Drukkers valse bankbiljetten in de val vijzelingen in Parijs en Milaan bij overvallen VAN DER Lül'W TEGEN SELECTIEVE INVESTERINGSREGELING SITUATIE IN PORTUGAL ONZEKER ■T.V. TOESTEL 2149.- SERVICE CWALITEIT rote klasse Resultaten Israëlisch onderzoek beschikbaar voor buurlanden binnenland buitenland MEHKSBSKSE* S NU (TIJDELIJK) OR ELK 'PARAAT rf*ed'n!e vuldigen, delen >r >ter SPOORWEGDRAMA NOG STEEDS NIET OPGELOST Milaan Mom sterworst Kritiek van voedingsbond op sanering pluimvee slachterijen Fretilin zou macht over heel Portugees Timor hebben EdNijpels vice-voorzitter van J.E.L. RECHTBANK BEHANDELT STEEKPARTIJ CHINEES GOKHUIS AMERIKAANSE VESTIGT BAKRECORD Straffen tot 25 jaar geëist in Grieks proces DINSDAG 9 SEHËMB-ER 1975 36 cm. b.v. 2549.- terug 400.- :or uw TV. vjo X Calculators jeheugen et omkeertoets, estraat 16. BREDA, OSCH, Fotobureau >SCH, Foto Mulder, Foto van Hout, Starink, Dommel- larkt 11OSS, Foto Foto Rembrandt, embrandt, Nieuwe Istraat 6. TILBURG, to Mulder, Wester- 31 VLISSINGEN, (Van een onzer verslagge vers) ERMELO-NUNSPEET Met minimaal achttien recher cheurs blijft kapitein A. van den Bos, hoofd van de in Er- melo gevestigde districtsre cherche der rijkspolitie, zich vastbijten in het spoorwegdra- ma bij Niunspeet, waarbij in de avond van 14 augustus de 21-jarige Lydia de Ruiter en de 60-jarige Rudolf Rosheuvel. om het leven zijn gekomen. Twee belangrijke richtpunten van dit onderzoek zijn echter sinds het afgelopen weekend geheel of gedeeltelijk wegge vallen. Het met bloed be smeurde stuk hout, dat in de buurt van de onbewaakte spoorwegovergang bij Nun- speet is gevonden, heeft vol gens een laboratoriumonder zoek niets met dit drama te maken. De vraag of het bloed van een mens of dier afkom- stig is, wordt door kapitein v.d. Bos ontweken met de op merking, dat „bij elk onder zoek bepaalde gegevens niet worden vrijgegeven". Het tweede richtpunt was de 38-jarige A.J. uit Biddinghui zen. Sinds zaterdag is op last van de rechter-commissaris in Zwolle het onderzoek naar J's rol in dit drama gesehorst we gens onvoldoende bewijsmate riaal. „Wat dus niet wil zeg gen, dat wij hem bok van onze verdachtenlijst hebben ge schrapt", zegt kapitein Van den Bos zeer beslist.. Eraan toevoegend: „Doel van ons on derzoek is vast te stellen of Iher sprake is van een dubbele zelfmoord. Is het dat niet, dan is er sprake van een misdrijf. En daar we niet met zeker heid durven stellen dat het zelfmoord is, blijft het onder-j zoek naar het misdrijf in volle gang". Het spoorwegdram'a in het vriendelijke Nunspeet speelde zich af bij de onbewaakte spoorwegovergang, die bijna dagelijks werd overgestoken door het slachtoffer Lydia de Ruiter. Het was de kortste weg van en naar het wegres taurant Les Routiers, waar zij evenals het tweede slacht offer R. Rosheuvel werk zaam was. Uit het onderzoek is gebleken, dat Lydia na het eindigen van haar dienst iets na negen uur is vertrokken. Tussen Les Routiers en de spoorwegover gang kreeg ze gezelschap van haar vriend Rosheuvel. De sneltrein Amersfoort-Zwolle greep hen om half tien. AMSTERDAM (ANP) Dankzij naarstig speurwerk van twee rechercheurs van de afdeling falsificaten heeft de Amsterdamse politie op de zolder van aan pand in de nieuwe wijk „Graan voor vis" van Hoofddorp een compleet ingericht zeefdrukkerijlje ont dekt, waarop deze zomer in totaal 1500 valse bankbiljetten van 20 dollar waren gedrukt en in omloop gebracht. De ontdekking kwam net op tijd om te voorkomen, dat Ne derland overspoeld zou wor den met valse Nederlandse biljetten, waarvan bedrieglijk goed gefrabiceerde, doch nog slechts aan 1 kant bedrukte proeven, achterhaald zijn. In totaal werden tien arres taties verricht, terwijl van de 1500 valse dollarbiljetten er 1100 in beslag konden worden De apparatuur waarmee de valse dollarbiljetten werden gemaakt. genomen. De