BURGEMEESTER OPENDE OOK BUSHOKJE Sfeer rijke verbroedering tussen Clinge en De Ster re Feestelijk slot zwem vierdaagse K looste rzande Jeugdig protest tegen komst Baalhoekkanaal GRAAUWSE TAFELTENNISSERS WONNEN ZESKAMP ZANDBERG De Stem/Re Vrije Zeeuw LAW, CNY-I Bep keri iNieuwe medewerkers op open dag ziekenomroep Hulst VREDESMARKT IN SCH00NDI.JKE Openings feest klup-uus Zaamslag Wijziging buslijn Feestelijl stad streek 1WH Hill lil IIIIIIM—liilli St. Jansteen ldest nieuwe raad van elf Terneuzen Verdachte van diefstal in Sas aangehouden Vlaamse kermis druk bezocht COMMISSIE PRAAT OVER PARKEER VERBOD Zonnigè perioden MAANDAG 8 SEPTEMBER 1975 1975 J (Van een onzer verslaggevers) CLINGE Het leverde zaterdagochtend vroeg een idyl lisch schouwspel op: de symbolische verbroedering van Clinge met het zwakzinnigeninternaat De Sterre. Middel punt van het kleurrijke gebeuren vormde de onthulling van de roestvrije metalen ster (het cadeau van de Clingese bevolking) bij de ingang van het internaat. Vanonder zwart plastic kwam het gevaarte te voorschijn. Nadat burgemees ter P Molthoff aan een touwtje had getrokken. Burgemeester Molthoff trok met een touwtje het omhullende plastic van het monu ment af. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Twaalf nieuwe mensen erbij". Dat was een van de resultaten van de open dag, die de Hulster ziekenhuis- omroep Radio Nightingale za terdagmiddag heeft gehouden. Een vijftigtal mensen kwam zaterdag eens kijken hoe de omroep uitzendingen ver zorgt. De ziekenomroep opereerde speciaal voor deze gelegenheid vanuit de aula van het zieken huis. De ziekenhuisomroep kan de extra mankracht overi gens heel goed gebruiken, want men wil de kwaliteit van de uitzendingen nog ver beteren en binnenkort gaat men ook programma's naar het bejaardencentrum „De Blaau- we Hoeve" sturen. Binnenkort wordt tijdens een vergadering bekeken welke taken de nieu we medewerkers het beste kunnen gaan vervullen. Tijdens de open dag werden ook verschillende exemplaren verkocht van de grammofoon plaat, die ten bate van het ziekenhuisomroep-noodfonds, is vervaardigd door diverse artiesten. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Tij dens een vergadering in café Den Ouden Arend wil de stichting Steens Carnaval van avond een nieuwe raad van elf en een nieuwe prins carnaval gaan kiezen. De vergadering begint om acht uur. Men hoopt dankbaar gebruik te kunnen maken van de vele leden, die afgelopen voorjaar tot de stichting toe traden. Zoals bekend zijn raad van elf en prins carnaval, die vorige jaren opereerden, niet meer herkiesbaar. Examens Aan de school tot Opleiding van Verpleeg kundigen „Infra Scaldem" te Terneuzen deden 19 kandidaten hun eindexamen voor het diplo ma A-ziekenverpleging. Uitslag: Antonius ziekenhuis te Oost burg: M.O.H. Dobbelaere, C.S.L.M.T Kinds. L.E.M. Mod- de, G.M.R. de Schepper en T.M.R. IWistiaen. Elisabeth zie kenhuis Sluiskil: M.T. Donze, E.M.P Everaert. J.C.T. Pro voost. G.E.K. van Remoortere A. Rouw, J.J.Tselman, M M. Vereecken en J.T.M de Theije en L.A. Vlaminek. Juliana zie kenhuis Terneuzen: CE. Du- bols, G Kolijn. C.A. Schaafs- ma. J.M.F.M. Verdunnen en R.F. van Hee. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE „Het was gewoon fantastisch. De deelname heeft alle verwach tingen overtroffen". Zo rea geerden zaterdag in Klooster- zande jeugd- en sportambte naar O. Vosveld en het bad- personeel na afloop van de zwemvierdaagse in het ge meentelijk zwembad. „We dachten oorspronkelijk aan een 100 tot 150 deelne mers. Het zijn er 230 gewor den. En wat ons erg frappeer de: er waren meer deelnemers boven dan onder de 16 jaar. Er heeft een groot aantal vol wassenen aan de zwemvier daagse meegedaan". Aldus verklaarde de heer Vosveld enthousiast. Het was dan ook een hele drukte, zaterdagmiddag in het zwembad van Kloosterzande, toen de deelnemers hun me dailles in ontvangst namen. Er was gezorgd voor veel bloe men en voor een feestelijk programma. De toeschouwers stonden soms drie tot vier rij en dik langs de bassinrand. Badjuffrouw C. Vermeeren verzorgde een demonstratie kunstzwemmen en de EHBO en brandweer liet zien hoe je mensen van de verdrinkings dood kunt redden. De harmo nie St.-Cecilia zorgde voor feestelijke klanken en twee waterpolo-teams (HZPC uit Horst en De Punderman uit Asen) speelden een wed strijdje tegen elkaar. Zeven (Van onze correspondent) SCHOONDIJK In het Jeugdgebouw van de hervorm de kerk te Schoondijke wordt maandag (8 september) om 19.30 uur een vredesmarkt ge houden, onder het motto: „Weg van honger en ge- weld". Als voorbereiding van de vredesweek die van 21-28 sep- tember wordt gehouden, wordt uitvoerige informatie gegeven ten behoeve van de scholen, het vormingswerk, aktie- en gespreksgroepen enz. De be zoekers krijgen inzage van materiaal dat werd bschikbaar gesteld door het interkerkelijk vredesberaad, Pax Christi, het Angola-comité, de werkgroep basisscholen, de wereldwinkel te Breda, het bijbelgenoot schap enz. De film „Macht der bewustwording", die er wordt vertoond, geeft een beeld van de in 'luid-Amerika levende nrobleroen. doelpunten kregen de toe schouwers te aanschouwen. Vier van HZPC en drie van de Punderman. Wethouder P. Everaert reik te medailles uit aan de jongste en oudste deelnemer: Christi- aan van Vlierberghen (7 jaar en mevrouw Christiaans (72 jaar) beiden uit Kloosterzan de. Zwemiustigen kunnen nu nog een drietal weken in het verwarmde water van het zwembad terecht. Op vrijdag 26 september gaan de poorten dit seizoen voor de laatste keer open voor het publiek. De septemberzon nam er meteen bezut van* terwijl van uit het wijdse bomenland- schap, waarmee de omgeving van het internaat harmonisch correspondeert, honderden Clingese duiven hun korven verlieten. Vanuit de blauwe gelederen van de Clingese lanfare Weldoen door Ver maakt klonk fior het Zeeuwsdh-Vlaamse volkslied, meegezongen door de vele honderden Cilingenaren en ge nodigden, die de plaats van handeling rijen dik en in een halve oirxel omringden. Burgemeester Molthoff was ervoor met een bus naar Clin ge gekomen. Niet zonder re den overigens, want een twin tigtal meters van het te ont hullen kunstwerk verwijderd wachtte bij d-e halteplaats een zeldzaam uitgevoerd wachthok op de ingebruikname. Burge meester Molthoff wist wat van hem verwacht werd. Met een routineus gebaar hanteerde hij de schaar, daarmee de door een rood-wit-blauw lint ver sperde ingang toegankelijk makend. „Als het openbaar vervoer failliet gaat, kunnen ze het altijd nog als tweede woning verkopen", zo grapte op hetzelfde moment een Clin- genaar over het houten met een rood-pannen puntdak be dekte bouwwerk. Geneesheer-directeur dr. J. van Engelen van De Sterre sprak tijdens de drukbezochte receptie, die even later in De Sterre zelf gehouden werd, nog even over de ideale situe ring van de met stevige ban ken omgeven w-achtplaats: „Een prachtig ontmoetingspunt voor Clinge en De Sterre. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De rijkspolitie te Sas van Gent heeft de Groninger v.d.L. aan gehouden, om hem te verhoren over enkele diefstallen, die enige weken geleden te Sas van Gent werden gepleegd. Vanachter het spreekgestoel te bij het onthulde kunstwerk hadden ook al verschillende ■sprekers gewezen op de ver bondenheid tussen de Clinge se- en de SJerrebevolkin.g, die men in het jaar, dat De Sterre n-u in Clinge gevestigd is, had geconstateerd. Wethouder B. de Keyzer sprak erover na mens de Clingese gemeen schap. voorzitter G. Dikötter van 'het De .Sterre-bestuur deed het namens de bevolking van het internaat. CLINGE Het was een drukte van belang, toen zaterdagmiddag op het terrein van De Sterre, een feestelijke Vlaamse kermis werd gehouden. Geneesheer-directeur dr. 3. van Engelen opende het gebeuren om twee uur door een tros ballons in de lucht te laten han gen met daaronder een ster. Vele Clingenaren en bewoners van De Sterre bezochten de Vlaamse kermis, die was georga niseerd om de verbonden heid van Clinge met De Sterre te illustreren. Er werd druk gebruik ge maakt van de attracties, die ln stevige stands wa ren ondergebracht. Van af de opgestelde kiosk speelde Weldoen Door Vermaak nog verschillen de nummers. De Hulster boerenkapel De Kalle- selen begaf zich al musi cerend tussen de bezoe kers. Een demonstratie door de hondenclub en de aanwezigheid van een draaimolen zorgde voor nog meer vertier. 'sA- vonds werd een bal ge houden in het gemeen schapscentrum Malner- tuus. Het Jumba-quintet zorgde voor de muziek. AXEL Op de Zaamslag- seweg tussen Zaainslag en Ma- grette is zaterdag omstreeks zes uur een auto met grote snelheid tegen een boom gere den, waardoor de beide inzit tenden, de 20-jarige heer M. uit Axel en 35-jarige heer V. H. eveneens uit Axel ernstig gewond naar het ziekenhuis in Sluiskil moesten worden over gebracht. TERNEUZEN Op het kruispunt Zuidlandstraat-Bel- iamystraat te Terneuzen kwa- nen de bromfietser A. J. V. uit Terneuzen en een personen auto, bestuurd door mevr. J. L. A. B. uit Zaamslag met elkaar in botsing. De brom fietsbestuurder viel en liep verwondingen aan het rechter been op. Beide voertuigen werden beschadigd. TERNEUZEN Tijdens de afwezigheid van de familie T. in de Iepenlaan 42 te Terneu zen bemerkten de buren dat het appartefmènt onder water stond. Van de woningbouw vereniging ging iemand het huis binnen en bemerkte dat de overstroming was ontstaan door een openstaande water kraan. Er was veel waterscha de. De winnende ploeg St.-Aloys in actie. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG Ter gele genheid van de opening van het nieuwe seizoen houdt het Klup-uus in Zaamslag op za terdag 13 september een jeugd- rommelmarkt. Tussen de kraampjes kunnen kunstenaars in de dop uit Zaainslag hun artistieke gaven botvieren, de rommelmarkt begint om 9 uur. Elk kind uit Zaamslag kan met een eigen verkooptafeltje deelnemen aan de markt. De spulletjes die verkocht zullen worden kunnen de kinderen zelf in het Klup-uus komen maken tijdens de knutsel-in- stuiven. Deze knutselmiddagen worden gehouden op woensdag 10 september van 14-15.30 uur met klei en verf en hout. Op vrijdag 12 september is er dan nog een middag van 16-17.30 uur met waardeloos materiaal. Aan het openingsfeest zijn naast de rommelmarkt ook nog een aantal andere aktivi- teiten verbonden. Zo is er om 12 uur een picknick met zelf meegebracht brood en met soep; Om 13 uur begint er dan een opdrachtenspeL (Van een onzer verslaggevers) HULST Het zijn niet al leen grote mensen, die zich druk maken over de toekomst van de streek. Dat bleek bij voorbeeld zaterdagmiddag toen Mark Steenbergen (8) verge zeld door zijn kornuiten Patrick en