Korfbal competitie Waterlandkerkje weer in teken van de motorsport ZEVEN CLUBS MET NUL STRAFPUNTEN Motorcross in Moerbeke Peter Gödde favoriet in ronde van Koewacht. Volleybal toernooi WC Minneboo aan de start sport Tennis in Terneuzen Ronde van Waarde Toertocht in Hulst ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1975 (Van onze sportredactie) KOEWACHT - Peter God- de, de Koewachtse BIK- coureur zal zondag alles in het werk stellen te schitteren in de vierde „Grote Prijs van Koe wacht" voor amateurs, geor ganiseerd door de supporters club „Eendracht Maakt Macht". Gödde rijdt in Koe wacht voor eigen publiek, en dat maakt men niet alle dagen mee, aangezien de boomlange coureur meestal verplichtin gen heeft in Lekkerkerk, waar zijn sponsor is gevestigd. Het bijzonder actieve comité in Koewacht - bestaande uit Jo Verschuuren (voorzitter), André Mattelé (secretaris penningmeester), George Drubbel, Jo de Theij, Jo van de Bergen, Jo Caluwé, Maurice de Block, Danny van Goethem en Oswald Wijnaeker-is er in ge slaagd een zeer attractief veld renners aan te trekken. Er ko men maar liefst vijfenzeventig amateurs aan de start in Koe wacht, een ongekend hoog aantal voor een amateurcrite rium in Zeeuwsch- Vlaanderen. Jo Verschuuren zegt trots: „We hebben er be hoorlijk wat geld voor neer moeten tellen, maar we kun nen rustig stellen dat we de top naar Koewacht hebben kun nen halen. Bovendien komt er een fiks aantal Belgische cou reurs aan de start". Favorieten zijn er genoeg in Koewacht. Belangrijkste troeven zijn on getwijfeld de plaatselijke fa voriet Peter Gödde, Toine van de Bunder, de ongelooflijk rappe man uit IJzendijke die zich graag zal willen revan cheren op bondscoach Joop Middelink nu die hem min of meer ten onrechte heeft gepas seerd voor de WK-ploeg, en Peter Gödde favoriet in Koewachtse amateurcriterium voor eigen publiek. Frits Pirard, net terug van het WK op de weg voor amateurs in België. Maar er zijn meer spetters aan de start te ver wachten. Mannen als Konings, St. Nicolaas, Gordijk, Jonkers, Fase, Damen, Jeremiasse, Maas, Broere, Huijzen, Tabak, Tuijt en de Wit zijn stuk voor stuk in staat om voor het no dige vuurwerk te zorgen. Voor de organisators is er mede dank zij de medewerking van een aantal zakenlieden de mo gelijkheid geschapen dat de bezoekers van het Koewachtse amateurcriterium het verloop van het wereldkampioenschap voor beroepswielrenners bui ten op het parkoers in de Nieuwstraat en de Emmabaan op de televisie kunnen volgen. Ook in enkele horecabedrijven is hiertoe gelegenheid. Door de vele premies die er beschik baar zijn kan het een bijzonder interessante koers worden in Koewacht. Het parkoers, dat een lengte heeft van 2000 me ter, ziet er als volgt uitNïeuw- straat (start)- Wouterij- Schoolstraat-Nieuwstraat (fi nish). (Van onze sportredactie) KOEWACHT - Gaby Min neboo, de Storm-coureur die in Roeourt de wereldtitel ver overde bij de amateur-stayers zal in Koewacht starten zon dagmiddag in de Vierde Grote Prijs van Koewacht. De organisators in Koewacht - de supportersclub Eendracht Maakt Macht zijn er in laatste instantie in geslaagd Minneboo te contracteren. Minneboo zal in Koewacht door de organisatie worden gehuldigd voor aanvang van de amateurskoers wegens het behalen van het wereldkam pioenschap. