Samensmelt ing Wit Gele Kruis vertraagd Kritiek in Jeugdraad Oostburg op betaling vakantiewerkers Schietingen in Z.-Vlaanderen I Burgemeester Axel beraadt zich over situatie Turks gezin Honclcnvereniging vestigt zich op fabrieksterrein A. Ploegaert wint vissing van Sluiskil tegen Knokke P. Ivens geeft 25 jaar les in handvaardigheid in Hulst Verkeerslichten de grond uit c In Oost-Zeeuwsch Vlaanderen stad streek Politie zoekt hancltasrovers Jubileumfeest in Boschkapelle Sluiskil SUCCES VOOR AXELSE PONYFOKJvER Clinge Hulst 'T VOSKE A. Blaakman hanteerde officieel de schaar E. Pierssens uil Clinge won „Chateauroux" 'm DINSDAG 9 SEPTEMBER 1975 (Van onze correspondent) HULST De rijkspolitie van Hulst is sinds het voorbije weekend op zoek naar een bromfietser met duo-passagier, die zaterdag en zondag de straten in de gemeente Hulst onveilig gemaakt hebben. De twee jongelui, waarvan de leeftijd geschat wordt tassen de 17 en 18 jaar, die kort geknipt haar hebben en een witte broek droegen, hebben het speciaal gemunt op dames die een handtas dragen. Onge- helind op de bromfiets zittend rijden zij dicht langs het arge loos wandelend doelwit, waar na de duopassagier in het voorbijrijden haar de tas uit de hand rukt. Dit gebeurde zaterdagmid dag in Hulst en zondagmiddag nogmaals in Hulst en twintig minuten later op de Graven straat in Clinge De tas van de dame uit Clinge werd leeg te ruggevonden in De Klinge, België. De rijkspolitie van Hulst verzoekt ledereen die inlich tingen zou kunnen verschaffen over de identiteit van de da ders, zich met haar in verbin ding te stellen. (Van onze correspondent) BOSCHKAPELLE Za terdag en zondag werd het 100-jarige bestaan van de kerk in Boschkapelle gevierd. De viering die bestond uit een feestelijke heilige mis op bei de dagen kreeg veel belang stelling. Vooral op zaterdaga vond was de kerk goed ge vuld Zondag werd de heilige mis opgedragen door mgr. Janssen, afkomstig uit Boschkapelle Op de werkelijke feestdag, zondag, werd het feest aange kondigd door een ensemble van de koninklijke harmonie St. Cecilia uit Kloosterzande, die een reveille blies vanaf de kerktoren. Dit ensemble dat ook de zang van de gezamen lijke koren uit Boschkapelle tijdens de mis begeleidde stond o.l.v. Theo Cappendyk. Na de mis werd een herinne ringsfoto gemaakt van alle aanwezige priesters en zusters. Alle bezoekers mochten een met fraaie foto's versierd mis boekje mee naar huis nemen. De vele genodigden sloten het feest af met een koffiemaal tijd in het gemeenschaps huis (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het gemeentebe stuur van Axel hoopt op korte termijn te beslissen over een nieuwe huisvesting voor het Turks gezin Esgikoy, dat zoals gemeld, in een vervallen en voor sloop bestemde gemeen tewoning in de Julianastraat woont. De kwestie is overi gens gistermiddag tijdens het b. en w.-overleg nauwelijks ter sprake geweest omdat bur gemeester A. de Kam net terug van vakantie de op de zaak betrekking hebbende stukken nog moest bestuderen. „Een beslissing kan over een of enkele dagen nu echter wel worden verwacht", zo deelde wethouder P. Apers (Volks huisvesting) gisteren desge vraagd mee. Zoals gemeld heeft het gezin Esgikoy na verschillende pu blicaties over de belabberde huisvesting een opnieuw voor sloop bestemde woning in de Nieuwediik 94 aangeboden ge kregen. Het gezin wil deze woning echter alleen aanvaar den wanneer het de garantie krijgt over enkele maanden niet onnieuw naar een sloop- pand te hoeven verhuizen. (Van een onzer verslaggevers) HULST