arde I "Jn ^en Buitenrust" beste trimploeg op iburg nzona en erneuzen lijk: 0-0 matie uit zege ;k „NACHT VAN SLUIS" BLIJKT ZEER GOED AAN TE SLAAN „DE KLEPPERTJES" WEER SUCCESVOL A-junioren Terneuzen verslagen Van ds Bunder superieir* koers Sluis SLUIS verrast GPC MET WEMELDINGE OP DE EERSTE PLAATS AZYY verliest in Dinteloord SUtloysins list kans op promotie Uitslagen Verlies Kapelle lliislagea: 12 awrc-MPgfc' ■wgre*» '.^L; -1-. -r - k aan onderschatting. Vo- 'aarde speelde verdedigend redelijk, maar zonder enige t en felheid. Domburg 1de verdedigend erg sterk. Vogelwaarde rustig op en rde na de rust de beslis- e doelpunten. Rust 0-0. Het overwicht van de thuisclub 1 regelmatig onderbroken snelle counters van Dom- die doelpunten opleverden Huibregtse (0-1) en Van Ier- 0-2. Van OUW eerste i l iwse doelrijpe idelijk wse ist onze sportredactie) - Terneuzen startte in jersie competitiewedstrijd Cluzona erg goed. Cluzona onder druk gezet maar de tweedeklasser kon zich ■'-"-e kansen creëren, aan kwam de >c formatie terug. Tot aan waren beide ploegen aan gewaagd. i rust trok de thuisclub ten al. Er kwamen enkele kan- naar geen doelpunten. Ter en beperkte zich in die de helft veelal tot verdedi- maar wist via goed opgt- counters een paar keer ge lijk door te breken. Deson- :s bogen de defensies niet. bleef 0-0. TBAL Landskampioen heeft zaterdagmiddag in rdingen een vriendschappe- wedstrijd tegen de 40- zaterdagamateurelub luwen (2e klasse KNVB) !-0 gewonnen. De ruststand 4-0 door treffers van Van Kuylen, Lubse (2) en Ed- ~i. Na de pauze scoorde Van luylen nog viermaal. Erwa- 500 toeschouwers. i i de verhouding toch goed ESKENS - RKWU - De e helft liep het nog vrij aar- ij Breskens. De Brabanders en toen goed in bedwang uden, maar kort voor de al begon de conditie een dje mee te spreken en via den Heuvel kwam KRWU -1. Na de rust waren de anders beter. RKWU veel meer kansen en kwam voor het einde dik verdiend in 0-2-voorsprong. ISKO - VOSMEER - De club benutte de kansen beter. Na vijf minuten al tte Broeren er 1-0 yan. leer had pech, toen Tim- lans de lat trof, waardoor ststand op 1-0 bleef steken, e rust kwamen de Zeeuwen op 1-1 door Giljam, maar o drukte daarna pas goed Schuurbiers en Demmers len uiteindelijk voor de ende 3-1-eindstand. ERIKZEE - JONG AMBON hnisch waren de bezoekers ninder, maar als ploeg was kzee veel beter. De inzet de bovendien een beslis- rol. Overweel bepaalde de tand op 1-0. Na de thee le Kees Verkaart met twee iunten voor de riante en rdiende 3-0-uitslag. is gebleven en daar in jeugd mee trekt en een dosis routine binnen brengt. Mogelijk, dat ge- de eerste helft Zaamslag eerste competitiepuntje zou mogen hebben in klas, maar een wat ge- Hoek in de tweede ig toch de meeste aan maken op de kleine ard de end rde ijker mag en (Van onze sportredactie) SLUIS - De ploeg van café „In den Buitenlust" uit Cad- zand - bestaande uit het trimmende viertal De Graaf, De Ridder, Duininck en Schrier - is winnaar geworden van de „Nacht van Sluis", het zoveelste trimspektakel dat Zeeuwsch-Vlaanderen het afgelopen weekend in de ban hield. Een dikke veertig ploegen van vier trimmers elk is vrijdagavond halfnegen tot zaterdagmorgen halfnegen in actie geweest in de binnenstad van Sluis en het evenement trok evenals de „24 Uur van Oostburg" en de Tour du Flic duizenden toeschouwers. Bas de Graaf, voorzitter van het wielercomité Sluis, dat het