lijd tag iar Z.-Vlaamse brochure verwezenlijking van stuk sociaal beleid „Geen inspraak voor bejaarden" Z.C.O. BEZIET SUBSIDIE PERIKELEN NOG EENS zeeuws Waaêce/c ZEEUWSE GRAFIEK IN RAADHUIS TERNEUZEN Zeeuwse wandelaars kregen eremetaal in Oostenrijk Reddingboot redt jacht op O-Schelde yj> toeristen belasting te rug HET KLOKJE VAN HET KERKJE VAN OMER FILMS IN ZEELAND ZITTING oepskracht jeugd en satie Werkgevers-voorzitter Yerschoffel: KRITIEK VAN BOND stad streek Enten endsjke I ..Ons Belang" hun vei» lë' ,-r. Minister Van der Stee naar Zeeland Vrij koel Kwestie van onderwij s - socioloog nog niet rond 2 DE STEM VAN DONDERDAG 11 SEPTEMBER J >riek een kleie greep talrijke wensen en ;s van de inspraak- maatschappelij ke rlening en vrijetiids- ig. In De Stem van is al aandacht be an de aanbevelingen roep „onderwijs" 3T De inspraak- vrijetijdsbesteding] Jzioh vooral met het leug>dwerk, verschillen- prt- en recreatie-voor- bezig gehouden. Er .volgens de groep een Iskracht voor jeugd- I en recreatie worden jteld in dienst van de Ing Gemeenschaps- 1 Men vindt dat de hui gemeente-ambtenaar recreatie en jeugd te J tijd heeft om zich Inde met al deze zaken te houden. Men vindt erder noodzakelijk, dat 1 En opvangmogelijkheid |voor jeugd en jongeren. I denkt daarbij vooral ten ruimte voor open verk en aan een betere erlening aan jongeren J-oblemen. I ■groep staat bedenkelijk de stichtingsvorm, die gebruikt wordt om ge-1 .cfrapscentra te behe- jjen dergelijke beheers- vindt men ondemocra- omdat te weinig in- mogelijk is van de ge ars en bezoekers. ,1 pleit voor uitbreiding verschillende sportac- lodaties. De sportvelden, in handen van vereni- [i zijn, zouden volgens roep door de gemeent" Lrbasis moeten worde" rurd, zodat ze ook toe- Ti ijk' worden voor men- lie niet bij een bepaalde I zijn aangsloten. De vindt het voortbestaan Ide jachthaven te Paa' lakelij'k en vindt dat I de oprichting van een Irboerderij moet worden I Eht. lusiaste personen. Zondag lit muziekvereniging ver I met de drumband py Itje een bezoek aan ■n- en bejaardentehuis werd gevolgd door 1 door de stad en 's nl' J was er weer een succes- iptreden in de feesthaj„.r dagavond bracht men d be pleeggezinnen, waar I zeer gastvrij wer - B. Maandag zijn de Oos- te gezelschappen terug» fl. zodat zij nog een ro ladden gemaakt m P31 li ar hadden gegeten. li Belang". 1" ie?. Is Welvaren hielden d fvan de winkehersvere« Izitter C. Marteijn wasi vo ■d dat hij zovelen kon aan ■ten. Hij bracht dank rje ■eelnemers aan de Dia 1 de prettige en hoopte dat d de toekomst zo ka t I Hij toonde zich DW lijf nieuwe leden, die k lg waren. Op een v _in. Ide muziekvereniging ,j„e fhting voor een een lidie in verband me j,et |f van kostuums we„.,]is- luur gemachtigd een I te nemen. Besloten van Ivinikelweek te houd jej Et 18 oktober. Op vo;^. 1 het bestuur wordt d Itie verhoogd. f? ;„tred< zal dit jaar zijn wr. op zaterdag 29 not (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Land bouwminister J. van der Stee zal, als partijpoliticus van de KVP, op 10 november een werk bezoek brengen aan Zeeland. Met leden van de Tweede Ka merfractie van de KVP verblijft de minister vanaf 14 uur in Zee land. Het programma voor het werkbezoek zal door de Zeeuwse KVP-kringen Worden samengesteld. Er komt overigens nog meer KVP-top naar Zeeland. Op 28 november brengt het dagelijks bestuur van deze partij een be zoek aan de provincie Zeeland. De provinciale politici kunnen op 11 december een „vleugje Den Haag" opsnuiven als een deputatie van de Zeeuwse KVP een bezoek zal brengen aan de Tweede Kamerfractie. Deze bij eenkomst vindt plaats in de tractiekantoren in het Tweede Kamergebouw en begint dan om 19.