De voorzitters van de elf Wil-Gele Kruis verenigingen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen komen van avond bijeen om de samensmelting van de verschillende afdelingen tot de basiseenheid Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen voor te bereiden. Die samensmelting (die om in aanmer king voor subsidie te komen voor 1 januari 1976 haar be slag moet hebben) laat heel wat langer op zich wachten dan oorspronkelijk de bedoeling was. De oprichtingsvergadering, aanvankelijk gepland op 1 april, werd tweemaal uitge steld. Inmiddels hebben alle betrokken afdelingen in prin cipe besloten zich op te heffen op die manier de weg voor de samensmelting vrij makend. „Interne kwesties binnen enkele verenigingen" noemt de heer P. de Schrijver uit Hulst, die de vergadering van avond zal leiden, als oorzaken van de vertraging. „Bovendien was niet iedere afdeling op tijd klaar met de procedure die nodig was om zich op te heffen", zo zegt hij. De heer P. de Schrijver bevestigde desgevraagd, dat uiteindelijk vooral de afdeling Lamswaar- de voor problemen heeft ge zorgd. Men zou daar wat teveel aan potverteren hebben ge dacht. Reden voor enkele af delingen om bezwaren te ma ken. „Het is niet direct joviaal ten opzichte van de andere mensen, om je niet geheel aan principebesluiten te houden", zo zegt de heer De Schrijver erover. Overigens verwacht hij, dat alle problemen nu zijn opge lost. „Ik geloof niet dat er nog iets is, dat de oprichting van de basiseenheid in de weg staat," zo zegt hij. De elf kruisverenigingen, die opgaan in de basiseenheid zijn die van Koewacht. Hulst, St.-Jansteen, Vogelwaarde, Hontenisse, - Nieuw-Namen, Terhole, Ossenisse. Clinge Graauw en Lamswaarde. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE De on langs opgerichte hondenvere niging „De Trouwe Kame raad" in Vogelwaarde heeft buiten de oelenvelden recht tegenover het sportpark van VV Vogelwaarde (een prachtig stukje natuur) nu ook de be schikking gekregen over het voormalige fabrieksterrein m iet bijbehorende gebouwen in Vogelwaarde. Men heeft nu de beschikking over een op pervlakte van 4500 m2, waar de leden naar hartelust kun nen oefenen. Het terrein recht tegenover het sportpark zal uitsluitend gebruikt worden voor het speurwerk, terwijl het fa briekscomplex dienst zal gaan doen voor het pakwerk, het springen etc. Verder wordt er ook hard gewerkt om een par keerplaats aan te leggen, en zal een gebouw van het com plex in de naaste toekomst gaan fungeren als kantine. Ook hieraan wordt momenteel de laatste hand gelegd. Secretaris-africhter René Jo- siassen, toonde zich zeer inge nomen met 't nieuwe terren. Josiassen: „In de pauze kunnen de leden dan een welverdiend kopje koffie drinken. Verder hebben we uiteraard ook de dieren niet vergeten. Ook voor hen wordt er bijvoorbeeld bij slecht weer voor een onderdak gezorgd". De vereniging telt momenteel al ruim veertig le den, waarvan er ongeveer vijftien in africhting zijn met hun hond. Tijdens de oefenda- gen, elke zaterdagmiddag voor het pak- en springwerk en elke zondagmorgen voor het speurwerk, heeft men veel pu blieke belangstelling. Er wordt hard met de honden gewerkt, en de resultaten zijn al goed merkbaar. Bejaarden De roomska- tholieke beiaardensociëteit Sluiskil, gaat op vrijdag 26 september op reis naar het dierenpark te Zullebeke bij leper (België). Er wordt met een bus voor 50 personen ge reisd. Als de bus niet vol is gaat de reis niet door. De vertrektijd is 9 uur van het Lelvplein te Sluiskil. Voor in lichtingen kan