SRW - Sluiskil «pende seizoen met volksspelen Waardige afsluiting van zomerorgelconcerten in Hulst Minieme klangstelSin inspraakbijeenkomst BRANDWEER RUKTE UIT VOOR OEFENING Ce Sïec/Ce Vrije Zeeni| Re Slotzitting J. Elfrink onderscheiden Heemschut bezocht Hulst Klup-uus opende seizoen STICHTIJ Buien - - politierapport Hulst O CSsngs Ploegwedötrijd in Sclioondijke Afremmen MAANDAG 15 SEPTEMBER 1975 (Van onze correspondent) SLUISKIL Het sociaal-cultureel werk afdeling Sluiskil opende het afgelopen weekend het nieuwe clubseizoen. Dat ging met heel wat activiteiten gepaard. Zo was er vrijdagavond de eerste avond van de plaatselijke jeugdsoos in het Gildehuis. Za terdag namen veel kinderen deel aan de volksspelen op de rol- schaatsbaan, de sportvelden en bij het Gildehuis. AARDENBURG Van nacht rond 12 uur vond op de kruising Edeweg - Christiaan- seweg te Aardenburg een aan rijding plaats. D. de R. uit Aardenburg verleende geen voorrang en kwam in botsing met R. de M. uit Cadzand. Het gevolg was een aanzienlijke materiële schade aan beide au to's. GOES De heer A.J. van het Hobbyhuis in Goes deed aangifte bij de politie van diefstal van zijn aanhangwa- gentje. Op het dekseltje van het aanhangwagentje stond ge schilderd Het Hobbyhuis. GOES Zondagmiddagj brak brand uit in een caravan, die geparkeerd stond in de Colijnhof. De eigenaar was het interieur van de caravan aan het schoonmaken met benzine. De brandweer van Goes kon de brand beperken tot het in terieur. KRUJNLNGEN Vrijdaga vond reed een personenauto, bestuurd door M.E.H. uit Kloetinge, op de splitsing rijksweg 58 - Zanddijk in een slip de dijk af en een berm- sloot in. De bestuurder M. E. H. liep een sleutelbeenbreuk op en is na behandeld te zijn door dokter P. Alle wijn naar huis vervoerd. Een mede inzit tende, de heer G.C. woonach tig te Hansweert is met diver se kneuzingen en een lichte hersenschudding overgebracht naar het Borgzicht-ziekenhuis te Goes. GOES De politie beeft in midden-Zeeland een alcoholcontrole gehouden. In Vlissingen werden tien over tredingen geconstateerd, in Middelburg één en in Goes drie. MIDDELBURG Zaterdag avond is op de Ventweg van de Nieuwe Vlissingseweg de 16-jarige bromfietster I.O. van R., wwonachtig te Middelburg, tegen een rechts van de weg geparkeerd staande auto aan gereden. Het meisje is met een beenbreuk overgebracht naar het Gasth'uisziekenhuis te Middelburg. SAS VAN GENT Op de hoek Westkade-Tramstraat te Sas van Gent werd de bstuur- der van een bromfiets, J.T. uit Philippine, die over de West kade reed. aangereden door de uit de Tramstraat komende autobestuurder A.A. uit Lede- berg (B). De bromfietser werd liclït gewond, de brom fiets liep zware schade op. SAS VAN GENT Zater dagavond reed W. C. uit Eert- velde (B.) met zijn auto rij dende van de Stationsstraat naar Rijksweg 252, tegen de geparkeerde auto van A.M. uit Sis van Gent. Beide auto's liepen zware schade op. TERNEUZEN Autobe stuurder M.P. van D. uit Ter- neuzen reed over de Westsluis te Terneuzen richting Hoek en stopte voor een kruispunt. De achter hem rijdende autobe stuurder J. van D. uit Aagte- kerke, reed de Terneuzenaar van achter aan, tengevolge waarvan deze op de linker weghelft terecht kwam en te gen de juist tegemoet komen de auto, bestuurd door de Ter neuzenaar J. de B. botste. De B. en M.P. van D. werden gewond en hun auto's liepen zware schade op. TERNEUZEN Zaterdaga vond ontstond in de Terneu- zense Dijkstraat een