iG sDEN KE Twijfel in Antwerpen over nut bochtafsnijding Bath Een jaar pieken in Terneuzen Geen sleutels voor raadsleden BOETE VOOR VAREN ONDER INVLOED VAN DRANK lucht OriNIE: NAUW VAN BATH NU RUIM GENOEG FLEVOHOF 5 FLEVOHOF FILMS IN ZEELAND stad streek Twee weken voor doden van hond Meer woningen in aanbouw Honden blijven verbeurd verklaard Het weer zonnig P.A, Wilderom interim - voorzitter KVP -Zeeland Vier maanden voor peeks diefstallen KOPSCHUW VERZANDING ABVA in Middelburg zit in de lift PZEM NUCHTER PROBLEMEN eindredactie: rein van der helm ROTKREUPEL .J iard", aldus de Knokse ueenttseeretaris Gdbert. I willen uit een oogpunt "vul joede nabuurschap Sluu JJI rijn vuilnis perikelen helnenl Oaai komt bij, dat Sluis T, I licht bij de vuilverbranding I Installatie is gelegen en fel inMailatie capaciteit genoeg I Wijl heeft. Ik verwacht daarom o3 niet dat cle raad vanavond b». zwaar zal aantekenen". Buipe mee ster mr. H. den Beid van Sluis is erg bj'i met deze ontwikkeling behoeven dan in de toel geen gebruik meer te m; van de Aairdenlburgse plaats enook die van ons Retranchement nal gt kunnen worden. Het ve den is een veel plezierij wijze van verwerken", aj hij. fl den I etui nil •ni I Over de financiële eora». suenties kon de heer Van Beid nog niets zeggen. wordt waarschijnlijk duurt dan thans met onze vuilvi werking het geval is. Maar reinigingsrechten In Sluis zij] bepaald laag en kunnen verhoging best hebben", zo hij. De Knokse installatie™ waarschijnlijk in noveml gereed komen. Zij is geboui bij de gigantische vuilsto.. plaats, die Knokke de laatsti jarer. heeft opgebouwd aan Sluisstraat, net over de bij St. Anna ter Muiden. gelijks zullen de twee ovi ÏOO m3 vuil kunnen verassei waardoor de oorspronkeüj] omvang tot een tiende worden teruggebracht. Ter voorkoming van sto! stank zijn in de installatie verse voorzorgsmaatregel getroffen. De stortburiker, m een capaciteit van 600 m3 hermetisch afgesloten, terwijlj zich in het dak drie ventiW ren bevinden. De beide ovei die een warmte tot 800 gradi celslus kunnen ontwikkel worden bediend door een soneelslid, dat via t.v.-ci ra's zijn werkzaamheden ki bekijken. De gassen die i komen bij het verbrandii proces worden door ml van een lagedruklketel gekoel tot 300 graden en vervolge door cyclonen gezuiverd vi nog aanwezi ge stofdeeltjt Deze gefilterde gassen E dan via een veertig meter ge schoorsteen de atmcsli in. di-| vrijl brief toe zich nader te bera den over de door de in- spraakgroep gevraagde infor-l m-atie-avonden, wanneer Ml stedebouwkundige sugfpMWJl heeft .gedaan over de derde I en vierde fase van het plan. Naar burgemeester Moltho™| een tijdje gelden tijdens da raadsvergadering meedeelde, wordt echter voorlopig rne'l gedacht aan uitvoering vwl die derde en vierde »»l Ruim een maand gelede» I deelde burgemeester en thouders over eerstei tweede fase aan de gemcc"J teraad mee, dat er van «I 310 geplande rijtjeshui»* nog 205 niet zijn verkodM terwijl nog M van die huizen inmiddels zijn I schrapt om plaats te I voor scholenbouw. Van I woningen twee-aan-cen - I teerden toen nog 72 ni I kochte percelen grond. Ue i l bejaardenwoningen en 4I I plande bungalows, waarvoor I grond beschikbaar i. I gewijzigde opzet, waren I nog niet verkodit Uit de ^ge gevens, die B. en r. strekken aan de in P II groep blijkt dat de i> I de grond voor bung? o inmiddels in optie is 245 prij mpm. 2. 