OSSENDRECHT HULDIGT KUIPER Paul de Yliegere wint superfinale UITSLAGEN JUNIOREN Nederlandse hockeydames ronde verder AXEL BEDWINGT TERNEUZEN STA. LATI Polen-Nederland uitverkocht Westduits elftal Hulde voor Keetie mam O Cb^e«.W. sport Doorslaggevend Ervaring Reserve HondurasPei WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1 DE STEM VAN WOENSDAG 3 SEPTEMBER 14 CHORZOV - Voor de wed strijd Polen - Nederland, die op woensdag 10 september in Chorzov wordt gespeeld in het kader van de voorronden van het toernooi om de Europa Cup voor landenploegen, is geen kaartje meer te krijgen. Alle 80.000 plaatsbewijzen zijn uit verkocht. (Van onze sportredactie) OSSENDRECHT - Het Westbrabantse Ossendrecht heeft gisteravond de kersverse we reldkampioen Henny Kuiper gehuldigd. En hoe, want duizenden mensen stroomden samen voor het gemeentehuis van Ossendrecht waar burgemeester Van Gils de nieuwe drager van de regenboogtrui toe sprak. Bij het verzoek van de burgervader om drie maal hoera uit te roepen ontstond er een oorverdovende schreeuwparty, waar Kuiper toch wel van onder de indruk raakte. Kuipers echtgenote reageerde spontaan door de juist van burgemeester Van Gils gekregen bloemen tuil in het publiek te werpen. Kuiper kreeg van de gemeente het wapen van Ossendrecht in keramiek aangeboden. Burgemeester Van Gils beloofde dat er op een later tijdstip een meer passend cadeau zoals hij het zelf noemde zou volgen. Na de huldiging op het bordes van het gemeentehuis volgde er een druk bezochte receptie in het gemeenschapshuis waar de wielerliefhebbers uit Zuid-West-Nederland de gelegen heid kregen Kuiper de hand te drukken. Verder maakte het comité van de profronde van Ossendrecht, die zondag wordt verreden, van de gelegenheid gebruik Kuiper te contracteren. Lubse moet aanval leiden ZEIST - Harry Lubse is door bondscoach George Knobel aangewezen als de man die vanavond in het Nijmeegse Gof- fertstadion de Oranje-aanval moet leiden in de Europa Cup interland tegen de Finnen. ,,Hij lijkt me op dit moment de meest aangewezen man", verduidelijkt Knobel. „De PSV'er kan diep in de punt van de aanval spelen en vrij gemakkelijk schakelt hij over op het andere patroon: diep teruggaan in de linies van de eigen ploeg". De 23-jarige Harry Lubse, die tegen Finland voor het eerst het officiële Oranje-shirt zal dra gen, is blij met de opmerkingen van de bondscoach: „Maar ik weet", zegt de PSV'er, „dat ik nog lang niet het maximale in mijn prestaties heb bereikt. Als ik op zondag naar de tv-beelden kijk van de wedstrijden waarin ik zelf speel, zie ik steeds maar weer dat ik fouten maak". Maar de rustig pratende Lubse heft ook waarschuwend de vinger omhoog, om daarmee duidelijk te maken dat men niet te hoge verwachtingen van hem mag verwachten. „Vergeet niet", zegt hij, „dat het bij PSV MÜNCHEN - In het West- duitse voetbalelftal, dat woens dag in Wenen een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Oosten rijk speelt, zijn drie debutanten opgesteld. Het zijn Manfred Kaltz (Hamburger SV), Uli Stic- like Borussia