HET WACHTEN DUURT WEL LANG Nederlandse schippers bij j ver gem blijven solidair De Stec/De Vrije Zeeuw 45: eel inschrijvingen voor kleinvee-expo in Sluis GROTE WIELÏR -BODYBULDING POWERLIFTING - EN KRACHTSPORTDEMONSTRATIE DESKUNDIGE DIEVEN STALEN DURE DUIVEN Jeanne de Francaise in Kiekkot AFWEZIG .F ll.van der PAS. stad streek f1 HI IIIHIM Uw advertentie campagne in deze krant Boeren Voetbal Bier vïiet Heikant Terneuzen Westdorpe Zandberg Sluiskil Breskens Actieleider Compromis met schippers nog mogelijk 1 van 12 september tot 6 OKTOBER ARTS WAARNEMING: A.E. LIEVENS. arts te IJzendijke Tel. 01176-1266 CHR. KALKMAN, arts te Biervliet TE1. 01152-345 overbrugt de dure afstand tussen uw zaak en uw klanten op voordelige wijze. ijn nogal id. Kom lekker ieling. (Van onze correspondent! SLUIS Op 12, 13 en 14 september houdt de konijnen- en pluimveefokvereniging Oostburg en omstreken in de Sluisse Sporthal haar provinci ale zomertentoonstelling. Het bestuur is reeds enkele maan den enthousiast bezig met de organisatie van deze tentoon stelling, die dit jaar voor de derde achtereenvolgende maal in Sluis wordt gehouden. Bij de voorbereidingen komt er heel wat kijken. Keurmeesters die over het algemeen druk bezet zijn, moeten maanden tevoren worden aangeschre ven. Ook de uitnodigingen aan de leden en de diverse zusterver enigingen voor deelname aan de tentoonstelling moeten tij dig de deur uit. Bovendien^ moet worden gezorgd voor een behoorlijk aantal prijzen, die dan wel gratis beschikbaar worden gesteld, meest door do Sluisse middenstand, maar er kruipen toch een aardig aantal uurtjes in om deze prijzen af te halen. Ook de opbouw van de ten toonstelling zelf is een heel karwei, die grotendeels door de bestuursleden zelf moet worden verricht, die hiervoor spontaan een snipperdag opne men. Ondanks het feit. dat voor veel fokkers het seizoen minder gunstig is verlopen, zijn er toch ruim 300 konij nen. kippen, sierduiven en ca via's ingeschreven. Vorig jaar werd de tentoonstelling ook open gesteld voor Belgische deelnemers. Toen werd daar slechts een spaarzaam 'gebruik van gemaakt. Dit jaar is de belangstelling van Belgische zijde groter geworden. Evenals vorig jaar is er ook een afde ling', waar de Sluisse jeugd de gelegenheid krijgt om haar lievelingsdieren tentoon te stellen. Deze dieren behoeven niet raszuiver te zijn. Er worden voor de best verzorg de dieren prijzen beschikbaar gesteld. ..Het kweken van dieren geeft ontspanning in deze jach tige tijden, aldus de secretaris van de organiserende vereni ging de heer A. Clijncke, die zelf al heel wat uurtjes aan de voorbereiding van de tentoon stelling heeft besteed. Het zal, volgens hem, ook voor een leek. zeer de moeite lonen om te zien wat met een nuttige vrije-tij dsbesteding kan wor den bereikt. De tentoonstelling wordt vrijdagavond om 19 uur officieel geopend en is op za terdag van 10 tot 21 uur en zondag van 10 tot 18 uur geo pend voor het publiek. (Van een onzer verslaggevers) EVERGEM Even ten westen van Gent bij het plaatsje Evergem ligt op het kanaal Gent Brugge een complete kolonie van wach tende Nederlandse schippers. Zo'n tachtig schepen met het rood-wit-blauw achterop lig gen er voor de blokkade van de Belgische collega's. Het moreel aan boord is best en de solidariteit met de Belgi sche vakbroeders groot, maar het werkloos wachten gaat de binnenvaart-jannen wel lang duren. Schipper J. Ooms van het I m.s. Lelie over de schippers- staking: „Het duurt lang. Dat zou niet zoveel geven, maar je krijgt het idee, dat de hele zaak op hoog niveau in rust is. Dat er niet aan wordt ge werkt". Met een drietal Hol landse schepen ligt hij vlak voor de sluis van Evergem. De sluiswachters houden al twee weken betaald verlof. Overdag wordt er aan boord wat ge praat. De ontwikkelingen in Brussel voor zover die er zijn passeren de revue. Het weer