men zich wen den tot J.C. Comniet, Bosjes- weg 10 te Sluiskil, voorzitter van deze vereniging. (Van een onzer verslaggevers) AXEiL New-Forestpony fokker C. van de Peyl uit Axel kwam erg succesvol uit de strijd tijdens de regionale New-Forestponykeuringen te Serooskerke. In de rubriek merrieveulens-vergezeld-van- de-moeder, (geboren voor 1 mei) veroverde „Ronde Put- ten's Emaralda" (V. Ruim- zichts Emerald een tweede premie. Tot eenzelfde resul taat kwam „Ronde Putten's Midnight Julia" (V. Prescott Julian) in de rubriek 4-5 jari ge merries met veulen grote maat. Zowel „Rone Putten's Alexandra" (v. Ruimzieht's Emerald) als „Ronde Putten's Abbatissa" (V. Ruimzieht's Emerald) brachten het bij de entermerries tot een tweede premie. (Van onze correspondent) SLUISKIL De heer A. - Ploegaert van de zeehengel- club Sluiskil (de man met de meeste internationale overwin ningen dit seizoen) heeft za terdagmiddag ook de zeehen- gelwedstrijd gewonnen tussen leden van de zeehengelclub Sluiskil en de Noordzeevissers uit Knokke-Heist. Meer dan 100 vissers wier pen hun hengels uit in de Westerschelde bij Terneuzen. De vangst was wat mager. Er werd in totaal ongeveer 25 kg. vis uit het water gehaald. De bekers werden uitgereikt in café Dallinga door onder directeur H. Huys van de NSM. De verdere uitslag van de zeehengeiwedstrijd: 2. R. de Waal (Sluiskil), 450 gram; 3. G. Wintein (Knokke). 436 gram; 4. R. Seghers (Sluiskil), 375 gr.; 5. P. Crombeen (Sluiskil). 357 gr.; 6. E. Pos- seniers (Knokke), 347 gr.; 7. A. van Kampen (Knokke), 298 gr.; 8. M. Hermans (Knokke), 296 gr.; 9. K. de Zutter (Sluiskil), 264 gr.; 10. K. de Federman (Sluiskil), 264 pnt. Prognostiekwedstrijd Aan de in café de Landbouw te CClinge gehouden prognostie kwedstrijd hebben in totaal 221 personen deelgenomen. De winnaars waren: G. van Puy- velae, R. van Gijsel, R. de Wilde, J. v.d. Kelen, R. Seg hers L. van Huffelt, A. Luyckx, R. van Gaever, V. CColsen, J, de Wit, T. de Vet, R. Bruggeman. J. Verstraeten, L. van Puyvelde, A. van Geer- truy en B. Tienen. De extra prijs werd gewonnen door 'R. van Gijsel. Bridge De bridgeclub HuLst heeft in het Hulster ge meenschapscentrum „Den Dul laert" de tweede winter-brid- gecumpetitie wedstrijd van het seizoen 1975-1976 gespeeld. De U'tslagen waren als volgt; groep A. Howell 10 (11 pa ren) 1 mw. v.d. Drieshr. Biesbroeck 69,79 pet.; 2 het echtpaar Deltour 65,63 pet.; 3 mw Biesbroeckhr. Blom- maert 57,81 pet.; 4 en 5 gelijk h.h. Reunis—-d'Hondt en d.d. AronsonVroome met ieder 51,56 pet.; 6 h.h. BarZware- kant 47,22 pet.; groep B Ho well 10 (11 paren): 1 d.d StolteVan Esbroeck 63,54 pet 2 het echtpaar Wendels 61.46 pet; 3 het echtpaar Beu- senberg 58,85 pet; 4 mw. Hil- legehr. Melchers 57.81 pet.; 5 het echtpaar Heyndrickx 55 73; 6 d.d Den BoerSmul ders 52,60 pet. De heer P. Ivens en zijn leerlingen op school aan het werk, (Van een onzer verslaggevers) HULST „Ik mag dan wel zo langzamerhand een oude rot in het vak zijn, maar ik probeer nog steeds om bij te blijven. Ik blijf meedoen". De 55-jarige leraar creatieve handvaardigheid P. Ivens heeft zoals hijzelf zegt nog geen zin om te verstarren. Vijfentwintig jaar geeft hij nu les in Hulst, eerst aan de on der de lts ressorterende textiel school, sinds een tiental jareu aan de lts zelf. Studie aan verschillende in stituten hebben de heer Ivens tijdens de afgelopen 25 jaar vertrouwd doen blijven met de veranderde ideeën over het handvaardigheidsonderwijs. En ook nu nog gaat hij regelmatig lessen halen, zoals aan de aca demie in St. Niklaas, waar