e i: Ititel Pirard sterkste in Moerdijk Bessems winnaar Me van Midden-Brabant Wereldkampioen profiteert van steun ploeg ZEGE KUIPER IN EIGEN WOONPLAATS Getergde de Bunder klasse apart Solo-zege Gevers Van 50% besparing Uitslagen Panizza eerste in Milaan - De Vlaeminck wint criterium der Azen nland sport i IBMBBHnn enge land 10 DERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG SEPTEMBER 11 pel het meest tevreden zijn, 'ant Uerdingen schoot drié eer tegen de lat. De derby van de Main tussen ackers Offenbach en Ein- racht Frankfurt kreeg dn eer een bijzondere dramatiek ïee. Al in de vijfde minuut /erd international Manfred itschel van het veld gestuurd a een grove overtreding tegen (rabowski. De tien Kickers ochten als leeuwen en scoor- en vlak voor rust (Hickers- erger) uit een strafschop Irie muniten voor tijd maakte leid er bij een uitval 2-0 van n pas in de laatste minuut kon lölzenbein tegen de uitge- utte Kickers de stand op 2-1 rengen. Manchester United heeft ich zaterdag met grote moeite an de kop van de eerste divi- ieranglijst in de Engelse lca- ue kunnen handhaven. De lancunians, die na een sei- oen in de tweede divisie zeer terk zijn teruggekomen, be- aalden een zwaarbevochten verwinning op Tottenham lotspur (3-2). De afstand met ummer twee van de stand, Vest Ham United, bleef een unt want de Londenaren lie- en zich niet verrassen door lanchester City (1-0). lanchester United, dat op ei- en veld speelde, kreeg al na ier minuten een tegenvaller te tcasseren toen de jeugdige 'hris Jones voor de Spurs wist s scoren. De pupillen van 'ommy Docherty herstelden ich echter snel en gingen on- ervaard ten aanval. De ver- ediging van Tottenham werd nder sterke druk gezet en de ondense achterspeler Ian mith zag een inzet in eigen oei verdwijnen (1-1). Vlak oor de rust benutte Gerry >aly een strafschop. In de Kfeede helft scoorde Daiy ogmaals (3-1), maar de Spurs aven het nog niet op. Verder an een treffer van oud- ïternational Martin Chivers wamen de bezoekers echter iet (3-2). Het vitale doelpunt van Vest Ham United, thuis tegen lanchester City, kwam op aam van La'mpard. Leeds Inited klom naar de derde laats met twee punten ach- ïrstand op Manchester Uni- ;d door een overwinning van -0 op Wolverhampton Wan- erers. De schuuters waren iordon McQueen, Allan 'larke en Duncan McKenzie. an Jochen Mass, Jody Scheck- ;r, Ronnie Peterson, Tony Brise a Mario Andretti werden zo waar beschadigd, dat ze naar e pits moesten. Mass, die als ijfde uit de training was geko- len, probeerde het nog een eer, maar staakte toen de strijd mdat een beschadiging aan de achterwiel-ophanging goed uren onmogelijk maakte. Zesenveertig ronden lang be- eersten vervolgens de beide errari's de strijd met Regaz- >ni aan de leiding voor Lauda 1 daarachter Reutemann, die in ionza en bij de laatste wed- rijd in Amerika had moeten innen, om Lauda alsnog de ti- 1 te ontnemen. Toen Reute- ann in de 14e ronde door Fitti- aldi werd ingehaald, was er ror Lauda en Regazzoni geen uitje meer aan de lucht. Daar m veranderde het feit dal auda in de 46ste ronde de veede plaats aan de oud- ereldkampioen moest afstaan ets meer. Nauwelijks was Clay Regaz- ani als eerste voor ex- ■ereldkampioen Emerson Fit- paldi en Lauda door de finish egaan, of de eerste tifosi sprong ver de omheining. De met nuppels bewapende politie 'achtte vergeefs de finish vrij te laken, daar nog niet