is mooi dus komen ook de kwasten voor de dag. De hou ten luiken krijgen een nieuwe teerlaag en de gangboorden een fris grijs verfje. De „Alma" van schipper J. R. Beerends is de buurman van de „Lelie". De visie van schipper Beerends op de Bel gische situatie: „Die Belgen 1 zijn na zo'n staking ln '73 behoorlijk bij de neus geno men. Het is begrijpelijk, dat ze nu door gaan. Ze hebben niets te verliezen". Over de solidariteit met de Belgische schippers zegt schipper C. Schipper van de rc.s. Vertrouwen: „Ik vaar j v'jftig jaar in België. De stemming is nooit beter ge weest Die kan nooit beter worden ook. Als ze dit opge- 1 en gaan ze op een smadelijke manier de mist in. Ze zijn al eerder besodemieterd". H:j beaamt dat de Belgische I schippers er vrij rustig onder blijven, een enkel incident 'aargelaten. Even rustig als in Hodar.d. De gezagvoerder van „Vertrouwen": „Wij kun- nen onze eigen boontjes wel 'oppen. Noch Jo,;p den Uyl I noch boer Koekoek kunnen ons i tot excessen verleiden". Hij maakt een vergelijking "an de toestand van de boeren als hij verder gaat: „Bij die ®aa' Het nooit goed. Ze l nebben een boterberg, een 'leesberg en meer van dat soort agrarische heuvelland schappen. Als je om half een at landbouwpraatje hoort lo- j ben de tranen uit de luidspre- De schippers in Holland Ik i!e S'nc*s n'e' gehoord. hen met niks begonnen !™ar als ik morgen na vijftig varen weer aan de wal m°et ik overmorgen werk S'nn zoeken". Jk,n andere schipper Komt atv 1 moment de loopplank »p.m.vn: "Die heeft gisteren H'orencfs toe. A Hollandse schippers bij kort^em ^'Hen gisteren een SchiLr °Pe"'f ^vergadering. m u Schot, eveneens entend voor de blokkade. :;wJ"at inlichtingen over me st»™ e zor£ drinkwater- J 'em"g in de buurt. Hij I Vow verder iedereen uit ee" feestavond. De heer haat V gemeente Evergem j-a tekorten bij uit de Bij een glaasje bespreken enkele schippers de situatie. De dames kijken toe. TERNEUZEN Het reizende filmhuis in Zeeuwsch-Vlaanderen vertoont de komende week op verschillende plaatsen de Braziliaanse film Jeanne de Francai se van Carlos Diegues. Uit-West presenteert op zondag 15 september de Engelse folkgroep Deca- merone in Hoofdplaat. Een andere culturele „uit"-smijter is het the ater Tardieu dat met- Echo's naar het Zuid- landthealer in Terneuzen komt. Jeanne de Francaise is een film die speelt in het noordoosten van Brazilië. Hoofdrolspeel ster is Jeanne Moreau, bekend als een zeer ein- genzinnige persoonlijk heid. De vertoningstijden zijn als volgt. Donderdag *18 september Zuidland Theater te Terneuzen 20.00 uur. Vrijdag 19 september Chez Renee, Oostburg 20.00 uur, za terdag 20 september Den Dullacrt Hulst 20.00 uur. De folkgroep Decamero- ne brengt op 15 septem ber in de sportzaal van Hoofdplaat een menge ling van zogenaamde soft-rock en hard-folk muziek. Wie het naadje van de kous wil weten en horen, kan hier om 14.30 uur terecht. „The Family" naar het toneelstuk van Lodewijk de Boer is de eerste klapper van de filmliga: donderdag 25 september om 20.00 uur in het Luxortheater in Terneu zen. Op 26 september een uit-special op het Zuidlandpodiumtheater Echo's van Theater Tar dieu. Tenslotte zingt troubadour Robert Long op maandag 29 septem ber eveneens in het Zuidlandtheater de avond vol. Aanvang 20.00 uur. Schipper Schot geeft informatie over sociale onderwerpen en drinkwater. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op zaterdagavond 15 november a.s. om 20.00 uur zal de Hulster supportersclub van amateur-wielrenner Theo van den Brande uit Heikant in caf) „La Belle Vue' te Terneuzen een grote wielren-, bodybuilding- en powerliftingdemonstratie organiseren, waaraan vele bekende amateurs, liefhebbers, volks- koersers en trimmers hun medewerking zullen verlenen. De toe gang is geheel gratis. Hieronder publiceren wij een lijst met namen die die avond zeer zeker acte de pré- sence zullen geven: amateurs onder wie: Bertus Wieles (Sluiskil), Charles de Smit. (Biervliet). Cot' Vervaet (Wals oorden), Fons Schelfhout (Hengstdijk), Frans de Belle (Hulst) en Theo van den Brande (Heikant). Pèreplu Buurthuis de Péreplu te Biervliet hield open nuis. Volgens de leidei van het buurthuis, Jan van Megen, is zo'n evenement noodzakelijk om de mensen m Biervliet alle mogelijkheden in de Pèreplu te laten ontdek ken. Voor elke leeftijdscatego rie is er wel iets te doen. In het vervolg is het steeds open huis op vrijdagavond, dinsdag avond en zondagmiddag. Dit betekent, dat op die middagen en avonden het buurthuis open is en men zich op allerlei ma meren naar eigen keuze kan bezighouden, b.v. dammen, ta feltennis, schaken. TV-kijken, lezen, verschillende gezel schapsspelen beoefenen, luiste ren naar muziek of gezellig gewoon iets drinken en daar bij verder lekker helemaal niets doen. Verder is er nog een hobbyzaal en een peuter speelzaal. Hengelen Aan de club- wedstrijd van de zeehengel- club de Knorhanen, die zater dag in de Westerschelde bij Ossenisse werd gehouden na men 20 hengelaars deel. F. Braem uit Heikant won met 770 punten de eerste prijs. In totaal werden 67 vissen gevan gen. De verdere uitslag: 2. G. Bertram Clingfe 720 pnt., 3. F. Ei j sackers Vogelwaarde 660 pnt., 4. L. Thuij Kloosterzande 590 pnt., 5. R. Bertram Hei kant 550 pnt. Schaakclub De schaak club Terneuzen speelde deze week een wedistijd voor de z.g.n bekercompetitie. Uitslag: H. Provoost-C. Provoost i/2-i/2, E. van Altena-A. Beishuizen 0-1. C. van Tatevenhove-R. de Hulster 10, W. Stadhouders- A Stadhouders 1-0, P. de Ruyter-H. Berrevoets Vz-V2, R, van Altena-.J. Dees 1-0, I. Mu- maric-J. Witmans 1-0, A. Paauwe-J. van Kampen 1-0. Tevens werden 2 wedstrijden gespeeld voor de gewone com petitie. E. van Altena-W. Stad houders 1-0 (vooruitgespeeld), ingehaald werd de wedstrijd A." Beishuizen-C. van Taven- hove Deze moest echter wor den afgeborken. „Nooit Gedacht" De bol- club „Nooit Gedacht" van het beiaardentehuis hield haar kampioenendag. De eerste prijs werd na een spannende strijd gewonnen door Alfred Kamoen. Dat de bolsport bij de oudjes erg in trek is, be wijst wel het aantal leden, dat de vereniging telt: maar Heft 34 bewoners van Het Verlaet zijn ingeschreven. Op de bol baan van het tehuis wordt re gelmatig gespeeld, om een on derlinge prijskamp. Powerlifters onder wie: Ter- neuzenaar Albert Harms, Ne derlands kampioen powerlif- ting 1975 en ex-Nederlands kampioen gewichtheffen. Joop de Haan: tweede tijdens het Nederlands kampioenschap po- werlifting. De volgende bodybuilders zullen eveneens aanwezig zijn: Johnny Matheeuwsens (De Klinge, België): 6de mister België en 3de mister Vlaande- ren-j uniores. Ben van Meelen (Klooster zande): 4de en 6de mister Hercules, 5de mister Neder land en 6de mister Vlaande ren. Edwin .van Meelen (Kemze- ke-Paal, België): 6de mister Vlaanderen, 6de mister Neder land, 6de mister Apollo, 5de mister België, 4de mister Ne derland en 3de mister Interna- onaal. Hengelen K. Coppens uit Kieldrecht heeft de viswed strijd gewonnen, die ter gele genheid van de Zandbergse kermis werd gehouden in de Vlaamse kreek bij Graauw. Organisator was de hengelclub De Weel. Er deden twintig hengelaars mee. Slechts vijf van hen wisten een of meer visjes te verschalken. K. Cop pens ving vier bovenmaatse voorns, J. de Vijver uit Zand berg ving 2 bovenmaatse voorns, C. de Backer uit Graauw ving 1 bovenmaatse voorn. (ADVERTENTIE) HULST HET ADRES voor een goede BRIL Leverancier voor alle ziekenfondsen Verder zal Eddy Magnus uit Kapellebrug in de loop van die avond een krachtsportde- monstratie geven. Belangstellenden, die graag aan de rolwedstrijden zouden willen deelnemen, kunnen zich opgeven in café „La Belle Vue" aan de Noordstraat te Ter neuzen (telefoon 01150-2260). Voor de deelnemers zijn er vele mooie prijzen in natura te verdienen. Kringvergadering NKV Op dinsdag 3-0 september houdt het NKV in Sluiskil een kringvergadering in café Dal- linga. Op de agenda staan: ac tiviteiten district Zeeland, ver kiezing leden van de raad van advies ziekenfonds en de fede ratie met NW. Deze vergade ring begint om 20 uur. Kaarting Aan de kaarting bij café 'Atalanta, namen 52 kaarters deel. Uitslag: 1. F. van de Hooft, 2. J. Mieras, 3. J, Gerrits, 4. P. van Dixhoorn, 5. J Helm, 6. P. Gelderland, 7. M. Mariman. 