Münchenglad- bach) en Bernd Gersdorf (Ein- tracht Braunsweich). Slechts vijf spelers uit het elftal dat in 1974 wereldkampioen werd, verdienden een plaats in het team van Helmuth Schoen. De opstelling van West- Duitsland is: doel: Sepp Maier; achter: Manfred Kaltz, Gcorg Schwarzenbeck, Franz Becken- bauer en Berti Vogts; midden: Karl-Heinz Körbel, Uli Stielike en Herbert Winner; voor: Wolf gang Seel, Bernd Gersdorf en Bernd Hölzenbein. in de aanval niet zo moeilijk voetballen is. Tegen de Finnen vorm ik wel samen met mijn clubgenoten René van der Kerkhof en Willy van der Kuy- len de aanval, maar dé grote man uit onze clubformatie ont breekt toch. En dat is Ralf Ed- ström". En de kwaliteiten van Ed- strom zijn volgens Lubse in we zen doorslaggevend voor de aanvallende prestaties van de Eindhovense landskampioen. „Edström is niet alleen een goed technisch voetballer, maar hij is ook de man die bij ons in de aan val alles organiseert. Hij neemt altijd de doorslaggevende be slissingen en dat komt omdat hij in een fractie van een seconde een bepaalde situatie kan over- En vooral dat laatste vindt Harry Lubse in zijn eigen spel nog erg zwak. ,,Ik heb nog te veel tijd nodig om de juiste beslissin gen te nemen. Ik moet nog te lang kijken om een vrijstaande man te vinden. Bij mij is het nog lang niet zover zoals bijvoorbe eld wel bij Johan Cruyff en Ralf Edstrom, dat ik gevoelsmatig al tijd de bal in de goede richting schuif. Maar dat lijkt me een kwestie van ervaring1'. George Knobel kan er in ieder geval wel verzekerd van zijn dat hij in de spits een man heeft staan die met hart en ziel voor de ploeg zal werken. „Want voor mij is het nog altijd een gewel dige eer om in de nationale ploeg te spelen. Het geld is slechts bij zaak. Voor mij is het een presti- gezaak. Een uitverkiezing voor het Nederlands elftal maakt duidelijk dat je prestaties in clubverband hoog gewaardeerd worden. Harry Lubse beseft natuurlijk terdege dat zijn uitverkiezing op dit moment tot stand is gekomen door de afwezigheid van Johan Cruyff. Volgende week woens dag zal de PSV'er, als er niets bijzonder met Cruyff gebeurt, in Polen beslist op de reservebank zitten. „Maar dat doet me niets. De uitverkiezing van dit mo ment geeft mij juist de stimulans om door te gaan; om mijn spel nog verder te perfectioneren. Ik zit zo'n beetje in hetzelfde schuitje als Jan Peters. Die weet op dit moment ook al zo goed als zeker dat hij tegen de Polen niet in de basisopstelling zal staan. Johan Neeskens zal dan zeker die positie innemen. Maar je be seft nu wel dat je bij de top hoort; en het bereiken van die plaats is toch voor iedereen het ideaal". De keus van Harry Lubse als aanvalsleider is duidelijk een uit de nood geboren oplossing. „Want", meent bondscoach Ge orge Knobel, „de echte spitsspe- ler wordt in het voetbal hoe lan ger hoe meer verleden tijd. En dat komt voornamelijk omdat in de huidige systemen zo'n spits- speler door een voorstopper te gemakkelijk aan banden kan worden gelegd. En daarom gaan zelfs de meest prominente voet