alle wa- ens binnen waren. Kloppar- jen beheersten plotseling het eeld. üp de tribunes werden 'reekkoren aangeheven: „Niki, iki" en Ferrari, Ferrari" Maar iki Lauda, die Ferrari na rit lar eindelijk weer eens aan een ereldkampioen hielp, w<?s ieds in de ruimten onder de oxen verdwenen. Zijn angst oor de massa was groter dan de reugde over de per computer ^programmeerde triomf. WIELRENNEN - Arie Hassink eeft zaterdag te Frechen bij eulen een wegwedstrijd over 12 kilometer gewonnen. Has- nk toonde zich in de eindspr'nt e snelste man uit een kopgroep an vijftien renners. Hassink. ie een tijd maakte van 2 uur 4 inuten en 45 seconden bleef d 'uitsers Menne en Trott kran (Van onze sportredactie) MOERDIJK - Frits Pirard heeft in Moerdijk andermaal zijn grote vorm gedemonstreerd. De Bredanaar, die vorige week twee overwinningen in België behaalde, was gisteren ook heer en meester in de finale van de zevende ronde van Moerdijk, waarin hij in een lange eind sprint Wim Lugtenburg, Gerrit de Wit, Bram Geense, Jan Hor dijk, Toon van der Steen en Jan de Groot versloeg. Het spel in Moerdijk kwam halfkoers (na veertig kilometer) op de wagen, toen Lugtenburg, De Wit en Hordijk uit het pelo ton ontsnapten. Van der Steen, Pirard, De Groot en Geensen reageerden echter vrijwel me teen en na 45 kilometer vloeiden de twee groepjes samen. Nadien probeerden Jan Damen, Ad Prinsen, Peter Hobo en Peter Kentie zich nog bij de koplopers te voegen, maar hun tegenaan val kwam te laat om kans van slagen te hebben. Bij het ingaan van de laatste ronde trachtte Bram Geense, die praktisch geen werk had verzet, bij de lei ders weg te demarreren, maar hij werd door Frits Pirard tot de orde geroepen. De Bredanaar toonde daarna in de eindsprint zijn meesterschap door van kop af te winnen. Amateurs: 1 F. Pirard (Breda) de 100 kilometer in 1 uur 56 mi nuten en 24 seconden; 2 W. Lug tenburg (Zuidland), 3 G. de Wit ('s-Gravendeel), 4 B. Geense (St.-Philipsland), 5 J. Hordijk (Westmaas), 6 T. v. d. Steen (Heïnkenszand), 7 M. van Gooi Boose (Hellevoetsluis), 19 W. Kroone (Gouda), 20 C. Berkou- wer (Stolwijk). Junioren: M. van Vlimmeren (Hoeven) de 60 kilometer in 1 uur 2 6 minuten en 31 seconden, 2 R. Buskop (Rotterdam), 3 P. Heeren (Sprundel), 4 C. Diet- vorst (Bergen op Zoom), 5 F. Preyer (Haarlem), 6 A. Polak (Etten-Leur), 7 J. de Groot (Hank), 8 op 41 sec. A. Prinsen (Raamsdonksveer), 9 op 55 sec. J. Damen (Ulvenhout), 10 P. Kentie (Sliedrecht), IIP. Hobo (Breda), 12 op 1 ronde C. Ma- chielse (Fijnaart), 13 G. Mak (Schiedam), 14 F. v. d. Enden (Monster), 15 G. St.-Nicolaas, (Dordrecht), 16 A. Kraan, (Gou da), 17 A. de Jongh(Made), 18 L. (Oosterhout), 8 L. Janszen (Alp- Hollemans (Bergen op Zoom), 20 A. Ernens (Scheveningen). Nieuwelingen: 1 D. Evers (Sprundel) de 30 kilometer in 46 minuten en 27 seconden, 2 P. Hofland (Roosendaal), 3 R. Meeldijk (Vlaardingen), 4 A. de Jong (Abbenes), 5 L. Kouijzer (Goes), 6 J. van Beers (Sprun del), 7 H. Frijters (Moerdijk), 8 N. Snijders (Hoeven), 9 F. Lau- rijssen (Zundert), 10 E. Brand hen aan de Rijn), 9 P. Post (Dordrecht), 11 A. v. d. Poel (Oegstgeest), 10 F. van Dongen (Breda)11 R. v. d. Rakt (Breda), 12 H. van Loon (Hoogerheide), 13 B. van Est (Dinteloord), 14 J. Kuijstermans (Bosschenhoofd), 15 R. Stroosnijder (Moerdijk), 16 L. Veeke (Bosschenhoofd), 17 H. Hoffmans (Moergestel), 18 W. de Bruijn (Oud-Gastel), 19 C. (Hoogerheide), 12 H. van Steen- paal (Bergen op Zoom), 13 P. Liefaard ('s-Gravendeel), 14 A. Manniên (Roosendaal), 15 M. Tairest (Engeland), 16 G. Am- merlaan (Maasdijk), 17 T. Kokke (St.