3. Lenos, allen uit sen. allen ter str De 8. V 6.7 1 met De VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1975 (Van onze correspondent) MIDDELBURG - De 38- jarige J. N. uit Kloosterzande kon op 24 mei dit jaar zijn wrok tegen het hondje van zijn zus niet langer meer beteugelen. Toen hij na een stevig borreltje gedronken te hebben op die be wuste avond thuis kwam, schopte hij het hondje dood. De officier van justitie eiste twee weken onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG - In Zeeland steeg het aantal woningen, dat in de eerste zeven maanden van dit jaar in aanbouw werd geno men, met 10 procent tot 1.909.' Er kwamen in deze periode 2.163 nieuwbouwwoningen ge reed, hetgeen een achteruitgang betekende van 8 procent ten op zichte van dezelfde periode in 1974 Eind juli waren er nog 2.716 huizen in aanbouw: een achteruitgang met 4 procent ten opzichte van het vorig jaar. In heel Nederland waren er eind juli slechts 100.532 huizen in aanbouw. Dat was 19 procent minder dan op 31 juli van het vorig jaar en zelfs 36 procent minder dan eind juli van net jaar daarvoor. In de laatste twaalf maanden kwamen er 130,352 woningen gereed: 15 procent minder dan in het voorgaande jaar en 18 procent minder dan in het daaraan voorafgaande jaar. (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN/VLISSINGEN - Ofschoon het gemeente bestuur van Antwerpen de afsnijding van de bocht van Bath in de Westerschelde hoog op de verlanglijst heeft staan, is in Antwerpse zeevaartkringen twijfel gerezen over de vraag of het zin heeft dit werk uit te voeren. Op de eerste plaats is door voortdurend baggeren de Bocht van Bath al zo ruim gewor den dat dit stukje vaarwater voor de scheepvaart weinig problemen meer oplevert. Op de tweede plaats is uit proeven in waterloopkundige laboratoria gebleken dat er na de boch tafsnijding zowel in technisch als in nautisch opzicht nogal wat moeilijkheden kunnen ontstaan. Antwerpse scheepvaartdes kundigen zijn daardoor nogal wat huiverig geworden van de bochtafsnijding. Temeer omdat het blijven baggeren in de Bocht van Bath een stuk goedkoper is dan de bochtafsnijding. Daar mee is niet alleen een bedrag van ruim achthonderd miljoen gul den gemoeid, maar daarna moet er toch constant gebaggerd blij ven worden om de vaargeul open te houden. Tegen de hoge kosten van dit alles ontstaan nu wat meer be zwaren dan vroeger omdat het Nauw van Bath nu niet meer nauw is. De heer N. Bollen, di recteur van het loodswezen in Vlissingen daarover: „De situa tie is het Nauw van Bath is een stuk verbeterd. Voor de huidige (Van onze correspondent) MIDDELBURG - De recht bank heeft woensdag het vonnis bevestigd dat de kantonrechter de asielhoudster mej. M. de Rijke uit Sluis enige tijd geleden heeft opgelegd. Dat betekent dat de vrouw de 24 honden die de kantonrechter verbeurd ver klaard heeft, niet terug zal krij gen. ADVERTENTIE rekreatie voor 't hele gezin aan het Veluwemeer tel. (03211)1514. 40 ha. park, agrarische bedrijven, tentoonstellingen, kinderdorp, met diverse attrakties, indianendorp, kinderboerderij. Speeltuin combinatie met Eerli],. Niemand te StopP^ ePrstJ 245 duiven, snelheid Prijswinnende du' -ipm. 1. K Verbunn^^ J. Boei] kens uit 1 6 en P' d,4DP os, 5 en 14. P- n uit Axel, 7. R- K]a* Stoppeldijk, 8. J"'Herro- 9. J. Giele, 10. J- n uit Axel, 12. P- j ver "it Stoppeldijk- 1 kkod I straeten, 15. G. ïiden uit Axel. Dr)e Jong Maar Moedig egen met 68 du've^laeiisen- H A. Jansens, laSZyj Von Hout. 4 en 9. J- en 10. A. den Ham«\. (e{, Zwaluw te Sint 59 jonge duiven, M j inleid 1424.18 mp y, LaU- van Dorselaere, 3. J. de Block- 1 .5 en e. 7 r van tbergen, 7. <-■ l0. C 9. p. Verstroetpn. Dorsrlaer Met r uorseiaei. ^311% ven: lo en r. gll r-| zoon (1438.62 njpml. 