misschieting. GOES Grand - 20.00 uur: Towering inferno, 14 jaar. Museum voor N.- en Z.- Beveland - „World Press Pho to". Geopend dinsdag t.m. za terdag van 10.00-12.00 en 13.30-17.00 uur. (t.m. 27 sep tember). HULST Bioscoopgebouw - 20.00 uur: The towering inferno, 14 jaar. Galerie Van Geyt, Steenstraat 20 - Beatrijs Jouret exposeert grafiek. Geopend werkdagen 9.00-12.00 en 14.00-18.00 uur. (t.m. 30 september). Den Dul- laert - H. Koster exposeert schilderijen en plastieken. Tij dens openingsuren van Den Dul- laert. (t.m. 19 september). KOEWACHT-'t ZAND K. v. Boven - 14.30 uur: Ker- misschieting. MIDDELBURG City theater-20.00 uur: Op de Chinese vuist. in zeeland Zeeuws Kunstenaars Cen trum, Lange Noordstraat 59 Expositie J. van Schagen „Be eld of teken"?. Geopend dinsdag t.m. zaterdag t.m. 12 december. N1EUW-NAMEN Café Picavet-Martens - 15.00 uur: Kermisschieting. OOSTBURG Ledeltheater 20.00 uur: Ook Nimatchka weet wat vrijen is, 18 jaar. SAS VAN GENT Galerie „Uilenspiegel", Westkade 71 - Henk Baartman uit Middelburg exposeert gra fiek. Geopend dagelijks van 9.00-12.00 en 13.30-18.00 uur; vrijdag tot 21.00 uur; zondag 14.00-18.00 uur; woensdagmid dag gesloten, (t.m. 27 septem ber). TERNEUZEN Luxor - 20.00 uur: The towe ring inferno, 14 jaar. VLISSINGEN Alhambra - 20.00 uur: Moord in de Oriënt Express, 14 jaar. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg - 20.00 uur: Richard III van Wil liam Shakespeare. Middelheimpark, Middel- heimlaan - Expositie, beeld houwwerken en tekeningen van negen leden van het werkcomité Middelheim alsmede de 13de Biënnale voor beeldhouwkunst met speciale aandacht voor Turkije, Indonesië en Japan. Geopend van 10.00-19.00 uur (t.m. 4 oktober). (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS - De 133 Suri namers, die vrijdagavond laat in Breskens arriveerden zijn het afgelopen weekend een beetje bekomen van hun reis uit de verre warmte naar de wat kou dere en winderige lage landen. Campingbeheerder J. Dale man zorgde met een paar vrij willige medewerkers voor zo goed mogelijke accommodaties. Er werden extra kachels geïn stalleerd en zaterdagmiddag vond een voorlichtingsbijeen komst plaats in het gebouw „de Boei". Het afgelopen weekend bezocht ook burgemeester A. Schipper van Oostburg de nieuwe gasten van camping Zeebad. Hoewel campingbeheerder Daleman na de drukke zaterdag en zondag wel een beetje op zijn tenen loopt is hij toch uiterst te vreden: „De mensen zijn blij dat ze onderdak zijn", vertelt hij. Hij voegt er aan toe dat hij con tacten heeft met CRM om zo gauw mogelijk voor een vast on derkomen te zorgen. De Suri namers zitten nu in houten zo- •M ^4| (Van een onzer verslaggevers). TERNEUZEN - Ondanks veel wind en koude handen is giste ren op de Otheense kreek in Ter- neuzen flink gezeild. De water sportvereniging Otheense kreek en de Dow zeilclub besloten tij dens een gezamenlijk even ement het zeilseizoen 197 5 af. De zeildag startte met een wedstrijd tussen boten van het Zelf-type. Inzet was de Dow wisselbeker, 's Middags volgde er een puzzel tocht waaraan al lerlei type boten deelnamen. Rond halfvijf streden tenslotte de zes om de eerste prijs, in het sprintkampioenschap. De prij zen werden uitgereikt door de heer G. L. de Meijer, voorzitter van de watersport vereniging Otheense kreek Een gezamen lijke barbecue betekende de af sluiting van deze zeildag.' De uitslagen van de verschillende evenementen waren als volgt sprint wedstrijden ZEF 1. A. Mevissen. 2 F. Boskamp. 3 N. Kooyman, 4 H. Hoogli. Puzzél- wedstrijd 1 H. Reijnders van Damme 2 R. Bos-W. Vet, 3 H. van Zeeland-Hermans. 4 R. Koster-Koster, 5 Van Herwaar den. merhuisjes. Het is de bedoeling dat ze tot uiterlijk 30 oktober op de camping blijven. Van de vaste campingbewoners heeft eigen lijk niemand vreemd opgekeken van de recente invasie van over zee. De heer Daleman: „De men sen met de vaste sta-plaatsen hier hebben geholpen om ze een beetje onderdak te helpen". Een van de vrijwillige medewerk sters is mevrouw Ine Vaes. Haar verhaal: „Ik ben eigenlijk wel gek ook. Ik zit in de ww en dan nog werken. Ik doe het gratis. Vannacht zijn we tot een uur be zig geweest. Als je die kinderen ziet dan moet je wel helpen. Vrijdag komen die jonkies. Echt huilen deden ze niet. Het was meer stil verdriet". Een van de nieuwe bewoners van camping Zeebad is de heer B. Kalidin, voormalig koopman in Paramaribo. Hij heeft vier kinderen. Als de heer Daleman even langs zijn houten stulp loopt vraagt hij een bezem: „Ik hou van de boel schoon maken. We moeten het piekfijn hou den", zo licht hij z'n vraag toe. Ondanks de klimaatsverande ring voelt hij zich prima: „Het is wel koud, maar daarvoor zijn we ook in Zeeland. We hebben er kleren voor. Dus we hebben niets te mopperen. Ik ben tevre den. Sommige mensen zijn dat nooit. Als de kinderen goed sla pen ben ik tevreden". Voor hem is een definitief on derkomen het belangrijkst. Ver volgens wil hij zo gauw mogelijk aan het werk: „Ik zoek werk, ongeacht wat voor werk, als was het sjouwer in een fabriek", zo besluit hij. GOES - Het NVV- jongerenkontakl, district Zee land houdt op zaterdag 27 en zondag 28 september een intro duktieweekend voor NVV-leden tot 26 jaar. Het weekend wordt gehouden' in het „Zilveren Schor" bij Arnemuiden. Er is hiervoor een aantrekkelijk pro gramma samengesteld. Onder meer zal de toneelgroep Proloog optreden. (ADVERTENTIE) 'n TIC-JE BETER 50% besparing U gebruikt immtri maar de helft (een half borrelglaasje) en maakt du» 2x zoveel longdrinks uit een fles. Dat betekent: per longdrink 50% besparing in geld en in alcohol-gebruik.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3