-Willebrord)18 J. Gobbels (Breda), 19 R. Kraay- beek (Heerle). Frits Pirard, die zijn grote vorm in Moerdijk nog eens on derstreepte. (Van onze sportredactie) OSSENDRECHT - Henny Kuiper werd gisteren in Ossendrecht drie keer gehuldigd. Eerst gistermorgen door de Grensrijders, vervolgens voor aanvang van de profkoers van Ossend recht en daarna nog eens als triomfator van diezelfde wielerkoers. Drie huldigingen op een dag is niet mis, maar Henny Kuiper, de nieuwe wereldkampioen bij de profs, verdiende het volkomen. Immers hij zegevierde in zijn eigen woonplaats Ossendrecht gisteren op dezelfde manier als in Yvoir, waar hij naar de regenboogtrui reikte. Kuiper deed het in België weliswaar met hulp van Zoetemelk die een gat voor hem liet vallen, gisteren kreeg hij de steun van zijn Frisol-ploegmakkers Piet van Katwijk en Gerard Kamper. i Luid toegejuicht door het talrijke publiek gaat Henny Kuiper door de finish in Ossendrecht. RICHARD BUCKAKI zege vierde in een profkoers in St.- Gillis Waas, zijn woonplaats. De Zeeuw had een voorsprong van vijftien seconden op de Belg Ronny van de Vijver, die als tweede eindigde. De klassering van de overige Nederlanders: 6 Jan Raas, 9 Wim de Waal, 15 op 5 min. Cees Priem, 16 Jan Aling, 18 Aad van den Hoek. HENNY KUIPER bezette de tweede plaats in Deinze, waar hij in de spurt werd verslagen door Rik van Linden. Theo Smit werd zesde. GER HARINGS klasseerde zich als negende in St.- Katelijne-Waver, waar Staf van Roosbroeck triomfeerde. Bas Hordijk finishte als elfde, Jos Schipper als zeventiende en Wil de Vlam als 25ste. TON TER HARMSEL ging als vijfde over de eindstreep in Wetteren, waar Ben Liebregts de snelste was. Toon van der Steen werd zesde, Johan Loonen veertiende. BERT BROERE bezette de tiende plaats in Antwerpen, waar de Belg Willy Sprangers winnaar werd. Ad van Elzakker eindigde als twaalfde. JOHAN LOONEN reikte naar de negende plaats in Boekhout. De zege ging naar de Belg De Laat. PETER GÖDDE finishte als tweede - achter wereldkampi oen Gaby Minneboo in een dernywedstrijd in Berkel. Piet Franken werd vierde en Bert Broere achtste. In de wegwed strijd in Berkel, gewonnen door Cor Berkhouwer, bezette Broere de zeventiende plaats. JOHNNY KONINGS werd zestiende in de Omloop van de Mijnstreek. Winnaar van deze semi-klassieker werd Matje Dohmen, Ad Tak finishte als achttiende. Bij de junioren (winnaar Jos Lammertink) klas seerde Peter Verheyen zich als zesde. Bij de nieuwelingen (winnaar Ad Wijnands) bezette Jac Mertens de achttiende plaats. Bij de liefhebbers ging Bert ter Harmsel als vijfde dooi de finish. PETER HEYSTER werd der tiende in Rotterdam, waar Bas Langeveld van de Van Nelle- ploeg, die praktisch zeker aan zijn laatste jaar bezig is, zege vierde. JOHNNY AKKERMANS werd zesde in Maarsen, waar Nederlof won. WIELRENNEN - De Italiaan v-armelo Barone heeft de gouden Medaille veroverd in de weg wedstrijd tijdens de Middel- andse zeespelen. Hij was na 144 kilometer de snelste sprinter uit een kopgroep van acht man. TURIJN (ANP) - Vladimiro Panizza is zaterdag de sterkste gebleken in de Italiaanse semie-klassieker Milaan - Tu rijn. Panizza kwam alleen aan met een voorsprong van bijna een minuut op een groep waar van Paolini