4 A Blommaert. J' Vooruitzichten voor zaterdag «1 zondag opgesteld door het KNMI op donderdag om 1800 uur: zonnige perioden, plaatse lijk een onweersbui en minder warm. weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren z°n 3 tot 11, min. temp.: om streeks 14 graden, max. temp.: omstreeks 23 graden. Kans op een droge periode van minstens '- uur: 90 procent, kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Voor zondag: aantal uren zon: J tot 11, Min. temp.: omstreeks B graden, max. temp.: om streeks 22 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent, kans op een ge heel droog etmaal: 70 procent. snelheid L. rei, -. Blommaert, Grambergen land van duiven en zoo Letens, Sturm, El. den. De waterhoogten van donder dagmorgen, meegedeeld door Rijkswaterstaat: Konstanz 466 (min 1), Rheinfelden 357 (min 21), Plittersdorf 564 (min 16), Mdxau 642 (min 23) Plochingen '70 (min 9) Mannheim 516 (min j°)i Steinbach 121 (min 10), Mainz 448 (plus 1), Bingen 302 (plus 8), Kaub 388 (plus 14), Jnei 240 (plus 5), Koblenz 345 'P'ds 19) Keulen 334 (plus 26), fhhwrt 466 (plus 40), Lobith in»? (P'us44), Pannerdense Kop 7,1 (plus 41), Nijmegen 843 (Plus 42), Uselkop 914 (plus 28), 'dylJsel 414 (plus 12), Deven- e 286 (plus 10), Katerveer Pootdersiiuis 45 (plus 1), Mon- Borgharen 1093 ion -i «d™»* sluis *90 (mm 4). (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS - De heer P.A. Wilderom uit Vlissingen is be noemd tot interim-voorzitter van de K.V.P.-afdeling Zeeland. Dit gebeurde tijdens een verga dering, die het afdelingsbestuur hield in Breskens. Tijdens de najaarsvergade ring van de afdeling zal een de finitieve opvolger worden be noemd van de onlangs overleden K.V.P.-Zeeland-voorzitter W. van Alphen. De heer Wilderom is gekozen als interim voorzitter omdat hij voorheen vaak optrad als waarnemend voorzitter en in zijn functie als secretaris van de afdeling op de hoogte is van hetgeen in de afde ling speelt. (Van onze correspondent) MIDDELBURG - Donder dagmorgen heeft de politierech ter te Middelburg de 21-jarige Eindhovenaar M.C. veroordeeld tot vier maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf. De man heeft in Goes tweemaal een diefT stal uit een auto gepleegd. Een van de auto's stond keurig ge parkeerd in een afgesloten gara ge. Met een valse sleutel ver schafte hij zich toegang tot die garage. De man heeft een enorm lang strafblad voor misdrijven die hij door het hele land heett gepleegd. ^Ulgen zaterdag 30 augustus °«gen op Zoom 8 39 en 20.57 nansweert 8.00 en 20.21 lerneuzen 7 32 en 19 54 «lissingen 7 0) en 19 23 "emeidinge 8.30 en 2(1-43. scheepvaart gaat het hier wel. Maar als Antwerpen in de toe komst veel grotere schepen bin nen wil laten komen, dan zullen er in het Nauw van Bath weer moeilijkheden ontstaan. Komen die grotere schepen er niet, dan kan de bochtafsnijding best ach terwege blijven". Wat de technische kant be treft wordt de bochtafsnijding bestudeerd in zowel het water bouwkundig laboratorium te Borgerhout als in het water loopkundig laboratorium van Wageningen. Tot nog toe hebben de proeven opgeleverd dat na de bochtafsnijding problemen zijn te verwachten wat betreft ver zanding, de zuigkracht van de oevers en gesproken werd ook over hoge stroomsnelheden, waardoor zelfs schepen stuur loos zouden kunnen raken. Ook door deze informatie zijn heel wat Belgische deskunditen nu wat kopschuw geworden. Ir. J. Zuurdeeg, hoofd ingenieur-directeur van Rijks waterstaat in Zeeland is over igens van mening dat aan de uit komsten van deze proeven niet zoveel waarde moet worden ge hecht. „Het 31 jn yfij nieuwe