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN/HOEK De Kring van Werkgevers in de Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen publiceerde gisteren een nieuwe brochure met gegevens over werken, wonen en recreëren in Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen. Kringvoorzitter drs. H.J.P. Verschaffel over handigde het eerste exemplaar aan de commissaris van de koningin in Zeeland dr. C. Boertien. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst gistermiddag in het restaurant van het recreatie-centrum „De Braakman". De heer Verschaffel zag in de brochure de verwezen lijking van wat hij noemde: „en stuk gezamenlijk sociaal beleid". Met die omschrijving doelde hij op het feit dat de brochure, mede de opzet heeft om nieuwkomers in Zeeuwsch- Vlaanderen zo gauw mogelijk te laten wennen. In zijn speech noemde de heer Verschaffel nog andere moge lijkheden van het boekwerkje, dat de vanzelfsprekende titel „Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen" draagt. Zo achtte hij het van belang om via de bro chure de streek meer bekend heid te geven. Uit dit oogpunt, HAAMSTEDE - De red dingsboot President 'Jan Leis uit Burghsluis, heeft dinsdaga vond weten te voorkomen dat een Belgisch 13-meter lang jacht bij windkracht 7 op de Ooster- schelde tegen de Zeelandbrug zou slaan. Het 2-mast-jacht Ca- ryan uit Brussel met twee men sen aan boord dreigde de brug te raken, omdat plotseling de mo tor afsloeg. De reddingsboot heeft nog op tijd kunnen vast maken, het jacht de haven van Colijnsplaat (Noord-Beveland) binnengesleept en daar afge meerd. heeft de Kring van Werkgevers een aantal brochures ter be schikking gesteld aan instanties die betrokken zijn bij het aan trekken van nieuwe bedrijven. In zijn toespraak bracht de heer Verwschaffel de vertegenwoor digers van de bij de Kring aan gesloten werkgevers en de vele overheidsvertegenwoordigers onder ogen, dat de brochure ook KflmrTPPrnPrC^11 uiting was van „een stuk DQI I I MO CI uCI O maatschappelijke verantwoor- I delijkheid van de achttien aan- y fpripfl gesloten bedrijven". De heer Verschaffel zei weinig heil te zien in een snelle uitbrei ding van de dienstensector zon der een gelijkopgaande indus triële groei. De heer Verschaffel: „We zouden de volkshuishou ding grote schade toebrengen door, om het even zwart-wit te stellen, de fabrieken af te breken ten gunste van de diensten. Het is wel aantrekkelijk maar on juist". Hij pleitte verder voor een goede samenwerking tussen werkgevers en werknemers. „Dat kan niet in een conflictmo del maar het zal moeten ge schieden met respect voor el- kaars verantwoordelijkheid", zo zei de heer Verschaffel. Inha kend opde recente blokkade van het Kanaal Gent-Terneuzen voegde hij er nog aan toe: „Een kanaal dat doelbewust geblok keerd kan worden past al even min in dit overlegmodel". Dr. Boertien noemde de nieuwe brochure: „een uitste kend initiatief dat navolging verdient". De commissaris her innerde er de aanwezigen aan dat in 1949 een publikatie in Zeeland verscheen getiteld: „Mogelijkheden van industrie vestigingen In Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen". „Er werd toen bij het vervoer per spoor nog gedacht aan het reali seren van een spoor-ferryboot bij Terneuzen. Zo zou dan wor den aangesloten op het Neder landse spoorwegnet. De afstand tussen tussen droom en daad wordt niet altijd afgelegd", al dus de heer Boertien. (Van onze correspondent) ARNE MUIDEN - Een groot aantal kampeerders van de camping De Witte Raaf in Ar- nemuiden heeft bij het gemeen tebestuur om teruggave ge vraagd van de over de zondag betaalde toeristenbelasting. Dit naar aanleiding van het deze zomer door de gemeenteraad genomen besluit de kampwinkel op zondag niet open te stellen. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat het verzoek van de kampeerders niet voor inwilliging in aanmerking komt. Zij verwijzen naar de verorde ning van de toeristenbelasting, waarin staat dat het verblijf met overnachten binnen de ge meente een belastbaar feit is. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het KNMI op woensdag om 18.00 uur: vrij koel met af en toe bui en. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zon: 0 tot 6, min. temp. omstreeks 11 graden, max. temp omstreeks 18 graden. Kans op een droge pe riode van minstens 12 uur 60 procent, kans op een geheel droog etmaal 30 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon 1 tot 8, min. temp. omstreeks 11 graden, max. temp. om streeks 17 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 60 procent. Kans op een ge heel droog etmaal 30 procent. (Van een onzer verslaggevers) HOEVEN - Tijdens de jaarvergadering van de katholieke bond van bejaarden en gepensioneerden in het bisdom Breda, heeft voor zitter jos de Jaeger zijn teleurstelling uitgesproken over de han delwijze van de Nederlandse regering ten aanzien van de tweede nota bejaardenbeleid. „Deze is uitgebracht zonder inspraak van de bejaarden en haar organisaties, en ik ben van mening dat vele bejaarden deskundiger zijn dan de zogenaamde deskundigen van het ministerie, maar jammer genoeg krijgen de bejaarden geen inspraak", aldus de voorzitter van de diocesane bejaardenbond. In zijn openingswoord leverde hij verder kritiek op de VVD, die vpor ontkoppeling van AOW-minimum loon is. „Maar toch heeft deze politieke partij in haar programma staan dat de bejaarden een redelijk bestaan moeten hebben. Daar zet ik grote vraagtekens bij" Een ander probleem waarover de bejaardenbond zich de ko mende tijd moet gaan beraden, is volgens de heer de Jaeger de vervroegde pensionering. De vraag is volgens hem: „Wat te doen bij aanmelding van deze categorie mensen tussen 55 en 65 jaar. De jaarvergadering werd bijgewoond door de bisschop van het bisdom Breda, mgr. H. Ernst, die zijn waardering uitsprak over het vele werk dat door de diocesane bejaardenbond wordt verricht. Ruim 400 afgevaardigen van de 100 afdelingen uit het diocees Breda woonden de jaarvergadering bij, die gisteren in de Bosbadhal te Hoeven werd gehouden. De waterhoogte van woensdag- Worgen, meegedeeld door Rijkswaterstaat. Konstanz 426 (min 4), Rheinfel- uen 29] (min 9j, Plittersdorf 469 Wn 6),Maxau 529 (min 9), Plo- hingen 145 (min 1), Mannheim f" (mm 9), Steinbach 119 (plus G. Mainz 348 (min 12), Bingen y (min ll),Kaub 257 (min Jo),Trier 226 (min 2), Koblenz (min 16), Keulen 230 (min 1), Ruhrort 392 (min 4), Lobith '6 (min 8), Pannerdense kop (min 9), Nijmegen 812 (min 1), Usselkop 887 (min 6), EEfde Jssel 415 (min 11), Deventer 291 (Win 9), Kateveer-Spooldersluis (onv Monsin 5434 (min 6), borgharen 3790 (min 61), Be- e'd 1089 (min 1), Grave bene- 0en de sluis 495 (plus 3). Morgen vrijdag 12 september °erg<?n op Zoom 8.15 en 20.33 nansweert 7.08 en 19.44 Ter- "«öen 6 39 en 19.15 Vlissingen '2 en 18.48 Wemeldinge 8.06 <7120 24 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - „We heb ben er in het college al enkele keren uitvoerig over gesproken, maar we zijn er nog niet uit". Dit antwoordde gisteren gedepu teerde A.L. van Geesbergen in de commissie voor onderwijs en cultuur op de vraag van staten lid H. Eversdijk hoever de be sprekingen over het aantrekken van een onderwijssocioloog ge vorderd waren. De kwestie van een onder wijssocioloog heeft al eens in de provinciale staten gespeeld. De Stichting Zeeland heeft een der gelijke medewerker een keer op haar begroting opgevoerd. De staten besloten bij de behande ling toen, dat eerst nader beke ken moest worden of een onder wijssocioloog aangetrokken moest worden, en zo ja of deze deskundige dan bij de Stichting Zeeland ondergebracht moest worden ofwel bij de onderwij safdeling van de provinciale griffie. De heer Eversdijk infor meerde gisteren verder hoe het stond met de afhandeling van het subsidieverzoek voor herstel van ruïne de Hellebrug in Baar land. Gedeputeerde Van Gees bergen vertelde, dat hierover een gesprek geweest was tussen provincie, gemeente Borsele en de vereniging Hellebrug. De provincie had zich tijdens dat gesprek bereid verklaard geld ter beschikking te stellen. Maar eerst moest getracht worden voor dit herstel D.A.C.W.- subsidie te krijgen. Op de uitslag daarvan was nu het wachten. De commissie had gisteren tenslotte geen enkele moeite met de subsidie voor de lektuurvoor- ziening van de provinciale bi bliotheekcentrale en plaatse lijke bibliotheken. In dit voor stel van G.S. speelde de nieuwe bibliotheekwet door. VAN 13 september tot en met 9 oktober exposeert Adrie Hospes in het Zeeuws Kunstenaarscen trum aan de Lange Noordstraat in Middelburg illustraties uit „Diederik en de dieren" en „De wensballonnen" (Van onze correspondente) GOES - Het dagelijks bestuur van het Zeeuws Coördinatie Or gaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieu bescherming zal op 29 septem ber a.s. een gesprek hebben met Gedeputeerde Staten van Zee land over de aanstelling van een vaste administratieve kracht voor het Orgaan. De werkzaamheden bij de Zeeuwse stichting, waarbij 22 organisaties zijn aangesloten, worden dermate uitgebreid, dat eigenlijk niet meer zonder die vaste krachten gewerkt kan worden. Deze mededeling kreeg de Deelnemersraad voorgescho teld tijdens een vergadering van de raad in het Goese Lyceum te Goes. Op deze vergadering zijn maar zijdelings de subsidie perikelen aan de orde geweest. Zoals bekend heeft het ge meenteraadslid H. Eversdijk van de CHU in Borssele aan B. en W. voorgesteld het Zeeuws Coördinatie Orgaan de subsidie te geven die tot voor kort aan de VMZ werd toegekend. Het dage lijks bestuur beeft toegezegd de subsidie-verordening van de provincie nog eens uit te pluizen om te bezien wat de subsidie mogelijkheden voor de stichting en andere verenigingen zijn. De deelnemersraad had veel meer belangstelling voor het verhaal van drs. W. Wolf, de vice-voorzitter van het Coördi natie Orgaan. De heer Wolf heeft n.l. dinsdagmorgen een ge sprek gehad met de