8. M. Vatteroth, 9. L. Bogaert, 10. W, van de Velde. Topbiljarten De return- wedstrijd met het „Witte Paard" is door de Sluiskilse topbiljartclub met glans gewonnen. Uitslag 20-10, zodat de wisselbeker in het clublokaal Dallinga blijft. De individuele uitslag is als volgt R. van Opdorp-J. de Mul 0-2, A. de Brouwer-P. Rogiest 2-0, W. Aerts-J. Rammeloo 2-0, A. van de Voorde-A. Ploegaert 2- 0, M Dallinga-R. van Beveren 1-1, L de Schepper-R. van Beveren 2-0, W. Mariman-P. van Limmen 1-1. P. Ramme- Loo-L. van Ooteghem 1-1, L Dallinga-B. Rammeloo 2-0. J. van Waes-E. van Voren 2-0, H. Verbiest-R. van Beveren 1-1, J. Klaassen-J. van Hoeve 1-1, G, Pladdet-A. de Caluwé 1-1, J. Buyssen-F. van Heeke 1-1. BERGEN OP ZOOM Roxy, 14 u: 50 jaar hoogte punten van Walt Disney a.l. 20 u.: De twee missionarissen 14 jr. Luxor, 20 u.: Caesar et Ro salie 14 jr. Tweede hal Stadhuis, Kunstwerk van de maand van A. Neijndorff uit Bergen op Zoom. Geopend maandag t.m. vrijdag van 8.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur (t.m. 30 sept.). GOES Museum voor N.- en Z.-Be- veland, „World Press Photo". Geopend dinsdag t.m. zaterdag van 10.00-12.00 en 1-3.30-17.00 uur (t.m. 27 september). HULST Galerie Van Geyt, Steen straat 20. Beatrijs Jouret ex poseert grafiek. Geopend werkdagen 9.00-12.00 en 14.00- 18.00 uur (t.m. 30 septem ber). Den Dullaert, H. Koster expo seert schilderijen en plastie ken. Tijdens openingsuren van Den Dullaert (Lm. 19 septem ber). MIDDELBURG Zeeuws Kunstenaars Cen trum, Lange Noordstraat 59. Expositie J. van Schagen „Beeld of teken" Geopend dinsdag t.m. zaterdag t.m. 12 december. Rijksarchief, St.- Pieterstraat 75. Expositie Van Kust tot Kust over de Stoom vaartmaatschappij Zeeland van 1975-1975. Geopend maan dag t.m. vrijdag 9.00-12.30 uur (Van een onzer verslaggevers) OOSTAKKER Raoul Ver- straete, een bekend duiven melker te Oostakker raakte afgelopen weekend drie van zijn kampioensduiven kwijt. Terwijl hij in een buurtcafé zat na te kaarten over de vluchten van hetafgelopen seizoen, plunderden onbeken den zijn duivenbestand. Onge lukkigerwijs had hij vergeten de alarminstallatie van zijn duivenhok in te schakelen. De gevlogen dieren hebben bij elkaar een waarde van 21.000 gulden. De onverlaten die de duiven meenamen wa ren blijkbaar goede bekenden van het hok, omdat ze juist de beste meenamen. De namen van de ontvreemde vogels: de Komeet, Ohampioen en de „Zoon van de Brave". Vara In het bejaarden centrum Goedertijd heeft de Vara een ledenvergadering ge houden, waarbij slechts 14 van de 1150 leden aanwezig waren. Door de heer P. Bakker, oud hoofdredacteur van de Vara gids, werd een en ander verteld over de Vara in de afgelopen 50 jaar, dingen die hij ook in ven. Over de reclame zei de een boekwerkje heeft geschre- spreker, dat deze er is om de kosten zo laag mogelijk te houden: de contributie van de vereniging zou anders veel ho ger worden. Voorts besprak men nog diverse programma's. Men was van mening dat de Vara zich nog meer kenbaar moet maken aan de eigen par tij. en 15.00-17.00 uur; zaterdag 8.30-12.30 uur; zon- en feest dagen gesloten, (t.m. 13 sep tember). ROTTERDAM Ahoy' complex, 10-17 uur: „Isolatie", vaktentoonstelling. Luxor Theater, 20 u.: „Een kannibaal als jij en ik" musi cal. Hofplein Theater, 20.15 u.: „Ik slaap wel op de