hij zich nu met keramiek bezig houdt. Voor de Hulster St. Bernard lts zijn de activitel ten, die de heer P. Ivens een kwart eeuw lang in dienst van de school heeft ontwikkeld re den om hem komende vrijdag eens flink te huldigen. Dat gebeurt eerst onder schooltijd en daarna tijdens een speciale receptie, die om vijf uur be gint. Als boerenzoon werd de heer Ivens vijfenvijftig jaar geleden op Groenendijk gebo ren. Vier jaar later verhuisde hij al met zijn ouders naar de Emmapolder bij Nieuw Na men. Zijn ervaringen in de textielindustrie zorgden er voor, dat hij vijfentwintig jaar geleden als werkmeester les ging geven op de textielschool. Wat later werd hij er leraar. In die tijd deed hij ook heel wat technische ervaring op, want er haperde nogal eens wat aan de vele weefwerktui gen in de lokalen, In 1964 werd de textiel school, bij gebrek aan belang stelling opgeheven. De heer Ivens kreeg de gelegenheid om zeven jaar op wachtgeld geplaatst te worden. „Dat zin- de me niet", zo zegt hij nu, „Ik ben lessen gaan volgen in Tilburg. De creatieve hand vaardigheid kwam net in die periode wat meer in zwang en zo ben ik omgeschakeld". De heer Ivens kon meteen al en kele uren les gaan geven op de lts. Op het ogenblik is cre- at eve handvaardigheid een belangrijk - en nogal gewild vak voor de leerlingen in de brugklas (acht uur per week is er voor uitgetrokken). Drie van die brugklassen heeft de heer Ivens nu onder zijn hoe de Daarnaast geeft hij nog les in de verschillende tweede klassen op de lts. De tweede klassers doen het echter maar met twee uur creatieve hand vaardigheid per week. „Het gaat me daarbij niet zozeer om het resultaat. Het is veeleer de bedoeling om de leerlingen zelf vorm te laten geven aan wat ze zelf graag doen. Ik zorg dan wel dat er voorbeelden zijn en ik let er ook op, dat ze het gereedschap goed gebruiken. Dat Is wel nodig. Anders moeten ze straks in de derde klas weer af gaan leren, wat ze anders verkeerd zouden doen". (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Tijdens de gisteravond gehouden vergade ring van de jeugdraad in Oost burg, is kritiek geuit op het feit dat de medewerkers aan de eind augustus gehouden Spulmart het minimum jeugd loon is uitbetaald. „Het is pure gemakzucht geweest dat men op deze basis vrijwilligers heeft aangetrokken", aldus commissielid T. Kramer. „Het is tenslotte geen vakantiewerk ora wat bij te verdienen, het is toch ook werk dat je voor je plezier doet", zo meende voorzittter J. de Vries. Secre taris A. de Munck had enig speurwerk verricht en was tot de ontdekking gekomen dat nergens elders in Zeeland op deze wijze vrijwilligers aan kindervakantieweken werden betaald. Kritiek was ook gehoord vanuit Groede. In deze kern wordt reeds sedert een aantal jaren een kindervakantieweek gehouden, die draait op de in zet en het enthousiasme van vrijwilligers, die hiervoor zelfs enkele dagen verlof ple gen op te nemen. „Het heeft de gemeente in Groede 850 gulden subsidie gekost. Er werden 1500 kinderdageenhe den bereikt. Voor Oostburg hebben de West-Zeeuwsch- vlaamse gemeentes 9000 gul den op tafel gelegd en werd iets meer dan 1600 kinderdag eenheden bereikt. Wij lopen de kans in Groede frustaties op te wekken. Is deze subsi diëring wel rechtvaardig?" zo vroeg de heer De Vries zich af. De heer H. Thomaes wees erop dat de Spulmart een streekevenement was. „Toch kunnen wij ons afvragen of de subsidiëring terecht is. Het is niet eerlijk ten opzichte van (ADVERTENTIE) Café-Restaurant De zaak voor Uw familiediners. Tafelreservering