vechtpar tij. Aanvankelijk werden de gemoederen gesust, maar toen de aanstoker versterking! kreeg, wilde hij de vechtpartij' voortzetten, waarin hij ook slaagde. Met veel moeite wist de gemeentepolitie de man te overmeesteren en hem mee te nemen naar het bureau. VLISSINGEN In de nacht van zaterdag op zondag ontdekten surveillerende agen ten in Souburg dat er een lichtmast was omvergereden. Vlakbij stond een auto die to tal loss was. Na onderzoek bleek de auto eigendom te zijn van L.H. uit Middelburg die zichzelf dr:e uur later bij de politie meldde. Hij was met ziin personenauto waarschijn lijk met te hoge snelheid in de Ritthemstraat uit de bocht Disc-Jockey Frits Eycke gooi de vrijdag tijdens de eerste toosavond de muzikale remmen los. Hij draaide veel zogenaam de a-commerciële platen met muziek uit de oude tijd: Mo zart, Brahms en Bach. De pla ten van Teach-in en andere toppopsterren bleven deze keet achterwege. Zo'n zestig jonge ren luisterden naar- het gepre senteerde. Zaterdagmorgen rond half- tien startte <re lagereschool- jeugd met rolschaaiswedstiqj- den. Zo'n zestig kinderen knok ten om de prijzen. De uitslag van deze wedstrijd luidt ais volgt: 1. Pedro Dallinga, 2. Ma rijke van Nispen, 3. Francien van Nispen, 4. Monique te Wies ke, 5. Judith Perdaan. 6. Ingrid van Houten. Aan het bloklopen namen tweeënveertig kinderen deei Hier was het Marijke van Nis pen die een eerste prijs kaap te voor Christel Berbers, die tweede werd. Verdere uitslag. 3 Monique te Wieske, 4. Anne- lies Hofman, 5. Danny de Zoe te Na de middag ging het reest verder met zaklopen in ver schillende categorieën. De win naars bij de zesjarigen en ze venjarigen waren: Simon de Visser en Marijke van Nispen. Acht jaar: Frank van Maas dam, negen jaar Francien van Nispen, tien jaar Guido Goet- hals, elf jaar: Jan van Bende- gcm. Voor dit onderdeel schre ven zestig kinderen in. Het steltlopen met veertig inschrij vingen werd gewonnen door Pedro Dallinga voor Joke Kaatman. 3. Karina Vonk, 4. Christian Bouwens, 5. Monique te Wieske, 6. Jan van Benrie- gem. Als klap op de vuurpijl volgde het laatste onderdeel, een verrassings of behendig- digheidsspel, waar vijfenzeven tig kinderen voor inschreven. Guido Goethals bleek bij dit spel de baas. De verdere uit slag: 2. Nicole Borissen, 3. Al- bert Dykstra, 4. Annelies Hof man en Francien van Nispen, BRIDGE De bridgeclub Hulst heeft in het Hulster ge meenschapscentrum „Den Dul- laert" de derde winter-bridge- competitiewedstrijd van het seizoen 19751976 gespeeld. De uitslagen waren als volgt: Groep a. Howell 10 (10 paren) 27 spellen maximum sco re 216 punten: 1. H.H. Zwarekant Bar 136 pnt, - 62,96 pet. 2. H.H. Reünis d'Hondt 131 pnt., - 60,65 pnt., 3. h.h. Zilverschoen Koop man 113 pnt. - 52,31 pet., 4. mw. Borm hr, Dujardin 111 pnt., - 61,39 pet.: 5. het echtpaar Neve 107 pnt. - 49,54 pet., 6. en 7. gelijk d.d. Aronson Vroome en mw. Biesbroeck hr. Blommaert met ieder 103 pnt. - 47,69 pet. Groep b. Howel 10 (12 paren) 27 spellen miximum score 270 punten: 1 het echtpaar Wendels 164 pnt. - 60,74 pet., 2. d.d. Melchers Van Damme 157 pnt., - 58,15 pi-t3 d.d. Den Boer Smui- De Booy Molenaar 149 pnt ders 154 pnt. - 57.64 pet., 4. d.d. - 55,19 pot., 5. het echtnaar Beusenberg 148 pnt. - 54.81 pet., 6. d.d. Stolte Van Es- broeck 135 pnt. 50 pet. Tsmeurpn Sosjale Joenit In de voor malige kazerne van de mare chaussee hield de Sosjale Joe nit een bijeenkomst om van ge dachten te