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN - In de korf balcompetitie die vandaag weer begint, is het afdelingsbestuur voor een zware taak komen te staan. Het aantal ingeschreven teams is in vergelijking met het vorig seizoen sterk gestegen. Dit vraagt van het bestuur een stringent beleid wat de pro gramma's betreft. Competitie leider Nieuwdorp hoopte ook op een gunstiger weerbeeld dan vo rige herfst, anders is het leed niet te overzien. In de eerste klasse is kampi oen Zuidwesters uiteindelijk dan toch gepromoveerd naar de landelijke competitie, waar geen degradant uit terugkwam, want Seolto kon die dans net ontspringen. Uit de tweede klasse is Olympia gepromoveerd en de tweede beschikbare plaats bleef onbezet want zowel res pectievelijk Top, Luctor als Zuidwesters II wensten de sprong niet te maken. Daardoor is de eerste klasse tot 8 teams ingekrompen. Voor de eerste plaats zal zeker Stormvogels een kandidaat zijn met sterke con currentie van vooral Animo II. Deze laatste ploeg heeft enkele sterke junioren in de formatie, die met de geroutineerde oude ren een sterk geheel vormen. Wellicht kan eindelijk Togo de belofte, die er elk seizoen is, eens inlossen. Ook Ondo kan, indien volledig, voor menige verrassing zorgen. Onderaan zal nieuwko mer Olympia het uiterst moei lijk krijgen. Olympia zal zich wel op Blauw Wit en Swift III moeten richten. Door de promo tieverwikkelingen is de tweede klasse op 10 ploegen gekomen. Een titelkandidaat is moeilijk aan te wijzen. Animo III, Luctor I, Top I, Zuidwesters II en Vol harding II zullen wel in de bo venste helft zitten. Luctor heeft nu een selectiegroep onder lei ding van oud-speler Jackie Tho- lens en dat kan vruchten afwer pen. Zuidwesters II is versterkt met voormalige eerste twaalf talspelers als Joke Engelse- Tange en Evert Bouwsma. Deze kunnen hel toch al sterke reserve-team van de Souburgers nog meer relief geven. Van nieuwkomer ZSC is weinig be kend, maar een andere debutant Zaamslag I zal het zeker moei lijk krijgen. Met een geheel ver jongd team zal de eerste periode niet meevallen. Oude bekenden als Daan Hamelinck en Jannie Wieles zijn verhuisd naar het tweede team. Toch zou het we ieens zo kunnen zijn dat Zaams lag die spelers nog hard nodig zal hebben. In 3a mag men nu wel heel wat verwachten van BKC, dat het nadeel heeft slechts met één team uit te ko men. Ook Stormvogels II en Noad I zullen bovenin te vinden zijn. In 4a kan Zaamslag II met die eerder genoemde oudere se lectiespelers hoge ogen gooien, met concurrentie van Ondo II en Volharding II. Ook een zwaar seizoen wacht de scheidsrech- terscommissie onder voorzitter schap van Jo Cijsouw uit Goes, die heel wat meer wedstrijden van leiding zullen moeten voor zien. Er zijn wel aardig wat nieuwe scheidsrechters bijge komen, maar het zijn vrijwel al lemaal nog spelers. (Van onze motorcrossmedewerker) WATERLANDKERKJE-AXEL - Na zes jaar zal in West-Zeeuwsch-Vlaanderen op 7 en 14 september in Waterlandkerkje weer een internationale motorcross verreden worden. De organisatie van beide evenementen - is in handen van de motorcrossclub de MC Axel, Sam Hamelinck - bij de MC Axel ook wel de „vader" van de vereniging genoemd - de voorzitter van de organiserende vereniging was al lang van plan in het westen de motorcrosssport nieuw leven in te blazen. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - Op de banen van de Terneuzense lawntennis- vereniging worden zaterdag 30 en zondag 31 augustus de kwart finales, halve finales en finales afgewerkt van de open Zeeuwse B-, C- en D-districtstenniskampioenschai voor dames en heren. Voor deze titelstrijd bestaat dit jaar zowel in de enkel-, dubbel- als ge mengd dubbelspelen bijzonder grote belangstelling. In het herendubbelspel heb ben de grootste kanshebbers - Tonnie van Iersel uit Domburg (hij werd vorig jaar kampioen), Jean-Luc Deltour uit Hulst (de clubkampioen van Het Hulster Ambacht), Tazelaar uit Terneu zen en diens stadgenoot Visser - zich zonder veel moeite door de eerste twee ronden gewerkt. Maar de weg naar de titel is nog lang en de concurrentie groot. Over het tot stand komen van de wedstrijden zegt hij: „Het is eigenlijk allemaal met een grapje begonnen. Tegen Bram de Feyter en zijn vrouw uit Wa terlandkerkje die op elke wed strijd van de B.L.B. in België aanwezig zijn vroeg ik of ze er wat voor voelden om eens een motorcross te organiseren. Zijn vrouw haakte daar gelijk op in. Hij heeft daar zo'n 25 ha grond liggen, dus dat was nu direct geen probleem. Ook B. en W. van Oostburg was direct bereid ons te helpen". Sam Hamelinck is dan ook vol lof over medewer king van de gemeente. Het wa terschap, het Rode Kruis van de afdeling West Zeeuwsch- Vlaanderen en andere instan ties. „Kijk", zegt hij. Het is ge woon leuk om zoiets te organise ren. Binnen enkele dagen was al les rond. Als je de medewerking (Van onze correspondent) WAARDE - Liefhebbers en nieuwelingen gaan vandaag de strijd aanbinden in de 12e wie lerronde van Waarde (bij Kruin- ingen). Op het twee kilometer lange parkoers vertrekken om halft- wee zo'n 60 nieuwelingen, Waaronder de nationale kampi oen Peter Liefaard. Sterke klep pers zijn voorts: A. Lugtenburg, René Motke, Rien Meeldijk, de gebr. Van Rossum en de Zeeuw Ludwig Kouijzer. De nieuwe lingen leggen een afstand af van 50 km. Om drie uur klinkt het startschot voor de liefhebbers (rond 50 inschrijvingen). Ook bij deze categorie zijn er genoeg fa vorieten, zoals Rien van Brussel, Siep van Dongen, Ben Harmsel, Rien Maliepaard, Henk Solle- veld, Wim Wielhouwer. De grootste kanshebber op de bloemen is echter Nico Tous- saint, die onlangs nog in 's- Heerenhoek zegevierde. Ook bekende Zeeuwen als Ko Tol- hoek, Ko de Vrieze, Max Joosse en Aad van der Ploeg moeten ze ker in staat worden geacht be slag te leggen op een ereplaats. De liefhebbers rijden 60 km. van al die instanties krijgt is het niet moeilijk om zo'n wedstrijd te organiseren". Het parkoers staat al voor een groot gedeelte vast. Hamelinck: „Vlak bij het parcours ligt ook nog een dijk, en die zouden we er graag bij betrekken. Het punt is alleen dat de dijk nog bezaaid is, maar de kans is bijzonder groot dat de geVassen tegen die tijd wel ge rooid zullen zijn. Als dat niet het geval is, kunnen we met een bul- dozer zelf een aantal kunstma tige hindernissen maken. Sam Hamelinck wil in West (Van onze sportmedewerker) HULST - De Hulsterse be- drijfsvolleybalvereniging WC zal zaterdag ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan in de Hul sterse sporthal „Den Dullaert" een groot bedrijfsvolleybaltoer- nooi houden, dat mede door de deelname van het Belgische Lo- voc uit Antwerpen een interna tionaal karakter