on derzoekingen en we moeten na gaan of die proeven wel klop pen. Met de proefnemingen zijn we nog niet klaar. Natuurlijk zullen we het plan moeten laten varen als inderdaad zou blijken dat door bochtafsnijding we de zaak daar alleen maar zouden verslechteren. Maar ik ver wacht, dat de problemen die nu de laboratoria om de hoek komen kijken wel opgelost kun nen worden en ik heb geen reden om aan te nemen dat België van het plan zal afzien", aldus ir. Zuurdeeg. De verzanding, die na de bochtafsnijding optreedt, is naar de mening van ir. Zuurdeeg wel een probleem van formaat. ,De vraag is hoe snel het met die verzanding zal gaan. Het is te hopen dat het met baggeren bij te houden zal zijn", zegt ir. Zuurdeeg. „Het gekke is dat in het z.g.n. noordelijke bekken iggerd moet worden. De vloedstroom loopt langs het noordelijke deel en komt via een soort ventiel bij de Belgische grens in het zuidelijk deel te recht. De ebstroom neemt dan via de vaargeul het zand mee en bij vloed komt dat zand dan weer in het noordelijk bekken terecht. Om die ebstroom in het zuiden te houden zullen we dus in het noorden moeten bagge ren. Het is een moeilijk onder zoek om na te gaan hoe snel die verzanding zal optreden". Wat hoge stroomsnelheden betreft zullen er volgens ir. Zuurdeeg weinig problemen zijn en ook de zuiging van de oever is geen zaak om wakker van te liggen. „Als we kribben zetten op de oever is het pro bleem opgelost", zegt ir. Zuur deeg. Wel zijn er nog diverse vragen, die beantwoord moeten worden, voordat met uitvoering kan worden begonnen. Waar moet al het zand naartoe, dat bij de bochtafsnijding uit de Wes terschelde wordt gehaald? „Tegen de tijd dat met het werk begonnen kan worden, zullen we op al die vragen wel een ant woord hebben", denkt ir. Zuur deeg. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De Alge mene Bond van Ambtenaren (ABVA) zit in de lift. Landelijk gezien groeit het ledental van de ABVA de laatste tijd sneller dan van welke andere vakbond. Maar de afdeling Middelburg overtreft zelfs het landelijke groeigemiddelde van de ABVA. Onlangs kon de Middelburgse afdeling zijn duizendste lid in schrijven. „Een mijlpaal", is het oordeel van het Middelburgse afdelingsbestuur. Het feit zal dan ook niet ongemerkt voorbij gaan. Op 25 september zal het nog onbekende duizendste lid tijdens een feestelijke bijeen komst in de Middelburgse schouwburg officieel worden onthaald. Dat de vreugde bij het bestuur groot is, mag worden afgeleid uit het feit dat het duizendste lid niet zo maar een boekenbon of iets dergelijks zal worden aan geboden. Men heeft een origi neel geschenk bedacht, waar mee enkele honderden guldens gemoeid zijn. Meer wilde het Middelburgse afdelingsbestuur hierover niet zeggen. De groei van de afdeling Mid delburg van de Algemene Bond van Ambtenaren is eigenlijk pas goed ingezet sinds 1970. De hui dige afdelingsvoorzitter, de heer Van der Garde, heeft het alle maal meegemaakt want hij is al sinds de oprichting in 1947 lid. „We zijn ontzettend moeilijk en langzaam van de grond geko men", vertelde hij gisteren. Ja renlang schommelde het leden tal rond de 350. In 1970 bedroeg het aantal leden 509 en de stij gende lijn zette sindsdien door tot in januari van dit jaar. In au gustus van dit jaar kon het dui zendste lid worden genoteerd. Enkele oorzaken voor deze groei werden gisteren wel ge noemd. Daar was enkele jaren terug de PZEM-affaire die de ABVA een grote ledenwinst heeft bezorgd. Maar ook de pro blemen in het Middelburgse gas thuis zorgde voor een nieuwe toevloed. „Men weet de vakbon den op