twee-daagse wielerevenement er was tevens een tweetal ama- teurkoersen en een dameswed strijd uitgeschreven - in sa menwerking met de WV, Horeca- en Middenstandsver eniging Sluis organiseerde, was dan ook een dik tevreden man. De Graaf: „De Nacht van Sluis" is een groot succes geworden, dat voor herhaling vatbaar is. lo, Sluis; 26 HCR „In den Ko ning, Waterlandkerkje; 27 Hotel-café Victorie, Oostburg; 28 Amro-bank, Sluis; 29 China Garden, Sluis; 32 Café- Restaurant „Het Wapen van Sluis, Sluis; 33 Volvo Murijn, Sluis; 34 De Krijger-Houben, Sluis; 35 Café-bar De Frietstal, Sluis; 36 A. Heyboer, BMW- garage, Breskens; 37 HCR 't Hof van Brussel, parfumerie- drogisterij Lannoye, Sluis; 38 Enkele duizenden trimenthou- Verzorgingstehuis" Rozenoord, siasten hebben „De Nacht" ge- Sluis; 39 Cornelis Cycles, Oost- volgd en dat is ons alles meege- burg; 40 D'Hoore Dranken BV, vallen. De trimsport is „in" in Zeeuwsch-Vlaanderen, maar dat was al eerder bewezen. Toch bleek ook in Sluis dat het vrijwel onmogelijk is er een echt trimevenement van te maken. In het grote deelnemersveld gaat altijd wel een 25-tal trimmers schuil dat er een echte koers van wil maken, het tempo wil opd rijven, zeer tegen de zin van de organisators in. De Graaf: „Toen ik na die eerste trimronde merkte dat het veel te hard ging voor het mooie, ben ik er zelf met de wagen voorop gaan rijden en heb het tempo gedrukt. Daarna ging het beter. Ik heb gewoon gedreigd dat iedereen die de wa gen voorbij ging uit de strijd werd genomen. Ik heb toen ge woon het tempo gedrukt. Toen kon iedereen het gemakkelijk bijhouden. Het moet geen race-partij worden. Dat is de bedoeling niet. Later waren ze er dankbaar voor. Van de zijde van de deel nemende ploegen hebben we niets dan lof gekregen voor de organisatie". Voor de trimmers was er een regen van premies te verdienen. Voorts waren er voor alle deelnemers medailles en voor de eerste vier ploegen fraaie bekers. De twee tijdritten werden ge wonnen door de ploeg van Esso Service-centrum De Kreekzoom uit Terneuzen, bestaande uit het viertal De Smit, Huisman, Ha- vema en Van Haege. In de afval- ritten toonde de formatie van café „In den Buitenlust" uit Cadzand - de latere totaalwin- Sluis; 41 CR Balmoral, Sluis; 42 Trimploeg Blankenberghe, Be lgië; 43 Café-restaurant In den Koning, Waterlandkerkje, da- mestrimploeg; 44 Trimploeg Panaché, Terneuzen. Beeld van de start van de Nacht van Sluis" trok. het trimevenement dat bijzonder veel belangstelling op DU ste; bij de trimrondes kwam de ploeg van Jan Denisse uit het Be lgische Knokke als sterkste uit de bus en de sterkste damesfor matie werd gevormd door de Terneuzense damestrimclub Panaché. De uitslag van de „Nacht van Sluis" voor trimmers luidt: 1 In den Buitenlust, Cadzand 343 punten; 2 Esso-Service- centrum De Kreekzoom, Ter neuzen 333; 3 Jan Denisse, Knokke (België) 314; 4 Verde- gem BV, Oostburg; 5 Fa. Roe- lofs, Terneuzen; 6 Raes Bouti' que, Sluis/Oostburg; 7 Fa. Van Kouteren, Terneuzen; 8 HCR Dallinga, Sluiskil; 9 Assuran tiekantoor Witte, Terneuzen; 10 Pannekoekenboerderij Linden- hoeve, Sluis; 11 Leenhouts' Aannemingsbedrijf, Sluis; 12 Café Krügerhof, Watervliet, Be lgië; 13 Trimclub Neutraal, Ter neuzen; 14 Trimploeg De In- stuif. Hoek; 15 Café Het Zwin, Sluis; 16 Café-restaurant Oud Sluis, Sluis; 17 Kantine Zwin hoeve, Retranchement; 18 De Krijger-Houben, Sluis; 19 De Stenen Beer, Sluis; 20 