krijgt. AVolleybalenthousiasten die graag het toernooi mee willen maken, kunnen dat gemakkelijk doen, te meer omdat er geen en tree moet worden betaald. Aan het toernooi, dat 's morgens al om halftien begint, nemen in to taal acht dames- en tien heren teams deel. De poule-indeling komt er als volgt uit te zien: dames poule A: Athanatos (Kloosterzande), Baudeloo (Hulst), WC I (Hulst) en ZOF (Middelburg). Poule B: CVC (Clinge), Middelburg-Zuid (Middelburg), SC Morres (Hulst) en WC 2 (Hulst).Heren poule C: Athanatos (Kloosterzande), CVC (Clinge), Lovoc 3 (Antwer pen), VPS (Middelburg) en WC I (Hulst). Poule D: De Lange- Dynamo (Middelburg), Lovoc 2 (Antwerpen), SC Morres (Hulst), WC 2 (Hulst) en ZOF (Middel burg). De prijsuitreiking is me teen na afloop van het toernooi gepland tussen 17.00 en 18.00 uur in het WC-clublokaal, café-restaurant Ron de Vilder te Hulst. Zeeuwsch-Vlaanderen het mo torcrossen dus nieuw leven in blazen. In de voorbije jaren heb ben er steeds plannen bestaan om in Breskens, Zuidzande en later ook nog eens in Sluis een motorcross te houden, maar toen liep het allemaal op niets uit. Verder zou hij graag ook volgend jaar daar weer een mo torcross organiseren, maar stelt daar uiteraard wel enkele din gen tegenover. Hamelinck: „Als blijkt dat er animo voor is, zul len we daar zeker op doorgaan. Dat houdt dan wél in dat we, om quitte te spelen, zo'n 5000 toe schouwers - in twee wedstrijden binnen het parkoers moeten krijgen. Voor onze vereniging is dat een redelijke basis om er volgend jaar mee verder te gaan". Voor de MC Axel is het de zesde cross die gehouden wordt. Sam Hamelinck ziet die zondag wel als een klein voordeeltje, omdat 's-zaterdags altijd nog veel mensen werken. „We willen deze keer dat risico nemen, valt de publieke belangstelling tegen dan gaat er voor volgend jaar gewoon een streep door. Alle grote Nederlandse crossers zoals de kersverse Europese kampioen Johan Scheele uit Zaamslag, Brands, Van de Boer,. Bosch en de gebr. Vervoort ko men aan de start. Daartegen over staat hetzelfde aantal Be lgische renners, met Guido Ver- burgh, Johan de Cuyper, René v.d. Vorst, Felix Verhoeven en Coorens. De Europese kampioen Johan Scheele. PAARDESPORT-De achtja rige Franse hengst Bailly II van- de Nederlandse stal Marco zal zaterdagavond met Jan van Do- oyeweerd op de sulky deelne men aan de draverij om het we reldkampioenschap op de Roos evelt Raceway bij New York. Er vult in deze race in totaal 200.000 dollar (ongeveer 500.000 gulden) te verdienen, waarvan de helft voor de win naar bestemd is. Bailly II is het vierde paard in Nederlands be zit dat in de zeventienjarige his torie van deze 2011 meter lange koers deelneemt. In 1960 won Hairos II met Willem H. Geersen de wereldtitel Daarna waagden Theo Messidor met Freek Ee- renberg en Cherie Spencer met Sjeng Hendrikx nog een poging, zonder tot succes te komen. voetbal ZONDAGVOETBAL KNVB AFDELING ZEELAND Eerste klas: Hulsterloo 1 - D.F.S. 1, Luctor 1 - Lewed. Boys 1, Schoondijke 1 - IJzendijke 1, Aardenburg 1 - Patrijzen 1, Sluiskil 1 - Ria W. 1, Walcheren 1 - Graauw 1. Res. eerste klas: Zeeland Sport 3 - Walcheren 2, Domburg 2 - Jong Ambon 2, Vo gelwaarde 2 - Axel 3, Steen 2 - Clinge 2, Hontenisse 2 - Corn. Boys 2 Tweede klas A: Biervliet 2 - Aardenburg 2, Hoofdplaat 2 - Schoondijke 