rechercheur ver moedt, dat de resterende 400 met succes in omloop zijn ge bracht, dan wel nog ergens door malafide opkopers wor den bewaard. De drukkerij bevond zich in het huis van de 36-jarige Hans van de B. in Hoofddorp, tot vorig jaar samen met de druk ker Cor B. uit Heemstede me devennoot van een failliet ver klaarde onderneming. Voor dit tweetal zochten twee zakenrelaties, nl. de 38- jarige Bernard F. J. C. uit Amsterdam-Noord en de 21- jarige Jan J. A. van S. uit Amsterdam-centrum, de markt af voor opkopers, die bereid waren voor de biljetten van 20 dollar een bedrag van 20 gul den te betalen. In totaal wer- den vorige week zes van die opkopers gegrepen. (Van onze redactie buitenland) MILAAN/PARIJS Zowel in Milaan ais in Parijs zijn gisteren tijdens bankovervallen mensen gegijzeld. In Milaan weigerde men een losgeld te betalen en gaven de overvallers zich over. In Parijs werd het losgeld wei afgeleverd. In Parijs overvielen twee gewapende bandieten tijdens het middaguur een bank. Ze ven mensen werden gegijzeld en er werd een losgeld van zes miljoen frank (ruim 3,5 miljoen gulden) gevraagd. De politie deelde mee dat het los geld tegen de avond was af geleverd. De bankrovers deelden toen mee dat zij spoedig vier van de zeven gijzelaars in vrijheid zouden stellen en dat zij met de andere drie in een door de politie verstrekte auto zouden vertrekken. Een en ander gebeurde na urenlange deliberaties via de telefoon en het bezorgen van een doos met voedsel. Een eerder geëist bedrag van drie miljoen frank werd door de overvallers tijdens de onder handelingen verdubbeld. Vier politiemannen in bur ger zetten twee tassen bij de hoofdingang neer waarin ken nelijk het losgeld zat. Een vrouw van middelbare leef tijd, vermoedelijk een van de gijzelaars, sleepte de tassen naar binnen. Ongeveer 250 geüniformeer de politiemannen omsingelden het bankgebouw. De gemaskerde overvallers droegen gasmaskers toen zij in de lucht schietend het gebouw binnendrongen. Er waren slechts acht mensen aanwezig, zes bankemployés en twee cliënten. Een van de cliënten, een oude man, werd vrijgela ten. Zij deelden hem mee dat de politie de bank moest bel len om te onderhandelen. De man vertelde dat de overval lers zwaar bewapend waren en volkomen kalm leken. Het bankgebouw in Parijs werd na de eerste melding van de overval direct omsingeld door politieagenten. Twee gemaskerde en gewa pende bandieten, die bij de bankoverval in Milaan 17 mensen hadden gegijzeld, heb ben zich overgegeven. Zij hadden gedreigd hun s.achtoffers te zullen doden als zij geen losgeld van W.000 gulden zouden krijgen. Maar na acht uur van span- J'Pg eindigde het drama toen ae twee een rechter meedeel den, dat zij zich zouden over- Seven op voorwaarde dat zij Je' gebouw ongeboeid moch ten verlaten en onmiddellijk ®uden worden gebracht naar het kantoor van hun advocaat waar zij gearresteerd konden "orden. Een andere bende van vijf Sewapende mannen zag tij- hens de consternatie kans el- ersi in de stad de Ambrosiano- fnïn *e overvallen waar 0.000 gulden werd buitge maakt. CALW-HIRSAU (DPA) n ,s'ager in Calw-Hirsau St s werelds langste worst V tuim 1.138 meter lang en ,e centimeter dik te heb- gemaakt. Roland Ziegler z!Jri zes medewerkers wa- om a S dagen lan8 in touw u.. °e monster worst tijdig t,J '3 hebben voor de vie- van ,?n 'let 800-jarig bestaan War-, plaats Tijdens een olijke braad'oartij in de ^enlucht kregen alle bezoe- het t, 1Un c'ee' en kwam men NEW YORK (ANP) De Israëlische afgevaardigde in de zevende speciale algemene vergadering van de Verenigde Naties, Chaim Herzog, heeft gisteren in een verklaring ln de plenaire vergadering van de zevende speciale algemene vergadering van de Verenigde Naties, aangeboden resultaten van toegepast wetenschappe lijk onderzoek in Israël ter beschikking te stellen