balploegen er toe over om met twee specifieke aanvallers te spelen. Het gat in de spits wordt dan door anderen bij toerbeurt opgevuld". En juist het verrassend en vaak snel opkomen van Harry Lubse in de PSV-formatie ziet Knobel als de meest ideale op lossing voor Oranje op dit mo ment. „Het wordt moeilijk", zegt Lubse bescheiden, „maar ik durf de zaak aan." JACK ARENTSEN (Van onze sportmedewerker) AXEL Een „prominenten- race" voor de organisators van de Zevac, (snelheids evenementen) en een aantal prominenten uit Axel was za terdagmiddag na afloop van de „superfinale" op het opgespoten crossterrein achter de waterto ren in Axel een waardig sluit stuk voor de vierde en laatste rally-cross van het jaar 1975. Voor de vele medewerkers van die Zevac was die „prominen- tenrace" heel wat anders dan hun gebruikelijke taak zoals tij- dopnemen, autokeuring, enz. Ging het bij hen er rustig aan toe, de vele toeschouwers, die ook nu weer waren op komen dagen, hadden daarvoor al de nodige strijd gezien, die in alle categorieën vaak tot het uiterste ging, want er stonden in deze laatste wedstrijd titels op het spel. In de klasse 1500 cc en hoger ging de titel naar Eric de Vlie- gere uit Koewacht. Nadat hij de eerste drie wedstrijden al met veel machtsvertoon op zijn naam had geschreven, kon hem de titel eigenlijk niet meer ont gaan. Maar de Vliegere wilde zijn kunnen aan het talrijke pu bliek nog wel eens laten zien. In de eerste manche ontstond er tussen hem en Etienne Tieleman uit Axel een verbeten gevecht om de eerste plaats waarin De Vliegere uiteindelijk zegevierde. Tieleman had alle kans op de ze ge, maar door onbesuisd rijden raakte hij uit de baan, Voor De Vliegere lag de weg naar de overwinning daardoor helemaal open. In de tweede manche had De Vliegere geen enkele moeite om alle concurrenten achter zich te laten. Paul de Vlieger, Erics broer, werd tweede, al scheelde het niet veel of René de Haze had hem maar de derde plaats verwezen. Tieleman die j voor zijn tweede manche met een ander startnummer vertrok had het ook nu weer helemaal in eigen hand. Bij de start nam Ar- jaan de Poorter de leiding, maar werd al gauw door Tieleman naar de tweede plaats verwezen. J Zo bleef het tot een ronde voor het einde. Etienne Tieleman, die in deze manche alles of niets moest rijden om door een goede tijd in aanmerking te komen voor de finale, reed ook nu een beetje te „fel". Het gevolg was dat hij over de kop ging; maar gelukkig voor hem zonder ern stige gevolgen. Buiten het ver lies van een finaleplaats liep hij enkele schaafwonden en een verbrande hand op. De eerste plaats ging naar De Poorter, die met Paul en Eric de Vliegere alsmede René de Haze in de fi nale uitkwam. Een finale, waarin duidelijk werd dat Eric de Vliegere de beste was. Door een gescheurd motorblok moest hij echter de strijd staken. Broer Paul als tweede gestart nam de leiding over en schreef de finale op zijn naam. Groot was zijn voorsprong niet, want een bij zonder goed rijdende René de Haze drong in de laatste ronde nog fel aan. In de klasse 