de sprint won voor De Vlacminck en Maertens. De uitslag: 1 Panizza (Ita), 240 kilometer van Milaan naar Tu rijn in 5 uur en 57 minuten; op 54 seconden: 2 Paolini (Ita), 3 De Vlaeminck (Bel), 4 Maertens (Bel), 5 Moser (Ita), 6 Ludo Del- croix (Bel), 7 Gimondi (Ita), 8 Janssens (Bel), 9 Rodriguez (Col), 10 De Muynck (Bel). BELFORT (AFP) - De Belg Roger de Vlaeminck heeft giste ren in Belfort het Criterium der Azen, een wegwedstrijd over 100 kilometer achter derny's, gewonnen voor Van Springel, Merckx en Thévenet. De uitslag: 1 Roger de Vlae minck (Bel) 100 kilometer in 2 uur, 2 minuten en 15 seconden, 2 Van Springel (Bel), 3 Maertens (Bel), 4 Merckx (Bel), 5 Thévenet (Fra), 6 Moser (Ita), 7 Zoetemelk (Ned), 8 Esclassan (Fra), 9 Thu- rau (Wdl) allen in dezelfde tijd, 10 Poulidor (Fra) op een ronde, 11 Salm (Zwi) op twee ronden, 12 Danguillaume (Fra) op vier ronden. De Fransman Régis Ovion en Roy Schuiten staakten drie ron den voor het einde de strijd. Met nog vijf ronden voor de wielen hadden Van Katwijk en Kamper, die in gezelschap wa ren van Jan Raas nog slechts vijf seconden voorsprong op het op drift rakende peloton. Vianen, De Schipper en Jan van Katwijk die daarvoor ook deel hadden uitgemaakt van de kopgroep, vonden enkele ronden eerder dat het geen zin had en lieten zich terug vallen. Henny Kuiper zag het drietal echter als een ideale springplank naar de zege in eigen woonplaats. In een machtige jump overbrugde hij de vijftig meters, die hem van de kopgroep scheidden. Kamper en Van Katwijk begrepen hun taak. De Zeeuw kon dan ook niet rea geren toen Kuiper onverdroten door ging, het drietal ver achter zich latend. Achter Kuiper vormde zich nog een jacht- groepje van zes man, maar men had er kennelijk vrede mee dat de wereldkampioen voor eigen publiek de bloemen pakte. Er werd namelijk niet al te fel aan gedrongen. Pas toen Kuiper de finitief buiten de greep van de jagende meute was werd er om de andere prijzen fel gestreden. UITSLAGEN: Profs: 1. Henny Kuiper (Ossendrecht) 112 km in 2.28.54, 2. op 20 sec. Richard Buckaki (Sint Gilles Waes), 3. Piet van Katwijk (Mill), 4. Gilbert Wuytack (Belg), 5. Jan Raas (Heinkens- zand), 6. Roger Jochmans (Belg), 7Frans van Looy (Belg), 8op 3 5 sec Julio Jiminez (Columbia), 9. Don Allan (Aus), 10. Rik van Linden (Belg), 11. Tony Gaekens (Belg), 12. Bas Hordijk (Rotter dam), 13. Ludo Delcroix (Belg), jan van Katwijk (Bladel), 15. Theo Smit (Halfweg), 16. Eduard Pels (Belg), 17. Ludbvan Stayen (Belg), 18. Alex van Lin den (Belg), 19. Jan Ailing (Bla del), 20. Willy Jacobs (Belg), 21. Jan Brinkman (Rotterdam), 22. Tino Tabak (Egmond aan Zee), 23. Jan Brêur (Schiedam), 24. Jos Schipper (Baarn), 25. Fons de Bal (Belg), 26. Wil de Vlam (Sambeek), 27. René Pijnen (Hoogerheide), 28. Jose Decau- wer (Belg), 29 Henk Prinsen (Hank), 30. Wicher Vlot (Wan- neperveen). Amateurs achter Javanti's; eerste serie: 1Allan achter John Oossenbrugge, 2. Frits Hooger heide achter Bergman, 3. Arie Deusing achter Heijboer, 4. Rob Zuidweg achter Van Tilburg, 5. Fred Grootzwagers achter Van Doorn, 6. Hans Goeijers achter Steketee, 7. Roy Irwin achter Van de Torre, 8. Peter Helle- mons achter Graal, 9. Kas Fikto- rie achter Bos, 10. Jan Boertjes achter Graal; tweede serie: 1. Allan, 2. Deusing, 3. Hoogerhei de, 4. Zuidweg, 5. Goeijers, 6. Grootzwagers, 7. Irwin, 8. Hel- lemons, 9. Fiktorie, 10. Boertjes; eindklassement: 