zeker moment te vinden als er problemen zijn", zo zei het Middelburgse afdelingsbestuur. De groei van het ledental zou echter niet alleen te danken zijn aan problemen. Als grote oor zaak werd toch ook gezien het rustige en nuchtere beleid, dat de ABVA voert. „Wij voeren geen de-straat-op-politiek, maar we zijn wel doortastend en vasthoudend als puntje bij jiaaltje komt. Ons wordt wel eens verweten dat we veel te ge matigd zijn. Maar dat is niet waar". De snelle groei van de laatste tijd zorgt ook voor problemen. Een van die knelpunten is mo menteel een tekort aan profes sionele krachten. In Zeeland werkt slechts één beroeps kracht, districtsbestuurder, A. van Aalst. Er staat echter bij de ABVA een herstructurering op stapel, zodat de toekomst ook wat dit aangaat er beter lijkt uit te zien. ADVERTENTIE rekreatie voor 't hele gezin aan het Veluwemeer tel. (03211)1514. agrarische bedrijven, kinder- en indianendorp, tentoonstellingen, 40 ha. park, o.a. heide-.coniferen- en volkstuin, rosarium, patio's, vis- en zwemvijvers. „Wij hebben een internatio nale piekwedstrijd georgani seerd, omdat onze vereniging toen precies een jaar bestond zegt voorzitter A.R. Bockstael, die een jaar geleden het initia tief nam om een piekvereni- ging in Terneuzen op te rich ten. Die kreeg meteen de naam „De Vaste Hand", want je moet beslist wel een vaste hand hebben om het pijltje Erecies op die plek van- het ord te gooien waar je het hebben wil. „Er is, voor zover ik weet, in Zeeuwsch-Vlaanderen be halve de onze, nog één zo'n vereniging. Die werd twee maanden geleden opgericht in café Neptunis op de Markt hier in Terneuzen en die club heet Neptunia. Na de Terneuzense. kermis spelen wij er een wed strijd tegen", aldus de voorzit ter van „De Vaste Hand". De heer Bockstael vertelt me dit allemaal in café Florida aan de Dijkstraat in Terneu zen. „Ik ben op het idee geko men om een piekvereniging op te richten, nadat ik in een pub in Dover was geweest" vertelt hij. „De baas van die pub ver telde mij dat bij hem een ver eniging met 137 leden geves tigd was". De heer Bockstael zegt dat het pieken van Engelse origine is. In Vlaanderen wordt het wel veel gedaan, maar daar gebruiken ze meestal een veel kleiner piekbord en daar gooien ze het pijltje vanaf ne gen voet (2,5 a 3 meter)", zo licht hij toe. „Wij gooien op een afstand van zes voet (bijna 2 meter)", verduidelijkt de heer Bockstael. Ondertussen zijn enkele van de zestien leden, die „De Vaste Hand" nu telt aan ons tafeltje komen zitten. „Wij hebben vijf vrouwelijke leden", zegt de heer Bockstael. José Jacobs is er één van en zij vindt dat vrouwen er ook best aan mee kunnen doen. „Of vind je van ,niet"? vraagt zij. „Ja", zegt voorzitter Bock stael, „wij oefenen elke vrijda gavond en je kunt er op reke nen dat onze vrouwelijke le den, als zij maar enigszins kunnen, present zijn". Onder tussen bekijken wij het piek bord eens en hij vertelt mij het een en ander over de spelre gels. Wij mogen onze oefena vonden niet verwaarlozen, want als wij ons in wedstrijden moeten meten met Belgen, dan moeten wij alles op alles zet ten. Die kunnen er wat van". De completi piekclub met 'gewonnen bekers. We worden als raadsleden wel geacht om de gemeente te besturen, maar het college durft ons niet de verantwoor ding te geven voor haar bouw".zo argumenteerde P.v.d.A.