heer Stri- kwerda van de Projectontwik- kellngs-maatschappij Kavero, die het recreatie-project Zo- merdorp in Den Osse bij Brou wershaven op Schouwen- Duiveland in ontwikkeling heeft. Zoals bekend heeft het or gaan bij G.S. van Zeeland be zwaar aangetekend tegen di. plan dat voorziet in de bouw van 650 zomerwoningen en een jach thaven met 1000 ligplaatsen, Door dit en andere recreatieve plannen dreigt het evenwicht op Schouwen-Duiveland en ook elders in Zeeland verstoord raken. De Deelnemersraad be tuigde unaniem instemming met het bezwaarschrift. Het cErec tielid van de Projectontwik kelings-maatschappij zei, door het bezwaarschrift grote rente verliezen te lijden, omdat er miljoenen geïnvesteerd zijn de aankoop van gronden en het laten ontwikkelen van plannen. Het Zeeuws Coördinatie Orgaan heeft de Ontwikkelings maatschappij toegezegd om bij G.S. van Zeeland aan te dringen op een snelle behandeling van het bezwaarschrift, zodat de schade tot 'n minimum beperkt zal blijven. Een van de opvallende grafische werken, die momenteel in het Terneuzense stadhuis te zien zijn. In de hal van het Terneu zense raadhuis vindt momen teel georganiseerd door de Zeeuwse Culturele Raad, een tentoonstelling plaats van Zeeuws grafiek, die nadien ook op verschillende andere plaatsen in Zeeland en daar buiten te zien zal. Men merkt al dadelijk dat hier een goede keuze gedaan werd uit de voornaamste in Zeeland werkende grafici en hun werk. Dat neemt niet weg dat men hier, waarschijnlijk omdat hij zo goed als „ongeor ganiseerd" is, een man als de fijne tekenaar Maurtis Porteir node mist om er maar één te noemen die ontbreekt. Maar exposities als deze zijn nu eenmaal nooit compleet in hun doorsnede van een bepaalde tak van kunst en zo dient men genoegen te nemen met dat wat voorhanden is. En dat is een aantal opmerkelijke werk stukken van opmerkelijke kwaliteit. Er zijn enkele hout- en li nosneden van Henny en Lies- beth Huser die elk op hare wijze hun hart aan bloemen en planten verpand hebben en daar in fijn gecomponeerde bladen in zwart-wit of in kleur van getuigen. Robert Maas kant is vertegenwoordigd met een serie uiterst subtiel gedane etsjes op het thema „oog". Andries Minderhout draagt een paar mooie warm-kleurige drukken bij volgens zijn eigen techniek, Cor Ruissen is verte genwoordigd met o.a. een alle magie en karakter van die dier uitstralende ets van een kat, Jan Haas toont een aantal et sen, die zoals steeds bij hem, de ijzeren plaat en doos als thema heb ben. V erder is er goed werk van Leonard Maas, Pieter van Dieren, Bob Pinge, niet te ver geten Corrie Blaas enz. Een expositie die geslaagd mag heten door de rijke varia tie in thema en temperament en die in alle stukken getuigt van een gedegen vakman schap. WILLEM ENZINCK. Hebben wij in Nederland onze wijd en zijd vermaarde Vierdaagse van Nijmegen en een aantal prestatiewandel tochten zoals de Airbornemars in Arnhem, in Oostenrijk heb ben ze de heersende natuur lijke omstandigheden uitge buit om eens een ander soort wandeltochten te houden. Wandeltochten waarbij zo on geveer hele bergen beklommen moeten worden, door stukjes bos getrokken en drassige - door de berghellingen schuin- aflopende - weilanden gepas seerd moeten worden. Dit gebeurt tijdens de drie daagse wandeltochten in het kleine Knittelfeld (Stiermar ken), die onlangs voor de 13e maal werden gehouden. De wandeltochten oefenen een