Volvo Murijn, Sluis; 21 Drogisterij Huisman, Sluis/Oostburg; 22 Café De Schelde, Terneuzen; 23 Horeca, Sluis; 24 Slagerij Ulijn, Sluis; 25 Café-restaurant Eiken' (Van onze voetbalmedewerker) TERNEUZEN - Het ziet er niet naar uit, dat Terneuzen Al dit seizoen opnieuw een hoofd rol zal gaan vervullen in de hoofdklas van de juniorencom petitie van de KNVB-afdeling Zeeland. Op eigen veld nog wer den de Terneuzcnaren met 2-1 verslagen door Jong Ambon Al. Mogelijk, dat diy rol overge nomen gaat wordetl door Steen Al. Met een ruime 7-0- overwinning op Kloetinge Al eiste Steen Al de eerste plaats op de ranglijst voor zich op, die nog gedeeld moet worden met Arnemuiden Al, dat met 5-1 won van Zeeland Sport Al. HW Al heeft weinig plezier beleefd aan de 7-0-zege op Walcheren Al vorige week, want nu werd in Vlissingen met 4-0 verloren. Axel Al won met 3-0 bij Wal cheren Al en Patrijzen Al zette Zierikzee Al met een 6-0- nederlaag.op de laatste plaats. De stand na twee wedstrijden: Steen Al 2—1, Arnemuiden Al 24, Vlissingen Al 2-3, Axel Al 2-3, Jong Ambon Al 2-3, HVV Al 2-2, Patrijzen Al 2-2, Ter neuzen Al 2-2, Zeeland Sport Al 2-1, Walcheren Al 2-0, Kloetinge Al 2-0, Zierikzee Al 2-0. (Van onze sportmedewerker) KRUININGEN - Het eerste jubileum-concours hippique (5-jarig bestaan) van de Lande lijke Rijvereniging Reimerswaal te Kruiningen dat zaterdag in deze plaats werd gehouden ver liep mede dank zij het gunstige weer succesvol. Een flink aantal toeschouwers heeft met belang stelling de dressuurproeven en springnummers van paarden en pony's gevolgd in de ring als mede het optreden van de hack ney's. Onder hen bevond zich onder anderen de wethouder van sportzaken van de gemeente Reimerswaal de heer J. Nieu- wenhuijze, die het concours ook officieel opende. Verder waren aanwezig de heren Van der Have en Kooistra, respectievelijk voorzitter en secretaris van de Gewestelijke Bond van Lande lijke rijverenigingen, terwijl de Nederlandse Hippische Sport bond was vertegenwoordigd door de heer De Jager. De terreinen aan de Groene- weg, waar het concours werd gehouden waren belangeloos beschikbaar gesteld door de he ren Wisse en Sinke. Als par- coursbouwers fungeerden J. van Lier en F. de Munck. Van de or ganiserende vereniging Rei merswaal was vooral J. Wis- kerke met zijn paard Iman suc cesvol. Hij reikte op het nummer L2 dressuur voor paarden naar een eerste plaats en klasseerde zich als goede tweede in de springklasse M voor paarden. Sterk domineerden echter de Oranjeruiters uit Axel. Bij de pony's kwamen De Kleppertjes uit Axel ook nu weer op het voorplan. Anja van der Meijden, Alexander van der Peijl, Trese- mieke Picavet en Leon de Haas incasseerden voor hun vereni ging eerste prijzen terwijl An- nemieke Picavet als enige deel neemster op het nummer sprin gen Z een homogeen duo vormde met haar paard Eminent en tot een uitstekende prestatie kwam. Bij de hackney's die veel en dankbaar applaus kregen vielen de hoofdprijzen voor het meren deel bij niet-Zeeuwen. Alleen W. van Velzen uit Kruiningen zegevierde bij de tweespannen Hackney's grote maat, wat een fraai resultaat mag worden ge noemd. Dressuur paarden LI: 1. P. Munters Oranjeruiters Willem stad 136,5 punten; 2. L. Missian Zwinruiters 132; 3. Mevrouw Pluim Honteruiters 131,5 pun ten. Dressuur paarden LI (ring 2): 1. Mei. C. Seijdlitz Oranjerui ters Axel 139,5 p; 2. J. van Cad zand Oranjeruiters Axel 136 