wisselen over twee vertoonde films, n.l, de moei lijkheden bij export en het ka rakter van de ontwikkelings hulp in Tanzania. De conclusie werd getrokken dat de hulp, die het westen van Tanzania biedt nauwelijks hulp kan wor den genoemd gezien het aantal voorwaarden dat er aan is verbonden. De aanwezigen vroegen zich dan ook af of deze hulp liefdadigheid moet worden genoemd of dat er in de hulD- verlening structurele verande ringen moeten worden aange bracht. HULST De serie zomer- orgelconcerten te Hulst werd vrijdagavond afgesloten dooi de Belgische organist Gabriël Verschraegen. Het concert dat grotendeels uit werken be stond uit de barokperiode werd geopend met een prelu dium en fuga van Buxtehu- de. Dankzij een fraaie registra tie en een speelse articulatie vooral in de fuga was het een groot genoegen dit stuk te be luisteren. Het prachtige ko- raalcoorspel ,.0 Mensch bewein dein Sürjde grosz" van Bach kreeg een bijzonder geïnspi reerde en volkomen op de tekst ge'ungee de vertolking. Bij het tweede niet op het programma vemelde koraal-! voerspel „O iamm Gottes un-l schuldig" had de organist zich misschien wat verkeken op de; akoest ek van de basiliek zodat, slechts de koraalmelodie nogl herkenbaar1 was. De barokpe-| riode werd afgesloten met het preludium en fuga in E even eens van Bach. Hst preludium klonk indrukwekkend in de basiliek. Jammer van die over heersende clairon 4 in het pe daal. De fuga was erg door zichtig zodat de gehele thema verwerking gced te volgen was. Alleen door wat meer nuancering en wat minder ka thedraal organisten staccato was het werk zeer zeker nog beter tot zijn recht gekomen op het Halster orgel. Een aar-I dig intermezzo tussen al deze grote werken was het Lento Expa-essivo, een compositie van de organist. Het laatste programma onde-drel was het thema met variaties uit de vijfde 0'Pgelsymfonie van Wi- dor Deze muziek eist over het n'gemeen een zeer groot orgel. Een uitzondering hierop was wel dit thema met variaties, dat door goed uitgekiende re gistraties volkomen tot zijn recht kwam. Terugkijkend op de zes or gelconcerten van dit seizoen mag men met recht tot de conclusie komen dat de Hul ster concerten op een hoogj peil staan. Die kritische pers - zoals in het programma ver- me'd is - Is bij zo'n hoog niveau niet weg te denken. [5 Hulst hebben we te maken gehad met twee soorten orga nisten. De ene stelt ztjm eigen technische kwaliteiten op de 1 voorgrond en gebruikt daar voor een componist. De andere stelt zich volledig ten dienste van deze componist en zal met zijn technische en muzikale kwaliteiten trachten de bedoe ling van de auteur zo getrouw mogeliik weer te geven. Re? soreekt vanzelf dat mijn voor- keer en zeker ook d-'e van de toehoorders gaat naar de laat. ste. ARIE KARKEMANS. Blokkenlopen, onderdeel Sluiskil van SK W-activiteiten in (Van onze correspondent) HULST In het kader van de nationale brandweerdag hield de gemeentelijke vrijwillige brandweer van Hulst zaterdagmid dag een grootscheepse oefening. Bij deze verrassingsoefening zelfs tijdens het uitrukken na het brandalarm wisten de brand weerlieden niet dat het een oefening betrof stond niet het blussen op de voorgrond, maar wel liet verlenen van Jiulp aan slachtoffers van een in elkaar gezet ernstig verkeersongeluk. gevlogen en had een lantaarn paal geraakt, was vervolgens in een plantsoen gereden en daarna frontaal op een tweede lantaarnpaal. De bestuurder en drie mede