1301 t/m 1500 cc ging de overwinning naar Ad Verlinde uit Terneuzen. Hij won zowel de eerste als de tweede manche en legde ook in de finale iedereen zijn wil op. In de eerste manche liet hij een tijd afdruk ken van 2.33.2 min, wat na af loop de snelste bleek te zijn. Voor de finale plaatsten zich ook Cesar van de Vijver - hij won de eerste manche - Aldert Schol - tweede in zijn eerste manche achter Verlinde - en Piet Moret uit Sluiskil, die achter Schol derde werd in de eerste manche. In de klasse 1001 tot en met 1300 cc was opnieuw Appie den Doelder uit Axel de grote man. Hij moest in zijn eerste manche de zege aan Martin Verbrugge laten, maar de tweede reeks was hij de sterkste. Sinke, die in zijn eerste manche ook als eerste was geëindigd, werd in de tweede manche samen met Den Doel der, Verbrugge en Van de Bosse vierde en laatste. Maar dat was voor hem geen ramp, de weg naar de finale lag open. In de eindstrijd was Appie den Doel der heer en meester, al kwamen Sinke en Verbruggen in de laat ste ronde nog sterk opzetten. In de klasse tot lOOOcc gingen de bloemen verrassend naar Rinus Crince uit Koewacht.De twee manches werden gewonnen door Jaap de Jonge, maar in de finale ging Rinus Crince hem net vooraf. In de superfinale had Paul de Vliegere heel wat moeite om Appie de Doelder van de over winning af te houden. Bij de dames reden zich vooral Anita van Britsom en Gerda Dekker in de kijker. Zij kwamen nu niet uit in de gebruikelijke damesklasse, maar reden met EDINBURGH (ANP) - Het Nederlands dames hockeyteam heeft zich via een overwinning van 5-1 op Ierland geplaatst voor de volgende ronde van het toernooi om het wereldkampi oenschap van de IFWHA te Edinburgh. Het team van de Verenigde Staten is daarin de tegenstander. De Amerikanen verloren dinsdag van Engeland met 0-3 en eindigden in groep B op de tweede plaats. Drie van deze groepen van het toernooi om het wereldkampi oenschap bij dames zijn uitge speeld. De eindstanden in deze groepen zijn: GROEP A: 1. Nederland 3 ge speeld. 6 punten, doelcijfer 17-1. 2 Ierland 3-4, 12-7, 3. Trinidad-tobago 3-2, 1-8, 4. Oostenrijk 3-0, 2—16. GROEP B: 1. Engeland 2-4, 10-0, 2. Verenigde Staten 2-2, 3-3, 3. Maleisië 2-0, 0-10. GROEP F: 1. Nieuw-Zeeland 2-4, 10-3, 2. India 2-2, 2-6, 3. Groot-Brittannië/Ierland 0-23, 2-0, 12 5. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN - De uitslagen van de het afgelopen weekeinde gespeelde wedstrijden voor de juniorencompetitie van de KNVB-afdeling Zeeland zijn: A-JUNIOREN: Groep Al: Ar- nemuiden Al-Zierikzee Al 4-0. Axel Al-Zeeland Sport Al 2-2. H.V.V. Al-Walcheren Al 7-0. Jong Ambon Al-Vlissingen Al 1-1. Kloetinge Al-Terneuzen Al 1-2. Patrijzen Al-Steen Al 1-3. Groep A2: Brouwershaven Al-Z.S.C. Al 3-1. D.F.S. Al- S.K.N.W.K. Al 2-0. Mevo Al- Renesse Al 2-2. Bruse Boys Al-W.I.K. Al 1-1. Groep A3: Domburg Al-Zeelandia Al 8-1. G.P.C. Al-Veere Al 7-0. Meeu wen Al-V.C.K. Al 3-0. Middel burg Al-Serooskerke Al 3-1. Nieuwland Al-R.C.S. Al 1-1. Noormannen Al-Oostkapelle Al 2-2. Groep A4: .Zeeland Sport A2-Arnemuiden