is aanbevolen. Dinsdags gesloten. Bierkaaistraat 8 Hulst Tal. 01140-3444. (Van een onzer verslaggevers) AXEL In café Benelux werd een schieting gehouden waaraan door 20 schutters werd deelgenomen. De uitslag: hoogvogel en beide zij vogels: J. Christiaansen van Koe wacht, tweede hoogvogel: P. Claessens uit Lamswaarde; derde hoogvogel: J. Bracke uit Axel; grootste aantal (4); me vrouw J. Oosting uit Axel en G. Drubbel uit Koewacht. Vol gende schieting vrijdag avond half acht 12 september. GRAAUW Aan de zon- dagschieting op twee wippen, georganiseerd door de schut tersvereniging „De Friezen" in café L. de Roeck, namen 39 schutters deel. Uitslag; Op wip één: eerste hoge vogel: P. de Baar uit Graauw; tweede hoge vogel: J. Vernimmen uit St. Jansteen; eerste zijvogel: F. Hendrickx uit Graauw; twee de zijvogel: J. Laboo uit Nieuw Namen; derde zijvogel: A. Steyaert uit Graauw vier de zij vogel: niet afgeschoten; eerste kal: Th. van Buyten uit Kloosterzande; tweede kal: M. de Baar uit Graauw: derde kal: F. Hendrickx uit Graauw; vierde kal: niet afgeschoten. Op wip twee: eerste hoge vo gel: mevr. Savoye uit St. Jan steen; tweede hoge vogel; A. Asselman uit Graauw; eerste zijvogel: G. Buysrogge uit Graauw; tweede zijvogel: G, Savoye uit St. Jansteen; derde kal: E. de Wit uit St. Jan steen; vierde zijvogel: L. Stey aert uit Graauw; eerste kal: B. Plasschaert uit Graauw; twee- de kal: J. Vernimmen uit St. Jansteen; derde kal: P. Stey aert uit Graauw; vierde kal: F. Hendrickx uit Graauw. IJZENDIJKE In het Hof- zicht theater werd een schie ting gehouden met een deelna me van 48 schutters, gevormd uit 12 pelotons. Uitslag: hoog vogel: mevrouw M. Snoeys uit Sluiskil van café Dallinga beide zijvogels: U. Willems van Dorpszicht uit Sint Mar- griete; eerste extraprijs: C. Bleyenberg van café Dallinga uit Sluiskil; tweede extraprijs: A. Ivens van Hofzieht uit Sluiskil; grootste aantal (4): E. Preat van de Handboog uit Basseveïde (B). De volgende schieting zaterdag 4 oktober, om halfdrie. KLOOSTERZANDE Aan de zondagschieting in café Ko de Waal, namen 46 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: P. Claessens uit Lamswaarde; eerste zijvogel: Jae. de Waai uit Kloosterzande; tweede zij vogel: J. de Waal uit Ossenis se; grootste aantal (5): Fl. Aarssens uit Kloosterzande. KLOOSTERZANDE Aan de zaterdagschieting gehouden in café Ko de Waal, namen 35 schutters deel. Uitsiug: hoge vogel: G. Pauwels uit Kloos terzande; eerste zijvogel: F. Jansen uit Kloosterzande; tweede zijvogel; G. Pauwels uit Kloosterzande; grootste aantal (5): L. Baart uit Kloos terzande. KOEWACHT Aan de zondagschieting op de staande wippen bij A. de Schepper deden 44 schutters mee. De schieting werd gehouden ter gelegenheid van de kermis. De uitslag op wip 1: hoogvogel F. van Poecke, Koewacht, tweede hoogvogel R. Jansen, Nieuw- dorp, eerste zijvogel H.A. de Schepper Koewacht, tweede A. Suij Koewacht, derde A. Jansen, Koewacht, vierde E. de Maeijer Koewacht, eerste kal E. Mechielsen Zuiddorpe, tweede kal G. Baert Temeu zen, derde A. van Veen Koe wacht, vierde L. van Remoor- tere, Koewacht. Wip 2: eerste hoogvogel A. Martinet Steke- ne, tweede W. Bouwens, St.