inzittenden werden niet gewond. Tegenwoordig krijgt de brandweer, naast de brandbe strijding, steeds meer neven taken en een daarvan is hulp verlening bij ongelukken. Via deze oefening wilde men de paraatheid en het materieel testen van het korps. Om de realiteit zoveel mo gelijk te benaderen verleende ook het St. Lidiunaziekenhuia in Hulst haar medewerking. Het stelde zes mensen en twee ambulances beschikbaar. Le den van de „Lotusgroep" beeldden de slachtoffers uit. Uitgegaan was van «"en truck met oplegger die in de Kijkuitstraat tussen Clinge en Graauw aan het slippen was gegaan en dwars over de weg kwam te staan. Bij dit „onge luk" waren nog vier personen auto's betrokken. Een auto met een slachtoffer erin was onder de vrachtwagen terecht gekomen, twee auto's stonden in brand. De bestuurders hier van waren eruit geslingerd en lagen ernstig gewond op de weg. De vierde auto, met er in een dodelijk verongelukte vrouw (pop), lag op zijn kop in een sloot. Acht minuten na het brand alarm om 13.08 uur, was reeds de eerste volledig be mande brandweerauto present op de plaats van het ongeluk. Kort na elkaar arriveerden nog vier wagens. De randweer was in actie met twee hoge- druk-wagens, twee lagedruk- wagens en een ladderwagen. Voor het verkrijgen van water moest niet minder dan 400 meter slang worden uitgerold, daarnaast werd ook met schuim geblust, yan het per mobilofoon gewaarschuwde ziekenhuis waren ook de twee ambulances spoedig gearri veerd. Naast hot korps van Hulst was ook de eenheid van Nieuw-Namen bij de oefening betrokken. Brandmeester G. van der Walle, die de oefening in el kaar had gestoken, was bij zonder tevreden over het ver loop ervan. Hij noemde deze paraatheidstest bijzonder ge slaagd. Ook de opmomst was bijzonder groot, van de 68 manschappen waren er 58 op gekomen. De actie werd vanaf de brandweerkazerne op het Prince Bolwerk ge -- 'moord door brandmeester C. Valke. De publieke belangstelling op de plaats van het „ongeluk" was groot, onder de kijkers waren burgemeester P. Mol thoff en burgemeester B. de Keyzer. HULST Wat belangstel ling betreft heeft de laatste hoorzitting (van de serie van drie, waarmee het Hulster mspraakgebeuren is beslo ten) voor een onmiskenbaar d tptepunt gezorgd. Maar een kleine twintig Hulste- r.aars waren naar Den Dul- lai-rt gekomen om de aanbe velingen nog eens door te nemen van de inspraakgroe- pen: maatschappelijke cienstverlening, onderwijs en vrijetijdsbesteding. Voor een deel waren het belangstellenden, voor een ander deel leden van de in- spraakgroep vrijetijdsbeste ding. Deelnemers aan de twee andere inspraakgroepen ontbraken praktisch geheel. Kritiek van de aanwezigen en forumleden op aanbeve lingen over onderwijs en maatschappelijke dienstver lening, kon vanuit de zaal dan ook slechts zelden beant woord worden. Ophelderin gen over vaak onduidelijke wensen en suggesties bleven achterwege. De geconstateer de wenselijkheid van een protestantse kleuterschool in Hulst was een van de weini ge onderwerpen, die de dis cussie even hoog deed oplo pen. Het behandelen van de wensen en suggesties ten aanzien van de vrijetijdsbe steding bleek een zinniger bezigheid. De leden van de betreffende inspraakgroep kregen volop de gelegenheid om duidelijk te maken, dat ze pleiten voor een beroeps- kraciit in dienst van de stichting gemeenschapswerk of een andere „onafhankelij ke" organisatie, die het uit voerend en organiserend werk op het gebied van