van de buurlanden. Het gaat hierbij ln het bij zonder om die resultaten van wetenschappelijk onderzoek, die voor de buurlanden van belang kunnen zijn bij de ont ginning van onvruchtbare grond, bij de waterbeheersing en bij het verbouwen van tar we. Dit aanbod, aldus de heer Herzog. is bedoeld als een ge baar van goede wil en is be doeld om de betrekkingen met de buurlanden te verbete ven. Israël heeft bepaalde irriga tie-methoden ontwikkeld, die van nut kunnen zijn voor de buurlanden en het Weizmann instituut voor wetenschappe lijk onderzoek heeft een nieu we tarwe-variéteit ontwikkeld, die een grote opbrengst heeft en die bestarid is tegen plan tenziekten. Verder kondigde de Israëlische afgevaardigde aan. dat zijn regering bereid is om eenzijdig en zonder rekening te houden met de politieke problemen in het Midden-Oos ten vrij verkeer van goederen naar en van de onmiddelijke buurlanden van Israël via de havens van Israël toe te laten. Aan dit aanbod zijn geen voorwaarden verbonden. (ADVERTENTIE) Voor een ieder die het nog niet weet, Philips batterijen gaan heel lang mee. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Volgens Ser- vio, uitgave van de voedings bond NKV, heeft J. T. Melle- ma, voorzitter van het pro- duktschap voor pluimvee en eieren, gefaald in zijn opzet om de pluimveeslachterijen te saneren. Mellema had in mei van dit jaar al om ruim zestien mil joen gulden gevraagd, te be steden voor afvloeiings- en li- quidatiekosten alsmede voor goedkope kredieten, maar de regering zei nee tegen zijn plannen. De kritiek op Mellema spitst zich toe op de haastige ma noeuvre die hij ondernam om zijn plan in Den Haag rond te krijgen. Want zijn „sanerings plan, dat „Servio" een „Jan- boerenfluitjessanering" noemt, stoelde niet op een deugdelijk structuuronderzoek. Zo'n on derzoek had volgens het blad de zwakke plekken in de be drijfstak bloot moeten leggen en verbeteringen moeten voor stellen. Een onderzoek van beperkte omvang toonde aan dat er in de slachterijen tien procent meer personeel werkzaam is dan economisch noodzakelijk ls en dat er maar tachtig pro cent van de bedrijfscapaciteit wordt benut. Volgens Servio treft de re gering ook blaam, omdat de overheid het helemaal op een „koude" sanering laat aanko men, waarin de sociale aspec ten op de laatste plaats ko men. Wel trok de regering zes miljoen gulden uit om de vo rig jaar door de bedrijven ge maakte keuringskosten voor de exportslachterijen .terug te betalen, terwijl de rest van het bedrag in overleg met het ministerie van landbouw moet worden besteed. DE bondsraadsvergadering van de bouw en houtbond NKV is gisteren in Utrecht begonnen aan het afronden van de voor bereidende werkzaamheden voor de vorming van een zwa re federatie met de bouwbond NVV. EEN internationale Chilicom- missie heeft een algehele boy cot tegen Chili geëist op eco nomisch, cultureel en sportief gebied. HET grootwinkelbedrijf Gazan (confectie) gaat de produktie eind oktober geheel overbren gen naar Lier in België. De produktie vestiging in Den Haag wordt gesloten. 57 Werknemers in Den Haag worden ontslagen. PAUS Paulus VI zal woensdag de Oegandese president Idi Amin in privé-audiëntie ont vangen. DE Surinaamse statenvoorzit- ter Emile Wijntuin, heeft op positieleider Lachmon van de Hindostaanse VHP voorgesteld een afvaardiging samen te stellen voor de behandeling in Den Haag van de rijkswet voor Surinames onafhankelijk heid. HET kort geding, dat Lucas Bols heeft .aangespannen tegen Dirk van den Broek Dran ken B.V. in Amsterdam, is op verzoek van de raadsman van van den Broek, mr. E. Santen, uitgesteld tot vanmiddag vijf uur. HET gerechtshof In Amster dam heeft de 33-jarige ex- gat agehouder B.L. uit Hilver sum, die zich twee jaar gele den in de oliehandel onrecht matig met ongeveer f 6,5 mil joen verrijkte veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden met af trek. DOOR eigenhandig een tele- berioht te verzenden heeft mi nister Van Agt van Justitie officieel de nieuwe telexcen trale van de politieverbin- dingsdienst in Bilthoven in ge bruik genomen. DE politie in Belfast heeft be kendgemaakt dat zij de lijken van twee mannen heeft gevon den die met een schot door het hoofd om het leven zijn gebracht. CANBERRA (REUTER) De links georiënteerde Fretilin (revolutionair front voor een onafhankelijk Oost-Timor) be zit thans de macht in geheel Portugees-Timor, zo is giste ren gezegd in een telegram van het front aan de Australi sche radio. In hetzelfde bericht zegt Fretilin dat niet-geïdentm- ceeirde troepen vanuit het Indo nesische deel van het eiland Oost-Timor zijn binnengedron gen. De plaatsvervangende minis ter van Buitenlanüse Zaken in Djakarta, Kusumaatmadja, verklaarde gisteren op een persconferentie dat hij tegen stander was van de mogelijk heid dat Portugal het bestuur over Oost-Timor overlaat aan Fretilin. De secretaris-generaal van Fretilin, Jose Ramos Hor- ta, heeft verklaard dat zijn partij haar eis tot onmiddellij ke onafhankelijkheid heeft la ten vallen. Fretilin voelt nu meer voor een geleidelijke overgang naar zelfbestuur. ROTTERDAM (ANP) Burgemeester André van der Louw van Rotterdam heeft gistermiddag tijdens een ont moetingsbijeenkomst gemeentebedrijfsleven in de Maasstad scherpe kritiek geleverd op de wet Selectieve Investerings regeling (SIR) die per 1 oktober van kracht zal worden en de industrie in het Rijnmondgebied nogal zwaar zal treffen. Hoewel hij de strekking van de wet zei te kunnen onder schrijven plaatste Van der Louw bezwarep bij het heffin genstelsel dat in Rijnmond vla de SIR zal worden ingevoerd op gebouwen en installaties. Volgens de Rotterdamse burgemeester (in de Maasstad voorzitter van een volledig so cialistisch college van b. en w.) zou intrekking van het heffingenstelsel een geslaagde Bijdrage zijn aan het noodza kelijke aanzwengelen van de Nederlandse economie. Hij acht het niet denkbeel dig dat als gevolg van het heffingenstelsel van de SIR Rotterdam aantrekkelijke uit breidingen of vestigingen zal verspelen aan buitenlandse ha vens. „Veel Rotterdamse be drijven kunnen niet anders dan in Rotterdam gevestigd zijn. Met name de grote inter nationale betrokkenheid van de meeste bedrijven speelt een rol. Er schuilt een grote mate van onbillijkheid in hef fing op investeringen", aldus Van der Louw. Hij voegde daar nog aan toe dat hij hoewel geen onverdeeld voor stander van de vrije onderne mingsgewijze produktie het oog niet wil sluiten voor de verslechtering van de concur rentiepositie van de bedrijven in liet Rijnmondgebied als ge volg van het heffingenstel sel. In het begin van zijn toe spraak tot tai van Rotterdamse industriëlen verklaarde Van der Louw („om alle misver standen te voorkomen") geen voorstander te zijn van een centraal geleide economie, zo als die in een aantal commu nistische landen wordt gehan teerd. „Maar gebrek aan be wondering behoeft enige ob jectiviteit niet in de weg te staan", aldus Van der Louw die tot de conclusie kwam dat de economie van veruit de meeste communistische landen zich in belangrijke mate onaf hankelijk van de nukken en de grillen van het westerse economische systeem weet te ontwikkelen. „Terwijl in het westen de klachten over te ruggang niet van de lucht zijn en er zelfs door de meest spit se economen weinig bruikbare ideeën kunnen worden aange reikt om de alom geconsta teerde machteloosheid te door breken, zijn er in die landen minder recessieverschijnselen, is de herkenbare werkloosheid geringer en is de inflatie er van beperkter aard", aldus Van der Louw. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Ed Nijpels uit Bergen op Zoom, landelijk voorzitter van de J.O.V.D., is tijdens een in Brussel gehouden congres van „Jeunesse Européennes Libe- rales", gekozen tot vice-voor zitter van deze organisatie. De J.E.L. vertegenwoordigt alle liberale studentenorgani saties in de negen EEG-lan- den. Zaterdag werd Ed Nijpels benoemd tot algemeen be stuurslid van het NKLJ, een organisatie, die de internatio nale contacten van alle politie ke en niet-politieke iongeren- organisaties in Nederland coördineert. DE inspecteur-generaal van de Colombiaanse strijdkrachten, Ramon Arturo Quinones, is doodgeschoten. Hij was met zijn auto op weg naar het ministerie van defensie toen verscheidene mennen op hem het vuur openden. LISSABON (Reuter-UPI) Voor het eerst sinds vrijdag de procommunistische ex-pre mier Vasco Gonealves samen met zijn naaste medestanders en een van zijn felste rivalen de laan werd uitgestuurd heeft de Revolutionaire Raad, het beleidsorgaan van de Bewe ging van de Strijdkrachten in Portugal, gisteren een langdu rige vergadering gehouden. Over het daar besprokene is niets bekendgemaakt, doch on getwijfeld zal de wankele po litieke situatie het hoofdthema zijn geweest. De bijeenkomst van de raad vond plaats onder voorzitter schap van president Francisco da Costa Gomes, die, zo me nen avondbladen in Lissabon te weten, de toestand „bijzon der verward" heeft ge noemd. Intussen zet admiraal José Pinheiro de Azevedo zijn po gingen om een nieuwe rege ring te vormen voort. Een pre sidentiële woordvoerder zei dat liet overleg met de politie ke partijen nog wel verschei dene dagen kan duren. De sociaal-democraten ver gaderden gisteren tweemaal onder leiding van partijvoor zitter Mario Soares. Over dit beraad is niets bekendge maakt. Aan het militaire „front" verklaarde een prominente pro-communist dat de commu nisten zullen moeten vechten om te verzekeren dat het zo genoemde revolutionaire pro ces voortgang vindt. Een ver tegenwoordiger van de gema tigde stroming zei daarop dat elke poging van de communis ten een staatsgreep te doen tot een rechtse dictatuur zal lei den. Aan het burgerlijke „front" zei de leider van de volksde mocraten, Emidio Guerrero, dat zijn partij zonodig 50.000 gewapende mannen op de been kan brengen. In Lissabon circuleren ge ruchten dat de communisten en hun bondgenoten wapens krijgen van procommunisti sche militaire onderdelen. De sociaal-democraten en de volksdemocraten, de grootste partijen in Portugal, herhaal den hun weigering iets af te doen aan hun eisen voor meer democratie. Zij maakten hier mee de taak van de kabinets formateur niet gemakkelijk, omdat er in de beweging van de strijdkrachten twee stro mingen zijn. De een die aan de eis van de twee partijen tegemoet wil komen en de an dere die ervan uitgaat dat de militairen de touwtjes in han den moeten houden. AMSTERDAM (ANP) De rechtbank in Amsterdam heeft zien gisteren uitpuilend bezig gehouden met de uitgebreide schiet- en steekparlij, die op 20 mei in het Chinese gokhuis „Wah Kiau" aan de Prins Hendrikkade in de hoofdstad twee Chinezen het leven kost te. Drie anderen werden le vensgevaarlijk gewond, maar overleefden deze strijd tussen twee groepen Chinezen om de macht in het gokhuis. Op het moment van de uit barsting zaten twee recher cheurs van het politiebureau Warmoesstraat in een kantoor tje naast de speelzaal. Een tip gever had hen de vorige dag gewaarschuwd, dat de Chine zen in het gokhuis zich had den bewapend uit angst voor een overval van de concurre rende groep Chinezen. De re chercheurs, speciaal belast met het toezicht op Chinezen in de hoofdstad, verklaarden geen aanval te hebben verwacht. Rechtbankpresident mr. Jan sen besloot aan het einde van de lange rechtbankdag de zaak aan te houden tot maandag oktober om half tien 's mor gens. Dan zullen de officier van Justitie, mr. Wolfs en de acht verdedigers hun uitge breide pleidooien houden. Sommige