Johan van der Hooft zal het beslist redden „Jongens moeten willen knokken" „IN HET BEGIN MOET 'T EVEN WILLEN PAKKEN" Tekst: Foto's: Redactie en lay-out: Ton Koomen. knalilril Ton Koomen Piet de Maat, Peter Snelders, Peter Erpeiinck en Rien de Jonge. Eduard Brinkman en Erik Ossewaarde. Johan van der Hooft: „De onderlinge verstandhouding is voortreffelijk bij Terneuzen. Samen moeten we er iets goeds van kunnen maken dit seizoen". TERNEUZEN IN TOPCONDITIE De selectiegroep van Terneuzen. Een groep spelers tvaar trainer Johan ran der Hooft alle vertrouwen in heeft voor het komende seizoen. Geroutineerde krachten en jeugdspelers die staan te dringen om een plaatsje in de hoofdmacht van de Ter- neuzenaren te veroveren. TERNEUZEN De meeste verenigingen hebben nog vakantie op het tijdstip dat we bij de voetbalvereniging Terneuzen gaan informeren hoe de stand van zaken is met betrekking tot het volgende seizoen. Een groot gedeelte van de selectie van trainer Johan („Hanne") van der Hooft is echter al aan de eerste training begonnen. De een wat meer vermoeid dan de ander, komen ze rond de klok van negen het kleedlokaal binnengedruppeld. Maarten van der Staal sordt met een auto van het bijveldje opgehaald. Hij heeft tegen het eind van de training een kuitbeenblessure opgelopen. Waarschijnlijk heeft hij een beetje te veel hooi op zijn voetbal vork genomen na de zomerrust. Er is intensief, maar niet te hard getraind is het algemeen oordeel. Als aanvoerder Eugène Lau- fet zich wat heeft opgefrist be gint het gesprek over het ko mende seizoen. Hij is vol goede moed al ziet hij Terneuzen niet meteen kampioen worden. Lau- ret: „We hopen op een goede plaats m de middenmoot. Ge zien de prestaties in het afgelo pen seizoen zit dat er wel in. We hebben toen ook goede wed- strijdens gespeeld. Als trainer an der Hooft er in slaagt wat meer inzet in het team te krijgen, worden we wellicht wat con stanter. Er komt bij voetbal na tuurlijk altijd de geluksfactor ljm de hoek kijken. Als het een paar keer tegen zit, sta je zo on deraan de ranglijst. Het moet Vu°ral in de beginfase van de «Petitie een beetje willen pakken. Punten die binnenge- haaldzijn kunnen ze je niet meer afnemen. Het geeft je bovendien wt nodige zelfvertrouwen. Je dan in staat er extra tegen aan te gaan. Meer te geven dan je '-•''wacht had te kunnen geven. 1' pIlllMj We hebben een goede ploeg, ai de Block is naar NAC ver- 'ikken. Doelman J an Pleunis is gestopt. Voor de rest beschikken «e over hetzelfde arsenaal van JPvlers als vorig seizoen. De se lect i< Is zelfs groter geworden, ant een stel jongere spelers aal te dringen om een plaatsje l>' verste elftal te veroveren' auret favmt de namen van wijn, Dei], Jack Begijn, Alex P ulster, Frank Boogaerdt, cf.ef. ^aros. Frans van der Pijl. Stuk staat voor stuk knapen die in 2|jn in de toekomst een „I J" i" ue loeKomsv een v ais in het eerste team in te men. Hoe denkt Eugène Lau- iVuVer zii" trainer Johan van ™>oft? Hij heeft jaren samen ho. der Hooft gevoetbald in feiiTt'o team Hoe ziet k'j het der i i 1 een Paar jaartjes ou- is dan zijn trainer? Lauret dat Johan genoeg per ils til' ld heeft om te slagen elft ons Öt heb in de ar dat ik in het eerste elftal met de onze dan die van een ou dere trainer. Ik zal onder hem net zo hard trainen en me net zo hard inzetten als ik onder an dere trainers gedaan heb. Ik hoop dat we een mooi en succes vol seizoen tegemoet gaan'' speel bij Terneuzen verschil lende trainers meegemaakt üp 16-jarige leeftijd maakte ik on der George Knobel mijn debuut. Het waren allemaal vrij goede trainers Ik geloof dat Johan van der Hooft net zoveel succes met ons zal behalen als al zijn voor gangers. Alle selectiespelers staan achter hem. We zullen geen ellende krijgen, ook al is hij met zijn 25 jaar vrij jong voor een trainer op dit niveau. Hij heeft voldoende kennis van za ken om ons op de juiste manier te kunnen begeleiden. Het voor deel van hem is dat hij ons goed kan begrijpen Zijn opvattingen over voetbal en andere zaken stroken waarschijnlijk beter Trainer Van der Hoeft is on dertussen ook binnengekomen. Ook aan hein de vraag hoe hij het komende seizoen tegemoet ziet. Johan van der Hooft: „Ik geloof dat er niet