jeugd en recreatie moet uil- bit'iden, op poten zetten en overnemen van de desbetref fende gemeenteambtenaar. Prognostiek wedstrijd Aan de in café- de Land bouw te Clinge gehouden prog- nostiekwedst-rijd hebben in to taal 200 personen deelgenomen. De winnaars waren: A. Luyckx, G. Bracke, J. Verstraeten, G. de Vlaeminek, F. Bruggeman. R. Seghers, M. Stienen, J. Ver- cruysen, H. de Wit. R. de Vil der, mevr. Van Buffelt, V. Col- sen, L. v.d. Walle. R. van Gysel, R. van Gaever, G. van Puyvel- de en A. van Geevtruy. De ex tra r>riis werd gewonnen door B. Smet. Nu iedereen in Hulst de kans heeft gekregen zijn zegje te doen, wil de stioh- ting gemeenschapswerk nog een slotavond organiseren, waarop alle deelnemers aan het mspraakgebeuren in feestelijke stemnvng nog eens terug kunnen kijken op hef werk, dat de afgelopen maanden is verzet. Bij de stichting gemeenschapswerk werkt men nog aan een pro gramma,' dat deze slotavond (rind volgende maand te houden) moet vullen. (Van onze correspondent) HULST Een honderdtal deelnemers aan de driedaagse excursie, georganiseerd door de bond Heemschut te Amsterdam, bracht gistermiddag een bezoek aan Hulst. Het gezelschap werd bij aan komst ontvangen door burge meester P.J.G. Molthoff in de burgerzaal van het stadhuis. De burgemeester zei de leden van een bond welke zoveel moeite doet om het schone in het land te bewaren, graag wel kom te heten. „Wij proberen dit als Hulsters stadsbestuur ook zoveel mogelijk te doen, al is dit niet altijd mogelijk", aldus de burgemeester. Hij memoreerde nog dat zes tien jaar ge'eden, het tijd schrift van de bond Heemschut geheel gewijd was aan Hulst. Hij wenste het gezelschap toe dat het van de enkele uurtjes in Hulst zou genieten, zodat het later zou kunnen zeggen dat het goed toeven was in Hulst. In zijn dankwoord zei de heer Hoegen, voorzitter van de bond Heemschut dat het tot grote vreugde stemt dat Hulst zoveel van zijn oude prachtige ge bouwen heeft kunnen bewaren. Hij bood burgemeester Molthoff een attentie aan. Na de ontvangst in het stad huis werd het gezelschap ver deeld in drie groepen die resp. o.l.v. de heren P. Gilhuys (stadsarchivaris), P.J. Brand en D.M. Hollaardt een bezoek brachten aan het stadhuis, de basiliek, de opgravingen en de stadswallen. (Van een onzei verslaggevers] I ZAAMSLAG Ondanks hel I wat slechte weer is het ope-1 ningsfeest van het „klup-uus'I te Zaamslag succesvol verlopen,C Dat de aktiviteiten door de re-1 gen naar binnen verplaatsti moesten worden, mocht de prell niet drukken. In het Klup-uusl aan de Sportlaan in Zaamslagl stonden zaterdagmorgen zo'nl eenenveertig kraampjes opgezetl in het kader van een jeugd-| markt. Zeker zo'n honderd bezoete-l kochten veel van de door del Jongeren gemaakte spulletjesf Aan de jeugdmarkt was ooï| een wedstrijd verbonden. D prijs voor het mooiste kraai ging naar Annelio Boogerd. Hei mooiste materiaal vervaardigde! E'.len Meertens en de beste ver-I koopsters waren Roelie Trril en Carolien Capon. De kinder] jury voor deze wedstrijd bel stond uit Albert Houtzager! Erik Klaassen en Lucy Danf kaert. Als afronding van kei geheel vertoonde Levien cel Blaaij een film over Zceuwsct] Vlaanderen. (Van onze correspondent' SCHOONDIJKE Op h terrein van landbouwer DitltJ man aan de Sasputseweg Sehoondijke vond een plrc! wedstrijd plaats. Winnaar wel de heer I. Haartsen uit SchncrJ dijke. Aan de wedstrijd nart] zes landbouwers deel. De orgi nisatie was in handen van 1 regionale agrarische commisd Wed Zeeuwseh-Vlaanderen,J deelnemers moesten een land ploegen met steeds kor!