verdedigers kondig den de rechtbank aan, intus sen te zullen vragen om voor lopige invrijheidsstelling van hun merendeels jeugdige cliënten. PITTSBURGH (UPI) Een Amerikaanse heeft een record gevestigd door in het restaurant waar ze werkt 111 uur aan een stuk aan het for nuis te staan. Toen de 111 uur gehaald waren gaf de restauranthou der, Monte Brannon, de 42- jarige mevrouw Peggy Snyder, de raad ermee op te houden, want wat er nog aan flensjes, gebakken eieren, hamburgers en tosti's onder haar handen vandaan kwam, was langza merhand niet meer te eten. Mevrouw Snyder is intussen weer zozeer hersteld van haar opgezette enkels en van vetti ge walm tranende ogen, dat zij voelt het record te kunnen verbeteren tot 140 uur „Ik weet nu waar ik het verkeerd heb gedaan", zegt ze. Nou, nou het was weer raak, bij NAC en in Turkije. Als die flesjesgooiers nu eens be dachten dat een nederlaag van NAC op zijn zachtst gezegd minder schokkend is dan de gevolgen van de Turkse aardbeving, waren we al een heel eind. Dacht ik. J.P.M. Hoffmann te Roosen daal heeft geprobeerd om „mijn moeders huishoudelijke inventaris" voor ogen te halen om een aantal artikelen eruit te vissen die nu niet meer verkrijgbaar (zouden) zijn. Een indrukwekkende lijst kan ik u verzekeren. Vandaag het volgende (morgen meer): Waar is de zeepschaaf? Dat befaamde ding, waarmee stuk ken huishoudzeep tot krullen geschaafd werden, waardoor oplossen van de zeep in heet water voor de was sneller ge beurde. Goed te gebruiken in deze milieubewuste tijd. Waar is het wasbord? Nu alleen nog bekend als wat bui tenissig muziekinstrument. Waar is het puimsteentje? De heer Hoffmann heeft ge zocht, maar het nergens kun nen vinden. ■ir Waar zijn de sokophou ders? U ziet, er zijn tal van ge bruiksvoorwerpen van onze ouders (en voorouders), die we nu verdrongen hebben voor wasmachines (ook handig hoor), kousen met elastische boorden etc. De heer Hoffmann vraagt zieh dan ook terecht af, wat er zou gebeuren als b.v. morgen in één klap het ons zo beken de plastic verdwenen zou zijn. Er bleef vast niet veel over van onze auto, radio, tv, was machine, keukeninventaris. En zo is het maar. Inmiddels gaan de werk zaamheden van het ADG (An ti Doeg Genootschap) onver droten verder. Het ledental neemt toe. De Doeg-zeggers eveneens. Is het vechten tegen de bierkaai? Morgen: o.m. Frans Andries- sen (KVP of CDA dat weet ik niet precies) en enkele oude maar waardevolle gebruiks voorwerpen. Tot dan dus, dag. MERIJN ATHENE (REUTER, DPA) De openbare aanklager heeft gisteren gevangenisstraf fen geëist variërend van een tot vijfentwintig jaar tegen 27 Griekse legerofficieren en sol daten die beschuldigd worden van het martelen van politieke gevangenen tijdens de militai re dictatuur. De aanklager, Michael Zoe- velos, heeft de Atheense krijgsraad ook verzocht vier verdachten - twee officieren en twee soldaten - vrij te spreken. De verdachten, van wie 14 officieren, hebben deel uitge maakt van de afdeling speci aal onderzoek van de Atheen se militaire politie. Zij werden ervan beschuldigd met folte ringen gepoogd te hebben in lichtingen te verkrijgen van politieke gevangenen tijdens de zeven jaar dictatuur, die in juli vorig Jaar ten einde was. DE Tweede Kamerleden Smit- Kroes en De Beer (beiden VVD) vinden het vreemd dat staatssecretaris Van Huiten van plan is twee speciale post zegels uit te geven, waarop wordt aangedrongen om te sparen, nu vanuit het kabinet het publiek wordt aangezet om juist minder te sparen. DE bewoners van 26 houten woningen in Geleen hebben van hun huisbaas, DSM, het advies gekregen andere woon ruimte te zoeken. In de wo ningen zijn houtvretende lar ven van de boktor gevon den. (ADVERTENTIES) Philips batterijen, een van die dingen dia vandaag de dag nog lang meegaan. 4

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 9