-raadslid J. Schaick tijdens de raadsver gadering te Axel zijn teleur stelling over het feit, dat het college van b. en w. geen sleu tels van het gemeentehuis be schikbaar wil stellen aan de fractievoorzitters van par tijen, die met belangstellenden over de raadsstukken wensen te vergaderen. Een pleidooi van het raadslid Janssen (afge scheiden van de KVP) zette daarna evenmin zoden aan de dijk. Loco-burgemeester A. U- sebaert hield voet bij stuk. „Als er dan iets fout gaat, dan ;e- let van kunnen we bij elkaar naar de schuld gaan zoeken", zo zei hij. Reden voor het raadslid Van Schaik om de problema tiek nog even van de andere kant te benaderen. „Toen we vrijdag met onze fractie hét stadhuis wilden verlaten was er niemand om de deur dicht te doen. We konden hem met geen mogelijkheid dichtkrij- gen omdat we geen sleutel hadden. We hebben de bode van huis moeten halen om de zaak af te laten sluiten". Loco-burgemeester A. IJse- baert daarop„Wellicht was er nog iemand ergens in het ge bouw". Het raadslid Van Schaik: „Nou alles was don ker, en ik weet niet of er hier nog een slaapzak of zo voor iemand ligt". Hier en daar in het Zeeuwse land zie je een plakaat met de tekst: Rotkreupel. Besmet ter rein". Niet iets om erg van te schrikken want rotkreupel is heel wat minder erger dan varkenspest en mond- en klauwzeer. Het is een normaal verschijnsel dat gedurende de zomer een stuk of tien boerde rijen in deze provincie met dit opschrift zijn versierd. Ook dit zomerseizoen is dat het geval geweest en inmiddels neemt rotkreupel al weer af. Rotkreupel is een ziekte, die alleen onder de schapen voor komt en de dieren, die er last van hebben, hebben te kampen met pijnlijke poten. Na be handeling met bepaalde vloei stoffen verdwijnt de rotkreu pel. Boeren, die rotkreupel bij hun schapen constateren, moeten dat overigens wel me dedelen aan de veeartsenij- kundige dienst. Doen ze dat niet, dan lopen ze het gevaar een bekeuring te krijgen. On danks het vrij ongevaarlijke karakter van de aandoening is de rotkreupel toch altijd nog een besmettelijke ziekte. HULST - DE KONING VAN ENGELAND. Voor de tweede week staat in Hulst Flossie, Venus uit Zweden op het pro gramma, onder regie van Bert Torn met o.a. Maria Lynn, Jack Frank, Anita Andersson en Kim Frank. Het is de ge schiedenis van een lesbisch meisje dat de „echte" liefde tussen man en vrouw leert kennen. Hoe, dat wordt in deze sexfilm uitvoerig uit de doe ken gedaan. Vertoningen vrij dag om 20.30 uur, zaterdag om 18 en 20 uur, zondag om 16.30 en 20.30 uur, maandag en dinsdag om 20 uur. Toegang 18 jaar. Geheim agent 007, James Bond, in dit geval Sean Conne- ry, bijgestaan door o.a. Ursula Andress, hééft het een en an der op te knappen in Dr. No, naar het boek van Ian Fleming. Dat betekent zondag om 14.30 en 18.30 uur spanning en avon tuur in overvloed. Toegang 14 jaar. TERNEUZEN - LUXOR- THEATER. Heeft voor de ko mende dagen een zeer aan trekkelijke James Bondfilm op het programma, Casino Royal, met Peter Sellers, Ursula And ress, en David Niven. 007 trekt met de nieuwste wapens ten strijde tegen Smersh. Eer spannende en avontuurlijke film. Van' vrijdag tot en met zondag elke avond om acht uur. Toegang alle leeftijden. Luxor prolongeert deze week in drie voorstellingen De tien geboden. Het bijbelse epos van Cecil B. de Mille met o.m. Charlton Heston. Yul Brynner, Anne Baxter, Edward G. Ro binson en duizenden anderen. Zondag om 14 uur en maandag en dinsdag om 20 uur. Toegang alle leeftijden. OOSTBURG - LEDEL- THEATER. Het programma voor deze week puilt bijna uit van de sex. Te beginnen met Vurige vrouwtjes, die vrijdag om 20 uur. zaterdag om 21.15 uur, zondag om 16.30 en 20 uur en maandag om 20 uur wordt vertoond. Voor de vierde en laatste week draait in het Le- deltheater ook In Tirol gaat de ontucht vrolijk verder. Zater