^ wordende voren. De uitslag van de wedslrjlj 1. I. Haartsen 238 pnt,. Srbrï dijke; 2. C. van Luijck. 32p:| Sehoondijke: 3. A. de Malt pnt., Watertandkerkie: i Speneveld. 225 pnt., Schoo-c: ke; 5. T. Salome 214 if LTzendijke; 6. P. Buijze, C burg. Wethouder Claeys speldt de heer Elftink de onderscheiding op (Van onze correspondent) GROEDE In hotel-restau rant de Wulpenhoek in Groede was het zaterdag groot feest. De heer J. Elfrink, veertig jaar lid van de voetbalvereni ging Groede kreeg er van de Oostburgse wethouder Claeys een zilveren onderscheiding uit gereikt, behorende tot do orde v:iin Oranje Nassau. Zowat heel voetbalminnend Groede woonde het ceremoniële op spelden van het lintje bij. Als 13-jarige speelde de heer Elfrink -al in het juniorenteam van Groede. Op zijn veertiende maakte hij de stap naar het eerste team. Totl zijn drieënveertigste hield hij j in dit elftal de Groedese voet-I baleer hoog op de Zeeuwse sportvelden. Na het stopzetten van zijn actieve voetballoop baan werd hij lid van het bestuur van de v.v. Groede. Vervolgens koos men hem als penningmeester. Een tijdje fungeerde de heer Elfrink bo vendien als secretaris-pen ningmeester. De heer M. de Regt, waar nemend voorzitter van de v.v. Groede herinnerde in een kor te toespraak aan wat hij noemde „de goedé oude tijd", de dertiger jaren, het begin van de voetballoopbaan van de jubilaris. In die tijd gingen we fietsend naar de tegenstanders, aldus de heer De Regt. Ook de heer J. Cevaal, be stuurslid van de KNVB-afde- ling Zeeland, onderstreepte de kwaliteiten van de heer El frink. Hij stelde hem ten voorbeeld aan de vereniging. De heer Cevaiail: „Helaas vraagt de jeugd van nu te veel naar de beloning. Dat deed u nooit". Hij noemde het jubi leum van de heer Elfrink een unicum in de sportwereld. Hij merkte verder nog op dat de heer Elfrink niet alleen veer tig jaar werkzaam was ge weest voar de vereniging -,maar ook voor de gemeen schap van Groede". Namens de spelers van Groede dankte Milco van der Hooft, jeugdspeler, de heer El frink. Ook het gezin van de jubilaris werd door de aanwe zigen in de huldiging betrok ken. Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TKKNE1I/EN Nieuwstrast 9. tel 0)150 7920 (4 Mlnen: HUH Steenstraat 14. tel 'J114C 3751 (3 lijnen). GOES. Klokstra»! 1 tel 011U0 28030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t rn vrijdag 8 15 - 12 30 en 13 30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORTUIN ADVERTENTIE EXPLOITATIE Breda Maandag lm vrijdag van 19 00 20 00 uur, tel 01600 -!- zondag van 20 00 22 IK: uur. tel 91600 22341 BEZORGKLACHTEN Zeeuwseh Vlaanderen tel. 01140 3751 Midden Zeeland 01100 14944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S C Augustijn, kantoor Nieuws"®"! Terneuzen tel 01151. 7y20: privé Lurentzluan 50. lerna"T tel 01150 5745 algemeen redacteur Zeeland drs J Bot"""'] kantom «lekstraat I Goes tel 0111)0 28030 privé ZuidvJ" J 53 Goes tel 01100 28136 redarteui Midden Zeeland kei. kantoor j4loksttaat 1. Goes tel 01100 28030 pr|vè ,1 burcht 37 Kapelle tel 01102 2.320 redacteur voor Ternei"™! Kanaalzone u de Schipper kantoor Nieuwstraat 9 typ,;] tel. 01150 7920. privé Noordstraat 45. Hoek. tel 'jj redacteur voor Oost Zeeuwseh Vlaanderen H Postma. a S'eenstraat 14 Hulsi tel 01140 3751; privé Walmolens"!