p; 3. J. Nijman St. George 134,5 p. Ring 3: 1. F. Sinke Reimerswaal 143,5 p; 2. Mej. J. Scheele Oran jeruiters Axel 140,5 p; 3. P. Klink Honteruiters 140 p. Ring 4: 1. Mej. A. van Gelder Zwin ruiters 140 p; 2. Mej. M. deFeij- ter Oranjeruiters Axel 135,5 p; 3. J. Kienjet Zwinruiters 133 p. Ring 5:1. Mej. P. de Kok St. Ge orge 138 p; 2. Mevr. Goense De Paardebloem Goes 136; 3. M. Meeuwsen Reimerswaal 135 p. L2 dressuur paarden: 1. J. Wis- cerke Reimerswaal 149,5 p; 2. ax-aequo mej. A. van Kroonwijk Hulst en mej. J. Cambier Zwin- -uiters beiden 147 p; 3. Mej. S. Malcorps Zwinruiters 145 p. M dressuur paarden: 1. A. Mal- jaars Oranjezon 123,5 p; 2. A. den Exter Oranjeruiters Axel 118; 3. A. Mosselman Reimers waal 112 p. Z dressuur paarden: 1. Mej. S. Malcorps Zwinruiters; 2. A. Geluk Eendrachtruiters Tholen. Paarden, springklasse L; 1. J. v. d. Kieboom St. George; 2. B. Goudzwaard Schouwse Ruiters; 3. J. van Dalen Eend rachtruiters. Paarden spring klasse M: 1. J. Beukelaar Prins Auvergne; 2 J. Wiskerke Rei merswaal; 3. E. Bol St. George. Paarden, springklasse Z: 1. Mej. I. Meulenbeld St. George; 2. A. Hanse Schouwse Ruiters; 3. Mej. de Vries. Dressuur pony's klasse LI: 1. Anja van der Meijden De Kleppertjes Axel 137 p; 2. Han Wattel Oranjezon 132 p; 3. J. Cruq Walcheren 131,5 p. L2 dressuur: 1. Corine Zoeteweij De Paardebloem 133 p; 2. C. Pi cavet De Kleppertjes 109 p. Ca tegorie C en D: 1. J. Cappooise Gouwe Rijers 140 p; 2. Nicole Huige Weelruiters 135,5; 2 ex- aequo Marian Kielman De Kleppertjes 135,5 p. Categorie C en D LI: 1. Alexander van der Peijl 134 p; 2. Resie Kosters 128 p; 3. Jolanda Murre 127 p. (alien van De Kleppertjes). Klas 2 ca tegorie C en D; 1. Marina de Fauw Gouwe Rijers 136.5 p. KLas M: 1. Tresemieke Picavet De Kleppertjes 129 p; 2. Nicole van Remortele De Kleppertjes 127 p; 3. Annemiek Picavet De Kleppertjes 126,5 p. LI catego rie C en D: 1. Christine van Fraassen Paardebloem 133 p; 2. Marjan Balvers Paardebloem 131 p; 3. Plemie Wiemes Klep pertjes 130 p. Ring 9: 1. Leon de Haas De Kleppertjes 148,5 p; 2. Ingrid de Feijter idem 145 p; 3. Eric de Bruin idem 132 p. Sprin gen pony's klas M categorie C en D: 1. Bert Lockefeer Hulst; 2. ren. Klasse Z: 1. Annemiek PI- cavet De Kleppertjes; 2. Marjan Henny Landsheer Oranjerui- cavet Kleppertjes. Springen po- Timmerman De Paardebloem; 3. ters; 3. Jolanda Cruq Walche- ny's klasse L: 1. Tresemieke Pi- Marina de Fauw Gouwe Rijers. A Huldiging van Keetie van Gosten-Hage (midden), de wereldkampioene op de achtervolging en Tineke Fopma (rechts), de wereldkampioene op de weg voor de dameskoers in Sluis. De twee wereldkampioenes wer den op het stadhuis in Sluis ontvangen en door burge meester Van der Beid in de bloemetjes gezet. Voorts was er een huldiging door het wielercomité Sluis en de mid denstandsvereniging. Een van de springruiters in actie tijdens het geslaagde concours-hippique in Kruiningen. (Van onze sportredactie) SLUIS - Toine van de Bunder heeft er weer een uitstekend weekend opzitten. Vrijdaga vond boekte hij in Sluis zijn der tigste overwinning van dit sei zoen en zaterdagmiddag ging Van de Bunder in datzelfde Sluis opnieuw onbedreigd zege vierend over de finish. De lol gaat er langzaam maar zeker af voor zijn collega-amateurs in Zeeland. Het patent van de prijsrijder uit IJzendijke is be kend: in de eerste ronde aan de haal gaan om meteen voorgoed weg te blijven. Liefst