dag om 19 uur en dinsdag om 20 uur. Voor beide films geldt de leeftijd 18 jaar. Pippi gaat van boord wordt zondagmid dag om 14 uur vertoond. Pippi beleeft weer heel wat dolle avonturen als zij van boord gaat. Een film voor de gehele familie. Toegang alle leeftij den. VLISSINGEN - ALHAMB- RA. Bruce Lee, de te vroeg ge storven karate-koning in The Way of the Dragon voor don derdag en vrijdag elke avond om acht uur, zaterdag en zon dag om 19 en 21.15 uur. Toe gang 18 jaar. Prenez !a queue collina cout le monde, heel vrij vertaald maar wel toepasselijk Wacht op je beurt is een Franse sexfilm. Het verhaal van een „kletsmajoor" die een onge looflijk aantal vrouwen kan versieren. Zoveel, dat het hém zelfs te veel wordt. Met o.a. Philippie Gasté, Anne Libert, Monique Vita en Malisa Lon- go. Vrijdag om 23 uur (nacht voorstelling). Toegang 18 jaar. De drie musketiers, naar het wereldvermaarde boek van Alexandre Dumas, behoeft verder geen uitleg. Iedereen kent het verhaal van d'Artag- nan en zijn al even beroemde vrienden. Zondag om 15 uur, toegang alle leeftijden. Freebie and the bean, twee knettergekke en bikkelharde smerissen, beleven heel wat avonturen als zij bewijzen tegen een oplichter trachten te vinden. Eindelijk ontdekken zij iets maar ook dat iemand een huurmoordenaar de opd racht heeft gegeven hun ver dachte om zeep te helpen. Op een ingewikkelde manier zul len zé hem nu moeten be schermen en hem in leven houden tot het moment dat ze hem „officieel" zullen kunnen arresteren. Daarna volgt een serie van genadeloze achter volgingen waarbij auto's, toe schouwers noch mensen wor den gespaard Maandag en dinsdag om 20 uur. Toegang alle leeftijden. GOES - GRAND THEA TER; Geen opgave ontvangen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG - Sportvis sers zijn ovei het algemeen tij dens de uitoetening van hun hobby alleen geïnteresseerd in voorbij zwemmende vissen, maar vorig jaar op 7 oktober ontmoetten ze wel een heel vreemde eend in de bijt. Dat was dan de 29-jarige schipper- gezagvoerdei H A L. uit Zierik- zee, toen deze onder invloed van een enorme hoeveelheid bier en cognac met een bootje ging joy- varen. Tot drie keer toe spoot Hij rakelings langs een sportvis- sersvaartuig vol met vissers. De eigenaar van de gestolen boot ontstak op zijn beurt weer in ra zernij en gooide de man later een stuk ijzer naar het hoofd, terwijl deze beneden in het kombuisje stond. Daarna zou de dronken schipper achter zijn aanvaller zijn aangegaan, en hem met een mes bedreigd hebben. Ik heb in derdaad dat bootje gepikt en er mee gevaren toen ik dronken was, bekende L. donderdag morgen ruiterlijk. Maai ik heb natuurlijk nooit met een mes ge dreigd, laat staan dat ik hem van het leven wilde beroven. De offi cier van justitie dacht daar ech ter heel anders over en eiste tegen de verdachte zes dagen hechtenis voor het varen ondei invloed en eiste voor de bedrei f'ng met het mes nog eens 500,- boete. Mr. J Ligthart, de advocaat van de verdaente, vond dat de rechter zijn cliënt nooit zo'n zware straf op mocht leggen voor deze feiten Te meer niet daar zijn medestrijder S enige tijd geleden vei 001 deeld is cot t 200 vooi het smijten met een stuk ;ze' Bovendien zei de heel Ligthart, ls Je vrede tussen beide mannen al weer lang gete kend. De poiitierechtei vond een gevangenisstraf ook niet op zijn plaais Vooi het varen onder in vloed (egde hij de verdachte f i iU ooere op, en zes dagen ge- vangeuissira!' 'oorwaardelijk mei een pioettijd van een jaar. En voor de vechtpartij nog een»

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3