® 1 Hulst, tel (11140 4159 J Kedaeteu' voor West Zeeuwseh-Vlaanderen R. van j Melkweg 40 Oosthurg. tel 0117(1.337(1: foto-Journalist v""q||I 'and C. de Hoer kartoor Nieuwstraat 9 Terneuzen, te' 1 7920 privé Langs de Kreek 56 Terneuzen tel 01150 31" '.'J redactie Zeeland A Koomen. Troelstralaan 8 Axel. te' I 2594 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecleur Zeeland W Hendnks tel 01140 8751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C Menu, tel 01150 5839. DE STEM VAN M/ (Van MIDDELBURG - D«| Zeeuwse kust is zo grt lijks meer in de hai| Schouvven-Duivelanq dere aantasting van hoeve van recreatie, Zij wijzen er op, dat 1 ding de recreatiegemeen Men is daar bevreesd vq en ingebruikname van Dit waarschuwendel komt van het provincl bouworgaan Stichting f in zijn standpuntbepall betrekking tot de oriëp nota ruimtelijke ordert Stichting Zeeland ondel de noodzaak van een orf naar de draagkracht val en landschap, zowel uitl punt van hun behoud al| handhaving van hun be waarde. De stichting betwijfel treffen van meer voorzif voor de openluchtrecreal om de woonkernen del tiedruk op het landelijk zal afnemen. Die voorzi] zullen dan vooral geric, ten worden op wijziging recreatiegedrag van kingsgroepen, die thans 1 tamelijk ver de stad uitl Met name aan de WalchJ zijn tal van afwijkingen] 'Streekplan midden-Ze constateren waardoor stige aantasting van hl schap steeds dreigende! „Versterking van heil mentarium voor het bchl het open landschap acrl /.eer urgent. De dagrecrl Rotterdam en omgevinl overwegende mate opgl moeten worden bij de q in het noordelijk deltal aldus de Stichting Zeell Volgens opgave van] meenten zullen er in binnen afzienbare tijl vijfduizend zomerwoniil korpen. Zeeland is inl 1 ijking tot de overige prl de provincie met het L aantal tweede woningel explosieve ontwikkelinl op veel plaatsen ingrijpt] volgen voor de ruimte] sociale structuur. Sticht] landDe oriënteringsnl steedt slechts zeer sul aandacht aan deze onl ling. Gesteld is dat de] woning kwijnende dor] goede zou komen. Wij acl te ongenuanceerd gestell neer inderdaad geen enk! bestaat op een heroplevT een samenlevingsstructtl enkele basisvoorziening] met de bestemming van] staande woning tot twe] ning de instandhoudmgT aanwezige dorps bet; worden gediend. Door name van tweede w binnen de bebouwde ko de levensvatbaarheid groot aantal kernen ech terug. Het draagvlak va. selijke elementaire voo] gen wordt geringer en enigingsleven wordt aangetast". De Stichting Zeeland L dringend gewenst dat dige tweede- woning.] van de gemeenten wor] remd door middel van eq gent goedkeu rings beleid weging verdient bovenl van rijkswege midde] schikbaar te stellen voo novatie van woningen pen, die voor een aanvat prijs permanent bewoo] "en worden. Volgens dJ moruitzichten voor din| woensdag opgesteld d<| KNMI op zondag om 18 I Lnkele buien, later .moil ringen en weinig verand] net huidige temperatuur w eervooruitzichten in gemiddeld over Nederlal ''oor dinsdag: aantal urq tot 6, min. temp.: omstj graden, max. temp.: onl 11 graden. Kans op ee] periode van minstens 12] Procent. Kans op eenl droog etmaal 40 procen] Voor woensdag: aantal 1] tot min. temp.: oms] graden, max. temp.: on] '8 graden. Kans op ee] Periode van minstens LI Procent, kans op een gel 'baai 60 procent. Morgen, dinsdag 16 s] Bergen op Zoom 0.32 Hansweert 12.12 Terneuzen 11.43. Vlissingen 11.17 en 2.] Wemeldinge 0.23 en

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2