1. Allan, 2. Deusing, 3. Hoogerheide, 4. Zuidweg, 5. Goeijers, 6. Groot zwagers, 7. Irwin, 8. Hellemons, 9. Fiktorie, 10. Boertjes. Liefhebbers en veteranen: 1. Sj. Koevermans (Vlaardingen) 40 km in 57.16, 2. R. Koppers (Den Haag), 3. K. Tolhoek (Yer- seke), 4. W. Wielhouwers (Som- melsdijk), 5. M. van Brussel (Oude Tonbe), 6. H. van der Kloot (Rotterdam), 7. T. de Waele (Axel), 8. B. Slangen (Rot terdam), 9. M. Malipaard (Ul venhout), 10. M. van de Meulen (Schiphol), 11. L. Flier (Delft), 12. C. van de Linden ('s- Gravendeel), 13. A. Gezel (Naaldwijk), 14. K. de Vrieze (Goes), 15. B. Steenbakker (Heinkenszand). TENNIS De 18-jarige Tsje- choslowaakse tennisspeelster Martina Navratilova heeft in de Verenigde Staten politiek asiel gevraagd. Het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken deelde zaterdagavond mee dat haar een tijdelijke verblijfsver gunning is verleend in afwach ting van de beslissing op haar verzoek, dat zij vrijdag indien de. Over haar beweegredenen is niets bekendgemaakt. SCHAKEN Grootmeester Bo ris Spassky zal op 15 september te Moskou in het huwelijk tre den met Marina Techerbatcheff, een Francaise van Russische af komst, die op dit moment als se cretaresse werkt op de Franse ambassade in Moskou. TIEL (ANP) - Wereldkampi oen André Gevers is zaterdag een sterk en overtuigend win naar van de Vierstromenland- ronde geworden. Gevers heeft voortdurend midden en voor in de slag geze ten en hij ontsnapte ongeveer halverwege de koers met Adrie van Houwelingen. Geleidelijk kwamen nog vijf renners, Van Gerwen, Van Lamoen, Ver boom, Mutsaars en Tuyt, bij de koplopers. Op een dertig kilometer voor de eindstreep te Tiel, verliet Ge vers de kopgroep, waardoor het zevental uit elkaar sloeg. Van Gerwèn werd tweede op tien se conden. Van Lamoen, die in de laatste kilometer zijn versnel lingsapparaat stuk trapte, kwam op een gewone fiets als derde binnen. Het peloton - van de 75 vertrekkers kwamen er 33 over de eindstreep - had een achterstand van bijna zes minu ten op Gevers. Uitslag: 1. André Gevers Schijndel, 175 kilometer, start en finish te Tiel, in 4 uur 17 mi nuten en 39 seconden, op 10 sec 2. Gerrie van Gerwen Olland, op 42 sec. 3. Bas van Lamoen Haar steeg, op 1.25 4. Adrie van Hou welingen Heesselt, 5 Rinus Ver boom Ellewoutsdijk, 6 Henk Mutsaars Schijndel, 7 Cor Tuyt Valkenswaard, op 5.42 8. Bert Lambo Breukelen, op 5.49 Piet van der Kruijs Helmond, 10 Frits Pirard Breda, 11. Henk Lubberding Voorst, 12. Jan Spijker Kampen, 13. Piet Kuys Vlijmen, 14. Henk Botterhuis Sambeek, 15. Frits Sluper Ker- krade. (Van onze sportredactie) CADZAND Toine van de Bunder heeft gistermiddag met grote overmacht de wielerwed strijd voor amateurs in Cadzand op zijn naam geschreven. De ge tergde Van de Bunder, die zwaar teleurgesteld was dat hij niet werd gekozen in de WK-ploeg door Joop Middelink. heeft na dat hij gepasseerd werd voor het wereldkampioenschap ondub belzinnig bewezen dat hij wel degelijk in die ploeg had thuis gehoord. In Cadzand, waar hij op nieuw geen enkele tegenstand van betekenis kreeg en snel een forse voorsprong opbouwde, boekte de ijzersterke coureur uit IJzendijke zijn 32ste overwin ning van dit seizoen. Het werd helemaal een glorieus wee keinde voor Toine van de Bun der, want vrijdag en zaterdag had hij al een tweetal amateur- koersen in Sluis op zijn naam geschreven. Hij won in Cadzand op dezelfde wijze als in Sluis de voorgaande dag. Van het begin af aan er keihard tegenaangaan, een fikse voorsprong nemen en zich niet meer laten achterha len. Het leek in Cadzand wel of de concurrentie van Van de Bunder - zo er van enige concur rentie sprake mocht zijn - zich bij voorbaat bij een nederlaag had neergelegd, want er kwam geen enkele reactie op de krachttoer van de man uit IJ zendijke die de laatste weken niet te kloppen is. De tweede plaats ging evenals zaterdag in Sluis naar Thijs Fase uit St.