A2 1-3. Vlissingen A2-Jong Ambon Al 1-1. R.C.S. A2-Middelburg A2 0-0 Groep A5: Serooskerke A2-Meeuwen A2 Meeuwen N.O.G. Vlissingen A3-Domburg A2 2—2.R.C.S. A3-Middelburg A3 0-4. Groep A6: Apollo Al- Wolfaartsdijk Al 11—0. Beve landers Al-Wissenkerke Al 2-3. Cortgene Al-Nieuwdorp Al 2-2. sHeer Arendskerke Al-Luctor Al 1-0. Heinkens- zand Al-Kwadendamme Al 2-2. Groep A7: Kloetinge A2- Wemeldinge A2 4-1. Lewed. Boys Al-Volharding Al 8-1. Luctor A2-S.S.V. Al 4-0. Pa trijzen A2-Robur A2 0-4. Groep A8: Goes Al-Yerseke Al 1-6. Hansw. Boys Al-Wemeldinge Al 0-9. Rillandia Al-Robur Al 1—4. Groep A9; Breskens Al- Terneuzen A2 3-0. Hoek Al- Oostburg Al 1-1. Hoofdplaat Al-Philippine Al 3-0. Groep AIO: Clinge Al-Tern. Boys A2 7-0. A.Z.V.V. Al-Vogelwaarde Al 1-5. Hontenisse Al-Tern. Boys Al 3-0. Koewacht Al- H.V.V. A3 1-0. Axel A2—Zaams- lagAl 2-1. H.V.V. A2-S.D.O. Al 4-0. B-JUNIOREN: Groep BI: D.F.S. Bl-Zierikzee BI 3—4. Dreischor Bl-S.V.O. W.K. BI 0-2. Duiveland Bl-S.K.N.W.K. B1 0-10. Groep B2Arnemuiden BI-Zeeland Sport BI 5-0. G.P.C. Bl-Zeelandia BI 7-2. Jong Ambon Bl-Walcheren BI 4-1. Middelburg Bl-Vlissingen BI 6-0. V.C.K. Bl-R.C.S. BI 0-2. Groep B3: Domburg Bl- R.C.S. B2 1-7. Meeuwen Bl- Vlissingen B2 8-0. Middelburg B2-Veere BI 13-1. Nieuwland BI-Serooskerke BI 2-6. Noor mannen Bl-Oostkapelle BI 3-1. Groep B4: G.P.C. B2-Zeelandia B2 2-1. Arnemuiden B2- Middelburg B3 2—4. Vlissingen B3-Middelburg B4 0-6. Groep B5: Borssele Bl-Wolfaartsdijk BI 4-2. Colpl. Boys Bl-Robur BI 2-3.Cortgene Bi-Nieuwdorp BI 3-0. Luctor Bl-Goes BI 0-7. Groep B6: Apollo Bl-Yerseke BI 0-8. KapelleBl-Wemeldinge BI 7-1. Kloetinge Bl-Rillandia BI 3-0. Krabbendijke Bl- Kruiningen BI 1-1. Groep B7: Yerseke B2-Goes B2 1-1. Robur B2-Kapelle B2 0-1. Groep B8: Aardenburg Bl-IJzendijke BI 7-0. Cadzand Bl-Sluis BI 0-3. Biervliet Bl-Schoondijke BI 0-15. Breskens BI-Oostburg BI 6-0. Hoek Bl-Hoofdplaat BI 3-2. Groep B9: Axel Bl- Vogelwaarde BI 1-2. A.Z.V.V. Bl-Tern. Boys BI 0-5. Clinge Bl-Terneuzen BI 0-0. Corn Boys BI-Steen BI 0—7. Honte nisse Bl-H.V.V. BI 0-1. Groep B10: Terneuzen B2-A.Z.V.V. B2 7-1. Graauw Bl-Spui BI 8-3. Hulsterloo Bl-Sluiskil BI 0—4. Ria Bl-H.V.V. B2 3-0. Koe wacht Bl-Zaamslag BI 2-2. Groep Bil: Vogelwaarde B2- Axel B2 1-1. Terneuzen B3- Hontenisse B2 7-2. Steen B2- H.V.V. B3 2-0. het sterke geslacht. Ze deden het zeker niet onaardig. Uitslagen 1500 cc en meer; 1. P. de Vliegere Hulst (2.41.6- 2.49.2) finale 3.00.8 min, 2. R. de Haze Kamperland (2.39.4- 2.49.8) 3.07.8 min, 3. A. de Poor ter Axel (2.42.0-2.50.9) uitgev., 4. E. de Vliegere Koewacht (2.36.3-2.35.4) uitgev., 5. N. vd Laak Goes (2.44.1-2.59.8). Klasse 1301-1500 cc: 1. A. Ver linde Terneuzen (2.33.2-2.49.5) 2.58.1, 2 A. Schol, Waterland kerkje (2.36.5-2.56.0) 2.59.6 min, 3. C. vd Vijver Terneuzen (2.41.4-2.51.5) 3.12.6 min, 4. P. Moret Sluiskil (2.42.6-2.54.6) uitgev., 5. J. Quaak Klooster- zande (2.44.0-2.58.2). Klasse 1001-1300 cc: 1. A. den Doelder Axel (2.48.2-2.49.3) 3.03.0 min, 2. D. Sinke Kloetinge (2.50.9- 3.08.2) 3.04.0 min, 3. M. Ver brugge Terneuzen (2.44.8- 2.51.4) 3.05.6 min, 4. K. vd Bosse Hoek (2.53.3-2.54.6) 3.09.6 min. Klasse tot 1000 cc: 1. R. Crince Koewacht (2.51.2-3.14.5) 3.09.4 min 2. J. de Jonge Breskens (2.48.7-3.00.4) 3.13.8 min, 3, K. Guiljam Philipinne (2.53.8- 3.05.0) 3.22.7 min, 4. J. de Vos Zaamslag (2.50.7-3.07.5) uitgev. VOETBAL Het zaalvoetbal team van FC Taelman uit Hulst dat door spelersgebrek niet meer aan de komende HuZaVo-zaalvoetbalcompetitie kan deelnemen, zal de gewon nen wisselbeker van de vorige competitie mogen houden. Het bestuur van HuZaVo uit Hulst had twee jaren geleden een wis selbeker ingesteld, die steeds door het team van FC Taelman werd gewonnen. Als extra prijs voor het sportiefste spelen in de twee voorgaande competitie's heeft het bestuur van de Hu ZaVo besloten de wisselbeker - ondanks dat hij maar twee keer gewonnen werd - aan FC Tael- j man toe te kennen. (Van onze sportmedewer- ker) KLOETINGE-Keetie van Oosten-Hage, die een gouden en bronzen plak veroverde tijdens het we reldkampioenschap wiel rennen voor dames, is maandagavond onder grote belangstelling voor deze prestaties gehuldigd. Staande voor haar wo ning in de Buys Ballot straat in Kloetinge werd de wereldkampioene on der meer toegesproken door burgemeester mr. F.G.A. Huber van Goes en de wethouder van sport zaken J.H. Roose. Beiden staken hun bewondering voor Keetie niet onder stoelen of banken. Dit de den evenmin de heer And- riessen, namens het wie- Iercomité Sint Maartens dijk (de vroegere woon plaats van Keetie), de heer W. Ruissen, namens de buurtbewoners, en de heer A.J. Blok, voorzitter van Excelsior, de Kloe tinge Brassband die tus sen de bedrijven door pit- tige klanken liet horen. Van het gemeentebes tuur van Goes ontving de succesvolle wielrenster een fruitmand en bloe men, terwijl de buurtbe woners haar een fraai schilderij aanboden en eveneens bloemen. Keetie van Oosten-Hage, getooid met haar gouden medail le, liet in haar dankwoord goed uitkomen dat zij de spontaniteit waarmee deze hulde gepaard ging, bijzonder op prijs stelde. Zij onderstreepte dit bij voorbeeld meerdere ma len met „hartstikke leuk". Over haar toekomst plannen, en dat is zo lang zamerhand traditie, bleef men echter in het onge wisse. Zei Keetie'. „Of ik volgend jaar nog blijf fiet sen weet ik nog niet". 4\ öD Een beeld van de rallycross in Axel. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN Terneuzen en Axel speelden afgelopen wee keind weer eens tegen elkaar. De sfeer van de derby die in een ge lijkspel (2-2) eindigde, was vo lop aanwezig. Het was een spannende wed strijd tussen twee gelijkwaar dige ploegen. Terneuzen had technisch wat meer inhoud. De Axelaars compenseerden dit evenwel door een grote inzet. De rust ging in met een 0-0 stand. In de tweede helft scoorde Terneu zen tweemaal in korte tijd. Al- win Deij maakte er 1-0 van na aangeven van Frank Bogaert. Nog geen vijf minuten latei- stond het al 2-0. Peter Deij be diende broer Frank op maat en die scoorde beheerst. Axel gaf zich echter niet gewonnen. Eerst verkleinde Dick de