aantrekkingskracht uit op wandelaars uit vele landen van west-Europa, waaronder ook mensen uit het vlakke Zeeuwse land. Niet zomaar voor de eerste keer, nee, nee. Zo wist mejuffrouw M. van Waterschoot uit Klooster - zande een gouden medaille te verwerven omdat zij reeds voor de 11e maal aan deze wandeltochten deelnam. Kos ter Jac. van Voorenberghe uit IJzendijke doet niet zoveel voor haar onder, want hij be klom welgemoed voor de 9e maal de Oostenrijkse bergen, onmiddellijk gevolgd door me juffrouw S. van de Velde uit Terneuzen en de heer Iz. van Houte uit Rilland-Bath (voor de 8e maal). Broekjes - figuur lijk gesproken - in dit gezel schap van kilometervreters waren mevrouw M. van Houte-de Reu uit Rilland- Eath die voor de eerste keer deelnam en de heer Jos van Houte uit Zuidzande die toch al drie keer deze tochten heeft gelopen. Het waren dit jaar overigens niet zulke ideale weersom standigheden. „Er was veel re gen gevallen en wij moesten zeer voorzichtig zijn bij het klimmen en afdalen, waar ver raderlijk gladde stenen voor extra-problemen zorgden", zo zei de heer Van Voorenberghe. „Een man van onze groep, wij liepen mee met de groep NOAD uit Zuid-Limburg, kon zijn evenwicht niet houden en tuimelde vele meters naar be neden. Hij bleef bewusteloos liggen, maar wilde toch de vol gende dag weer meedoen, on danks zijn kwetsuren". Deel nemers, die ook elders in Eu ropa wandeltochten of grotere afstanden plegen te bezoeken hebben verschillende keren opgemerkt dat de driedaagse van Knittelfeld, een unicum is. „Knittelfeld is iets aparts, het is zeer pittig en doet een be roep op je uithoudingsvermo gen", zegt Van Voorenberghe. Het wandelen in de bergen schijnt Nederlanders wel aan te spreken. Van de 1460 deel nemers waren er 234 uit Ne derland (België maar 3, zegt Van Voorenberghe). Van die Nederlanders vielen er 13 uit. Een extra-handicap bleek dit jaar weer de zware mist te zijn. „Vertrokken wordt om 5 uur 's morgens en natuurlijk ver dwaalde ik weer, net als vorig jaar. Door de mist kon je de aanduidingsborden niet zien. Grote paniek natuurlijk, want je mag tijdens de tochten geen controlepost missen. Al met al is het toch goed afgelopen". Volgend jaar gaat Van Voor enberghe voor de tiende keer. „Dan is het trakteren gebla zen, maar dat heb ik er wel voor over. Tenslotte vorm je'na zoveel jaar een grote familie". Het klokje van het kerkje van „Omer", zal ieder die in „Bresjes" is geboren tot aan het einde van z'n leven horen; het zingt zo zacht, het trilt zo ver.... Het klinkt over het wijde Vlaamse land, de Noordzee en de oude Scheldestroom, het vraagt en dankt voor daad of droom, het bindt ons allen in haar klankenband. Het juicht als er een christen wordt geboren, het klaagt als er een visser blijft op zee. maar troost met bovenaardse „in Christus golven gaat geen mens verloren"' Het klokje van het kerje van „Omer", Heer, laat het mij altijd mogen horen, totdat ik in de dood bij U herborgen, haar zingen hoor, zo zuiver en zo ver Schel te van Jelgerhuis. HULST DE KONING VAN ENGE LAND, brengt het komende weekeinde de vermaarde film „The towering Inferno (Wol kenkrabber in vlammen), met een zeer groot aantal be roemde sterren als: Steve Macqueen, Paul Newman, William Holden, Faye Duna- way, Red Astair en vele ande ren. Het verhaal gaat over een nieuwe, 138 etages hoge wol kenkrabber, waarop de hoog ste verdieping een grandioos openingsfeest