een ronde voorsprong pakken op de hele meute en rustig een zak vol pre mies binnenhalen. Vrijdaga vond ging dat soepel, maar za- termiddag iets minder gemakke lijk. Van de Bunder: „Je moet te lang alleen rijden. Ik had nu meer kracht nodig dan een dag teVören: Het ging niet zo'Soe pel". Soeper genoeg èchfer om rap een veertigtal seconden voorsprong te nemen. Adrie Deusing en Bram Geense waren de eersten die een dappere po ging waagden om Van de Bun der te achterhalen, maar zij kwamen kracht te kort. Heddy Nieuwdorp en Terry Carroll wa ren de volgende coureurs die het uitgedunde pelëton verlieten (Er kwamen slechts zevenent wintig coureurs aan de start, van wie er maar zeventien de fi nish haalden. Van de beschik bare twintig prijzen hield het organiserende comité er dus nog drie over). Dit duo kreeg in eer ste instantie gezelschap van Wim Jeremiasse, waarna Thijs Fase en Adrie Carroll in de ach tervolging op Toine van de Bun der, die de rest van het peloton met groots gemak dubbelde. Het achtervolgende zestal bleef con stant op zo'n vijfenveertig se- /inning (Van onze voetbalmedewerker) TERNEUZEN - Zonder twij fel is het pas gepromoveerde Sluis de grote verrassing in de vierde klas van het KNVB- zaterdagvoetbal. De Zeeuwsch-Vlamingen rekenden 'o hun tweede wedstrijd met 2—1 af met Wolfaartsdijk en dat in e®n uitwedstrijd. Yerseke is mede-koploper. Met 3—2 werd Terneuzense Boys verloren, dat toch wel uiterst teleurstelt, jieuwland won knap met 1-0 in Kapelle en WC en BWR speel den 0-0. WOLFAARTSDUK - SLUIS: De eerste helft speelde Sluis sterk. Wolfaartsdijk had weinig ln te brengen. Er werd met 0-0 gerust. Wolfaartsdijk herstelde zich na de thee en nam zelfs een 1~0-voorsprong door Blok. Nu Pas kwam Sluis goed los. Eerst maakte Vercouteren gelijk. Waarna enkele minuten later Jos •spee het winnende conden hangen. Een v.\. uuu trekkelijk schouwspel, dat dooi de jury dan ook in de slotfase- terecht met een vijftal ronden werd ingekort. De zege van Van de Bunder - de zoveelste van dit seizone - kwam geen moment in gevaar. Bij de dames ging do overwinning naar Keetie van Oosten-Hage, die in de massas purt - na een vrij vlakke koers - al haar concurrentes met speelr. gemak versloeg. Ook wereld kampioene Tineke Fopma uil het Friese Huins, die haar in Bo lgië zo verassend versloeg. Ti neke Fopma spurtte nu nauwe lijks mee. Ze eindigde op de tiende plaats. DAMES: 1. Keetie van Oosten-Hage (Kloetinge) 40 ki lometer in 1 uur, 3 minuten en 34 seconden; 2. Truus van der-Plaat (GeldSrmalsèn); 3. Hulzinga (België);- 4. Arine Riemersiha (Amsterdam); 5. Bella Van der Spiegel-Hage (St. Maartens dijk); 6. Henny de Jong (Apel doorn); 7. U. Lagerlöf (België): 8. Betsy van Yken(Baarn); 9.'Nc Streef (Nieuw-Lekkerland); 10 Tineke Fopma (Huins); 11. A van Weegbergh (België); 12. Grt- Kerremans (Oudenbosch); 13. José Sijbrands (Woudrichem); 14. Corrie Fridsma (Uithoorn); 15. Hella Hage (St. Maartens dijk); 16. A. van der Akker (Am sterdam); 17. Ineke de Rijke (Maasdam) 18. Oosterwaal (Be lgië); 19. Agnes Koeman (Axel); 20. Annie Pekel (Leeuwarden. AMATEURS: 1. Toine van de Bunder (IJzendijke) 100 kilome ter in 2 uur, 27 minuten en 15 seconden; 2. Thijs Fase (St. An- naland) op 45 seconden; 3. Adrie Deusing (Halsteren); 4. Terry Carroll (Philipinne); 5. Heddy Nieuwdorp (Wemeldinge); 6. Wim Jeremiasse (Wemeldinge); 7. Vester Aarts (Kruiningen); 8. Cor Machielse (Fijnaart); 9. Bram Geense (St. Philipsland): 10. Henk de Jong (Goes); 11 •Cees Spaans ('s-Gravenpolder); 12. Frans de Belie (Hulst); 13. C. Coppens; 14. Peter Verschure (Hansweert); 15. J. van Tilborg; 16. Cor Fridsma (Uithoorn); 17. A. Robesin (Sluis). scoorde: 1-2. Zonder problemen hield Sluis daarna de winst vast. YERSEKE - TERNEU ZENSE BOYS: Verdedigend hebben de Boys slecht gespeeld. Vooral in de tweede helft en aanvallend kwam er opnieuw te weinig uit, ook al omdat de Yerseke-doelman Hugo Bol weer uitstekend op dreef was. De Boys namen zelfs de leiding door Wilting (0-1), maar Le'o van Ast maakte voor rust gelijk: 1-1. Yerseke kwam na de thee door Van Anrooij op 2-1, maar nu zorgde Peter Simons voor de gelijkmaker (2-2), waardoor tenslotte Van Nieuwenhuijze ;:ijn ploeg toch nog aan de zege ie1 TV 3-2 WC - BWR: Een zeer matig duel. Beide ploegen zullen een moeilijk seizoen krijgen en vooral doelpunten zullen erg duur zijn. De 0-0-eindstand ge eft de verhouding goed weer. Twee machteloze voorhoeden. KAPELLE - NIEUWLAND: Met het accent op de verdedi ging heeft Nieuwland een beke ken wedstrijd gespeeld en ver diend in Kapelle gewonnen. Ka pelle begon erg goed, maar kwam onverwacht met 0-1 ach ter door een doelpunt van Hoe- beke. Daarna is Kapelle minder gaan spelen. Nieuwland maakte zich niet al te druk meer en zeker na de rust bleven de bezoekers ondanks een grotere Kapelle- druk vrij eenvoudig overeind. Db al AND: Sluis 2-4, Yer seke 2-4, Kapelle 2-2, Nieuw land 2-2, Tern. Boys 2-1, Wol faartsdijk 2-1, WC 2-1, BWR TERNEUZEN - De eerste klas van de zaterdagcompetitie van de KNVB-afdeling Zeeland krijgt een verrassend verloop. Vorig seizoen nog degradatie kandidaat plaatste GPC zich nu met een 3-0 zege op 's-Heer- Arendskerke in de top, terwijl Nieuwdorp wéér een punt ver speelde in Colijnsplaat: 1-1. Spui krijgt wat meer greep in de nieuwe omgeving. De nederlaag in Brouwershaven bleef tot 20 beperkt. Bruse Boys verloor ver rassend in Serooskerke (2-0) en Wemeldinge won met 3-1 van WIK. GPC - 's-HEER ARENDS- KERKE - De thuisclub was be ter en de bezoekers kwamen er de gehele wedstrijd vrijwel niet aan te pas. GPC kwam voor rust al op een 1-0 voorsprong door Bakx en via een strafschop van Meulmeester werd de score na rust opgevoerd tot 2—0. Meul meester zorgde ook voor de dui delijke en verdiende 3-0 eind stand. BROUWERSHAVEN - SPUI Een matige vertoning. Spui werd al erg snel op de beslis sende achterstand gezet, maar bleef zelf volledig machteloos en speelde zonder zich een enkele doelkans te scheppen. Binnen tien minuten was de einstand al bereikt. Bokelaar en Bolken baas zorgden in die tien minuten voor een 2-0 voorsprong, die niet meer in gevaar kwam. WIK - WEMELDINGE - De bezoekers beslisten de strijd voor rust. De kansen werden in die periode benut, terwijl V/IK na de rust wel veel aanviel, maar zich geen of weinig kansen wist te scheppen. De Feijter, en twee doelpunten van Ruissen zorgden voor een 0-3-ruststand. WIK werd .na rust steeds sterker, maar kon pas kort voor het einde het dik verdiende tegendoelpunt produceren: 1-3. COLIJNSPLAATSE BOYS - NIEUWDORP - De Boys kregen volop kansen. Vooral voor rust. Toen ook nam de thuisclub een 1-0 voorsprong door Verburg. Nieuwdorp kwam direct na de thee op 1-1 door Van Boven. Be ide ploegen zorgden daarna nog wel voor spektakel, maar de verdiende 1-1-eindcijfers ble ven terecht op het