- Annaland. De uitslag van Cadzand luidt: 1 Toine van de Bunder IJzendij ke, 2 Thijs Fase St.-Annaland, 3 Heddy Nieuwdorp Wemeldinge, 4 Peter Gödde Koewacht, 5 Tonny Huijzen Kloetinge, 6 Ge rrit van 't Geloof Oudenbosch, 7 Wim de Wilde Oudelande, 8 Cor Vervaet Walsoorden, 9 Vester Aarts Kruiningen, 10 Wim Westdorp Kapelle, 11 Peter Ver schuren Hansweert, 12 Terry Carroll Philippine, 13 Piet van Dalen Zwijndrecht, 14 Henk de Jong Goes en 15 Jan Harinck 's-Heer Abtskerke. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) DONGEN - Ronnie Bessems, een zeventienjarige blonde Am sterdammer, pas twee maanden junior en in deze korte periode reeds tweemaal winnaar en vijf keer tweede is winnaar gewor den van de zaterdag gehouden juniorenklassieker „Ronde van Midden-Brabant" met start en finish in Dongen. Na een bijzonder spannende finale rekende de jeugdige Mo kumer in een puike spurt af met veertien overeind gebleven tegenstanders. En niet met ge luk. „Lammerting was de rapste, maar die beging de fout door vroeg aan te gaan. Daar heb ik van geprofiteerd. Ik ben niet zo'n echte sprinter, maar moet het meer van de kracht hebben", was het relaas van de gelukkige winnaar na de finish in de Don- gense Middellaan, waar het aan tal toeschouwers gering was. Daar hebben de ruim negentig junioren die van start gingen zich echter niet aan gestoord. Wat men bij de amnateurs en profs dikwijls mist daar heeft deze categorie zaterdag voor ge zorgd: vuurwerk, honderd twin tig kilometer lang. Na een aantal schermutselin gen kwam in de omgeving van De Moer (15 km) de eerste ont snapping tot stand, waarbij o.a. Peter Verheyen betrokken was. Verder dan een winst van 12 sec. kwamen de vroege vluchters niet. Na 23 km volgde een her groepering. De Zeeuw Polak en Van Herwerden sprongen met nog een drietal tussen Sprang- Capelle en Waspik (35 km) de ruimte in. Hun voorsprong liep op tot ruim twintig seconden. Maar voordat men voor de eerste maal Dongen binnenreed was het peloton dicht genaderd en liep alles weer samen. Niet voor lang. Reinier Stroosnijder, De Bruyn, Weber, Kruizinga en Van Geel sloegen na tachtig kilome ter op hol. En toen dit vijftal in Vaart de kasseien opstoof be droeg hun voorsprong al veertig seconden. Na het bereiken van dit „kapitale" gat, ontbrak het bij de leiders aan de zo noodza kelijke samenwerking. Vandaar dat Stroosnijder - die het hardst werkte - tot tweemaal toe pro beerde weg te geraken. In de hoofdmacht zat men niet stil. Tien renners onder wie na tionale kampioen Ad Verstijlen, Ruud van de Rakt - goed op dreef - Peter Valentijn en Be ssems (de latere winnaar) had den zich losgescheurd, en gingen op zoek naar de leidende vijf, die snel terrein op hun achtervol gers verloren. Tijdens het zwaarste karwei, de keiweg langs de watertoren in de scha duw van Dongen (103 km), werd het vijftal in de kraag gevat, en wist Theo de Rooy (die verba zend snel uit de achterhoede was opgerukt), ook aansluiting te krijgen; zestien man voorop. Stroosnijder demarreerde in deze fase voor de derde maal maar werd snel weer ingere kend. (Stroosnijder later. „Toen die groep aanpikte, wist ik dat het een spurt zou worden. Ik reed alles of niets". Het restant van het peloton gaf zich in deze grootse finale echter nog niet gewonnen en na derde de „16 toppers" tot op vijftien seconden. Op de Don- gensebaan stokte het ritme bij de achtervolgers en kon de kop groep onbedreigd de laatste tien kilometer ingaan. Terwijl in de laatste kilometers de demarra ges losbarstten moest Van Geel uit Zundert, die steeds in de spits had meegedraaid, lossen. De vijftien kleppers gaven el kaar geen duimbreed toe, en stoven gezamenlijk op het span doek af, waaronder Bessems zijn eerste vette buit binnenhaalde, gevolgd door Lammerting, Ver stijlen en de Bredanaar Ruud v.d. Rakt. Ad Verstijlen: „Er za ten teveel goede coureurs bij el kaar om op het laatst nog een gat te kunnen slaan. Ik ging in derde positie het laatste rechte stuk in. Maar Lammerting en Bessems waren niet meer te kloppen". Peter Valentijn - in een eind sprint meestal een van de rap- sten - gaf als commentaar; „Ik zat te ver van achteren toen de spurt werd aangetrokken. Toen was ik al verslagen. Ik was van daag trouwens niet in mijn beste doen door een flinke verkoud heid". Verstijlen en Valentijn zorgden ervoor dat de ploegen- prijs voor het derde ach tereenvolgende jaar gewonnen werd door Willebrord Wil Voor uit dat hierdoor voorgoed in het bezit kwam van de wisselbeker voor clubs. UITSLAG: 1. Ronnie Bessems (Amsterdam) de 120 km in 2.56.34, 2. Jos Lammerting (Wierden), 3. Ad Verstijlen (St. Willebrord), 4. Ruud v.d. Rakt (Breda), 5. Peter Valentijn (St. Willebrord), 6. Renier Stroos nijder (Moerdijk), 7. Guus Bie- rings (Uden), 8. John van Her werden (Voorburg), 9. Henk Donkers (Veldhoven), 10. Theo de Rooy (De Meern), 11. Ben Kruizinga (Veldhoven), 12. Cees v.d. Tang (Noordwijkhout), 13. Jan Weter (Best, 14. Jan de Bruijn (Alphen a.d. Rijn) allen in dezelfde tijd als Bessems, 15 op 12 sec. Piet van Rooy (Bladel), 16 op 1.10 Ad Hoezen (St. Mi chielsgestel), 17. Corné Kokke (St. Willebrord) z.t., 18. Jan Wil- lemse (Nuth) z.t., 19 op 1.18 Pe ter Verheyen (Breda), 20. F, v. Dongen (Breda), 21. W. Jennen (Grevenbicht), 22. W. v. Dongen (Breda), 23. J. Meyers (Rothem). 24. A. Verhuizen (Helmond), 25. Hans v.d. Borgh (Echt), allen in dezelfde tijd als Peter Verheyen. Ploegenklassement: 1. Wille brord Wil Vooruit 54 pt. 2. Am- stelland 40 pt. 3. W.V. Breda (A) 33 pt. 4. Wilhelmina (A) 32 pt. 5. De Windmolens (A) 26 pt. Twee nieuwe 1 producten: TER INTRODUCTIE GRATIS MAATBEKERTJE •n e«n vierdelig IJSBAKJE bij ELKE fin "Dubbele"Vieux of Jmw TWIN-PACK (2 flessen) <1.21.15 Van deze "Dubbele Vieux" of "Dubbele Jenever" hebt U slechts de helft nodig om met cola, andere frisdrank of vruchtensap toch van een minstens even smaakvolle "longdrink-tic" te genieten. De voordelige en prettige manier om Uw alcoholgebruik te halveren wanneer U dat wenst. Kan ook "puur" gedronken worden. fl.10.65 per fits fl.10.50 per fles U gebruikt immers meer de helft (een half borrelglaasje) en maakt dus 2x zoveel longdrinks uit een fles. Dat betekent: per longdrink SCWo besparing in geld en in alcohol-gebruik.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 11