wordt gevierd. Tijdens dit feest breekt er op de 81e verdieping, ten gevolge van kortsluiting, brand uit. Twee grote filmmaatschap pijen Warner Bros en 20th Century Fox hebben er al hun krachten aan gewijd en wordt er gedurende de gehele vol gende nacht een heroïsche strijd tegen het vuur geleverd. Er waren 57 studioruimten nodig om een en ander te kun nen verwezenlijken. Voorstel lingen, zaterdag om 15 en 19.30 uur, zondag om 14.30 en 20 uur en maandag en dinsdag eveneens om 20 uur. Toegang i4 jaar. Voor de vierde week draait in Hulst Flossie, de venus uit Zweden. Deze sex- film kunnen de liefhebbers bekijken zaterag om 23 uur (nachtvoorstelling) en zondag om 18 uur. Toegang 18 jaar. TERNEUZEN LUXORTHEATER. Tot en met volgende week donderdag, elke avond om acht uur en zon dag oom 14 uur, The towering Inferno (Wolkenkrabber in vlammen)zie voor verdere om schrijving Hulst. Toegang 14 jaar. OOSTBURG LEDELTHEATER. Live en let die, is de adembenemende James Bondfilm, waarin agent 007 in dit geval Roger Moore, met aan zijn zijde Jane Sey mour, in het paradijselijke ge bied van de Caraibische zee, de meest schrikwekkende avontu ren beleeft. Spionage, liefde en dood gaan er hand in hand. Vrij dag om 20 uur, zaterdag om 19 uur, zondag om 14 en 20 uur en dinsdag om 20 uur. Toegang alle leeftijden. Blijkbaar kunnen ook Russische meisjes de man nen doen blozen van de sexver- halen. Dat gebeurt ook in Ni- notchka weet wat vrijen is, waar Ninotchka en twee vriendinne tjes het Westen van de vrolijke kant leren kennen. Zaterdag om 21.15 uur, zondag om 16.30 uur en maandag om 20 uur. Toegang 18 jaar. VLISSINGEN ALHAMBRA. Moord in dc oriënt express, is een spannende film naar het beroemde boek van Agatha Christie, die span nende thrillers wist te schrijven, zoals geen ander. Hercule Poi- rot, de vermaarde Belgische de tective brengt een geheimzin nige moord in de door Europa razende Orient Express op het laatste nippertje tot een oplos sing. Spanning en sensatie tot de allerlaatste meter film. Vrijdag, maandag en dinsdag om 20 uur, zaterdag en zondag ook 19 en 21.30 uur. Toegang 14 jaar. En gelen van de straat (Die engel van St. Pauli) is een Duitse film, waarin de genadeloze strijd wordt geschilderd tussen twee onderwereldkoningen in Ham- burss meest besproken buurt, Sankt Pauli. Moord, doodslag, verkrachting, brandstiehtin; aan de lopende band om de heer schappij. Vrijdag om 23 uur (nachtvoorstellingj. Toegang jaar. De nieuwe avonturen v Dik Trom, toont (zondag om 13 uur) weer de avonturen van deze- echte Hollandse kwajongen, een kwade boer en een verbolgen veldwachter Flipse. Dik haalt niet alleen kattekwaad uit. Op zijn tijd weet hij ook andere mensen te helpen. Toegang alle leeftijden. GOES GRAND THEATER. Ook Grand Theater heeft voor het komende weeki r>,j. h. ver maarde ToweiiiiL oo zijn programma -tami (z t Hulst). Tot en met uinsciag o n 2(! uur, met uitzondering van ra- dag, dan begint de voorstelling om 19.30 uur. Toegang 14 jaar. The Battle of El Alamein loopt vrijdagavond om 23 uur tijdens de nachtvoorstelling. Een prachtige weergave van de strijd die generaal Montgomery le verde tegen de Duitse veldmaar- schalk Rommel. Toegang 16 jaar. Twee jongens in een oude jeep is een bijzonder vrolijke en spannende film, die jong en oud zondag om 14.30 uur kan gaan zien. Toegang alle leeftijden.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3