Poorter de achterstand tot 2-1. Tonny Schields strafte een dekkings- fout in de Terneuzenachter- hoede tien minuten voor tijd af: 2-2. VOGEL WAARDE-TEMSE (BELGIË) 3-2 Vogelwaarde sloot zondag een succesvolle oe fenperiode af met een 3-2 zege op het Belgische Temse. Vooral in het eerste halfuur legde Vo gelwaarde Temse zijn wil op. Het resultaat was een 1-0 voor sprong. Na een kwartier kogelde Ludo de Maayer een vrije trap onhoudbaar voor de Temse- doelman in het doel. Langza merhand kreeg Temse hierna wat meer vat op het spel. In het laatste kwartier voor rust had het zelfs een duidelijk over wicht. Tot een doelpunt kwam het echter niet. Na de rust trok Vogelwaarde weer fel van leer. Frans Piessens zorgde voor 2-0. Hij was vanuit de achterhoede goed meegekomen over rechts. De net niet in buitenspel ont vangen bal werd door hem koel bloedig in de kleinste hoek inge schoten. Het werd zelfs nog 3-0 door een benutte strafschop van Frans de Rijk. Temse kwam hierna nog wel tot 3-2. De ver diende overwinning was echter voor Vogelwaarde. BLADELL A-HVV'2 4 HVV 24 speelde zijn laatste oe fenwedstrijd in het Brabantse Bladel. Reeds vanaf het begin was het duidelijk dat het dit tripje niet als een snoepreisje beschouwde. Met volle inzet ging men er tegenaan. Een kleine verdiende overwinning was het resultaat. Paul Tael man, die een sterke aanwinst bleek te zijn, was de maker van het doelpunt. (ADVERTENTIE) Michels is terug in De Meer en Jaap van Praag meldde dat trots afgelopen maan- dag. Ook Ajax-nieuws over Kraay Verder. nieuwe problemen bij de doorstroming van amateurs en profs Het gelukkige ven van een stroman (Andrè Rosenburgl Henk Angenent, de sociale problemen van en getroffen ex-prof e Gorgon en de rode I (s)port e De Johan Zuidema-story ome een Fries ontdekt de wereld L I Twente probei van Niels Overweg 'fetrorur,^ JWralWJ Jurgen Cloudemans ui| tekening. Anne-Marie Michgels uil WXVXXNXXNVXVX v.s. (Van onze correspondent! BUENOS-AIRES Na de staatsgrepen in Honduras en "eru was maandag Eqiiador aan de beurt. Maar het is in Equador bij een staatsgreep- Poging gebleven, die aan hH eind van de dag mislukt bleek. In al deze gevallen be beft het staatsgrepen die ge ',t zijn tegen regeringen e Eekend stonden om hun «nationalistische houding'1. Deze drie militaire regimes hidden de afgelopen jaren oon faam verworven vooi ,un vefdedigine en herove- *,ng van de nationale rfjk- ommen, die gedurende vele ecennia op vaak schaamte wijze uit Latijns-Ame r' ®ansc landen waren weg Sesleept. der en „ele maanden tijd von- Plaats !re drie staatsgrepen i,y "he tot doel hadden eei nnr_ maken aan deze auto aorif reaiems. Eerst werd ii van H.JonSs'eden de president ten „„?nduras Eopez Arellam Var s ®ebracht- Ten gevolge Amnn i en vanuit Noord- ^er'ka, dat hij betrokker Noord-iw, b!j een door ds Eezet n.kanen 111 scène ie h 'I'koPingsschandaal. De- Wel h.uldlging werd even- betekpna bewezen. maar hei honduro- We' de val van d. Ook h~"eP *en*" *1 de staatsgreep var

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 14