2, Noormannen 2 Oostburg 1R. C.S. 3 - Vlissingen 5, H.V.V.3 - S.D.O. 1, Philippine 2 - Hontenisse 3. Tweede klas B: Hansw. Boys 1 - Volharding 1, Dreischor 1 - Cortgene 1Kwa- dendamme 1 - Robur 1, Middel burg 4 - Zeeland Sport 4, Patrij zen 2 - Luctor 2. Derde klas A: Clinge 3 - Graauw 2, S.D.O. 2 - Steen 3, Terhole 1 - Vogel waarde 3, Terneuzen 4 - Koe wacht 2. Derde klas B: Axel 4 - Sluiskil 2, Oostburg 2 - Terhole 2, Ria W. 2 - Terneuzen 5, Graauw 3 - Vogelwaarde 4, IJ zendijke 2 - Corn. Boys 3. Derde klasC: Aardenburg3 - Oostburg 3, Breskens 4 - Hoofdplaat 3, Corn. Boys 4 - Schoondijke 3, Groede 1 - IJzendijke 3, Sluiskil 3 - Philippine 3. Derde klas D: Jong Ambon 3 - Middelburg 5, Vlissingen 6 - Zeeland Sport 5, Walcheren 3 - R.C.S. 4, Dom burg 3 - Noormannen 3, Lewed. Boys 2 - Patrijzen 3. Derde klas E: Goes 3 - Robur 2, Zeelandia 4 Zeelandia 5, Zeeland Sport 6 - Vlissingen 7, Patrijzen 4 - Luc tor 3, Jong Ambon 4 - Walcheren 4, Hansw. Boys 2 - Lewed. Boys 3. Derde klas F: Dreischor 3 - Dreischor 2, S.V.O.W.K. 1 - Zonnemaire 1, Cortgene 2 - Hansw. Boys 3, Robur 3 - Kwa- dendamme 2, Volharding 2 - Goes 4. ZATERDAG VOETBAL KNVB AFDELING ZEELAND Eerste klas: Nieuwdorp 1 - G.P.C. 1, Serooskerke 1 - Colpl. Boys 1, Spui 1 - Bruse Boys 1, Veere 1 - Brouwershaven 1, Wemeldinge 1 - Arnemuiden 2, W.I.K. 1 - 's Heer Arendsk. 1. Tweede klas A: Meeuwen 2 - Tern. Boys 2, Oostkapelle 1 - Middelburg 6, V.C.K. 1 - Duive- land 1, Wissenkerke 1 - Beve landers 1, Z.S.C. 1 - Nieuwdorp 2.Tweede klasB:S.K.N.W.K. 1- Kloetinge 2, S.S.V. 1 - Hein kenszand 1, S.V.D. 1 - Borssele 1Tem. Boys 3 - A. Z.V.V. 2Yer- seke 2 - Kruiningen 1. Derde Boys Colpl. Boys 2 - Veere 2, Duive land 2 - Mevo 2, 's Heer Arendsk. 2 - Kloetinge 3, Kapelle 2 - Wis senkerke 2, S.S.V. 2 - Cortgene 3. Derde klas B: G.P.C. 3 - Veere 3, Hoedekenskerke 1 - V.C.K. 2, Kloetinge 5 - Serooskerke 2, Meeuwen 3 - Nieuwland 2' Derde klas C: Apollo 2 - Wemel dinge 2, Arnemuiden 3 - Vlissin gen 8, G.P.C. 2 - V.C.K. 3, Hein. kenszand 2 - Schore 1, Kloetinge 4 - Nieuwdorp 3. Derde klas b; A.Z.V.V. 3 - Zaamslag 2, Cad- zand 1 - Steen 5, Hoek 2 -Sluisï Hoek 3 - Rillandia 2, Krabben! dijke 2 - Kruiningen 2. Vierde klas A: Bevelanders 2 - Z.S.C. 2, Brouwershaven 2 - Wolfaarts! dijk 3, Bruse Boys 3 - W.I.K. ;i, Mevo 3 - Duiveland 3 S.K.N.W.K. 3 - D.F.S. 3. Vierde klas B: Arnemuiden 4 - S.V.D. 3 G.P.C. 5 - Oostkapelle 2', Nieuwdorp 4 - Meeuwen 4,' Nieuwland 4 - Heinkenszand :i' Serooskerke 4 - Dauwendaele l] Vierde klas C: Borssele 2 V.C.K. 4, Heinkenszand 4 - Se rooskerke 5, Meeuwen 5 - Se rooskerke 3, Middelburg 7 Nieuwland 3, S.V.D. 2 - G.P.C. 4. Vierde klas D: Rillandia 4 Krabbendijke 4, S.S.V. 4 - Ka pelle 3, Wemeldinge 4 - Colpl, Boys 3, Yerseke 3 - Apollo 4. Vierde klas E: Hoedekenskerke 2 - Waarde 3, Kapelle 4 - S.S.V 3, Kruiningen 4 - Krabbendijke 3Wemeldinge 3 - Apollo 3, Yer seke 4 - Krabbendijke 5. Vierde klas FBiervliet 4 - Tern. Boys 5, Cadzand 2 - Spui 2, Racing White 2 - Oostburg 4. Vierde klas G: Corn. Boys 5 - Tern. Boys 4, Racing White 1 - Racing White 3,J§pui 3 - Hulsterloo 3, Tem. Boys 6 - Biervliet 3' Zaamslag 3 - A.Z.V.V. 5. A-JUNIOREN Groep Al: Arnemuiden Al Zierikzee Al, Axel Al - Zeeland Sport Al, H.V.V. Al - Walche ren Al, Jong Ambon Al - Vlis singen Al, Kloetinge Al - Ter neuzen Al, Patrijzen Al - Steen Al. Groep