scorebord. SEROOSKERKE - BRUSE BOYS - De' kersverse eerste klassers hebben voor een grote stunt gezorgd door Bruse Boys met 2-0 te verslaan. Bruse Boys dat vorige week nog met 9-1 van Spui won heeft de debutant dui delijk onderschat. Een goed spe lend Serooskerke kreeg veel meer kansen en kwam voor de rust op een 1-0 voorsprong door Davidse. De tweede helft zag Bruse Boys geen kans de bakens te verzetten. Serooskerke hield zijn greep op het spel en zeer verdiend kwam via Versluijs zelfs het tweede doelpunt. Eind stand: 2-0. DE STAND: GPC 3-5, We meldinge 3-5, Bruse Boys 3-4, Nieuwdorp 3-4, WIK 3-4, Ar nemuiden 2-3, Veere 2-2, Brou wershaven 3-2, Colijnspl. Boys 3-5, Serooskerke 3-2, H.Arendskerke 3-0, Spui 3-0 (Van onze voetbalmedewerker) TERNEUZEN - De 1-0- nederlaag van AZVV in Dinte loord is toch teleurstellend in de derde klas van het KNVB- zaterdagvoetbal. De Axelaars begonnen vorige week zo goed met een 3-1-zege op Hoek. De laatste versloeg nu aamslag met 1-0. Kloetinge is alleen aan de leiding gekomen na een 2-0- zege op Rilland. PTT moet wel heel zwak zijn en verloor thuis met 2-1 van Smerdiek. DINTELOORD - ZW: Een gelijk spel had de verhouding veel beter weergegeven. De ploegen waren aan elkaar ge waagd en als men de kansen zou optellen, dan kwamen de Axe laars er zelfs nog beter af. Qua voetbal was het allemaal niet zo groots. De beslissing viel pas enkele minuten voor het einde, toen Boluyt een van de lat teug- ketsende bal in het doel knalde: 1-0. PTT - SMERDIEK: De Bra banders maken er voorlopig nog erg weinig van en missen duide lijk de naar Veerse Boys ver trokken Geuze. Smerdièk won dik verdiend. De Zeeuwen wa ren vooral voor rust beter en kwamen toen op 0-2 door twee doelpunten van Vroegop. Na de rust werd het wat rustiger aan gedaan en kon PTT via Hermans de eindstand nog op 1-2 bren gen. RILLANDIA - KLOETINGE: De bezoekers waren op alle fronten beter. Rillandia kwam voor eigen publiek helemaal niet uit de verf, ook al omdat de ploeg enkele invallers telde. Kloetinge speelde zich al snel naar een 0-1-voorsprong door Meulenberg én gemakkeijk en dik verdiend maakte Slabbe- koorn er na de thee 0-2 van. DE STAND: Kloetinge 2-4, Dinteloord 1-2, Krabbendijke 1-2, AZW 2-2, Rillandia 2-2. Smerdiek 2-2, Hoek 2-2, Zwa- luwse Boys 1-0, Zaamslag 1-0, PTT 2-0. (Van onze tafeltennismedewerker) BREDA - Het extra duel dat het Graauwse St.-Aloysius 1 een week voor de aanvang van de landelijke competitie, afgelopen zaterdag moest spelen tegen SKF uit Veenendaal, werd in de Bredase Belcrum-zaal uiteinde lijk een 2-6 nederlaag. Door het terugtrekken van Bruynzeel Kitchen was een plaats vrijgekomen in de promotie-ereklasse, de toe gangspoort naar de hoogste ta- feltennisklasse, en op grond van de bereikte resultaten van de af gelopen competitie werden SKF en St.-Aloysius in de gelegen heid gesteld deze plaats te ver overen. De Zeeuwen begonnen goed, doordat René van Dijk zijn eerste partij in winst wist om te zetten. De volgende drie par tijen waren echier voor de Veen- endalers Wilfried Dumez bracht daarna de achterstand terug tot 2-3. Verder kwamen de Zeeuwsch-Vlamingen niet en met nog driemaal winst bereikte SKF een 2—6 onbereikbare voor sprong, waarmee het zich kwali ficeerde. St.-Aloysius kon dus helaas de extra kans niet benut ten en start zaterdag, zoals ver wacht in de hoofdklasse

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 13