bank", blijspel. Theater De Lantaren, 20.30 uur: Theatergebeuren rond het thema: „Vrouw". SAS VAN C-ENT Galerij „Uilenspiegel", Westkade 71. Henk Baartman uit Middelburg exposeert gra fiek. Geopend dagelijks van 9.00 - 12.00 en 13.30 - 18.00 uur; vrijdag tot 21.00 uur, zondag 14.00-18.00 uur; woensdagmid dag gesloten (t.m. 27 sept.). SOUBURG De Zwaan, 20.30 u. filmhuls: „Ook dwergen zijn klein be gonnen". VEERE Grote Kerk, expositie Delta- cultuurgebied in historisch perspectief. Geopend maandag t.m. zaterdag 10.00-18.00 en zonda gl3.00-17.00 uur (t.m, 14 september). IJZENDIJKE Streekmuseum, Markt 23. 17.00 uur: zaterdag, zon- en feestdagen van 14.00-17.00 uur. (t.m. 14 september). ANTWERPEN Middelheimpark, Middel- heimlaan. Expositie beeld houwwerken en tekeningen van negen leden van het werkcomité Middelheim als mede de 13e Biënnale voor beeldhouwkunst met speciale aandacht voor Turkije, Indo nesië en Japan. Geopend van 10.00-19.00 uur (t.m. 4 okto ber). (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN-GENT De Belgische schippcrs-aktieleider Bollaard verwacht nog wel «en gaatje bij het verbond van Belgische ondernemingen te vinden om nieuwe onderhan delingen te beginnen over de eisen van de schippers. Het VBO stelde gisteren echter nog eens duidelijk geen stap te willen toegeven en geen beurtrol toe te staan. Inmid dels is een van de vijfendertig blokkades op het Turnhouts kanaal opgeheven. De reden hiervan: het kanaal is op an dere plaatsen beter geblok keerd. In de Gentse kanaalzo ne hebben de grote bedrijven nog niet al te veel hinder van de blokkades, omdat hier de zeevaart nog vrije doorvaart heeft. Volgens woordvoerder Bol laard van de schippersvereni ging „Ons Recht" te Brussell kan er nog beet tot een ak koord gekomen worden. De enige opening voor onderhan deling is voorlopig de ruimte tussen de stellingen: beurt rol of geen beurtrol. „Ondaniks die smalle basis kan er best nog wat bereikt worden", aldus gisteren de heer Bollaard. „Maar zo voegde hij er aan toe: „Het moet wel in de rich ting van een beurtrol gaan". Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel. 01150- 7920 (4 lijnen; HULST Steenstraat 14, tel. 01140 3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 4, tel. 01100 28030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t m. vrijdag 8.15 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m vrijdag van 19 00 20 00 uur, tel. 01600- 22341; zondag van 20 00 22.00 uur. tel. 01600 22341 BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch Vlaanderen tel. 01140 3751 Midden-Zeeland tel, 01100 14944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 01150 7920: privé Lorentzlaan 50, Terneuzen, tel 01150 5745 algemeer redacteur Zeeland drs J Bouwmans] kantoor Klokstraat 1 Goes tel 01100-28030. privé Zuidvlietstraat 53 Goes. >el 01100 28138 redacteur Midden-Zeeland G v. Ber- kel. kantooi Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 -28030, privé Voor burcht 37. Kapelle tel 01102-2320: redacteur voor Terneuzen en Kanaalzone P de Schipper kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen, tel. 01150 7920. privé Noordstraat 45, Hoek, tel 01154- 1556; redacteur voor Oost-Zeeuwsch Vlaanderen H Postma. kantoor Steenstraat 14 Hulsi tel 01140 3751: privé Walmolenstraat 12, Hulst, tel 01140 4159 Redacteu' voot West Zeeuwsch-Vlaanderen R. van der Hein, Melkweg 40 Oosthurg, tel 01170-3370: foto-journalist voor 7ee- 'and C. i de Boer kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen, tel. 01150- 7920 privé Langs de Kreek 56 Terneuzen tel 01150-3137; sport redactie Zeeland A Koomen. Troelstralaan 8 Axel tel 01155- 2594 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland W Hendriks tel 01140 3751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland C Menu, tel 01150 5839. I

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5