A2: Brouwershaven Al - Z.S.C. Al, D.F.S. Al 5,K.N.W.K. Al, Mevo Al - Re- nesse Al, Bruse Boys Al - W.I.K. Al. Groep A3: Domburg Al - Zeelandia Al, G.P.C. Al - Veere Al, Meeuwen Al - V.C.K. Al, Middelburg Al - Serooskerke' Al, Nieuwland Al - R.C.S. Al, Noormannen Al - Oostkapelle Al. Groep A4: Zeeland Sport A2 Arnemuiden A2, Vlissingen A2 - Jong Ambon A2, R.C.S. A2 Middelburg A2. Groep A5: Se rooskerke A2 - Meeuwen A2, Vlissingen A3 - Domburg A2, R.C.S. A3 - Middelburg A3. Groep A6: Apollo Al - Wol- faartsdijk Al, Bevelanders Al - Wissenkerke Al, Cortgene Al - Nieuwdorp Al, 's Heer Arends- kerke Al - Luctor Al, Hein kenszand Al - Kwadendamme Al. Groep A7: Kloetinge A2 - Wemeldinge A2, Lewed. Bovs Al - Volharding Al, Luctor A2- S.S.V. Al, Patrijzen A2 - Robur A2. Groep A8: Goes Al - Yer seke Al, Hansw. Boys Al - We meldinge Al, Rillandia Al - Ro bur Al. Groep A9: Corn. Boys Al - Sluis Al, Breskens Al - Terneuzen A2, Hoek Al - Oost burg Al, Hoofdplaat Al - Phi lippine Al. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG - Zeven clubs uitkomend in de KNVB Afde ling Zeeland zijn zonder straf- punten geëindigd in de afgelo pen voetbalcompetitie, zo blijkt uit de „Wit-Zwart-lijst" samen gesteld door de strafcommissie van de KNVB Afdeling Zeeland. Een „Wit-Zwart-lijst" die werd geïntroduceerd om het aantal strafzaken in de KNVB Afdeling Zeeland terug te dringen. De zeven „blanco" verenigin- fen zijn: Kapelle, SKNWK, luiskil, Wissenkerke, SVD, Ra cing White en Zonnemaire. Rode-lantaarndrager is Schore, dat er met maar liefst 462,5 strafpunten bitter slecht voor staat, hoewel in dit negatieve opzicht Kwadendamme er met 406,5 strafpunten eveneens mag zijn. De eindstand van de „Wit- Zwart-lijst" ziet er als volgt uit: 1. Kapelle (0 pnt); 2. SKNWK (0 pnt); 3. Sluiskil (0 pnt); 4. Wis senkerke (0 pnt); 5. SVD (0 1 6. Racing Wnite (0 pnt); 7. Zon nemaire (0 pnt); 8. Kruiningen (Van onze sportmedewerker) MOERBEKE - HULST - Het Belgische grensdorpje Moer beke - vlak onder Zuiddorpe - staat zondag 31 augustus in het teken van de motorcross-sport. I11 Moerbeke komen alle crossers van de Motorclub Axel in actie. Onder jle deelnemers de kers verse Europese kampioen in de 250 cc-klasse Johan Scheele uit Zaamslag, die in deze „thuis wedstrijd" zijn vele supporters zeker niet zal willen teleurstel len. Het crosstalent uit Zaamslag gaat in Moerbeke van start in de categorie internationalen, een categorie waarin hij op eenzame hoogte staat. In deze afdeling starten eveneens de Nederlan ders Brands, Bosch, Van de Boer en de gebroeders Vervoort naast de bekendste Belgische troeven Johan de Cuper, Willy de Witte, Felix Verhoeven, René van de Vorst en de inmiddels herstelde Guido Verburgh uit het nabu rige Zelzate. Bij de senioren komt Carlo Buyze in actie, de man die zich wil prepareren op de overstap naar de internationalen. In de categorie junioren 500 cc komen de meeste Axelaars aan de start. Frans Lensen hield hier eerder de kleuren van de MC Axel hoog, maar Lensen is door een valpar tij al geruime tijd uitgeschakeld. Zijn plaats wordt nu ingenomen door Wim van Bruggen, die de laatste weken tot voortreffelijke resultaten komt. De andere deelnemers van de MC Axel zijn: Johan Schelleman, Cees Hame link en Co Walhout, die het tegen een „leger" van Belgische deelnemers moeten