- Jansteen, eerste zijvogel G. Baert Terneuzen, tweede Th. van Waels Westdorpe, derde P. Rentmeester Ovezande, vierde P. Rentmeester, Ovezan- eerste kal Th. Baert Terneu zen, tweede A. Suij Koewacht, derde W. de Munck Zuiddor pe, vierde I. van Poecke Over slag. KOEWACHT Aan de za terdagschieting op de liggende wip in café J, de Guchteneire deden 74 schutters mee. De uitslag: hoogvogel J. Ferket. Nieuwdorp eerste zijvogel O. Saman Koewacht, tweede V. de Schepper Moerbeke, meeste vogels G. Wouters Koewacht (vier). KOEWACHT Aan de kermisschieting op zondag, ge organiseerd door St. Sebasti- aan deden 88 schutters mee, Het sehietevenement werd ge houden bij A. de Schepper en er werd geschoten op de staande wip. Uitslag van wip 1: eerste hoogvogel J. Beelaert Jezeke, tweede hoogvogel A. de la Riuelle Overslag, eerste zij vogel H. de Waele Koe wacht, tweede P. van Es broeck Axel, derde O. de Bock Kruisstraat, vierde A. van Kerkhove Kruisstraat eer ste kal A. Duim Moerbeke, tweede F. de Dijckere Axel derde A. Martinet Stekene, vierde O. de Bock Kruisstraat. Uitslag wip 2: eerste hoogvo gel H. de Waele Koewacht, tweede A. Stevens St.-Jan steen, eerste zijvogel R. de Weird Stekene, tweede J. Bruggeman Westdorpe, derde A. van Poecke Overslag, vier de E. Inghels Koewacht, eerste kal A. Suij Koewacht, tweede J van Viierberghe Stekene, derde W. Verschraegen Koe wacht, vierde O. de Bock, Kruisstraat. KOEWACHT Aan de zondagschieting op de liggende wip bij J. de Kind-Ceelaert werd door 51 schutters deelge nomen. De uitslag: hoogvogel J. van Belle Koewacht, eerste zijvogel Th. van Boven Axel, tweede F. van Peteghem Wachtebeke, extra vogel C. de Booij Zuiddorpe meeste vogels A. de Caluwé en G. Buis (bei den Koewacht) elk 3 stuks. KOEWACHT Aan de zondag gehouden schieting door Willem Teil in café P. van der Steen namen 65 schutters deel. De uitslag: hoogvogel J. Ivens Clinge, eer ste zijvogel A. de Bock Koe wacht, tweede A. de Nijs Ste kene, meeste vogels (vier) L. van Overloop. Nieuwdorp. LAMSWAARDE Aan de zondagschieting op twee wip pen, gehouden in café R. Hey- eos, namen 60 schutters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vo gel: R. Heymans uit Axel; eerste zijvogel: verloot; twee de zij vogel: verloot extra ho ge vogel niet afgeschoten grootste aantal (6): G. van Acker uit Terhole. Op wip twee: hoge vogel en eerste zij vogel: R. Herwegh uit Lams waarde; tweede zijvogel: R Heymans uit Axel: extra hoge vogel: niet afgeschoten; groot ste aantal (3): R. Heyens uit Lamswaarde. STOPPELDIJK Aan de zaterdagschieting op twee wippen, gehouden in café J Vernimmen, namen 47 schut ters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vogel: R. de Guytenaere uit Stoppeldijk; eerste zijvo gel: H. de Kort qit Hengst dijk tweede zijvogel: J. Lau- wers uit Terhole. Op wip twee: hoge vogel: J. Lauwers uit Terhole; eerste zijvogel: H. de Kort uit Stoppeldijk; twee de zij vogel: A. Wentzler uit Boschkapelle; grootste aantal (8): A. Vrschoten uit Roovers- berg. ZANDBERG Aan de za terdagschieting op twee wip pen, gehouden in café „Van Oosterom", namen 72 schutters deel. Uitslag: Op wip één: ho ge vogel: E. de Schrijver uit Kapellebrug; eerste zijvogel: J. Paling uit Roskam; tweede zijvogel: P. Claessens uit Lamswaarde; grootste aantal (5): A. Schelfhout uit Clinge Op wip twee: hoge vogel en eerste zijvogel: P. Oosting uit Axel; tweede zijvogel: R. van Steenberghen uit De Klinge (B): grootste aantal (6): A. Derlforge uit Zandberg. ZANDBERG Aan de zon dagschieting op twee wippen in café Van Oosterom, namen 78 schutters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vogel: A. Ver hoeven uit Kloosterzande; eer ste zijvogel: P. Oosting uit Axel: tweede zijvogel: A. Ver hoeven uit Kloosterzande: grootste aantal (6): J. de Rijk uit Graauw. Op wip twee: ho ge vogel; C. Mahu uit Hulst: eerste zijvogel: P. de Koster uit Veronica tweede zijvogel: W. Strobbe uit Lamswaarde: grootste aantal (5): P. Oosting uit Axel en F. Wentzler uit Botterdam. ZUIDDORPE In café De Block werd een schieting ge houden op het liggend spel met een deelname van 36 schutters. Uitslag: hoogvogel: R. de Smet; eerste zijvogel: R. van Grembprghen tweede zij vogel: J. Christiaansen, allen uit Koewacht; grootste aantal (5): L. Talboom uit Zuiddor pe. Volgende schieting zater dag 13 september om 14.30 uur. Groede", zo meende de De Vries. De heer Kram» vroe-g zich af of, nu er mind» kinderen de Spulmart bezo^, hebben dan was voorzien ook geld over was. „Minfol kinderen betekent ook mind»! inkomsten", aldus de voor;-', ter. Besloten werd dat J Jeugdraad afzonderlijk J gaan praten met groepen d;tl het kindervakantiewerk in J streek organiseren. Men graag tot een gecoördineerd! aanpak wat tijdsduur betreft duren, znder de onafhankelijk heid van de organiserende! aan te tasten. De Jeugdraad' zal B. en W. voortaan ook! adviseren over de inricht™ en plaats van speelterreinije voor kinderen. Dit besloot dJ raad gisteravond, zij het i unaniem. (Van een onzer verslaggevers) Cl-INGE Het was in feestgedruis niet altijd even! gemakkelijk te onderscheiden maar behalve burgemeester pj Molthoff hanteerde ook heer A. Blaakman dienstlei der van de ZVTM te Axel) d schaar tijdens de opening va het bushokie bij De Sterre. Ik laatste deed dat zelfs officieelj Burgemeester P. Molthoffl slechts om enig rood-mill blauw lintwerk te kunnen u:t| delen ter gelegenheid va Claus' verjaardag. (Van een onzer verslaggevers) HULST Zonder ooit functioneerd te hebben zijn dl verkeerslichten, die vlak voo de bouwvakvakantie werden geplaatst bij de twee gevaar lijke kruisingen in rijksweg 60 te Hulst, weer uit de groiij gehaald. De verkeerslichten waren volgens een woordvoerder va rijkswaterstaat geplaatst ca als tijdelijke voorziening, al ill het zomerseizoen voor nj meer veiligheid te zorgen. Hti| brein van de lichten kon do de leverancier echter niet tijd werden geleverd, waarom de verkeerslichten gebruikt bleven. Momenteel i| men begonnen met de gepla" de aanpassing van dewegg deelten, wat verplaatsing de verkeerslichten met ra| meebrengt. Binnen zes Wsf hoopt men nu bij rijksvystc staat de lichten in werking 1| kunnen stellen. De daarw benodigde breinen zijn in» dels gearriveerd. (Van een onzer verstegge"" ZAAMSLAG Aan (voorlaatste) wedvlucht vaatj Chateauroux voor jonge cv ven, die dit jaar in Provin2 verband werd gehouden,»1; door 1925 jonge duiven genomen. Winnaar Mflft werd een duif van E. 7*;* uit Clinge met een snelt van 1112.- meter l*1 nuut. De verdere vroege gen iin deze goed ve:'°! wedvlucht kwamen vW Peters uit Hulst 14.39 uur winnende duif van werd geklokt om 14.32 u-1 Bakker uit Oostburg 14» Krijn-KIaassen uit Eed' 14 43 uur, J. van deJU' Oostburg 14.49 uur, Vf. sen uit Breskens 14.48 «M van de Graaf uit Tfrn j 14.51 uur, J. de Burg'Jj Cl-nge 14.51 uur, J- f'J uit Clinge 14.52 uur, W- I biest uit Koewacht 14?» J Th. van de Zele uit 1 Gent 14.55 uur, R- Ma8„ j Kloosterzande 14.55 uur Booij uit Kloosterzande m uur, H. de Krijger vliet 14.51 uur. Ch. de uit Breskens 14.51 uu,r:,« (ji] man uit Zuiddorpe 1L ,:J J. Willaert uit ClroP 1 J uur, G. de Caluwe 1 Jansteen 15.04 uur. Soaandonck uit Sin' - ^.J 15 95 uur, W. Kuvl jJ 15 10 uur, J. NoM i 15 09 uur, G. verbart Heerenhoek 15 07 uur. hard- Pr-neen uH «es uur. O. de Zutter "J G'-oe4p 15.01 u"r- w u't Yerseke 15-1' ,uu |ji P"°uen uit Vlissmg fl II1 v-r® L-= »vf!

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2