zoveel kwali teitsverschil bestaat tussen de ploegen in de tweede klas. We ontlopen elkaar niet zoveel. Het vorig seizoen toont dit duidelijk aan. Er was lange tijd niet veel meer verschil dan vijf of zes punten tussen de kopgroep en de staart. Als er een paar weken achter elkaar verloren werd, stond je meteen in de onderste regionen. Ik hoop dat we in het begin wat punten kunnen pakken. Je staat dan meteen in de bovenste helft. Een misstap halverwege is dan niet rampzalig. We zijn mis schien iets minder professioneel ingesteld dan sommige andere clubs. Ik hoop meer vechtlust in de ploeg te kunnen brengen. We bezitten genoeg technische spe lers. Daardoor willen we vaak te mooi voetballen. Je moet echter ook een paai' spelers hebben die bereid zijn te werken. Mensen die de hele wedstrijd knokken en sjouwen. Flans Coiijn is zo'n speler Hij is bovendien belang rijk voor de sfeer in de ploeg. Een echte spitsspeler missen we in de ploeg Iemand die bereid is in de achterste linie van de tegenpartij te lopen op iedere bal. Een killer. Wij zijn niet de enige ploeg die graag zo'n man zou hebben. Dat speelt ook in het betaalde voetbal. Niet veel verenigingen beschikken over een specifieke spitsspeler Een jaar geleden hadden we Rinus Polderman nog Hij was lang, kon een kopduel aangaan en wist regelmatig te scoren Hij is vorig jaar jammer genoeg naar Willem II vertrokken. Ook mijn twee vleugelspelers zijn nog vrij jong. Zeventien en achttien jaar. Een beetje jong voor het geweld in de tweede klas". Men moet niet de indruk krij gen dat trainer Van der Hooit niet tevreden is met het materi aal dat hij tot zijn beschikking heeft. Van der Hooft: „Ik ben zeer tevreden over de selectie- groep. Iedere trainer heeft be paalde wensen. Een ideaal elftal kom je niet vaak tegen. Ik ben zo tevreden dat ik niet graag zou willen ruilen met andere train ers. Ik hoop wel dot ik er in kan slagen van Terneuzen- meer een vriendenploeg te maken. Niet dat we andere jaren ruzie of zo hadden, verre van dat. Ie der huisje heeft zijn kruisje, niet waar? Maar met een vrienden- ploeg bedoel ik een elftal met spelers die bereid zijn voor el kaar te knokken. Dat we elkaar over een inzinking heen kunnen helden. Als de nieuwe kantine klaar is, wil ik graag dat we af en toe eens bij elkaar komen. Geen drankfestijnen, maar samen bijpraten en onder elkaar zijn. Dat komt de vriendschap en on derlinge verstandhouding ten goede". Heeft Johan van der Hooft er lang over nagedacht trainer van Terneuzen te worden? Van dei- Hooft: „Ze hebben het me vorig jaar al gevraagd. Ik wilde toen graag nog een jaartje voetballen, omdat ik mezelf nog te jong vond. Toen het dit jaar weer ge vraagd werd, heb ik ja gezegd" De wetenschap dat de spelers achter hem staan heeft hij Van der Hooft: „Er is niemand weg gegaan, dus neem tk aan dat ze bereid zijn er samen met mij een goed seizoen van te maken. Dat moet gewoon lukken. Aan een kampioenschap denk ik hele maal niet. Als we lekker mee kunnen draaien is voor ons het seizoen geslaagd. Jammer dat we als enige ploeg uit Zeeuwsch-Vlaanderen in de tweede klas zitten We missen een echte derby De wedstrijd tegen Axel was in het verleden een treffen, dat ons weken van tevoren bezighield. Misschien dat daar volgend jaar weer eens Routinier Eugene Lauret (links) op de foto met grappenmaker Frans Kolijn, de man die de stemming erin weet te brengen bij Terneuzen. verandering in komt. We hopen het. HW'24 of Axel erbij zou ons zeer welkom zijn" Dat de sfeer goed is bij Ter neuzen. blijkt als dc jongens on der de douche staan na de trai ning. Er wordt lekker gedold met elkaar. Frans Kolijn voert wel het hoogste woord. Hij weet ieder herhaaldelijk aan het la chen te brengen. Het gaat er al lemaal gemoedelijk aan toe. Maarten van der Staal kijkt enigszins bezorgd naar zijn kuit. Hij hoopt dat het door de ver moeidheid komt dat zijn kuit- spier helemaal vastzit. Hij wil graag weer snel van de partij zijn. „We zullen het wel red den", zegt hij, als hij naar huis gaat „Een brede selectie van negentien spelers, de wil om er iets goeds van te maken en een goede sfeer. Dan moet het toch goed gaan irnii 'IVVl ||I i

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 19