opnemen. Bij de nieuwelingen in de 250 cc-klasse is Rottier uit Sas van Gent een van de kanshebbers. Rottier had een geweldige sei zoenstart, maar kan na zijn val partij moeilijk het juiste wed strijdritme terugvinden. Zon dag wil hij in Moerbeke bewij zen dat hij in zijn categorie nog steeds tot de toppers moet wor den gerekend. Ook in de 125 cc-klasse komen verschillende leden van de MC Axel in actie. De internationalen rijden drie manches in Moerbeke en de overige categorieën twee. De eerste wedstrijden beginnen om 13.00 uur. (Van onze sportmedewerker) HULST De toerclub Hulst houdt zondag 31 augustus een grote toertocht op het traject van de Westerschelde-route". Het vertrek is 's morgens hal- facht bij café „De Ster" van J. Polfliet in Hulst, waar men rond 18.00 uur weer hoopt te arrive ren. Het inschrijfgeld bedraagt ze ven gulden per persoon en men kan zich tot zeven uur laten in schrijven vóór deze rit in café „De Ster". De toertocht is door de organiserende vereniging goed voorbereid, met ruime rustpauzes in IJzendijke en tij dens de overtochten van de Wes- terschelde (Perkpolder-Kruin- ingen en Vlissingen-Breskens). (1,6 pnt); 9.' VCK (2 pnt); 10. Cadzand (2 pnt); 11. Terneu zense Boys (2,4 pont); 12. WIK (2,6 pnt); 13. AZW (3,7 pilt); 14. Veere (3,8 pnt); 15. Oostburg (3.8 pnt); 16. Zaamslag (4 pnt); 1". Hoedekenskerke (4 pnt); 18, ZSC (4,5 pnt); 19. RCS (5,4 pnt); 20, Serooskerke (5,5 pnt); 21. Waarde (5,5 pnt); 22. Patrijzen (6 pnt); 23. Zeelandia (7 pnt); 24. Kloetinge (7,6 pnt); 25. GPC (7,7 pnt); 26. Schoondijke (7,8 pnt); 27. Hoek (7,8 pnt); 28. Goes (8 pnt); 29. Aardenburg (8 pnt);30. Gortgene (8 pnt); 31. Renesse (8,2 pnt); 32. Duiveland (9,1 pnt); 33. Rillandia (9,7 pnt); 34. Middelburg (9,'8 pnt); 35. SD0 (10 pnt); 36. Krabbendijke (10,2 pnt); 37. Wolfaartsdijk (10,2 pnt); 38. Dauwendaele (11 pnt); 39. Terneuzen (11,1 pnt); 40. Clinge (11,6 pnt); 41. IJzendijke (12,6 pnt); 42. Noormannen (12,7 pnt); 43. Sluis (13 pnt); 44. DFS (13,1 pnt); 45. SSV (13,5 pnt); 46. Luctor (14 pnt) 47. Borssele (15,3 pnt); 48. Corn Boys (15,6 pnt); 49. Apollo(lö," pnt); 50. Hontenisse (15,9 pnt); 51. Vogelwaarde (16 pnt); 52. Philippine (16,2 pnt); 53. Spui (16,2 pnt); 54. Ria W (17,5 pnt): 55. Hulsterloo (17,7 pnt); 56. Oostkapelle (17,8 pnt); 57, 's- Heer Arendskerke (18,5 pnt): 58. Wemeldinge (19,2 pnt); 59. Wal cheren (20 pnt); 60. Robur (20,9 pnt); 61. SVOWK (22 pnt); 62. Brouwershaven (25,5 pnt); 63. Meeuwen (32,1 pnt); 64. Nieuw land (32,4 pnt); 65. Graauw(32,6 pnt); 66. Koewacht (37,2 pnt): 67. Zierikzee (39,3 pnt): 68. HVV'24 (40,5 pnt), 69. Colijn- splaatse Boys (44,5 pnt); 70. Ar nemuiden (47,1 pnt); 71. Vol harding '32 (52,7 pnt); 72. Ter hole (53,7 pnt); 73. Yerseke(56.3 pnt); 74. MEVO (58,3 pnt); 75, Zeeland Sport (65,7 pnt): '6' Domburg (67,2 pnt); 77. Steen (70,7 pnt); 78. Heinkenszand (71,4 pnt); 79. Nieuwdorp (76.' pnt); 80. Vlissingen (102,2 pnt). 81. Breskens (129,1 pnt); »-• Dreischor (136 pnt); 83. Hoofd plaat (142,2 pnt); 84 Hans- weertse Boys (155,7 pnt); 8'- Bruse Boys (168 pnt); 86. Groede (178 pnt); 87. Biervliet (203,» pnt); 88. Lewedorpse Boys (213,8 pnt); 89. Axel (282 pnt). Bevelanders (283 pnt); 91- J°nS Ambon (322,2 pnt); 92. Kwa dendamme (406,5 pnt) en Schore (462,5 pnt). i t

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 22