William Josiassen, Edgar Hendriksen en zijn zusje Kim Kortdaad demonstrerend door het Hulster centrum stapten. De meegevoerde borden, het spandoek en de luid geschan- deerde leuzen lieten weinig twijfel mogelijk, hier werd geprotesteerd tegen de komst van het Baalhoekkanaal. Op het bordes van het stad huis kwam de demonstratieve tocht tot stilstand. Tot een confrontatie met de burge meester, zoals de bedoeling was, kwam het echter niet. Die bleek op zijn vrije dag niet aanwezig. Zijn adres was de demonstranten onbekend. Actieleider Mark Steenbergen was desondanks best bereid de achtergronden van het protest even toe te lichten. „We wil len niet, dat de vogels dood gaan. De natuur moet blijven", zo verklaarde hij. Over het werkgelegenheids aspect van de hele Baalhoek- ondernem-ing hadden de ac tievoerders nog niet nagedacht. „Dat komt later nog wel", al dus Mark Steenbergen. Vader Steenbergen, die het jeugdig protest van een af standje nauwlettend in de ga ten hield: „We zijn nogal eens samen in het Land van Saef- tinghe geweest. Dat vindt hij prachtig. Een paar dagen gele den kwam hij opeens thuis met de mededeling: Pa ik ga staken. Toen zijn ze meteen aan het knutselen gegaan. Jammer voor hem, dat er van morgen opeens drie actievoer ders afvielen. Die moesten met hun ouders weg". (Van een onzer verslaggevers) HULST De tafeltennis sers van St. Eloy uit Graauw zijn zaterdag vroeg in de avond als winnaar te voorschijn ge komen uit de zeskamp, die de buurtschap Zandberg ter gele genheid van de kermis had georganiseerd. Het was zaterdag gezellig druk in de polder-nederzetting tussen Graauw en Hulst. De schutters liepen er ijverig op en neer tussen het plaatselijke horeca-etablissement en de beide liggende wippen. Vanuit de schiettent (de enige kermis attractie) klonken regelmatig doffe schietgeluiden, de fan fare trok er rond met majoret- ten, het snoeptentje had volop klandizie en in het paling- en mosselhuis speelde een or kest. De meeste trok echter de zich afspeelde belangstelling zeskamp, die tussen de dranghekken in de Zijstraat. Acht teams deden eraan mee. St. Eloy bleek daarvan al tij dens de eerste opdrachten de sterkste. Spanning was er, vooral door het inzetten van zelfgemaakte jokers en de ze vende geheime opdracht, ge noeg. Met vijf punten achter stand werd de KPJ-ploeg tweede. De plattelandsjeugd haalde 46 punten. De biljarters werden derde 43 pnt. De ver dere uitsla I;: 4. Volkscours- team 40 pnt., 5. Zandbergse KANTOORUREN Maandag tm. vrijdag 8.15 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. buiten kantoorukfn advertentie-exploitatie Breda Maandag t.m vrijdag van 19 00 20 00 uur, tel. zondag van 20 00 - 22 00 uur. tel. 01600 22341 01600 tel. 01140 3751 Midden-Zeeland i1 jeugd 33 pnt., 6. Gazelle-ploeg 31 pnt., 7. Voetbalclub Graauw 31 pnt., 8. Trimsters 19 pnt. Voordat de zeskamp begon leefde de kleinere jeugd zich uit tijdens de volksspelen. Er waren soms meer dan vijftig deelnemers „Ik snapte soms niet waar ze allemaal vandaan kwamen", aldus de heer P. Weemaes, een van de organi sators. Een van de belang rijkste gebeurtenissen gisteren was een damesvoetbalwedstrijd De jeugd had er kennelijk zin in. „Laar de vogels leven" was een van de duidelijk# teksten. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De raads commissie voor verkeersmaat regelen houdt op dinsdag IJ september om 19.30 uur in het gemeentehui* een openbare vergadering. Op de agenda staan de vol gende punten: Vaststellen van een parkeerverbod in de Hen drikstraat te Hoek. aanwijzing van het voetpad van de (naamloze) weg tussen de Bellamystraat en de Ka- merlingh Onnesstraat te Ter neuzen. Bespreking van de verkeerssituatie te Zaamslag in verband met de reconstruc tie. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Met ingang vac I maandag 8 september 191) wordt de route van de bus lijn Eede Sluis Cadzar.i I Oostburg zodanig gewj-1 zigd dat voor deze lii» I de halte Walplein komt te I vervallen. Voor genoemde lijn I zijn de halten te Sluis dus: I Ridderstraat en Hoogstraat teil hoogte van het be j aardente-1 huis. De vertrektijden Ridder straat in de richting Cadzana I worden 2 minuten vroeger steld dan de huidige vertrek tijden van de halte Walpte De vertrektijden- Ridderstri»I Eede zijn gelijk aan de huidi ge vertrektijden aan de bil# Walplein. Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN: TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel 01150 7920 (4 lijnen HUl-Sl- Steenstraat 14, tel 91140 3751 (3 lynen); GOES: Klokstraat tel. 011U0 28030 (3 lijnen). bezorgklachten Zeeuwsch Vlaanderen 01100- 14944. redactie; i Chef Zeeuwse redactie r S C. Augustijn, kantoor NieuW"8I Terneuzen. tel 01156 7920: privé Lorentzlaan 50, Tern™ .1 te! 01150 5745. algemeen redacteur Zeeland drs. J Bojwm 9 kantoor Klokstraat 1 Goes tel 01100-28030. privé Zuidriiets 53 Goes. tel. 01100 - 28138 redacteur Mirlden-Zeeland b'- .1 kei, kantoot Klokstraa» 1, Goes, tel 01100 -28030, privé tuircht 37 Kapelle tel 01102-2320: redacteur voor Terneiiz Kanaalzone P de Schipper, kantoor Ntpuwstrasl 9 Tprn tel. 01150 7920, privé Noordstraat 45, Hoek, tel 01 15''J redarteiit voor Oost /.eeuwsch Vlaanderen H Rostma. Steenstraai 14 Hulst tel 01140 -3751, privé Walmolenstn Hulst, tel 01140 4159 Redacteur vooi West Zpeuwsch-Vlaanderen R. van der Melkweg 40 Oopthurg. tel 01170 3.170: (oio-tournalist v"!'nil^ll tand C. .1 de Hoer kar toot Nieuwstraat 9. Terneuzen, 'pJ; ct1(. 7920 privé Langs de Kreek 56 Terneuzen tel (I! 1511-31-16 redactie Zeeland A. Roomen. Troelstralaan 8. Axel, tel- 2594 abonnementen-exploitatie Inspecteur Zeeland W Hendriks, tel, 01140 3751. advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland C. Menu, tel. 01150 (Van een onzer vers MIDDELBURG - lopen zaterdag loop gebouw van het R Instituut aan de Dam burg de tentoonstell gie Ediikatief". Dez stelling staat onder van de Stichting En katief te U tree ht. Dc termiddag betekend lijke première van d tic. De tentoonstellin dclburg te zien tot e dag 12 september. Het heeft het Rijn- stituut veel moeite Bromsnor en Saartje BERGEN op zoom Boxy, 20.00 uur, De sionarissen, 14 j.; Luj uur, Caesar et Rosalie goes Museum voor N.- Beveland, „World Pres geopend di. t.m. zat. 10 en 13.30-17.00 uu sept.), hulst Koning van Engelai uur, Flossie, venus uit 18 j. Galerie Van Geyt, St 20, Beatrijs Jouret grafiek. Geop. werk 12.00 en 14.00-18.00 uu sept.). MIDDELBURG Citytheater, 20.00 Port 1975. Vooruitzichten voor en woensdag, opgestek BNIVU op zondag om 1 Zonnige perioden, m °ok plaatselijk een bi stijging van tem] "eersvooruitzichten i gemiddeld over Neder V oor dinsdag: aan Zun: 3 tot 9, min. tel streeks 10 graden, ma omstreeks 19 graden, een droge periode van uur; 95 procent. K; geheel droog etmaal7 Voor woesnsdag: Aa z"h: 0 tot 7. Min. tei reeks 1graden. Ma omstreeks 20 graden, een droge periode van 2 uur: 70 procent. Ka geheel droog etmaal4 5839. Morgen dinsdag 9 se „gen op Zoom 6.05 Mansweert 5.04 en 17.: terneuzen 4.27 en 16.4 yhssingen 3.56 en 16.1 Wemeldinge 5.56 en 1

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2